Об изменениях в административно-территориальном устройстве Келесского района Туркестанской области
Совместные решение Туркестанского областного маслихата от 19 марта 2021 года № 3/27-VIІ и постановление акимата Туркестанской области от 16 апреля 2021 года № 100. Зарегистрированы Департаментом юстиции Туркестанской области 19 апреля 2021 года № 6170
В соответствии с подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" с учетом совместных предложений акимата и маслихата Келесского района, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить административные границы следующих сельских округов Келесского района Туркестанской области:
1) путем включения в административные границы села Абай части земель сельского округа Кошкарата - 139,71 гектара и сельского округа Биртилек - 890,35 гектара, общей площадью - 1030,06 гектаров;
2) путем включения в административные границы сельского округа Актобе части земель сельского округа Бирлик - 4519,09 гектара и сельского округа Бирлесу - 20,86 гектара, общей площадью - 4539,95 гектаров;
3) путем включения в административные границы сельского округа Бирлесу части земель сельского округа Актобе общей площадью - 80,92 гектаров;
4) путем включения в административные границы сельского округа Бирлик части земель сельского округа Ошакты – 196,70 гектара и сельского округа Жамбыл - 1616,58 гектара, общей площадью - 1813,28 гектаров;
5) путем включения в административные границы сельского округа Биртилек части земель сельского округа Ошакты общей площадью - 284,07 гектаров;
6) путем включения в административные границы сельского округа Бозай части земель сельского округа Жамбыл общей площадью - 762,25 гектаров;
7) путем включения в административные границы сельского округа Кошкарата части земель сельского округа Биртилек – 61,93 гектара и сельского округа Бирлик - 480,7 гектара, общей площадью - 542,63 гектаров;
8) путем включения в административные границы сельского округа Жузимдик части земель сельского округа Кошкарата общей площадью - 21,64 гектаров;
9) путем включения в административные границы сельского округа Ошакты части земель сельского округа Бирлик – 561,71 гектара, сельского округа Биртилек – 3977,71 гектара и сельского округа Кошкарата – 489,27 гектара, общей площадью - 5028,69 гектаров;
10) путем включения в административные границы сельского округа Ушкын части земель сельского округа Кошкарата общей площадью - 130,13 гектаров.

Түркістан облысы Келес ауданының әкімшілік аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 3/27-VII бірлескен шешімі және Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 100 қаулысы. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 сәуірде № 6170 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Келес ауданының әкімдігі мен мәслихатының бірлескен ұсынысы негізінде Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облысы Келес ауданының келесі ауылдық округтерінің шекаралары өзгертілсін:
1) Абай ауылының әкімшілік шекарасына Қошқарата ауылдық округінен 139,71 гектар және Біртілек ауылдық округінен 890,35 гектар жалпы көлемі 1030,06 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
2) Ақтөбе ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Бірлік ауылдық округінен 4519,09 гектар және Бірлесу ауылдық округінен 20,86 гектар жалпы көлемі 4539,95 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
3) Бірлесу ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Ақтөбе ауылдық округінен жалпы көлемі 80,92 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
4) Бірлік ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Ошақты ауылдық округінен 196,70 гектар және Жамбыл ауылдық округінен 1616,58 гектар жалпы көлемі 1813,28 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
5) Біртілек ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Ошақты ауылдық округінен жалпы көлемі 284,07 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
6) Бозай ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Жамбыл ауылдық округінен жалпы көлемі 762,25 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
7) Қошқарата ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Біртілек ауылдық округінен 61,93 гектар және Бірлік ауылдық округінен 480,7 гектар жалпы көлемі 542,63 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
8) Жүзімдік ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Қошқарата ауылдық округінен жалпы көлемі 21,64 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
9) Ошақты ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Бірлік ауылдық округінен 561,71 гектар, Біртілек ауылдық округінен 3977,71 гектар және Қошқарата ауылдық округінен 489,27 гектар жалпы көлемі 5028,69 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен;
10) Ұшқын ауылдық округінің әкімшілік шекарасына Қошқарата ауылдық округінен жалпы көлемі 130,13 гектар жер бөліктерінің қосылу жолымен.

2. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления и решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего совместного постановления и решения на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области У. Шукеев
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата Н. Абишов
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Жетпісбай А.Ш.
Тургумбеков А.Е.
Калкаманов С.А.
Мырзалиев М.И.
Сабитов А.С.
Тажибаев У.К.
Кайыпбек К.А.
Тасыбаев А.Б.
К постановлению акимата области от "__" ________ 2021 года №___ и решению маслихата области от "__" ________ 2021 года №_______ "Об изменениях в административно-территориальном устройстве Келесского района Туркестанской области".

2. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен қаулы және шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен қаулы және шешім оны ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен қаулы және шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі У. Шукеев
Түркістан облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы Н. Абишов
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
А.Ш. Жетпісбай
Ә.Е. Тұрғымбеков
С.А. Қалқаманов
М.И. Мырзалиев
А.С. Сабитов
Ұ.Қ. Тәжібаев
Қ.Ә. Қайыпбек
А.Б. Тасыбаев
"Түркістан облысы Келес ауданының әкімшілік аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы" облыс әкімдігінің 2021 жылғы "__" ___________ №_____ қаулысы мен облыстық мәслихаттың 2021 жылғы "__" __________ №_______ шешіміне.