О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №39-2 "О городском бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2020 года № 42-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 апреля 2020 года № 6106. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 3-5
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2021 № 3-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 27 декабря 2019 года №39-2 "О городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5912, опубликованное 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 693 022 тысячи тенге:
налоговые поступления – 30 012 039 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 316 489 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 315 567 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 048 927 тысяч тенге;
2) затраты – 51 266 750 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 167 307 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 271 871 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 104 564 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 741 035 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –4 741 035 тысяч тенге:
поступления займов – 8 271 871 тысяча тенге;
погашение займов – 4 747 284 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 216 448 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 12 237 493 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 592 179 тысяч тенге;

Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы №39-2 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 42-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 6106 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 3-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.03.2021 № 3-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 39-2 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5912 тіркелген, 2019 жылы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 54 693 022 мың теңге:
салықтық түсімдер – 30 012 039 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 316 489 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 315 567 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 048 927 мың теңге;
2) шығындар – 51 266 750 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 167 307 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 271 871 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 104 564 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 741 035 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 741 035 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 271 871 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 747 284 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 216 448 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 12 237 493 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 592 179 мың теңге;

на гарантированный социальный пакет детям – 112 130 тысяч тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 2 763 тысячи тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 43 946 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми – 6 886 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 2 443 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 98 926 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 34 425 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 48 230 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 690 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 21 083 тысячи тенге;
на молодежную практику – 125 656 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 22 268 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 58 579 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 618 725 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 131 078 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 644 086 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 3 221 454 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 878 454 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 127 885 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 2 458 617 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 876 639 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 861 865 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 248 486 тысяч тенге;
из областного бюджета в общей сумме 6 809 688 тысяч тенге:
на государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 16 436 тысяч тенге;

балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 112 130 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 2 763 мың теңге;
жартылай стационар жағдайында және үй жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 43 946 мың теңге;
адамдар саудасының құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 6 886 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 2 443 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 98 926 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 34 425 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 48 230 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге - 690 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 21 083 мың теңге;
жастар практикасына – 125 656 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 22 268 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 58 579 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 618 725 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 131 078 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 644 086 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 3 221 454 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 878 454 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 127 885 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 2 458 617 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 876 639 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 861 865 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 248 486 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 6 809 688 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 16 436 мың теңге;

на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 16 355 тысяч тенге;
на предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 56 000 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 351 469 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 1 236 232 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 32 373 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 246 684 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 601 751 тысяча тенге;
на развитие объектов спорта – 566 853 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1 620 735 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 55 800 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 9 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 8 271 871 тысяча тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 834 832 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 7 178 889 тысяч тенге;
на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 258 150 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2020 год в размере 530 840 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии В. Крылов
Секретарь Уральского городского маслихата А. Аубекеров
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 31 марта 2020 года № 42-2
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 27 декабря 2019 года №39-2
Городской бюджет на 2020 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 16 355 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 56 000 мың теңге;
елді мекендердерді абаттандыру және көгалдандыруға – 351 469 мың теңге;
автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1 236 232 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 32 373 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 246 684 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға және (немесе) дамытуға, жайластыруға – 1 601 751 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 566 853 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 620 735 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 55 800 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 9 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 8 271 871 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа - 834 832 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 7 178 889 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге – 258 150 мың теңге.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 530 840 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Крылов
Орал қалалық мәслихатының хатшысы А. Аубекеров
Орал қалалық мәслихатының
2020 жылғы 31 наурыздағы
№ 42-2 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№39-2 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған қалалық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

2 137 834
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 137 834
002
Программа занятости
332 649
006
Оказание жилищной помощи
45 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
493 214
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
26 722
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
153 237
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
273 725
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
707 177
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
106 110
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
350 025
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
294 025
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95 017
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 533
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
99 649
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
91 826
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
56 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 481 288
1
Жилищное хозяйство
7 323 478
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114 269
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
4 822
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
102 907
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
6 540
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 209 209
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 714 556
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 494 653
2
Коммунальное хозяйство
1 192 734
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2 137 834
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 137 834
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
332 649
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
45 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
493 214
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
26 722
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
153 237
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
273 725
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
707 177
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
106 110
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
350 025
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
294 025
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 017
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 533
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
99 649
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
91 826
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
56 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
56 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 481 288
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 323 478
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114 269
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
4 822
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
102 907
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
6 540
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 209 209
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 714 556
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 494 653
2
Коммуналдық шаруашылық
1 192 734
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі