О внесении изменений в решение Кармакшинского районного маслихата от 16 февраля 2021 года № 11 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15 декабря 2022 года № 247. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2022 года № 31258. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 8 сентября 2023 года № 77
Сноска. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.09.2023 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 16 февраля 2021 года № 11 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8159) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Меры социальной поддержки, предусмотренные статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и подпунктом 2) статьи 10, подпунктом 2) статьи 11, подпунктом 2) статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.";
в подпункте 1) пункта 6:
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"военнослужащим, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере - 30 (тридцать) месячных расчетных показателей";
абзац пятнадцатый изложить в новой редакции:
"лицам, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и вследствие ядерных испытаний – в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей";
подпункт 2) пункта 7 изложить в новой редакции:
"2) лицам (семьям) признанным находящимся в трудной жизненной ситуации, в том числе ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющим опасность для окружающих:
лицам, состоящим на диспансерном учете с заболеванием туберкулез ежемесячно без учета среднедушевого дохода в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей;

Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 ақпанындағы № 11 "Әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау Қағидаларын бекiту туралы" шешiмiне өзгерістер енгiзу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 247 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 желтоқсанда № 31258 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 8 қыркүйектегі № 77 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.09.2023 № 77 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қармақшы аудандық мәслихатының "Әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудiң және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау Қағидаларын бекiту туралы" 2021 жылғы 16 ақпанындағы № 11 шешiмiне (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 8159 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгiзiлсiн:
көрсетілген шешіммен бекітілген, әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларында:
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көзделген әлеуметтік қолдау шаралары осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте көрсетіледі.";
6 тармақтың 1) тармақшасында:
жетінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"бұрынғы КСР Одағы қорғау, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа кезеңдерде атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттерде әскери қызметiн өткеру кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшiлерге бір рет - 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде";
он бесінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдарға - 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде";
7-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) өмірлік қиын жағдайға тап болғандар, оның ішінде әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектеулі деп танылған азаматтарға (отбасыларға):
туберкулез ауруымен диспансерлік есепте тұрған адамдарға жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай, ай сайын 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

родителям или иным законным представителям детей, состоящим на диспансерном учете с апластической анемией ежемесячно без учете среднедушевого дохода ежемесячно в размере 7,6 месячных расчетных показателей;
лицам, сопровождающим лиц с инвалидностью первой группы на санаторно-курортное лечение, без учета среднедушевого дохода предоставляется в размере 40 (сорока) месячных расчетных показателей, на основании заявления с приложением документов, указанных в пункте 13 Типовых Правил;
родителям или иным законным представителям детей, инфицированным вирусом иммунодефицита человека состоящим на диспансерном учета ежемесячно без учета среднедушевого дохода в 2 (двух) кратном размере величины прожиточного минимума, установленного Законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата Ә. Қошалақов

аплазиялық анемиямен диспансерлік есепте тұрған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне ай сайын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай 7,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
санаторий-курорттық емделу қызметіне бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдармен ілесіп жүретін адамдарға жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай Үлгілік қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса ұсына отырып, өтініш негізінде 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі;
диспансерлік есепте тұрған адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Заңымен белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің 2 (екі) еселенген мөлшерінде ай сайын тағайындалады.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы Ә. Қошалақов