О внесении изменения в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 мая 2014 года № 258 "Об утверждении структуры планов гражданской обороны и планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 12 апреля 2022 года № 102. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2022 года № 27634
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 мая 2014 года № 258 "Об утверждении структуры планов гражданской обороны и планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9554) следующее изменение:
структуру планов гражданской обороны, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
Приложение
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 12 апреля 2022 года № 102
Приложение 1
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 29 мая 2014 года № 258
Структура планов гражданской обороны
Глава 1. Структура планов гражданской обороны Республики Казахстан, центральных исполнительных органов и местных исполнительных органов
Параграф 1. Краткая оценка возможной обстановки в случае нападения противника
1. Краткая характеристика вероятных объектов нападения при применении современных средств поражения и действий диверсионно-разведывательных групп. Особенности, влияющие на организацию и ведение гражданской обороны.

"Азаматтық қорғаныс жоспарларының және төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарларының құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 258 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 12 сәуірдегі № 102 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 сәуірде № 27634 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық қорғаныс жоспарларының және төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарларының құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 258 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9554 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық қорғаныс жоспарларының құрылымы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 12 сәуірдегі
№ 102 Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 29 мамырдағы
№ 258 бұйрығына 1-қосымша
Азаматтық қорғаныс жоспарларының құрылымы
1-тарау. Қазақстан Республикасының, орталық атқарушы органдардың және жергілікті атқарушы органдардың азаматтық қорғаныс жоспарларының құрылымы 1-параграф. Қарсылас шабуыл жасаған кездегі ықтимал ахуалды қысқаша бағалау
1. Қазіргі заманғы зақымдау құралдарын қолдану және диверсиялық-барлау топтарының іс-қимылдары кезіндегі ықтимал шабуыл жасалатын объектілердің қысқаша сипаттамасы. Азаматтық қорғанысты ұйымдастыруға және жүргізуге ықпал ететін ерекшеліктер.

2. Краткая оценка возможной обстановки на объектах после нападения противника и действия диверсионных разведывательных групп. Возможные масштабы и характер последствий нападения противника.
3. Выводы из оценки обстановки после нападения противника.
Параграф 2. Мероприятия при введении степеней готовности гражданской защиты
4. При введении степени готовности гражданской защиты "первоочередные мероприятия первой группы".
5. При введении степени готовности гражданской защиты "первоочередные мероприятия второй группы".
6. При введении степени готовности гражданской защиты "Общая готовность".
Параграф 3. Мероприятия гражданской обороны, проводимые при введении военного положения и в военное время
7. Оповещение органов управления гражданской защиты и населения. Организация проведения мероприятий по сигналу оповещения "Внимание всем!".
8. Инженерно-технические мероприятия гражданской обороны.
9. Противорадиационная, химическая и биологическая защита.
10. Медицинская помощь, санитарно-противоэпидемические и санитарно-профилактические мероприятия.
11. Эвакуационные мероприятия.
12. Материально-техническое обеспечение.
13. Состав сил и средств гражданской защиты, организация и проведение аварийно-спасательных и неотложных работ.
14. Организация управления и связи.
15. Организация взаимодействия с органами военного управления.
16. План гражданской обороны состоит из графической части, оформленной на топографической карте следующих масштабов: для республиканского уровня М 1:1 000 000; областей М 1:500 000; городов республиканского значения, столицы, города областного значения М 1:50 000; района области М 1:100 000.
Текстовая часть плана гражданской обороны оформляется в виде пояснительной записки.
Глава 2. Структура планов гражданской обороны для категорированных организаций и организаций, на базе которых созданы службы гражданской защиты
Параграф 1. Краткая оценка возможной обстановки в случае нападения противника
17. Краткая характеристика категорированных организаций и организаций, на базе которых созданы службы гражданской защиты (далее - организаций). Особенности, влияющие на организацию и ведение мероприятий гражданской обороны.
18. Краткая оценка возможной обстановки, сложившейся после нападения противника и действия диверсионных разведывательных групп. Возможные масштабы и характер последствий нападения противника.
19. Выводы из оценки обстановки после нападения противника.
Параграф 2. Мероприятия при введении степеней готовности гражданской защиты

2. Объектілердегі қарсыластың шабуылынан және диверсиялық барлау топтарының іс-қимылдарынан кейінгі ықтимал ахуалға қысқаша баға беру. Қарсыластың шабуылы салдарының ықтимал ауқымы және сипаты.
3. Қарсыластың шабуылынан кейінгі ахуалды бағалаудан туындайтын тұжырымдар.
2-параграф. Азаматтық қорғау әзірлігі дәрежелерін енгізу кезіндегі іс-шаралар
4. "Бірінші топтың бірінші кезектегі іс-шаралары" азаматтық қорғау әзірлігі дәрежесін енгізу кезінде.
5. "Екінші топтың бірінші кезектегі іс-шаралары" азаматтық қорғау әзірлігі дәрежесін енгізу кезінде.
6. "Жалпы әзірлік" азаматтық қорғау әзірлігі дәрежесін енгізу кезінде.
3-параграф. Әскери жағдайды енгізу және соғыс уақыты кезінде жүргізілетін азаматтық қорғаныс іс-шаралары
7. Азаматтық қорғауды басқару органдарын және халықты құлақтандыру. "Баршаның назарына!" құлақтандыру сигналы бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу.
8. Азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шаралары.
9. Радиацияға қарсы, химиялық және биологиялық қорғау.
10. Медициналық көмек, санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шаралар.
11. Эвакуациялау іс-шаралары.
12. Материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
13. Азаматтық қорғау күштері мен құралдарының құрамы, авариялық-құтқару және кезек күттірмейтін жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу.
14. Басқаруды және байланысты ұйымдастыру.
15. Әскери басқару органдарымен өзара іс-қимылды ұйымдастыру.
16. Азаматтық қорғаныс жоспары мынадай масштабтағы топографиялық картада ресімделген графикалық бөлімнен тұрады: республикалық деңгей үшін М 1:1 000 000; облыстар үшін М 1:500 000, республикалық маңызы бар қалалар, астана, облыстық маңызы бар қалалар үшін М 1:50 000; облыстың аудандары үшін М 1:100 000.
Азаматтық қорғаныс жоспарының мәтіндік бөлігі түсіндірме жазба түрінде ресімделеді.
2-тарау. Санатталған ұйымдар мен базасында азаматтық қорғау қызметі құрылған ұйымдарға арналған азаматтық қорғаныс жоспарларының құрылымы
1-параграф. Қарсылас шабуыл жасаған кездегі ықтимал ахуалды қысқаша бағалау
17. Санатталған ұйымдар мен базасында азаматтық қорғау қызметі құрылған ұйымдардың (әрі қарай - ұйымдар) қысқаша сипаттамасы. Азаматтық қорғаныс іс-шараларын ұйымдастыруға және жүргізуге ықпал ететін ерекшеліктер.
18. Қарсыластың шабуылынан және диверсиялық барлау топтарының іс-қимылдарынан кейінгі ықтимал ахуалды қысқаша бағалау. Қарсыластың шабуылы салдарының ықтимал ауқымы және сипаты.
19. Қарсыластың шабуылынан кейінгі ахуалды бағалаудан туындайтын қорытындылар.
2-параграф. Азаматтық қорғау әзірлігі дәрежелерін енгізу кезіндегі іс-шаралар