"О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 74. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2023 года № 31852
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей" (Зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18493) следующие изменения и дополнение:
пункт 2 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан согласно приложению 42 к настоящему приказу";
пункт 5 в приложении 1 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно";
пункт 4 в приложении 2 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно";
пункт 3 в приложении 3 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно";

"Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 74 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 ақпанда № 31852 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18493 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Осы бұйрықтың 42-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын";
көрсетілген бұйрықтағы 1-қосымшаның 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі";
көрсетілген бұйрықтағы 2-қосымшадағы 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі";
көрсетілген бұйрықтағы 3-қосымшаның 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі";

пункт 4 в приложении 41 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно";
правый верхний угол в приложении 41 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 42
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148"
приложение 8 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту принудительного исполнения Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан
А. Муканова
Приложение к приказу
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2023 года № 74
Приложение 8 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о приостановлении исполнительного производства
"__"________20__года                         ____________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ____________________________ (фамилия, инициалы
частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ), рассмотрев материалы
исполнительного производства № __________________ от "____" ________________ 20 ___
года о ________________________________, (указываются требование исполнительного
документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
________________________________ (наименование исполнительного документа,
наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
___________________________________________________________________
(указываются основания приостановления исполнительного производства, со ссылкой на
нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных
исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта). На основании

көрсетілген бұйрықтағы 41-қосымшаның 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі";
көрсетілген бұйрықтағы 41-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
42-қосымша";
көрсетілген бұйрықтағы 8-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәжбүрлеп орындау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
А. Муканова
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2023 жылғы 27 қаңтардағы
№ 74 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
8-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру туралы ҚАУЛЫ
20__жыл "__" ________ _________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы ______________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
____________________ негізінде қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы,
атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20 __ жылғы "____" __________________________ атқарушылық іс(атқарушылық
құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу
материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
____________________________________________ (қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу
және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де
нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтата

изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 42, 44, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Исполнительное производство № ________________ от "___" _________ 20 __ года
о ______________________________ приостановить до ______________________________.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их
представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения,
подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с
Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению
исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня
совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или
должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным
исполнителем, стало о нем известно.
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия, инициалы)

тұру негізі) жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 42, 44, 126-баптарын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық іс жүргізу ________________________ дейін тоқтатыла тұрылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне
хабардар етілсін.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті
түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік
заңнамасына сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап
немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп
алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде
сотқа беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)