О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения"
Приказ Заместителя Премьер Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2023 года № 284. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2023 года № 32100
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным, и сроков его вынесения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18633) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить, что решение о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным выносится органами государственных доходов в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня совершения действий, предусмотренных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 2 статьи 96 Налогового кодекса.";
форму решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 284 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 наурызда № 32100 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18633 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 96-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімді Салық кодексінің 96-бабы 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген әрекеттерді жасаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органдары шығарады деп белгіленсін.";
камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Заместителя Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2023 года № 284
Утверждена приказом
Первого Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 апреля 2019 года № 411
форма
Решение о признании уведомления об устранении нарушений,
выявленных органами государственных доходов по результатам
камерального контроля, не исполненным
"___" ____________ 20 ___ года №____
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения действия (отмечается знаком X одна из соответствующих ячеек)
□ согласно подпункту 1) пункта 2 статьи 96 Налогового кодекса
□ согласно подпункту 2) пункта 2 статьи 96 Налогового кодекса
□ согласно подпункту 3) пункта 2 статьи 96 Налогового кодекса
уведомляет Вас __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента), индивидуальный
идентификационный номер/ бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН))
о вынесении решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных
органами государственных доходов по результатам камерального контроля
от "___" __________20 ___года да № _________ не исполненным:
________________________________________________________________________________
(подробно указываются причины и обоснования, которые послужили
основанием для принятия решения о признании уведомления об
устранении нарушений, выявленных органами государственных
доходов по результатам камерального контроля, не исполненным)
В соответствии с пунктом 4-1 статьи 96 Налогового кодекса при несогласии с настоящим
решением налогоплательщик (налоговый агент) в сроки, установленные статьей 96
Налогового кодекса, обжаловать в вышестоящий орган государственных доходов и (или) в
уполномоченный орган или в суд.
При этом, налогоплательщиком (налоговым агентом) необходимо направить копию
жалобы в орган государственных доходов, направивший решение.
Дополнительно информируем о том, что при неисполнении уведомления налоговых
органов об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля, в
порядке, определенном статьей 96 Налогового кодекса, предусмотрено проведение
тематической налоговой проверки в соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 145
Налогового кодекса. (Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018
года № 197 "Об утверждении Правил назначения тематических и встречных проверок и
вынесения решения о проведении хронометражного обследования". Зарегистрирован в
реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под номером № 16479.
Руководитель органа
государственных доходов
либо лицо, уполномоченное
руководителем _____________                                     _________________
(фамилия, имя, отчество                                           (подпись)
(при его наличии))
(место печати)
Решение получил _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование
налогоплательщика, подпись, дата)
Решение вручено
налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица органа государственных доходов, подпись, дата)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/ наименование
налогоплательщика:
_________________________
адрес:
___________________________
___________________________
Решение отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту) ________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и
(или) получения)

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 20 наурыздағы
№ 284 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары
–Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 30 сәуірдегі
№ 411 бұйрығымен
бекітілген
нысан
Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы 20 ___ жылғы "___" ____________ № __ шешім
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 96-бабының 4-тармағына сәйкес
________________________________________________________________________________________ (мемлекеттік кірістер органының атауы)
Әрекетті қарау нәтижелері бойынша (тиісті ұяшықтың бірін X белгісімен белгілейді)
□ Салық кодексінің 96-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес
□ Салық кодексінің 96-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес
□ Салық кодексінің 96-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес
Сізді_____________________________________________________________________________________ (салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе салық төлеушінің (салық агентінің) толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20___ жылғы "____"________№____________ камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім шығарылғаны туралы хабарлайды:
_________________________________________________________________________________________ (камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім қабылдауға негіз болған себептер мен негіздемелер егжей-тегжейлі көрсетіледі)
Салық кодексінің 96-бабының 4-1-тармағына сәйкес осы шешіммен келіспеген жағдайда, салық төлеуші (салық агенті) Салық кодексінің 96-бабында белгіленген мерзімде, жоғары тұрған органға және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа жүгінуге құқылы.
Бұл ретте шағымның көшірмесін салық төлеуші (салық агенті), шешім қабылданған салық органына жіберілуге тиіс.
Салық кодексінің 96-бабында айқындалған тәртіппен камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы салық органдарының хабарламасы орындалмаған кезде Салық кодексінің 145-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына сәйкес тақырыптық салықтық тексеру жүргізу көзделгені туралы қосымша хабардар етеміз. ("Тақырыптық және қарсы тексерулер тағайындау мен хронометраждық зерттеп-қарауды жүргізу туралы шешім шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 ақпандағы № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері реестірінді № 16479 тіркелген.
Орган басшысы Мемлекеттік кірістер немесе уәкілетті тұлға басшы _____________ _________________ (тегі, аты, әкесінің аты (қолы) (бар болса))
(мөр орны)
Шешімді алдым ____________________________________________________________ (салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/атауы, қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге (салық агентіне) табысетілді (мемлекеттік кірістер органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы:_____________________________
мекенжайы:
_______________
_______________
___________________________
Шешім салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді
___________________________________
______________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)