О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 марта 2022 года № 246. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2022 года № 27071
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14613) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, утвержденных указанным приказом:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 124 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
часть первую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. Сроки представления бюджетной отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ устанавливаются ведомством. Государственные учреждения представляют бюджетную отчетность в сроки, установленные администраторами бюджетных программ и доведенные ими до государственных учреждений до даты представления бюджетной отчетности.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ составляют и представляют следующие виды отчетов:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ);
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-СД согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – форма 2-СД);

"Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 4 наурыздағы № 246 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 10 наурызда № 27071 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14613 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 124-бабына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
8-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджеттік есептілікті ұсыну мерзімін ведомство белгілейді. Мемлекеттік мекемелер бюджеттік есептілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілеген және олар бюджеттік есептілікті ұсынған күнге дейін мемлекеттік мекемелердің назарына жеткізген мерзімде ұсынады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мынадай есептердің түрлерін жасайды және ұсынады:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 1-АҚ нысаны);
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДК нысаны бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 2-ДК нысаны);

отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме 3-ПЗ согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – форма 3-ПЗ);
сводный отчет по расходам по бюджетной классификации по форме 4-20, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934) (далее – форма 4-20);
отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования (далее ‒ ГФСС) по форме 8-ГФСС согласно приложению 9-1 к настоящим Правилам (далее-форма 8 ‒ ГФСС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования (далее ‒ ФСМС) по форме 8-ФСМС согласно приложению 9-2 к настоящим Правилам (далее-форма 8 ‒ ФСМС).";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов формируют и представляют следующие виды отчетов:
об исполнении республиканского бюджета, соответствующих местных бюджетов, государственного бюджета по форме согласно приложениям 10 и 11 к настоящим Правилам (далее – отчеты об исполнении бюджета);
об исполнении консолидированного бюджета по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим по форме согласно приложению 13-1 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ-УО согласно приложению 14 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ-УО);
форму 2-СД;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
акт сверки отчетных данных согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц по форме 6-БПР, согласно приложению 17 к настоящим Правилам.";
главу 4 исключить;
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Отчет об исполнении бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):

өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 3-ӨШ нысаны);
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) бекітілген 4-20-нысан бойынша бюджеттік сыныптама жөніндегі шығыстар бойынша жиынтық есеп (бұдан әрі – 4-20-нысан);
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының (бұдан әрі – МӘСҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп 8-МӘСҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 9-1-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 8-МӘСҚ);
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының (бұдан әрі – ӘлМСҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп 8-ӘлМСҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 9-2-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 8-ӘлМСҚ).";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары мынадай есеп түрлерін қалыптастырады және ұсынады:
республикалық, тиісті жергілікті бюджеттердің, мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – бюджеттің атқарылуы туралы есептер);
шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақшаның қозғалысы туралы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы осы Қағидаларға 13-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
1-АҚ-УО нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп – осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі –1-АҚ-УО нысаны);
2-ДҚ нысанын;
республикалық бюджет көрсеткіштерінің орындалуы туралы деректер осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес;
есепті деректерді тексеріп салыстыру актісі осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес;
бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес 6-БДБ-нысан бойынша.";
4-тарау алып тасталсын;
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп мынадай бөлімдерді (кіші бөлімді) қамтиды:

1) доходы (I)
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) затраты (II);
3) чистое бюджетное кредитование (III):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами (IV):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
5) дефицит (профицит) бюджета (V);
5-1) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (VI);
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (VII):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
7) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.";
дополнить пунктом 53-1 следующего содержания;
"53-1. Раздел VI "Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета" отражает ненефтяной дефицит (профицит) бюджета, равный разнице между поступлениями в республиканский или государственный бюджет с исключением поступлений займов, поступлений трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан и вывозной таможенной пошлины на сырую нефть и расходами республиканского или государственного бюджета, за исключением погашения займов.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP – Z – К - S, где
NDb – ненефтяной дефицит бюджета;
NPb – ненефтяной профицит бюджета;
D - доходы;
T (NF) - поступления трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан;
VTP - вывозная таможенная пошлина на сырую нефть;
Z - затраты;
К - чистое бюджетное кредитование;
S - сальдо по операциям с финансовыми активами.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтянным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.";
часть первую пункта 54 изложить в следующей редакции:
"54. Раздел VII "Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" состоит из подразделов: "Поступление займов", "Погашение займов", "Используемые остатки бюджетных средств" и отражает обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет заимствования и используемых остатков бюджетных средств или расходование профицита бюджета, средств займов, используемых остатков бюджетных средств на погашение основного долга по займам.";
подпункт 3) пункта 57 изложить в следующей редакции:
"3) дальнейшее финансирование бюджетных инвестиций, по которым срок завершения соответствует периоду реализации бюджетных инвестиций согласно утвержденной документации, указанной в пунктах 1, 1-1 и 2 статьи 157 и в пункте 1-1 статьи 159 Бюджетного кодекса;";
часть первую пункта 65 изложить в следующей редакции:

1) кірістер (I)
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімі;
2) шығындар (II);
3) таза бюджеттік кредит беру (III):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (IV):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (V);
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (VI);
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (VII):
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
7) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.";
мынадай мазмұндағы 53-1-тармақпен толықтырылсын:
"53-1. VI "Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)" бөлімі қарыздарды өтеудi қоспағанда, қарыздар түсімдерін, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімдерін және шикі мұнайға салынатын кедендік әкету бажын алып тастағандағы республикалық немесе мемлекеттік бюджетке түсетін түсімдер мен республикалық немесе мемлекеттік бюджеттің шығыстары арасындағы айырмаға тең бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығын (профицитін) көрсетеді.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb (NPb) = D - T (NF) - VTP – Z – К - S, мұнда
NDb – бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы;
NPb – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті;
D - кірістер;
T (NF) – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферттер түсімі;
VTP – шикі мұнайға салынатын кедендік әкету бажы;
Z – шығындар;
К – таза бюджеттік кредит беру;
S – қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.";
54-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"54. VII "Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)" бөлімі: "Қарыздар түсімі", "Қарыздарды өтеу", "Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген кіші бөлімдерден тұрады және қарыз алу мен бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары есебінен бюджет тапшылығын жабуды қамтамасыз етуді немесе қарыздар бойынша негізгі борышты өтеуге бюджет профицитін, қарыздар қаражатын, бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтарын жұмсауды көрсетеді.";
57-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) аяқталу мерзімі Бюджет кодексінің 157-бабы 1, 1-1 және 2-тармақтарында және 159-бабының 1-1-тармағында көрсетілген бекітілген құжаттамаға сәйкес бюджеттік инвестицияларды іске асыру кезеңіне сәйкес келетін бюджеттік инвестицияларды одан әрі қаржыландыруға;";
65-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"65. Консолидированный бюджет – централизованный денежный фонд государства, объединяющий республиканский бюджет, бюджеты областей, городов республиканского значения, столицы, поступления и расходы Национального фонда Республики Казахстан, поступления и выплаты Фонда компенсации потерпевшим, поступления и расходы ГФСС, поступления и расходы ФСМС, без учета взаимопогашаемых операций между ними.";
часть вторую пункта 77 изложить в следующей редакции:
"Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
4) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим;
5) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
6) отчета о поступлениях и расходах ФСМС.";
пункты 79 и 80 изложить в следующей редакции:
"79. Отчет об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области формируется согласно Приложению 21 к настоящим Правилам:
при этом в графе 4 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из сумм по 2-ой категории доходов (1,0 млрд. тенге) – это сумма вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам, по 4-ой категории доходов (230,0 млрд. тенге = 20,0 млрд. тенге + 210,0 млрд. тенге - это сумма трансфертов, полученных вышестоящим бюджетом в качестве бюджетных изъятий, и полученных нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета трансфертов в форме субвенций, целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие (включая трансферты из резерва вышестоящего бюджета).
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из сумм трансфертов, переданных вышестоящим бюджетом в нижестоящий бюджет (90,0 млрд. тенге - субвенции, 80,0 млрд. тенге - целевые текущие и целевые трансферты на развитие), трансфертов, переданных из нижестоящего бюджета в вышестоящий бюджет (60,0 млрд. тенге - бюджетные изъятия), и затрат по обслуживанию правительственного долга (1,0 млрд. тенге).
Раздел III "Чистое бюджетное кредитование":
Итог по подразделу "Бюджетные кредиты" состоит из сумм, выделенных вышестоящим бюджетом нижестоящему бюджету кредитов.

"65. Шоғырландырылған бюджет - өз араларында өзара өтелетін операциялар ескерілмей, республикалық бюджетті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен шығыстарын, Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен төлемдерін, МӘСҚ түсімдері мен шығыстарын, ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстарын біріктіретін мемлекеттің орталықтандырылған ақша қоры.";
77-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:
1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша жиынтық) есептің;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
5) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
6) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жүргізіледі.";
79 және 80-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес қалыптастырылады:
бұл ретте, 4-бағандағы "Шығару сомасы":
І "Кірістер" бөлімі бойынша жиыны:
кірістердің 2-санаты бойынша (1,0 млрд. теңге) – бұл төмен тұрған бюджеттерге берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер) сомасы, кірістердің 4-санаты бойынша (230,0 млрд. теңге = 20,0 млрд. теңге + 210,0 млрд. теңге) - бұл бюджеттік алып қоюлар ретінде жоғары тұрған бюджеттен алынған және төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен субвенциялар, нысаналы ағымдағы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері (жоғары тұрған бюджеттің резервінен алынған трансферттерді қоса алғанда) нысанында алынған трансферттердің сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиыны:
жоғары тұрған бюджет төмен тұрған бюджетке берілген трансферттердің (90,0 млрд. теңге - субвенциялар, 80,0 млрд. теңге - нысаналы ағымдағы және нысаналы даму трансферттері), жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттен берілген трансферттердің (60,0 млрд. теңге - бюджеттік алымдар) және үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі шығындардың (1,0 млрд. теңге) сомаларынан тұрады.
III "Таза бюджеттік кредит беру" бөлімі:
"Бюджеттік кредиттер" кіші бөлімі бойынша жиын жоғары тұрған бюджеттің төмен тұрған бюджетке бөлінген кредиттердің сомасынан тұрады.

В рассматриваемом примере имеет место сумма кредитов, выделенных из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (40,0 млрд. тенге) и на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах (1,0 млрд. тенге). В случае, если резерв вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах не распределялся, то его сумма при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области не исключается.
Итог подраздела "Погашение кредитов" в рассматриваемом примере представлен суммой полного погашения нижестоящим бюджетом кредита, полученного нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности. В случае, если этот резерв не будет распределен на дату формирования отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области или распределен частично, то суммы для исключения либо не будет, либо она будет составлять ту часть резерва, которая была выделена нижестоящему бюджету и подлежит погашению им.
По разделу VI "Финансирование дефицита бюджета":
сумма по строке "Поступление займов" равна в рассматриваемом примере сумме полученных из вышестоящего бюджета кредитов, а сумма строки "Погашение займов" равна сумме погашения кредитов нижестоящим бюджетом. В рассматриваемом примере погашению подлежит кредит, полученный нижестоящим бюджетом в сумме 1,0 млрд. тенге, подлежащий погашению в текущем финансовом году. Кредит в сумме 40,0 млрд. тенге, полученный нижестоящим бюджетом в текущем финансовом году, подлежит погашению, предположим через 2 года, в связи с чем, нижестоящий бюджет не несет в текущем финансовом году расходов по его погашению.
в графе 8 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы трансфертов, поступивших из Национального фонда РК в республиканский бюджет.
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из сумм трансфертов, переданных из Национального фонда РК в республиканский бюджет.
в графе 12 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы трансфертов, поступивших из республиканского бюджета в ФСМС (38,0 млрд.тенге = 28,0 млрд. тенге + 10,0 млрд.тенге) - на оплату за оказание услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и на возмещение затрат фонда на оплату услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов).
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из суммы трансфертов, переданных из республиканского бюджета в ФСМС (38,0 млрд.тенге = 28,0 млрд. тенге + 10,0 млрд.тенге) - на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП и на возмещение затрат фонда на оплату услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов).

Қаралатын мысалда жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға (40,0 млрд.теңге) және төмен тұрған бюджеттердегі қолма-қол ақша тапшылығын жабуға (1,0 млрд. теңге) бөлінген кредиттер сомасы орын алады. Егер жоғары тұрған бюджеттің резерві төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға бөлінбеген жағдайда, онда мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру кезінде оның сомасы алынып тасталмайды.
Қаралатын мысалда "Кредиттерді өтеу" кіші бөлімінің жиыны төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен қолма-қол ақша тапшылығын жабуға алған кредитті төмен тұрған бюджеттің толық өтеу сомасымен берілген. Егер бұл резерв мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру күніне бөлінбеген немесе ішінара бөлінген жағдайда, онда алып тастау үшін сома не болмайды, не ол төмен тұрған бюджетке бөлінген және олардың өтеуіне жататын резервтің сол бөлігін құрайтын болады.
VI "Бюджет тапшылығын қаржыландыру" бөлімі бойынша:
қаралатын мысалда "Қарыздар түсімі" жолы бойынша сома жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер сомасына тең, ал "Қарыздарды өтеу" жолының сомасы төмен тұрған бюджеттің кредиттерін өтеу сомасына тең. Қаралатын мысалда ағымдағы қаржы жылында өтелуге жататын төмен тұрған бюджет алған 1,0 млрд. теңге сомасындағы кредит өтелуге жатады. Ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет алған 40,0 млрд. теңге сомасындағы кредит, айталық, 2 жылдан кейін өтелуге жатады, осыған байланысты ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет оны өтеу бойынша шығыстарды көтермейді.
8 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке келіп түскен трансферттер сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке берілген трансферттер сомасынан тұрады.
12 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілеріне қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге, қордың шығындарын өтеуге – ӘлМСҚ-ға республикалық бюджеттен келіп түскен трансферттер сомасынан (38,0 млрд.теңге = 28,0 млрд. теңге + 10,0 млрд. теңге) тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
ТМККК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілеріне қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге, қордың шығындарын өтеуге – ӘлМСҚ-ға республикалық бюджеттен берілген трансферттер сомасынан (38,0 млрд.теңге = 28,0 млрд. теңге + 10,0 млрд. теңге) тұрады.

80. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан (II);
3) иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан (III);
4) поступления в ГФСС (IV);
5) поступления в ФСМС (V);
6) затраты (VI):
7) выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим (VII);
8) покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита (VIII);
9) расходы ГФСС (IХ);
10) расходы ФСМС (Х);
11) чистое бюджетное кредитование (ХI):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
12) сальдо по операциям с финансовыми активами (ХII):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
13) дефицит (профицит) бюджета (XIII);
14) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (XIV);
15) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (XV):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
16) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D+ Ip+Id+Dgfss+Dfsms-Z-Pr-Wk-K-S-Rfgss-Rfsms, где:
Ip – иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
Id – инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан;
Dgfss – поступления в ГФСС;
Dfsms – поступления в ФСМС.
Pr – покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита;
Wk – выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим;
Rgfss – расходы ГФСС;
Rfsms – расходы ФСМС;
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком – профицитом бюджета.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms – Z – Pr – Wk -K – S – Rgfss – Rfsms.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтяным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.";
пункты 94 и 95 изложить в следующей редакции:
"94. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:

80. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп өзіне мынадай бөлімдерді (кіші бөлімдерді) қамтиды:
1) кірістер (I):
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімдері;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер (II);
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер (III);
4) МӘСҚ-ға түсетін түсімдер (IV);
5) ӘлМСҚ-ға түсетін түсімдер (V);
6) шығындар (VI):
7) Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-нан төлемдер (VII);
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу (VIII);
9) МӘСҚ шығыстары (IХ);
10) ӘлМСҚ шығыстары (Х);
11) таза бюджеттік кредит беру (ХI):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
12) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (ХII):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
13) бюджет тапшылығы (профициті) (XIII);
14) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (XIV);
15) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) (XV):
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
16) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
Бюджет тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анқталады:
Db(Pb) = D+Ip+Id+Dgfss+Dfsms-Z-Pr-Wk-K-S-Rfgss-Rfsms, мұнда:
Ip – Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер;
Id – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер;
Dgfss – МӘСҚ-ға түсімдер;
Dfsms – ӘлМСҚ-ға түсімдер.
Pr – Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу;
Wk – Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ төлеу;
Rgfss – МӘСҚ шығыстары;
Rfsms – ӘлМСҚ шығыстары;
Теріс белгісімен алынған шама тапшылық, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің профициті болып табылады.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms – Z – Pr – Wk -K – S – Rgfss – Rfsms.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.";
94 және 95-тармақтар мынадай реакцияда жазылсын:
"94. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:

1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством;
4) плановых показателей инвестиционных доходов от управления Национальным фондом и покрытия расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита, представленных структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
5) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим, представленного ведомством;
6) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
7) отчета о поступлениях и расходах ФСМС.
95. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется в сроки, установленные настоящими Правилами для отчетов об исполнении государственного и местных бюджетов, и представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан (в агрегированном виде) в электронном виде с сопроводительным письмом.";
дополнить пунктом 104-2 следующего содержания:
"104-2. Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ГФСС составляется центральным уполномоченным органом и включает в себя разделы:
1) Поступления, всего (I),
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в ГФСС на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода (V);
Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в ГФСС.
Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из ГФСС.
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
Раздел IV "Остаток денег в ГФСС на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ГФСС на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в ГФСС на начало финансового года".
Отчет представляется администратором республиканских бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ФСМС составляется центральным уполномоченным органом и включает в себя разделы:

1) ведомство ұсынған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректердің;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ұсынған, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша жиынтық) есептің;
3) ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау функциясын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі ұсынған Ұлттық қорды басқарудан түскен инвестициялық кірістердің және Ұлттық Қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды өтеудің жоспарлы көрсеткіштерінің;
5) ведомство ұсынған Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен оның пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
6) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жасалады.
95. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есеп мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептер үшін осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде жасалады және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган электрондық түрде (біріктірілген түрде) ілеспе хатпен Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 104-2-тармақпен толықтырылсын:
"104-2. МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) Түсімдер, барлығы (I),
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы (V);
I "Түсімдер" бөлімі МӘСҚ түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
II "Шығыстар" бөлімі МӘСҚ жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:

1) Поступления, всего (I),
в том числе трансферты:
- на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП;
- на возмещение затрат фонда на оплату услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в ФСМС на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода (V);
Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в ФСМС с отражением отдельной строкой трансфертов из республиканского бюджета.
Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из ФСМС.
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
Раздел IV "Остаток денег в ФСМС на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ФСМС на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в ФСМС на начало финансового года".
Отчет представляется администратором республиканских бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.";
пункт 105 изложить в следующей редакции:
"105. В целях гармонизации бюджетной и финансовой отчетностей проводится взаимная сверка данных форм отчетов.
Для сверки с финансовой и консолидированной финансовой отчетностью используются следующие отчеты:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ-УО;
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-БД;
сводный отчет по расходам по форме 4-20;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета;
данные об исполнении показателей местного бюджета по форме 1-27.
При обнаружении расхождений проводится работа по выявлению причин расхождений и их устранению.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;

1) Түсімдер, барлығы (I),
оның ішінде трансферттер:
- ТМККК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге;
- әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілеріне қызметтер көрсетуге ақы төлеуге арналған қордың шығындарын өтеуге;
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы (V);
I "Түсімдер" бөлімі республикалық бюджеттен берілетін трансферттердің жеке жолын көрсете отырып, ӘлМСҚ түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
II "Шығыстар" бөлімі ӘлМСҚ жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі І "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.";
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"105. Бюджеттік және қаржылық есептіліктерді үйлестіру мақсатында есептердің осы нысандарын өзара салыстырып тексеру жүргізіледі.
Қаржылық және шоғырландырылған қаржылық есептілікпен салыстырып тексеру үшін мынадай:
1-АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп;
1-АҚ-УО нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп;
2-ДҚ нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп;
4-20-нысан бойынша шығыстар бойынша жиынтық есеп;
республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер;
1-27-нысан бойынша жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер пайдаланылады.
Алшақтықтар табылған кезде алшақтықтардың себептерін айқындау және оларды жою бойынша жұмыстар жүргізіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2 қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

дополнить приложениями 9-1 и 9-2 к указанным Правилам согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
приложения 10, 11, 12, 13-1 и 15 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу;
приложения 21, 22 и 23 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 1 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Перечень форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Периодичность
Наименование форм
месячная
квартальная
полугодовая
годовая
1
2
3
4
5
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ*
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ-УО**
полугодовая
годовая
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине - форма 2-СД
полугодовая
годовая
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджета
месячная
годовая
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц – форма 6-БПР
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов – форма 7-БИП
месячная
годовая
Данные об исполнении показателей бюджета
месячная
годовая
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования
месячная
Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации - форма 4-20
месячная
годовая
Акт сверки отчетных данных
Примечание:
* форма 1-ПУ – для государственных учреждений и администраторов бюджетных программ
**форма 1-ПУ-УО – для уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 2 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Форма представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
№ п/п
Наименование форм отчетов
Форма представления отчетов для:
государственных учреждений
администраторов местных бюджетных программ
администраторов республиканских бюджетных программ
аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения)
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
центрального уполномоченного органа по исполнению республиканского бюджета (ведомства)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ/1-ПУ-УО
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
2
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине - форма 2-СД
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
3
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
4
Отчет об исполнении местных бюджетов
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и по ЕСЭДО с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам (годовой отчет на бумажном носителе)
-
5
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
месячные - посредством ИС и посредством ЕСЭДО в агрегированной форме, в которых раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета; годовые - посредством ИС и ЕСЭДО в полном объеме
6
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
посредством ИС и по ЕСЭДО
7
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
посредством ИС и по ЕСЭДО
8
Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации (форма 4-20)
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
9
Акт сверки отчетных данных
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
10
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов – форма 7-БИП
в электронном виде
11
Форма 8-ГФСС
в электронном виде
12
Форма 8-ФСМС
в электронном виде
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АРБП – администратор республиканских бюджетных программ;
ЕСЭДО – единая система электронного документооборота;
ИС – информационная система;
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования.
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246

осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 9-1 және 9-2-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 10, 11, 12, 13-1 және 15-қосымшалар осы бұйрыққа 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 21, 22 және 23-қосымшалар осы бұйрыққа 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау нысандарының тізбесі
Кезеңділік
Нысандардың атауы
айлық
тоқсандық
жартыжылдық
жылдық
1
2
3
4
5
жартыжылдық
жылдық
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп - 1-АҚ нысаны*
жартыжылдық
жылдық
1-АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп - 1-АҚ-УО нысаны**
жартыжылдық
жылдық
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2ДҚ-нысан
жартыжылдық
жылдық
Өкілдік шығындар бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп 3-ӨШ нысаны
айлық
жылдық
Бюджеттің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп – 6-БДБ-нысан
айлық
жылдық
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп-7-БИЖ нысаны
айлық
жылдық
Бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
айлық
жылдық
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп
айлық
жылдық
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
айлық
жылдық
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
айлық
жылдық
Бюджеттік сыныптама бойынша шығыстар бойынша жиынтық есеп-4-20-нысан
айлық
жылдық
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
Ескертпе:
*1-АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін
**1-АҚ-УО нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппар
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті ұсыну нысаны
№ р/с
Есептер нысандарының атауы
Есептерді ұсыну нысаны:
Мемлекеттік мекемелер
Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар
Республикалық бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (ведомстволар)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп –
1-ӨҚ/1-ӨҚ-УО нысаны
Электронды түрде және қағаз тасығышта
Электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
Электронды түрде және қағаз тасығышта
Электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
біріктірілген форматта ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растаумен АЖ арқылы (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
2
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп –
2-ДҚ нысаны
Электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электронды түрде және қағаз тасығышта
Электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
біріктірілген форматта ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растаумен АЖ арқылы (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
3
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп-3-ӨШ нысан
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
4
Жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есеп
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
функционалдық топтар, функционалдық кіші топтар, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар бойынша бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері және бюджет шығыстары бойынша бюджет түсімдерін көрсете отырып, АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша (қағаз тасымалдағыштағы жылдық есеп)
-
5
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық - АЖ арқылы және біріктірілген нысандағы ЭҚАБЖ арқылы, онда бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімінде бюджет түсімдері сыныптамасы түсімдерінің санаттары мен сыныптары қамтылуға тиіс, ал бюджет шығыстарын қамтитын есептің бөлімдерінде бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары мен кіші топтары қамтылуға тиіс; жылдық - АЖ және ЭҚАБЖ арқылы толық көлемде
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
7
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері және оны пайдалану туралы есеп
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
8
Бюджеттік сыныптама бойынша шығыстар бойынша жиынтық есеп (4-20-нысан)
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
9
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
10
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп –
7-БИЖ нысаны
Электронды түрде
11
8-МӘСҚ нысаны
Электронды түрде
12
8-ӘлМСҚ нысаны
Электронды түрде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
РББӘ – республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі;
ЭҚАБЖ – электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі;
АЖ – ақпараттық жүйе
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну

Приложение 9-1 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования
Индекс: форма 8-ГФСС
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администратор бюджетных программ
Срок представления:
ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и
за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
тысяч тенге
Наименование
Прогноз
Фактическое исполнение
на отчетный период
с начала года
на отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
I. Поступления, всего -
II. Расходы, всего
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег в ГФСС на начало финансового года
\
V. Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ____________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель ________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер ___________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования.
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-2 настоящих Правил.
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 9-2 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования
Индекс: форма 8-ФСМС
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администратор бюджетных программ
Срок представления:
ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и
за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
тысяч тенге
Наименование
Прогноз
Фактическое исполнение
на отчетный период
с начала года
на отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
I. Поступления, всего -
в том числе трансферты:
- взносы государства
- на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП
- на возмещение затрат фонда на оплату услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
II. Расходы, всего
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег в ФСМС на начало финансового года
\
V. Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _____________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель ________ _________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Главный бухгалтер ________ ____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.

қағидаларына 9-1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 8-МӘСҚ нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең:____________________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Ұсыну мерзімі:
ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
мың теңге
Атауы
Болжам
Нақты орындау
Есепті кезеңге
Жыл басынан
Есепті кезеңге
Жыл басынан
1
2
3
4
5
I. түсімдер, барлығы -
II. шығыстар, барлығы
III. түсімдер мен шығыстар сальдосы
IV. қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы
\
V. есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы
Атауы______________________________________
Мекенжайы_____________________________________________
Телефон___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы____________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефоны
Басшы ___________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бас бухгалтер ___________ _____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-2-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 9-2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 8-ӘлМСҚ нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең:____________________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Ұсыну мерзімі:
ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
мың теңге
Атауы
Болжам
Нақты орындау
Есепті кезеңге
Жыл басынан
Есепті кезеңге
Жыл басынан
1
2
3
4
5
I. түсімдер, барлығы -
оның ішінде трансферттер:
- мемлекет жарналары
- ТМККК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеуге
- әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілеріне қызметтер көрсетуге ақы төлеуге арналған қордың шығындарын өтеуге
II. шығыстар, барлығы
III. түсімдер мен шығыстар сальдосы
IV. қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы
\
V. есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы
Атауы____________________________________
Мекенжайы____________________________________________
Телефон_________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________
Орындаушы __________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты(болған кезде) қолы, телефоны
Басшы __________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бас бухгалтер ___________ __________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі;
МӘМС – Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;

Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-2 настоящих Правил.
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 10 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по исполнению вышестоящего бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет об исполнении ____________________ бюджета
Индекс: форма 7-ОИБ
Периодичность: месячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: аппараты акимов города районного значения, села,
поселка, сельского округа;
местные уполномоченные органы по исполнению бюджета
Срок представления:
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района
(города областного значения);
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного
значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города
республиканского значения) - не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным
и не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом;
- для ведомства - без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода
а счет внешних займов – не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным;
с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних
займов – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.
Республика (область, город, район, город районного значения, село, поселок,
сельский округ) ____________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6), %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Наименование _________________________________________
Адрес ________________________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель _______________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Аким области, города республиканского значения, столицы,
района (города областного значения)
_______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель местного уполномоченного органа по исполнению
бюджета/ аппарата акима города районного значения, села,
поселка, сельского округа
_________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество, (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения ответственного
за формирование отчета ________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 63 настоящих Правил
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 11 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Отчет об исполнении ____________________________ бюджета
(наименование бюджета)
на _______________ 20 ___ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохранямые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6) %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 7 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 12 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Отчет об исполнении консолидированного бюджета на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный (скорректированный) бюджет
Исполнение
% исполнения
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
1
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
2
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
3
Поступления от продажи основного капитала
II. Инвестиционные доходы от управления Национальным фондом
III. Иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
IV. Поступления в ГФСС
V. Поступления в ФСМС
VI. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
14
Обслуживание долга
VII. Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим
VIII. Покрытие расходов, связанных с управлением Нацфондом и проведением ежегодного внешнего аудита
IX. Расходы ГФСС
X. Расходы ФСМС
XI. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13
Прочие
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
XII. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
XIII. Дефицит (профицит) бюджета
XIV. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
XV. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
7
Поступления займов
Погашение займов
16
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно: Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
Приложение 8 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246

Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-2-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
____________________ бюджеттің атқарылуы туралы есеп
Индекс: 7-ОИБ нысаны
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Есепті кезең:____________________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар
Ұсынылу мерзімі:
- аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органы белгілейді;
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгіленеді;
- (астана, республикалық маңызы бар қала) облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8 күнінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін - сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан - есептіден кейінгі айдың 3-інен кешіктірмей; сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып - есептіден кейінгі айдың 8-інен кешіктірмей.
Республика (облыс, қала, аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ)________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
І. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
ІІ. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферттер
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландыруды жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама лар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6- баған), %
Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер, %
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Атауы_______________________________________
Мекенжайы______________________________________________
Телефон___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________
Орындаушы _________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефоны
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауданның әкімі (облыстық
маңызы бар қала) ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/ аудандық маңызы бар қала, ауыл,
кент, ауылдық округ әкімдер аппаратының басшысы ________ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы
________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 63-тармағында келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
6-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 11-қосымша
_____________ жылдарға арналған _______________ бюджеттің атқарылуы туралы
есеп (бюджеттің атауы)
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
І. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
ІІ. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферттер
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландыруды жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама лар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттеме лер (10- баған:6- баған), %
Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер, %
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 12-қосымша
_____________ жылдарға арналған шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Бекітілген (түзетілген) бюджет
атқарылуы
атқарылуы %
1
2
3
4
5
I Кірістер
Салықтық түсімдер
1
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
2
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
II. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер
III.Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер
IV. МӘСҚ-ға түсетін түсімдер
V. ӘлМСҚ-ға түсетін түсімдер
VI .Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
14
Борышқа қызмет көрсету
VII. Өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер
VIII.Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу
IХ.МӘСҚ шығыстары
Х. ӘлМСҚ шығыстары
XI. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
13
Өзгелер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
XII. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
XIII. Бюджет тапшылығы (профициті)
XIV. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
XV. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
7
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
16
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін: Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну

Приложение 13-1 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Отчет о поступлениях в Фонд компенсации потерпевшим и проведенных выплатах
компенсации потерпевшим на ______________ 20 ____ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
I. Доходы
Неналоговые поступления, всего В том числе по кодам поступлений:
II. Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим
III. Сальдо доходов и выплат
IV. Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года
\
V. Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода
Руководитель ведомства ______ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения ведомства, ответственного
за формирование данных ___________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 9 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 15 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
В том числе за счет внешних займов
Руководитель ведомства __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения ведомства, ответственного
за формирование и ведение сводных планов
__________ _______________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения ведомства, ответственного
за формирование данных ____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 10 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 марта 2022 года № 246
Приложение 21 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области
Разделы
Коды
Наименование показателей бюджета
Республиканский бюджет/областной бюджет
Местные бюджеты (бюджет области, города республиканского значения, столицы) / бюджеты районов (городов областного значения)
Республиканский бюджет+местные бюджеты/областной бюджет+бюджеты районов (городов областного значения)
Исключаемые суммы
Государственный бюджет/ бюджет области
классификации поступлений
функциональной классификации расходов
А
1
2
3
4
5
I
Доходы

қағидаларына 13-1-қосымша
Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдер және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
І. Кірістер
Салықтық емес түсімдер, барлығы Оның ішінде түсімдер коды бойынша:
ІІ. Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-нан төлемдер
ІІІ. Кірістер мен төлемдер сальдосы
ІV. Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
\
V. Есепті кезеңнің соңындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Ведомствоның басшысы _________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Деректерді қалыптастыруға жауапты, ведомствоның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
_______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына 15-қосымша
____________________ жылдарға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерінің
атқарылуы туралы деректер
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар)бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
II. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борыштық қызмет көрсету
Трансферттер
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профицит)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылған қалдақтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Оның ішінде сыртқы қарыздар есебінен
Ведомство басшысы __________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге жауапты, ведомствоның
құрылымдық бөлімшесінің басшысы __________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Деректерді қалыптастыруға жауапты, ведомствоның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
____________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 4 наурыздағы
№ 246 бұйрығына
10-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
21-қосымша
Мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі
Бөлімдер
Кодтар
Бюджет көрсеткіштерінің атауы
Республикалық бюджет/облыстық бюдже
Жергілікті бюджеттер (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті) / аудандар (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Республикалық бюджет+жергілікті бюджет/ облыстық бюджет+аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Алып тасталатын сома
Мемлекеттік бюджет/облыс бюджеті
Түсімдер сыныптамасы
Шығыстардың функционалдық сыныптамасы
А
1
2
3
4
5
I
Кірістер

Приложение к форме 1-27
отчет произведен:
Дата
Страница Х из N
Данные об исполнении показателей бюджета
____________________________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года (только взаимопогашаемые коды)
Регион ____________________________
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период, (графа 10: графа 6) х100, %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету (графа 10: графа 5) х100, %
8
9
10
11
12
Руководитель территориального подразделения ведомства
__________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения, ответственного
за формирование и ведение сводных планов
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения, ответственного
за формирование данных
____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество(при его наличии)

1-27-нысанға қосымша
Есеп жүргізілді: күні
Х ден N бет
________________ жылдарға арналған
________________________________
(жергілікті бюджеттің атауы) бюджет көрсеткіштерінің
атқарылуы туралы деректер (тек қана өзара өтелетiн төлемдер кодтар)
Өңір ____________________________
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Төлемдер бойынша
Міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
кестенің жалғасы
Қабылданған мiндеттемелер
Төленбеген мiндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін және/ немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер (10-б.: 6-б.)*100, %
Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер, % (10-б.: 5-б.)*100,%
8
9
10
11
12
Ведомстваның аумақтық бөлімшесінің басшысы _______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға және жүргізуге жауапты, құрылымдық бөлімшенің
басшысы _________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Деректерді қалыптастыруға жауапты, құрылымдық бөлімшенің басшысы ____________
___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)