О присвоении наименований улицам и переименований села Таушык
Решение акима села Таушык Тупкараганского района Мангистауской области от 29 января 2021 года № 4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 февраля 2021 года № 4454
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения села Таушык, на основании заключений Мангистауской областной ономастической комиссии от 1 ноября 2019 года и от 26 декабря 2019 года, аким села Таушык РЕШИЛ:
1. Присвоить безымянным улицам села Таушык следующие наименования:
1) улице, расположенной на северо-западной стороне села Таушык имя Турара Жолдыбаева;
2) улице, расположенной в 4 квартале (дома №№79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118) имя Ержигита Табылганова;
3) улице, расположенной в 4 квартале (дома №119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149) имя Толесина Саменова.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима села Таушык" (главный специалист А.Қызылғұл) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции и размещение на интернет-ресурсе аппарата акима села Таушык.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким села Н. Бақтыбаев

Таушық ауылының көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы Таушық ауылы әкімінің 2021 жылғы 29 қаңтардағы № 4 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 4 ақпанда № 4454 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 14 бабының 4) тармақшасына сәйкес, Таушық ауылының халқының пікірін ескере отырып, Маңғыстау облыстық ономастика комиссиясының 2019 жылғы 1 қарашадағы және 2019 жылғы 26 желтоқсандағы қорытындыларының негізінде, Таушық ауылының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Таушық ауылының атаусыз көшелеріне келесідей атаулар берілсін:
1) Таушық ауылының солтүстік-батыс жағында орналасқан көшеге Тұрар Жолдыбаевтың есімі;
2) 4 кварталда орналасқан көшеге (№№79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 үйлер) Ержігіт Табылғановтың есімі;
3) 4 кварталда орналасқан көшеге (№№119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 үйлер) Төлесін Сәменовтің есімі;
2. "Таушық ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бас маман А.Қызылғұл) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және Таушық ауылы әкімінің аппаратының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ауыл әкімі Н. Бақтыбаев