О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 199. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2021 года № 22695
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13418, опубликован 21 мая 2016 года в газетах "Казахстанская правда" № 96 (28222), "Егемен Қазақстан" № 96 (28824) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в новой редакции:
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей.";
в Правилах размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей";
Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы №122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 199 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 мамырда № 22695 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде № 13418 болып тіркелген, 2016 жылғы 21 мамырда "Егемен Қазақстан" № 96 (28824), "Казахстанская правда" № 96 (28222) газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы жаңа редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и
спорта Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр образования и науки
Республики Казахстан
от 30 апреля 2021 года № 199
Утверждены приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 29 января 2016 года № 122
Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 43) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" (далее - Закон) и определяют размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей.
2. Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение размещается в организациях образования независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности, типов и видов.

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Техникалық және кәсіптік білім департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
2021 жылғы 30 сәуірдегі
№ 199 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 қаңтардағы
№ 122 бұйрығымен
бекітілген
Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5 - бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленген және еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тәртібін белгілейді.
2. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан білім беру ұйымдарында орналастырылады.

В объеме государственного образовательного заказа возмещаются текущие затраты дошкольной организации по воспитанию и обучению в расчете на одного ребенка в рамках Государственного общеобразовательного стандарта дошкольного воспитания и обучения, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 604 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов образования всех уровней образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 17669).
При подушевом финансировании заказчиком государственного образовательного заказа финансируется объем услуг на дошкольное воспитание и обучение детям в следующих случаях:
1) детям, посещающим дошкольную организацию постоянно, без пропусков;
2) детям, отсутствовавшим в дошкольной организации в течение трех рабочих дней;
3) детям, отсутствовавшим по причинам: болезнь, лечение, оздоровление ребенка в медицинских, санаторно-курортных и иных организациях (при предоставлении справки), предоставление одному из родителей (законному представителю ребенка) трудового отпуска и оздоровление ребенка в летний период сроком до двух месяцев (при наличии заявления).
На период действия ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не посещают дошкольную организацию, государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение финансируется в объеме и размере, определяемом по решению местных исполнительных органов.
3. Государственный образовательный заказ на среднее образование размещается в государственных и частных организациях образования в соответствии с главой 5 настоящих Правил.
4. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием (далее - ТиППО) размещается в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования (далее – организации ТиППО), независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности с учетом предложений региональных палат предпринимателей и заинтересованных организаций.
5. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО размещается по итогам фактического приема в организации образования, в которых ведется обучение по образовательным программам, предусматривающим подготовку квалифицированных рабочих кадров с учетом проектной возможности организации ТиППО, духовные (религиозные) организации образования, организации образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы, а также при приеме обучающихся по специальным учебным программам.

"Білім берудің барлық деңгейінің мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 604 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17669 болып тіркелген) бекітілген Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың мемлекеттік жалпыға міндетті стандарты шеңберінде бір балаға есептегенде тәрбиелеу мен оқыту бойынша мектепке дейінгі ұйымның ағымдағы шығындары мемлекеттік білім беру тапсырысы көлемінде өтеледі.
Жан басына қаржыландырылған кезде мемлекеттік білім беру тапсырысына тапсырыс беруші балаларға мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға арналған қызметтердің көлемін мынадай жағдайда қаржыландырады:
1) қалмай мектепке дейінгі ұйымға үнемі баратын балаларға;
2) мектепке дейінгі ұйымда үш жұмыс күні ішінде жоқ болған балаларға;
3) баланың ауруы, медициналық, санаториялық-курорттық және өзге де ұйымдарда емделуі, сауықтырылуы (анықтама берілгенде), ата-аналарының біреуіне (баланың заңды өкіліне) еңбек демалысының берілуі және баланың жаз уақытында екі айға дейінгі мерзімде сауықтырылуы (өтініші болған кезде) себептері бойынша жоқ болған балаларға.
Шектеу шаралары, оның ішінде карантин, салдарынан балалар мектепке дейінгі ұйымға бармайтын әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар қолданылған кезеңде мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша айқындалатын көлемде және мөлшерде қаржыландырылады.
3. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы осы Қағидалардың 5-тарауына сәйкес мемлекеттік және жекеменшік білім беру ұйымдарында орналастырылады.
4. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі (бұдан әрі - ТКОБКБ) бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы өңірлік кәсіпкерлік палаталарының және мүдделі ұйымдардың ұсыныстарын ескере отырып, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында (бұдан әрі – ТКОБКБ ұйымдары) орналастырылады.
5. ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы ТКОБКБ ұйымының жобалық мүмкіндігін ескере отырып, білікті жұмысшы кадрларды даярлауды көздейтін білім беру бағдарламалары бойынша оқыту жүргізілетін білім беру ұйымдарына, рухани (діни) білім беру ұйымдарына, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарына сондай-ақ білім алушыларды арнайы оқу бағдарламалары бойынша қабылдау кезінде нақты қабылдау қорытындылары бойынша орналастырылады.

6. Размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров по образовательным программам, предусматривающим подготовку специалистов среднего звена и прикладных бакалавров осуществляется на основе распределения абитуриентов по специальностям, квалификациям и организациям ТиППО, за исключением организаций ТиППО, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
7. Распределение абитуриентов по специальностям, квалификациям и организациям ТиППО осуществляется на конкурсной основе в соответствии с Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578 (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов за № 17705) (далее – приказ №578).
В организациях ТиППО, финансируемых из республиканского бюджета, уполномоченные органы соответствующей отрасли (далее – УОСО) размещают государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО по специальностям с учетом потребностей рынка труда на основании постановления, утвержденного Правительством Республики Казахстан на соответствующий период в соответствии с подпунктом 4) статьи 4 Закона Республики Казахстан "Об образовании".
8. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, сформированный и распределенный по группам образовательных программ с учетом прогнозной потребности экономики в кадрах, в том числе отраслевой и региональной потребности, приоритетов индустриально-инновационного развития страны, потребностей организаций высшего и (или) послевузовского образования (далее – вуз) и научных организаций в научно-педагогических кадрах, размещается среди вузов на конкурсной основе.
9. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием размещается в вузах независимо от формы собственности в виде образовательных грантов по результатам конкурса, проводимого уполномоченным органом в области образования.
10. Государственный образовательный заказ на подготовку магистров и докторов философии (PhD)/докторов по профилю, в том числе на целевую подготовку для региональных вузов и научных организаций, размещается на конкурсной основе независимо от формы собственности в базовых высших учебных заведениях.
11. Государственный образовательный заказ для обучения слушателей на подготовительных отделениях размещается в вузах по результатам конкурса, проводимого уполномоченным органом в области образования.

6. Орта буын мамандарын және қолданбалы бакалаврларды даярлауды көздейтін білім беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген ТКОБКБ ұйымдарын қоспағанда, талапкерлерді ТжКОББ мамандықтары мен ұйымдары бойынша бөлу негізінде жүзеге асырылады.
7. Талапкерлерді ТКОБКБ мамандықтары, біліктіліктері және ұйымдары бойынша бөлуді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17705 болып тіркелген) бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларына (бұдан әрі - № 578 бұйрық) сәйкес конкурстық негізде жүзеге асырылады.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында тиісті саланың уәкілетті органдары (бұдан әрі - ТСУО) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі тиісті кезеңге бекіткен қаулының негізінде еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, мамандықтар бойынша ТжКОББ бар кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
8. Экономиканың кадрларға болжамды қажеттілігін, оның ішінде салалық және өңірлік қажеттілігін, елдің индустриялық-инновациялық даму басымдықтарын, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі (немесе) білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – ЖОО) және ғылыми ұйымдардың ғылыми-педагогикалық кадрларға қажеттілігін ескере отырып, қалыптастырылған және білім беру бағдарламаларының топтары бойынша бөлінген жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы ЖОО арасында конкурстық негізде орналастырылады.
9. Жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына қарамастан жоғары оқу орындарында білім беру саласындағы уәкілетті орган өткізетін конкурс нәтижелері бойынша білім беру гранты түрінде орналастырылады.
10. Магистрлер мен философия докторларын (PhD)/бейіні бойынша докторларды, оның ішінде өңірлік жоғары оқу орындары мен ғылыми ұйымдарға мақсатты даярлау үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына қарамастан базалық жоғары оқу орындарында орналастырылады.
11. Дайындық бөлімдерінің тыңдаушылары үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы білім беру саласындағы уәкілетті орган өткізетін конкурс нәтижесі бойынша жоғары оқу орындарында орналастырылады.

12. Государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей размещается в организациях, независимо от формы собственности, реализующих образовательные программы дополнительного образования детей и включенных в перечень для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей.
В объеме государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей возмещаются на одного ребенка в возрасте от 3 до 18 лет следующие затраты:
1) заработная плата работников организации, реализующей образовательные программы дополнительного образования детей в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.";
2) расходы на содержание и эксплуатацию здания (помещения);
3) расходы на повышение квалификации педагогов.
На период действия ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не посещают организацию, организацию, реализующую образовательную программу дополнительного образования детей, государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей финансируется в объеме и размере, определяемом по решению местных исполнительных органов.
13. Ребенок в рамках государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей посещает одну секцию (кружок).
Глава 2. Размещение государственного образовательного заказана дошкольное воспитание и обучение
14. Для размещения государственного образовательного заказа управлениями образования города республиканского значения, столицы, отделами образования городов (районов) проводится комплектование контингента детей.
При комплектовании контингента детей по государственному образовательному заказу управлений образования города республиканского значения, столицы, отделы образования городов (районов) руководствуются списком очередности.
Для размещения государственного образовательного заказа управлениями образования города республиканского значения, столицы, отделами образования городов (районов) проводится конкурс.
Для размещения государственного образовательного заказа управления образования города республиканского значения, столицы, отделы образования городов (районов) на интернет-ресурсах размещают объявление о проведении конкурса с указанием даты, времени и места проведения со сроком пятнадцать рабочих дней.
Для размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение местные исполнительные органы города республиканского значения, столицы, городов (районов) создают Комиссию (далее – Комиссия).
Комиссия формируется из числа представителей маслихатов, акиматов, управлений образования города республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов), неправительственных организаций и региональной палаты предпринимателей. Количество членов Комиссии является нечетным. Председателем Комиссии является руководитель управления образования города республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов).

12. Балаларға қосымша білім берудің мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына қарамастан балаларды қосымша оқытуға арналған білім беру бағдарламаларын іске асыратын және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тізіміне енгізілген ұйымдарда орналастырылады.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы көлемінде 3 жастан 18 жасқа дейінгі бір балаға мынадай шығындар:
1) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Ұйым қызметкерлерінің жалақысы;
2) ғимаратты (орынды) ұстауға және пайдалануға;
3) мұғалімдердің біліктілігін арттыруға арналған шығыстар өтеледі.
Карантинді, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды қоса алғанда, шектеу шараларының қолданылу кезеңінде, соның салдарынан балалар қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымға бармайды, қосымша білім алуға мемлекеттік білім беру тапсырысы балалар жергілікті атқарушы органдардың шешімімен анықталған көлемде және мөлшерде қаржыландырылады.
13. Балаларға қосымша білім беру үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында балалар бір секцияға (үйірмеге) қатысады.
2-тарау. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
14. Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармалары, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдері балалар контингентін жасақтауды жүргізеді.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша балалар контингентін топтастыруда республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармалары, қалалық (аудандық) білім бөлімдері кезектілік тізімін басшылыққа алады.
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармалары, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдері конкурс өткізеді.
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармалары, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдері интернет-ресурстарда күні, уақыты және өткізілетін орнын көрсете отырып, он бес жұмыс күні мерзімімен конкурс өткізу туралы хабарландыру орналастырады.
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін республикалық маңызы бар қаланың, астананың, қалалардың (аудандардың) жергілікті атқарушы органдары Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрады.
Комиссияның құрамына мәслихаттардың, әкімдіктердің, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармаларының, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдерінің, үкіметтік емес ұйымдардың және өңірлік кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді. Комиссия мүшелерінің саны тақ болады. Комиссияның төрағасы республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармаларының, қалалық (аудандық) білім бөлімдерінің басшысы болып табылады.

15. Организации дошкольного образования независимо от формы собственности включаются в перечень поставщиков услуг по дошкольному воспитанию и обучению для размещения в них государственного образовательного заказа при соблюдении норм и правил деятельности дошкольных организаций, Типовыми правилами деятельности дошкольных организаций образования соответствующих типов, утвержденными Типовыми правилами Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 595 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 17657).
16. К участию в конкурсе допускаются дошкольные организации, уведомившие о начале своей деятельности уполномоченный орган в области образования и подавшие заявку на получение государственного образовательного заказа.
Для участия в конкурсе частные дошкольные организации предоставляют следующие документы:
1) заявление на имя председателя комиссии по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) справку или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя, устав дошкольной организаций, справку из банка об отсутствии задолженности, справку из налогового органа об отсутствии задолженности с датой не раньше месячного срока до подачи документов;
3) копию правоустанавливающих документов на недвижимое имущество (собственное или арендуемое), используемое под организацию дошкольного воспитания и обучения;
4) копию санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии дошкольной организации санитарно-эпидемиологическим требованиям согласно Правил оказания государственных услуг по выдаче санитарно-эпидемиологических заключений, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22004) (далее - приказ № ҚР ДСМ-336/2020);
5) копию о наличии лицензии на медицинский кабинет или договор на обслуживание с поликлиникой с учетом места закрепления;
6) обязательства поставщика о принятии детей по государственному образовательному заказу исключительно по направлению управлений образования города республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов) с установленным размером родительской платы за питание, в соответствии с Законом. Поставщиком заполняется форма обязательств согласно приложению 2 настоящих Правил;

15. Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары меншік нысанына қарамастан "Тиісті үлгідегі мектепке дейінгі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 595 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17657 болып тіркелген) бекітілген Мектепке дейінгі ұйым қызметінің үлгілік қағидаларымен бекітілген мектепке дейінгі ұйымдар қызметінің нормалары мен қағидаларын сақтау кезінде мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша қызмет жеткізушілердің тізбесіне енгізіледі.
16. Конкурсқа қатысуға өз қызметінің басталғаны туралы білім беру саласындағы уәкілетті органды хабардар еткен және мемлекеттік білім беру тапсырысын алуға өтінім берген мектепке дейінгі ұйымдар жіберіледі.
Конкурсқа қатысу үшін жекеменшік мектепке дейінгі ұйымдар мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссия төрағасының атына жазылған өтінішті;
2) заңды тұлғаны немесе дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы немесе куәліктің көшірмесін, мектепке дейінгі ұйымдардың жарғысын, құжаттарды тапсырғанға дейін бір ай мерзімінен аспайтын банктен берілетін берешегінің жоқ екені туралы анықтаманы және салық органынан берілетін берешегінің жоқ екені туралы анықтаманы;
3) мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдары үшін қолданылатын жылжымайтын мүлікке құқықты белгілеуші құжаттардың көшірмесін (жекеменшік немесе жалға алу);
4) "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығымен бекітілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру жөніндегі мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларына (бұдан әрі - № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы) мектепке дейінгі ұйымның санитарлық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін;
5) медициналық кабинетке лицензиясының болуы туралы көшірмесін немесе тіркелген жерін ескере отырып емханамен жасалған қызмет көрсету туралы шартты;
6) Заңға сәйкес тамақтандыруға жұмсалатын ата-аналар төлемақысының белгіленген мөлшерімен, тек қана республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармаларының, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдерінің жолдамасымен мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша балаларды қабылдау туралы жеткізушінің міндеттемесін ұсынады. Жеткізуші Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелер нысанын толтырады;

7) копии документов воспитателей об образовании государственного образца с педагогическим или профессиональным образованием.
Документы, входящие в конкурсную заявку прошнуровываются, пронумеровываются, подписываются учредителем дошкольной организации, заверяются печатью и представляются в порядке, указанном в объявлении о проведении конкурса.
17. Представленные заявки рассматриваются комиссией на заседании в течение 5 (пяти) рабочих дней.
После заседания комиссии составляется протокол предварительного допуска к участию в конкурсе со следующей информацией:
1) перечень дошкольных организации, не соответствующих требованиям настоящих Правил с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов подтверждающих несоответствие документов;
2) дата повторного рассмотрения документов, представленных дошкольными организациями с исправлениями и дополнениями в соответствии с протоколом предварительного допуска.
Решение конкурсной комиссии о предварительном допуске размещается секретарем конкурсной комиссии в течение 3 (трех) рабочих дней на интернет-ресурсе управления образования города республиканского значения, столицы, отдела образования города (района).
Потенциальные поставщики в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня размещения протокола предварительного допуска приводят в соответствие документы согласно протоколу о предварительном допуске.
Комиссия повторно рассматривает заявки на участие в конкурсе дошкольных организаций, указанных в перечне протокола предварительного допуска к участию в конкурсе на предмет полноты приведения их в соответствие.
Комиссия после дня заседания в течение 3 (трех) рабочих дней выносит решение о включении в перечень дошкольных организаций, в которых будет размещен государственный образовательный заказ с указанием количества мест.
Решение комиссии с указанием максимально возможного количества мест для размещения государственного образовательного заказа оформляется в виде протокола.
Комиссия выносит одно из следующих решений:
1) о включении в перечень на размещение государственного образовательного заказа в частной дошкольной организации;
2) об отказе включения в перечень на размещение государственного образовательного заказа в частной дошкольной организации образования в случае несоответствия пунктам 15 и 16 настоящих Правил.
18. В случае превышения количества предложений со стороны частных организаций дошкольного образования над количеством мест по государственному образовательному заказу поставщики отбираются Комиссией по дополнительным критериям на конкурсной основе.

7) педагогикалық немесе кәсіптік білімі бар тәрбиешілердің білімі туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарының көшірмелері.
Конкурстық өтінімге кіретін құжаттар тігіледі, нөмірленеді, мектепке дейінгі ұйымның құрылтайшысымен қол қояды, мөрімен расталады және конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген тәртіппен ұсынылады.
17. Ұсынылған өтінімдерді комиссия өз отырысында 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
Комиссия отырысынан кейін келесі ақпараттармен:
1) олардан бас тарту себептерін егжей-тегжейлі сипаттай отырып, оның ішінде құжаттардың осы талаптарға сәйкес келмейтінін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесі;
2) алдын ала қарау хаттамасына сәйкес мектепке дейінгі ұйымдармен ұсынылған түзетілген және толықтырылған құжаттарды қайта қарау мерзімі көрсетілген конкурсқа қатысудың алдын ала талқылау хаттамасы құрылады.
Алдын ала рұқсат беру туралы конкурстық комиссияның шешімі конкурстық комиссияның хатшысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқарламасының, қаланың (ауданның) білім бөлімінің интернет-ресурсында орналастырады.
Әлеуетті жеткізушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күн ішінде алдын ала рұқсат беру хаттамасына сәйкес құжаттарды сәйкес келтіру құқығы беріледі.
Комиссия конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасының тізбесінде көрсетілген мектепке дейінгі ұйымдардың конкурсқа қатысуға өтінімдерін оларды сәйкес келтірудің толықтығы тұрғысынан қайта қарайды.
Комиссия отырыс күнінен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде орын санын көрсете отырып, мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізу туралы шешім шығарады.
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін орындардың барынша мүмкін саны көрсетіле отырып, комиссияның шешімі хаттама түрінде ресімделеді.
Комиссия мынадай:
1) жекеменшік мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тізбесіне енгізу туралы;
2) осы Қағидалардың 15 және 16-тармақтарына сәйкес келмеген жағдайда, жекеменшік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тізбесіне енгізуден бас тарту туралы шешімдердің біреуін шығарады.
18. Жекеменшік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тарапынан мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орын санына байланысты ұсыныстар саны артқан жағдайда жеткізушілерді Комиссия қосымша өлшемшарттар бойынша конкурс негізінде таңдап алады.

19. Дополнительными критериями при конкурсном отборе поставщиков являются:
1) доля воспитателей высшей и первой категории не менее 10 % от их общего числа;
2) доля воспитателей с профессиональным образованием по соответствующим профилям не менее 50 % от их общего числа.
Большинством голосов членов комиссии путем открытого голосования решение считается принятым. При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим.
Протокол оформляется секретарем, подписывается председателем и всеми членами комиссии, участвовавшими на заседании. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости и считаются действительными, если на них присутствуют более половины от общего числа ее членов.
Решение о размещении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение публикуется на интернет-ресурсах управления образования города республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов).
Представители управлений образования городов республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов) раз в год проводят мониторинг деятельности дошкольных организаций по исполнению обязательств, предусмотренных договором размещения государственного образовательного заказа и оказывают консультативную помощь.
Дошкольные организации с ранее размещенными местами по государственному образовательному заказу включаются в протокол заседания без прохождения конкурса.
20. Размещение государственного образовательного заказа на новые и дополнительные места, а также на места филиалов дошкольных организации с ранее размещенными местами по государственному образовательному заказу осуществляется на конкурсной основе.
Глава 3. Размещение государственного образовательного заказа в организации технического и профессионального, послесреднего образования
21. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) размещают государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда.
22. Для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО создается Комиссия по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО (далее – Комиссия), состав которой утверждается МИО или приказом УОСО. Комиссия является постоянно действующим консультативно-совещательным органом.
23. В состав Комиссии входят представители местных представительных и исполнительных органов, Департамента по обеспечению качества в сфере образования и науки, Региональной палаты предпринимателей, субъектов предпринимательства, общественных организаций. Председателем Комиссии является заместитель акима области, города республиканского значения и столицы, курирующий вопросы образования, или лицо, исполняющее его обязанности.
В состав Комиссия УОСО входят сотрудники УОСО, уполномоченного органа в сфере образования, представители институтов гражданского общества, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций. Председателем Комиссии является первый руководитель УОСО, либо лицо его заменяющее.

19. Жеткізушіні конкурс арқылы таңдаудың қосымша өлшемшарттары:
1) жоғары және бірінші санатты тәрбиешілердің үлесі олардың жалпы санынан кемінде 10%;
2) тиісті бейіні бойынша кәсіптік білімі бар тәрбиешілердің үлесі олардың жалпы санынан алғанда кемінде 50%.
Ашық дауыс беру жолымен комиссия мүшелері дауысының көпшілігімен шешім қабылданды деп есептеледі. Комиссия құрамының дауыстары тең болған жағдайда, Комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады.
Хаттаманы хатшы ресімдейді, оған төраға және отырысқа қатысқан комиссияның барлық мүшелері қол қояды. Комиссия отырысы қажеттілігіне қарай өткізіледі, егер комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы отырысқа қатысса дұрыс деп есептеледі.
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы шешім республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармалары, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдерінің интернет-ресурстарында жарияланады.
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармаларының, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдерінің өкілдері жылына бір рет мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шартында көзделген міндеттемелердің орындалуы бойынша мектепке дейінгі ұйымдар қызметіне мониторинг жүргізеді және консультативтік көмек көрсетеді.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орындар бұдан бұрын орналастырылған мектепке дейінгі ұйымдар отырыс хаттамасына конкурссыз енгізіледі.
20. Жаңа және қосымша орындарға, сондай-ақ мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орындар бұдан бұрын орналастырылған мектепке дейінгі ұйымдар филиалдарының орындарына мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурс негізінде жүзеге асырылады.
3-тарау. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
21. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - ЖАО) еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
22. ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін құрамы ЖАО немесе ТСУО бұйрығымен бекітілетін ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады. Комиссия тұрақты жұмыс істейтін консультативті-кеңесші орган болып табылады.
23. Комиссияның құрамына жергілікті өкілді және атқарушы органдардың, Білім және ғылым саласындағы сапаны қамтамасыз ету департаментінің, Өңірлік кәсіпкерлер палатасының, кәсіпкерлік субъектілерінің, қоғамдық ұйымдардың өкілдері кіреді. Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімінің білім беру мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары немесе оның міндетін атқарушы тұлға Комиссия төрағасы болып табылады.
ТСУО-дағы Комиссия құрамы білім беру саласындағы уәкілетті орган қызметкерлерінен, азаматтық қоғам институттарының, "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының, салалық қауымдастықтардың өкілдерінен құрылады. Комиссияның төрағасы ТСУО -ның бірінші басшысы не оны алмастыратын тұлға болып табылады.

24. Заседания Комиссии проводятся по плану, утвержденному ее председателем и считаются действительными, если на них присутствуют более 2/3 от общего числа ее членов.
Внеплановые заседания Комиссии проводятся в случаях возникновения свободных мест или спорных вопросов при размещении государственного образовательного заказа.
Решение Комиссии принимается открытым голосованием большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляется протоколом заседания, который подписывается председателем Комиссии. При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим. Протокол также подписывается членами Комиссии.
На заседаниях Комиссии ведется аудио- или видеозапись. Аудиовидеозапись хранится в архиве не менее трех лет.
25. Комиссия определяет перечень организаций ТиППО, соответствующих требованиям уполномоченного органа в области образования, предъявляемым к организации ТиППО, указанных в пункте 32 настоящих Правил, в которых размещается государственный образовательный заказ.
26. Для определения организаций ТиППО, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО, органы управления образованием области, города республиканского значения и столицы ежегодно объявляют конкурс среди организаций ТиППО на официальных интернет-ресурсах.
27. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО, услугополучатели предоставляют услугодателю через Государственную корпорацию или через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) пакет документов, указанный в Стандарте государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием" (далее - Стандарт) согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Стандарте.
28. Работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю расписку о приеме пакета документов либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов отказывает в приеме документов и выдает расписку согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае обращения через Государственная корпорация день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае подачи документов через Портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

24. Комиссияның отырыстары оның төрағасы бекіткен жоспар бойынша өткізіледі және егер оған оның мүшелерінің жалпы санының 2/3-інен астамы қатысса, жарамды деп есептеледі.
Комиссияның жоспардан тыс отырыстары ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру кезінде бос орындар болған кезде немесе даулы мәселелер туындаған жағдайларда өткізіледі.
Комиссия шешімдері отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігінің ашық дауыс беруі арқылы қабылданады және комиссия төрағасы қол қоятын отырыс хаттамасымен ресімделеді. Комиссия құрамының дауыстары тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Хаттамаға комиссия мүшелері қол қояды.
Комиссия отырыстарында аудио және бейне жазба жүргізіледі. Аудио және бейне жазбалар архивте кемінде үш жыл сақталады.
25. Комиссия осы Қағидалардың 32-тармағында көрсетілген білім беру саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарына қойылатын талаптарына сәйкес келетін ТжКОББ ұйымдарының тізбесін анықтайды.
26. Конкурс шарттары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарын анықтау үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдары ресми интернет-ресурстарында ТКОБКБ ұйымдары арасында конкурс жариялайды.
27. ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша конкурсқа қатысу үшін көрсетілетін қызметтерді алушылар көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшадағы "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес құжаттар топтамасын ұсынады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Cтандартта келтірілген.
28. Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдағаны туралы қолхат береді не көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасалған жағдайда қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттарды портал арқылы тапсырған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың қарастырылу мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетіледі.

29. Канцелярия услугодателя в день поступления осуществляет регистрацию заявления и направляет его на исполнение ответственному структурному подразделению. В случае поступления заявления после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
1) Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на бумажном носителе или в случае подачи документов через Портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2) При предоставлении услугополучателем полного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя направляет услугополучателю уведомление о принятии документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием в организациях образования в произвольной форме.
Услугодатель обеспечивает доставку документов в филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
30. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
31. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

29. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті түскен күні тіркейді және оны жауапты құрылымдық бөлімшеге орындау үшін жолдайды. Өтініш жұмыс уақытынан кейін, демалыс және мерекелік күндері түскен жағдайда Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
1) Жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкер қабылдаған сәттен бастап, 2 (екі) жұмыс күні барысында ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері өтінішті одан әрі қарастыру туралы қағаз жүзінде немесе құжаттарды портал арқылы ұсынған жағдайда қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дәлелді жауап жолдайды.
2) көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға білім беру ұйымдарында техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттардың қабылданғаны туралы хабарламаны еркін нысанда жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
30. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
31. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының өтініші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

32. При определении организаций ТиППО Комиссия руководствуется следующими основными критериями, а также информацией, подтверждающей исполнение требований уполномоченного органа в области образования, предъявляемым к организации ТиППО для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам:
1) наличие лицензии на право ведения образовательной деятельности по образовательным программам ТиППО по заявленным специальностям с учетом профиля подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы) в соответствии с пунктом 3 приложения 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
2) наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, залов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям (за исключением педагогических колледжей);
3) наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов- мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
4) наличие штатных преподавателей и мастеров производственного обучения не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры);
5) наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания);
6) наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП);
7) наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации или государственной аттестации в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об образовании";
8) сведения о трудоустройстве и занятости выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям.
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился;
9) охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве по заявленным специальностям;
10) количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО;
11) наличие сайта, аккаунта в социальных сетях.

32. ТКОБКБ бар кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және ТКОБКБ бар кадрларды даярлауды қаржыландыру үшін ТКОБКБ ұйымдарын анықтағанда Комиссия осы Қағидалардың 5-қосымшасында берілген ақпараттық карта бойынша білім беру саласындағы уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетіндігін растайтын шарттарды және ақпаратты басшылыққа алады:
1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-қосымшасының 3 тармағына сәйкес даярлық бейінін ескере отырып (ауылдық елді мекендерде орналасқан ТКОБКБ, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) мәлімделген мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияның болуы);
2) мамандықтар (біліктіліктер) бойынша оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, залдардың, зертханалардың, оқу полигондарының, білім беру процесін ұйымдастыру үшін оқу-өндірістік базалардың болуы (педагогикалық колледждерді қоспағанда);
3) жалпы педагогтер санынан педагог-сарапшы, педагог-модератор, педагог-зерттеуші, педагог-шебер, жоғары және бірінші санаттағы педагогтер және магистрлердің болуы (30%-дан төмен емес);
4) 70%-дан төмен емес штаттық оқытушылар мен өндірістік шеберлердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТКОБКБ ұйымдарында 50%-дан кем емес);
5) студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алу, жедел басқару, сенімгерлік құқығында тиесілі, жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің, қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы);
6) ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап);
7) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы;
8) өтініш берілген мамандықтар бойынша ТКОБКБ ұйымын бітірген соң бітірушілердің бір жыл ішінде жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер;
Бұл талап жаңа мамандықтар, сондай-ақ бітіру жүзеге асырылмаған мамандықтар бойынша өтініш берген ТКОБКБ ұйымдарына таралмайды;
9) білім алушыларды дуальды оқытумен, өндірістік практикамен қамту;
10) ТКОБКБ ұйымының жобалық мүмкіндігі;
11) сайттың, әлеуметтік желілердегі аккаунттың болуы.

33. В случае отсутствия возможности получения документов и сведений, указанных в пункте 32, из информационных систем, Комиссия запрашивает подтверждающие документы у организаций образования, реализующих образовательные программы ТиППО.
34. Комиссия рассматривает конкурсные заявки в течение 10 календарных дней со дня начала Конкурса, определяет степень их соответствия требованиям уполномоченного органа в области образования, предъявляемым к организации ТиППО, указанных в пункте 33 настоящих правил, для размещения государственного образовательного заказа и финансирования подготовки кадров ТиППО и проводит их оценку согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
35. Решение Комиссии об определении перечня организаций ТиППО, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО с указанием специальности (квалификации), базы и языка обучения, проектной возможности в течение пяти рабочих дней публикуется на интернет-ресурсах органов управления образованием области, города республиканского значения и столицы.
36. Органы управления образованием области, городов республиканского значения и столицы в соответствии с приказом № 578 проводят распределение государственного образовательного заказа по выбору абитуриентов по организациям ТиППО, утвержденным решением Комиссии.
37. При наличии нераспределенных мест по государственному образовательному заказу, неукомплектованности групп по специальностям (менее 15 человек), неохваченных абитуриентов, Комиссия принимает решение о перераспределении государственного образовательного заказа по специальностям и организациям ТиППО.
38. Комиссия по итогам распределения государственного образовательного заказа среди абитуриентов, а также в соответствии с фактическим приемом в организации образования, в которых государственный образовательный заказ размещается без процедуры распределения, размещает государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО.
39. Решение Комиссии о размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО в организациях ТиППО в течение пяти рабочих дней после проведения заседаний публикуются на интернет-ресурсах УОСО, органов управления образованием области, города республиканского значения и столицы в срок до 27 августа календарного года.
Решение Комиссии являются основанием для формирования групп по специальностям, квалификациям и нагрузки педагогов организаций ТиППО.
40. На основании решения Комиссии приказом руководителя УОСО, постановлением местного исполнительного органа области, городов республиканского значения и столицы до 1 сентября календарного года размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров в организациях ТиППО согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

33. 32-тармақта көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болмаған жағдайда, Комиссия ТКОБКБ ұйымдарынан растайтын құжаттарды сұратады.
34. Комиссия конкурстық өтінімдерді Конкурс басталған күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде қарайды, олардың осы Қағидалардың 33-тармағында көрсетілген білім беру саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарына қойылатын талаптарына олардың сәйкестік дәрежесін анықтайды және осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес оларды бағалауды жүргізеді.
35. Комиссияның ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ТКОБКБ ұйымдарында орналастыру туралы шешімі мамандықты (біліктілікті), оқыту базасын (9,11-сынып, ТжКБ) және оқыту тілін, жобалық мүмкіндігін көрсете отырып, бес жұмыс күні ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдарының интернет-ресурстарында жарияланады.
36. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдары № 578 бұйрыққа сәйкес Комиссия шешімімен анықталған ТКОБКБ ұйымдарында абитуриенттердің таңдауы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлуді жүргізеді.
37. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша бөлінбеген орындар, мамандықтар бойынша топтар (15 адамнан кем), қамтылмаған талапкерлер болған жағдайда, Комиссия мемлекеттік білім беру тапсырысын ТКОБКБ ұйымдары арасында қайта бөлу туралы шешім қабылдайды.
38. Комиссия мемлекеттік білім беру тапсырысты абитуриенттер арасында бөлу нәтижесіне, сондай-ақ бөлу рәсімінсіз мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарына нақты қабылдауға сәйкес ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
39. Комиссияның ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ТКОБКБ ұйымдарында орналастыру туралы шешімі бес жұмыс күні ішінде күнтізбелік жылдың 27 тамызына дейінгі мерзімде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдарының, ТСУО-ның интернет-ресурстарында жарияланады.
Комиссия шешімдері мамандықтар (біліктіліктер) бойынша топтар құру және ТКОБКБ ұйымдары педагогтерінің жүктемесі үшін негіз болып табылады.
40. Комиссия шешімдерінің негізінде ТСУО бұйрығымен, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен күнтізбелік жылдың 1 қыркүйегіне дейін ТКОБКБ ұйымдарында кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес орналастырылады.

Глава 4. Размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров в организациях высшего и (или) послевузовского образования с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений
41. Для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием уполномоченный орган в области образования ежегодно объявляет конкурс среди вузов не позднее 5 дней до начало приема документов.
Решение о проведении конкурса оформляется приказом Министра или лицом, исполняющим его обязанности.
42. Объявление о проведении Конкурса публикуется на интернет-ресурсах уполномоченного органа в области образования.
43. Для проведения Конкурса создается Комиссия по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров в организациях высшего и (или) послевузовского образования (далее - Комиссия), состав которой утверждается приказом Министра или лицом, исполняющим его обязанности.
Комиссия формируется из числа сотрудников уполномоченного органа в области образования, других заинтересованных государственных органов и ведомств, представителей институтов гражданского общества, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций, Ассоциации высших учебных заведений Республики Казахстан и /или Совета ректоров высших учебных заведений Республики Казахстан. Большинством голосов из числа членов комиссии избирается председатель комиссии. Количество состава комиссии является нечетным, включая его Председателя.
44. Заседания Комиссии проводятся по плану, утвержденному ее председателем, и считаются действительными, если на них присутствуют более 2/3 от общего числа ее членов.
45. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляются протоколом заседания, который подписывается председателем. Во время работы Комиссии ведется аудио и (или) видео запись. При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим.
46. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием вузы подает в электронном формате в уполномоченный орган в области образования конкурсную заявку, включающую следующие документы:
1) заявку высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 8 к Правилам;
2) анкету высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 9 к Правилам;

4-тарау. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кадрлар даярлауға, жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
41. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін білім беру саласындағы уәкілетті орган жыл сайын құжаттар қабылдау басталғанға дейін 5 күннен кешіктірмей жоғары оқу орындарының арасында конкурс жариялайды.
Конкурс өткізу туралы шешім Министрдің немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен ресімделеді.
42. Конкурс өткізу туралы хабарландыру білім беру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурстарында жарияланады.
43. Конкурс өткізу үшін құрамы Министрдің немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен бекітілетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
Комиссия білім беру саласындағы уәкілетті органның, басқа да мүдделі мемлекеттік органдар мен ведомстволардың қызметкерлері, азаматтық қоғам институтының, Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлік палатасының, салалық қауымдастықтың, Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары қауымдастығының және/немесе Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары ректорлары кеңесінің өкілдерінен құрылады. Комиссия мүшелері арасынан көпшілік дауыспен комиссия төрағасы сайланады. Комиссия құрамының саны оның төрағасын қоса алғанда тақ болады.
44. Комиссия отырысы оның төрағасы бекіткен жоспар бойынша өткізіледі және егер оның мүшелерінің жалпы санының 2/3-інен астамы қатысса, заңды деп есептеледі.
45. Комиссия шешімдері отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігінің ашық дауыс беруі арқылы қабылданады және ол төраға қол қоятын хаттамамен ресімделеді. Комиссия жұмысы барысында аудио немесе бейне жазу жүргізіледі. Дауыс бірдей болған жағдайда Комиссия төрағаның дауысы басты болып табылады.
46. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына қатысу үшін жоғары оқу орындары білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық форматта мынадай құжаттарды қамтитын конкурстық өтінімді ұсынады:
1) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының өтінімін;
2) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының сауалнамасын;

3) информационную карту высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 10 к Правилам;
4) предложения на размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на соответствующий учебный год по установленной форме согласно приложению 11 к Правилам.
При возникновении спорных вопросов по показателям информационной карты, представленными вузами, в соответствии с подпунктом 3) пункта 46 настоящих Правил Комиссия запрашивает подтверждающие документы.
47. Документы, входящие в конкурсную заявку, пронумеровываются, подписываются первым руководителем вуза, заверяются печатью и представляются в порядке, указанном в объявлении о проведении конкурса в электронном формате.
При этом представленные вузами сведения сверяются на предмет соответствия данных Единой информационной системы образования.
48. Конкурсная заявка направляется в уполномоченный орган в области образования в электронном формате не позднее часа и даты, указанных в объявлении о проведении конкурса. Конкурсная заявка, поступившая по истечению срока подачи конкурсных заявок, независимо от причин опоздания, не рассматривается. Внесение каких-либо изменений в конкурсные заявки после истечения срока их подачи не допускается.
49. Комиссия рассматривает конкурсные заявки в течение 20 календарных дней со дня подачи заявки, определяет степень их соответствия требованиям конкурсной документации и проводит их оценку согласно приложению 12 к Правилам.
50. В конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием по группам образовательных программ участвуют ВУЗы, прошедшие аккредитацию в аккредитационных органах, внесенных в реестр признанных аккредитационных органов, за исключением военных, специальных учебных заведений, за исключением военных, специальных учебных заведений, и имеющие показатель трудоустройства выпускников ВУЗов не ниже порогового значения.
Пороговое значение показателя трудоустройства выпускников ВУЗов определяется Комиссией.
Исключение составляют новые направления подготовки кадров, впервые получившие лицензию, а также вновь созданные вузы для подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием по приоритетным отраслям экономики. При этом, перечень вузов определяется Комиссией.
51. При определении ВУЗов и размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием Комиссия руководствуется следующими основными критериями:

3) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының ақпараттық картасын;
4) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы тиісті оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсынысын.
ЖОО-лар ұсынған ақпараттық карталардың көрсеткіштері бойынша даулы мәселелер туындаған жағдайда осы Ереженің 46-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Комиссия растау құжаттарын сұратады.
47. Конкурстық өтінімге кіретін құжаттар нөмірленеді, ЖОО-ның бірінші басшысы қол қояды, мөрмен расталады және электрондық форматта конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген тәртіппен ұсынылады.
Бұл ретте жоғары оқу орындары ұсынған мәліметтер Білім берудің бірыңғай ақпараттық жүйесі деректерімен сәйкестігі тұрғысында салыстырылады.
48. Конкурстық өтінім білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық форматта конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген сағат пен күннен кешіктірілмей жіберіледі. Конкурстық өтінімдерді беру мерзімі аяқталғаннан кейін келіп түскен конкурстық өтінім кешігу себептеріне қарамастан қаралмайды. Конкурстық өтінімдерге оларды беру мерзімі өткеннен кейін қандай да бір өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
49. Комиссия конкурстық өтінімдерді өтінім берілген күнінен бастап күнтізбелік 20 күн ішінде қарастырады, олардың конкурстық құжаттамалар талаптарына сәйкестік деңгейін анықтайды және оларды бағалауды Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес жүргізеді.
50. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына білім бағдарламалары тобы бойынша әскери, арнаулы оқу орындарын қоспағанда, танылған аккредиттеу органдарының тізіліміне енгізілген аккредиттеу органдарында аккредиттеуден өткен білім беру ұйымдарында және жоғары оқу орнын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткіші шекті мәннен төмен емес жоғары оқу орындары қатысады.
Жоғары оқу орнын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткішінің шекті мәнін Комиссия айқындайды.
Ерекшелік лицензияны алғаш алған кадрларды даярлаудың жаңа бағытын, сондай-ақ экономиканың басым салалары бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау үшін жаңадан құрылған ЖОО-ны құрайды. Бұл ретте ЖОО-лардың тізбесін Комиссия айқындайды.
51. Жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жоғары оқу орындарын анықтау кезінде Комиссия мынадай негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады:

1) наличие контингента обучающихся по соответствующей группе образовательных программ, за исключением направлений, внесенных впервые в Классификатор направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием Республики Казахстан;
2) кадровое обеспечение ВУЗов и материально–техническое обеспечение научно-образовательного процесса;
3) обеспеченность учебной, учебно-методической литературой и иными информационными ресурсами;
4) научный потенциал и уровень проводимых в ВУЗах научных исследований (для вузов);
5) наличие мест для проживания обучающихся в общежитии, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания;
6) наличие аккредитованных образовательных программ;
7) востребованность и трудоустройство выпускников;
8) участие в международном и/или национальном рейтингах вузов;
9) позиция вуза в рейтинге, проводимого НПП "Атамекен" не ниже половины от общего количества вузов, участвующих в рейтинге.
52. При определении базовых вузов и размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с послевузовским образованием Комиссия руководствуется следующими основными критериями:
1) участие в международном и/или национальном рейтингах вузов;
2) наличие договоров с аккредитованными научными организациями-партнерами, в том числе зарубежных, о выполнении совместных научных проектов и предоставлении исследовательской базы;
3) наличие научных руководителей из числа профессорско-преподавательского состава высшего учебного заведения с учеными степенями доктора наук/кандидата наук, и степенями доктора философии (PhD)/доктора по профилю;
4) выполнение с зарубежными вузами-партнерами (научными организациями) совместных научно-образовательных проектов;
5) кадровое обеспечение научно-образовательного процесса и соответствующее требованиям на занятие образовательной деятельностью по образовательным программам послевузовского образования (для группы специальностей "Искусство", в том числе преподаватели, удостоенные почетных званий и государственных наград Республики Казахстан);
6) доступ к мировым научным и образовательным ресурсам; материально-техническое обеспечение научно-образовательного процесса соответствующее требованиям на занятие образовательной деятельностью по образовательным программам послевузовского образования;
7) наличие аккредитованных образовательных программ;
8) выполнение научных и научно-технических программ и проектов на основе грантового, программно-целевого финансирования и других источников;
9) участие в международных образовательных и научных проектах;

1) Қазақстан Республикасының Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышы алғашқы рет енгізілген бағыттарды қоспағанда, тиісті бағыт бойынша білім алушылар контингентінің болуы;
2) ЖОО-ларды кадрлық қамтамасыз ету және ғылыми-білім беру процесін материалдық – техникалық қамтамасыз етуі;
3) оқу, оқу-әдістемелік әдебиеттермен және өзге де ақпараттық ресурстармен қамтамасыз етілуі;
4) ЖОО-да жүргізілген ғылыми зерттеулердің ғылыми әлеуеті мен деңгейі (ЖОО үшін);
5) білім алушыларды жатақханамен, қоғамдық тамақтандыру және медициналық қызмет көрсетумен қамтамасыз ету мүмкіндігі;
6) аккредиттелген білім беру бағдарламаларының болуы;
7) бітірушінің жұмыспен қамтылуы және қажеттілігі;
8) ЖОО-лардың халықаралық және/немесе ұлттық рейтингілерге қатысуы;
9) ЖОО орны "Атамекен" ҰКП өткізетін рейтингіде жалпы оқу орындарының санынан жартысынан төмен емес.
52. Жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін базалық жоғары оқу орындарын анықтау кезінде Комиссия мынадай негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады:
1) ЖОО-лардың халықаралық және/немесе ұлттық рейтингілерге қатысуы;
2) бірлескен ғылыми жобаларды орындау және зерттеу базасын ұсыну туралы аккредиттелген әріптес ғылыми ұйымдармен, оның ішінде шетелдік жасалған шарттардың болуы;
3) ЖОО-ның профессорлық-оқытушылық құрамынан ғылым докторы/ғылым кандидаты ғылыми дәрежелері және философия докторы (Phd)/бейіні бойынша доктор дәрежесі бар ғылыми жетекшінің болуы;
4) шетелдік әріптес ЖОО-лармен (ғылыми ұйымдармен) бірлесіп, ғылыми-білім беру жобаларын орындау;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша білім беру қызметін жүргізу талаптарына сәйкес ғылыми-білім беру процесін кадрлық қамтамасыз ету ("Өнер" мамандықтарының тобы үшін, оның ішінде құрметті атақтары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары бар оқытушылар);
6) әлемдік ғылыми және білім беру ресурстарына қол жеткізу; жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша білім беру қызметін жүргізу талаптарына сәйкес материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
7) аккредиттелген білім беру бағдарламаларының болуы;
8) гранттық және бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру және басқа дадереккөздер негізінде іргелі және қолданбалы зерттеулер бойынша ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобаларды орындау;
9) халықаралық білім беру және ғылыми жобаларға қатысу;

10) наличие в высшем учебном заведении мест для проживания обучающихся в общежитии, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания;
11) трудоустройство выпускников;
12) спортивные достижения вуза.
53. Вузы, в которых выпускники докторантуры завершили обучение и не получили утверждение степени доктора философии (PhD), доктора по профилю в течение 3-х лет после окончания, не допускаются к конкурсу по соответствующей группе образовательных программ.
54. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на обучение слушателей на подготовительном отделении вузы подают в электронном формате в уполномоченный орган в области образования конкурсную заявку, включающую следующие документы:
1) заявку высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 13 к Правилам;
2) анкету высшего учебного заведения по установленной форме согласно приложению 6 к Правилам;
3) предложения на размещение государственного образовательного заказа на обучение слушателей на подготовительном отделении на соответствующий учебный год по установленной форме согласно приложению 14 к Правилам.
55. При определении вузов и размещении государственного образовательного заказа на обучение слушателей на подготовительном отделении Комиссия руководствуется следующими основными критериями:
1) кадровое и материально-техническое обеспечение образовательного процесса и уровень квалификации педагогов, наличие преподавателей по всем предметам Комплексного тестирования абитуриентов;
2) обеспеченность учебной, учебно-методической литературой и иными информационными ресурсами;
3) наличие в вузе достаточного количества мест для проживания обучающихся в общежитии, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания, спортивных сооружений и залов.
56. Конкурс для вузов проводится раздельно по группам образовательных программ высшего и послевузовского образования.
57. Комиссия на основе оценки принимает решение о размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием с указанием:
1) перечня вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием;
2) перечня вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров в магистратуре, в том числе с указанием объема квоты для отдельных вузов;
3) перечень базовых вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров в докторантуре с указанием объема по группам образовательных программ, в том числе для целевой подготовки докторов философии (PhD)/докторов по профилю;

10) білім алушыларды жатақханамен, қоғамдық тамақтандыру және медициналық қызмет көрсетумен, спорт залмен және жабдықтармен қамтамасыз ету мүмкіндігі;
11) бітірушілердің жұмысқа орналасуы;
12) ЖОО-ның спорттық жетістіктері.
53. Докторантура бітірушілері оқуды аяқтаған және философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін оқуды аяқтағаннан кейін 3 жыл мерзімде алмаған жоғары оқу орындары тиісті білім беру бағдарламалары тобы бойынша конкурсқа жіберілмейді.
54. Дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына қатысу үшін жоғары оқу орындары білім беру саласындағы уәкілетті органға электрондық форматта мынадай құжаттарды қамтитын конкурстық өтінімді ұсынады:
1) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының өтінімін;
2) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жоғары оқу орнының сауалнамасын;
3) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсынысын.
55. Дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жоғары оқу орындарын анықтау кезінде Комиссия мынадай негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады:
1) білім беру процесінің кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі және педагогтердің біліктілік деңгейі; талапкерлерді кешенді тестілеудің барлық пәндері бойынша оқытушылардың болуы;
2) оқу, оқу-әдістемелік әдебиеттермен және өзге де ақпараттық ресурстармен қамтамасыз етілуі;
3) жоғары оқу орнында білім алушыларға жатақханада орынның, қоғамдық тамақтану орнының және медициналық қызмет көрсету орны мен спорт залы мен жабдықтарының жеткілікті болуы.
56. ЖОО үшін конкурс жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының топтары бойынша бөлек-бөлек өткізіледі.
57. Комиссия бағалау негізінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы шешім қабылдап, мыналарды көрсетеді:
1) конкурс шарттары бойынша жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындарының тізбесі;
2) конкурс шарттары бойынша магистратурада кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындарының тізбесі, оның ішінде жеке ЖОО-лар үшін көлемі көрсетілген;
3) конкурс шарттары бойынша білім беру бағдарламалары тобының бөлінісінде, оның ішінде философия докторларын (PhD)/бейіні бойынша докторларды мақсатты түрде даярлау үшін көлемін көрсете отырып, докторантурада кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыратын базалық жоғары оқу орындарының тізбесі;

4) вузов, в которых размещается государственный образовательный заказ для обучения слушателей на подготовительных отделениях вузов, в том числе для повышения уровня языковой подготовки с указанием объема;
5) педагогических вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку педагогов с высшим образованием с указанием объема по группам образовательных программ.
58. По результатам работы конкурсной комиссии приказом Министра или лицом, исполняющим его обязанности, утверждается размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием и публикуется на интернет-ресурсах уполномоченного органа в области образования.
Глава 5. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование
59. Государственный образовательный заказ, размещаемый в организациях среднего образования, должен содержать количество учащихся и среднюю стоимость расходов на одного учащегося.
60. Объем государственного образовательного заказа на среднее образование определяется в соответствии с алгоритмом расчета подушевого нормативного финансирования среднего образования, согласно Методике подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения (далее – Методика), утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 597 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16137). При этом подушевое нормативное финансирование среднего образования осуществляется в соответствии с Правилами подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 596 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16138).
Параграф 1. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных организациях образования
61. Местный исполнительный орган ежегодно размещает на интернет-ресурсах информацию о начале принятия заявлений государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:

4) жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдерінде тыңдаушыларды оқыту үшін, оның ішінде тілдік дайындық деңгейін арттыру үшін көлемі көрсетілген мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындары;
5) конкурс шарттары бойынша білім беру бағдарламалары тобының бөлінісінде көлемі көрсетіле отырып, жоғары білімі бар педагогтерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын педагогикалық жоғары оқу орындары.
58. Конкурстық комиссия жұмысының нәтижелері бойынша Министрдің немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бекітіледі және білім беру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурстарында жарияланады.
5-тарау. Орта білімге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
59. Орта білім беру ұйымдарында орналастырылатын мемлекеттік білім беру тапсырысы оқушылардың санын және бір оқушыға арналған шығыстардың орташа құнын қамтуы тиіс.
60. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 597 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16137 болып тіркелген) бекітілген Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес орта білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды есептеу алгоритмі бойынша анықталады. Бұл ретте орта білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16138 болып тіркелді) бекітілген Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
1-параграф. Мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
61. Жергілікті атқарушы орган жыл сайын орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты интернет-ресурстарда орналастырады:

1) на предстоящий учебный год – до 1 июня календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, устанавливаемый местным исполнительным органом самостоятельно.
62. Для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование государственная организация образования представляет в местный исполнительный орган заявление, по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, с прилагаемыми документами в течение 30 календарных дней со дня размещения местным исполнительным органом на интернет-ресурсах информации о начале принятия заявлений государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:
1) на предстоящий учебный год – не позднее 1 июля календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, установленный местным исполнительным органом самостоятельно.
С заявлением государственная организация образования предоставляет местному исполнительному органу следующие документы:
1) копия лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10195) (далее – Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3);
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
63. Местный исполнительный орган рассматривает заявления государственных организаций образования с приложенными документами для размещения государственного образовательного заказа в течение пятнадцати рабочих дней со дня их регистрации:
1) на предстоящий учебный год – не позднее 1 августа календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, устанавливаемый местным исполнительным органом самостоятельно.
При рассмотрении заявлений государственных организаций образования с приложенными документами местный исполнительный орган осуществляет проверку полноты представленных документов.
В случае выявления факта предоставления государственной организацией образования заявления и (или) приложенных к нему документов не соответствующих настоящим Правилам, местный исполнительный орган в течение 3 рабочих дней направляет государственной организации образования на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении, уведомление о необходимости устранения несоответствий.
В течение 3 рабочих дней со дня направления уведомления на электронную почту либо получения его на почтовый адрес, государственная организация образования повторно предоставляет местному исполнительному органу приведенные в соответствие с настоящими Правилами заявление и приложенные к нему документы.
Местный исполнительный орган в течение 3 рабочих дней со дня поступления повторного заявления государственной организации образования с приложенными документами осуществляет их рассмотрение.

1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 маусымына дейін;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
62. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымы жергілікті атқарушы орган орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты интернет-ресурстарда орналастырған күннен бастап 30 күнтізбелік күннің ішінде осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті оған қоса берілетін құжаттармен бірге атқарушы органға ұсынады:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
Мемлекеттік білім беру ұйымы өтінішпен бірге жергілікті атқарушы органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) "Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығы) (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылы 6 ақпанда № 10195 тіркелді) бекітілген нысанда берілген бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияның көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама.
63. Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік білім беру ұйымдарының мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға өтініштерін және оған қоса берілген құжаттарын, олар тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарайды:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 тамызынан кешіктірмей;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін, оларға қоса берілген құжаттармен бірге қарау кезінде жергілікті атқарушы орган ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Мемлекеттік білім беру ұйымының осы Қағидаларға сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілген құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы орган үш жұмыс күннің ішінде өтініште көрсетілген мемлекеттік білім беру ұйымының электрондық почтасына, электрондық почта болмаған жағдайда өтініште көрсетілген почталық мекенжайына сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Электрондық почтаға хабарлама жіберілген не ол почталық мекенжайға алынған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде мемлекеттік білім беру ұйымы жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға сәйкес келтірілген өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды қайта ұсынады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік білім беру ұйымының өтініші оған қоса берілетін құжаттармен бірге қайтадан келіп түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде оларды қарауды жүзеге асырады.

64. Местный исполнительный орган не позднее 60 календарных дней со дня размещения на интернет-ресурсах информации о начале принятия заявлений государственных организаций образования, формирует перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование с указанием количества мест и публикует его на интернет-ресурсах.
Государственные организации образования с ранее размещенным государственным образовательным заказом на среднее образование включаются в перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование без предоставления заявления.
Местный исполнительный орган размещает государственный образовательный заказ на среднее образование путем осуществления процедуры заключения договора с государственной организацией образования, включенной в перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование.
Параграф 2. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования
65. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования осуществляется оператором уполномоченного органа в области образования (далее – оператор).
66. Оператор ежегодно размещает на интернет-ресурсе информацию о начале принятия заявлений частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:
1) на предстоящий учебный год – до 1 июня календарного года;
2) в течение календарного года для частных организаций образования впервые подающих заявление оператору в целях размещения государственного образовательного заказа на среднее образование – в срок, установленный оператором самостоятельно.
67. Для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование частная организация образования представляет оператору заявление, по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам, с прилагаемыми документами в течение 30 календарных дней со дня размещения оператором на интернет-ресурсе информации о начале принятия заявлений частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование.
С заявлением частная организация образования представляет оператору следующие документы:
1) копия лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3;

64. Жергілікті атқарушы орган интернет-ресурстарда мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғаны туралы ақпарат орналастырылған күннен бастап күнтізбелік 60 күннен кешіктірмей орындардың санын көрсете отырып, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесін қалыптастырады және оны интернет-ресурстарда жариялайды.
Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бұрын орналастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесіне өтініш ұсынбастан енгізіледі.
Жергілікті атқарушы орган орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізілген мемлекеттік білім беру ұйымымен шарт жасасу рәсімін жүзеге асыру жолымен орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
2-параграф. Жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
65. Жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды білім беру саласындағы уәкілетті органның операторы (бұдан әрі – оператор) жүзеге асырады.
66. Оператор жыл сайын интернет-ресурста орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты орналастырады:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 маусымына дейін;
2) орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мақсатында операторға алғаш рет өтініш беруші жекеменшік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – оператор дербес белгілейтін мерзімде.
67. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымы интернет-ресурста оператордың орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпараты орналастырылған күннен бастап 30 күнтізбелік күннің ішінде операторға қоса берілетін құжаттармен бірге осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Жекеменшік білім беру ұйымы өтінішпен бірге операторға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен бекітілген нысанда берілген бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияның көшірмесі;

2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) справка о наличии счета в банке второго уровня Республики Казахстан.
4) копия действующего предварительного договора, заключенного между оператором и частной организацией образования по утвержденной оператором форме – для частных организаций среднего образования с вновь введенными ученическими местами в объектах частных организаций образования, предусмотренными Методикой.
68. Оператор рассматривает заявления частных организаций образования с приложенными документами для размещения государственного образовательного заказа в течение пятнадцати рабочих дней со дня их регистрации.
Рассматривая заявления и документы частных организаций образования оператор осуществляет проверку полноты представленных документов.
В случае выявления факта предоставления частной организацией образования заявления и (или) приложенных к нему документов не соответствующих настоящим Правилам, либо отсутствия регистрации частной организации образования на веб-портале государственных закупок, оператор в течение 3 рабочих дней направляет частной организации образования на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении, уведомление о необходимости устранения несоответствий.
В течение 3 рабочих дней со дня направления уведомления на электронную почту либо получения его на почтовый адрес, частная организация образования повторно предоставляет оператору приведенные в соответствие с настоящими Правилами заявление и приложенные к нему документы.
Оператор в течение 3 рабочих дней со дня поступления повторного заявления частной организации образования с приложенными документами осуществляет их рассмотрение.
В случае повторного выявления факта предоставления частной организацией образования заявления и (или) приложенных к нему документов не соответствующих настоящим Правилам, либо отсутствия регистрации частной организации образования на веб-портале государственных закупок, оператор направляет частной организации образования на почтовый адрес или электронную почту, указанные в заявлении, обоснованный и мотивированный отказ в размещении государственного образовательного заказа на среднее образование.
При предоставлении частными организациями образования, зарегистрированными на веб-портале государственных закупок, заявления и документов соответствующих настоящим Правилам, оператор не позднее 60 календарных дней со дня размещения на интернет-ресурсе информации о начале принятия заявлений частных организаций образования, формирует перечень частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование с указанием количества мест и публикует его на интернет-ресурсе.
Частные организации образования с ранее размещенным оператором или местным исполнительным органом государственным образовательным заказом на среднее образование включаются в перечень частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование без предоставления оператору предусмотренных пунктом 67 настоящих Правил документов к заявлению.

2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
3) Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінде шотының болуы туралы анықтама.
4) оператор мен жекеменшік білім беру ұйымы арасында жасалған қолданыстағы алдын ала шарттың көшірмесі – Әдістемеде көзделген жекеменшік білім беру ұйымдарының объектілерінде жаңадан енгізілген оқушы орындары бар жекеменшік орта білім беру ұйымдары үшін.
68. Оператор мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қоса берілген құжаттармен бірге олар тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күннің ішінде қарайды.
Оператор жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштері мен құжаттарын қарай отырып, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Жекеменшік білім беру ұйымының осы Қағидаларға сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну не мемлекеттік сатып алу веб-порталында жекеменшік білім беру ұйымының тіркеуі болмау фактісі анықталған жағдайда, оператор үш жұмыс күні ішінде жекеменшік білім беру ұйымының өтініште көрсетілген электрондық почтасына не электрондық почта болмаған жағдайда, өтініште көрсетілген почталық мекенжайына сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Электрондық почтаға хабарлама жіберілген не ол почталық мекенжайға алынған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде жекеменшік білім беру ұйымы операторға осы Қағидаларға сәйкес келтірілген өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды қайта ұсынады.
Оператор мемлекеттік білім беру ұйымының өтініші қоса берілген құжаттармен бірге қайта келіп түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде оларды қарауды жүзеге асырады.
Жекеменшік білім беру ұйымының осы Қағидаларға сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну не мемлекеттік сатып алу веб-порталында жекеменшік білім беру ұйымының тіркеуі болмау фактісі қайта анықталған жағдайда, оператор өтініште көрсетілген жекеменшік білім беру ұйымының почталық мекенжайына немесе электрондық почтасына орта білім беру тапсырысын орналастырудан негізделген және дәлелді бас тартуды жібереді.
Мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркелген жекеменшік білім беру ұйымдары осы Қағидаларға сәйкес келетін өтініш пен құжаттарды ұсынған кезде оператор интернет-ресурста жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты орналастырған күннен бастап күнтізбелік 60 күннен кешіктірмей орындардың санын көрсете отырып, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесін қалыптастырады және оны интернет-ресурста жариялайды.
Оператор немесе жергілікті атқарушы орган бұрын орналастырған орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бар жекеменшік білім беру ұйымдары операторға осы Қағидалардың 67-тармағында көзделген өтінішке қосымша құжаттарды ұсынбастан, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізіледі.

69. Оператор размещает государственный образовательный заказ на среднее образование путем осуществления процедуры заключения договора с частной организацией образования.
Глава 6. Размещение местными исполнительными органами государственного образовательного заказа на подготовку кадров в организациях высшего и (или) послевузовского образования с учетом потребностей рынка труда
70. Для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) ежегодно объявляют конкурс среди вузов не позднее 5 (пяти) дней до начала приема документов для участия в конкурсе на обучение по государственному образовательному заказу за счет средств МИО.
Решение о проведении конкурса оформляется распоряжением акима соответствующей области, город республиканского значения, столицы или лицом, исполняющим его обязанности.
Объявление о проведении конкурса публикуется на интернет-ресурсах МИО.
Для проведения конкурса создается Комиссия МИО по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием (далее – Комиссия МИО), состав которой утверждается распоряжением акима соответствующей области, города республиканского значения, столицы или лицом, исполняющим его обязанности.
Председателем Комиссии МИО является аким соответствующей области, города республиканского значения, столицы или лицо, исполняющее его обязанности. Комиссия МИО формируется из числа сотрудников МИО, представителей институтов гражданского общества, расположенных на данной территориальной единице. Количество членов Комиссии МИО является нечетным, включая его председателя.
Заседания Комиссии МИО считаются действительными, если на них присутствуют более двух третей от общего числа ее членов.
Решения Комиссии МИО принимаются открытым голосованием простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляются протоколом заседания, который подписывается всеми членами Комиссии, участвовавшими на заседании.
Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием вузы подают в МИО в электронном формате конкурсную заявку, включающую следующие документы:
1) заявку вуза по установленной форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
2) анкету вуза по установленной форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
3) предложения на размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на соответствующий учебный год по установленной форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Документы, входящие в конкурсную заявку, пронумеровываются, подписываются первым руководителем вуза и заверяются печатью и представляются в порядке, указанном в объявлении о проведении конкурса в электронном формате.
Конкурсная заявка направляется в МИО не позднее часа и даты, указанных в объявлении о проведении конкурса. Конкурсная заявка, поступившая по истечении срока подачи конкурсных заявок, независимо от причин опоздания, не рассматривается. Внесение каких-либо изменений в конкурсные заявки после истечения срока их подачи не допускается.
Комиссия МИО рассматривает конкурсные заявки в течение 5 (пяти) календарных дней со дня подачи заявки, определяет степень их соответствия требованиям конкурсной документации.

69. Оператор жекеменшік білім беру ұйымымен шарт жасасу рәсімін жүзеге асыру жолымен орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
6-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кадрлады даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
70. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) жыл сайын ЖАО қаражаты есебінен мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқыту конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау басталғанға дейін 5 (бес) күннен кешіктірмей жоғары оқу орындары арасында конкурс жариялайды.
Конкурс өткізу туралы шешім тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің және оның міндеттерін атқарушы адамның өкімімен ресімделеді.
Конкурс өткізу туралы хабарландыру ЖАО-ның интернет-ресурстарында жарияланады.
Конкурс өткізу үшін құрамы тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің немесе оның міндеттерін атқарушы адамның өкімімен бекітілетін ЖАО-ның Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – ЖАО комиссиясы) құрылады.
ЖАО комиссиясының төрағасы тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі немесе және оның міндеттерін атқарушы адам болып табылады. ЖАО комиссиясы ЖАО-ның қызметкерлері, аталған аумақ бірлігінде орналасқан азаматтық қоғам институттарының өкілдері қатарынан құрылады. ЖАО комиссиясы мүшелерінің саны оның төрағасын қоса алғанда, тақ болып табылады.
Егер онда оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ЖАО комиссиясының отырысы заңды деп есептеледі.
ЖАО комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы отырысқа қатысушы Комиссия мүшелері санының қарапайым көпшілік дауысымен қабылданады және отырысқа қатысқан Комиссияның барлық мүшелері қол қоятын отырыс хаттамасымен ресімделеді.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына қатысу үшін жоғары оқу орындары ЖАО-ларға электрондық форматта мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша жоғары оқу орнының өтінімін;
2) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша жоғары оқу орнының сауалнамасын;
3) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша тиісті оқу жылына арналған жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға ұсыныстарды қамтитын конкурстық өтінім береді.
Конкурстық өтінімге кіретін құжаттар нөмірленеді, ЖОО-ның бірінші басшысы қол қояды және мөрмен куәландырылады және конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген тәртіппен электрондық форматта ұсынылады.
Конкурстық өтінім конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген сағаттан және күннен кешіктірілмей ЖАО-ға жіберіледі. Конкурстық өтінімді беру мерзімі өткен соң түскен конкурстық өтінім кешіктірілу себептеріне қарамастан қаралмайды. Оларды беру мерзімі өткеннен кейін конкурстық өтінімге қандай да бір өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
ЖАО комиссиясы конкурстық өтінімді өтінім берілген күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде қарайды, олардың конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келу дәрежесін айқындайды.

При определении вузов и размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в разрезе специальностей, Комиссия МИО руководствуется основными критериями, указанными в пунктах 51 и 52 настоящих Правил. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием МИО размещается в вузах независимо от административно-территориальной единицы. При этом государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием размещается в вузах с учетом установленных квот, а также выделения целевых мест для отдельных категорий поступающих.
По результатам работы Комиссии МИО на интернет-ресурсах публикуется перечень вузов, в которых размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, утвержденный постановлением акимата соответствующей области, города республиканского значения, столицы.
С гражданами Республики Казахстан, поступающими на основе государственного образовательного заказа за счет средств МИО, заключают договор об отработке не менее 3 (трех) лет в соответствующей области или в городах республиканского значения, столице.
Глава 7. Размещение местными исполнительными органами государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей
71. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы размещают государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей в организациях, независимо от формы собственности, реализующих образовательные программы дополнительного образования детей (далее - Организации) и определяют среднюю стоимость содержания в расчете на одного ребенка.
72. Для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы на основании заявок отделов образования определяют объемы государственного заказа на дополнительное образование детей и размещают на официальном интернет-ресурсе объявление о количестве мест по видам и направлениям дополнительного образования, средней стоимости в расчете на одного ребенка в разрезе населенных пунктов и минимальных требованиях к образовательным программам дополнительного образования детей.
73. Государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей размещается в Организациях, уставом (положением, учредительным договором) которой предусмотрена деятельность в области дополнительного образования детей c регистрацией в информационной системе "Национальная образовательная база данных" с указанием реализуемых образовательных программ дополнительного образования детей на основании заявления по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам.

Жоғары оқу орындарын айқындау және мамандықтар бөлігінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру кезінде ЖАО комиссиясы осы Қағидаларға 51 және 52-тармақтарда көрсетілген негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады. ЖАО-ның жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы әкімшілік-аумақтық бірлігіне қарамастан жоғары оқу орындарында орналастырылады. Бұл ретте жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы белгіленген квотаны, сондай-ақ оқуға түсушілердің жекелеген санаттары үшін нысаналы орындарды бөлуді ескере отырып, жоғары оқу орындарында орналастырылады.
ЖАО комиссиясы жұмысының нәтижелері бойынша интернет-ресурстарында тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдігінің қаулысымен бекітілген, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындарының тізбесі жарияланады.
ЖАО қаражаты есебінен мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде оқуға түсетін Қазақстан Республикасының азаматтарымен тиісті облыста немесе республикалық маңызы бар қалаларда, астанада кемінде 3 (үш) жыл жұмыс істеу туралы шарт жасалады.
7-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары
71. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары меншік нысанына қарамастан балаларға қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарда (бұдан әрі - Ұйымдар) балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады және бір балаға қызмет көрсетудің орташа құнын анықтайды.
72. Қосымша білім беру үшін мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары білім бөлімдерінің өтініші негізінде мемлекеттік тапсырыс көлемдерін анықтайды және ресми интернет-ресурста түрі мен бағытына қарай қосымша білім беру орындарындағы орындар саны және елді мекендер жағдайында бір балаға шаққандағы орташа шығындар туралы хабарландыру орналастырады.
73. Мемлекеттік білім беру тапсырысы жарғысында (ережесінде, құрылтай шартында) балаларға қосымша білім беру саласындағы қызметті көздейтін және осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш негізінде жүзеге асырылатын балаларға арналған қосымша білім берудің іске асырылып жатқан білім беру бағдарламаларын көрсете отырып, "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесінде тіркелген Ұйымдарда орналастырылады.

74. Для формирования перечня Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей органы управления образованием области, города республиканского значения, столицы создают Комиссии (далее – Комиссия). Комиссии являются постоянно действующим консультативно-совещательным органом. Состав Комиссии утверждается местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы.
75. Комиссия формируется из числа представителей маслихатов, акиматов, органов управления образованием области, города республиканского значения, столицы, района (города), неправительственных организаций, занимающихся вопросами образования и воспитания детей, региональной палаты предпринимателей.
76. Количество членов Комиссии является нечетным. Председателем Комиссии является руководитель органа управления образования области, города республиканского значения, столицы, района (города) или его заместитель.
77. Для включения в перечень Организаций, для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей Организации предоставляет в органы управления образования области, города республиканского значения, столицы, района (города) заявление на имя председателя Комиссии по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам и следующие документы:
1) копию санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии здания/ помещений Организации санитарно-эпидемиологическим требованиям согласно приказу № ҚР ДСМ-336/2020, с датой не раньше месячного срока до подачи документов;
2) справку или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя, устав Организации (положение, учредительный договор);
3) сведения об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, с датой не раньше месячного срока до подачи документов;
4) копию правоустанавливающих документов на недвижимое имущество либо копию договора аренды, используемое под Организацию;
5) образовательные программы дополнительного образования для детей;
6) копию документов педагогов о педагогическом или профессиональном образовании, уровне квалификации;
7) копии документов, подтверждающих опыт работы Организации (при наличии)) (в соответствии с уставом, с учредительными документами, договорами), либо письмо об отсутствии опыта работы Организации.

74. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім беруді басқару органдары Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрады. Комиссия тұрақты жұмыс жасайтын консультативтік-кеңесші орган болып табылады. Комиссия құрамын республикалық маңызы бар қаланың, астананың, облыстың жергілікті атқарушы органдары бекітеді.
75. Комиссия мәслихаттардың, әкімдіктердің, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органдарының, балаларды оқыту және тәрбиелеумен айналысатын үкіметтік емес ұйымдардың және өңірлік кәсіпкерлер палатасының өкілдері қатарынан жасақталады.
76. Комиссия мүшелерінің саны тақ болып табылады. Комиссияның төрағасы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органының басшысы немесе оның орынбасары болып табылады.
77. Ұйымдардың тізіміне қосу үшін, балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін Ұйымдар облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органдарына Комиссия төрағасының атына осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және келесі құжаттар береді:
1) № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығына сәйкес құжаттарды тапсырғанға дейін бір ай мерзімнен ерте емес күні бар қосымша білім беру ұйымының ғимаратын/орнын санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі;
2) заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәліктің көшірмесі, қосымша білім беру ұйымының жарғысы (ереже, құрылтай шарты);
3) тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген алты еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мөлшерде құжаттар тапсырылғанға дейін бір ай бұрын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқтығы туралы мәліметтер;
4) жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесі немесе Ұйым пайдаланатын жалға алу шартының көшірмесі;
5) балаларға қосымша білім берудің білім беру бағдарламалары;
6) педагогтердің педагогикалық немесе кәсіптік білімі, біліктілік деңгейі туралы құжаттарының көшірмелері;
7) Ұйымның жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың (бар болса) (жарғыға, құрылтай құжаттарына, келісімшартқа сәйкес) көшірмелерінің немесе Ұйымның тәжірибесінің жоқтығы туралы хаттың болуы.

78. Документы Организации, представленные для включения в перечень Организаций, для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей, прошнуровываются, пронумеровываются, подписываются руководителем Организации, заверяются печатью (при наличии) либо подписью руководителя.
79. Представленные документы рассматриваются Комиссией на заседании в течение 10 рабочих дней. Комиссия создает рабочие группы для предварительного изучения документов.
80. Критерии отбора Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей:
1) наличие санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии здания/ помещений Организации санитарно-эпидемиологическим требованиям согласно приказу № ҚР ДСМ-336/2020, с датой не раньше месячного срока до подачи документов;
2) наличие справки или копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя, устав Организации (положение, учредительный договор);
3) наличие сведений об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, с датой не раньше месячного срока до подачи документов;
4) наличие копии правоустанавливающих документов на недвижимое имущество либо копии договора аренды, используемое под Организацию;
5) наличие для Организаций копий образовательных программ дополнительного образования для детей в соответствии с пунктом 3 статьи 23 Закона Республики Казахстан "Об образовании".
Содержание образовательной программы включает цели и задачи, сроки обучения, содержание, объем знаний, умений, навыков и компетенции для освоения, ожидаемые результаты обучения, средства достижения целей и задач.
6) наличие копий документов педагогов о педагогическом или профессиональном образовании, уровне квалификации;
7) наличие копий документов, подтверждающих опыт работы Организации (при наличии)) (в соответствии с уставом, с учредительными документами, договорами), либо письмо об отсутствии опыта работы Организации;
8) доля педагогов высшей и первой категории, экспертов, исследователей, мастеров от их общего числа не менее 10 процентов.
81. Комиссия по итогам рассмотрения документов выносит одно из следующих решений:
1) включить в перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей;

78. Ұйымдардың тізбесіне енгізу мақсатында балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін ұсынылған Ұйымдардың құжаттары тігіледі, нөмірленеді, ұйым басшысы қол қояды немесе мөрмен (бар болған жағдайда) немесе басшының қол қоюымен растайды.
79. Комиссия ұсынылған құжаттарды 10 жұмыс күні ішінде отырыста қарайды. Комиссия құжаттарды алдын ала зерделеу үшін жұмыс топтарын құрады.
80. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін Ұйымдарды іріктеу критерийлері:
1) № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығына сәйкес құжаттарды тапсырғанға дейін бір ай мерзімнен ерте емес күні бар қосымша білім беру ұйымының ғимаратын/орнын санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесінің болуы;
2) заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы немесе куәліктің көшірмесі, ұйымның жарғысының (ереже, құрылтай шарты) болуы;
3) құжаттарды тапсырғанға дейін бір ай мерзімнен ерте емес күні бар тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген алты еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мөлшерде салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы мәліметтердің болуы;
4) жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесі немесе Ұйым пайдаланатын жалдау шартының көшірмесінің болуы;
5) Ұйымдар үшін "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 3-тармағына сәйкес балаларға арналған қосымша білім беру білім беру бағдарламаларының көшірмелерінің болуы.
Білім беру бағдарламасының мазмұны мақсаттар мен міндеттерді, оқыту мерзімдерін, мазмұнын, білім көлемін, игеру дағдылары, біліктері мен құзыреттіліктерін, күтілетін нәтижелерді, оқыту нәтижелерін бағалау критерийлерін, мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу құралдарын қамтиды.
6) педагогтердің педагогикалық немесе кәсіптік білімі, біліктілік деңгейі туралы құжаттарының көшірмелерінің болуы;
7) Ұйымның жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың (бар болса) (жарғыға, құрылтай құжаттарына, келісімшартқа сәйкес) көшірмелерінің немесе Ұйымның тәжірибесінің жоқтығы туралы хаттың болуы.
8) жоғары және бірінші санаттағы педагогтердің, сарапшылардың, зерттеушілердің, шеберлердің үлесі олардың жалпы санынан кем дегенде 10 пайызды құрайды.
81. Комиссия құжаттарды қарау нәтижелері бойынша мынадай шешімдердің бірін шығарады:
1) ұйымда мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға арналған тізбеге енгізеді;

2) отказать во включении в перечень Организаций для размещении государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей в Организации в случае несоответствия критериям, указанным в пункте 80 настоящих Правил.
82. Большинством голосов членов комиссии путем открытого голосования решение считается принятым.
При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим.
83. Решение комиссии оформляется протоколом.
84. Протокол подписывается председателем и всеми членами Комиссии, участвовавшими на заседании.
85. Заседания Комиссии считаются действительными, если на них присутствуют более половины от общего числа ее членов.
86. Решение о включении в перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей публикуется на интернет-ресурсах органов управления образования области, города республиканского значения, столицы, района (города) в течении пяти рабочих дней со дня принятия решения.
87. На основании решения Комиссии органы управления образования области, города республиканского значения, столицы, района (города) на доступных ресурсах: официальном сайте, на официальных аккаунтах в социальных сетях размещают информацию об Организациях, включенных в перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей, содержащую наименование организации, его юридический адрес, местонахождение, данные об образовательных программах дополнительного образования, объеме часов, языках преподавания, о начале приема заявлений, дополнительном приеме в течение года на основании заявлений родителей (законных представителей) при наличии вакантных мест, о приеме в Организацию в соответствии с Правилами оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования", утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20695), о формировании контингента детей на получение государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей в соответствии с "Национальной образовательной базой данных".
88. Организацией заключаются договоры с органами управления образованием области, города республиканского значения, столицы, района (города) на предоставление образовательных услуг дополнительного образования детей с указанием количества мест по государственному образовательному заказу на дополнительное образование детей.

2) осы Қағидалардың 80-тармағында көрсетілген критерийлерге сәйкес келмеген жағдайда, мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға арналған тізбеге енгізуден бас тартады.
82. Ашық дауыс беру арқылы комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия құрамының дауыстары тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
83. Комиссияның шешімі хаттамамен рәсімделеді.
84. Хаттамаға төраға және отырысқа қатысқан барлық комиссия мүшелері қол қояды.
85. Комиссияның отырыстары оның мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысса, жарамды деп есептеледі.
86. Қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы шешім шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органдарының интернет-ресурстарында жарияланады.
87. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органдары Комиссияның шешімі негізінде қолжетімді ресурстарға: ресми сайтқа, әлеуметтік желілердегі ресми аккаунттарға балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін Ұйымдардың тізбесіне енген ұйымның атауы, оның заңды мекен-жайы, орналасқан жері, қосымша білім берудің білім беру бағдарламалары, сағат мөлшері, оқыту тілдері, өтініштерді қабылдау басталғаны, егер бос орындар болса, ата-аналардың (заңды өкілдердің) өтініші негізінде қосымша қабылдау, "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тізімінде № 20695 нөмірімен тіркелді) сәйкес Ұйымдарға қабылдау, балалардың қосымша білім алуға мемлекеттік білім беру тапсырысын алуға балалар контингентін "Ұлттық білім беру деректер базасына" сәйкес қалыптастыратындығы туралы ақпарат орналастырады.
88. Ұйым оқу жылының басында және қаржы жылының басында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органдарымен балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орындар санын көрсете отырып, балаларға қосымша білім берудің білім беру қызметтерін ұсынуға шарттар жасасады.

89. Предоставление Организацией услуг осуществляется на основании договора, заключенного между Организацией и родителями или иными законными представителями в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан. Условия предоставления Организацией платных услуг за проведение занятий, не предусмотренных государственным образовательным заказом на дополнительное образование детей, согласно установленной стоимости по заявлению родителей или иных законных представителей предусматриваются указанным договором.
90. Органом управления образованием области, города республиканского значения, столицы, района (города) оплачивается стоимость услуг на дополнительное образование детей:
1) по факту посещения (пребывания) занятий согласно расписанию;
2) отсутствующим на групповых занятиях по уважительной причине (болезнь, лечение, оздоровление и реабилитация в медицинских, санаторно-курортных организациях при предоставлении подтверждающих документов, не более 10 дней), при предоставлении одному из родителей или иных законных представителей трудового отпуска, не более двух месяцев (при наличии заявления).
Организацией предоставляется для самостоятельного изучения учебный материал групповых занятий за период отсутствия по уважительной причине детей на занятиях.
91. Государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей не оплачивается детям, отсутствовавшим на индивидуальных занятиях по причине болезни, лечения, оздоровления и реабилитации в медицинских, санаторно-курортных организациях, отпуска одного из родителей или иных законных представителей и по неуважительным причинам.
В случаях отсутствия ребенка по уважительным причинам (болезнь, лечение, оздоровление и реабилитация в медицинских, санаторно-курортных организациях, отпуск одного из родителей или иных законных представителей) организуются занятия по индивидуальному расписанию либо дистанционно на основании заявления родителей или иных законных представителей.
По результатам проведения дополнительных индивидуальных занятий Организации государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей оплачивается в полном объеме.
92. При комплектовании контингента детей по государственному образовательному заказу на дополнительное образование детей Организации руководствуются сформированным списком очередности.
Организация в случае освобождения мест в рамках государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей принимает детей из сформированного списка очередности.

89. Ұйымның қызметтер көрсетуі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен ұйым мен ата-аналар немесе басқа заңды өкілдер арасында жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады. Ата-аналардың немесе басқа заңды өкілдердің өтініші бойынша белгіленген құнға сәйкес балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында көзделмеген сабақтарды өткізу үшін ұйымның ақылы қызметтер көрсету шарттары көрсетілген шартта көзделеді.
90. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органы балаларға қосымша білім беру қызметтерінің құнын төлейді:
1) кестеге сәйкес сабаққа қатысу (болу) фактісі бойынша;
2) ата-анасының біреуіне немесе басқа заңды өкілдеріне еңбек демалысын берген кезде дәлелді себеппен (науқастануы, емделуі, медициналық, санаторий-курорттық ұйымдарда сауықтырылуы және оңалтылуы, 10 күннен аспайтын), екі айдан аспайтын мерзімде (өтініші болған кезде) топтық сабақтарда болмаған жағдайларда жол беріледі.
Ұйым дәлелді себептермен балалардың сабаққа қатыспауы кезеңінде топтық сабақтардың оқу материалын өз бетінше оқып-үйрену үшін ұсынады.
91. Балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы науқастануы, емделуі, медициналық, санаторий-курорттық ұйымдарда сауықтырылуы және оңалтылуы, ата-анасының біреуінің немесе басқа заңды өкілдерінің демалысы себебімен жеке сабақтарында болмаған балаларға төленбейді.
Бала дәлелді себептермен (науқастануы, емделуі, медициналық, санаторий-курорттық ұйымдарда сауықтырылуы және оңалтылуы, ата-анасының біреуінің немесе басқа заңды өкілдерінің демалысы) болмаған жағдайда ата-аналарының немесе басқа заңды өкілдерінің өтініші негізінде жеке кесте бойынша не қашықтан сабақтар ұйымдастырылады.
Балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұйым қосымша жеке сабақтар өткізу нәтижелері бойынша балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша толық көлемде төленеді.
92. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша балалар контингентін жинақтау кезінде ұйымдар қалыптасқан кезектілік тізімін басшылыққа алады.
Ұйым балаларды қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде босаған жағдайда балаларды қалыптастырылған кезектілік тізімінен қабылдайды.

93. Организацией на 1 число каждого последующего месяца выставляется акт оказанных услуг с приложением информации, выгруженной из информационной системы "Национальная образовательная база данных" по состоянию на последний рабочий день месяца, за исключением декабря, за который акт оказанных услуг с приложением информации, выгруженной из информационной системы "Национальная образовательная база данных" выставляется по состоянию на 15 декабря.
94. Представители органов управления образования области, города республиканского значения, столицы, района (города) проводят мониторинг деятельности Организаций по исполнению обязательств, предусмотренных договором размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей и оказывают методическую и консультативную помощь.
95. При выявлении фактов несоответствия Организации критериям, указанным в пункте 80 настоящих Правил, органы управления образования области, города республиканского значения, столицы, района (города) в течение 3 рабочих дней направляет Организации на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении, уведомление о необходимости устранения несоответствий.
В течение одного месяца со дня направления уведомления на электронную почту либо получения его на почтовый адрес, Организация повторно предоставляет приведенные в соответствие с пунктом 80 настоящих Правил документы.
В случае выявления повторного несоответствия Организация подлежит исключению из перечня Организаций для размещении государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей на основании соответствующего решения Комиссии
96. Размещение государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей на новые и дополнительные места, на места филиалов Организации с ранее размещенными местами осуществляется при соответствии новых и дополнительных мест подпункту 1 пункта 80 настоящих Правил, при смене учредителя Организации размещенный государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей сохраняется при соответствии Организации критериям, указанным в пункте 80 настоящих Правил.
97. Организацией по результатам освоения образовательной программы дополнительного образования детей по итогам учебного года выдается документ (сертификат), подтверждающий результаты обучения, согласно приложению 20 к настоящим Правилам в электронном либо бумажном варианте.
Приложение 1 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма заявления (заполняется на бланке дошкольной организации)
Председателю комиссии по
размещению государственного
образовательного заказа
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя)
Заявление
Прошу включить
_____________________________________________________________________________
(наименование дошкольной организации) в перечень поставщиков услуг по дошкольному
воспитанию и обучению для размещения государственного образовательного заказа на новые места.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель
дошкольной организации ________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
______________
М.П. (подпись)
Дата заполнения
Приложение 2 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма обязательства (заполняется на бланке дошкольной организации)
Председателю комиссии по
размещению государственного
образовательного заказа
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя)
Обязательства поставщика
Настоящим ________________________________________________________________
(наименование дошкольной организации)
в лице _________________________________________________________________________,
(должность Ф.И.О (при его наличии))
действующего на основании Устава, гарантирует исполнение обязательств о принятии детей
по государственному образовательному заказу исключительно по направлению управлений
образования города республиканского значения, столицы, отделов образования городов
(районов) с установленным размером родительской платы за питание в соответствии с

93. Ұйым әрбір келесі айдың 1-күніне желтоқсанды қоспағанда, айдың соңғы жұмыс күніндегі жағдай бойынша "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесінен түсірілген ақпарат қоса берілген көрсетілген қызметтер актісін ұсынады, ол үшін "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесінен алынған ақпарат қоса берілген көрсетілген қызметтер актісі 15 желтоқсандағы жағдай бойынша қойылады.
94. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органдарының өкілдері балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шартында көзделген міндеттемелерді орындау бойынша ұйымдардың қызметіне тоқсанына бір рет мониторинг жүргізеді, консультациялық және әдістемелік көмек көрсетеді.
95. Ұйымның осы Қағидалардың 80-тармағында көрсетілген критерийлерге сәйкес келмеу фактілері анықталған кезде, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (қаланың) білім беруді басқару органдары 3 жұмыс күні ішінде өтініште көрсетілген электрондық поштаға жібереді немесе өтініште көрсетілген электрондық поштаға, электрондық пошта болмаған жағдайда мекен-жай поштасына сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабарламаны жібереді.
Хабарламаны электрондық пошта арқылы немесе оны пошталық мекен-жайға алған күннен бастап бір ай ішінде Ұйым осы Қағидалардың 80-тармағына сәйкес әкелінген құжаттарды қайта ұсынады.
Егер сәйкессіздік қайта анықталса, Ұйым комиссияның тиісті шешімі негізінде балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін Ұйымдар тізбесінен алып тастауға жатады.
96. Балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын Қағидалардың 80-тармағының 1-тармақшасына сәйкес жаңа және қосымша орындарға, бұрын орналастырылған орындары бар ұйым филиалдарының орындарына орналастыру жүзеге асырылады, балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша ұйымның құрылтайшысы ауысқан кезде, ұйым осы Қағидалардың 80-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда, балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы сақталады.
97. Ұйым оқу жылының қорытындысы бойынша балаларға қосымша білім берудің білім беру бағдарламасын игеру нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес электрондық немесе қағаз нұсқада оқыту нәтижелерін растайтын құжат (сертификат) береді.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
Өтініш нысаны (мектепке дейінгі ұйымның бланкінде толтырылады)
Мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
бойынша комиссия төрағасына
____________________________
(төрағаның Т.А.Ә.
(бар болғанда))
Өтініш
Жаңа орындарға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін
мектепке дейінгі тәрбие және оқу бойынша жеткізушілер тізбесіне
_________________________________________________________________
(мектепке дейінгі ұйымның атауы)
қосуды өтінемін.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар _____ бетте.
Мектепке дейінгі ұйымның басшысы _________________________
(Т.А.Ә. (бар болғанда))
______________ М.О.
(қолы)
Толтырылған күні
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
2-қосымша
Міндеттеме нысаны (мектепке дейінгі ұйымның бланкінде толтырылады)
Мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
бойынша комиссия төрағасына
____________________________
(төрағаның Т.А.Ә.
(бар болғанда))
Жеткізушінің міндеттемесі
Осымен ___________________________________________________________________
(мектепке дейінгі ұйымның атауы)
атынан
____________________________________________________________________,
(лауазымы Т.А.Ә (бар болғанда))

Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
Руководитель дошкольной организации
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
______________ М.П.
(подпись)
Дата заполнения
Приложение 3 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Стандарт государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкента, управлениями образования областей, городов республиканского значения, столицы (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
в Государственную корпорацию – 5 рабочих дней;
через портал – 3 рабочих дня.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги. Услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о принятии документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в произвольной форме либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы

"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
тамаққа кететін ата-аналардың төлемақы мөлшері белгіленген, тек қана республикалық
маңызы бар қаланың, астананың білім басқармаларының, қалалардың (аудандардың)
білім бөлімдерін жолдамасымен мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша
балаларды қабылдау туралы міндеттерді орындауға кепілдік береді.
Мектепке дейінгі ұйымның басшысы
____________________________ ____________
(Т.А.Ә. (бар болғанда))       (қолы)
М.О.
Толтырылған күні
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
3-қосымша
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) және "электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы" (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап - 5 жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасағанда қабылдау күні қызмет көрсету мерзіміне кірмейді. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты- 20 минут;
Қызмет көрсету нысаны
Қағаз жүзінде/электрондық түрде
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Білім беру ұйымдарында техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттардың қабылданғаны туралы еркін нысандағы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және оны алу тәсілдері болған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Жұмыс кестесі

1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов;
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 20:00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя – без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги а также контактные телефоны справочных служб услугодателя размещены:
1) на интернет-ресурсе местных исполнительных органов в области образования;
2) на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
8
Перечень документов
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию предоставляет следующий пакет документов:
1) заявление на имя председателя Комиссии по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
2) Информационную карту о соответствии требованиям, предъявляемым к организации ТиППО, для размещения государственного образовательного заказа согласно приложению 5 к настоящим Правил;
при обращении через портал:
1) электронная копия заявления на имя председателя Комиссии по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
2) электронная копия информационной карты о соответствии требованиям, предъявляемым к организации ТиППО, для размещения государственного образовательного заказа согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы және анықтамалық қызметтік телефондары:
1) білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www. gov4с.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Құжаттар тізбегі
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) білім беру тапсырысын орналастыру үшін ТжКОББ ұйымына қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы ақпараттық карта
порталға өтініш жасаған кезде:
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің электрондық көшірмесі;
2) білім беру тапсырысын орналастыру үшін ТжКОББ ұйымына қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы ақпараттық картаның электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электронды нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля
2013 года "О государственных услугах", Государственная корпорация (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги государственной
услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного
заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним
образованием" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)_______________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой
стороны._______________________________________________ ___________________
(Ф.И.О (при его наличии) работника             (подпись)
Государственной корпорации)
_____________________________________________________ _____________________
(Ф.И.О (при его наличии) услугодателя)             (подпись)
Получил: ______________________________________ _____________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 5 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Информационная карта организации технического и профессионального, послесреднего образования
____________________________________________________
(полное наименование организации технического и профессионального,
послесреднего образования _____________________________________________________
(фактический адрес, телефон, факс, электронная почта)
_____________________________________________________
(учредитель) ____________________________________________________
(код, наименование специальностей, квалификаций)
№ п/п
Сведения об организации технического и профессионального, послесреднего образования
Описание
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по заявленным специальностям по профилю подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
№, дата выдачи
2.
Наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, залов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям (за исключением педагогических колледжей)
Количество учебно-производственных мастерских, лабораторий по специальностям
3.
Наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов- мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
Количество педагогов по квалификационным категориям
4.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы алу мүмкіндігіне ие.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
4-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының
2013 жылғы 15 сәуірдегі 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының
№______бөлімі (мекенжай көрсету керек) "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен
кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын
орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін
көрсетуге" Сіздің тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбағандықтан
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге құжаттарыңызды қабылдаудан бас тартады, атап
айтқанда:
Ұсынылмаған құжаттардың атаулары:
1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
Нақты қолхат 2 (екі) данада құрастырылған, әр тарапқа бір данадан
_________________________________________ ________________________
(қолы)
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Т.А.Ж. (бар болғанда)
______________________________________ __________________________
(Қызмет берушінің Т.А.Ж. (бар болғанда)            (қолы)
Алдым: ________________________________ ____________________________
(Қызме тті алушының Т.А.Ж. (бар болғанда)       (қолы)
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
5-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының ақпараттық картасы ____________________________________________________ (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының толық атауы _____________________________________________________ (нақты мекенжайы, телефоны, факс, электрондық поштасы) _____________________________________________________ (құрылтайшы) ____________________________________________________ (мамандықтардың, біліктіліктердің коды, атауы)
№ п/п
Талаптардың атауы
Сипаттамасы
1.
Кадрларды даярлау бейіні бойынша мәлімделген мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияға қосымша (ауылдық елді мекендерде, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелерінде орналасқан ТжКОББ ұйымдарын қоспағанда)
№ , берілген күні
2.
Біліктіліктер мен мамндықтар бойынша (педагогикалық колледждерді қоспағанда) оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, зертханалардың, оқу полигондарының, оқу-өндірістік базалардың болуы
Мамандықтар бойынша оқу-өндірістік шеберханалардың, зертханалардың саны
3.
Педагогтар санынан жоғары және бірінші санатты педагогтердің, сарапшы педагогтердің, зерттеуші педагогтердің, шебер педагогтердің және магистрлердің үлесі (30%-дан төмен емес)
Мәлімделген мамандықтар бөлінісінде біліктілік санаттары бойынша педагогтер саны
4.

Наличие штатных преподавателей и мастеров производственного обучения не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры)
Количество штатных педагогов
5.
Наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания)
№, дата договора
6.
Наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП)
Краткое описание
7.
Наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации, государственной аттестации
№ документа, дата выдачи
8.
Трудоустройство и занятость выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям.
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился
Доля трудоустроенных выпускников по специальностям на основе данных Межведомственного расчетного центра социальных выплат (ГЦВП) и занятых выпускников на основе данных, подтверждающих продолжение обучение в вузах, службу в рядах ВС, нахождение в отпуске по уходу за ребенком
9.
Охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве
Количество обучающихся, охваченных дуальным обучением и/или практикой на производстве
10.
Количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО
Количество мест определятся с учетом проектной мощности (две смены), с планированием учебного процесса
11.
Наличие сайта организации образования, аккаунта в социальных сетях
Данные сайта, аккаунта
Достоверность вышеприведенной информации подтверждаю.
Руководитель организации _______________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение 6 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Лист оценки соответствия требованиям, предъявляемым к организации технического и профессионального, послесреднего образования для размещения государственного образовательного заказа
№ п/п
Сведения об организации технического и профессионального, послесреднего образования
Подтверждающие источники
Тип значений
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по заявленным специальностям по профилю подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
ИС "Государственная база "Е-лицензирование"
Допуск/недопуск
2.
Наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, залов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям (за исключением педагогических колледжей)
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие - 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
3.
Наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов- мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
Выгрузка с НОБД

70%-дан төмен емес штаттық оқытушылар мен өндірістік шеберлердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТжКОББ ұйымдарында 50%-дан кем емес)
Штаттық педагогтер саны
5.
Студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алынған жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің, қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы)
№, күні, шарт
6.
Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (міндетті талаптар: пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап)
Қысқаша сипаттамасы
7.
Институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы
құжаттың№, берілген күні
8.
Өтініш берілген мамандықтар бойынша ТжКОББ ұйымын бітіргенен соң бітірушілердің бірінші жылы жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы.
Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТжКОББ ұйымдарына, сондай-ақ шығарылым өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды
Жұмысқа орналасқан алдыңғы жылғы бітірушілердің саны
9.
Білім алушыларды дуальді оқытумен қамту және/немесе өндірістегі кәсіптік практикамен қамту
Дуальді оқытумен және/немесе өндірістегі практикамен қамтылған білім алушылардың саны
10.
ТЖКОБ ұйымдарының мүмкіндігін ескере отырып, білім алушыларды қабылдауға арналған орындар саны
Орындар саны оқу процесін жоспарлай отырып, жобалық қуаттылықты (екі аусымды) ескере отырып айқындалады
11.
Сайттың, әлеуметтік желілердегі аккаунттың болуы
Сайт деректері, аккаунт
Жоғарыда келтірілген ақпараттың шынайылығын растаймын.
Ұйымның басшысы _________________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болған жағдайда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
6-қосымша
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына қойылатын талаптарға сәйкестікті бағалау парағы
№ п/п
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары туралы мәліметтер
Растайтын көздер
Мәннің тұрі
1.
Кадрларды даярлау бейіні бойынша мәлімделген мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияға қосымша (ауылдық елді мекендерде, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелерінде орналасқан ТжКОББ ұйымдарын қоспағанда)
"Е-лицензиялау мемлекеттік базасы" АЖ
Жіберу/жібермеу
2.
Біліктіліктер мен мамндықтар бойынша оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, зертханалардың, оқу полигондарының, оқу-өндірістік базалардың болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – 1 бал
Жоқ – 0 бал
3.
Педагогтар санынан жоғары және бірінші санатты педагогтердің, сарапшы педагогтердің, зерттеуші педагогтердің, шебер педагогтердің және магистрлердің үлесі (30%-дан төмен емес)
ҰБДҚ
түсіру

51% и более - 3 балла
36%-50 - 2 балла
30%-35% - 1 балл
Ниже 30% - 0 баллов
4.
Наличие штатных преподавателей и мастеров производственного обучения не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры)
Выгрузка с НОБД
81% и более - 3 балла
76%-80% - 2 балла
70% - 75% - 1 балл
Ниже 70% - 0 баллов
При дуальном обучении:
60% и более -5 баллов;
55% и более -4 балла;
50% и более -3 балла;
45% и более -2 балла
40% и более -1 балл
5.
Наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания)
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие – по 1 баллу за каждый
Отсутствие – 0 баллов
6.
Наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП)
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие - 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
7.
Наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации, государственной аттестации
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Специализированная аккредитация – 1 балл
Институциональная аккредитация - 1 балл
Государственная аттестация – 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
8.
Трудоустройство и занятость выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям.
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился
Данные подтвержденные Межведомственным расчетным центром социальных выплат (ГЦВП), выгрузка с НОБД о выпускниках организаций ТиППО, продолжающих обучение в вузах, служащих в рядах ВС, находящихся в отпуске по уходу за ребенком или подтверждающие документы в бумажном виде
81%-90% - 3 балла
75%-80% - 1 балл
Ниже 75% - 0 баллов
По специальностям сервиса
61%-70% - 3 балла
50%-60% - 1 балл
Ниже 50% - 0 баллов
9.
Охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве
Выгрузка с НОБД
Охват более 60% обучающихся по специальности (квалификации)– 2 балла
Охват 50%-60% - обучающихся 2-4 курсов по специальности – 1 баллов
Менее 50% - 0 баллов
10.
Количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО
Расчеты организации ТиППО в бумажном виде
G=(F-B)*2, где
G – проектная возможность;
F – контингент
B - выпуск
11.
Наличие сайта организации образования, аккаунта в социальных сетях
Сайт, аккаунт в социальных сетях

51% және жоғары - 3 бал
35% -50% - 2 бал
30%-35% - 1 бал
30% - дан төмен – 0 балл
4.
70%-дан төмен емес штаттық оқытушылар мен өндірістік шеберлердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТжКОББ ұйымдарында 50%-дан кем емес)
ҰБДҚ
түсіру
81% және одан жоғары – 3 балл;
76% - 80% - 2 балл;
70% - 75% - 1 балл;
70% - дан төмен – 0 балл.
Дуальді оқыту кезінде:
60% және одан жоғары - 5 бал;
65% және одан жоғары - 4 балл;
50% және одан жоғары – 3 балл;
45% және одан жоғары - 2 балл;
40% және одан жоғары - 1 балл.
5.
Студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алынған жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің), қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – әрқайсысы үшін 1 бал
Жоқ – 0 бал
6.
Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (міндетті талаптар: пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап)
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – әрқайсысы үшін 1 бал
Жоқ – 0 бал
7.
Институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Мамандырылған аккредиттеу – 1 бал;
Институциональді аккредиттеу - 1 бал;
Мемлекеттік аттесттау – 1 бал
Жоқ – 0 бал
8.
Өтініш берілген мамандықтар бойынша ТжКОББ ұйымын бітірген бітірушілердің бірінші жылы жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы.
Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТжКОББ ұйымдарына, сондай-ақ шығарылым өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды
Әлеуметтік төлемдердің ведомствоаралық есеп айырысу орталығымен (ЗТМО) расталған деректер, ТжКОББ ұйымдарында, ЖОО-да оқуын жалғастырған түлектері, бала күтімі бойынша демалыста жүрген ҚР ҚК қатарындағы қызметшілер туралы немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар туралы ҰБДҚ-дан алынған мәліметтер
81%-90% - 3 бал
75%-80% - 1 бал
75%-дан төмен - 0 бал
Қызмет көрсеті мамандықтары бойынша
61%-70% - 3 бал
50%-60% - 1 бал
50%-дан төмен - 0 бал
9.
Білім алушыларды дуальді оқытумен қамту және/немесе өндірістегі кәсіптік практикамен қамту
ҰБДҚ
түсіру
Мамандық (біліктілік) бойынша 60% білім алушыларды қамту– 2 бал
Мамандық (біліктілік) бойынша 50%-60% білім алушыларды қамту– 1 бал
50%-дан кем - 0 баллов
10.
ТЖКОБ ұйымдастыру мүмкіндігін ескере отырып, білім алушыларды қабылдауға арналған орындар
ТЖКОБ ұйымының қағаз түріндегі есептеулер
G=(F-B)*2, мұндағы
G – жобалау мүмкіндігі;
F – контингент;
B – шығару
11.
Білім беру ұйымы сайтының, аккаунтының болуы
Сайт, әлеуметтік желілердегі аккаунт

При ежедневной активности – 1,5 балла;
При еженедельной активности – 1 балл
При ежемесячной активности – 0,5 балл;
При неактивности – 0 баллов
Наличие – 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
Количество баллов, необходимых для включения в перечень организаций ТиППО для размещения госзаказа
От 9 баллов до 19,5 баллов
Приложение 7 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Наименование организации образования, реализующей образовательные программы ТиППО
Код специальности
Наименование специальности
На базе 9 класса
На базе 11 класса
Стоимость подготовки одного специалиста в соответствии с подушевым нормативом финансирования
Администратор бюджетной программы
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 8 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма заявки высшего учебного заведения (заполняется на бланке высшего учебного заведения) Министерство образования и науки Республики Казахстан
Изучив требования к участникам конкурса и условия проведения конкурса,
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(наименование высшего учебного заведения)
примет участие в конкурсе, проводимом Министерством образования и науки
Республики Казахстан, по группам образовательных программ
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(код, наименование группы образовательных программ)
в соответствии с документами, входящими в заявку, а также условиями и требованиями
конкурса.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель организации _________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения М.П.
Приложение 9 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Анкета высшего учебного заведения
Полное наименование вуза
Год основания вуза
Учредитель вуза
Юридический адрес вуза
Фактический адрес, телефон, факс, электронная почта вуза
Ф.И.О. ректора вуза
Ф.И.О. лица, ответственного за участие в конкурсе, должность, контактные данные
Руководитель организации _____________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение 10 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Информационная карта высшего учебного заведения ____________________________________________________
(наименование высшего учебного заведения)
____________________________________________________
(код, наименование групп образовательных программ)
№ п/п
Общие сведения о организаций высшего и (или) послевузовского образования
Тип значений
1.
Международная и (или) национальная институциональная аккредитация
Допуск/недопуск
2.
Наличие образовательного портала
Допуск/недопуск
3.
Международный рейтинг: -Times higher education
-- QS World University Rankings-
Позиция:
(100+)=15 баллов
(200+)=13 баллов;
(300+)=11 баллов;
(400+)=9 баллов;
(500+)=7 балла;
(700+)=5 балла.
4.
Доля средств от бюджета организаций высшего и (или) послевузовского образования выделяемых на обновление учебно-лабораторной базы, используемой для учебного процесса

Күнделікті белсенділік кезінде – 1,5 балл;
Апталық белсенділік кезінде-1 балл
Ай сайынғы белсенділік кезінде-0,5 балл;
Белсенді емес кезде-0 балл
Бар –1 бал
Жоқ – 0 бал
Мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастыру үшін ТжКОББ ұйымдарының тізбесіне енгізу үшін қажетті балдар саны
9 балдан 19,5 балға дейін
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
7-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
1
2
3
4
5
6
7
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымының атауы
Мамандық коды
Мамандық атауы
9-сынып базасында (орын саны)
11-сынып базасында (орын саны)
Жан басына шаққандағы нормативке сәйкес бір маманды даярлаудың құны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
8-қосымша
Жоғары оқу орны өтінімінің нысаны (жоғары оқу орнының бланкісінде толтырылады)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Конкурс қатысушыларына
қойылатын талаптарды және конкурсты өткізу шарттарын зерделей отырып,
_________________________________________
__________________________________________________________________
(жоғары оқу орнының атауы)
__________________________________________________________________
(білім беру бағдарламалары тобының коды, атауы)
білім беру бағдарламаларының тобы бойынша өтінімге енетін құжаттарға,
сондай-ақ конкурстың шарттары мен талаптарына сәйкес
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі өткізетін конкурсқа қатысады.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ___ бетте.
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
20_____ жылғы "_____" _________
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
9-қосымша
Жоғары оқу орнының сауалнамасы
ЖОО-ның толық атауы
ЖОО-ның құрылған жылы
ЖОО-ның құрылтайшысы
ЖОО-ның заңды мекен жайы
ЖОО-ның нақты мекен жайы, телефоны, факс, электронды мекен жайы
ЖОО ректорының Т.А.Ә.
Конкурсқа қатысу үшін жауапты тұлғаның Т.А.Ә., қызметі, байланыс мәліметтері
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
10-қосымша
Жоғары оқу орнының ақпараттық картасы ________________________________________________ (жоғары оқу орнының атауы) ________________________________________________ (білім беру бағдарламасы тобының коды, атауы)
№ п/п
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары туралы жалпы мәліметтер
Мән түрі
1.
Халықаралық және (немесе) ұлттық институционалдық аккредиттеу
Рұқсат беру/жібермеу.
2.
Білім беру порталының болуы
Рұқсат беру/жібермеу.
3.
Халықаралық рейтинг:
-Tіmes hіgher educatіon
-- QS World Unіversіty Rankіngs
-
Позициясы:
(100+)=15 ұпай(200+)=13 балл; (300+) = 11 балл; (400+) = 9 балл; (500+)=7 балл; (700+)=5 балл.
4.
Оқу процесі үшін пайдаланылатын оқу-зертханалық базаны жаңартуға бөлінетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджетінен бөлінетін қаражаттың үлесі

За каждый 1% - +1 балл от бюджета вуза.
5.
Наличие общежития собственного или арендованного общежития, хостела, гостиницы в соответствии с санитарно-эпидемиологических требований объектов образования, в том числе для лиц, с особыми образовательными потребностями
За каждые 500 мест – 1 балл; 1000 мест – 2 балла.
6.
Отсутствие организаций высшего и (или) послевузовского образования в Реестре недобросовестных участников госзакупок портала Государственных закупок Республики Казахстан на момент подачи документов на участие в конкурсе
Допуск/недопуск
7.
Наличие в ОВПО условий для лиц, с особыми образовательными потребностями (входных путей, средств информационно-навигационной поддержки, дублирование лестниц пандусами или подъемными устройствами, оборудование лестниц и пандусов поручнями, окрашивание контрастной краской дверей и лестниц, выделение мест для парковки автотранспортных средств инвалидов).

Әрбір 1% үшін - ЖОО бюджетінен +1 балл.
5.
Білім беру объектілерінің, оның ішінде ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес меншікті немесе жалға алынған жатақхананың, хостелдің, қонақ үйдің болуы
Әрбір 500 орын үшін - 1 балл; 1000 орын-2 балл.
6.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының болмауы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу порталының мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінде конкурсқа қатысуға құжаттар беру сәтінде
Рұқсат беру/жібермеу.
7.
ЖЖОКБҰ-да ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (кіру жолдары, ақпараттық-навигациялық қолдау құралдары, баспалдақтарды пандустармен немесе көтергіш құрылғылармен қайталау, баспалдақтар мен пандустарды тұтқалармен жабдықтау, есіктер мен баспалдақтарды қарама-қарсы бояумен бояу, мүгедектердің автокөлік құралдарын қою үшін орындар бөлу).

Допуск/недопуск на участие в конкурсе присуждения образовательных грантов по квоте для детей-инвалидов и инвалидов 1,2 групп.
8.
Наличие информационной системы организаций высшего и (или) послевузовского образования с актуальными базами данных о контингенте студентов и ППС в соответствии с требованиями, утвержденными уполномоченным органом в области образования, и соответствие фактических данных с Национальным образовательным базы данных
Допуск/недопуск
I.
Общие сведения по группам образовательных программ высшего и послевузовского образования
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по направлениям подготовки с высшим и послевузовским образованием (есть/нет)
Допуск/недопуск
2.
Международная и/или национальная специализированная аккредитация
Наличие специализированной аккредитации +2 баллов
3.
Позиция образовательной программы организаций высшего и (или) послевузовского образования в рейтинге НПП "Атамекен"
Выше среднего – 50 баллов;
Среднее – 30 баллов;
Ниже среднего - 10 баллов;
4.
Трудоустройство выпускников, % трудоустроенных выпускников по группам образовательной программы
Более 80 % - 3 балла; 70%- 2 балла более 60 % - 1 балл; менее 50% - не допуск
5.
Наличие образовательных программ зарегистрированном в реестре образовательных программ
Допуск/недопуск
6.
Наличие образовательных программ на английском языке, зарегистрированном в реестре образовательных программ
1 балл
ІІ.
Кадровое обеспечение и уровень квалификации педагогических работников
1.1.
Общее количество штатных преподавателей:
число, целое
докторов наук
число, целое
докторов PhD
число, целое
кандидатов наук
число, целое
1.2.
/в т.ч. по группам образовательных программ (количество)
число, целое
докторов наук
число, целое
докторов PhD
число, целое
кандидатов наук
число, целое
1.3.
Количество ППС по профильным дисциплинам, владеющих английским языком с уровнем: IELTS (АЙЛТС) – не менее 4,5; TOEFL PBT – не менее 493; TOEFL ITP – не менее 150 баллов; TOEFL CBT – не менее 166 баллов; TOEFL IBT – не менее 58); CEFR – В1; APTIS – не менее 38.
5 ППС – 1 балл
2.
Количество иностранных преподавателей, работающих в вузе по контракту на срок не менее одного академического периода
1 ппс – 0,3 балла
3.
% остепененности ППС по вузу в целом
10 % -1 балл
4.
% остепененности ППС по образовательной программе
10 % -1 балл
III.
Научно-исследовательская деятельность ППС
1.
Количество выполняемых научных и научно-технических программ/проектов по фундаментальным исследованиям/ прикладным исследованиям на основе грантового и программно-целевого финансирования
За каждую программу (проект) - 1 балл
2.
Общий объем научно-исследовательских работ, выполненных ППС (в тенге)

1,2 топтағы мүгедек балалар мен мүгедектерге арналған квота бойынша білім беру гранттарын беру конкурсына қатысуға рұқсат беру / жібермеу.
8.
Білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен талаптарға сәйкес студенттер мен ПОҚ контингенті туралы өзекті деректер базасымен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ақпараттық жүйесінің болуы және нақты деректердің ұлттық білім беру деректер базасымен сәйкестігі
рұқсат беру / жібермеу.
І.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының топтары бойынша жалпы мәліметтер
1.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар даярлау бағыттары бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына арналған лицензияға қосымша (бар/жоқ)
рұқсат беру / жібермеу.
2.
Халықаралық және / немесе Ұлттық мамандандырылған аккредиттеу
Мамандандырылған аккредитацияның болуы +2 балл
3.
"Атамекен" ҰКП рейтингісінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының білім беру бағдарламасының позициясы"
Ортадан жоғары-50 балл;Орташа - 30 ұпай;Ортадан төмен-10 балл;
4.
Түлектерді жұмысқа орналастыру, білім беру бағдарламасының топтары бойынша жұмысқа орналастырылған бітірушілердің %
80 % - дан астам-3 балл; 70% - 2 балл60 % - дан артық-1 балл;50% - дан кем-рұқсат етілмейді
5.
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген Білім беру бағдарламаларының болуы
рұқсат беру / жібермеу.
6.
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламаларының болуы
1 балл
ІІ.
Педагог қызметкерлердің кадрлық қамтамасыз етілуі және біліктілік деңгейі
1.1.
Штаттық оқытушылардың жалпы саны:
саны, бүтін
ғылым докторлары
саны, бүтін
PhD докторлары
саны, бүтін
ғылым кандидаттары
саны, бүтін
1.2.
/ оның ішінде білім беру бағдарламаларының топтары бойынша)
саны, бүтін
ғылым докторлары
саны, бүтін
PhD докторлары
саны, бүтін
ғылым кандидаттары
саны, бүтін
1.3.
Ағылшын тілін меңгерген бейіндік пәндер бойынша ПОҚ саны: ІELTS (АЙЛТС) - 4,5 - тен кем емес; TOEFL PBT - 493 - тен кем емес; TOEFL ІTP - 150 - ден кем емес; TOEFL CBT - 166-ден кем емес; TOEFL ІBT-58-ден кем емес); CEFR-В1; APTІS-38-ден кем емес.
5 ПОҚ - 1 балл
2.
Бір академиялық кезеңнен кем емес мерзімге келісім-шарт бойынша ЖОО-да жұмыс істейтін шетелдік оқытушылардың саны
1 ПОҚ - 0,3 балла
3.
жалпы ЖОО бойынша ПОҚ дәрежелілігі %
10 % -1 балл
4.
білім беру бағдарламасы бойынша ПОҚ дәрежелілігі %
10 % -1 балл
ІІІ.
ПОҚ ғылыми-зерттеу қызметі
1.
Гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру негізінде іргелі зерттеулер/қолданбалы зерттеулер бойынша орындалатын ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар/ жобалар саны
Әрбір бағдарлама (жоба) үшін-1 балл
2.
ПОҚ орындаған ғылыми-зерттеу жұмыстарының жалпы көлемі (теңгемен)

Менее 50 млн.тг. – 0,5 баллов;
более 50 млн.тг. – 1 балл;
более 100 млн.тг. – 2 балла;
более 300 млн.тг. – 3 балла;
более 100 млн.тг. – 4 балла;
более 1000 млн.тг. – 5 баллов;
более 50 000 млн.тг. - 10 баллов.
3.
Общий объем международных научно-исследовательских работ, выполненных ППС (в тенге)
Менее 50 млн.тг. – 0,5 баллов;
более 50 млн.тг. – 1 балл;
более 100 млн.тг. – 3 балла;
более 150 млн тг. – 3,5 баллов;
более 300 млн.тг. – 5 баллов;
3.1
/в т.ч. на 1 штатного преподавателя (в тенге)
число
4.
Количество научных публикаций ППС:
- в зарубежных рейтинговых журналах, включенных в определенные квартили (Q1-Q4) в базы данных Clarivate Analytics или показатель процентиль по CiteScore в базе данных Scopus
10 статей в журналах Q1-Q2 и/или процентилем по CiteScore выше 90 – 5 баллов 10 статей в журналах Q3-Q4 и/или процентилем по CiteScore выше 50 – 2 балла 10 статей в журналах с процентилем по CiteScore выше 35 – 1 балл
IV.
Корпоративное партнерство и международная деятельность
1.
Количество совместных (двудипломных) образовательных программ с вузами входящих в рейтинге QS ТОП 700+
1 программа – 1 балл
2.
Количество совместных финансируемых исследовательских проектов с зарубежными организациями образования
1 программа – 1 балл
Достоверность вышеприведенной информации подтверждаю.
Руководитель организации ________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения М.П.
Приложение 11 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Предложения на размещение государственного образовательного заказа на
подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на _____________ учебный год
___________________________________________________________________________
(наименование высшего учебного заведения) по высшему образованию
Код
Наименование групп образовательных программ
общее кол-во грантов
очное обучение
1
2
3
4
по послевузовскому образованию
Код
Наименование групп образовательных программ
кол-во мест
1
2
3
по целевой подготовке докторов философии PhD
Код
Наименование групп образовательных программ
Наименование вуза, где планируется подготовка
Кол-во мест
1
2
3
4
Руководитель организации _______________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения М.П.
Приложение 12 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Методика ранжирования вузов по информационным картам
№ п/п
Общие сведения о вузе
Условное обозначение
тип значений
1
Международная и (или) национальная институциональная аккредитация (есть/нет)*
А1
есть/нет
2
Международный рейтинг вуза (место, наименование рейтинга)
А2

50 млн.теңгеден кем - 0,5 балл;
50 млн.теңгеден астам. - 1 балл;
100 млн.теңгеден астам - 2 балл;
300 млн.теңгеден астам. - 3 балл;
100 млн.теңгеден астам - 4 балл;
1000 млн.теңгеден астам - 5 балл;
50 000 млн.теңгеден астам - 10 балл.
3.
ПОҚ орындаған халықаралық ғылыми-зерттеу жұмыстарының жалпы көлемі (теңгемен)
50 млн.теңгеден кем - 0,5 балл;
50 млн.теңгеден астам. - 1 балл;
100 млн.теңгеден астам - 3 балл;
150 млн теңгеден астам. - 3,5 балл;
300 млн.теңгеден астам. - 5 балл;
3.1
/ оның ішінде 1 штаттық оқытушыға (теңгемен)
саны
4.
ПОҚ ғылыми жарияланымдарының саны:
- Clarіvate Analytіcs деректер базасына белгілі бір тоқсандарға (Q1-Q4) енгізілген шетелдік рейтингтік журналдарда немесе Scopus деректер базасындағы cіtescore бойынша процентиль көрсеткіші
Q1-Q2 журналдарында 10 мақала және / немесе cіtescore бойынша процентильден 90-5 баллдан жоғарыQ3-Q4 журналдарында 10 мақала және / немесе cіtescore бойынша пайыз 50-2 баллдан жоғарыCіtescore бойынша пайыздық журналдарда 10 мақала 35 - 1 баллдан жоғары
ІV.
Корпоративтік серіктестік және халықаралық қызмет
1.
QS ТОП 700+рейтингіне кіретін жоғары оқу орындарымен бірлескен (қос дипломды) білім беру бағдарламаларының саны
1 бағдарлама - 1 балл
2.
Шетелдік білім беру ұйымдарымен бірлескен қаржыландырылатын зерттеу жобаларының саны
1 бағдарлама - 1 балл
Жоғарыда келтірілген ақпараттың шынайылығын растаймын.
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
11-қосымша
___________ оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсынысы _________________________________________________________ (жоғары оқу орнының атауы)
Жоғары білім бойынша
Коды
Топтың атауы
Гранттың жалпы саны
Күндізгі оқу нысаны
1
2
3
4
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім бойынша
Коды
Білім беру бағдарламаларының атауы
орын саны
1
2
3
PhD философия докторларын мақсатты даярлау бойынша
Коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Даярлау жоспарланған ЖОО-ның атауы
орын саны
1
2
3
4
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
12-қосымша
Ақпараттық карталар бойынша ЖОО ранжирлеу әдістемесі
ЖОО туралы жалпы мәліметтер
Шартты белгілер
Мәннің түрі
1
Халықаралық және (немесе) ұлттық институционалдық аккредиттеу (бар/жоқ)*
А1
бар/жоқ
2
ЖОО-ның халықаралық рейтингі (орны, рейтингінің атауы)
А2

число, целое, 0-1 000
3
Наличие образовательного портала (есть/нет)
А3
есть/нет
4
Обновление учебно-лабораторной базы, используемой для учебного процесса, тенге/приведенный контингент
А4
число
5
Количество исследовательских институтов, научных и специализированных лабораторий, бизнес-инкубаторов, технопарков
А5
число, целое
6
Наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения или оперативного управления материальных активов, обеспечивающих качество образовательных услуг, в том числе для университетов 3 и более, академии 1 и более, институтов 1 и более зданий (учебных корпусов) с учебными помещениями с площадью соответствующей санитарным нормам
А6
число, целое
7
Количество койко-мест в имеющихся общежитиях
А7
число, целое
I
Общие сведения по группам образовательных программ
1
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по направлениям подготовки с высшим и послевузовским образованием (есть/нет)
B1
есть/нет
2
Международная и/или национальная специализированная аккредитация (есть/нет)
B2
есть/нет
3
Участие в рейтинге образовательной программы НПП "Атамекен"
B3
место
4
Трудоустройство выпускников, % трудоустроенных выпускников**
B4
%
5
Контингент обучающихся (есть/нет)
B5
есть/нет
6
Контингент студентов очной формы обучения
B6
число, целое
ІІ.
Кадровое обеспечение и уровень квалификации педагогов
C1
1.1.
Общее количество штатных преподавателей:
C1.1.
число, целое
докторов наук
C1.1.1.
число, целое
докторов PhD
C1.1.2
число, целое
кандидатов наук
C1.1.3.
число, целое
магистров
C1.1.4.
число, целое
1.2.
/в т.ч. по группам образовательных программ (количество)
C1.2.
число, целое
докторов наук
C1.2.1.
число, целое
докторов PhD
C1.2.2.
число, целое
кандидатов наук
C1.2.3.
число, целое
магистров

сан, бүтін, 0-1 000
3
Білім беру порталының болуы (бар/жоқ)
А3
бар/жоқ
4
Оқу процесінде пайдаланылатын оқу-зертханалық базаның жаңартылуы, теңге/келтірілген контингент
А4
сан
5
Зерттеу институттарының, ғылыми және мамандандырылған зертханалардың, бизнес-инкубаторлардың, технопарктердің саны
А5
сан, бүтін
6
Меншікті не шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығына тиесілі білім беру қызметінің сапасын қамтамасыз ететін материалдық активтердің, оның ішінде университеттер үшін 3 және одан көп, академиялар үшін 1 және одан көп, институттар үшін 1 және одан көп ауданы санитарлық нормаларға сай оқу орынжайларымен ғимараттардың (оқу корпустардың) болуы.
А6
сан, бүтін
7
Қолданыстағы жатақханаларда бар төсек-орынның саны
А7
сан, бүтін
І
Білім беру бағдарламаларының тобы бойынша жалпы мәліметтер
1
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі даярлаудың бағыттары бойынша білім беру қызметін жүргізуге құқық беретін лицензияға қосымша (бар/жоқ)
B1
бар/жоқ
2
Халықаралық және/немесе ұлттық мамандандырылған аккредиттеу (бар/жоқ)
B2
бар/жоқ
3
"Атамекен" ҰКП-ның білім беру бағдарламалары рейтингіне қатысуы
B3
орын
4
Бітірушілердің жұмысқа орналасуы, жұмысқа орналасқан бітірушілердің %-ы **
B4
%
5
Білім алушылар контингентінің болуы (бар/жоқ)
B5
бар/жоқ
6
Күндізгі бөлімде білім алушы студенттердің контингенті
B6
число, целое
ІІ
Кадрлық қамтылуы және педагогтердің біліктілік деңгейі
C1
1.1.
Штаттық оқытушылардың жалпы саны:
C1.1.
сан, бүтін
ғылым докторлары
C1.1.1.
сан, бүтін
PhD докторлар
C1.1.2.
сан, бүтін
ғылым кандидаттары
C1.1.3.
сан, бүтін
магистрлер
C1.1.4.
сан, бүтін
1.2.
/оның ішінде мамандығы бойынша (саны)
C1.2.
сан, бүтін
ғылым докторлары
C1.2.1.
сан, бүтін
PhD докторлар
C1.2.2.
сан, бүтін
ғылым кандидаттары
C1.2.3.
сан, бүтін
магистрлер

C5.1
число, целое
2
Общий объем научно-исследовательских работ, выполненных ППС (в тенге)
C5.2.1
число
2.1
/в т.ч. на 1 штатного преподавателя (в тенге)
C5.2.2.
число
3
Количество научных публикаций ППС:
- в зарубежных рейтинговых журналах Thomson Reuters (Web of Science) (Томсон Рейтер (веб оф скаенс,) или входящих в базу данных Scopus, Pubmed, zbMath, MathScinet, Agris, Georef, Astrophysical journal; JSTORE) (Скопус, Пабмэд, збМааз, Маазскайнэт, Эгрис, Джорэф,Астрофизикол джернл, ДжейСтор)
C6.3.1.
число, целое
- в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере образования и науки МОН РК
C6.3.2.
число, целое
- монографии
C6.3.3.
число, целое
патенты, предпатенты, инновационные патенты, авторские свидетельства
C6.3.4.
число, целое
4
/в т.ч. на 1 штатного ППС:
- в зарубежных рейтинговых журналах Thomson Reuters (Web of Science) (Томсон Рейтер (веб оф скаенс,) или входящих в базу данных Scopus, Pubmed, zbMath, MathScinet, Agris, Georef, Astrophysical journal; JSTORE) (Скопус, Пабмэд, збМааз, Маазскайнэт, Эгрис, Джорэф,Астрофизикол джернл, ДжейСтор)
C6.4.1.
число, целое
- в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере образования и науки МОН РК
C6.4.2.
число, целое
- монографии
C6.4.3.
число, целое
- патенты, предпатенты, инновационные патенты, авторские свидетельства
C6.4.4.
число, целое
IV
Корпоративное партнерство и международная деятельность
1
Количество совместных (двудипломных) образовательных программ
C7.1.
число, целое
2
Количество совместных исследовательских проектов с зарубежными организациями
C7.2.
число, целое
3
Количество обучающихся, принимавших участие в программах академических обменов за последние 3 года
C7.3.
число, целое
Примечание:
* - если вуз указывает "нет", то исключается из списка участников конкурса;
** - пороговое значение показателя трудоустройства выпускников вуза определяется Комиссией;
*** - высчитываются из предоставленных данных.
Приложение 13 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма заявки высшего учебного заведения
(заполняется на бланке высшего учебного заведения)
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Изучив требования к участникам конкурса и условия проведения конкурса,
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(наименование высшего учебного заведения)
примет участие в конкурсе, проводимом Министерством образования и
науки Республики Казахстан, по размещению государственного
образовательного заказа на обучение слушателей на подготовительном
отделении в соответствии с документами, входящими в заявку, а также
условиями и требованиями конкурса.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель организации ______________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение 14 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Предложения на размещение государственного образовательного заказа на обучение
слушателей на подготовительном отделении на ___________ учебный год
____________________________________________________________________________
(наименование высшего учебного заведения)
Наименование высшего учебного заведения
кол-во мест
Руководитель организации _______________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии)))
Дата заполнения М.П.
Приложение 15 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма
(заполняется на бланке организации образования)
Наименование местного
исполнительного органа
Заявление
Прошу включить ________________________________________________________
(наименование государственной организации образования, БИН)
в перечень государственных организаций образования для размещения государственного
образовательного заказа на среднее образование.
Фактический контингент учащихся по состоянию на дату подачи заявления:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общео-бразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Прогнозный контингент учащихся на 1 сентября предстоящего учебного года:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся обще-образовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Настоящим подтверждаю почтовый адрес: _____________________ и электронную почту _____________, для направления уведомления о необходимости устранения несоответствий.
Приложение на __ листах.
Руководитель
_________________________________________________________________
(наименование организации образования) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата заполнения
Место печати (при наличии)
Приложение 16 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма
(заполняется на бланке организации образования)
____________________________________
(наименование оператора)
Заявление
___________________________________________________________________
(наименование частной организации образования, БИН, юридический адрес)
просит рассмотреть документы для размещения государственного образовательного заказа
на среднее образование. Фактический контингент учащихся
___________________________________________________________________________
(городская или сельская школа)по состоянию на дату подачи заявления:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Прогнозный контингент учащихся на 1 сентября предстоящего учебного года:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Настоящим сообщаю характеристики объекта организации образования:

C5.1
сан, бүтін
2
ОПҚ орындаған ғылыми-зерттеу жұмыстарының жалпы көлемі (теңгемен)
C5.2.1
сан
2.1.
/ оның ішінде 1 штаттық ОПҚ-ға (теңгемен)
C5.2.2.
сан
3
ОПҚ ғылыми жарияланымдарының саны:
- шетелдік рейтингтік журналдарда (Томсон Рейтер (Web of Scіence,Thomson Reuters) немесе Scopus, Pubmed, zbMath, MathScіnet, Agrіs, Georef, Astrophysіcal journal; Scopus, JSTORE деректер базасына енетін)
C6.3.1.
сан, бүтін
- ҚР БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті ұсынған ғылыми басылымдарда
C6.3.2.
сан, бүтін
- монографиялар
C6.3.3.
сан, бүтін
- патенттер, алдын ала патенттер, инновациялық патенттер, авторлық куәліктер
C6.3.4.
сан, бүтін
4
/оның ішінде 1 штаттық ОПҚ-ға:
- шетелдік рейтингтік журналдарда (Томсон Рейтер (Web of Scіence,Thomson Reuters) немесе Scopus, Pubmed, zbMath, MathScіnet, Agrіs, Georef, Astrophysіcal journal; Scopus, JSTORE деректер базасына енетін)
C6.4.1.
сан, бүтін
- ҚР БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті ұсынған ғылыми басылымдарда
C6.4.2.
сан, бүтін
- монографиялар
C6.4.3.
сан, бүтін
- патенттер, алдын ала патенттер, инновациялық патенттер, авторлық куәліктер
C6.4.4.
сан, бүтін
ІV
Корпоративтік әріптестік және халықаралық қызмет
1
Бірлескен (қосдипломды) білім беру бағдарламаларының саны
C7.1.
сан, бүтін
2
Шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеу жобаларының саны
C7.2.
сан, бүтін
3
Академиялық алмасу бағдарламаларына соңғы 3 жылда қатысқан білім алушылардың саны
C7.3.
сан, бүтін
Ескертпе:
* – егер ЖОО "жоқ" деп көрсетсе, онда конкурсқа қатысушылар қатарынан шығарылады;
** – жоғары оқу орнын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткішінің шекті мәнін Комиссия айқындайды;
*** – ұсынылған мәліметтерден есептеледі.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
13-қосымша
Жоғары оқу орны өтінімінің нысаны (жоғары оқу орнының бланкісінде толтырылады)
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
Конкурс қатысушыларына қойылатын талаптарды және конкурсты
өткізу шарттарын зерделей отырып,
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(жоғары оқу орнының аталуы)
өтінімге енетін құжаттарға, сондай-ақ конкурстың шарттары мен талаптарына
сәйкес дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды оқытуға мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
өткізетін конкурсқа қатысады.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ___ бетте.
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
14-қосымша
___________ оқу жылына дайындық бөлімдеріне тыңдаушыларды оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсынысы
___________________________________________________________
(жоғары оқу орнының атауы)
Жоғары оқу орнының атауы
Орын саны
1
2
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
15-қосымша
Нысан
(білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
Жергілікті атқарушы
органның атауы
Өтініш ____________________________________________________________ (мемлекеттік білім беру ұйымының атауы (табыс септігінде), БСН)
орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік
білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізуді сұраймын.
Өтініш берілген күнгі жағдай бойынша оқушылардың нақты контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Алдағы оқу жылының 1 қыркүйегіне оқушылардың болжамды контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жіберу үшін __________________
почталық мекенжайды және _____________ электрондық почтаны растаймын.
Қосымша __ парақта.
Басшы
__________________________ ___________ ____________________________________
(білім беру ұйымының атауы) (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Толтырылған күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
16-қосымша
Нысан
(білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
_________________________
(оператордың атауы)
Өтініш
_____________________________________________________________
(жекеменшік білім беру ұйымының атауы, БСН, заңды мекенжайы)
орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін құжаттарды
қарауды сұрайды.
Өтініш берілген күнгі жағдай бойынша _____________________________
(қала немесе ауыл мектебі)
оқушыларының нақты контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Алдағы оқу жылының 1 қыркүйегіне оқушылардың болжамды контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Осы арқылы білім беру ұйымы объектісінің сипаттамасын хабарлаймын:

1) местонахождение (адрес) – ________;
2) проектная мощность – ________;
3) дата ввода в эксплуатацию – ________.
Настоящим подтверждаю следующее:
1) размер родительской платы за обучение в частной организации образования не превышает предельный размер родительской платы за обучение утвержденный уполномоченным органом в области образования и составляет ___________ тенге в месяц;
2) наличие лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10195);
3) почтовый адрес: _____________________ и электронная почта _____________ (для направления уведомления о необходимости устранения несоответствий);
4) регистрацию в Национальной образовательной базе данных (НОБД);
5) регистрацию на веб-портале государственных закупок;
6) _____________________ интерната при школе. (наличие/отсутствие)
Заполняется частной организацией образования с вновь введенными ученическими местами в объекте частной организации образования, введенными в эксплуатацию после 20 июля 2018 года:
Количество вновь введенных ученических мест ____________________ в объекте частной организации образования, введенном в эксплуатацию после 20 июля 2018 года путем
______________________________________________________________.
(строительства/реконструкции)
Дата ввода в эксплуатацию объекта частной организации образования _________________.
Ранее государственный образовательный заказ на вновь введенные ученические места в объекте частной организации образования, введенные в эксплуатацию после 20 июля 2018 года,
______________________________________________________________.
(размещался/не размещался)
Приложение на ___ листах.
Руководитель
________________________ ________ _____________________________
(наименование частной организации образования) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата
Место печати (при наличии)
Приложение 17 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма заявки высшего учебного заведения (заполняется на бланке
высшего учебного заведения)
Местный исполнительный орган
области, города
республиканского значения, столицы
Изучив требования к участникам конкурса и условия проведения конкурса,
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование высшего учебного заведения) примет участие в конкурсе, проводимом
акиматом соответствующей области по группам образовательных программ
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(код, наименование группы образовательных программ)в соответствии с документами,
входящими в заявку, а также условиями и требованиями конкурса.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель организации ___________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения М.П.
Приложение 18 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма
Форма заявления (заполняется на бланке организации дополнительного образования)
Руководителю управления
(отдела) образования
________области (города,
района) _____________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя)
Заявление
Прошу включить_____________________________________________________
(наименование Организации)
в информационную систему "Национальная образовательная база данных".
Руководитель Организации __________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
______________ (подпись)
Дата заполнения
Приложение 19 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма
Форма заявления (заполняется на бланке организации дополнительного образования)
Председателю комиссии по
размещению государственного
образовательного заказа на
дополнительное образование детей
_________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) руководителя)
Заявление
Прошу ______________________________________________________________
(наименование Организации)
включить в перечень для размещения государственного образовательного заказа на
дополнительное образование детей.
Настоящим сообщаю следующее:

1) орналасқан жері (мекенжайы) – ________;
2) жобалық қуаты – ________;
3) пайдалануға енгізу күні – ________.
Осы арқылы:
1) жекеменшік білім беру ұйымында оқу үшін ата-аналар төлемінің мөлшері білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен оқу үшін ата-аналар төлемінің шекті мөлшерінен аспайтынын және айына ___________ теңгені құрайтынын;
2) "Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығына сәйкес нысанда берілген бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияның барын;
3) _____________________ почталық мекенжайды және _____________ электрондық почтаны (сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жіберу үшін);
4) Ұлттық білім беру деректер қорында (ҰБДҚ) тіркеуде барын;
5) мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркеуде барын;
6) мектеп жанында интернаттың _____________________ растаймын.
(барын/жоғын)
2018 жылғы 20 шілдеден кейін пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орындары бар жекеменшік білім беру ұйымы толтырады:
2018 жылғы 20 шілдеден кейін ___________________________ жолымен
(құрылыс салу/реконструкция жасау)
пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орандырының саны ____________________.
Жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің пайдалануға енгізілу күні ______________.
2018 жылғы 20 шілдеден кейін пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орындарына мемлекеттік білім беру тапсырысы бұрын
___________________________________.
(орналастырылды/орналастырылмады)
Қосымша ___ парақта.
Басшы
____________________________________ ___________ __________________________
(жекеменшік білім беру ұйымының атауы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
17-қосымша
Жоғары оқу орны өтінімінің нысаны (жоғары оқу орнының бланкісінде толтырылады)
Облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы
Конкурс қатысушыларына қойылатын талаптарды және конкурсты өткізу
шарттарын зерделей отырып, _________________________________________
__________________________________________________________________
(жоғары оқу орнының атауы)
өтінімге кіретін құжаттарға, сондай-ақ конкурстың шарттары мен
талаптарына сәйкес _________________________________________________
__________________________________________________________________
(білім беру бағдарламалары тобының коды, атауы)
білім беру бағдарламасының тобы бойынша тиісті облыс әкімдігі өткізетін конкурсқа
қатысады.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ___ бетте.
Ұйымның басшысы ______________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
18-қосымша
Өтініш нысаны (қосымша білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
Қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
бойынша комиссия төрағасына
____________________________
(төрағаның Т.А.Ә.
(бар болғанда))
Өтініш "Ұлттық білім беру дерекқоры" ақпараттық жүйесіне
_________________________________________________________________
(Ұйымның атауы)
қосуды өтінемін.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар _____ бетте.
Қосымша білім беру ұйымының басшысы _________________________
(Т.А.Ә. (бар болғанда))
______________ М.О.
(қолы)
Толтырылған күні
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
19-қосымша
Өтініш нысаны (қосымша білім беру ұйымының бланкінде толтырылады)
Қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
бойынша комиссия төрағасына
____________________________
(төрағаның Т.А.Ә.
(бар болғанда))
Өтініш
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін қосымша білім беру бойынша
қызмет көрсетушілердің тізбесіне
_________________________________________________________________
(Ұйымның атауы)
қосуды өтінемін.
Келесіні хабарлаймын:

1) направление подготовки _________________;
2) местонахождение _________________.
Обязуюсь не взымать родительскую плату за услуги по обучению детей, которым
оказываются в рамках размещения государственного образовательного заказа на
дополнительное образование детей.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель Организации _____________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
______________
(подпись)
Дата заполнения
Приложение 20 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма
Сертификат (наименование документа)
Подтверждает, что ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно в рамках государственного образовательного заказа на дополнительное
образование детей в период с ______________ в ______________________________________
прошел (-а) обучение (указать период) (наименование Организации) _________________________________в объеме _____час
(указать направление)
Приказ руководителя Организации от "___" ___________ 20 ____ года № ________
Регистрационный № ____ Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Приложение к ________________________________ (наименование документа)
Наименование разделов
Кол-во часов
Приложение 21 к Правилам
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с техническим и
профессиональным, послесредним,
высшим и послевузовским
образованием с учетом
потребностей рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования, а
также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма заявления организации образования, реализующей образовательные
программы технического и профессионального, послесреднего образования
(заполняется на бланке организации образования)
Председателю комиссии Изучив требования к участникам конкурса и условия
проведения конкурса, ___________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование организации образования) примет участие в конкурсе, проводимом
уполномоченным органом и МИО, по специальностям, квалификациям
____________________________________________________________________________
(код, наименование специальности, квалификации количество мест, язык обучения, на базе

1) дайындық бағыты ________________ ;
2) орналасқан орны ________________ .
Балаларға қосымша білім беру үшін мемлекеттік білім беру тапсырысын
орналастырумен қамтамасыз етілген балаларға білім беру қызметтері үшін ата-аналар
төлемдерін алмауға міндеттенемін.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар _____ бетте.
Қосымша білім беру ұйымының басшысы _________________________
(Т.А.Ә. (бар болғанда))
______________ М.О.
(қолы)
Толтырылған күні
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Сертификат (құжат атауы)
Қосымша білім беруге мемлекеттік тапсырысты орналастыру шеңберінде
_________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
__________________ бастап _________________________________________
(кезеңді көрсетіңіз)             (білім беру ұйымының атауы)
______________________ бойынша ______ сағат көлемінде дайындықтан өткенін
(бағытын көрсетіңіз)             растайды.
20 ____ жылғы "___" ___________ №______ Ұйым басшысының бұйрығы
Тіркеу нөмірі № ____
Берілген күні 20 ____ жылғы "___" ___________
________________________________ қосымша (құжат атауы)
Тақырыптар, бөлімдер атауы
Сағат саны
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға,
орта білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
21-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымы өтінішінің нысаны (білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
Комиссия төрағасына
Конкурсқа қатысушыларға қойылатын талаптармен және конкурсты өткізу
шарттарымен танысып
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
_______ ж. "___"______ №_________ білім беру қызметін жүргізу құқығына
берілетін лицензиясына сәйкес
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

9/11 класса, ТиПО) в соответствии с лицензией на образовательную деятельность № от "___"
______ ______ г.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ____ листах.
Руководитель организации ____________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.

(мамандықтардың, біліктіліктің коды, атауы, орын саны, оқыту тілі, 9/11,
ТжКБ базасында)
мамандықтары бойынша уәкілетті орган және ЖАО өткізетін конкурсқа қатысады.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ___ бетте.
Ұйым басшысы ___________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болғанда)
Толтырылған күні
М.О.