О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 сентября 2022 года № 343. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2022 года № 29420
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 апреля 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13197) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 6-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила предоставления статистической и иной отчетной информации "Государственной корпорацией "Правительство для граждан в сфере пенсионного и социального обеспечения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 19, 20, 21, 25, 29, 30, 35, 40, 41 и 41 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 к настоящему приказу.
2. Департаменту политики социального страхования, базового социального и пенсионного обеспечения в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 19 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 2 қыркүйектегі № 343 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қыркүйекте № 29420 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13197 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6-4) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
1, 2, 3, 4, 5, 19, 20, 21, 25, 29, 30, 35, 40, 41 және 44-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Әлеуметтік сақтандыру, базалық әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Н. Е. Сагиндыковой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агенства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового развития
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 1 к Правилам
предоставления статистической
и иной отчетной информации
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в
сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Отчет о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий
Отчетный период: ___ полугодие 20__года
Индекс: 3-Соц
Периодичность: полугодовая
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Кому представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Н. Е. Сағындықоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
1-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есептік ақпаратты ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы есеп
Индексі: 3-соц
Кезеңділігі: жартыжылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

05 женщины в возрасте до 59/63 лет
06 женщины в возрасте старше 59/63 лет
07 мужчины в возрасте до 63 лет
08 мужчины в возрасте старше 63 лет
09 женщины в возрасте до 59/63 лет
10 женщины в возрасте старше 59/63 лет
11 мужчины в возрасте до 63 лет
12 мужчины в возрасте старше 63 лет
13 женщины в возрасте до 59/63 лет
14 женщины в возрасте старше 59/63 лет
15 мужчины в возрасте до 63 лет
16 мужчины в возрасте старше 63 лет
Наименование: ________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о численности
получателей пенсий и пособий и
суммах назначенных им
месячных пенсий и пособий"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий"
(Индекс: 3-Соц, периодичность: полугодовая)
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) до 30 января и 30 июля.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия – лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 отчета указываются сведения о численности пенсионеров, состоящих на учете в Государственной корпорации.
В показателях о суммах назначенных месячных пенсий и пособий отражаются сведения о назначенных пенсиях и пособиях получателей, в том числе и проживающим в медико-социальных учреждениях для престарелых и лиц с инвалидностью.
Сведения о суммах назначенных месячных пенсий и пособий в отчете показываются в тысячах тенге с точностью до 0,1.
В графах 4 и 5 показывается численность получателей пенсий и пособий и суммы месячных пенсий и пособий, назначенных им в отчетном периоде. Новое назначение определяется по дате первичного назначения пенсии и пособия.

05 59/63 жасқа дейінгі әйелдер
06 жасы 59/63-ден асқан әйелдер
07 63 жасқа дейінгі ер адамдар
08 жасы 63-тен асқан ер адамдар
09 59/63 жасқа дейінгі әйелдер
10 жасы 59/63-ден асқан әйелдер
11 63 жасқа дейінгі ер адамдар
12 жасы 63-тен асқан ер адамдар
13 59/63 жасқа дейінгі әйелдер
14 жасы 59/63-ден асқан әйелдер
15 63 жасқа дейінгі ер адамдар
16 жасы 63-тен асқан ер адамдар
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы___________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Зейнетақылар мен
жәрдемақыларды алушылардың
саны және оларға тағайындалған
айлық зейнетақылар мен
жәрдемақылардың сомасы
туралы есеп әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша"
"Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 3-соц, кезеңділігі: жартыжылдық)
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және 30 қаңтарға және 30 шілдеге дейін ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Есептің 1-бағанында Мемлекеттік корпорацияда есепте тұрған зейнеткерлердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомалары туралы көрсеткіштерде алушыларға, оның ішінде қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арналған медициналық-әлеуметтік мекемелерде тұратын адамдарға тағайындалған зейнетақылар мен жәрдемақылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомалары туралы мәліметтер есепте 0,1 дейінгі дәлдікпен мың теңге түрінде көрсетіледі.
4 және 5-бағандарда зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға есепті кезеңде тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы көрсетіледі. Жаңа тағайындау зейнетақы мен жәрдемақыны алғаш тағайындаған күнге сәйкес айқындалады.

5. В разделе 1 учитывается численность получателей пенсий и пособий и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий.
В строке 01 учитываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 105 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
В строке 01-а указывается всего получателей государственной базовой пенсионной выплаты.
В строке 02 указываются сведения о женщинах из общего числа пенсионеров.
В строке 03 указываются сведения по пенсионерам, проживающим в сельской местности.
В строке 04 указываются сведения женщин из общего числа пенсионеров, проживающих в сельской местности.
В строке 05 указываются сведения по пенсионерам, которым назначены пенсии по возрасту.
В строке 06 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии в минимальном размере, установленном Законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
В строке 06-а указываются сведения по получателям базовой пенсионной выплаты, пенсионерам, получающим пенсии в минимальном размере, установленном Законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
В строке 07 указываются сведения женщин из числа получателей пенсии в минимальном размере.
В строках 08-28 указываются сведения о состоявшихся на 1 января 1998 года пенсионерах (по возрасту, за выслугу лет и за особые заслуги) без учета нового назначения.
В строках 08-16 указываются сведения по пенсионерам – ветеранам ВОВ.
В строках 17-27 указываются сведения о лицах, получающих пенсии на льготных условиях.
В строке 28 указываются сведения о женщинах инвалидах, имеющих детей, из общего числа пенсионеров по возрасту.
В строках 29-40 указываются сведения о лицах с полным и неполным стажем из общего числа пенсионеров по возрасту.
В строке 41 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии с учетом Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года № 1788-XII" О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", как проживающие в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска.
В строках 42-43 указываются сведения по пенсионерам за выслугу лет.
В строках 44-46 указываются сведения по пенсионерам, получающим пенсии за особые заслуги, кроме лиц с инвалидностью ВОВ и воинов интернационалистов.
В строках 47-53 указываются иные категории получателей пенсионных выплат из общего числа пенсионеров.

5. 1-Бөлімде зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындаған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы № 105 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер ескеріледі.
01-а жолда базалық зейнетақы төлемін алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
02-жолда зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдердің мәліметтері көрсетіледі.
05-жолда жасына байланысты зейнетақы тағайындалған зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
06-жолда тиісті жылға арналған Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
06-а жолда базалық зейнетақы төлемін алушылар, тиісті жылға арналған Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
07-жолда ең төмен мөлшерде зейнетақы алатындар қатарындағы әйелдердің мәліметтері көрсетіледі.
08-28-жолдарда жаңа тағайындауды есепке алмай, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі (жасына байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін және ерекше еңбегі үшін) зейнеткерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
08-16-жолдарда ҰОС ардагерлері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
17-27 жолдарда жеңілдікті шарттарда зейнетақы алатын адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
28-жолда жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санынан балалары бар мүгедектігі бар адам әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
29-40-жолдарда жасына байланысты зейнеткерлердің жалпы санынан толық және толық емес өтілі бар адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
41-жолда "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы №1788-XІІ Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, төтенше және ең жоғары радиациялық қауіпті аймақтарда тұратын адамдар ретінде зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
42-43-жолдарда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
44-46-жолдарда ҰОС мүгедектігі бар адамдары мен интернационалист жауынгерлерден басқа, ерекше еңбегі үшін зейнетақы алатын зейнеткерлер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
47-53-жолдарда зейнеткерлердің жалпы санындағы зейнетақы төлемдерін алушылардың өзге санаттары көрсетіледі.

В строках 54-56 указываются сведения по получателям пособия на погребение за отчетный период.
6. В разделе 2 учитывается численность получателей государственных социальных пособий и сумма назначенных им месячных пособий.
В строке 01 указывается всего получателей государственных социальных пособий.
В строке 02 указываются сведения получателей государственных социальных пособий из числа женщин.
В строке 03 указываются сведения о получателях государственных социальных пособий, проживающие в сельской местности.
В строке 04 указываются женщины, из числа получателей государственных социальных пособий, проживающих в сельской местности.
В строке 07 указываются сведения о получателях пособий по инвалидности всех категорий.
В строке 07-а указывается всего получателей базовой пенсионной выплаты по инвалидности всех категорий.
В строке 08 указываются сведения о женщинах с инвалидностью.
В строке 09 указываются Лица с инвалидностью, проживающие в сельской местности.
В строках 10-42, 59-70 указываются получатели пособий по видам и группам инвалидности.
В строках 43-58 указываются сведения о получателях пособия по случаю потери кормильца с учетом семей военнослужащих.
В строках 71-82 указываются сведения по смешанным видам выплат.
В строках 83-86 указываются выплаты на погребение по видам пособий за отчетный период.
7. В разделе 3 учитывается численность получателей пенсий и пособий по линии силовых структур и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий, отражаются с выделением получателей, проживающих в сельской местности и женщин.
В строке 01 указываются сведения о пенсии за выслугу лет.
В строке 01-а указывается базовая пенсионная выплата получателей пенсии по выслуге лет.
В строке 02 указываются сведения о пенсионерах, проживающих в сельской местности.
В строке 03 указываются сведения о женщинах из общего числа пенсионеров за выслугу лет.
В строке 04 указываются сведения о пособий по инвалидности.
В строке 05 указываются сведения о получателях пособии по инвалидности, проживающих в сельской местности.
В строке 06 указываются сведения о женщинах из общего числа получателей пособия по инвалидности.
В строках 06-а–09 указывается базовая пенсионная выплата получателей пособия по инвалидности.
В строках 10-17 указываются получатели пособий по потере кормильца.
В строке 18 указывается всего получателей пенсии по выслуге лет, по инвалидности и потере кормильца.

54-56-жолдарда есепті кезеңдегі жерлеуге арналған жәрдемақы алушылар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 2-Бөлімде мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
02-жолда әйелдер қатарынан мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда ауылдық жерде тұратын мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар қатарындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
07-жолда барлық санаттағы мүгедектік бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
07-а жолда барлық санаттағы мүгедектік бойынша базалық зейнетақы төлемін алушылардың барлығы көрсетіледі.
08-жолда мүгедектігі бар әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
09-жолда ауылдық жерде тұратын мүгедектігі бар адамдар көрсетіледі.
10-42, 56-67-жолдарда мүгедектік бар адамның түрлері мен топтары бойынша жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
43-58-жолдарда әскери қызметшілердің отбасыларын ескере отырып, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
71-82-жолдарда төлемнің аралас түрлері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
83-86-жолдарда есепті кезең үшін жәрдемақылардың түрлері бойынша жерлеуге арналған төлем көрсетіледі.
7. 3-Бөлімде ауылдық жерде тұратын алушылар мен әйелдерді бөліп көрсете отырып, әлеуетті құрылымдар желісі бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы туралы мәліметтер көрсетіледі.
01-а жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.
02-жолда ауылдық жерде тұратын зейнеткерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнеткерлердің жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
04-жолда мүгедектік бойынша жәрдемақы туралы мәліметтер көрсетіледі.
05-жолда ауылдық жерде тұратын, мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылар туралы мәліметтер көрсетіледі.
06-жолда мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
06-а-09-жолдарда мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылардың базалық зейнетақы төлемі көрсетіледі.
10-17-жолдарда асыраушысынан айырылуы бойынша жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
18-жолдарда еңбек сіңірген жылдары үшін, мүгедектігі және асыраушысынан айырылуы бойынша зейнетақы мен жәрдемақы алушылардың барлығы көрсетіледі.

В строках 19-22 указываются получатели пособий на погребение по видам за отчетный период.
В строках 23-25 указываются сведения по единовременной компенсации на погребение.
8. В разделе 4 учитывается численность получателей специальных государственных пособий и сумма назначенных им месячных пособий, с выделением пособия получателей гражданского населения и силовых структур, а также получателей, проживающих в сельской местности.
В строках 01-26 учитываются получатели специальных государственных пособий из числа получателей гражданского населения.
В строках 27-52 учитываются получатели специальных государственных пособий из числа получателей силовых структур.
9. В разделе 5 учитывается численность получателей государственных специальных пособий лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда и сумма назначенных им месячных пенсий и пособий, с выделением проживающих в сельской местности и женщин.
В строке 01 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 02 указываются сведения о женщинах из общего числа получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 03 указываются сведения получатели государственных специальных пособий по Списку № 1, проживающие в сельской местности.
В строке 04 учитываются получатели государственных специальных пособий по Списку № 2.
В строке 05 указываются сведения о женщинах из общего числа получатели государственных специальных пособий по Списку № 1.
В строке 06 указываются сведения получатели государственных специальных пособий по Списку № 1, проживающие в сельской местности.
В строках 07-08 указываются выплаты на погребение получателей государственных специальных пособий по Спискам № 1, № 2.
10. В разделе 6 учитываются сведения по женщинам и мужчинам по возрастным категориям.
В строках 01-04 указываются сведения о женщинах и мужчинах до пенсионного возраста из числа пенсионеров, получающих пенсии.
В строках 05-16 указываются женщины и мужчины до пенсионного возраста и старше из числа получателей пособий по инвалидности І, ІІ, ІІІ групп.
11. Аналогичным образом заполняются сведения, указанные в пунктах 1-4 настоящего пояснения, по форме в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
Приложение 2
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 2
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере пенсионного
и социального обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Отчет о назначении и выплате пенсий и пособий
Отчетный период: ___ кварталь 20__года
Индекс: 1-собес
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом

19-22-жолдарда есепті кезеңге түрлері бойынша жерлеуге арналған төлемді алушылар көрсетіледі.
23-25-жолдарда жерлеуге арналған біржолғы өтемақы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
8. 4-Бөлімде азаматтық халық пен әлеуетті құрылымдардағы алушылардың жәрдемақысын, сондай-ақ ауылдық жерде тұратын алушылардың жәрдемақысын бөле отырып, арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық жәрдемақылардың сомасы ескеріледі.
01-26-жолдарда азаматтық халық арасындағы алушылар қатарынан арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылар ескеріледі.
27-52-жолдарда әлуетті құрылымдар арасындағы алушылар қатарынан арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылар ескеріледі.
9. 5-Бөлімде жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың саны және ауылдық жерде тұратындар мен әйелдерді бөліп көрсете отырып, оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылар ескеріледі.
01-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
02-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
03-жолда ауылдық жерде тұратын, № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
04-жолда № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар көрсетіледі.
05-жолда № 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың жалпы санындағы әйелдер туралы мәліметтері көрсетіледі.
06-жолда ауылдық жерде тұратын, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылардың мәліметтері көрсетіледі.
07-08-жолдарда № 1, № 2 тізімдер бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін төлемдер көрсетіледі.10. 6-Бөлімде жас санаттары бойынша әйелдер мен ерлер жөнінде мәліметтер ескеріледі.
01-04-жолдарда зейнетақы алатын зейнеткерлер қатарындағы зейнеткерлік жасқа дейінгі әйелдер мен ерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
05-16-жолдарда І, ІІ, ІІІ топ мүгедектігі бойынша жәрдемақы алушылар қатарынан зейнеткерлік жасқа дейінгі және одан жоғары жастағы әйелдер мен ерлер көрсетіледі.
11. Осы түсіндірменің 1-4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары бөлінісіндегі нысан бойынша ұқсас түрде толтырылады.
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.04.2021 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы ___ тоқсан
Индексі: 1-собес
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күні

6. В графе "из них учувствуют в Государственном фонде социального страхования с 2005 года" указывается количество "периодически подтверждающих группу инвалидности" и "группа инвалидности которым определена бессрочно" по категориям в отчетный период.
7. В строке "Всего по инвалидности" указываются итоговые данные по всем категориям в отчетный период.
Приложение 8
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 21
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере пенсионного
и социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения о половозрастной структуре получателей государственного социального пособия по инвалидности по видам и группам с шагом в 1 год по Республике Казахстан на 01.01.20__ года
Отчетный период 20__г.
Индекс: половозрастная структура получателей государственного социального пособия по инвалидности по видам и группам с шагом в 1 год по Республике Казахстан
Периодичность: ежегодно
Круг лиц, представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 15 февраля 20__ года
Возраст, лет
Количество лиц с инвалидностью от общего заболевания, человек
1 группы
2 группы
3 группы
бессрочно
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Продолжение таблимцы
Количество лиц с инвалидностью от трудового увечья, человек
1 группы
2 группы
3 группы
бессрочно
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
продолжение таблицы
Количество лиц с инвалидностью от профессионального заболевания, человек
1 группы
2 группы
3 группы
бессрочно
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Всего
Мужчины
Женщины
Продолжение таблицы
детей с инвалидностью до 16 лет, человек
Итого, человек
в том числе
получатели базовой пенсионной выплаты, человек
Всего
Мужчины
Женщины
Наименование:____________________ Адрес _________________
тел. _________________
Адрес электронной почты ___
Фамилия и телефон исполнителя _________________ тел. _________
Руководитель _________ (Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ___
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о половозрастной
структуре получателей
государственного социального
пособия по инвалидности
по видам и группам с шагом
в 1 год по Республике Казахстан
на 01.01.20__ года"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о половозрастной структуре получателей государственного социального пособия по инвалидности по видам и группам с шагом в 1 год по Республике Казахстан на 01.01.20__ года"

6. "Оның ішінде 2005 жылдан бастап МӘСҚ-да қатысып отырғандар" бағанында есепті кезеңде санаттар бойынша "мүгедектік тобын қайта-қайта растайтындар" және "мерзімсіз белгіленген мүгедектік тобы" саны көрсетіледі.
7. "Мүгедектігі бойынша, барлығы" бағанында есепті кезеңде барлық санаттар бойынша қоытынды деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
8-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
21-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz Зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдер жаңадан тағайындалған алушылар санының динамикасы туралы мәліметтер
20___жылғы 1 қаңтарға Қазақстан Республикасы бойынша 1 жылдық қадаммен түрлері және топтары бойынша мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жас-жыныстық құрылымы туралы мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: Қазақстан Республикасы бойынша 1 жылдық қадаммен мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жас-жыныстық құрылымы
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: 20____жылғы 15 ақпанға қарай
Жасы, жас
Жалпы аурудан мүгедектігі бар адам болғандар саны, адам
1 топ
2 топ
3 топ
мерзімсіз
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Кестенің жалғасы
Еңбек мертiгуден мүгедектігі бар адам болғандар саны, адам
1 топ
2 топ
3 топ
мерзімсіз
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
кестенің жалғасы
Кәсiби аурулардан мүгедектігі бар адам болғандар саны, адам
1 топ
2 топ
3 топ
мерзімсіз
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Кестенің жалғасы
16 жасқа дейiнгi мүгедектігі бар - балалар, адам
Жиыны, адам
оның ішінде
базалық зейнетақы төлемдерін алушылар, адам
Барлығы
Ерлер
Әйелдер
Атауы: ____________________ Мекен-жайы ____________________________
тел ___________________________________
Электрондық почта мекен-жайы __________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ тел ________________
Басшы _____________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) ______________
М.О.
"20___жылғы 1 қаңтарға
Қазақстан Республикасы
бойынша 1 жылдық қадаммен
түрлері және топтары бойынша
мүгедектігіне байланысты
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақы алушылардың
жас-жыныстық құрылымы
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"20___жылғы 1 қаңтарға Қазақстан Республикасы бойынша 1 жылдық қадаммен түрлері және топтары бойынша мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жас-жыныстық құрылымы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по половозрастной структуре получателей государственного социального пособия по инвалидности по видам и группам с шагом в 1 год (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежегодно к 15 февраля 20__года.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графах "Возраст, лет" указываются возраст получателей государственного социального пособия по инвалидности по видам и группам за отчетный период.
5. В графе "Группа" указывается номер группы в соответствующей категории за отчетный период.
6. В графе "Количество лиц с инвалидностью от общего заболевания" указывается общая численность "Всего", а также численность мужчин и женщин получателей государственного социального пособия по группам инвалидности за отчетный период.
7. В графе "Количество лиц с инвалидностью от трудового увечья" указывается общая численность "Всего", а также численность мужчин и женщин получателей государственного социального пособия по группам инвалидности за отчетный период.
8. В графе "Количество лиц с инвалидностью от профессионального заболевания" указывается общая численность "Всего", а также численность мужчин и женщин получателей государственного социального пособия по группам инвалидности за отчетный период.
9. В графе "Детей с инвалидностью до 16 лет" указывается общая численность "Всего", а также численность мужчин и женщин получателей государственного социального пособия по группам инвалидности за отчетный период.
10. В графе "Итого" указывается общая численность получателей государственного социального пособия по группам инвалидности за отчетный период.
11. В графе "в том числе" "получатели базовой пенсионной выплаты" указываются численность получателей государственного социального пособия, получивших базовую пенсионную выплату за отчетный период.
Приложение 9
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 25
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере пенсионного
и социального обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения об умерших получателях пенсионных выплат с шагом 1 год, на которых выплачено пособие на погребение в 20__году по Республике Казахстан
Отчетный период 20__г.
Индекс: сведения об умерших получателях пенсионных выплат с шагом 1 год, на которых выплачено пособие на погребение в 20__году по Республике Казахстан
Периодичность: ежегодно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме 1 жылдық қадаммен мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жас-жыныстық құрылымы туралы түрлері және топтары бойынша нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және жыл сайын, 20____жылғы 15 ақпанға қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Жасы, жас" бағанында есепті кезеңге топтар және түрлері жөнінде мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жасы көрсетіледі.
5. "Тобы" бағанында есепті кезеңге тиісті санаттағы тобының нөмірі көрсетіледі.
6. "Жалпы аурудан мүгедектігі бар адам болғандардың саны" бағанында есепті кезеңге мүгедектігі мерзімсіз және топтары бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың әйелдер және ерлердің саны, "Барлығы" жалпы саны көрсетіледі.
7. "Еңбекте мертігуден ұшыраған мүгедектігі бар адам болғандар саны" бағанында есепті кезеңге "Барлығы" жалпы саны, сондай-ақ мүгедектігі мерзімсіз және топтары бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың әйелдер мен ерлердің саны, көрсетіледі.
8. "Кәсіптік аурудан шалдыққан мүгедектігі бар адам болғандар саны" бағанында есепті кезеңге "Барлығы" жалпы саны, сондай-ақ мүгедектігі топтары бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы әйелдер және ерлер алушылардың саны, көрсетіледі.
9. "16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар" бағанында есепті кезеңге "Барлығы" жалпы саны, мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың әйелдер мен ерлердің саны, көрсетіледі.
10. "Барлығы" бағанында есепті кезеңге мүгедектігі топтары бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
11. "Оның ішінде" "базалық зейнетақы төлемдерін алушылар" бағанында есепті кезеңге базалық зейнетақы төлемдерін алған мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
9-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
25-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған:
https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz
Зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдер жаңадан тағайындалған алушылар санының динамикасы туралы мәліметтер
1 жылдық қадаммен Қазақстан Республикасы бойынша 20__жылы жерлеуге жәрдемақы төленген, қайтыс болған зейнетақы төлемдерін алушылар туралы мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: 1 жылдық қадаммен Қазақстан Республикасы бойынша 20__жылы жерлеуге жәрдемақы төленген, қайтыс болған зейнетақы төлемдерін алушылар туралы мәліметтер
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

4. В графах "Возраст, лет" указываются возраст умерших получателях пенсионных выплат, на которых выплачено пособие на погребение за отчетный период.
5. В графе "Всего" указывается общее количество умерших получателей пенсионных выплат, на которых выплачено пособие на погребение; а также средний размер пособия, в тенге за отчетный период.
6. В графе "Получатели пенсий, государственных социальных пособий, государственных специальных пособий" указывается общее количество умерших получателей пенсионных выплат, государственных социальных пособий, государственных специальных пособий, на которых выплачено пособие на погребение; а также средний размер пособия, в тенге за отчетный период.
7. В графе "Участники и Лица с инвалидностью Великой Отечественной войны" указывается общее количество умерших получателей пенсионных выплат из числа участников и лиц с инвалидностью Великой Отечественной Войны, на которых выплачено пособие на погребение; а также средний размер пособия, в тенге за отчетный период.
8. В графах "Силовые структуры" "получатели пенсии по выслуге лет" и "получатели единовременного пособия семье умершего" указывается общее количество умерших получателей пенсионных выплат по выслуге лет, на которых выплачено пособие на погребение, и получатели единовременного пособия семье умершего, а также их средний размер пособия, в тенге за отчетный период.
9. В строке "Всего" указываются итоговые сведения за отчетный период.
Приложение 10
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 29
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере
пенсионного и социального
обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения по первому разделу за _____________20___г.
Отчетный период 20__г.
Индекс: 1-раздел
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Количество месяцев, за которые назначается сумма 1 раздела
всего получателей, человек
всего сумма, тенге
В том числе получателей силовых структур
численность, человек
сумма, тенге
до 1 месяца
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
итого
* по следующим видам социальных выплат:
1. пенсия и базовая пенсионная выплата;
2. Государственное социальное пособие по инвалидности, по случаю утери кормильца
3. государственные пособия семьям, имеющим детей - пособия по уходу за ребенком до года, пособия, воспитывающим ребенка с инвалидностью
Наименование:____________________ Адрес _________________
тел. _________________
Адрес электронной почты ___
Фамилия и телефон исполнителя _________________ тел. _________
Руководитель _________ (Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ___
М.П.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Сведения по
первому разделу"
за _________ 20__г."
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения по первому разделу* за _________ 20__г."
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по информации по первому разделу по следующим видам социальных выплат пенсия и базовая пенсионная выплата; государственные социальные пособия по инвалидности, по случаю потери кормильца; государственные пособия семьям, имеющим детей – пособия по уходу за ребенком до года, пособия, воспитывающим ребенка с инвалидностью (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графах "Количество месяцев, за которые назначается сумма 1 раздела" указывается количество месяцев.
5. В графе "Всего получателей, человек" указывается количество получателей за отчетный период.
6. В графе "Всего сумма, тенге" указывается общая получаемая сумма в тенге за отчетный период.
7. В графе "в том числе получателей силовых структур" указывается численность и сумма выплат по получателям силовых структур за отчетный период.
8. В строке "Итого" указываются итоговые сведения по первому разделу в отчетный период.
Приложение 11
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 30
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере
пенсионного и социального
обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения по первому разделу в разрезе областей по видам выплат за___________(дата)
Отчетный период: ________ 20__г.
Индекс: 1-Раздел
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц, представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Классификатор административно-территориальных объектов
Пенсионные выплаты
Государственные социальные пособия
базовая
Солидарная
по инвалидности
по случаю потери кормильца
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные специальные пособия
Государственные пособия семьям, имеющим детей
по Списку 1
по Списку 2
пособия по уходу за ребенком по достижению им возраста одного года
пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью)
пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава" I и II степени
пособие по уходу за Лицом с инвалидностью первой группы с детства
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные пособия семьям, имеющим детей
Многодетные семьи, имеющие 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
сумма задолженности, тенге
численность, человек
Акмолинская
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
Наименование: _____________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по первому разделу в
разрезе областей по видам
выплат за___________(дата)"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения по первому разделу в разрезе областей по видам выплат за___________(дата)"
(Индекс: 1-Раздел, периодичность: ежемесячно)
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по первому разделу в разрезе областей по видам выплат (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы

4. "Бірінші бөлімнің сомасы тағайындалатын айлар саны" бағанында айлар саны көрсетіледі.
5. "Барлық алушылар, адамдар" бағанында есепті кезеңге алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
6. "Барлық сома, теңге" бағанында есепті кезеңге теңгемен жалпы алатын сомасы көрсетіледі.
7. "Оның ішінде әлуетті құрылымдардың алушылары" бағанында есепті кезеңге әлеуетті құрылымдар алушылары бойынша саны мен төлем сомасы көрсетіледі.
8. "Барлығы" жолында есепті кезеңде бірінші бөлім бойынша қорытынды деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
10-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
29-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz Зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдер жаңадан тағайындалған алушылар санының динамикасы туралы мәліметтер
Бірінші бөлім бойынша 20___жылға мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: 1-бөлім
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай
айлардың саны, ол үшін 1 бөлімінде сома тағайындалады
атаулар айлар бөлісінде
алушылардың барлығы, саны
соманың барлығы, тенге
оның ішінде, әлуетті құрылымдарының алушылары
саны
сомасы, теңге
1 -ге дейін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
жиыны
Атауы: ____________________ Мекен-жайы ____________________________
тел ___________________________________
Элеқтрондық почта мекен-жайы __________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ тел ________________
Басшы _____________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) ______________
М.О.
"Бірінші бөлім бойынша
20___жылға мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Бірінші бөлім бойынша 20___жылға мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме зейнетақы және базалық зейнетақы төлемі; мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы; балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар - бiр жасқа толғанға дейiнгі бала күтімі бойынша жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеушілерге берілетін жәрдемақы түрлері бойынша бірінші бөлім ақпараты жөніндегі нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Бірінші бөлімнің сомасы тағайындалатын айлар саны" бағанында айлар саны көрсетіледі.
5. "Барлық алушылар, адамдар" бағанында есепті кезеңге алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
6. "Барлық сома, теңге" бағанында есепті кезеңге теңгемен жалпы алатын сомасы көрсетіледі.
7. "Оның ішінде әлуетті құрылымдардың алушылары" бағанында есепті кезеңге әлеуетті құрылымдар алушылары бойынша саны мен төлем сомасы көрсетіледі.
8. "Барлығы" жолында есепті кезеңде бірінші бөлім бойынша қорытынды деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
11-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына 30-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz Төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім бойынша 20___жылға (күні) мәліметтер
Есепті кезең: __________ 20__жыл
Индексі: бірінші бөлім облыстар бөлінісінде
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілерінің жіктеуіші
Зейнетақы төлемдері
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
базалық
ынтымақты
мүгедектігі бойынша
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Мемлекеттік арнаулы жәрдемақы
Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар
№ 1 тізім бойынша
№2 тізім бойынша
бала бір жасқа толық толғанға дейін оның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
берешек сомасы, тг
саны, адам
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
жалғасы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Балалары бар отбасыларға берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көпбалалы отбасылар
берешек сомасы, тг
саны, адам
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы___________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
_______________________
"Төлемдер түрлері бойынша
облыстар бөлінісінде бірінші
бөлім жөнінде 20___жылға
(күні)
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім бойынша 20___жылға (күні) мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: бірінші бөлім облыстар бөлінісінде, кезеңділігі: ай сайын)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме төлемдер түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бірінші бөлім туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

4. В графе "Наименование" указывается наименование областей и городов республиканского значения.
5. В графе "Пенсионные выплаты" указывается сумма задолженности и численность по областям по базовой и солидарной пенсиям за отчетный период.
6. В графе "Государственные социальные пособия" указывается сумма задолженности и численность по областям по инвалидности, по случаю потери кормильца за отчетный период.
7. В графе "Государственные специальные пособия" указывается сумма задолженности и численность по областям по Списку № 1 и по Списку № 2 за отчетный период.
8. В графе "Государственные пособия семьям, имеющим детей" указывается сумма задолженности и численность по областям по пособиям по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года, пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью), пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"I и II степени, пособия многодетным семьям, имеющим 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей и пособия по уходу за лицом с инвалидностью первой группы с детства за отчетный месяц.
9. В строке "Итого по республике" указываются итоговые сведения по первому разделу в разрезе областей за отчетный период.
Приложение 12
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 35
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство для
граждан" в сфере пенсионного и
социального обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения о структуре участников накопительной пенсионной системы в разрезе пола, регионов и виду экономической деятельности
Отчетный период 20__г.
Индекс: структура участников накопительной пенсионной системы
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Сектор Экономики
Центральное Правительство
Региональные и местные органы управления
Регион
количество, человек
сумма, тыс. тенге
количество, человек
сумма, тыс. тенге
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Акмолинская область
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
Продолжение таблицы
Центральные (национальные) банки
Другие депозитные организации
количество, человек
сумма, тыс. тенге
количество, человек
сумма, тыс. тенге
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
продолжение таблицы
Сектор Экономики
Другие финансовые организации
Государственные нефинансовые организации
Регион
количество, человек
сумма, тыс. тенге
количество, человек
сумма, тыс. тенге
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Акмолинская область
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
Продолжение таблицы
Негосударственные нефинансовые организации
Некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства
Домашние хозяйства
количество, человек
сумма, тыс. тенге
количество, человек
сумма, тыс. тенге
количество, человек
сумма, тыс. тенге
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Муж.
Жен.
Наименование:____________________ Адрес _________________
тел. _________________
Адрес электронной почты ____________
Фамилия и телефон исполнителя _________________ тел. _________
Руководитель _________ (Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ______
М.П.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о структуре участников
накопительной пенсионной системы
в разрезе пола, регионов и вида
экономической деятельности"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о структуре участников накопительной пенсионной системы в разрезе пола, регионов и вида экономической деятельности"

4. "Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы" деген бағанда республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың атаулары көрсетіледі.
5. "Зейнетақы төлемдері" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде базалық және ынтымақты зейнетақылар бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
6. "Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар" деген бағанда мүгедектігі, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша есепті кезеңге облыстар бойынша берешек сомасы және саны көрсетіледі.
7. "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде № 1 және № 2 тізімдер бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
8. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар" деген бағанда есепті кезеңге облыстар бөлісінде бала бір жасқа толық толғанға дейін оның күтіміне байланысты жәрдемақы, мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін жәрдемақы, "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы және төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көпбалалы отбасыларға берілетін және бала кезінен бірінші топтағы мүгедектігі бар адамның күтімі бойынша жәрдемақы бойынша берешек сомасы мен саны көрсетіледі.
9. "Республика бойынша жиынтығы" деген жолда есепті кезеңге бірінші бөлім бойынша облыстар бөлінісіндегі қорытынды деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
12-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
35-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz Зейнетақылар мен әлеуметтік төлемдер жаңадан тағайындалған алушылар санының динамикасы туралы мәліметтер
Жынысы, өңірлер және экономикалық қызмет түрі бөлініcінде жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысушылардың құрылымы туралы мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысушылардың құрылымы
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдын 10-күніне қарай
Экономикалық секторы
Орталық Үкімет
Өңірлік және жергілікті басқару органдары
Орталық (ұлттық) банктер
Өзге депозиттік ұйымдар
Аймақ
саны, адам
сомасы, мың. теңге
саны, адам
сомасы, мың. теңге
саны, адам
сомасы, мың. теңге
саны, адам
сомасы, мың. теңге
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Алматы қ.
Астана қ.
Шымкент қ.
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Қазақстан Республикасында барлығы
кестенің жалғасы
Экономикалық секторы
Өзге қаржылық ұйымдар
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар
Аймақ
саны, адам
сомасы, мың. теңге
саны, адам
сомасы, мың. теңге
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Алматы қ.
Астана қ.
Шымкент қ.
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Манғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Қазақстан Республикасында барлығы
Кестенің жалғасы
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар
Үй шаруашылығын қызмет ететін мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар
Үй шаруашылығы
саны, адам
сомасы, мың. теңге
саны, адам
сомасы, мың. теңге
саны, адам
сомасы, мың. теңге
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Ерлер
Әйелдер
Жүктеу
Атауы: ____________________ Мекен-жайы ____________________________
тел ___________________________________
Элеқтрондық почта мекен-жайы __________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ тел ________________
Басшы _____________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) ______________
М.О.
"Жынысы, өңірлер және
экономикалық қызмет түрі
бөлініcінде жинақтаушы
зейнетақы жүйесіне
қатысушылардың
құрылымы туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Жынысы, өңірлер және экономикалық қызмет түрі бөлініcінде жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысушылардың құрылымы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы сведений о структуре участников накопительной пенсионной системы в разрезе пола, регионов и вида экономической деятельности (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "Регион" указывается 14 областей, 2 города Республиканского значения и итого по Республике Казахстан.
5. В графе "количество, человек" раздела "Центральное Правительство" указывается сведения о количество вкладчиков (мужчин и женщин), агентами по уплате обязательных пенсионных взносов которых является Центральное Правительство.
6. В графе "сумма" раздела "Центральное Правительство" указывается сведения о суммах обязательных пенсионных взносов (мужчин и женщин), перечисливших агентами, в лице Центральное Правительство.
7. Аналогичным образом заполняются графы "количество, человек" и "сумма" разделов "Региональные и местные органы управления", "Центральные (национальные) банки", "Другие депозитные организации", "Другие финансовые организации", "Государственные нефинансовые организации", "Негосударственные нефинансовые организации", "Некоммерческие нефинансовые организации, обслуживающие домашние хозяйства", "Домашние хозяйства".
Приложение 13
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 40
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации некоммерческим
акционерным обществом
"Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
в сфере пенсионного и
социального обеспечения
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения о потребности в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года
Отчетный период: ________ 20__г.
Индекс: потребность
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты
тыс. тенге
Учреждение 213
Программа 027
Подпрограмма
Специфика
Вид выплаты
__ __ 20__г.
__ __ 20__г.
….
….
Итого
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме жынысы, өңірлер және экономикалық қызмет түрі бөлініcінде жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысушылардың құрылымы туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне ұсынылады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Өңір" бағанында 14 облыс, республикалық маңызы бар 2 қала және Қазақстан Республикасы бойынша жиыны көрсетіледі.
5. "Орталық Үкімет" бөлімінің "саны (адам)" бағанында міндетті зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агенттері салымшылардың (ерлер және әйелдер), Орталық Үкімет болып табылатын саны туралы мәліметтер.
6. "Орталық Үкімет" бөлімінің "сома" бағанында Орталық Үкімет түріндегі агенттер аударған (ерлер мен әйелдердің) міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. "Өңірлік және жергілікті басқару органдары", "Орталық (ұлттық) банктер", "Өзге депозиттік ұйымдар", "Өзге қаржылық ұйымдар", "Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар", "Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар", "Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар", "Үй шаруашылықтары" бөлімдерінің "саны (адам)" және "сома" бағандары осыған ұқсас толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
13-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есептік ақпаратты
ұсыну қағидаларына
40-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz 20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі туралы мәліметтер
Есепті кезең: ____________20__ жыл
Индексі: қажеттілік
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: төлем айының алдындағы айдың 25-күніне қарай
мың теңге
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Төлемнің атауы
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
20__ж. __ ____
Барлығы
213
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу

100
323
Выплаты солидарных пенсий
101
323
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
323
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
322
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
322
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
107
322
Пособие на погребение пенсионеров, ветеранов ВОВ
107
322
Пособие на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2)
108
322
Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1
108
322
Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2
109
323
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
322
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
114
322
Специальные государственные пособия лицам с инвалидностью ВОВ
115
322
Специальные государственные пособия участникам ВОВ
115-1
322
Специальные государственные пособия участникам Афганской войны
115-2
322
Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке
115-3
322
Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке
115-4
322
Специальные государственные пособия военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе
116
322
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к лицам с инвалидностью ВОВ
117
322
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ
118
322
Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ
119
322
Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших лиц с инвалидностью ВОВ
120
322
Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней
120
322
Специальные государственные пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы"

100
323
Ынтымақты зейнетақыларды төлеу
101
323
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері
103
323
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттік кепілдігі бойынша міндеттемелерді төлеу
104
322
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
322
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
322
Зейнеткерлерді, ҰОС ардагерлерін жерлеуге берілетін жәрдемақы
107
322
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы және мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы (№ 1, 2 тізім)
108
322
Еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда жұмыс істеген № 1 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы
108
322
Еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда жұмыс істеген № 2 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы
109
323
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
322
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
114
322
ҰОС мүгетектігі бар адамдарына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
115
322
ҰОС қатысушыларына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
115-1
322
Ауған соғысының қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
115-2
322
Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
115-3
322
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
115-4
322
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
116
322
ҰОС мүгетектігі бар адамдарына теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
117
322
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
118
322
ҰОС қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
119
322
ҰОС қайтыс болған мүгедектігі бар адамдарының әйелдері (күйеулері)
120
322
Кеңес Одағының Батырлары, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
120
322
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы

120-1
Специальные государственные пособия Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней
120-2
Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Ері"
120-3
Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Халық қаһарманы"
121
322
Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
122
322
Специальные государственные пособия награжденным труженикам тыла, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в годы ВОВ
123
322
Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988-1989 г.г., эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
124
322
Специальные государственные пособия лицам с инвалидностью I и II групп
125
322
Специальные государственные пособия лицам с инвалидностью III группы
126
322
Специальные государственные пособия детям с инвалидностью до 16 лет
129
322
Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами
130
322
Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
131
322
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
133
322
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
322
Государственное пособие по уходу за ребенком по достижении им одного года

120-1
Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
120-2
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
120-3
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
121
322
Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
122
322
Тылдың наградталған еңбеккерлеріне, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
123
322
Қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдар
124
322
І және ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
125
322
ІІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
126
322
16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
129
322
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар адам немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
130
322
Ерекше сіңірген еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
131
322
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
133
322
Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
322
Бір жасқа дейінгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар

135
322
Государственное пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью)
138
322
Государственные пособия лицам с инвалидностью первой группы с детства
140
322
Государственные пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени
128
322
Государственные пособия многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
Всего
Наименование: _____________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Потребность в трансфертах
на выплату пенсий и пособий
по видам выплат за _________
(месяц) 20__ года"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о потребность в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года"
(Индекс: потребность, периодичность: ежемесячно)
1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы для финансирования потребности в трансфертах (график) на выплату пенсий и пособий по видам выплат за ______ (месяц) 20__ года (далее – Форма) из республиканского бюджета.
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. По строке "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам" указывается всего сумма потребности в трансфертах на выплату пенсий и пособий из Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
по строке "Выплаты солидарных пенсий" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату солидарной пенсий;
по строке "Государственные базовые пенсионные выплаты" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственной базовой пенсионной выплаты;
по строке "Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде;
по строке "Государственное базовое социальное пособие по инвалидности" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных социальных пособий по инвалидности;
по строке "Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных социальных пособий по случаю потери кормильца;
по строке "Пособие на погребение пенсионеров, участников и лиц с инвалидностью ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий на погребение пенсионеров, участников и лиц с инвалидностью ВОВ;

135
322
Мүгедектігі бар адам балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
138
322
Бала жасынан бірінші топ мүгетектігі бар адамдарына мемлекеттік жәрдемақы
140
322
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақы
128
322
Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
Барлығы
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы___________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"20__ жылғы ______ (айға)
төлем түрлері бойынша
зейнетақылар мен
жәрдемақыларды төлеуге
трансферттер қажеттілігі туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына
қосымша
"20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: қажеттілік, кезеңділігі: ай сайын)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме республикалық бюджеттен 20__ жылғы ______(айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігін қаржыландыру жөніндегі нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және төлемдер бойынша оларды сүйемелдеу" деген жолда Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінен зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге берілетін трансферттер қажеттілігінің барлық сомасы көрсетіледі;
"Ынтымақты зейнетақыларды төлеу" деген жолда ынтымақты зейнетақы төлемін төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері" деген жолда мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеу" деген жолда бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуына мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда мүгедектігі бойынша мемлекеттік базалық жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы" деген бағанда жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Зейнеткерлерді, ҰОС мүгедектігі бар адамдары мен қатысушыларын жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген бағанда зейнеткерлерді, ҰОС мүгедектігі бар адамға және қатысушыларын жерлеуге берілетін жәрдемақыны төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

по строке "Пособие на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2)" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий (список № 1, 2);
по строке "Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных специальных пособий лицам, работавшим на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по списку № 1;
по строке "Государственные специальные пособия лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных специальных пособий лицам, работавшим на работах с вредными и тяжелыми условиями труда по списку № 2;
по строке "Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года" указываются суммы потребности в трансфертах на субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года;
по строке "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату возмещения за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения функционирования юридического лица, в части компенсационных выплат гражданам, достигшим 70-летнего возраста (по ликвидированным предприятиям);
по строке "Специальные государственные пособия лицам с инвалидностью ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам с инвалидностью ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия участникам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия участникам Афганской войны" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам Афганской войны;
по строке "Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке;
по строке "Специальные государственные пособия военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке;
по строке "Специальные государственные пособия военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, приравненным к лицам с инвалидностью ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, приравненным к лицам с инвалидностью ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, приравненным к участникам ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий вдовам воинов, погибших в ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших лиц с инвалидностью ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий женам (мужьям) умерших лиц с инвалидностью ВОВ;
по строке "Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней, указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий Героям Советского Союза, кавалерам орденов Славы трех степеней;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы";
по строке "Специальные государственные пособия Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Трудовой Славы трех степеней;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Ері" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Ері";
по строке "Специальные государственные пособия лицам, удостоенным звания "Халық қаһарманы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, удостоенным звания "Халық қаһарманы";
по строке "Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
по строке "Специальные государственные пособия награжденным труженикам тыла, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в годы ВОВ" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий награжденным труженикам тыла, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в годы ВОВ;

"Мемлекеттік арнайы жәрдемақы (№ 1, № 2 тізім) және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды жерлеуге жәрдемақы" деген бағанда мемлекеттік арнайы жәрдемақы (№ 1, 2 тізім) мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды жерлеуге жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"№ 1 тізім бойынша еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда № 1 тізім бойынша еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"№ 2 тізім бойынша еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы" деген жолда № 2 тізім бойынша еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істейтін адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайға төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау" деген жолда бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялауға трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу" деген жолда (таратылған кәсіпорындар бойынша) 70-жасқа жеткен азаматтарға өтемақы төлемдері бөлігінде заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС мүгетектігі бар адамдарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда ҰОС мүгетектігі бар адамдарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қатысуларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда ҰОС қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Ауған соғысының қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Ауған соғысының қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы әлеуметтік жәрдемақы" деген жолда Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеу ге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеу ге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС мүгетектігі бар адамдарына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС мүгетектігі бар адамдарына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ҰОС қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлерінің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ҰОС қаза тапқан жауынгерлерінің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қайтыс болған ҰОС мүгедектігі бар адамдары бар адамдарының әйелдеріне (күйеулеріне) арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда қайтыс болған ҰОС мүгедектігі бар адамдарының әйелдеріне (күйеулеріне) арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Кеңес Одағының Батырларына, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Кеңес Одағының Батырларына, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда Социалистік Еңбек Ерлеріне, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда "Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Чернобыль АЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ЧАЭС-тегі апат салдарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза тапқан адамдардың отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Тылдың наградталған еңбеккерлері, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда тылдың наградталған еңбеккерлеріне, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

по строке "Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988-1989 г.г., эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988-1989 г.г., эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
по строке "Специальные государственные пособия лицам с инвалидностью I и II групп" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам с инвалидностью I и II групп;
по строке "Специальные государственные пособия лицам с инвалидностью III группы" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам с инвалидностью III группы;
по строке "Специальные государственные пособия детям с инвалидностью до 16 лет" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий детям с инвалидностью до 16 лет;
по строке "Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами;
по строке "Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
по строке "Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату единовременных государственных денежных компенсаций гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
по строке "Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка;
по строке "Пособия по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий по уходу за ребенком до одного года;
по строке "Пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему, ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью)" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий родителям, опекунам, усыновителям, воспитывающим детей с инвалидностью;
по строке "Пособия по уходу за лицам с инвалидностью и первой группы с детства" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату пособий для родителей, осуществляющих уход за лицами с инвалидностью и первой группы с детства;
по строке "Государственные пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату государственных пособий многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени;
по строке "Государственные пособия многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей" указываются суммы потребности в трансфертах на выплату специальных государственных пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.

"Қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"І және ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда І және ІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"ІІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда ІІІ топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда 16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар адам немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар адам немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен азаматтарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар" деген жолда Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға төленетін біржолғы ақшалай өтемақылар деректері көрсетіледі;
"Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектігі бар адамның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолда Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектігі бар адамның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолдарда "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;
"Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көпбалалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы" деген жолда бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге трансферттер қажеттілігінің сомасы көрсетіледі;

5. По строкам "__" 20__г." указывается дата финансирования потребности в трансфертах из республиканского бюджета (число, месяц, год) в Государственную корпорацию.
6. В графе "Итого" указываются итоговые суммы потребности в трансфертах по видам выплат за отчетный период.
7. В строке "Всего" указываются итоговые суммы потребности в трансфертах на определенные даты финансирования из республиканского бюджета.
Приложение 14
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 сентября 2022 года № 343
Приложение 41
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере пенсионного
и социального обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных"
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения о возврате излишне выплаченных сумм пенсий и социальных выплат с учетом пенсионеров силовых структур_ (месяц) 20__ года
Отчетный период: ___ квартал 20__года
Индекс: 41-возврат
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 20 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Пенсионные выплаты
Государственные социальные пособия
Солидарная
Базовая
По инвалидности
По случаю потери кормильца
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные специальные пособия
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
Список № 1
Список № 2
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Государственные пособия семьям, имеющим детей
Единовременные пособия в связи с рождением ребенка
Пособия по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года
Пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-лиц с инвалидностью
Пособия многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", или ранее получившие звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" I и II степени
Пособия по уходу за лицами с инвалидностьюи первой группы с детства
Многодетные семьи, имеющие 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Акмолинская
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Лица с инвалидностью ВОВ
Участники ВОВ
Участники Афганской войны
Военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке
Военнослужащие Республики Казахстан, принимавшие участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе
Лица, приравненные к лицам с инвалидностью ВОВ
Лица, приравненные к участникам ВОВ
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Республика Казахстан, всего
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в ВОВ
Жены (мужья) умерших лиц с инвалидностью ВОВ
Герои Советского Союза, кавалеры орденов Славы трех степеней
Лица, удостоенные почетного звания "Қазақстанның ғарышкер ұшқышы"
Герои Социалистического Труда, кавалеры орденов Трудовой Славы трех степеней
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Количество
Сумма возврата, тг.
Абайская
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Жетысуская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
Улытауская
г. Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Итого по Республике
продолжение таблицы
Наименования областей, городов республиканского значения и столицы
Специальные государственные пособия
Лица, удостоенные звания "Қазақстанның Еңбек Ері"
Лица, удостоенные звания "Халық қаһарманы"
Семьи погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
Награжденные труженики тыла, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев в годы ВОВ

5. "__ ___ 20__ж." деген жолдарда Мемлекеттік корпорацияға республикалық бюджеттен трансферттер қажеттілігін қаржыландыру күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6. "Жиынтығы" деген бағанда есепті кезеңге төлем түрлері бойынша трансферттерге қажеттіліктің жиынтық сомасы көрсетіледі;
7. "Барлығы" деген бағанында республикалық бюджеттен белгілі бір қаржыландыру күніне трансферттерге қажеттіліктің жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
14-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есептік ақпаратты
ұсыну қағидаларына
41-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz 20__ жылғы _____ (айға) әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерді ескере отырып, артық төленген зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді қайтару туралы мәліметтер
Есепті кезең: 20__жылғы ____ тоқсан
Индексі: 41- қайтару
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне қарай
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Зейнетақы төлемдері
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
Ынтымақты
Базалық
Мүгедектігі бойынша
Асыраушысынан айырылу бойынша
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттік кепілдігі бойынша міндеттеме төлеу
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
№1 тізім
№2 тізім
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Атауы
Балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар
Бала туғанда берілетін біржолғы жәрдемақылар
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты жәрдемақылар
Мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған ата-анаға, қамқоршыларға жәрдемақылар
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ І-ІІ дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға жәрдемақылар
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектігі бар адамның күтіміне жәрдемақылар
Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасылар
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі- ҰОС) қатысушылары
ҰОС мүгедектігі бар адамдары
Ауған соғысына қатысушылар
Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары
ҰОС мүгетектігі бар адамдарына теңестірілген адамдар
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдар
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
ҰОС жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің жесірлері
Қайтыс болған ҰОС мүгедектігі бар адамдарының әйелдері (күйеулері)
Кеңес Одағының Батырлары, үш дәрежелі Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқ орденінің кавалерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Саны
Қайтару сомасы, тг.
Абай облысы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
Жетісу облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Түркістан облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Республика, барлығы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдар
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдар
Чернобыль АЭС-індегі апат салдарын зардаптарын жою кезінде қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі істер органдарының қызметкерлері отбасылары
Тылдың наградталған еңбеккерлері, сондай-ақ ҰОС жылдарында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдар

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по возврату излишне выплаченных сумм пенсий и социальных получателей с учетом пенсионеров силовых структур (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), по запросу 1 раз в квартал, 20 числа следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графах "Количество получателей" указывается количество получателей "от 1 и выше" с учетом пенсионеров силовых структур.
5. В графах "Сумма возврата" указывается сумма возврата по получателям пенсионных и социальных выплат с учетом пенсионеров силовых структур.
Приложение 15
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
2022 жылғы 2 қыркүйектегі № 343
Приложение 44
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации Государственной
корпорацией "Правительство
для граждан" в сфере
пенсионного и социального
обеспечения форма,
предназначенная для сбора
административных данных"
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/57827?lang=ru
Сведения о динамике численности вновь назначенных получателей пенсионных и социальных выплат
Сведения о выплатах пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, семьям, воспитывающим ребенка с инвалидностью и многодетным матерям, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа" (с учетом первого раздела), по фактическим выплатам на ____ 20__года
Отчетный период: _________ 20__г.
Индекс: 44-дети
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Куда представляют: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Вид пособия
Численность получателей (человек)
Общая сумма назначенных пособий (тысяч тенге)
Средний размер пособий тенге
Фактическая выплата пособий
Средняя численность получателей выплаченных пособий за отчетный период, человек
Общая сумма выплаченных пособий за отчетный период, тысяч тенге
Сумма первого раздела за отчетный период
средний размер пособия, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Государственные пособие многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
с 4 детьми
с 5 детьми
с 6 детьми
с 7 детьми
с 8 детьми
с 9 детьми
с 10 детьми
с 11 детьми
с 12 детьми
с 13 детьми
с 14 детьми
с 15 детьми
с 16 детьми
с 17 детьми
с 18 детьми
Пособие матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю) воспитывающему ребенка с инвалидностью
Многодетные матери, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа"
матери, награжденные "Алтын алқа"
матери, награжденные "Күміс алқа"
Наименование: _____________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
М.П. (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о градации получателей
государственного пособия
многодетным семьям, имеющие
четырех и более совместно
проживающих несовершеннолетних
детей за ____________20__г."
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Сведения о выплатах пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, семьям, воспитывающим ребенкас инвалидностью и многодетным матерям, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа" (с учетом первого раздела), по фактическим выплатам на ____ 20__года"
(Индекс: 44-дети, периодичность: ежемесячно)

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескере отырып, артық төленген зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді қайтару туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Алушылар саны" деген бағанда "0-ден және жоғары" әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескергенде алушылар саны көрсетіледі.
5. "Қайтару сомасы" деген бағанда әлеуетті құрылымдар қатарындағы зейнеткерлерді ескергенде қайтару сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2022 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 343 бұйрығына
15-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есептік ақпаратты
ұсыну қағидаларына
44-қосымша
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek/documents/detaіls/57830?lang=kz Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға, мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға және "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы (бірінші бөлімді ескере отырып) 20__ жылға нақты төлемдер бойынша мәліметтер
Есепті кезең: __________ 20__жыл
Индексі: 44-балалар
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне
Жәрдемақының атауы
Алушылар саны (адам)
Тағайындалған жәрдемақының жалпы сомасы (мың теңге)
Жәрдемақының орташа мөлшері теңге
Жәрдемақының нақты төлемі
Есепті кезеңде төленген жәрдемақы алушылардың орташа саны, саны
Есепті кезеңде төленген жәрдемақының сомасы, мың теңге
Есепті кезеңде бірінші бөлімнің сомасы
Жәрдемақының орташа мөлшері, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
4 балалы
5 балалы
6 балалы
7 балалы
8 балалы
9 балалы
10 балалы
11 балалы
12 балалы
13 балалы
14 балалы
15 балалы
16 балалы
17 балалы
18 балалы
Мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналар
"Алтын Алқа" алқасымен наградталған аналар
"Күміс Алқа" алқасымен наградталған аналар
Атауы ____________________ Мекенжайы _________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
М.О. (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"20_ жылғы ___________
бірге тұратын кәмелетке
толмаған төрт және одан көп
балалары бар көпбалалы
отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақы
алушылардың градациясы
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға, мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға және "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы (бірінші бөлімді ескере отырып) 20__ жылға нақты төлемдер бойынша мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 44-балалар, кезеңділігі: ай сайын)

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы о выплатах пособий многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, семьям, воспитывающим ребенка с инвалидностью и многодетным матерям, награжденные "Алтын алқа", "Күміс алқа" (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "1" указываются виды пособия.
5. В графе "2" указывается численность получателей пособий.
6. В графе "3" указывается общая сумма назначенных пособий.
7. В графе "4" указывается средний размер пособия.
8. В графе "5" средняя численность получателей выплаченных пособий за отчетный период, человек.
9. В графе "6" указывается общая сумма пособий, выплаченных пособий за отчетный период.
10. В графе "7" указывается сумма первого раздела за отчетный период.
11. В графе "8" указывается средний размер пособия.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар көпбалалы отбасыларға, мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға және "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға берілетін жәрдемақы төлемдері туралы нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
4. "1"-бағанда жәрдемақы түрлері көрсетіледі.
5. "2"-бағанда алушылардың саны көрсетіледі.
6. "3"-бағанда тағайындалған жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
7. "4"-бағанда жәрдемақының орташа мөлшері көрсетіледі.
8. "5"-бағанда есепті кезеңде төленген жәрдемақы алушылардың орташа саны көрсетіледі.
9. "6"-бағанда есепті кезеңде төленген жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетіледі.
10. "7"-бағанда есепті кезеңде бірінші бөлімнің сомасы көрсетіледі.
11. "8"-бағанда жәрдемақының орташа мөлшері көрсетіледі.