О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций
Решение внеочередной LIХ сессии маслихата города Алматы VI созыва от 17 января 2020 года № 425. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 4 февраля 2020 года № 1606. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 23 июня 2020 года № 462
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 23.06.2020 № 462 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", маслихат города Алматы VІ-го созыва РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Алматы согласно приложению к настоящему решению.
2. Аппарату Маслихата города Алматы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим официальным опубликованием в периодических печатных изданиях и размещением на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам местного государственного управления и жилищной политики Касымова Е.Б. и заместителя акима города Алматы Бабакумарова Е.Ж.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной LIX-ой сессии маслихата города Алматы VI-го созыва М. Грачев
Секретарь маслихата города Алматы VI-го созыва К. Казанбаев
Приложение к решению
Дополнительный порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий,
пикетов и демонстраций в городе Алматы
1. Настоящий дополнительный порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Алматы направлен на обеспечение реализации установленного Конституцией Республики Казахстан права граждан Республики Казахстан собираться мирно, без оружия, проводить собрания, митинги и демонстрации, шествие и пикетирование.
2. Мирные собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации, а также выступления их участников проводятся в соответствии с целями, указанными в заявлении, в определенные сроки и в обусловленном месте.
3. Определить местами проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Алматы следующие территории:
1) Сквер за кинотеатром "Сары Арка";

Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LIХ сессиясының 2020 жылғы 17 қаңтардағы № 425 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2020 жылғы 4 ақпанда № 1606 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 23 маусымдағы № 462 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 23.06.2020 № 462 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" Заңының 10-бабына сәйкес, VІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Алматы қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауды және интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау жергілікті мемлекеттік басқару және тұрғын үй саясаты мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Е.Б. Қасымовқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е.Ж. Бабақұмаровқа жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс LIX сессиясының төрағасы
М. Грачев
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
хатшысы
К. Казанбаев
шешіміне қосымша
Алматы қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер
және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Осы Алматы қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген Қазақстан Республикасы азаматтарының бейбiт әрi қарусыз жиналу, жиналыстар, митингiлер мен демонстрациялар, шерулер және пикеттер өткізу құқығының іске асырылуын қамтамасыз етуге бағытталған.
2. Бейбіт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, сондай-ақ оларға қатысушылардың сөз сөйлеуi өтiнiште көрсетiлген мақсатқа сәйкес, белгiленген мерзiмде және келісілген жерде өткiзiледi.
3. Алматы қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу орындары болып келесі аумақтар белгіленсін:
1) "Сары Арқа" кинотеатрының артындағы гүлзар;

2) Парк имени Махатма Ганди.
4. Заявление о проведении мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций подается в акимат города Алматы в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".

2) Махатма Ганди атындағы саябақ.
4. Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Заңының 3-бабына сәйкес бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу туралы өтініш Алматы қаласының әкімдігіне беріледі.