Об утверждении Правил ведения государственного кадастра озоноразрушающих веществ
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 207. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2021 года № 23234.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2021.
В соответствии с пунктом 4 статьи 310 Экологического кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения государственного кадастра озоноразрушающих веществ.
2. Департаменту климатической политики и зеленых технологий Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 207
Правила ведения государственного кадастра озоноразрушающих веществ
Глава 1. Общие положения
1. Правила ведения государственного кадастра озоноразрушающих веществ (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 310 Экологического кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок ведения государственного кадастра озоноразрушающих веществ (далее – Кадастр).

Озонды бұзатын заттардың мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 22 маусымдағы № 207 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 1 шілдеде № 23234 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 310-бабының 4-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Озонды бұзатын заттардың мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Климаттық саясат және жасыл технологиялар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года
№ 207 Бұйрығымен бекітілген
Озонды бұзатын заттардың мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Озонды бұзатын заттардың мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 310-бабының 4-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және озонды бұзатын заттардың мемлекеттік кадастрын (бұдан әрі – Кадастр) жүргізу тәртібін айқындайды.

2. Кадастр представляет собой периодически пополняемую и уточняемую систему учета потребления и обращения озоноразрушающих веществ, включающую данные о их местонахождении, компонентном составе, количественных и качественных характеристиках, условиях использования.
3. Учету в Кадастре подлежат все виды озоноразрушающих веществ, регулируемые Монреальским протоколом по веществам, разрушающим озоновый слой, и поправками к нему, стороной которых является Республика Казахстан.
4. Организация разработки и ведения Кадастра осуществляется уполномоченным органом в области охраны окружающей среды.
5. Ведение Кадастра осуществляется уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в рамках функционирования информационной системы "Национальный банк данных о состоянии окружающей среды и природных ресурсов Республики Казахстан".
6. Целями ведения Кадастра являются:
1) обеспечение государственных органов, заинтересованных физических и юридических лиц информацией для оценки, прогнозирования, разработки технологических, экономических, правовых и других решений в отношении обеспечения охраны окружающей среды;
2) ведение общегосударственного комплексного учета озоноразрушающих веществ в целях выполнения международных обязательств Республики Казахстан.
7. Сводные данные Кадастра являются открытыми и доступными.
Глава 2. Порядок ведения государственного кадастра озоноразрушающих веществ
8. Для ведения Кадастра юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие потребление и обращение с озоноразрушающими веществами, и (или) имеющие на балансе оборудование и технические устройства, содержащие озоноразрушающие вещества, представляют в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды отчет о ввозе, вывозе и использовании озоноразрушающих веществ, отчет о перемещении, производстве и использовании озоноразрушающих веществ, отчет по обращению с озоноразрушающими веществами и отчет по инвентаризации озоноразрушающих веществ по формам, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 настоящих Правил.
9. Отчет о ввозе, вывозе и использовании озоноразрушающих веществ предоставляется в соответствии с пунктом 15 раздела III Положения о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и продукции, содержащей озоноразрушающие вещества (приложение № 20 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования") ежегодно до 1 февраля года, следующего за отчетным, на бумажном и (или) электронном носителях посредством заполнения электронной формы в Кадастре и подписания электронной цифровой подписью должностного лица, ответственного за предоставление информации.

2. Кадастр олардың орналасқан жері, компоненттік құрамы, мөлшерлік және сапалық сипаттамалары, оларды пайдалану шарттары туралы деректерді қамтитын, кезеңді толықтырылатын және нақтыланатын озонды бұзатын заттарды тұтыну мен олардың айналымын есепке алу жүйесі болып табылады.
3. Қазақстан Республикасы тарапы болып табылатын озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі Монреаль хаттамасымен және оған түзетулерімен реттелетін озонды бұзатын заттардың барлық түрлері Қадастрда есепке алуға жатады.
4. Кадастрды әзірлеу мен жүргізуді ұйымдастыруды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.
5. Кадастрды жүргізуді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган "Қазақстан Республикасының қоршаған ортасы мен табиғат ресурстарының жай-күйі туралы ұлттық деректер банкі" ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуі шеңберінде жүзеге асырады.
6. Кадастрды жүргізу мақсаттары:
1) мемлекеттік органдарды, мүдделі жеке және заңды тұлғаларды қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз етуге қатысты технологиялық, экономикалық, құқықтық және басқа да шешімдерді бағалау, болжау, әзірлеу үшін ақпаратпен қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін орындау мақсатында озонды бұзатын заттарды жалпы мемлекеттік кешенді есепке алуды жүргізу болып табылады.
7. Кадастрдың жиынтық деректері ашық және қолжетімді болып табылады.
2-тарау. Озонды бұзатын заттардың мемлекеттік кадастрын жүргізу тәртібі
8. Кадастрды жүргізу үшін озонды бұзатын заттарды тұтынуды және олармен жұмыс істеуді жүзеге асыратын және құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтар мен технологиялық қондырғылары теңгерімінде бар заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға озонды бұзатын заттарды әкелу, әкету және пайдалану туралы есепті, озонды бұзатын заттардың орнын ауыстыру, оларды өндіру және пайдалану туралы есепті, озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша есепті және озонды бұзатын заттарды түгендеу бойынша есепті тиісінше осы Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес ұсынады.
9. Озонды бұзатын заттарды әкелу, әкету және пайдалану туралы есеп Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына құрамында озонды бұзатын заттары бар заттар мен өнімдерді әкелу туралы ереженің (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 20 қосымша) ІІІ тарауының 15-тармағына сәйкес жыл сайын есептіден кейінгі жылғы 1 ақпанға дейін Кадастрдағы электрондық нысанды толтыру және ақпарат ұсыну үшін жауапты лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою арқылы қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда ұсынылады.

10. Отчет о перемещении, производстве и использовании озоноразрушающих веществ предоставляется в соответствии со статьей 10 Соглашения о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза, ратифицированного Законом Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза и Протокола о присоединении Кыргызской Республики к Соглашению о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза от 29 мая 2015 года" ежегодно, до 1 февраля года, следующего за отчетным, на бумажном и (или) электронном носителях посредством заполнения электронной формы в Кадастре и подписания электронной цифровой подписью должностного лица, ответственного за предоставление информации.
11. Отчет по обращению с озоноразрушающими веществами представляется в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды ежегодно по состоянию на 1 января не позднее первого квартала года, следующего за отчетным, на бумажном и (или) электронном носителях посредством заполнения электронной формы в Кадастре и подписания электронной цифровой подписью должностного лица, ответственного за предоставление информации.
12. Отчет по инвентаризации озоноразрушающих веществ представляется первоначально по состоянию на 1 января не позднее первого квартала года, следующего за отчетным, на бумажном и (или) электронном носителях посредством заполнения электронной формы в Кадастре и подписания электронной цифровой подписью должностного лица, ответственного за предоставление информации, и представляется повторно – в случае внесения изменений.
Приложение 1
к Правилам ведения
государственного
кадастра озоноразрушающих
веществ
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.ecogeo.gov.kz
Отчет о ввозе, вывозе и использовании озоноразрушающих веществ
Индекс формы административных данных: 1-ВВИ ОРВ
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "_____" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица, индивидуальные предприниматели, осуществляющие ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, в пределах лимитов (квот) потребления озоноразрушающих веществ, утвержденных уполномоченным органом в области охраны окружающей среды на соответствующий период
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до 1 февраля года, следующего за отчетным
Таблица 1. Общие сведения
Наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя
Бизнес-идентификационный номер или Индивидуальный идентификационный номер
Адрес юридического лица или индивидуального предпринимателя
Контактные данные: телефон, электронная почта
Основной вид деятельности
(код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности (5-ти значный))
Уникальный номер документа
Таблица 2. Ввоз, вывоз и использование озоноразрушающих веществ
Номер озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Химическое наименование озоноразрушающего вещества
Химическая формула озоноразрушающего вещества, процентно- компонентный состав смеси
Код товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Цель ввоза/вывоза
Объем остатков озоноразрушающего вещества на начало отчетного года, тонн
Произведено озоноразрушающего вещества, тонн
Ввоз озоноразрушающего вещества
количество, тонн
наименование производителя и поставщика озоноразрушающего вещества
адрес производителя и поставщика озоноразрушающего вещества
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
-
-
-
-
-
-
продолжение таблицы 2
Вывоз озоноразрушающего вещества
Использовано или продано озоноразрушающего вещества
Объем остатков озоноразрушающего вещества на конец отчетного года, тонн
количество, тонн
наименование получателя
страна и адрес получателя
количество, тонн
наименование, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер и адрес покупателя озоноразрушающего вещества
11
12
13
14
15
16
-
-
-
Руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)):
______________________________________
Подпись:
______________________________________
"__" ________________ 20__ года
Место печати (при ее наличии)
Приложение
к форме отчета
о ввозе, вывозе и использовании
озоноразрушающих веществ
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ввозе, вывозе и использовании озоноразрушающих веществ
(индекс: 1-ВВИ ОРВ, периодичность: годовая)

10. Озонды бұзатын заттарды өткізу, өндіру және пайдалану туралы есеп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімді және 2015 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімге Қырғыз Республикасының қосылуы туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімнің 10-бабына сәйкес жыл сайын есептіден кейінгі жылғы 1 ақпанға дейін Кадастрдағы электрондық нысанды толтыру және ақпарат ұсыну үшін жауапты лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою арқылы қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда ұсынылады.
11. Озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша есеп қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға жыл сайын 1 қаңтардағы жай-күй бойынша есептіден кейінгі жылғы бірінші тоқсаннан кешіктірмей Кадастрдағы электрондық нысанды толтыру және ақпарат ұсыну үшін жауапты лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою арқылы қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда ұсынылады.
12. Озонды бұзатын заттарды түгендеу бойынша есеп бастапқыда 1 қаңтардағы жай-күй бойынша есептіден кейінгі жылғы бірінші тоқсаннан кешіктірмей және өзгерістер енгізілген жағдайда Кадастрдағы электрондық нысанды толтыру және ақпарат ұсыну үшін жауапты лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою арқылы қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда қайта ұсынылады.
Озонды бұзатын заттардың
мемлекеттік кадастрын жүргізу
қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғат ресурстары министрлігіне ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.ecogeo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Озонды бұзатын заттарды әкелу, әкету және пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ОБЗ ӘӘП
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "_____" ____________ жай-күй бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар шеңбері: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган тиісті кезеңге бекіткен озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерінің (квоталарының) шегінде озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден әкелуді және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептіден кейінгі жылғы 1 ақпанға дейін
1-кесте. Жалпы мәліметтер
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе Жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мекенжайы
Байланыс деректері: телефон, электрондық пошта
Негізгі қызмет түрі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сәйкес коды (5 таңбалы))
Құжаттың бірегей нөмірі
2-кесте. Озонды бұзатын заттарды әкелу, әкету және пайдалану
Озонды бұзатын заттың/ озонды бұзатын заттар қоспасының нөмірі
Озонды бұзатын заттың химиялық атауы
Озонды бұзатын заттың химиялық формуласы, қоспаның пайыздық-құрауыштық құрамы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызмет номенклатурасы бойынша тауардың коды
Әкелу/әкету мақсаты
Озонды бұзатын заттар қалдығының есепті жыл басына көлемі, тонна
Өндірілген озонды бұзатын заттар, тонна
Озонды бұзатын заттарды әкелу
мөлшері, тонна
озонды бұзатын заттарды өндірушінің және жеткізушінің атауы
озонды бұзатын заттарды өндірушінің және жеткізушінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
-
-
-
-
-
-
2-кестенің жалғасы
Озонды бұзатын заттарды әкету
Пайдаланылған немесе сатылған озонды бұзатын заттар
Озонды бұзатын заттар қалдығының есепті жыл соңына көлемі, тонна
мөлшері, тонна
алушының атауы
алушының елі мен мекенжайы
мөлшері, тонна
озонды бұзатын заттарды сатып алушының бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі және мекенжайы
11
12
13
14
15
16
-
-
-
Басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)):
__________________________________________________
Қолы:
__________________________________________________
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (бар болса)
Озонды бұзатын заттарды әкелу,
әкету және пайдалану туралы
есеп нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме Озонды бұзатын заттарды әкелу, әкету және пайдалану туралы есеп (индексі: 1-ОБЗ ӘӘП, кезеңділігі: жылдық)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ввозе, вывозе и использовании озоноразрушающих веществ" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 15 раздела III Положения о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и продукции, содержащей озоноразрушающие вещества (приложение № 20 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования"), в целях единообразного подхода к предоставлению информации об исполнении лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, предоставляемой в соответствии с частью второй пункта 6 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
3. Форма составляется ежегодно юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ, в пределах лимитов (квот) потребления озоноразрушающих веществ, утвержденных уполномоченным органом в области охраны окружающей среды на соответствующий период, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывает руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо.
5. В таблице 1 "Общие сведения" указывается краткая информация о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе: полное официальное наименование, бизнес-идентификационный или индивидуальный идентификационный номер, юридический и фактический адрес, код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности в соответствии с регистрационными документами, действительные контактные данные (телефон, электронная почта), уникальный номер разрешительного документа, на основании которого произведен ввоз/вывоз озоноразрушающих веществ.
6. В таблице 2 "Ввоз, вывоз и использование озоноразрушающих веществ":
1) в графе 1 указывается номер ввозимого/вывозимого озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в соответствии с межгосударственным стандартом ГОСТ ISO 817-2014 "Хладагенты. Система обозначений";
2) в графах 2 и 3 указываются соответствующее наименование и химическая формула ввозимого/вывозимого озоноразрушающего вещества, процентно-компонентный состав смеси, в соответствии с межгосударственным стандартом ГОСТ ISO 817-2014 "Хладагенты. Система обозначений";

1. Осы түсініктеме "Озонды бұзатын заттарды әкелу, әкету және пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына құрамында озонды бұзатын заттары бар заттар мен өнімдерді әкелу туралы ереженің (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 20 қосымша) ІІІ бөлімінің 15-тармағына сәйкес, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабы 6-тармағының екінші бөлігіне сәйкес ұсынылатын озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден әкелуді және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуді лицензияның орындалуы туралы ақпарат ұсынуға бірыңғай тәсіл мақсатында әзірленді.
3. Нысанды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган тиісті кезеңге бекіткен озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерінің (квоталарының) шегінде озонды бұзатын заттарды Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден әкелуді және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына осы мемлекеттерге әкетуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер жыл сайын құрастырады және есепті кезең соңындағы жай-күй бойынша толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам қол қояды.
5. "Жалпы мәліметтер" деген 1-кестеде заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы қысқаша ақпарат көрсетіледі: толық ресми атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды және нақты мекенжайы, тіркеу құжаттарына сәйкес Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сай коды, нақты байланыс деректері (телефон, электрондық пошта), озонды бұзатын заттарды әкелу/әкету оның негізінде жүргізілген рұқсат беру құжатының бірегей нөмірі көрсетіледі.
6. "Озонды бұзатын заттарды әкелу, әкету және пайдалану" деген 2-кестеде:
1) 1-бағанда "Хладагенттер. Белгілеулер жүйесі" МемСТ ISO 817-2014 халықаралық стандартына сәйкес әкелінетін/әкетілетін озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспасының нөмірі көрсетіледі;
2) 2 және 3-бағандарда "Хладагенттер. Белгілеулер жүйесі" МемСТ ISO 817-2014 халықаралық стандартына сәйкес әкелінетін/әкетілетін озонды бұзатын заттардың тиісті атауы және химиялық формуласы, қоспаның пайыздық-құрауыштық құрамы көрсетіледі;

3) в графе 4 указывается 10-значный классификационный код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
4) в графе 5 указывается цель ввоза/вывоза озоноразрушающего вещества, т.е. предполагаемые области применения;
5) в графе 6 указывается информация об остаточном количестве озоноразрушающего вещества, находящемся на балансе на начало отчетного года (в тоннах);
6) в графе 7 указывается информация о количестве произведенного озоноразрушающего вещества (в тоннах). В случае отсутствия деятельности по производству озоноразрушающего веществ, в графе 7 проставляется прочерк "-". В случае наличия деятельности по производству озоноразрушающего веществ, но отсутствия производства в отчетном году (нулевое производство), в графе 7 указывается ноль "0";
7) в графе 8 указывается количество фактически ввезенного озоноразрушающего вещества (в тоннах). В случае отсутствия импортной деятельности проставляется прочерк "-". В случае осуществления импортной деятельности, но отсутствия фактического импорта, проставляется ноль "0";
8) в графе 9 указывается полное официальное наименование иностранного производителя и поставщика (продавца) озоноразрушающего вещества, передающего права на товар, указанный в соответствующем контракте (договоре). В случае совпадения производителя и поставщика озоноразрушающего вещества, наименование указывается только единожды;
9) в графе 10 указывается полный адрес иностранного производителя и поставщика (продавца) озоноразрушающего вещества, передающего права на товар, указанный в соответствующем контракте (договоре). В случае совпадения производителя и поставщика озоноразрушающего вещества, адрес указывается единожды;
10) в случае указания в графе 8 прочерка или ноля, графы 9 и 10 не заполняются;
11) в графе 11 указывается количество фактически вывезенного озоноразрушающего вещества (в тоннах). В случае отсутствия экспортной деятельности проставляется прочерк "-". В случае осуществления экспортной деятельности, но отсутствия фактического экспорта, проставляется ноль "0";
12) в графе 12 указывается полное официальное наименование иностранного получателя озоноразрушающего вещества, получающего права на товар, указанный в соответствующем контракте (договоре);
13) в графе 13 указывается страна и полный адрес иностранного получателя озоноразрушающего вещества, получающего права на товар, указанный в соответствующем контракте (договоре);
14) в случае указания в графе 11 прочерка или нуля, графы 12 и 13 не заполняются;

3) 4-бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасы бойынша тауардың 10 таңбалы сыныптауыш коды көрсетіледі;
4) 5-бағанда озонды бұзатын заттарды әкелу/әкету мақсаты, яғни көзделетін қолданылу салалары көрсетіледі;
5) 6-бағанда есепті жылдың басында теңгерімде тұрған озонды бұзатын заттардың қалдық көлемі туралы ақпарат (тоннада) көрсетіледі;
6) 7-бағанда өндірілген озонды бұзатын заттардың мөлшері туралы ақпарат (тоннада) көрсетіледі. Озонды бұзатын заттарды өндіру бойынша қызмет жоқ болған жағдайда 7-бағанда "-" сызықша қойылады. Озонды бұзатын заттарды өндіру бойынша қызмет бар болған, алайда есепті кезеңде өндіріс жоқ болған (нөлдік өндіріс) жағдайда 7-бағанда "0" нөл көрсетіледі;
7) 8-бағанда озонды бұзатын заттардың нақты әкелінген мөлшері (тоннада) көрсетіледі. Импорттық қызмет жоқ болған жағдайда "-" сызықша қойылады. Импорттық қызмет жүзеге асырылған, алайда нақты импорт жоқ болған жағдайда "0" нөл қойылады;
8) 9-бағанда озонды бұзатын заттарды шетелдік өндірушінің және тиісті келісімшартта (шартта) көрсетілген тауарға құқығын беретін жеткізушінің (сатушының) толық ресми атауы көрсетіледі. Озонды бұзатын заттарды өндіруші мен жеткізуші сәйкес келген жағдайда атауы тек бір рет көрсетіледі;
9) 10-бағанда озонды бұзатын заттарды шетелдік өндірушінің және тиісті келісімшартта (шартта) көрсетілген тауарға құқығын беретін жеткізушінің (сатушының) толық мекенжайы көрсетіледі. Озонды бұзатын заттарды өндіруші мен жеткізуші сәйкес келген жағдайда атауы тек бір рет көрсетіледі;
10) 8-бағанда сызықша немесе нөл көрсетілген жағдайда 9 және 10-бағандар толтырылмайды;
11) 11-бағанда озонды бұзатын заттардың нақты әкетілген мөлшері (тоннада) көрсетіледі. Экспорттық қызмет жоқ болған жағдайда "-" сызықша қойылады. Экспорттық қызмет жүзеге асырылған, алайда нақты экспорт жоқ болған жағдайда "0" нөл қойылады;
12) 12-бағанда озонды бұзатын заттарды тиісті келісімшартта (шартта) көрсетілген тауарға құқығын алатын шетелдік алушының толық ресми атауы көрсетіледі;
13) 13-бағанда озонды бұзатын заттарды тиісті келісімшартта (шартта) көрсетілген тауарға құқығын алатын шетелдік алушының толық мекенжайы көрсетіледі;
14) 11-бағанда сызықша немесе нөл көрсетілген жағдайда 12 және 13-бағандар толтырылмайды;

15) в графе 14 указывается количество фактически использованного или проданного озоноразрушающего вещества (в тоннах) в разбивке на каждого покупателя. В случае собственного использования на разные нужды, указывается суммарное количество использованного озоноразрушающего вещества. Если в отчетном году не было использовано или продано никакое количество озоноразрушающего вещества, в графе 14 проставляется ноль "0";
16) в графе 15 указывается полное официальное наименование, бизнес-идентификационный или индивидуальный идентификационный номер, юридический и фактический адрес покупателя озоноразрушающего вещества, соответствующее информации, приведенной в графе 14. В случае собственного использования на разные нужды, приведенной в графе 14, в графе 15 проставляется прочерк "-". Если в графе 14 проставлен ноль "0", то графа 15 не заполняется;
17) в графе 16 указывается информация об остаточном количестве озоноразрушающего вещества, находящемся на балансе на конец отчетного года (в тоннах).
Приложение 2
к Правилам ведения
государственного кадастра
озоноразрушающих веществ
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.ecogeo.gov.kz
Отчет о перемещении, производстве и использовании озоноразрушающих веществ
Индекс формы административных данных: 2-ППИ ОРВ
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "_____" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих отчет: юридические лица, индивидуальные предприниматели, осуществляющие ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, в пределах лимитов (квот) потребления озоноразрушающих веществ, утвержденных уполномоченным органом в области охраны окружающей среды на соответствующий период
Срок представления: ежегодно, до 1 февраля года, следующего за отчетным
Таблица 1. Общие сведения
Наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя
Бизнес-идентификационный номер или Индивидуальный идентификационный номер
Адрес юридического лица или индивидуального предпринимателя
Контактные данные: телефон, электронная почта
Основной вид деятельности
(код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности (5-ти значный))
Уникальный номер документа
Таблица 2. Перемещение, производство и использование озоноразрушающих веществ
Номер озоноразрушающего вещества, смеси озоноразрушающих веществ
Наименование озоноразрушающего вещества, смеси озоноразрушающих веществ
Химическая формула озоноразрушающего вещества, смеси озоноразрушающих веществ (процентно- компонентный состав смеси)
Код товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Цель ввоза/вывоза
Объем остатков озоноразрушающего вещества на начало отчетного года, тонн
Произведено озоноразрушающего вещества, тонн
Ввоз озоноразрушающего вещества
количество, тонн
наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя, учетный номер* поставщика озоноразрушающего вещества
страна, адрес поставщика
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
-
-
-
-
-
-
продолжение таблицы 2
Вывоз озоноразрушающего вещества
Использовано или продано озоноразрушающего вещества
Объем остатков озоноразрушающего вещества на конец отчетного года, тонн
количество, тонн
наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя, учетный номер* получателя озоноразрушающего вещества
страна и адрес получателя
количество, тонн
наименование, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер и адрес покупателя озоноразрушающего вещества
11
12
13
14
15
16
-
-
-
*Учетные номера заявителей в налоговых органах, которые служат для учета сведений о доходах, подлежащих налогообложению:
для Республики Армения - учетный номер налогоплательщика (УНН);
для Республики Беларусь - учетный номер плательщика (УНП);
для Российской Федерации - идентификационный номер налогоплательщика (ИНН).
Руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)):
______________________________________
Подпись:
______________________________________
"__" ________________ 20__ года
Место печати (при ее наличии)
Приложение
к форме отчета
о перемещении, производстве
и использовании
озоноразрушающих веществ
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о перемещении, производстве и использовании озоноразрушающих веществ
(индекс: 2-ППИ ОРВ, периодичность: годовая)

15) 14-бағанда озонды бұзатын заттардың нақты пайдаланылған немесе сатылған мөлшері (тоннада) әрбір сатып алушы бөлінісінде көрсетіледі. Әртүрлі қажеттіліктерге меншікті пайдаланған жағдайда пайдаланылған озонды бұзатын заттардың сомалық мөлшері көрсетіледі. Егер есепті жылы озонды бұзатын заттардың ешқандай мөлшері пайдаланылмаса немесе сатылмаса, 14-бағанда "0" нөл қойылады;
16) 15-бағанда 14-бағанда көрсетілген ақпаратқа сәйкес келетін озонды бұзатын заттарды сатып алушының толық ресми атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды және нақты мекенжайы көрсетіледі. 14-бағанда көрсетілген әртүрлі қажеттіліктерге меншікті пайдаланылған жағдайда 15-бағанда "-" сызықша қойылады. Егер 14-бағанда нөл қойылса, онда 15-баған толтырылмайды;
17) 16-бағанда есепті жылдың соңында теңгерімде тұрған озонды бұзатын заттардың қалдық мөлшері туралы ақпарат (тоннада) көрсетіледі.
Озонды бұзатын заттардың
мемлекеттік кадастрын жүргізу
қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғат ресурстары министрлігіне ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.ecogeo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Озонды бұзатын заттарды өткізу, өндіру және пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-ОБЗ ОӨП
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "_____" ____________ жай-күй бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар шеңбері: қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган тиісті кезеңге бекіткен озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерінің (квоталарының) шегінде озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден әкелуді және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептіден кейінгі жылғы 1 ақпанға дейін
1-кесте. Жалпы мәліметтер
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе Жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мекенжайы
Байланыс деректері: телефон, электрондық пошта
Негізгі қызмет түрі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сәйкес коды (5 таңбалы))
Құжаттың бірегей нөмірі
2-кесте. Озонды бұзатын заттарды өткізу, өндіру және пайдалану
Озонды бұзатын заттың/ озонды бұзатын заттар қоспасының нөмірі
Озонды бұзатын заттың химиялық атауы
Озонды бұзатын заттың химиялық формуласы, қоспаның пайыздық-құрауыштық құрамы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызмет номенклатурасы бойынша тауардың коды
Әкелу/әкету мақсаты
Озонды бұзатын заттар қалдығының есепті жыл басына көлемі, тонна
Өндірілген озонды бұзатын заттар, тонна
Озонды бұзатын заттарды әкелу/әкету
мөлшері, тонна
заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің атауы, озон қабатын бұзатын заттарды жеткізушінің есептік нөмірі*
жеткізушінің елі, мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
-
-
-
-
-
-
2-кестенің жалғасы
Озонды бұзатын заттарды әкету
Пайдаланылған немесе сатылған озонды бұзатын заттар
Озонды бұзатын заттар қалдығының есепті жыл соңына көлемі, тонна
мөлшері, тонна
заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің атауы, озон қабатын бұзатын заттарды алушының есептік нөмірі*
алушының елі мен мекенжайы
мөлшері, тонна
озонды бұзатын заттарды сатып алушының бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі және мекенжайы
11
12
13
14
15
16
-
-
-
*Салық салуға жататын табыстар туралы мәліметтерді есепке алу үшін пайдаланылатын салық органдарындағы өтінім берушілердің есептік нөмірлері:
Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есептік нөмірі (СТЕН);
Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН);
Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН).
Басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)):
__________________________________________________
Қолы
__________________________________________________
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (бар болса)
Озонды бұзатын заттардың
орнын ауыстыру, оларды өндіру
және пайдалану туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме Озонды бұзатын заттарды өткізу, өндіру және пайдалану туралы есеп (индексі: 2-ОБЗ ОӨП, кезеңділігі: жылдық)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о перемещении, производстве и использовании озоноразрушающих веществ" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 10 Соглашения о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза, ратифицированного Законом Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза и Протокола о присоединении Кыргызской Республики к Соглашению о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза от 29 мая 2015 года".
3. Форма составляется ежегодно юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, в пределах лимитов (квот) потребления озоноразрушающих веществ, утвержденных уполномоченным органом в области охраны окружающей среды на соответствующий период, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывает руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо.
5. В таблице 1 "Общие сведения" указывается краткая информация о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе: полное официальное наименование, бизнес-идентификационный или индивидуальный идентификационный номер, юридический и фактический адрес, код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности в соответствии с регистрационными документами, действительные контактные данные (телефон, электронная почта), уникальный номер разрешительного документа, на основании которого произведен ввоз/вывоз озоноразрушающих веществ.
6. В таблице 2 "Перемещение, производство и использование озоноразрушающих веществ":
1) в графе 1 указывается номер ввозимого/вывозимого озоноразрушающего вещества (смеси озоноразрушающих веществ) в соответствии с межгосударственным стандартом ГОСТ ISO 817-2014 "Хладагенты. Система обозначений";
2) в графах 2 и 3 указываются соответствующее наименование и химическая формула ввозимого/вывозимого озоноразрушающих веществ, процентно-компонентный состав смеси, в соответствии с межгосударственным стандартом ГОСТ ISO 817-2014 "Хладагенты. Система обозначений";

1. Осы түсініктеме "Озонды бұзатын заттарды өткізу, өндіру және пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімді және 2015 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімге Қырғыз Республикасының қосылуы туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімнің 10-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган тиісті кезеңге бекіткен озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерінің (квоталарының) шегінде озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден әкелуді және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер жыл сайын құрастырады және есепті кезең соңындағы жай-күй бойынша толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам қол қояды.
5. "Жалпы мәліметтер" деген 1-кестеде заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы қысқаша ақпарат: толық ресми атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды және нақты мекенжайы, тіркеу құжаттарына сәйкес Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сай коды, нақты байланыс деректері (телефон, электрондық пошта), озонды бұзатын заттарды әкелу/әкету оның негізінде жүргізілген рұқсат беру құжатының бірегей нөмірі көрсетіледі.
6. "Озонды бұзатын заттарды өткізу, өндіру және пайдалану" деген 2-кестеде:
1) 1-бағанда "Хладагенттер. Белгілеулер жүйесі" МемСТ ISO 817-2014 халықаралық стандартына сәйкес әкелінетін/әкетілетін озонды бұзатын заттардың (озонды бұзатын заттар қоспасының) нөмірі көрсетіледі;
2) 2 және 3-бағандарда "Хладагенттер. Белгілеулер жүйесі" МемСТ ISO 817-2014 халықаралық стандартына сәйкес әкелінетін/әкетілетін озонды бұзатын заттардың тиісті атауы және химиялық формуласы, қоспаның пайыздық-құрауыштық құрамы көрсетіледі;

3) в графе 4 указывается 10-значный классификационный код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
4) в графе 5 указывается цель ввоза/вывоза озоноразрушающего вещества, т.е. предполагаемые области применения;
5) в графе 6 указывается информация об остаточном количестве озоноразрушающего вещества, находящемся на балансе на начало отчетного года (в тоннах);
6) в графе 7 указывается информация о количестве произведенного озоноразрушающего вещества (в тоннах). В случае отсутствия деятельности по производству озоноразрушающего вещества, в графе 7 проставляется прочерк "-". В случае наличия деятельности по производству озоноразрушающего вещества, но отсутствия производства в отчетном году (нулевое производство), в графе 7 указывается ноль "0";
7) в графе 8 указывается количество фактически ввезенного озоноразрушающего вещества (в тоннах). В случае отсутствия импортной деятельности проставляется прочерк "-". В случае осуществления импортной деятельности, но отсутствия фактического импорта, проставляется ноль "0";
8) в графе 9 указывается полное официальное наименование поставщика озоноразрушающего вещества с указанием учетного номера заявителя в налоговых органах соответствующей страны-члена Евразийского экономического союза, которые служат для учета сведений о доходах, подлежащих налогообложению: для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН); для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП); для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН);
9) в графе 10 указывается страна и полный адрес поставщика озоноразрушающего вещества;
10) в случае указания в графе 8 прочерка или нуля, графы 9 и 10 не заполняются;
11) в графе 11 указывается количество фактически вывезенного озоноразрушающего вещества (в тоннах). В случае отсутствия экспортной деятельности проставляется прочерк "-". В случае осуществления экспортной деятельности, но отсутствия фактического экспорта, проставляется ноль "0";
12) в графе 12 указывается полное официальное наименование поставщика озоноразрушающего вещества с указанием учетного номера заявителя в налоговых органах соответствующей страны-члена Евразийского экономического союза, которые служат для учета сведений о доходах, подлежащих налогообложению: для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН); для Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП); для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН);
13) в графе 13 указывается страна и полный адрес поставщика озоноразрушающего вещества;

3) 4-бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасы бойынша тауардың 10 таңбалы сыныптауыш коды көрсетіледі;
4) 5-бағанда озонды бұзатын заттарды әкелу/әкету мақсаты, яғни көзделетін қолданылу салалары көрсетіледі;
5) 6-бағанда есепті жылдың басында теңгерімде тұрған озонды бұзатын заттардың қалдық көлемі туралы ақпарат (тоннада) көрсетіледі; 6) 7-бағанда өндірілген озонды бұзатын заттардың мөлшері туралы ақпарат (тоннада) көрсетіледі. Озонды бұзатын заттарды өндіру бойынша қызмет жоқ болған жағдайда 7-бағанда "-" сызықша қойылады. Озонды бұзатын заттарды өндіру бойынша қызмет бар болған, алайда есепті кезеңде өндіріс жоқ болған (нөлдік өндіріс) жағдайда 7-бағанда "0" нөл көрсетіледі;
7) 8-бағанда озонды бұзатын заттардың нақты әкелінген мөлшері (тоннада) көрсетіледі. Импорттық қызмет жоқ болған жағдайда "-" сызықша қойылады. Импорттық қызмет жүзеге асырылған, алайда нақты импорт жоқ болған жағдайда "0" нөл қойылады;
8) 9-бағанда салық салуға жататын табыстар туралы мәліметтерді есепке алу үшін пайдаланылатын тиісті Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің салық органдарындағы өтінім берушілердің есептік нөмірін көрсете отырып, озонды бұзатын заттарды жеткізушінің толық ресми атауы көрсетіледі: Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есептік нөмірі (СТЕН); Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН); Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН);
9) 10-бағанда озонды бұзатын заттарды жеткізушінің елі және толық мекенжайы көрсетіледі;
10) 8-бағанда сызықша немесе нөл көрсетілген жағдайда 9 және 10-бағандар толтырылмайды;
11) 11-бағанда озонды бұзатын заттардың нақты әкетілген мөлшері (тоннада) көрсетіледі. Экспорттық қызмет жоқ болған жағдайда "-" сызықша қойылады. Экспорттық қызмет жүзеге асырылған, алайда нақты экспорт жоқ болған жағдайда "0" нөл қойылады;
12) 12-бағанда салық салуға жататын табыстар туралы мәліметтерді есепке алу үшін пайдаланылатын тиісті Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің салық органдарындағы өтінім берушілердің есептік нөмірін көрсете отырып, озонды бұзатын заттарды жеткізушінің толық ресми атауы көрсетіледі: Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есептік нөмірі (СТЕН); Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН); Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН);
13) 13-бағанда озонды бұзатын заттарды жеткізушінің елі және толық мекенжайы көрсетіледі;

14) в случае указания в графе 11 прочерка или ноля "0", графы 12 и 13 не заполняются;
15) в графе 14 указывается количество фактически использованного или проданного озоноразрушающего вещества (в тоннах) в разбивке на каждого покупателя. В случае собственного использования на разные нужды, указывается суммарное количество использованного озоноразрушающего вещества. Если в отчетном году не было использовано или продано никакое количество озоноразрушающего вещества, в графе 14 проставляется ноль "0";
16) в графе 15 указывается полное официальное наименование, бизнес-идентификационный или индивидуальный идентификационный номер, юридический и фактический адрес покупателя озоноразрушающего вещества, соответствующее информации, приведенной в графе 14. В случае собственного использования на разные нужды, приведенной в графе 14, в графе 15 проставляется прочерк "-". Если в графе 14 проставлен ноль "0", то графа 15 не заполняется;
17) в графе 16 указывается информация об остаточном количестве озоноразрушающего вещества, находящемся на балансе на конец отчетного года (в тоннах).
Приложение 3
к Правилам ведения
государственного
кадастра озоноразрушающих
веществ
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.ecogeo.gov.kz
Отчет по обращению с озоноразрушающими веществами
Индекс формы административных данных: 3-ОО ОРВ
Периодичность: годовая
Отчетный период: по состоянию на "_____" ____________ 20___года
Круг лиц, представляющих отчет: юридические лица, индивидуальные предприниматели, осуществляющие обращение с озоноразрушающими веществами
Срок представления формы административных данных: ежегодно, не позднее первого квартала года, следующего за отчетным
Таблица 1. Общие сведения
Наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя
Бизнес-идентификационный номер или Индивидуальный идентификационный номер
Адрес юридического лица или индивидуального предпринимателя
Контактные данные: телефон, электронная почта
Основной вид деятельности
(код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности (5-ти значный))
Уникальный номер документа
Таблица 2. Производство оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Наименование оборудования, содержащего озоноразрушающее вещество/смеси озоноразрушающих веществ
Количество оборудования, произведенного в отчетном году, штук
Наименование применяемого озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на единицу продукции, килограмм
Количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на всю произведенную продукцию, килограмм
1
2
3
4
5
Таблица 3. Использование озоноразрушающих веществ при производстве продукции
Наименование продукции, содержащей озоноразрушающее вещество/смеси озоноразрушающих веществ
Единицы измерения
Количество продукции, произведенной в отчетном году
Наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на единицу продукции, килограмм
Количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на всю произведенную продукцию, килограмм
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. Использование озоноразрушающих веществ в качестве сырья для производства других химических веществ или в иных технологических процессах
Наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Остаток озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на начало года, килограмм
Закуплено озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году
Использовано озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году
Остаток озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на конец года, килограмм
количество, килограмм
продавец, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер
технологический процесс
количество, килограмм
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 5. Использование озоноразрушающих веществ при техническом обслуживании или ремонте
Наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Остаток озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на начало года, килограмм
Закуплено озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году
Использовано озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году
Остаток озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на конец года, килограмм
количество, килограмм
продавец, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер
техническое обслуживание или ремонт
количество, килограмм
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 6. Транспортировка озоноразрушающих веществ
Наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Количество транспортируемых озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, тонн
Грузоотправитель, наименование, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер, адрес отправки
Грузополучатель, наименование, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер, адрес доставки
1
2
3
4
Таблица 7. Хранение озоноразрушающих веществ
Наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящемся на хранении на начало года, килограмм
Реализовано озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящемся на хранении, килограмм
Покупатель озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер
Количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящемся на хранении на конец года, килограмм
1
2
3
4
5
ИТОГО:
-
Таблица 8. Рекуперация, восстановление и обезвреживание озоноразрушающих веществ
Наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Наличие рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на начало года, килограмм
Рекуперировано озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году, килограмм
Реализовано/использовано рекуперированных озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Наличие рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на конец года, килограмм
Наличие восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на начало года, килограмм
Восстановлено озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году, килограмм
количество, килограмм
покупатель, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер или направление использования
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
-
продолжение таблицы 8
Реализовано/повторно использовано восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Рециркулировано восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
Обезвреживание озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
количество, килограмм
покупатель, бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер или направление использования
количество, килограмм
направление использования
количество, килограмм
технология, с помощью которой было произведено обезвреживание
9
10
11
12
13
14
-
-
Руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)):
______________________________________
Подпись:
______________________________________
"__" ________________ 20__ года
Место печати (при ее наличии)
Приложение
к форме отчета
по обращению с
озоноразрушающими
веществами
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет по обращению с озоноразрушающими веществами
(индекс: 3-ОО ОРВ, периодичность: годовая)

14) 11-бағанда сызықша немесе нөл көрсетілген жағдайда 12 және 13-бағандар толтырылмайды;
15) 14-бағанда озонды бұзатын заттардың нақты пайдаланылған немесе сатылған мөлшері (тоннада) әрбір сатып алушы бөлінісінде көрсетіледі. Әртүрлі қажеттіліктерге меншікті пайдаланған жағдайда пайдаланылған озонды бұзатын заттардың сомалық мөлшері көрсетіледі. Егер есепті жылы озонды бұзатын заттардың ешқандай мөлшері пайдаланылмаса немесе сатылмаса, 14-бағанда "0" нөл қойылады;
16) 15-бағанда 14-бағанда көрсетілген ақпаратқа сәйкес келетін озонды бұзатын заттарды сатып алушының толық ресми атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды және нақты мекенжайы көрсетіледі. 14-бағанда көрсетілген әртүрлі қажеттіліктерге меншікті пайдаланылған жағдайда 15-бағанда "-" сызықша қойылады. Егер 14-бағанда нөл қойылса, онда 15-баған толтырылмайды;
17) 16-бағанда есепті жылдың соңында теңгерімде тұрған озонды бұзатын заттардың қалдық мөлшері туралы ақпарат (тоннада) көрсетіледі.
Озонды бұзатын заттардың
мемлекеттік кадастрын жүргізу
қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғат ресурстары министрлігіне ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.ecogeo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 3-ОБЗ ЖЕ
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "_____" ____________ жай-күй бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар шеңбері: озонды бұзатын заттармен жұмыс істеуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептіден кейінгі жылғы бірінші тоқсаннан кешіктірмей
1-кесте. Жалпы мәліметтер
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе Жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мекенжайы
Байланыс деректері: телефон, электрондық пошта
Негізгі қызмет түрі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сәйкес коды (5 таңбалы))
Құжаттың бірегей нөмірі
2-кесте. Құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды өндіру
Құрамында озонды бұзатын заттары/озонды бұзатын заттардың қоспалары бар жабдықтардың атауы
Есепті жылы өндірілген жабдықтардың саны, дана
Қолданылатын озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы
Өнім бірлігіне озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері, килограмм
Жалпы өндірілген өнімге озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері, килограмм
1
2
3
4
5
3-кесте. Өнімді өндірген кезде озонды бұзатын заттарды пайдалану
Құрамында озонды бұзатын заттары/озонды бұзатын заттардың қоспалары бар өнімнің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті жылы өндірілген өнім мөлшері
Озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы
Өнім бірлігіне озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері, килограмм
Жалпы өндірілген өнімге озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері, килограмм
1
2
3
4
5
6
4-кесте. Озонды бұзатын заттарды басқа да химиялық заттарды өндіру үшін шикізат ретінде немесе өзге де технологиялық процестерде пайдалану
Құрамында озонды бұзатын заттары/озонды бұзатын заттардың қоспалары бар өнімнің атауы
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жыл басындағы қалдығы, килограмм
Есепті жылы сатып алынған озонды бұзатын заттар/озон қабатын бұзатын заттардың қоспалары
Есепті жылы пайдаланылған озонды бұзатын заттар/озон қабатын бұзатын заттардың қоспалары
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жыл соңындағы қалдығы, килограмм
мөлшері, килограмм
сатушы, бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі
технологиялық процесс
мөлшері, килограмм
1
2
3
4
5
6
7
5-кесте. Озонды бұзатын заттарды техникалық қызмет көрсету және жөндеу кезінде пайдалану
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жыл басындағы қалдығы, килограмм
Есепті жылы сатып алынған озонды бұзатын заттар/озон қабатын бұзатын заттардың қоспалары
Есепті жылы пайдаланылған озонды бұзатын заттар/озон қабатын бұзатын заттардың қоспалары
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жыл соңындағы қалдығы, килограмм
мөлшері, килограмм
сатушы, бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі
технологиялық процесс
мөлшері, килограмм
1
2
3
4
5
6
7
6-кесте. Озонды бұзатын заттарды тасымалдау
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы
Тасымалданатын озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері, тонна
Жүк жөнелтуші, атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, жөнелту мекенжайы
Жүк алушы, атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, жеткізу мекенжайы
1
2
3
4
7-кесте. Озонды бұзатын заттарды сақтау
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы
Жылдың басында сақтауда тұрған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері, килограмм
Сақтауда тұрып, өткізілген озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары, килограмм
Озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын сатып алушы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Жыл соңында сақтауда тұрған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері, килограмм
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ:
-
8-кесте. Озонды бұзатын заттарды рекуперациялау, қалпына келтіру және залалсыздандыру
Озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы
Рекуперацияланған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жыл басында бар болуы, килограмм
Есепті жылы рекуперацияланған озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары, килограмм
Өткізілген/пайдаланылған рекуперацияланған озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары
Рекуперацияланған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жыл соңында, килограмм
Қалпына келтірілген озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жыл басында бар болуы, килограмм
Есепті жылы қалпына келтірілген озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары, килограмм
мөлшері, килограмм
сатып алушы, , бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі немесе пайдалану бағыты
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
-
8-кестенің жалғасы
Өткізілген/қайталама пайдаланылған қалпына келтірілген озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары
Қайта айналымға қосылған қалпына келтірілген озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары
Озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын залалсыздандыру
мөлшері, килограмм
сатып алушы, , бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі немесе пайдалану бағыты
мөлшері, килограмм
пайдалану бағыты
мөлшері, килограмм
залалсыздандыру жүргізілген технология
9
10
11
12
13
14
-
-
Басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)):
__________________________________________________
Қолы
__________________________________________________
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (бар болса)
Озонды бұзатын заттармен
жұмыс істеу бойынша есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме Озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша есеп (индексі: 3-ОБЗ ЖЕ, кезеңділігі: жылдық)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по обращению с озоноразрушающими веществами" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 310 Экологического кодекса Республики Казахстан.
3. Форма составляется ежегодно юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими обращение с озоноразрушающими веществами отдельно на каждый вид деятельности по обращению с озоноразрушающими веществами.
4. Транспортировка озоноразрушающих веществ осуществляется согласно действующим нормативным актам в области перевозки опасных грузов.
5. Каждая таблица заполняется только в том случае, если осуществляется соответствующий вид деятельности. В противном случае, таблица остается без заполнения.
6. Форму подписывает руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо.
7. В таблице 1 "Общие сведения" указывается краткая информация о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе: полное официальное наименование, бизнес-идентификационный или индивидуальный идентификационный номер, юридический и фактический адрес, код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности в соответствии с регистрационными документами, действительные контактные данные (телефон, электронная почта), уникальный номер разрешительного документа, на основании которого осуществляется деятельность по обращению с озоноразрушающими веществами.
8. В таблице 2 "Производство оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества":
1) в графе 1 указывается наименование произведенного оборудования (например, холодильное или климатическое оборудование);
2) в графе 2 указывается количество произведенного оборудования (в штуках);
3) в графе 3 указывается наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, заправляемого в оборудование;
4) в графе 4 указывается количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, заправленного в единицу произведенного оборудования (в килограммах);
5) в графе 5 указывается общее количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, заправленного во все произведенное оборудование (в килограммах).
9. В таблице 3 "Использование озоноразрушающих веществ при производстве продукции":
1) в графе 1 указывается наименование продукции, содержащей озоноразрушающее вещество (например, пенополиуретан);
2) в графе 2 указывается единица измерения произведенной продукции;
3) в графе 3 указывается количество произведенной продукции;

1. Осы түсініктеме "Озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 310-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды озонды бұзатын заттармен жұмыс істеуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша әрбір қызмет түріне жекелей құрастырады.
4. Озонды бұзатын заттарды тасымалдау қауіпті қалдықтарды тасымалдау саласындағы қолданыстағы нормативтік актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
5. Әрбір кесте тиісті қызмет түрі жүзеге асырылған жағдайда ғана толтырылады. Теріс жағдайда кесте толтырылмай қалдырылады.
6. Нысанға басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам қол қояды.
7. "Жалпы мәліметтер" деген 1-кестеде заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы қысқаша ақпарат көрсетіледі: толық ресми атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды және нақты мекенжайы, тіркеу құжаттарына сәйкес Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сай коды, нақты байланыс деректері (телефон, электрондық пошта), озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша қызмет оның негізінде жүзеге асырылатын рұқсат беру құжатының бірегей нөмірі көрсетіледі.
8. "Құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды өндіру" деген 2-кестеде:
1) 1-бағанда өндірілген жабдықтардың атауы (мысалға, тоңазытқыш немесе климаттық жабдықтары) көрсетіледі;
2) 2-бағанда өндірілген жабдықтардың саны (данада) көрсетіледі;
3) 3-бағанда жабдықтарға құйылатын озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда өндірілген жабдықтар бірлігіне құйылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
5) 5-бағанда барлық өндірілген жабдықтарға құйылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жалпы мөлшері (килограммда) көрсетіледі.
9. "Өнімді өндірген кезде озонды бұзатын заттарды пайдалану" деген 3-кестеде:
1) 1-бағанда құрамында озонды бұзатын заттары бар өнімнің атауы (мысалға, пенополеуретан) көрсетіледі;
2) 2-бағанда өндірілген өнімнің өлшем бірлігі көрсетіледі;
3) 3-бағанда өндірілген өнімнің мөлшері көрсетіледі;

4) в графе 4 указывается наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, используемого при производстве продукции;
5) в графе 5 указывается количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, использованного на единицу произведенной продукции (в килограммах);
6) в графе 6 указывается общее количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, использованного при производстве всего объема произведенной продукции (в килограммах).
10. В таблице 4 "Использование озоноразрушающих веществ в качестве сырья для производства других химических веществ":
1) в графе 1 указывается наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, используемого при производстве других химических веществ и полностью трансформировавшееся в ходе этого процесса;
2) в графе 2 указывается остаточное количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на начало отчетного года (в килограммах);
3) в графе 3 указывается количество закупленных озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);
4) в графе 4 указывается полное наименование продавца озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, его бизнес- или индивидуальный идентификационный код;
5) в графе 5 указывается наименование технологического процесса, в котором используется озоноразрушающее вещество/смесь озоноразрушающих веществ;
6) в графе 6 указывается количество использованного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);
7) в графе 7 указывается остаточное количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на конец года (в килограммах).
11. В таблице 5 "Использование озоноразрушающих веществ при техническом обслуживании или ремонте":
1) в графе 1 указывается наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ;
2) в графе 2 указывается остаточное количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на начало отчетного года (в килограммах);
3) в графе 3 указывается количество закупленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);
4) в графе 4 указывается полное наименование продавца озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, его бизнес- или индивидуальный идентификационный код;
5) в графе 5 указывается наименование технологического процесса, в котором используется озоноразрушающее вещество/смесь озоноразрушающих веществ;
6) в графе 6 указывается количество использованного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);

4) 4-бағанында өнімді өндірген кезде пайдаланылатын озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы көрсетіледі;
5) 5-бағанда өндірілген өнім бірлігіне пайдаланылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
6) 6-бағанда өндірілген өнімнің жалпы көлемін өндірген кезде пайдаланылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жалпы мөлшері (килограммда) көрсетіледі.
10. "Озонды бұзатын заттарды басқа да химиялық заттарды өндіру үшін шикізат ретінде немесе өзге де технологиялық процестерде пайдалану" деген 4-кестеде:
1) 1-бағанда басқа химиялық заттарды өндірген кезде пайдаланылған және осы процестің барысында толығымен түрлендірілген озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының есепті жылдың басындағы қалдық мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
3) 3-бағанда сатып алынған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
4) 4-бағанда озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттар қоспаларын сатушының толық атауы, оның бизнес немесе жеке сәйкестендіру коды көрсетіледі;
5) 5-бағанда озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары пайдаланылатын технологиялық процестің атауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда пайдаланылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
7) 7-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының есепті жылдың соңындағы қалдық мөлшері (килограммда) көрсетіледі.
11. "Озонды бұзатын заттарды техникалық қызмет көрсету және жөндеу кезінде пайдалану" деген 5-кестеде:
1) 1-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының есепті жылдың басындағы қалдық мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
3) 3-бағанда сатып алынған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
4) 4-бағанда озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын сатып алушының толық атауы, оның бизнес нөмірі жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5) 5-бағанда онда озонды бұзатын заттар/озонды бұзатын заттардың қоспалары пайдаланылатын технологиялық процестің атауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда пайдаланылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается остаточное количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ на конец года (в килограммах).
12. В таблице 6 "Транспортировка озоноразрушающих веществ":
1) в графе 1 указывается наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ;
2) в графе 2 указывается количество перевезенных озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в тоннах);
3) в графе 3 указывается полное наименование грузоотправителя озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, его бизнес- или индивидуальный идентификационный код и адрес отправки;
4) в графе 4 указывается полное наименование грузополучателя озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, его бизнес- или индивидуальный идентификационный код и адрес доставки.
13. В таблице 7 "Хранение озоноразрушающих веществ":
1) в графе 1 указывается наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ;
2) в графе 2 указывается количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящихся на балансе на хранении на начало отчетного года (в килограммах);
3) в графе 3 указывается количество находящегося на хранении озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, реализованных в отчетном году (в килограммах);
4) в графе 4 указывается полное наименование покупателя озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, его бизнес- или индивидуальный идентификационный код;
5) в графе 5 указывается количество озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящихся на балансе на хранении на конец отчетного года (в килограммах).
14. В таблице 8 "Рекуперация, восстановление и обезвреживание озоноразрушающих веществ":
1) в графе 1 указывается наименование озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ;
2) в графе 2 указывается количество рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящегося на балансе на начало отчетного года (в килограммах);
3) в графе 3 указывается количество рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году (в килограммах);
4) в графе 4 указывается количество реализованного и (или) использованного рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);
5) в графе 5 указывается полное наименование покупателя рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, его бизнес- или индивидуальный идентификационный код. В случае использования на собственные нужды или направления их на дальнейшее восстановление указывается информация о направлении использования;

7) 7-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жылдың соңындағы қалдық мөлшері (килограммда) көрсетіледі.
12. "Озонды бұзатын заттарды тасымалдау" деген 6-кестеде:
1) 1-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда тасымалданған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (тоннада) көрсетіледі;
3) 3-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жүк жөнелтушісінің толық атауы, оның бизнес немесе жеке сәйкестендіру коды және жөнелту мекенжайы көрсетіледі;
4) 4-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының жүк алушысының толық атауы, оның бизнес немесе жеке сәйкестендіру коды және жөнелту мекенжайы көрсетіледі.
13. "Озонды бұзатын заттарды сақтау" деген 7-кестеде:
1) 1-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті жылдың басында сақтауда тұрған теңгерімдегі озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
3) 3-бағанда есепті жылы өткізілген сақтауда тұрған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
4) 4-бағанда озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын сатып алушының толық атауы, оның бизнес немесе жеке сәйкестендіру коды көрсетіледі;
5) 5-бағанда есепті жылдың соңында сақтауда тұрған теңгерімдегі озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі.
14. "Озонды бұзатын заттарды рекуперациялау, қалпына келтіру және залалсыздандыру" деген 8-кестеде:
1) 1-бағанда озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті жылдың басында теңгерімде тұрған рекуперацияланған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
3) 3-бағанда есепті жылы рекуперацияланған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
4) 4-бағанда өткізілген және (немесе) рекуперацияланған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
5) 5-бағанда рекуперацияланған озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын сатып алушының толық атауы, оның бизнес немесе жеке сәйкестендіру коды көрсетіледі. Меншікті қажеттіліктерге пайдаланған немесе оларды одан әрі қалпына келтіруге бағыттаған жағдайда пайдалану бағыты туралы ақпарат көрсетіледі;

6) в графе 6 указывается количество рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящегося на балансе на конец отчетного года (в килограммах);
7) в графе 7 указывается количество восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, находящегося на балансе на начало отчетного года (в килограммах);
8) в графе 8 указывается количество восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ в отчетном году (в килограммах);
9) в графе 9 указывается количество реализованного и (или) использованного восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);
10) в графе 10 указывается полное наименование покупателя восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, его бизнес- или индивидуальный идентификационный код. В случае повторного использования на собственные нужды указывается информация о направлении использования;
11) в целях исключения двойного учета, графы 11 и 12 таблицы 8 "Рекуперация, восстановление и обезвреживание озоноразрушающих веществ" заполняют только покупатели восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ;
12) в графе 11 указывается количество закупленного восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);
13) в графе 12 указывается направление повторного использования восстановленного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ;
14) в графе 13 указывается количество обезвреженного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ (в килограммах);
15) в графе 14 указывается технология, с помощью которой было произведено обезвреживание рекуперированного озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ. Перечень технологий утверждается Сторонами Монреальского протокола по веществам, разрушающим озоновый слой.
Приложение 4
к Правилам ведения
государственного
кадастра озоноразрушающих
веществ
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.ecogeo.gov.kz
Отчет по инвентаризации озоноразрушающих веществ
Индекс формы административных данных: 4-ОИ ОРВ
Периодичность: -
Круг лиц, представляющих отчет: юридические лица, индивидуальные предприниматели, имеющие на балансе оборудование и технические устройства, содержащие озоноразрушающие вещества (в том числе не требующие получения разрешительного документа на осуществление деятельности, связанной с обращением с озоноразрушающими веществами)

6) 6-бағанда есепті жылдың соңында теңгерімде тұрған рекуперацияланған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
7) 7-бағанда есепті жылдың басында теңгерімде тұрған қалпына келтірілген озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
8) 8-бағанда есепті жылы қалпына келтірілген озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
9) 9-бағанда өткізілген және (немесе) пайдаланылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
10) 10-бағанда қалпына келтірілген озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын сатып алушының толық атауы, оның бизнес немесе жеке сәйкестендіру коды көрсетіледі. Меншікті қажеттіліктерге қайталама пайдаланған жағдайда пайдалану бағыты туралы ақпарат көрсетіледі;
11) Қосарлы есепке алуды болдырмау мақсатында "Озонды бұзатын заттарды рекуперациялау, қалпына келтіру және залалсыздандыру" деген 8-кестенің 11 және 12-бағандарын қалпына келтірілген озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын сатып алушылар ғана толтырады;
12) 11-бағанда сатып алынған қалпына келтірілген озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
13) 12-бағанда қалпына келтірілген озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын қайталама пайдалану бағыттары көрсетіледі;
14) 13-бағанда залалсыздандырылған озонды бұзатын заттардың/озонды бұзатын заттар қоспаларының мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
15) 14-бағанда рекуперацияланған озонды бұзатын заттарды/озонды бұзатын заттардың қоспаларын залалсыздандыру оның көмегімен жүргізілген технология көрсетіледі. Технологиялар тізбесін озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі Монреаль хаттамасының Тараптары бекітеді.
Озонды бұзатын заттардың
мемлекеттік кадастрын жүргізу
қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғат ресурстары министрлігіне ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.ecogeo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Озонды бұзатын заттарды түгендеу бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4-ОБЗ ТЕ
Кезеңділігі: -
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар шеңбері: құрамында озонды бұзатын заттары бар (соның ішінде озонды бұзатын заттармен жұмыс істеумен байланысты қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру құжаттарын алуды талап етпейтін) жабдықтар мен техникалық құрылғылары теңгерімінде бар заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер

Срок представления формы административных данных: первоначально по состоянию на 1 января не позднее первого квартала года, следующего за отчетным, повторно – в случае внесения изменений, по состоянию на 1 января не позднее первого квартала года, следующего за отчетным
Таблица 1.Общие сведения
Наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя
Бизнес-идентификационный номер или Индивидуальный идентификационный номер
Адрес юридического лица или индивидуального предпринимателя
Контактные данные: телефон, электронная почта
Основной вид деятельности
(код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности (5-ти значный))
Таблица 2. Сведения об инвентаризации озоноразрушающих веществ
п/п
Место нахождения оборудования, технического устройства, содержащего озоноразрушающее вещество/смеси озоноразрушающих веществ
Наименование оборудования, технического устройства, содержащего озоноразрушающее вещество/смеси озоноразрушающих веществ, инвентарный номер
Сведения об оборудовании и технических устройствах, содержащем озоноразрушающее вещество/смеси озоноразрушающих веществ
Примечание
модель, серийный номер
количество единиц, штук
наименование используемого озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ
объем озоноразрушающего вещества/смеси озоноразрушающих веществ, килограмм
статус использования оборудования, технического устройства
год выпуска
в одной единице
всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)):
______________________________________
Подпись:
______________________________________
"__" ________________ 20__ года
Место печати (при ее наличии)
Приложение
к форме отчета
по инвентаризации
озоноразрушающих
веществ
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет по инвентаризации озоноразрушающих веществ
(индекс: 4-ОИ ОРВ, периодичность: -)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по инвентаризации озоноразрушающих веществ" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 310 Экологического кодекса Республики Казахстан.
3. Форма составляется первоначально по состоянию на 1 января не позднее первого квартала года, следующего за отчетным, повторно – в случае внесения изменений юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, имеющими на балансе оборудование и технические устройства, содержащие озоноразрушающие вещества, независимо от обязательности получения разрешительного документа на осуществление деятельности, связанной с обращением с озоноразрушающими веществами.

Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: бастапқыда 1 қаңтардағы жай-күй бойынша есептіден кейінгі жылғы бірінші тоқсаннан кешіктірмей, өзгерістер енгізілген жағдайда – 1 қаңтардағы жай-күй бойынша есептіден кейінгі жылғы бірінші тоқсаннан кешіктірмей қайталама
1-кесте. Жалпы мәліметтер
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе Жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мекенжайы
Байланыс деректері: телефон, электрондық пошта
Негізгі қызмет түрі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сәйкес коды (5 таңбалы))
2-кесте. Озонды бұзатын заттарды түгендеу туралы мәліметтер
Р/с №
Құрамында озонды бұзатын заттары/озонды бұзатын заттарының қоспалары бар жабдықтардың, технологиялық құрылғылардың орналасқан жері
Құрамында озонды бұзатын заттары/озонды бұзатын заттарының қоспалары бар жабдықтардың, технологиялық құрылғылардың атауы, мүкәммал нөмірі
Құрамында озонды бұзатын заттары/озонды бұзатын заттарының қоспалары бар жабдықтар, технологиялық құрылғылар туралы мәліметтер
Ескертпе
моделі, сериялық нөмірі
бірлік саны, дана
пайдаланылатын озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының атауы
озонды бұзатын заттардың/ озонды бұзатын заттар қоспаларының көлемі, килограмм
жабдықтарды, технологиялық қондырғыларды пайдалану мәртебесі
жасалған жылы
бір бірлікте
барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)):
__________________________________________________
Қолы
__________________________________________________
20__ жылғы "__" ________________
Мөр орны (бар болса)
Озонды бұзатын заттарды
түгендеу бойынша есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме Озонды бұзатын заттарды түгендеу бойынша есеп (индексі: 4-ОБЗ ТЕ, кезеңділігі: -)
1. Осы түсініктеме "Озонды бұзатын заттарды түгендеу бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 310-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды озонды бұзатын заттармен жұмыс істеумен байланысты қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру құжаттарын алу міндеттеріне қарамастан құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтар мен техникалық құрылғылары теңгерімінде бар заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер бастапқыда 1 қаңтардағы жай-күй бойынша есептіден кейінгі жылғы бірінші тоқсаннан кешіктірмей, өзгерістер енгізілген жағдайда қайталама құрастырады.

4. Форма заполняется на основании фактических данных, полученных в ходе инвентаризации озоноразрушающих веществ, и данных производственного, бухгалтерского и складского учета.
5. Форму подписывает руководитель или уполномоченное ответственное должностное лицо.
6. В таблице 1 "Общие сведения" указывается краткая информация о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе: полное официальное наименование, бизнес-идентификационный или индивидуальный идентификационный номер, юридический и фактический адрес, код согласно Общего классификатора видов экономической деятельности в соответствии с регистрационными документами, действительные контактные данные (телефон, электронная почта).
7. В таблице 2 "Сведения об инвентаризации озоноразрушающих веществ":
1) в графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
2) в графе 2 указывается местонахождение оборудования или технического устройства (название и номер цеха, технологического процесса, адрес);
3) в графе 3 указывается наименование оборудования или технического устройства, инвентарный номер согласно имеющейся бухгалтерской документации (первичные учетные документы);
4) в графе 4 указывается модель и серийный номер оборудования или технического устройства, согласно паспортных данных оборудования и (или) маркировке на них. При отсутствии таких данных в графе делается запись "неизвестно";
5) в графе 5 приводится количество единиц оборудования или технических устройств соответствующей модели из графы 4 вида (в штуках), которое определяется на основании непосредственного подсчета оборудования и технических устройств;
6) в графе 6 указывается наименование озоноразрушающих веществ или их смеси;
7) в графе 7 указывается количество озоноразрушающих веществ, содержащихся в единице оборудования или технического устройства (в килограммах), на основании паспортных данных оборудования и (или) маркировке на них. При отсутствии таких данных в графе делается запись "неизвестно";
8) в графе 8 указывается общее количество озоноразрушающих веществ, содержащихся в оборудовании или технических устройствах одинаковых моделей (в килограммах). При отсутствии таких данных в графе делается запись "неизвестно";
9) в графе 9 указывается статус (характер) эксплуатации единицы оборудования или технического устройства, содержащего озоноразрушающие вещества: "в эксплуатации", "резервная", "на консервации", "демонтированная", "выведенная из эксплуатации";
10) в графе 10 указывается год выпуска оборудования или технического устройства в соответствии с паспортными данными оборудования и (или) маркировке на них. При отсутствии таких данных в графе ставится год поставки оборудования или технических устройств. При отсутствии данных о годе выпуска и поставки в графе делается запись "неизвестно";

4. Нысан озон қабатын бұзатын заттарды түгендеу барысында алынған нақты деректер, және өндірістік, бухгалтерлік және қоймалық есепке алу деректерінің негізінде толтырылады.
5. Нысанға басшы немесе уәкілетті жауапты лауазымды адам қол қояды.
6. "Жалпы мәліметтер" деген 1-кестеде заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы қысқаша ақпарат көрсетіледі: толық ресми атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды және нақты мекенжайы, тіркеу құжаттарына сәйкес Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптағышына сай коды, нақты байланыс деректері (телефон, электрондық пошта) көрсетіледі.
7. "Озонды бұзатын заттарды түгендеу туралы мәліметтер" деген 2-кестеде:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Кезекті ақпарат рет бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
2) 2-бағанда жабдықтардың немесе технологиялық қондырғылардың орналасқан жері (цехтің, технологиялық процестің атауы мен нөмірі, мекенжайы) көрсетіледі;
3) 3-бағанда жабдықтардың немесе технологиялық қондырғылардың атауы, қолда бар бухгалтерлік құжаттамаға (бастапқы есепке алу құжаттарына) сәйкес мүкәммал нөмірі көрсетіледі;
4) 4-бағанда жабдықтардың паспорттық деректеріне және (немесе) олардағы таңбалануға сәйкес жабдықтардың немесе технологиялық қондырғылардың моделі мен сериялық нөмірі көрсетіледі. Мұндай деректер болмаған кезде бағанда "белгісіз" деген жазу жазылады;
5) 5-бағанда жабдықтар мен технологиялық қондырғыларды тікелей есептеу негізінде анықталатын түрінің 4-бағанға сәйкес келетін моделіне сәйкес келетін жабдықтардың немесе технологиялық қондырғылардың бірлік саны (дана) жазылады;
6) 6-бағанда озонды бұзатын заттардың немесе олардың қоспаларының атауы көрсетіледі;
7) 7-бағанда жабдықтардың немесе технологиялық қондырғылардың бірлігіндегі озонды бұзатын заттардың мөлшері жабдықтардың паспорттық деректерінің және (немесе) олардағы таңбаланудың негізінде (килограммда) көрсетіледі. Мұндай деректер болмаған кезде бағанда "белгісіз" деген жазу жазылады;
8) 8-бағанда модельдері бірдей жабдықтардың немесе технологиялық қондырғылардың құрамында бар озонды бұзатын заттардың жалпы мөлшері (килограммда) көрсетіледі. Мұндай деректер болмаған кезде бағанда "белгісіз" деген жазу жазылады;
9) 9-бағанда құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды немесе технологиялық қондырғыларды пайдалану мәртебесі (сипаттамасы) көрсетіледі: "пайдаланылуда", "резервтік", "консерваниялануда", "демонтаждалған", "пайдаланудан шығарылған";
10) 10-бағанда жабдықтардың паспорттық деректеріне және (немесе) олардағы таңбалануға сәйкес жабдықтардың немесе технологиялық қондырғылардың жасалған жылы көрсетіледі. Мұндай деректер болмаған кезде жабдықтарды немесе технологиялық қондырғыларды жеткізу жылы қойылады. Жасалған және жеткізілген жылдары туралы деректер болмаған кезде бағанда "белгісіз" деген жазу жазылады;

11) в графе 11 указываются дополнительные сведения об имеющихся озоноразрушающих веществах (на усмотрение составителя отчета).

11) 11-бағанда бар озонды бұзатын заттар туралы қосымша мәліметтер (есепті құраушының қалауы бойынша) көрсетіледі.