"О бюджете Кегенского района на 2022-2024 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 22-76. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26332.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Кегенский районный маслихат РЕШИЛ:
1) Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доход 8 963 667 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 771 576 тыс тысяч тенге;
неналоговые доходы 8 754 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 166 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 175 171 тысяч тенге, в том числе:
2) затраты 9 097 587 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 198 174 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 229 725 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 31 551 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)332 094 тысяч тенге;
6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 332 094 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 229 725 тысяч тенге;
погашение займов 31 552 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 133 921 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 -в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 43-142 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 291 379 тысяч тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 7 514 тысяча тенге;
Жаланашскому сельскому округу 22 892 тысячи тенге;
Жылысайскому сельскому округу 27 837 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 26 071 тысяча тенге;
Каракаринскому сельскому округу 26 271 тысяча тенге;
Узунбулакскому сельскому округу 21 679 тысяч тенге;
Шырганакскому сельскому округу 23 933 тысячи тенге;
Тасашинскому сельскому округу 32 018 тысяч тенге;
Болексазскому сельскому округу 24 039 тысяч тенге
Сатинскому сельскому округу 22 095 тысяч тенге;

Кеген ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 22-76 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 5 қаңтарда № 26332 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1.2022-2024 жылдарға арналған аудандақ бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 963 667 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 771 576 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 8 754 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 8 166 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 175 171 мың теңге, оның ішінде:
2) шығындар 9 097 587 мың мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 198 174 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 229 725 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 31 551 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 332 094 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 332 094 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 229 725 мың теңге;
қарыздарды өтеу 31 552 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 133 921 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 43-142 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 291 379 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 7 514 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 22 892 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 27 837 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 26 071 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 26 271 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 21 679 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 23 933 мың теңге;
Тасашы ауылдық округіне 32 018 мың теңге;
Бөлексаз ауылдық округіне 24 039 мың теңге;
Саты ауылдық округіне 22 095 мың теңге;

Алгабаскому сельскому округу 32 760 тысяч тенге;
Туюкскому сельскому округу 24 270 тысяч тенге;
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

Алғабас ауылдық округіне 32 760 мың теңге;
Тұйық ауылдық округіне 24 270 мың теңге;
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района 2022 год в сумме 14 493 тысячи тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года
Секретарь Кегенского районного маслихата Т. Әлімбай
Приложение 1 к решению Кегенского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 22-76
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 14.12.2022 № 43-142 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

4. Кеген ауданы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 14 493 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кеген аудандық мәслихатының хатшысы Т. Әлімбай
Кеген ауданы маслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №22-76 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 43-142 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сынып
Сомасы
Ішкі сынып
(мың теңге)
Атауы
Кірістер

73 018
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 018
005
Государственная адресная социальная помощь
73 018
2
Социальная помощь
517 823
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
517 823
002
Программа занятости
274 878
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 970
006
Оказание жилищной помощи
3 387
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 044
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 471
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 568
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
25 967
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
100 538
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 445
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 945
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 720
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
381
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 844
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 459 123
1
Жилищное хозяйство
379 882
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
363 282
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
225 824
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
137 458
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

73 018
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 018
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
73 018
2
Әлеуметтік көмек
517 823
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
517 823
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
274 878
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 970
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 387
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 044
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 471
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
75 568
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
25 967
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
100 538
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 445
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 945
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 720
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
381
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 844
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 459 123
1
Тұрғын үй шаруашылығы
379 882
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
363 282
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
225 824
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
137 458
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі