О внесении изменения в решение Актауского городского маслихата от 10 июля 2020 года № 33/382 "Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Актау"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 4 октября 2022 года № 18/145. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2022 года № 30247
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата "Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Актау" от 10 июля 2020 года №33/382 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №4259) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О некоторых вопросах проведения мирных собраний";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение 1
к решению Актауского
городского маслихата
от 4 октября 2022 года
№ 18/145
Приложение 1
к решению Актауского
городского маслихата
от 10 июля 2020 года
№33/382
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Актау
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Актау:
1. Площадь автостоянки, расположенная в жилом массиве "Приморский"; 2. Площадь автостоянки, возле здания "Ассамблея народа Казахстана" в №34 микрорайоне;
3. Площадь автостоянки, между микрорайонами №11 "а" и №26;
4. Маршрут следования для проведения демонстраций, шествий: часть автодороги №7 от микрорайона №14 "а" до микрорайона №9 "а".
Приложение 2
к решению Актауского
городского маслихата

Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 33/382 "Ақтау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, оның шекті толу нормасын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тиым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 4 қазандағы № 18/145 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 қазанда № 30247 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1.Ақтау қалалық мәслихатының "Ақтау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, оның шекті толу нормасын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тиым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" 2020 жылғы 10 шілдедегі №33/382 (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4259 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Закенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2022 жылғы 4 қазандағы
№ 18/145 шешіміне 1 қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№33/382 шешіміне 1 қосымша
Ақтау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ақтау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. "Приморский" тұрғын алабында орналасқан автотұрақ алаңы;
2. №34 шағын ауданындағы "Қазақстан халқы Ассамблеясы" ғимаратының жанындағы автотұрақ алаңы;
3. №11 "а" және №26 шағын аудандар арасындағы автотұрақ алаңы;
4. Демонстрациялар, шерулер өткізу үшін жүру маршруты: №14 "а" шағын ауданынан №9 "а" шағын ауданына дейін №7 автожолының бір бөлігі.
Ақтау қалалық мәслихатының

от 4 октября 2022 года
№ 18/145
Приложение 2
к решению Актауского
городского маслихата
от 10 июля 2020 года
№33/382
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Актау
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Актау разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Актау:
1) Площадь автостоянки, расположенная в жилом массиве "Приморский", норма предельной заполняемости 200 человек;
2) Площадь автостоянки, возле здания "Ассамблея народа Казахстана" в №34 микрорайоне, норма предельной заполняемости 100 человек;
3) Площадь автостоянки, между микрорайонами №11 "а" и №26, норма предельной заполняемости 200 человек;
4) Маршрут следования для проведения демонстраций, шествий: часть автодороги №7 от микрорайона №14 "а" до микрорайона №9 "а", норма предельной заполняемости 200 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.

2022 жылғы 4 қазандағы
№ 18/145 шешіміне 2 қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№33/382 шешіміне 3 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толтырылу нормалары, сондай-ақ Ақтау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін мамандандырылған орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Осы бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толтырылу нормалары, сондай-ақ Ақтау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық –техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі- Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитарлық нормалар мен өрт қауіпсіздігі ережелерін сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда бейбіт жиналыстар өткізуге жол беріледі.
3. Егер Қазақстан Республикасының Заңында және өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, бейбіт жиналыстарды өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
4. Ақтау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды шекті толтыру нормалары:
1) "Приморский" тұрғын алабында орналасқан автотұрақ алаңы, шекті толымдылық нормасы 200 адам;
2) №34 шағын аудандағы "Қазақстан халқы Ассамблеясы" ғимараты жанындағы автотұрақ алаңы, шекті толымдылық нормасы 100 адам;
3) №11 "а" және №26 шағынаудандар арасындағы автотұрақ алаңы, шекті толымдылық нормасы 200 адам;
4) демонстрациялар, шерулер өткізу үшін жүру маршруты: №14 "а" шағын ауданынан №9 "а" шағын ауданына дейінгі №7 автожолының бір бөлігі, шекті толтырылу нормасы 200 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылыстар орнатуға жол берілмейді.
6. Егер бейбіт жиналысты бір жерде және (немесе) сол бір жүру бағыты бойынша не бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналысты ұйымдастырушы өткізуге үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналысты ұйымдастырушыдан тиісті хабарлама немесе өтініш алған уақытты негізге ала отырып айқындайды.

7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9.00 часов и заканчиваться позднее 20.00 часов по местному времени города Актау в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению Актауского
городского маслихата
от 4 октября 2022 года
№ 18/145
Приложение 3
к решению Актауского
городского маслихата
от 10 июля 2020 года
№33/382
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в городе Актау
Не допускается проведение пикетирования в городе Актау на расстоянии 400 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

7. Пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдар арасындағы жол берілетін ең аз қашықтық әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында кемінде екі метрді құрайды.
8. Пикеттеуді жүзеге асыратын тұлғалар арасындағы бір қатысушы өткізетін ең аз рұқсат етілген қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар сағат 9.00-ден ерте басталмайды және бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Ақтау қаласының жергілікті уақыт бойынша сағат 20.00-ден кешіктірілмей аяқталады.
Ақтау қалалық мәслихатының
2022 жылғы 4 қазандағы
№ 18/145 шешіміне 3 қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№33/382 шешіміне 3 қосымша
Ақтау қаласында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Ақтау қаласында келесі объектілердің іргелес аумақтарының шекарасынан 400 метр қашықтықта пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдаланылуы қауіпсіздік техникасының арнайы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.