О присвоении наименований и переименовании улиц
Решение акима поселка Тасбогет города Кызылорда от 2 апреля 2021 года № 179. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 5 апреля 2021 года № 8275
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и заключением областной ономастической комиссии от 28 октября 2020 года №2 аким поселка Тасбогет РЕШИЛ:
1. Присвоить следующим улицам поселка Тасбогет:
1) безымянной улице, расположенной параллельно улице Абая имя "Тамшыбай Тайманов";
2) безымянной улице, пересекающейся с улицей Н. Откелбаева на берегу водной дамбы имя "Олжабай Сапарбайұлы";
3) безымянной улице, расположенной между улицей Е. Жунисбаева и улицей М. Шокая имя "Мәлікайдар Байбосынов".
2. Переименовать улицу "Школьная" поселка Тасбогет именем "Бахыт Әзизов".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на главному специалисту коммунального государственного учреждения "Аппарат акима поселка Тасбугет города Кызылорды" акимата города Кызылорда Ж. Максутовой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования
аким поселка С. Сыздыков

Көшелерге атау беру және қайта атау туралы
Қызылорда қаласы Тасбөгет кенті әкімінің 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 179 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 сәуірде № 8275 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14 - бабының 4) тармақшасына және облыстық ономастика комиссиясының 2020 жылғы 28 қазандағы №2 қорытындысына сәйкес, Тасбөгет кентінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасбөгет кентінің келесі көшелеріне:
1) Абай көшесіне параллель орналасқан атауы жоқ көшеге "Тамшыбай Тайманов" есімі;
2) су дамбасы жағалауындағы Н. Өткелбаев көшесімен қиылысатын атауы жоқ көшеге "Олжабай Сапарбайұлы" есімі;
3) Е. Жүнісбаев көшесі мен М. Шоқай көшесі аралығында орналасқан атауы жоқ көшеге "Мәлікайдар Байбосынов" есімі берілсін.
2. Тасбөгет кентінің "Школьная" көшесі "Бақыт Әзизовтың" есімімен қайта аталсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қызылорда қаласы әкімдігінің "Қызылорда қаласының Тасбөгет кенті әкімі аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бас маманы Ж. Максутоваға жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
кент әкімі С. Сыздыков