О бюджете поселков, сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 9 января 2020 года № 39-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2020 года № 5929. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 3-5
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 3-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Зачаганск города Уральск на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 405 849 тысяч тенге:
налоговые поступления – 145 633 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 545 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 259 671 тысяча тенге;
2) затраты – 542 378 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 136 529 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 136 529 тысяч тенге:
поступления займов – 115 581 тысяча тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 948 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2020 № 54-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет поселка Круглоозерный города Уральск на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 747 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 789 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 620 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 103 338 тысяч тенге;
2) затраты – 112 921 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

2020-2022 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 39-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5929 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.03.2021 № 3-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Орал қаласының Зачаган кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 405 849 мың теңге:
салықтық түсімдер – 145 633 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 545 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 259 671 мың теңге;
2) шығындар – 542 378 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -136 529 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136 529 мың теңге:
қарыздар түсімі – 115 581 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 948 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 27.11.2020 № 54-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020-2022 жылдарға арналған Орал қаласының Круглоозерный кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 747 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 789 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 620 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 103 338 мың теңге;
2) шығындар – 112 921 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -174 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 174 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 174 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2020 № 54-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утвердить бюджет Желаевского сельского округа города Уральск на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 801 тысяча тенге:
налоговые поступления – 9 751 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 201 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 76 849 тысяч тенге;
2) затраты – 90 180 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 379 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 379 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 379 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2020 № 54-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
3-1. Утвердить бюджет поселка Деркул города Уральск на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 465 тысяч тенге:
налоговые поступления – 0 тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 52 465 тысяч тенге;
2) затраты – 52 465 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30.07.2020 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2020 № 54-3 (вводится в действие с 01.01.2020).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -174 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 174 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 174 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 27.11.2020 № 54-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020-2022 жылдарға арналған Орал қаласының Желаев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 801 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 751 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 76 849 мың теңге;
2) шығындар – 90 180 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 379 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 379 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 379 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 27.11.2020 № 54-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2020-2022 жылдарға арналған Орал қаласының Деркөл кентінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 465 мың теңге:
салықтық түсімдер – 0 теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 52 465 мың теңге;
2) шығындар – 52 465 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 30.07.2020 № 48-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 27.11.2020 № 54-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Поступления в бюджет поселков, сельского округа на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Уральского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №39-2 "О городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5912).
5. Предусмотреть в бюджетах поселков, сельского округа на 2020 год поступления субвенции, передаваемых из городского бюджета в сумме 382 102 тысячи тенге, в том числе:
поселок Зачаганск – 228 265 тысяч тенге;
поселок Круглоозерный – 89 469 тысяч тенге;
Желаевский сельский округ – 64 368 тысяч тенге.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
7. Установить гражданским служащим в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2020 года.
8. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
9. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

4. 2020 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы №39-2 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5912 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
5. 2020 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтің бюджеттерінде қалалық бюджеттен берілетін субвенция түсімдерінің жалпы сомасы 382 102 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның ішінде:
Зачаган кенті – 228 265 мың теңге;
Круглоозерный кенті – 89 469 мың теңге;
Желаев ауылдық округі – 64 368 мың теңге.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен белгіленген тәртіпте пайдаланылады.
7. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық айлықақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
8. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептерін тыңдау жүктелсін.
9. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Л. Хайруллина
Секретарь Уральского городского маслихата А. Аубекеров
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 9 января 2020 года № 39-3
Бюджет поселка Зачаганск на 2020 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2020 № 54-3 (вводится в действие с 01.01.2020).
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

10. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Л. Хайруллина
Орал қалалық мәслихатының хатшысы А. Аубекеров
Орал қалалық мәслихатының
2020 жылғы 9 қаңтардағы
№39-3 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Зачаган кентінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 27.11.2020 № 54-3 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы