О порядке организации и проведения мирных собраний в Шардаринском районе
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24 июня 2020 года № 61-376-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 15 июля 2020 года № 5711
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Шардаринскии районный маслихат РЕШИЛ:
1. Специализированным местом для организации и проведения мирных собраний в Шардаринском районе определить "Парк Независимости" в городе Шардара.
2. Утвердить маршрут для проведения демонстраций и шествий в городе Шардара от пересечения улиц Абая и Толе Би, вдоль улицы Абая, до пересечения улиц Абая и Майлыкожа.
3. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Шардаре, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и шествий согласно приложению 1 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
5. Признать утратившим силу решение Шардаринского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 52-325-VI "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистриовано в Реестере государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5365 и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 17 января 2020 года).
6. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Шардаринского районного маслихата Бекмуратову Р.
8. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Жунускулова
Секретарь районного маслихата Б. Муталиев
Приложение 1 к решению
Шардаринского районного

Шардара ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 61-376-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 15 шілдеде № 5711 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8 бабының 2 тармағына сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын болып Шардара қаласындағы "Тәуелсіздік саябағы" айқындалсын.
2. Шардара қаласында демонстрациялар мен шерулер өткізу үшін жүру маршруты ретінде Абай және Төле Би көшелерінің қиылысынан бастап, Абай көшесінің бойымен, Абай және Майлықожа көшелерінің қиылысына дейінгі аралық бекітілсін.
3. Шардара қаласында бейбіт жиналыстар мен шерулерді ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
4. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
5. Шардара аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 52-325-VI "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тізілімінде № 5365 тіркелген және 2020 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешімнің күші жойылды деп танылсын.
6. "Шардара аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шардара ауданы мәслихат аппаратының басшысы Р.Бекмуратовқа жүктелсін.
8. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Жунускулова
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының 2020
жылғы 24 маусымдағы

маслихата № 61-376-VI
от 24 июня 2020 года
ПОРЯДОК
использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и шествий
Специализированное место для организации и проведения мирных собраний – место общего пользования или маршрут следования, определенные Шардаринским районным маслихатом для проведения мирных собраний или шествий.
Материально-техническое оснащение специализированных мест для проведения мирных собраний и шествий
п/п
Наименование специализированного места
Материально-техническое оснащение
Нормы предельной заполняемости
1
"Парк Независимости"
уличное освещение;
точка для подключения электроэнергии;
камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
парковочные места (1 заезд, 1 выезд)
100 человек
Представитель местного исполнительного органа при положительном рассмотрении уведомления/заявления совместно с организатором мирного собрания/шествия выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка ведения мероприятия по вопросам:
- отличительного знака организаторов мирных собраний;
- для определения периметра и ознакомления с материально-техническими характеристиками места проведения;
- использовать при проведении мирных собраний звукоусиливающие технические средства с уровнем звука, соответствующим законодательству Республики Казахстан, плакаты, транспаранты и иные средства наглядной агитации, а также транспортные средства в случаях, предусмотренных настоящим Законом;
- специально отведенного места для СМИ (ограничение лентой, либо ограждением; обеспечение достаточной видимости для произведения фото- видеосъемки и получения интервью);
- использования средств аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео- и фотосъемки при проведении мирных собраний;
- для ознакомления с маршрутом шествия от пересечения улиц Абая и Толе Би, вдоль улицы Абая, до пересечения улиц Абая и Майлыкожа.
В день проведения мирного собрания организатор и его участники:
- находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
- обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
- соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка;
- носят отличительный знак организатора мирных собраний.
Приложение 2 к решению
Шардаринского районного
маслихата № 61-376-VI
от 24 июня 2020 года
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Проведение пикетирования запрещается:

№ 61-376-VI шешіміне
1-қосымша
Бейбіт жиналыстар мен шерулерді ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану
ТӘРТІБІ
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшінарнайы орын – Шардара аудандық мәслихаты бейбіт жиналыстарды немесе шерулерді өткізу үшін айқындаған жалпыға ортақ пайдаланылатын орын немесе жүру маршруты.
Бейбіт жиналыстар мен шерулер өткізу үшін Арнайы орындардың материалдық-техникалы қамтамасыз етуі
п/п
Арнайы орын атауы
Материалдық-техникалық қамтамасыз етуі
Шекті толу нормалары
1.
"Тәуелсіздік саябағы"
көше жарығы;
электр энергиясын қосу нүктесі;
бейнебақылау және бейнежазбакамералары;
автотұрақ орны (1 кіру, 1 шығу)
100 адам
Жергілікті атқарушы органның өкілі хабарлама/ өтініш бойынша оң шешім қабылданған кезде, бейбіт жиналыстың/шерудің ұйымдастырушысы мен бір күн бұрын іс-шараны өткізу ережесін келесі сұрақтар бойынша келісу үшін арнайы орынға барады:
-бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылардың айырым белгісі;
-периметрі және өткізу орнының материалдық-техникалық сипаттамасымен танысу мен анықтау үшін;
-осы Заңда көзделген жағдайларда бейбіт жиналыстар өткізу кезінде дыбыс деңгейі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетін дыбыс күшейткіш техникалық құралдарды, плакаттарды, транспаранттарды және өзге де көрнекі үгіттеу құралдарын, сондай-ақ көлік құралдарын пайдалануға;
-БАҚ үшін арнайы белгіленген орын (лента немесеқоршауменшектеу; фото-видео түсірілім және сұхбаттасу үшін жеткілікті көрінуді қамтамасыз ету);
-бейбіт жиналыстар өткізу кезінде аудиовизуалды техника құралдарын пайдалануға, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауды;
-Абай және Төле Би көшелерінің қиылысынан бастап, Абай көшесінің бойымен, Абай және Майлықожа көшелерінің қиылысына дейінгі шеру бағытымен танысу.
Бейбіт жиналыс өткізу күні ұйымдастырушы және оған қатысушылар:
-өтініште көрсетілген мерзім аралығында арнайы орынның аумағында орналасады;
-ғимараттардың, құрылысжайлардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
-санитарлық нормалар мен қауіпсіздік ережелерін сақтап, Қазақстан Республикасының қоғамдық тәртіпті сақтау туралы заңнамасын сақтайды;
-бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісін тағып жүреді.
Шардара аудандық
мәслихатының 2020
жылғы 24 маусымдағы
№ 61-376-VI шешіміне
2-қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары.
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынады:

1. в местах массовых захоронений;
2. на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3. на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4. на территориях, прилегающих к резиденциям Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
5. на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
6. на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

1. жаппай жерлеу орындарында;
2. теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3. мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының резиденцияларына іргелес жатқан аумақтарда;
5. қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
6. магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.