О процентах повышения базовой ставки земельного налога и схеме ценового зонирования земель для целей налогообложения
Решение внеочередной LXX сессии маслихата города Алматы VI созыва от 30 октября 2020 года № 499. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 9 ноября 2020 года № 1661
В соответствии со статьей 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", со статьей 8 Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года "Земельный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить проценты повышения базовой ставки земельного налога и схему ценового зонирования земель для целей налогообложения в городе Алматы, согласно приложений 1 и 2 к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 357 "О процентах повышения базовой ставки земельного налога и схеме ценового зонирования земель для целей налогообложения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1201, опубликовано 5 сентября 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" № 107 и "Вечерний Алматы" № 106).
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях.

Жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру пайыздары және жерге салық салу мақсатында бағалау аймақтарына бөлу схемасы туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LXX сессиясының 2020 жылғы 30 қазандағы № 499 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2020 жылғы 9 қарашада № 1661 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 510-бабына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы "Қазақстан Республикасының Жер кодексі" Кодексінің 8-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Алматы қаласында жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру пайыздары және жерге салық салу мақсатында бағалау аймақтарына бөлу схемасы бекітілсін.
2. Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 357 "Жер салығының базалық мөлшерлемелерінің пайызын жоғарылату және жерлерге салық салу мақсатында бағалау аймақтарының сызбасы туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1201 рет санымен тіркелген, 2015 жылғы 5 қыркүйектегі "Алматы ақшамы" № 107 және "Вечерний Алматы" газеттерінде № 106 санымен жарияланды) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында жариялауды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по строительству и земельным отношениям маслихата города Алматы Адильханова М.А.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной LXX сессии
маслихата города Алматы VI-го созыва
В. Банщиков
секретарь маслихата города
Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение 1
к решению маслихата
города Алматы

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының құрылыс және жер қатынастары жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы М.Ә. Әділхановқа жүктелсін.
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс LXX сессиясының төрағасы
В. Банщиков
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
К. Казанбаев
Алматы қаласы
мәслихатының