О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 26 декабря 2019 года №42-8 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 3 июля 2020 года № 50-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 июля 2020 года № 6291. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 февраля 2021 года № 3-6
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.02.2021 № 3-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 26 декабря 2019 года №42-8 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5915, опубликованное 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 419 572 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 019 015 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 356 157 тысяч тенге;
2) затраты – 10 931 777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 92 132 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 139 177 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 045 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 604 337 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 604 337 тысяч тенге:
поступление займов – 1 481 599 тысяч тенге;
погашение займов – 47 045 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 169 783 тысячи тенге.";
в пункте 4:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 2 479 614 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 318 978 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 36 974 тысячи тенге;

Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы №42-8 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 50-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 шілдеде № 6291 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 18 ақпандағы № 3-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 18.02.2021 № 3-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы №42-8 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5915 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 419 572 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 019 015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 356 157 мың теңге;
2) шығындар – 10 931 777 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 92 132 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 139 177 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 045 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 604 337 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 604 337 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 481 599 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 045 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 169 783 мың теңге.";
4 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 2 479 614 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 318 978 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 36 974 мың теңге;

на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 984 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 574 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 3 714 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 27 382 тысячи тенге;
на молодежную практику – 80 864 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей (100 месячных расчетных показателей) – 38 003 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 17 390 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 85 752 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 596 444 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 401 206 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 97 981 тысяча тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Коктерек – 67 166 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 82 144 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 139 177 тысяч тенге;
на общественные работы – 102 000 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением – 76 541 тысяча тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Казталов (без наружных инженерных сетей) – 114 400 тысяч тенге;
на строительство двухэтажного 12-ти квартирного жилого дома по улице Байконыр на земельном участке №3 в селе Жалпактал – 67 200 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 31 810 тысяч тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 87 930 тысяч тенге;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 326 760 тысяч тенге:
предоставление государственных грантов на реализацию новых-бизнес идей – 10 604 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 16 548 тысяч тенге;

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 5 984 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 574 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 714 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 27 382 мың теңге;
жастар практикасына – 80 864 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға (100 айлық есептік көрсеткіштері) – 38 003 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 17 390 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 85 752 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 596 444 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 401 206 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 97 981 мың теңге;
Көктерек ауылының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға – 67 166 мың теңге;
Қарасу ауылының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға – 82 144 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 139 177 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 102 000 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 76 541 мың теңге;
Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік екі тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз) – 114 400 мың теңге;
Жалпақтал ауылында №3 жер учаскесінде, Байқоныр көшесіндегі 12 пәтерлік екі қабатты тұрғын үйдің құрылысына – 67 200 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 31 810 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 87 930 мың теңге;";
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 326 760 мың теңге:
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 10 604 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 16 548 мың теңге;

для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 12 800 тысяч тенге;
на текущий ремонт и механизированную очистку распределительного канала "Лиман-55" в селе Талдыапан – 62 000 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 40 739 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций и проведение инженерно-геодезического, инженерно-геологического изыскания по объекту строительства водопровода в селе Коныс – 7 745 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций и проведение инженерно-геодезического, инженерно-геологического изыскания по объекту строительства водопровода в селе Талдыкудык – 11 940 тысяч тенге;
на установку системы видеонаблюдения в образовательных организациях – 37 660 тысяч тенге;
на обеспечение санитарно-гигиеническими потребностями в школах – 40 839 тысяч тенге;
для внесения гарантированного социального пакета – 35 885 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов в селах Серик, Сарыкудык, Талдыапан, Кайшакудык и Кособа – 50 000 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 204 100 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии К. Алтаев
Секретарь маслихата С. Мулдашев
Приложение
к решению Казталовского
районного маслихата

әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 12 800 мың теңге;
Талдыапан ауылында "Лиман-55" су жүргізу каналын механикалық тазартуға және ағымдағы жөндеуге – 62 000 мың теңге;
Қарасу ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 40 739 мың теңге;
Қоныс ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 7 745 мың теңге;
Талдықұдық ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 11 940 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейнебақылау жүйесін орнату – 37 660 мың теңге;
мектептерді санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз етуге – 40 839 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтама енгізуге – 35 885 мың теңге;
Серік, Сарықұдық, Талдыапан, Қайшақұдық және Қособа ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен қамту желілерінің құрылысына – 50 000 мың теңге.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 204 100 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Кажгалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Алтаев
Мәслихат хатшысы С. Мулдашев
Казталов аудандық
мәслихатының

57 274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24 326
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
32 948
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 773
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
71 884
1
Сельское хозяйство
5 199
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
5 199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5 199
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
6
Земельные отношения
19 085
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19 085
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 085
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 600
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47 600
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 275
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 275
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
24 275
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

57 274
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 326
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
32 948
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 773
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 773
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
71 884
1
Ауыл шаруашылығы
5 199
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
5 199
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 199
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
6
Жер қатынастары
19 085
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 085
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 085
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
47 600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 600
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47 600
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 275
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 275
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
24 275
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер