О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2023 года № 152. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2023 года № 32358
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2023 года № 152
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 марта 2020 года № 107
Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства
Глава 1. Общие положения

"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 152 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 сәуірде № 32358 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ауыл шаруашылығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 24 сәуірдегі
№ 152 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 30 наурыздағы
№ 107 бұйрығымен
бекітілген
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары
1-бөлім. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок предоставления бюджетных субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии), а также порядок оказания государственных услуг.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, который предусматривает внесение изменений и (или) дополнений информирует оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единый контакт-центр о внесенных изменениях и (или) дополнениях.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) кадастровый номер угодья – присваиваемый уникальный код участка с многолетними насаждениями, предназначенный для определения его местонахождения (идентификации) с использованием данных дистанционного зондирования Земли;
2) семена гибридов первого поколения – семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца полученные от скрещивания генетически различающихся родительских форм, дающие в первом поколении гибридные растения, превосходящие вследствие гетерозиса лучшую родительскую форму по урожайности или иным показателям;
3) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в реестре, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок (переводных заявок) на субсидирование и учета операций по ним;
4) отечественный производитель удобрений (далее – производитель удобрений) – физическое или юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, осуществляющее производство удобрений (за исключением органических) в Республике Казахстан и зарегистрировавшее их;
5) промышленный тепличный комплекс – комплекс сооружений защищенного грунта, с общей инвентарной площадью не менее 5 000 квадратных метров, функционирующий круглогодично с использованием средств механизации, выполненный в виде помещений со светопрозрачными боковыми ограждениями и кровлей и включающий системы: обогрева (центрального или газового, или автономного), климатического контроля (в том числе систему автоматического доувлажнения воздуха), досветки (при наличии), зашторивания, капельного орошения;

1. Осы Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджеттік субсидияларды (бұдан әрі – субсидиялар) тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде беру тәртібін және мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайды.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын және Бірыңғай байланыс орталығын хабардар етеді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) алқаптың кадастрлық нөмірі – Жерді қашықтықтан зондтау деректерін пайдалана отырып берілетін, орналасқан жерін айқындауға (сәйкестендіруге) арналған көпжылдық екпелері бар учаскенің бірегей коды;
2) бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары – бірінші ұрпақта гетерозис нәтижесінде ең үздік ата-енелік нысаннан шығымдылығы немесе өзге де көрсеткіштері бойынша асып түсетін будандық өсімдіктер беретін, генетикалық айырмашылығы бар ата-енелік нысандарды будандастырудан алынған жүгері, қант қызылшасы, рапс, күнбағыс, мақта, құмай, қызанақ және қияр тұқымдары;
3) жеке шот – субсидиялауға арналған өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген тұлғаны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін тізілімдегі жазбалар жиынтығы;
4) отандық тыңайтқыштарды өндіруші (бұдан әрі – тыңайтқыштарды өндіруші) – Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын, Қазақстан Республикасында тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өндіруді жүзеге асыратын және оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
5) өнеркәсіптік жылыжай кешені – механикаландыру құралдарын пайдалана отырып, жыл бойы жұмыс істейтін, жарық өткізгіш бүйір қоршаулары және төбе жабыны бар үй-жай түрінде орындалған және жылыту (орталық немесе газбен немесе автономды), климаттық бақылау (оның ішінде ауаны жете ылғалдандырудың автоматтандырылған жүйесін), жете жарық беру (бар болса), перделеу, тамшылатып суару жүйелерін қамтитын, кемінде 5 000 шаршы метр жалпы мүкәммалдық ауданы бар қорғалған топырақтағы құрылысжайлар кешені;

6) заявки – электронные заявки на получение субсидий:
сельскохозяйственным товаропроизводителем (далее – сельхозтоваропроизводитель) или сельскохозяйственным кооперативом (далее – сельхозкооператив) на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур;
производителем оригинальных семян (далее – оригинатор) на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала, полученного от маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (подвои, розетки, отпрыски и черенки);
элитно-семеноводческим хозяйством (далее – элитсемхоз) за фактически приобретенные оригинальные семена;
семеноводческим хозяйством (далее – семхоз), сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) за фактически приобретенные элитные семена;
сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) за фактически приобретенные семена первой репродукции, семена хлопчатника второй репродукции, семена гибридов первого поколения и (или) приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы);
сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом за приобретенные удобрения по полной стоимости;
сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости;
7) переводные заявки – электронные заявки на получение субсидий:
элитсемхозом, семхозом или реализатором семян (далее – реализатор) за приобретенные сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом субсидируемые семена по удешевленной стоимости;
производителем удобрений за приобретаемые сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения по удешевленной стоимости;
производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) за приобретаемые сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) пестициды, биоагенты (энтомофаги) по удешевленной стоимости;
8) поставщик пестицидов, биоагентов (энтомофагов) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющее производство (формуляцию) и (или) реализацию пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан инсектицидов, фунгицидов, гербицидов и биопрепаратов;
9) отечественный производитель пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (далее – производитель пестицидов, биоагентов (энтомофагов)) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющее производство пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на территории Республики Казахстан и имеющее специально оснащенные производственные помещения, биолаборатории, биофабрики, осуществляющее реализацию биоагентов и (или) зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан пестицидов;

6) өтінімдер – мынадай субсидиялар алуға арналған электрондық өтінімдер:
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (бұдан әрі – ауылшартауарынөндіруші) немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің (бұдан әрі – ауылшаркооперативі) басым дақылдар өндiру шығындарын ішінара өтеуге;
бірегей тұқым өндірушінің (бұдан әрі – оригинатор) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерінің аналықтарынан алынған отырғызу материалын (телітушілер, жертаған жапырақтар, балақ шыбықтар және қалемшелер) өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге;
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (бұдан әрі – элиттұқымшар) нақты сатып алынған бірегей тұқымдар үшін;
тұқым өсіру шаруашылығының (бұдан әрі – тұқымшар), ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) нақты сатып алынған элиталық тұқымдар үшін;
ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары, мақтаның екінші репродукция тұқымдары, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары және (немесе) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері (бұдан әрі – элиталық көшеттер) үшін;
ауылшартауарынөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің толық құнымен сатып алынған тыңайтқыштар үшін;
ауылшартауарынөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің толық құнымен сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін;
7) өтпелі өтінімдер – мынадай субсидиялар алуға арналған электрондық өтінімдер:
элиттұқымшардың, тұқымшардың немесе тұқым өткізушінің (бұдан әрі – өткізуші) ауылшартауарынөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің арзандатылған құнымен сатып алған субсидияланатын тұқымдары үшін;
тыңайтқыштар өндірушінің ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативі) арзандатылған құнымен сатып алатын тыңайтқыштары үшін;
пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушінің ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативі) арзандатылған құнымен сатып алатын пестицидтері, биоагенттері (энтомофагтары) үшін субсидия алуына арналған электрондық өтінімдер;
8) пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) жеткізуші – псетицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген инсектицидтерді, фунгицидтерді, гербицидтер мен биопрепараттарды өндіруді (формуляциялауды) және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
9) пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) отандық өндіруші (бұдан әрі – пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өндіруші) – Қазақстан Республикасының аумағында пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өндіруді жүзеге асыратын және биоагенттерді және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген пестицидтерді өткізуді жүзеге асыратын арнайы жарақтандырылған өндірістік үй-жайлары, биозертханалары, биофабрикалары бар дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;

10) минимальная стоимость пестицидов, биоагентов (энтомофагов) – сложившаяся на территории Республики Казахстан минимальная цена пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на соответствующий год, определяемая местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) путем анализа ценовых предложений (прайс-листов), а также информации, полученной от государственных органов для установления норм субсидий;
11) регламент применения пестицидов – требования к условиям и порядку применения пестицидов;
12) субсидируемые семена – оригинальные семена, элитные семена, семена первой репродукции, семена хлопчатника второй репродукции, семена гибридов первого поколения или элитные саженцы;
13) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в государственной информационной системе субсидирования;
14) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства" и аграрным ситуационным центром, регистрации заявки (переводной заявки) на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки (переводной заявки) на соответствие условиям субсидирования;
15) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГИСС;
16) кадастровый номер поля – присваиваемый уникальный код поля, предназначенный для определения его местонахождения (идентификации) с использованием данных дистанционного зондирования Земли;
17) поставщик удобрений – физическое или юридическое лицо, осуществляющее реализацию удобрений (за исключением органических) и зарегистрировавшее их;
18) продавец удобрений – производитель удобрений, поставщик удобрений или иностранный производитель удобрений;
19) минимальная стоимость удобрений – сложившаяся на территории Республики Казахстан минимальная цена удобрений на соответствующий год, определяемая МИО путем анализа ценовых предложений (прайс-листов) на удобрения для установления норм субсидий на них;

10) пестицидтердің, биоагенттердiң (энтофагтардың) ең төменгі құны – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – ЖАО) баға ұсыныстарын (прайс-парақтарын), сондай-ақ субсидиялар нормаларын белгілеу үшін мемлекеттік органдардан алынған ақпаратты талдау жолымен айқындайтын, Қазақстан Республикасы аумағында тиісті жылға қалыптасқан пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) ең төменгі бағасы;
11) пестицидтерді қолдану регламентi – пестицидтердi қолдану шарттары мен тәртiбiне қойылатын талаптар;
12) субсидияланатын тұқымдар – бірегей тұқымдар, элиталық тұқымдар, бірінші репродукция тұқымдары, мақтаның екінші репродукция тұқымдары, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары немесе элиталық көшеттер;
13) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
14) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған, "электрондық үкіметтің" веб-порталымен және аграрлық ахуалдық орталықпен өзара іс-қимыл жасасуға, субсидия алуға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуге, сондай-ақ өтінімнің (өтпелі өтінімнің) субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып реттелген жиынтығы;
15) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, СМАЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
16) танаптың кадастрлық нөмірі – Жерді қашықтықтан зондтау деректерін пайдалана отырып берілетін, танаптың орналасқан жерін анықтауға (сәйкестендіруге) арналған танаптың бірегей коды;
17) тыңайтқыштарды жеткізуші – тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өткізуді жүзеге асыратын және оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
18) тыңайтқыштарды сатушы – тыңайтқыштарды өндіруші, тыңайтқыштарды жеткізуші немесе шетелдік тыңайтқыштарды өндіруші;
19) тыңайтқыштардың ең төменгі нарықтық құны – Қазақстан Республикасының аумағында қалыптасқан тыңайтқыштардың тиісті жылға арналған, тыңайтқыштарға субсидия нормаларын белгілеу үшін олардың баға ұсыныстарына (прайс-парақтарды) талдау жүргізу жолымен ЖАО айқындайтын тыңайтқыштардың ең аз нарықтық құны;

20) иностранный производитель удобрений – нерезидент Республики Казахстан, зарегистрировавший удобрения (за исключением органических) иностранного производства;
21) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
22) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Субсидии выделяются оригинаторам, элитсемхозам, семхозам, реализаторам, сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам ежегодно в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами, по следующим направлениям:
1) развитие производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений;
2) развитие семеноводства;
3) удешевление стоимости удобрений (за исключением органических);
4) удешевление стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов.
4. Финансирование осуществляется в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан, на основании постановления МИО в соответствии с направлениями, указанными в пункте 3 настоящих Правил, в пределах средств, предусмотренных в областном бюджете, бюджете города республиканского значения, столицы на соответствующий год.
5. МИО формируют:
1) объемы субсидий по направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил;
2) перечень и нормы субсидий приоритетных культур;
3) перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений (далее – перечень и нормы субсидий на удобрения);
4) перечень субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (далее – перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги)).
При этом, МИО согласовывает с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) перечень и нормы субсидий приоритетных культур.

20) шетелдік тыңайтқыштарды өндіруші – шетелдік өндірістің тыңайтқыштарын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) тіркеген Қазақстан Республикасының бейрезиденті;
21) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
22) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Субсидиялар оригинаторларға, элиттұқымшарларға, тұқымшарларға, өткізушілерге, ауылшартауарынөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне жыл сайын осы Қағидаларда белгiленген тәртiпке сәйкес мынадай бағыттар бойынша беріледі:
1) басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық көшеттер өндiруді дамыту;
2) тұқым шаруашылығын дамыту;
3) тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) арзандату;
4) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын арзандату.
4. Қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен облыстық бюджетте, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жылға арналған бюджетінде көзделген қаражат шегінде осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттарға сәйкес ЖАО қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
5. ЖАО мыналарды қалыптастырады:
1) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша субсидиялар көлемдері;
2) басым дақылдардың тiзбесі және субсидиялар нормалары;
3) тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормалары (бұдан әрі – тыңайтқыштарға арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары);
4) субсидияланатын пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі және пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) 1 литріне (килограмына, грамына, данасына) арналған субсидиялар нормалары (бұдан әрі – пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары).
Бұл ретте ЖАО басым дақылдардың тізбесін және субсидиялар нормаларын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен (бұдан әрі – Министрлік) келіседі.

6. Акимы областей перераспределяют выделенные средства в пределах утвержденного объема субсидирования по направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
7. Структурное подразделение МИО, осуществляющее функции в области сельского хозяйства (далее – Управление), в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуальных помесячных планов финансирования по соответствующим направлениям субсидирования (далее – План финансирования) размещает их на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС.
8. По заявкам (переводным заявкам), в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренный в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки.
При превышении объемов заявленных субсидий над суммами, предусмотренными в местном бюджете по соответствующей бюджетной программе, дополнительные средства из местного бюджета выделяются путем внесения изменений в решение маслихата об утверждении соответствующего местного бюджета в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
9. В случае полного освоения бюджетных средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, по каждому направлению субсидирования, указанному в пункте 3 настоящих Правил, принятые Управлением заявки (переводные заявки) поступают в резерв (лист ожидания).
При выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, выплата субсидий осуществляется по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания). В случае отсутствия дополнительных средств в текущем финансовом году, по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания), субсидии выплачиваются в следующем финансовом году.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
Рассмотрение заявок (переводных заявок) и выплата субсидий, в том числе по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания), осуществляются в порядке очередности согласно дате и времени регистрации заявок (переводных заявок). Последующая заявка (переводная заявка) рассматривается после рассмотрения предыдущей заявки (переводной заявки).
10. МИО в срок до 30 декабря соответствующего года представляет в Министерство сводную информацию об использовании субсидий, выгруженную из ГИСС по направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений" изложен в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 1).

6. Облыстардың әкімдері субсидиялаудың бекітілген көлемі шегінде бөлінген қаражатты осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша қайта бөледі.
7. Ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ЖАО-ның құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – Басқарма) субсидиялаудың тиісті бағыттары бойынша ай сайынғы жеке қаржыландыру жоспарлары (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оларды ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да орналастырады.
8. Субсидиялар көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидияларды төлеу өтінім берілген сәттен кейінгі келесі айдан бастап кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
Мәлімделген субсидиялар көлемдері тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша жергілікті бюджетте көзделген сомалардан асып кеткен жағдайда, жергілікті бюджеттен қосымша қаражат Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті жергілікті бюджетті бекіту туралы мәслихат шешіміне өзгерістер енгізу жолымен бөлінеді.
9. Жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген бюджет қаражаты толық игерілген жағдайда, осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген субсидиялаудың әрбір бағыты бойынша Басқарма қабылдаған өтінімдер (өтпелі өтінімдер) резервке (күту парағына) келіп түседі.
Ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде субсидияларды төлеу резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында қосымша қаражат болмаған жағдайда, резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидиялар келесі қаржы жылында төленеді.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне қосылмайды.
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қарау және субсидиялар төлеу, оның ішінде резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша төлеу өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Келесі өтінім (өтпелі өтінім) алдыңғы өтінім (өтпелі өтінім) қаралғаннан кейін қаралады.
10. ЖАО тиiстi жылдың 30 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде Министрлікке осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша СМАЖ-дан жүктелген субсидияны пайдалану туралы жиынтық ақпарат ұсынады.
11. "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшада (бұдан әрі – №1-тізбе) жазылған.

Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 2).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" изложен в приложении 3 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 3).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" изложен в приложении 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень №4).
МИО обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
12. Отказ в предоставлении субсидий осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечней № 1, № 2, № 3 и № 4.
13. В случае сбоя ГИСС, содержащих необходимые сведения для выдачи субсидий, МИО незамедлительно уведомляет Министерство по предоставлению доступа к ГИСС о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и веб-портала осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
14. Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
15. Не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий.
Электронная счет-фактура запрашивается из информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ) в режиме "запрос – ответ" с подтверждением контрагента в ИС ЭСФ до подачи заявки в ГИСС (запрошенная электронная счет-фактура автоматически блокируется в ИС ЭСФ при подтверждении использования электронной счет-фактуры для получения мер государственной поддержки).
В случае отзыва, аннулирования и корректировки электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий, получатель субсидий возвращает полученные субсидии в МИО.
16. Сельхозтоваропроизводители (сельхозкооперативы), получающие субсидии в растениеводстве, заключают соглашение с МИО и территориальными департаментами Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан (далее – МТИ) об исполнении встречных обязательств по реализации произведенной продукции через информационную систему МТИ по рыночным ценам (далее – Соглашение).
Выполнение условий Соглашения осуществляется в ГИСС, в том числе путем интеграционного взаимодействия с информационной системой МТИ. В случае невыполнения принятых условий Соглашения, сельхозтоваропроизводители (сельхозкооперативы) не получают субсидии по программам субсидирования в растениеводстве в следующем году.

"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада (бұдан әрі – №2-тізбе) жазылған.
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада (бұдан әрі – №3-тізбе) жазылған.
"Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшада (бұдан әрі – №4-тізбе) жазылған.
ЖАО Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес субсидия алу сатысы туралы деректердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
12. Субсидиялар беруден бас тарту № 1, № 2, № 3 және № 4-тізбелердің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
13. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтыған СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, ЖАО СМАЖ-ға қолжетімділікті бере отырып, туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблемалар туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен веб-порталдың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
14. Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
15. Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.
Электрондық шот-фактура электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйеден (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) СМАЖ-ға өтінім бергенге дейін ЭШФ АЖ-да контрагентті растай отырып, "сұрақ-жауап" режимінде сұратылады (сұратылған электрондық шот-фактура мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдалануды растау кезінде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде бұғатталады).
Субсидияларды алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды қайтарып алған, жойған және түзеткен жағдайда, субсидия алушы алынған субсидияларды ЖАО-ға қайтарады.
16. Өсімдік шаруашылығында субсидия алатын ауылшартауарынөндірушілер (ауылшаркооперативтері) ЖАО-мен және Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің (бұдан әрі – СИМ) Сауда комитетінің аумақтық департаменттерімен өндірілген өнімді нарықтық бағалар бойынша СИМ-нің ақпараттық жүйесі арқылы өткізу туралы қарсы міндеттемелерді орындау туралы келісімге (бұдан әрі – Келісім) қол қояды.
Келісімді орындау СМАЖ-да, оның ішінде СИМ-нің ақпараттық жүйесімен интеграциялық өзара іс-қимыл арқылы жүзеге асырылады. Келісімнің қабылданған талаптары орындалмаған жағдайда, ауылшартауарынөндірушілер (ауылшаркооперативтері) келесі жылы өсімдік шаруашылығындағы субсидиялау бағдарламалары бойынша субсидия алмайды.

Нормы настоящего пункта действуют на сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством продукции, входящей в перечень социально значимых продовольственных товаров, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2010 года № 145, и имеющих площадь земельных участков, превышающую минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения, которые утверждаются в соответствии с пунктом 5 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан.
Реализация Соглашения осуществляется со второго полугодия 2024 года.
Раздел 2. Порядок субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства
Глава 1. Субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений
Параграф 1. Основные положения
17. Перечень приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений (далее – перечень и нормы субсидий) предоставляются сопроводительным письмом за подписью заместителя акима области, города республиканского значения, столицы, на одобрение в Министерство не позднее 1 декабря соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Министерству перечня и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты затрат по каждой субсидируемой культуре, согласованные с научными организациями аграрного профиля, имеющими аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющимися резидентами Республики Казахстан), а также подтверждающие согласование перечня и норм субсидий с региональной палатой предпринимателей и общественным советом области, города республиканского значения, столицы.
Министерство в течение десяти рабочих дней соответствующим сопроводительным письмом возвращает перечень и нормы субсидий – в случае положительного решения, либо направляет на доработку перечень и нормы субсидий – в случае отрицательного решения. Срок доработки перечня и норм субсидий МИО составляет пять рабочих дней.
Перечень и нормы субсидий утверждаются постановлением МИО не позднее 30 декабря соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются в ГИСС и на официальном интернет-ресурсе МИО.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой, второй, третьей и четвертой настоящего пункта.
Параграф 2. Получатели субсидий
18. Субсидии выделяются сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам ежегодно в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами на частичное возмещение затрат по приоритетным культурам за сданную продукцию на переработку перерабатывающему предприятию, либо переданных на переработку собственным перерабатывающим структурам, в текущем году и в четвертом квартале предыдущего года.

Осы тармақтың нормалары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 наурыздағы № 145 қаулысымен бекітілген әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесіне кіретін өнімді өндірумен айналысатын және Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 50-бабының 5-тармағына сәйкес ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең төменгі мөлшерінен асатын жер учаскелерінің алаңы бар ауылшартауарынөндірушілерге (ауылшаркооперативтеріне) қолданылады.
Келісімді іске асыру 2024 жылдың екінші жартыжылдығынан бастап жүзеге асырылады.
2-бөлім. Өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау тәртібі
1-тарау. Басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялау
1-параграф. Негізгі ережелер
17. Басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған дақылдар тiзбесі және субсидия нормалары (бұдан әрі – тізбе және субсидиялар нормалары) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі орынбасарының қолы қойылған ілеспе хатпен тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірілмей Министрлікке мақұлдауға беріледі.
Тізбені және субсидиялар нормаларын Министрлікке мақұлдауға берген кезде, субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін (ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдармен келісілген әрбір субсидияланатын дақыл бойынша шығындар есептемелері), сондай-ақ тізбенің және субсидиялар нормаларының өңірлік кәсіпкерлер палатасымен және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық кеңесімен келісілгенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Министрлік оң шешім шығарған жағдайда, он жұмыс күні ішінде тізбені және субсидиялар нормаларын тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады не теріс шешім шығарған жағдайда, тізбені және субсидиялар нормаларын пысықтауға жолдайды. ЖАО-ның тізбені және субсидиялар нормаларын пысықтау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Тізбе және субсидиялар нормалары ЖАО-ның қаулысымен тиісті жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде СМАЖ-да және ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Тізбеге және субсидиялар нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші, екінші, үшінші және төртінші бөлімдерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
2-параграф. Субсидия алушылар
18. Субсидиялар ауылшартауарынөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне жыл сайын осы Қағидаларда белгiленген тәртiпке сәйкес өңдеу кәсіпорнына өңдеуге тапсырылған не ағымдағы жылы және өткен жылдың төртінші тоқсанында меншікті өңдеу құрылымдарына өңдеуге берілген өнім үшін басым дақылдар бойынша шығындарды ішінара өтеуге бөлінеді.

Параграф 3. Условия получения субсидий
19. Субсидии выплачиваются по приоритетным сельскохозяйственным культурам на 1 тонну по нормам субсидий, утвержденным постановлением МИО. Приоритетная культура определяется исходя из рекомендуемой схемы специализации регионов, производство которой направлено на обеспечение загруженности перерабатывающих предприятий сырьем отечественного производства, увеличение объема выпускаемой переработанной продукции, обеспечение внутренней потребности рынка и развитие экспорта.
При этом, МИО самостоятельно определяет целесообразность субсидирования производства приоритетных сельскохозяйственных культур за исключением пшеницы.
20. Выплата субсидий осуществляется при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства";
2) регистрации в ГИСС заявки, поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) посева в текущем году или в предыдущем году (по сданной продукции в четвертом квартале предыдущего года) приоритетных сельскохозяйственных культур на полях, находящихся в пределах границ земельного участка сельскохозяйственного назначения, права (землепользования или частной собственности) сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), подтвержденные в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии:
при сдаче продукции на переработку членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при сдаче продукции на переработку сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии при сдаче продукции на переработку крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

3-параграф. Субсидияларды алу шарттары
19. Субсидиялар ЖАО-ның қаулысымен бекітілген субсидиялар нормалары бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша 1 тоннаға төленеді. Басым дақылдар өңірлерді мамандандырудың ұсынылатын схемасына қарай айқындалады, оның өндірісі өңдеуші кәсіпорындардың отандық өндірістің шикізатымен жүктелуін қамтамасыз етуге, өндірілетін өңделген өнім көлемін ұлғайтуға, нарықтың ішкі қажеттілігін қамтамасыз етуге және экспортты дамытуға бағытталған.
Бұл ретте, ЖАО бидайды қоспағанда, басым ауыл шаруашылығы дақылдарын өндіруді субсидиялаудың орындылығын дербес айқындайды.
20. Субсидияларды төлеу мынадай шарттар сақталған кезде жүзеге асырылады:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім беруі;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ қойылған өтінімнің СМАЖ-да тіркелуі;
3) СМАЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) ағымдағы жылы немесе өткен жылы (өткен жылдың төртінші тоқсанында тапсырылған өнім бойынша) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің шекарасы шегінде орналасқан танаптарда басым ауыл шаруашылығы дақылдарын егу, СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) құқығы (жер пайдалану немесе жеке меншік).
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілердің субсидия алуына өтінім береді. Бұл ретте, ауылшартауарынөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім береді:
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативінің мүшелері тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативі тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте, ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен алынған үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік нысанында ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар өнімді өңдеуге шаруа немесе фермерлік қожалықтар тапсырған жағдайда, субсидияға өтінім береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

5) наличии сведений о поле в ГИСС, подтвержденные данными дистанционного зондирования Земли (по полям, на которых осуществлялся посев приоритетных культур);
6) подтверждении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) факта реализации приоритетных культур на перерабатывающее предприятие в результате информационного взаимодействия ГИСС с ИС ЭСФ.
Подтверждение факта реализации не требуется для сахарных заводов и крахмалопаточных заводов, самостоятельно осуществляющих производство сахарной свеклы и кукурузы на зерно на землях сельскохозяйственного назначения и самостоятельно осуществляющих переработку данной продукции.
21. Для получения субсидий на 1 тонну продукции сельхозтоваропроизводители (сельхозкооперативы) указывают дополнительно в заявке сведения касательно наличия:
договоров с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной продукции;
документов, подтверждающих передачу сельскохозяйственной продукции между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и перерабатывающим предприятием и (или) платежных документов, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) перерабатывающего предприятия;
при переработке сельскохозяйственной продукции в собственных перерабатывающих предприятиях – документа, подтверждающего передачу сельскохозяйственной продукции между структурными подразделениями перерабатывающего предприятия, подписанного их руководителями.
Параграф 4. Порядок расчета субсидии
22. Субсидии рассчитываются из подтвержденных сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) объемов реализованной (сданной) сельскохозяйственной продукции, подлежащих субсидированию, и норм субсидий, утвержденных постановлением МИО по следующей формуле:
С = З х Нс,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
З – подтвержденный объем реализованной (сданной) сельскохозяйственной продукции, тонна;
Нс – норма субсидий без налога на добавленную стоимость, тенге.
Параграф 5. Порядок выплаты субсидий
23. Прием заявок осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 20 декабря соответствующего года.
При этом, МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок, в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок.
24. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.

5) Жерді қашықтықтан зондтау деректерімен расталған СМАЖ-дағы егіс туралы мәліметтердің болуы (басым дақылдарды себу жүзеге асырылған егістер бойынша);
6) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) басым дақылдарды өңдеуші кәсіпорынға өткізу фактісін СМАЖ-дың ЭШФ АЖ-мен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде растауы.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде қант қызылшасы мен дәндік жүгері өндіруді өз бетінше жүзеге асыратын және аталған өнімді өңдеуді өз бетінше жүзеге асыратын қант зауыттары мен крахмал-сірне зауыттары үшін өткізу фактісін растау талап етілмейді.
21. Өнімнің 1 тоннасына субсидиялар алу үшін ауылшартауарынөндірушілер (ауылшаркооперативтері) өтінімде мыналардың болуына қатысты мәліметтерді қосымша көрсетеді:
өңдеуші кәсіпорынмен жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарттар;
ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) мен өңдеуші кәсіпорын арасында ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын құжаттардың және (немесе) өңдеуші кәсіпорынның шеккен шығындарын (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттары;
ауыл шаруашылығы өнімін өзінің өңдеуші кәсіпорындарында өңдеген кезде өңдеуші кәсіпорынның құрылымдық бөлімшелері арасында ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын, олардың басшылары қол қойған құжат.
4-параграф. Субсидияларды есептеу тәртібі
22. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) растаған өңдеуге өткізілген (тапсырылған), субсидиялауға жататын ауыл шаруашылығы өнімінің көлемдерінен және ЖАО-ның қаулысымен бекітілген субсидиялар нормаларынан мынадай формула бойынша есептеледі:
С = З х Нс,
мұндағы:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
З – өңдеуге өткізілген (тапсырылған) ауыл шаруашылығы өнімінің расталған көлемі, тонна;
Нс – қосылған құн салығынсыз субсидиялар нормасы, теңге.
5-параграф. Субсидиялар төлеу тәртібі
23. Өтінімдерді қарау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап 20 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
Бұл ретте, ЖАО өтінімдерді қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.
24. Жеке кабинеттегі тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма Министрлікке жыл сайын ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жібереді.

25. Для регистрации в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства: бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня или национального оператора почты.
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
26. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований, указанных в пункте 20 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
27. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГИСС.
28. Управление в соответствии с Планом финансирования в течение двух рабочих дней после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 27 настоящих Правил формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", и направляет уведомление о перечислении субсидий в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).
Глава 2. Субсидирование производства многолетних насаждений
Параграф 1. Получатели субсидий
29. Субсидирование производства многолетних насаждений осуществляется путем частичного (50 %) возмещения затрат на производство посадочного материала, полученного от маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (подвои, розетки, отпрыски и черенки) (далее – посадочный материал).

25. Жеке кабинетте тіркелу үшін ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бiрлескен кәсiпкерлiк нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің немесе почтаның ұлттық операторының ағымдағы шотының деректері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
26. Өтінімді қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген талаптарды СМАЖ-бен тексеру үшін қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім СМАЖ-да оған ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) ЭЦҚ-сымен қол қою жолымен тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
27. Басқарма өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдаланып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тарту шығарады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
28. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес Басқарма осы Қағидалардың 27-тармағына сәйкес өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМАЖ-да қалыптастырады және электрондық құжат нысанында субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жолданады.
2-тарау. Көпжылдық екпелер өндірісін субсидиялау
1-параграф. Субсидиялар алушылар
29. Көпжылдық екпелер өндірісін субсидиялау жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелері аналықтарынан алынған отырғызу материалын (телітушілер, жертаған жапырақтар, балақ шыбықтар және қалемшелер) (бұдан әрі – отырғызу материалы) өндіруге арналған шығындарды ішінара (50%) өтеу жолымен жүзеге асырылады.

Параграф 2. Условия получения субсидий
30. Субсидии на производство посадочного материала выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства";
2) регистрации поданной оригинатором заявки в ГИСС;
3) наличии в ГИСС лицевого счета оригинатора, данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждении затрат оригинатора за фактически реализованный посадочный материал в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ;
5) наличии у оригинатора земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
В случае подачи заявки оригинатором, созданным в форме крестьянского или фермерского хозяйства, земельные участки которых зарегистрированы за их членами, допускается подтверждение наличия земельных участков, правоустанавливающими и идентификационными документами на земельные участки, сканированные электронные копии которых размещаются в ГИСС.
Параграф 3. Порядок расчета субсидий
31. Субсидии на производство посадочного материала выплачиваются оригинаторам по формуле:
С = М х Н;
где:
C – размер субсидий, тенге;
М – количество реализованного посадочного материала, штук;
Н – норматив субсидий на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда (далее – норматив субсидий), указанный в приложении 7 к настоящим Правилам, тенге.
При этом для расчета применяется фактическая цена реализации либо норматив субсидий.
В случае, если фактическая стоимость посадочного материала ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий, указанных в пункте 29 настоящих Правил.
В случае, если фактическая стоимость посадочного материала выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий, указанному в приложении 7 к настоящим Правилам.
Параграф 4. Порядок выплаты субсидий
32. Прием заявок осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года.
При этом, МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок, в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок.

2-параграф. Субсидиялар алу шарттары
30. Отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім беру;
2) оригинатор берген өтінімді СМАЖ-да тіркеу;
3) СМАЖ-да оригинатордың деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде нақты өткізілген отырғызу материалы үшін оригинатордың жұмсалған шығындарын растау;
5) оригинаторда СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Шаруа немесе фермер қожалығы нысанында құрылған, жер учаскелері мүшелерінің атына тіркелген оригинатор өтінім берген жағдайда, жер учаскелерінің бар екенін жер учаскелеріне арналған құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаттарымен растауға жол беріледі, олардың сканерленген электрондық көшірмелері СМАЖ-да орналастырылады.
3-параграф. Субсидияларды есептеу тәртібі
31. Отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар оригинаторларға мынадай формула бойынша төленеді:
С = М х Н;
мұнда:
C – субсидия мөлшері, теңге;
М – өткізілген отырғызу материалының саны, дана;
Н – осы Қағидаларға 7-қосымшада көрсетілген жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар нормативі (бұдан әрі – субсидиялар нормативі), теңге.
Бұл ретте есептеу үшін нақты өткізу бағасы не субсидиялар нормативі қолданылады.
Отырғызу материалының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Отырғызу материалының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия осы Қағидаларға 7-қосымшада көрсетілген субсидиялар нормативіне тең болады.
4-параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі
32. Өтінімдерді қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
Бұл ретте, ЖАО өтінімдерді қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.

33. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) оригинаторам необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
34. Для регистрации в Личном кабинете оригинатором указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, в форме совместного предпринимательства: БИН (в том числе иностранного юридического лица), БИН филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия БИН у юридического лица, полное наименование, фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя или лица, уполномоченного на регистрацию в Личном кабинете;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня или национального оператора почты.
При изменении вышеуказанных данных оригинатор в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
35. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 3), 4) и 5) пункта 30 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП оригинатора и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
36. В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, оригинатор имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва.
37. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет оригинатора в ГИСС.
38. Управление в соответствии с Планом финансирования в течение двух рабочих дней после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 37 настоящих Правил формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", и направляет уведомление о перечислении субсидий в форме электронного документа в Личный кабинет оригинатора.
Глава 3. Субсидирование развития семеноводства

33. Жеке кабинеттегі тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) оригинаторлардың ЭЦҚ-сы болуы тиіс;
2) Басқарма Министрлікке жыл сайын ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.
34. Оригинатор Жеке кабинетте тіркелу үшін мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: ЖСН, аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бiрлескен кәсiпкерлiк нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: БСН (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғада БСН болмаған жағдайда, шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН-сы, толық атауы, бірінші басшысының немесе Жеке кабинетте тіркеуге уәкілетті адамның аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық почта операторының ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, оригинатор бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
35. Өтінімді қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 30-тармағы 3), 4) және 5) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім СМАЖ-да оригинатордың ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
36. Егер Басқарма төлеуге арналған төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, онда оригинаторда себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алу мүмкіндігі болады.
37. Басқарма өтінім тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында оригинатордың СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
38. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес Басқарма осы Қағидалардың 37-тармағына сәйкес өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын СМАЖ-да қалыптастырады және электрондық құжат нысанында субсидиялардың аударылғаны туралы хабарламаны оригинатордың Жеке кабинетіне жолдайды.
3-тарау. Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау

Параграф 1. Основные положения
39. Объемы бюджетных средств на субсидирование развития семеноводства (далее – объемы субсидий на семена) утверждаются постановлением МИО ежегодно не позднее 1 февраля соответствующего года.
МИО размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объемы субсидий на семена в течение трех рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта.
40. Управление размещает в ГИСС перечень производителей оригинальных семян, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств и реализаторов семян по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При этом в течение 2 двух рабочих дней после выдачи свидетельства об аттестации, переаттестации либо прекращении действия свидетельства об аттестации в соответствии с Правилами аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11773) (далее – Правила аттестации), Управление вносит в ГИСС соответствующие изменения в перечень производителей оригинальных семян, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств и реализаторов семян.
Предельные нормы высева семян сельскохозяйственных культур размещаются Управлением в ГИСС на основе заключений научных организаций аграрного профиля, имеющих аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющихся резидентами Республики Казахстан. При расчете субсидий, в случае применения нормы высева, превышающей предельную норму высева, субсидии рассчитываются по предельной норме высева.
41. Ежегодно Управлением создается комиссия по обследованию многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – Комиссия) из числа сотрудников МИО (в том числе районных/городских) и организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций. Общее количество членов Комиссии составляет пять человек. Председателем Комиссии является руководитель Управления.
Члены Комиссии регистрируются Управлением в ГИСС.
Для обследования многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает предварительную заявку на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
Члены Комиссии в течение десяти рабочих дней осуществляют проверку документов, осмотр земельных участков сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), обследование многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, заложенных сельхозтоваропроизводителями (сельхозкооперативами) элитными саженцами.
На каждого сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) направляется не менее 2 (двух) специалистов, которые определяются Комиссией.
Обследование осуществляется в присутствии сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) или его доверенного лица и по результатам оформляется акт обследования заложенных многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее – акт обследования).

1-параграф. Негізгі ережелер
39. Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемі (бұдан әрі – тұқымдарға арналған субсидиялар көлемі) жыл сайын тиісті жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей ЖАО-ның қаулысымен бекітіледі.
ЖАО нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да субсидиялар көлемдерін орналастырады.
40. Басқарма СМАЖ-да осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірегей тұқым өндірушілердің, элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының, тұқым өсіру шаруашылықтарының және тұқым өткізушілердің тізбесін орналастырады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11773 болып тіркелген) бекітілген Бірегей және элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларына (бұдан әрі – Аттестаттау қағидалары) сәйкес аттестаттау, қайта аттестаттау туралы куәлік берілгеннен не аттестаттау туралы куәліктің қолданылуы тоқтатылғаннан кейін 2 екі жұмыс күні ішінде Басқарма СМАЖ-да бірегей тұқым өндірушілердің, элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының, тұқым өсіру шаруашылықтарының және тұқым өткізушілердің тізбесіне тиісті өзгерістер енгізеді.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымын себудің шекті нормаларын Басқарма СМАЖ-да ғылыми және шекті ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдардың қорытындылары негізінде орналастырады. Субсидияларды есептеу кезінде себудің шекті нормасынан асатын себу нормасы қолданылған жағдайда, субсидиялар себудің шекті нормасы бойынша есептеледі.
41. Жыл сайын Басқарма ЖАО-ның (оның ішінде аудандық/қалалық) және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын ұйымдардың қызметкерлері қатарынан жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеу жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) құрады. Комиссия мүшелерінің жалпы саны бес адамды құрайды. Комиссия төрағасы Басқарма басшысы болып табылады.
Комиссия мүшелерін Басқарма СМАЖ-да тіркейді.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеу үшін ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы алдын ала өтінім береді.
Комиссия мүшелері он жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) жер учаскелерін қарап-тексеруді, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) элиталық көшеттермен отырғызған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарауды жүзеге асырады.
Әрбір ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) Комиссия айқындаған кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Зерттеп-қарау ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) немесе оның сенім білдірілген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отырғызылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау актісі (бұдан әрі – зерттеп-қарау актісі) ресімделеді.

Параграф 2. Получатели субсидий
42. Субсидии предназначаются для:
1) частичного (70 %) возмещения затрат элитсемхозов за фактически приобретенные оригинальные семена районированных и перспективных сортов;
2) частичного (70 %) возмещения затрат семхозов, сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные элитные семена;
3) частичного (50 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции;
4) частичного (50 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения;
5) частичного (50 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.
При этом субсидии по элитным семенам и семенам гибридов первого поколения томатов и огурцов предназначаются для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), возделывающих томаты и огурцы в условиях защищенного грунта в промышленных тепличных комплексах.
Параграф 3. Условия получения субсидий
43. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче элитсемхозом заявки на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
44. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче семхозом, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
При этом субсидии выплачиваются на объем элитных семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля – на площадь не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника.
При условии наличия бюджетных средств в необходимом объеме, субсидии на элитные семена выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры.
Семхозу одновременно являющемуся элитсемхозом не выплачиваются субсидии за фактически приобретенные элитные семена сортов, по которым данный семхоз в качестве элитсемхоза в текущем году или в предыдущие три года осуществлял производство и реализацию элитных семян в соответствии с Правилами аттестации.
Сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) одновременно являющемуся элитсемхозом не выплачиваются субсидии за фактически приобретенные элитные семена сортов, по которым данный сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) в качестве элитсемхоза в текущем году или в предыдущие три года осуществлял производство и реализацию элитных семян в соответствии с Правилами аттестации.

2-параграф. Субсидия алушылар
42. Субсидиялар:
1) элиттұқымшардың нақты сатып алынған аудандастырылған және перспективалы сорттардың бірегей тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (70%) өтеуге;
2) тұқымшардың, ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға жұмсаған шығындарын ішінара (70%) өтеуге;
3) ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (50%) өтеуге;
4) ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (50%) өтеуге;
5) ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін жұмсаған шығындарын ішінара (50%) өтеуге арналады.
Бұл ретте қызанақ пен қиярдың элиталық тұқымдары және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары бойынша субсидиялар қызанақ пен қиярды өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде қорғалған топырақ жағдайында өсіретін ауылшартауарынөндірушілерге (ауылшаркооперативтеріне) арналады.
3-параграф. Субсидия алу шарттары
43. Осы Қағидалардың 42-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялар осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда төленеді.
44. Осы Қағидалардың 42-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген субсидиялар тұқымшар, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді берген жағдайда төленеді.
Бұл ретте субсидиялар қызанақтың, қиярдың және мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 15 (он бес) пайыздан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқым көлеміне төленеді.
Бюджет қаражаты қажетті көлемде болған жағдайда, элиталық тұқымдарға арналған субсидиялар дақылдың егіс алаңының 30 (отыз) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Бір мезгілде элиталық тұқым шаруашылығы болып табылатын тұқымшарға ағымдағы жылы элиталық тұқым ретінде немесе алдыңғы үш жылда Аттестаттау қағидаларына сәйкес элиталық тұқым өндіруді және өткізуді жүзеге асырған сорттардың нақты сатып алынған элиталық тұқымдары үшін субсидиялар төленбейді.
Бір мезгілде элиттұқымшар болып табылатын ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) осы ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) ағымдағы жылы немесе алдыңғы үш жылда элиттұқымшар ретінде Аттестаттау қағидаларына сәйкес элиталық тұқымдарды өндіруді және өткізуді жүзеге асырған сорттардың нақты сатып алынған элиталық тұқымдары үшін субсидиялар төленбейді.

45. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
При этом субсидии выплачиваются на объем семян первой репродукции, приобретенных на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции – на площадь не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии наличия бюджетных средств в необходимом объеме, субсидии на семена первой репродукции выплачиваются на площадь до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры.
Сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) одновременно являющемуся семхозом не выплачиваются субсидии за фактически приобретенные семена первой репродукции сортов, по которым данный сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) в качестве семхоза в текущем году или в предыдущие два года осуществлял производство и реализацию семян первой репродукции в соответствии с Правилами аттестации.
46. Субсидии, указанные в подпункте 4) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
47. Субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
48. При приобретении субсидируемых семян по удешевленной стоимости у элитсемхоза (семхоза, реализатора) на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".

45. Осы Қағидалардың 42-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына және (немесе) екінші репродукцияның мақта тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берген жағдайда төленеді.
Бұл ретте субсидиялар мақтаның бірінші және екінші репродукция тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 20 (жиырма) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарының көлеміне, картоптың бірінші репродукция тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған тұқым көлеміне төленеді.
Бюджет қаражаты қажетті көлемде болған жағдайда, бірінші репродукция тұқымдарына субсидиялар дақылдың егіс алаңының 40 (қырық) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Бір мезгілде тұқымшар болып табылатын ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) осы ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) ағымдағы жылы немесе алдыңғы екі жылда тұқымшар ретінде Аттестаттау қағидаларына сәйкес бірінші репродукция тұқымдарын өндіруді және өткізуді жүзеге асырған сорттардың бірінші репродукциясының нақты сатып алынған тұқымдары үшін субсидиялар төленбейді.
46. Осы Қағидалардың 42-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарынөндiрушi (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы берген жағдайда төленеді.
47. Осы Қағидалардың 42-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім берген кезде төленеді.
48. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды шарт негізінде элиттұқымшардан (тұқымшардан, өткізушіден) арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда, осы Қағидаларға 16-қосымшаға "сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы береді.

В таком случае субсидия выплачивается элитсемхозу (семхозу, реализатору) при условии внесения элитсемхозом (семхозом, реализатором) не позднее пятнадцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам в соответствии с пунктами 60 и 61 настоящих Правил.
В случае невнесения в установленный срок элитсемхозом (семхозом, реализатором) сведений в переводную заявку по фактически реализованным субсидируемым семенам сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
В случае реализации элитсемхозом (семхозом, реализатором) субсидируемых семян сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) другой области, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает заявку в адрес Управления области, на территории которой расположены посевные площади. При этом субсидии выплачиваются за счет средств, предусмотренных в местном бюджете области, на территории которой расположены посевные площади сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).
При приобретении субсидируемых семян у оригинатора, элитсемхоза (семхоза, реализатора) подтверждение наличия аттестации на производство и реализацию заявленного к субсидированию сорта подтверждается в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой "Государственная база данных "Е-лицензирование".
49. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) регистрации поданной элитсемхозом (семхозом, реализатором) и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) в ГИСС;
2) наличии в ГИСС лицевого счета элитсемхоза, семхоза, реализатора и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
3) подтверждении затрат за приобретенные элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.
При приобретении элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян напрямую у иностранного производителя, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение субсидируемых семян подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива)), который приобрел субсидируемые семена из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Кодекс), подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения семян перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные субсидируемые семена (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и продавцом семян (оригинатора, элитсемхоза, семхоза, реализатора, иностранного производителя);

Мұндай жағдайда субсидия элиттұқымшарға (тұқымшарға, өткізушіге) элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) өтпелі өтінімге күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей осы Қағидалардың 60 және 61-тармақтарына сәйкес нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар туралы мәліметтерді енгізгенде төленеді.
Элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) өтпелі өтінімге нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар туралы мәліметтерді белгіленген мерзімде енгізбеген жағдайда, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) субсидияланатын тұқымдарды басқа облыстың ауылшартауарынөндірушілеріне (ауылшаркооперативіне) өткізген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) аумағында егіс алаңдары орналасқан облыс басқармасының атына өтінім береді. Бұл ретте субсидиялар аумағында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) егіс алаңдары орналасқан облыстың жергілікті бюджетінде көзделген қаражат есебінен төленеді.
Субсидияланатын тұқымдарды оригинатордан, элиттұқымшардан (тұқымшардан, өткізушіден) сатып алған кезде субсидиялауға мәлімделген сортты өндіруге және өткізуге аттестаттаудың болуын растау СМАЖ-дың "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
49. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) және ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) берген өтінімінің (өтпелі өтінімінің) СМАЖ-да тіркелуі;
2) СМАЖ-да элиттұқымшардың, тұқымшардың, өткізушінің және ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
3) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндiрушiлердің (ауылшаркооперативтерінің) сатып алған субсидияланатын тұқымдарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Элиттұқымшар, тұқымшар және ауылшартауарөндiрушi (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды ЭШФ АЖ қолданбайтын шетелдік тұқым өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, субсидияланатын тұқымдарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларацияның (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден субсидияланатын тұқымдар сатып алған элиттұқымшар, тұқымшар, ауылшартауарөндiрушiлер (ауылшаркооперативі) үшін) мәліметтерімен немесе "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Кодекс) 456-бабының 2-тармағына сәйкес тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын тұқымдарды, кейіннен ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған тұқымдар үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, тұқымдарды сатушы (оригинатор, элиттұқымшар, тұқымшар, өткізуші, шетелдік өндіруші) арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып болып табылады;

4) наличии у элитсемхоза, семхоза и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади на праве землепользования и (или) частной собственности, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении субсидируемых семян членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении субсидируемых семян сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении семян крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
5) наличии (для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством томатов и огурцов в защищенном грунте) промышленного тепличного комплекса с соответствующим размером рабочей площади теплицы, подтвержденного в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственной базой данных "Регистр недвижимости".

4) элиттұқымшарда, тұқымшарда және ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өндірістік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарынөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарынөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативінің мүшелері сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативі сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тұқымдарды сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;
5) СМАЖ-дың "Жылжымайтын мүлік тізілімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті мөлшерде жұмыс алаңы бар өнеркәсіптік жылыжай кешенінің (қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауылшартауарынөндірушілер (ауылшаркооперативтері үшін) болуы.

Параграф 4. Порядок расчета субсидий
50. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 42 настоящих Правил, рассчитываются по формуле:
С = НВ х П х Н;
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
НВ – норма высева, тонн на гектар;
П – площадь сельскохозяйственной культуры у элитсемхоза, гектар;
Н – норматив субсидий на семена (на 1 тонну), указанный в приложении 17 к настоящим Правилам, тенге.
При этом для расчета применяется фактическая цена приобретения, либо норматив субсидий.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий, указанного в подпункте 1) пункта 42 настоящих Правил.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
51. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются на объем семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля на площадь не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника, и рассчитываются по формуле:
С = ((П х Д) / 100 %) х НВ х Н,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
П – площадь сельскохозяйственной культуры у семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), гектар;
Д – доля посевной площади, подлежащей субсидированию, %;
НВ – норма высева, тонн (штук) на гектар;
Н – норматив субсидий на семена (на 1 тонну (штуку)), указанный в приложении 17 к настоящим Правилам, тенге.
При этом для расчета применяется фактическая цена приобретения, либо норматив субсидий.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий, указанного в подпункте 2) пункта 42 настоящих Правил.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
52. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 42 настоящих Правил, выплачиваются на объем семян, приобретенных на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции на площадь не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции, и рассчитываются по формуле:
С = ((П х Д) / 100 %) х НВ х Н;
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
П – площадь сельскохозяйственной культуры у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), гектар;
Д – доля посевной площади, подлежащей субсидированию, %;
НВ – норма высева, тонн на гектар;

4-параграф. Субсидияларды есептеу тәртібі
50. Осы Қағидалардың 42-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мынадай формуламен есептеледі:
С = СН х А х Н;
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
СН – себу нормасы, бір гектарға тонна;
А – элиттұқымшардың ауыл шаруашылығы дақылының алаңы, гектар;
Н – осы Қағидаларға 17-қосымшада көрсетілген 1 тоннаға арналған субсидиялар нормативі, теңге.
Бұл ретте есептеу үшін нақты сатып алу бағасы не субсидиялар нормативі қолданылады.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу осы Қағидалардың 42-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мөлшерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
51. Осы Қағидалардың 42-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген субсидиялар қызанақтың, қиярдың және мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңының 15 (он бес) пайызынан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған тұқым көлеміне төленеді және мынадай формула бойынша есептеледі:
С = (А х Ү) / 100 %) х СН х Н,
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
А – тұқымшардың, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) ауыл шаруашылығы дақылы алаңы, гектар;
Ү – субсидиялауға жататын егіс алаңының үлесі, %;
СН – себу нормасы, бір гектарға тонна (дана);
Н – осы Қағидаларға 17-қосымшада көрсетілген 1 тоннаға (данаға) арналған субсидиялар нормативі, теңге.
Бұл ретте есептеу үшін нақты сатып алу бағасы не субсидиялар нормативі қолданылады.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу осы Қағидалардың 42-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мөлшерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
52. Осы Қағидалардың 42-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мақтаның бірінші және екінші репродукция тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 20 (жиырма) пайыздан аспайтын алаңға картоптың элиталық бірінші және екінші репродукция тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған тұқым көлеміне төленеді және мына формула бойынша есептеледі:
С = (А х Ү) / 100 %) х СН х Н;
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
А – ауылшартауарөндірушідегі (ауылшаркооперативіндегі) ауыл шаруашылығы дақылының алаңы, гектар;
Ү - субсидиялауға жататын егіс алаңының үлесі, %;
СН – себу нормасы, бір гектарға тонна;

Н – норматив субсидий на семена (на 1 тонну), указанный в приложении 17 к настоящим Правилам, тенге;
При этом для расчета применяется фактическая цена приобретения, либо норматив субсидий.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий, указанного в подпункте 3) пункта 42 настоящих Правил.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
53. Субсидии, указанные в подпункте 4) пункта 42 настоящих Правил, рассчитываются по формуле:
С = НВ х П х Н,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
НВ – норма высева (количество), тонн (штук, посевных единиц) на гектар;
П – площадь сельскохозяйственной культуры у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), гектар;
Н – норматив субсидий на семена (на 1 тонну (штуку, посевную единицу)), указанный в приложении 17 к настоящим Правилам, тенге.
При этом для расчета применяется фактическая цена приобретения, либо норматив субсидий.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий, указанного в подпункте 4) пункта 42 настоящих Правил.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
54. Субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 42 настоящих Правил, рассчитываются по формуле:
С = НП х П х Н;
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
НП – норма посадки (количество), штук на гектар;
П – площадь сельскохозяйственной культуры у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), гектар;
Н – норматив субсидий на семена (на 1 штуку), указанный в приложении 17 к настоящим Правилам, тенге.
При этом для расчета применяется фактическая цена приобретения, либо норматив субсидий.
В случае, если фактическая стоимость элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий, указанного в подпункте 5) пункта 42 настоящих Правил.
В случае, если фактическая стоимость элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
Параграф 5. Порядок выплаты субсидий
55. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные семена в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.

Н – осы Қағидаларға 17-қосымшада көрсетілген (1 тоннаға) тұқымдарға арналған субсидиялар нормативі, теңге.
Бұл ретте есептеу үшін нақты сатып алу бағасы не субсидиялар нормативі қолданылады.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу осы Қағидалардың 42-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мөлшерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
53. Осы Қағидалардың 42-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мынадай формула бойынша есептеледі:
С = СН х А х Н,
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
СН – себу нормасы (саны), бір гектарға тонна (дана, егіс бірлігі);
А – ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) ауыл шаруашылығы дақылы алаңы, гектар;
Н – осы Қағидаларға 17-қосымшада көрсетілген (1 тоннаға (данаға, егіс бірлігіне)) тұқымдарға арналған субсидиялар нормативі, теңге.
Бұл ретте есептеу үшін нақты сатып алу бағасы не субсидиялар нормативі қолданылады.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу осы Қағидалардың 42-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мөлшерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
54. Осы Қағидалардың 42-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мынадай формула бойынша есептеледі:
С = ОН х А х Н;
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
ОН – отырғызу нормасы (саны), бір гектарға дана;
А – ауылшартауарөндірушідегі (ауылшаркооперативіндегі) ауыл шаруашылығы дақылының алаңы, гектар;
Н – осы Қағидаларға 17-қосымшада көрсетілген тұқымдарға (1 данаға) арналған субсидиялар нормативі, теңге.
Бұл ретте есептеу үшін нақты сатып алу бағасы не субсидиялар нормативі қолданылады.
Элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу осы Қағидалардың 42-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мөлшерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
5-параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі
55. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған тұқымдар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.

Прием заявок (переводных заявок) за приобретенные семена в 2022 году осуществляется с 1 февраля по 1 декабря 2023 года.
Семена томатов и огурцов субсидируются для использования не более двух культурооборотов томатов и огурцов в защищенном грунте: первый – с 1 января по 15 июня и второй – с 1 сентября по 30 ноября текущего года (зимне-весенний и осенне-зимний периоды). Допускается отклонение от установленных дат начала и завершения культурооборота на 15 календарных дней.
При этом, МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).
56. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) элитсемхозам, семхозам, реализаторам, сельхозтоваропроизводителям, сельхозкооперативам необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
57. Для регистрации в Личном кабинете элитсемхозом, семхозом, реализатором, сельхозтоваропроизводителем, сельхозкооперативом указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, в форме совместного предпринимательства: БИН (в том числе иностранного юридического лица), БИН филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия БИН у юридического лица, полное наименование, фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя или лица, уполномоченного на регистрацию в Личном кабинете;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня или национального оператора почты.
При изменении вышеуказанных данных элитсемхоз, семхоз, реализатор, сельхозтоваропроизводитель, сельхозкооператив в течение одного рабочего дня меняет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
58. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 3) и 4) пункта 49 настоящих Правил, либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требования подпункта 4) пункта 49 настоящих Правил;

2022 жылы сатып алынған тұқымдар үшін өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау 2023 жылғы 1 ақпаннан 1 желтоқсанға дейін жүзеге асырылады.
Қызанақ және қияр тұқымдары қорғалған топырақта қызанақтың және қиярдың екеуден аспайтын: біріншісі – ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 15 маусымға дейін және екіншісі – 1 қыркүйектен 30 қарашаға дейін (қысқы-көктемгі және күзгі-қысқы кезеңдер) дақыл айналымын пайдалану үшін субсидияланады. Дақыл айналымының белгіленген басталу және аяқталу күндерінен күнтізбелік 15 күнге ауытқуға жол беріледі.
Бұл ретте, ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ресми интернет-ресурста және СМАЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.
56. Жеке кабинеттегі тізілім деректеріне қолжетімділік беру үшін:
1) элиттұқымшарда, тұқымшарда, тұқым өткізушілерде, ауылшартауарөндірушілерде, ауылшаркооперативтерінде ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма Министрлікке жыл сайын ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жібереді.
57. Жеке кабинетте тіркелу үшін элиттұқымшар, тұқымшар, тұқым өткізушілер, ауылшартауарөндірушілер, ауылшаркооперативтері мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), аты және әкесінің аты (бар болса), тегі;
2) заңды тұлғалар және бiрлескен кәсiпкерлiк нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғада БСН болмаған жағдайда, шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН-сы, толық атауы, бірінші басшының немесе Жеке кабинетте тіркеуге уәкілетті адамның аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі және ЖСН;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық почта операторының ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде, элиттұқымшар, тұқымшар, тұқым өткізуші, ауылшартауарөндіруші, ауылшаркооперативі бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
58. Өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 49-тармағы 3) және 4) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім не осы Қағидалардың 49-тармағының 4) тармақшасының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім қалыптастырылады;

2) заявка (переводная заявка) регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП элитсемхоза, семхоза, реализатора, сельхозтоваропроизводителя, сельхозкооператива и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).
59. В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, элитсемхоз, семхоз, реализатор, сельхозтоваропроизводитель, сельхозкооператив имеет возможность отозвать заявку (переводную заявку) с указанием причины отзыва.
60. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет элитсемхоза, семхоза, реализатора, сельхозтоваропроизводителя, сельхозкооператива в ГИСС.
При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете элитсемхоза (семхоза, реализатора). Элитсемхоз (семхоз, реализатор) для выполнения требований подпункта 3) пункта 49 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным субсидируемым семенам.
61. В случае несвоевременного внесения элитсемхозом (семхозом, реализатором) сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам в переводную заявку в срок, установленный пунктом 48 настоящих Правил, переводная заявка аннулируется. При этом, в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) становится доступным уведомление об аннулировании переводной заявки.
62. Управление в соответствии с Планом финансирования и объемами субсидий на семена формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пунктам 60 и 61 настоящих Правил;
после внесения элитсемхозом (семхозом, реализатором) в реестр сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам согласно требованиям подпункта 3) пункта 49 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).
Глава 4. Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)

2) өтінім (өтпелі өтінім) СМАЖ-да элиттұқымшар, тұқымшар, тұқым өткізуші, ауылшартауарөндіруші, ауылшаркооперативі ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім (өтпелі өтінім) келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
59. Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, элиттұқымшардың, тұқымшардың, тұқым өткізуші, ауылшартауарөндірушінің, ауылшаркооперативінің себебін көрсете отырып, өтінімді (өтпелі өтінімді) кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады.
60. Басқарма өтінім (өтпелі өтінім) тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не теріс шешім шығарады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
Бұл ретте, өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Элиттұқымшар (тұқымшар, тұқым өткізуші) осы Қағидалардың 49-тармағы 3) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізеді.
61. Элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) осы Қағидалардың 48-тармағында бекітілген мерзімде нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді өтпелі өтінімге уақытында енгізбеген жағдайда, өтпелі өтінім жойылады. Бұл ретте ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде өтпелі өтінімді жою туралы ескертпе қол жетімді болады.
62. Басқарма Қаржыландыру жоспарына және тұқымдарға арналған субсидиялар көлеміне сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем шотын екі жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 60 және 61-тармақтарына сәйкес Басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
элиттұқымшар (тұқымшар, өткізуші) осы Қағидалардың 49-тармағы 3) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.
4-тарау. Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау

Параграф 1. Основные положения
63. Перечень производителей, поставщиков и иностранных производителей удобрений и производимой (реализуемой) ими продукции (далее – перечень поставщиков) предоставляется уполномоченным органом в области индустрии и инфраструктурного развития Министерству и МИО не позднее 1 ноября текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года.
При этом в течение трех рабочих дней после его получения перечень поставщиков размещается Министерством на официальном интернет-ресурсе Министерства и в ГИСС, МИО – на официальном интернет-ресурсе МИО.
64. Продавцы удобрений не позднее 1 ноября текущего года на последующий год представляют в МИО ценовые предложения (прайс-листы) на соответствующие виды удобрений.
Управление до 1 декабря текущего года на последующий год вносит в ГИСС цены на виды удобрений (с указанием содержания действующих веществ), имеющиеся в перечне поставщиков, в соответствующем регионе для определения минимальной стоимости удобрения по республике.
Перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы бюджетных средств на субсидирование удобрений (за исключением органических) (далее – объемы субсидий на удобрения) утверждаются постановлением МИО ежегодно не позднее 1 февраля соответствующего года. При этом, перечень и нормы субсидий на удобрения формируются на основе:
наличия продавцов и производимых (реализуемых) ими удобрений в перечне поставщиков удобрений;
анализа сложившихся цен на удобрения с использованием функционала ГИСС для установления норм субсидий.
МИО размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС перечень и нормы субсидий на удобрения, а также объемы субсидий на удобрения в течение трех рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта.
Параграф 2. Получатели субсидий
65. Субсидии выплачиваются сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам для возмещения затрат приобретенных удобрений (за исключением органических).
Параграф 3. Условия получения субсидий
66. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю удобрений при условии внесения производителем удобрений не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям в соответствии с пунктом 75 настоящих Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.

1-параграф. Негізгі ережелер
63. Тыңайтқыштарды өндірушілер, жеткізушілер және шетелдік өндірушілер және олар өндіретін (өткізетін) өнімдер тізбесін (бұдан әрі – жеткізушілер тізбесі) индустрия және инфрақұрылымдық даму саласындағы уәкiлеттi орган Министрлікке және ЖАО-ға кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей және тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей ұсынады.
Бұл ретте жеткізушілер тізбесі алынғаннан кейін оны Министрлік үш жұмыс күні ішінде Министрліктің ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да, ЖАО – ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырады.
64. Тыңайтқыштарды сатушылар келесі жылға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей тыңайтқыштардың тиісті түрлеріне ЖАО-ға баға ұсыныстарын (прайс-парақтарды) ұсынады.
Басқарма республика бойынша тыңайтқыштың ең төменгі құнын айқындау үшін тиісті өңірдегі жеткізушілер тізбесінде бар тыңайтқыштардың түрлеріне (әсер етуші заттардың құрамын көрсете отырып) бағаларды ағымдағы жылдың 1 желтоқсанына дейін СМАЖ-ға енгізеді.
Тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың тізбесі мен нормалары, сондай-ақ тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемі (бұдан әрі – тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың көлемі) жыл сайын тиісті жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей ЖАО қаулысымен бекітіледі. Бұл ретте тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың тізбесі мен нормалары:
тыңайтқыштарды жеткізушілер тізбесінде сатушылардың және олар өндіретін (өткізетін) тыңайтқыштардың болуы;
субсидия нормаларын белгілеу үшін СМАЖ функционалын қолдана отырып, тыңайтқыштардың қалыптасқан бағаларын талдау негізінде қалыптастырылады.
ЖАО нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың тізбесі мен нормаларын, сондай-ақ тыңайтқыштарға арналған субсидиялардың көлемін орналастырады.
2-параграф. Субсидия алушылар
65. Субсидия сатып алынған тыңайтқыштарға (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауылшартауарынөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне төленеді.
3-параграф. Субсидияларды алу шарттары
66. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Тыңайтқышты шарт негізінде тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар тыңайтқыштарды өндірушіге тыңайтқыштарды өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 75-тармағына сәйкес төленеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.

При этом в ГИСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы удобрения в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) пункта 66 настоящих Правил;
2) регистрации в ГИСС заявки (переводной заявки), поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки необходимо наличие лицевого счета в ГИСС у производителя удобрений;
4) подтверждении затрат за приобретенные сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение удобрений подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения удобрений перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные удобрения (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и продавцом удобрений;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении удобрений членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении удобрений сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении удобрений крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизинговой компании, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизинговой компанией.

Бұл ретте, СМАЖ-да осы Қағидалардың 66-тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде тыңайтқыштар өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ-сы қойылған өтінімнің (өтпелі өтінімнің) СМАЖ-да тіркелуі;
3) СМАЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін тыңайтқыш өндірушінің СМАЖ-да жеке шоты болуы қажет;
4) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативі) сатып алынған тыңайтқыштарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) тыңайтқыштарды ЭШФ АЖ-ны пайдаланбайтын шетелдік тыңайтқыштар өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, тыңайтқыштарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтермен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 456-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішімен (өтініштерімен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын тыңайтқыштарды, кейіннен ауылшартауарынөндірушілерінің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған тыңайтқыштар үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, тыңайтқышты сатушы арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып табылады;
5) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өнеркәсіптік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп-өсіру кезінде ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарынөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарынөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелігіне қабылдау туралы ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысы шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалық субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тыңайтқыш сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады.
Лизингтік компанияға жер учаскелеріне жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) лизингтік компания растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді.

Параграф 4. Порядок расчета субсидий
67. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) видов и объема удобрений (с учетом норм внесения удобрений на указанную в заявках посевную площадь), перечня удобрений и утвержденных норм субсидий, по следующей формуле:
С = Nв х S х Nc,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
Nв – норма внесения удобрения на 1 гектар, размещенная в ГИСС для расчета субсидий (тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар в физическом весе);
S – площадь применения удобрения, гектар (данная площадь не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности);
Nc – норма субсидий на удобрение, тенге (определяется в соответствии с пунктом 68 настоящих Правил).
При приобретении ниже норм внесения удобрений субсидии рассчитываются по фактически приобретенным удобрениям, в случае превышения норм внесения удобрений субсидии рассчитываются по установленным нормам внесения удобрений.
Нормы внесения удобрений размещаются Управлением в ГИСС на основе заключений республиканского государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и (или) научных организаций аграрного профиля, имеющих аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющихся резидентами Республики Казахстан.
68. Нормы субсидий на удобрения устанавливаются без учета налога на добавленную стоимость в абсолютном выражении (тенге) в размере соответствующем половине минимальной рыночной стоимости удобрений.
69. В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) на удобрение, стоимость которого ниже стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, расчет субсидий производится от стоимости фактического приобретенного удобрения.
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) на удобрение, стоимость которого выше стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, субсидии выплачиваются по стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, утвержденная постановлением МИО.
70. В стоимость реализуемых продавцом удобрений входят расходы по упаковке, маркировке, налог на добавленную стоимость, транспортные расходы до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики.
Параграф 5. Порядок выплаты субсидий

4-параграф. Субсидияларды есептеу тәртібі
67. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінім берген тыңайтқыштардың түрлері мен көлеміне (өтінімдерде көрсетілген егіс алаңына тыңайтқыштарды енгізу нормаларын ескере отырып), тыңайтқыштар тізбесі мен бекітілген субсидиялар нормаларына сүйене отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nе х S х Nc,
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nе – субсидияларды есептеу үшін СМАЖ-да орналастырылған, 1 гектарға тыңайтқыш енгізу нормасы (физикалық салмақта тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар);
S – тыңайтқышты қолдану алаңы, гектар (аталған алаң осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесiлi ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды);
Nс – тыңайтқышқа арналған субсидиялар нормасы, теңге (осы Қағидалардың 68-тармағына сәйкес айқындалады).
Тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде субсидиялар нақты сатып алынған тыңайтқыштар бойынша есептеледі, тыңайтқыштар енгізу нормаларынан асқан жағдайда, белгіленген тыңайтқыштар енгізу нормалары бойынша есептеледі.
Тыңайтқыштарды енгізу нормаларын Басқарма СМАЖ-да Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Агрохимиялық қызметтің республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесінің және (немесе) ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредитациясы бар және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын, аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдардың қорытындылары негізінде орналастырады.
68. Тыңайтқыштарға арналған субсидиялар нормалары тыңайтқыштарға қосылған құн салығы есепке алынбай, тыңайтқыштардың ең төменгі нарықтық құнының жартысына сәйкес келетін мөлшерде абсолютті мәнде (теңге) белгіленеді.
69. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыштың құнынан төмен болатын тыңайтқышқа өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, субсидияларды есептеу нақты сатып алынған тыңайтқыш құнынан жүргізіледі.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыштың құнынан жоғары болатын тыңайтқышқа өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, субсидиялар ЖАО органы қаулысымен бекітілген субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыш құны бойынша төленеді.
70. Сатушы өткізетін тыңайтқыштар құнына буып-түю, таңбалау бойынша шығыстар, қосылған құн салығы, республиканың тиісті өңіріндегі межелі (босату) пунктке дейінгі көлік шығыстары кіреді.
5-параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі

71. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные удобрения в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
Прием заявок (переводных заявок) за приобретенные удобрения в 2022 году осуществляется с 1 февраля до 1 декабря 2023 года.
МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).
72. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) и производителям удобрений необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
73. Для регистрации в Личном кабинете, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и производителем удобрений указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства: БИН, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня или национального оператора почты.
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) и производитель удобрений в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
74. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 4), 5) пункта 66 настоящих Правил либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требования подпункта 5) пункта 66 настоящих Правил;
2) заявка (переводная заявка) регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате, выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва. При этом, по переводным заявкам отзыв не допускается.

71. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған тыңайтқыштар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
2022 жылы сатып алынған тыңайтқыштар үшін өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау 2023 жылғы 1 ақпаннан 1 желтоқсанға дейін жүзеге асырылады.
ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.
72. Жеке кабинетте тізілімнің деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) және тыңайтқыштарды өндiрушiлерде ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.
73. Жеке кабинетте тіркелу үшін ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және тыңайтқыштарды өндiрушi мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: ЖСН, аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкерлік нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: БСН, толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-ы;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің немесе почтаның ұлттық операторының ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгертілген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және тыңайтқыштарды өндіруші бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
74. Өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыру мен тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидалардың 66-тармағының 4), 5) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім не осы Қағидалардың 66-тармағының 5) тармақшасының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім (өтпелі өтінім) СМАЖ-да ауылшартауарөндіруші, ауылшаркооперативі ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
Егер Басқарманың төлем шоттарын қалыптастыру сәтіне дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады. Бұл ретте, өтпелі өтінімдерді кері қайтарып алуға жол берілмейді.

75. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки (переводной заявки) либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГИСС.
При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете производителя удобрений. Производитель удобрений для выполнения требований подпункта 4) пункта 66 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным удобрениям.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в срок, установленный подпунктом 1) пункта 66 настоящих Правил, переводная заявка аннулируется. При этом, в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) становится доступным уведомление об аннулировании переводной заявки.
76. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 75 настоящих Правил;
после внесения производителем удобрений в реестр сведений по фактически реализованным удобрениям согласно требованиям подпункта 4) пункта 66 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).
Глава 5. Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
Параграф 1. Основные положения
77. МИО не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года формирует перечень производителей пестицидов, биоагентов (энтомофагов), а также перечень поставщиков пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и в течение трех рабочих дней размещает их на официальном интернет-ресурсе МИО и на веб-портале.
78. Сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) необходимо своевременно и достоверно предоставлять фитосанитарную отчетность в соответствии с Правилами представления форм фитосанитарного учета, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-02/584 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11913), а также проводить фитосанитарный мониторинг и фитосанитарные мероприятия и не допускать развития и распространения вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности в соответствии с подпунктом 1) статьи 14-5 Закона Республики Казахстан "О защите растений" (далее – Закон о защите растений).

75. Басқарма өтінім (өтпелі өтінім) тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тартады. Бұл ретте, өтінімді (өтпелі өтінімді) растау туралы хабарлама не осы ұсынудан уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
Бұл ретте, өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама тыңайтқыштарды өндірушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 66-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді осы Қағидалардың 66-тармағының 1) тармақшасында белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, өтпелі өтінім жойылады. Бұл ретте, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде өтпелі өтінімнің жойылғаны туралы хабарлама қолжетімді болады.
76. Басқарма тыңайтқыштардың құнын субсидиялау жөніндегі жеке ай сайынғы қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған төлем шотын:
Басқарма осы Қағидалардың 75-тармағына сәйкес өтінімді қабылданғанын растағаннан кейін;
осы Қағидалардың 66-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес тыңайтқыштарды өндіруші нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.
5-бөлім. Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1-параграф. Негізгі ережелері
77. ЖАО кейінгі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушілердің тізбесін, сондай-ақ пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізушілердің тізбесін қалыптастырады және үш жұмыс күні ішінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және веб-порталда орналастырады.
78. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-02/584 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11913 болып тіркелген) бекітілген Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидаларына сәйкес фитосанитариялық есептілікті уақтылы және дұрыс ұсынуы, сондай-ақ "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Өсімдіктерді қорғау туралы заң) 14-5-бабының 1) тармақшасына сәйкес фитосанитариялық мониторинг пен фитосанитариялық iс-шараларды жүргiзу және саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдердің дамуы мен таралуына жол бермеуі қажет.

79. Перечень пестицидов, с учетом информации о культуре (обрабатываемом объекте) и регламенте их применения для расчета норм субсидий, разрешенных к применению на территории Республики Казахстан, определяется согласно Списку пестицидов, разрешенных к применению на территории Республики Казахстан (далее – Список пестицидов), утверждаемому в порядке, предусмотренном подпунктом 9) статьи 6 Закона о защите растений.
Список пестицидов, а также информация о вновь зарегистрированных пестицидах предоставляется Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства (далее – Комитет) в Управление в течение 10 (десяти) рабочих дней после утверждения соответствующим приказом. Список пестицидов размещается Комитетом в ГИСС, МИО – на официальном интернет-ресурсе МИО.
80. Поставщик пестицидов, биоагентов (энтомофагов) не позднее 1 декабря текущего года на последующий год представляет в МИО ценовые предложения (прайс-листы) на соответствующие виды пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
Управление до 1 января соответствующего года вносит в ГИСС цены на пестициды, имеющиеся в Списке пестицидов (согласно составу и концентрации действующих веществ), а также цены на биоагенты (энтомофаги) в соответствующем регионе для определения минимальной стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по республике.
Перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы бюджетных средств на субсидирование пестицидов, биоагентов (энтомофагов) (далее – объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги)) утверждаются постановлением МИО ежегодно не позднее 1 апреля соответствующего года. При этом, перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) формируются на основе:
наличия пестицидов в Списке пестицидов, а также наличия биоагентов (энтомофагов) в перечне поставщиков биоагентов (энтомофагов);
анализа сложившихся цен на пестициды, биоагенты (энтомофаги) с использованием функционала ГИСС для установления норм субсидий.
МИО размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) в течение трех рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта.
Параграф 2. Получатели субсидий
81. Субсидии выплачиваются cельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам для возмещения затрат приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых, по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств).

79. Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген субсидиялар нормасын есептеу үшін дақыл (өңделетін объект) және оларды қолдану регламенті туралы ақпаратты ескере отырып, пестицидтердің тізбесі Өсімдіктерді қорғау туралы заңның 6-бабы 9) тармақшасында көзделген тәртіппен бекітілетін Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтердің тізіміне (бұдан әрі – Пестицидтердің тізімі) сәйкес айқындалады.
Пестицидтердің тізімін, сондай-ақ жаңадан тіркелген пестицидтер туралы ақпаратты Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – Комитет) тиісті бұйрықпен бекітілгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Басқармаға ұсынады. Пестицидтер тізімін Комитет – СМАЖ-да, ЖАО – ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырады.
80. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізуші келесі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей ЖАО-ға пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) тиісті түрлеріне баға ұсыныстарын (прайс-парақтарды) ұсынады.
Басқарма республика бойынша пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) ең төменгі құнын айқындау үшін тиісті өңірдегі Пестицидтер тізіміндегі пестицидтердің (әсер етуші заттардың құрамы мен концентрациясын көрсете отырып), биоагенттердің (энтомофагтардың) бағаларын тиісті жылдың 1 қаңтарына дейін СМАЖ-ға енгізеді.
Пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялардың тізбесі мен нормалары, сондай-ақ пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемі (бұдан әрі – пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялардың көлемі) ЖАО қаулысымен жыл сайын тиісті жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмей бекітіледі. Бұл ретте пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормалары:
Пестицидтердің тізімінде пестицидтердің болуы, сондай-ақ биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізушілер тізбесінде биоагенттердің (энтомофагтардың) болуы;
субсидиялар нормаларын белгілеу үшін СМАЖ функционалын пайдалана отырып, пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) қалыптасқан бағаларды талдау негізінде қалыптасады.
ЖАО нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар тізбесі мен нормаларын, сондай-ақ пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар көлемін орналастырады.
2-параграф. Субсидиялар алушылар
81. Субсидиялар ауылшартауарынөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантиндік объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантиндік объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) жұмсалған шығындарды өтеу үшін төленеді.

Параграф 3. Условия получения субсидий
82. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в электронном виде заявки на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) по удешевленной стоимости у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю пестицидов, биоагентов (энтомофагов) при условии внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в соответствии с пунктом 89 настоящих Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
При этом в ГИСС формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы пестициды, биоагенты (энтомофаги) в сроки, установленные частями третьей и четвертой подпункта 1) пункта 82 настоящих Правил;
2) регистрации в ГИСС заявки (переводной заявки), поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и подписанной ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки также необходимо наличие лицевого счета в ГИСС у производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов);
4) подтверждении реализации сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в результате информационного взаимодействия ГИСС и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) напрямую у иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов), не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение пестицидов, биоагентов (энтомофагов) подтверждаются декларированием сведений таможенной декларации (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, который приобрел пестициды, биоагенты (энтомофаги) из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса, подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения пестицидов, биоагентов (энтомофагов) перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и поставщиком пестицидов, биоагентов (энтомофагов);

3-параграф. Субсидиялар алу шарттары
82. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Пестицидті, биоагенттi (энтомофагты) шарт негізінде пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды түрде осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушіге пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 89-тармағына сәйкес төленеді.
Пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтар) өндірушілер өтпелі өтінімге нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Бұл ретте, СМАЖ-да осы Қағидалардың 82-тармағы 1) тармақшасының үшінші және төртінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген және ЭЦҚ-сы қойылған өтінімнің (өтпелі өтінімнің) СМАЖ-да тіркелуі;
3) СМАЖ-да ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін СМАЖ-да пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушінің жеке шоты болуы қажет;
4) СМАЖ бен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өткізгенінің расталуы.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) өндірушіден пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) тікелей сатып алған жағдайда, пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) сатып алуға жұмсалған шығындар кедендік декларацияның мәліметтерін декларациялаумен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын Кодекстің 456-бабының 2-тармағына сәйкес салық органының белгісі қойыла отырып, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды), кейіннен ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) жеткізуші арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып болып табылады;

5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявки) на субсидии при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизинговой компании, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизинговой компанией;

5) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиісті алаңдағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өнеркәсіптік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп-өсіру кезінде ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарынөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарынөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелігіне қабылдау туралы ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысы шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермер қожалығы субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермер қожалығы пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде береді, бұл ретте шаруа немесе фермер қожалығы субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермер қожалығына мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады;
Лизингтік компанияға жер учаскелерінің жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) лизингтік компания растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді;

6) принятия сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) встречных обязательств по применению субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых, по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств).
Параграф 4. Порядок расчета субсидий
83. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем видов и объемов пестицидов, биоагентов (энтомофагов), по следующей формуле:
С = Nр х S х Nc,
где:
С – сумма причитающейся субсидий, тенге;
Nр – норма расхода пестицида на 1 гектар (литр/гектар, килограмм/гектар) (с учетом регламента применения, указанных в Списке пестицидов или норм расхода биоагента (энтомофага) на 1 гектар (грамм/гектар, штук/гектар) (с учетом научно-обоснованных норм применения, размещенных на веб-портале);
S – площадь применения определенного вида пестицида, биоагента (энтомофага) (гектар), для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых, по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств) (данная площадь не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности);
Nc – норма субсидий пестицида, биоагента (энтомофага) (определяется в соответствии с пунктом 84 настоящих Правил).
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки на пестицид, биоагент (энтомофаг), стоимость которых ниже стоимости пестицида, биоагента (энтомофага), по которой рассчитана норма субсидий, расчет субсидий производится от фактической стоимости приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) или переводной заявки заявки на пестицид, биоагент (энтомофаг), стоимость которых выше стоимости пестицида, биоагента (энтомофага), по которой рассчитана норма субсидий, субсидии выплачиваются по стоимости пестицида, биоагента (энтомофага), по которой рассчитана утвержденная норма субсидий.

6) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантиндік объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантиндік объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін субсидияланатын пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолдану бойынша қарсы міндеттемелерді қабылдауы.
4-параграф. Субсидияларды есептеу тәртібі
83. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші өтінім берген пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) түрлеріне және көлемдеріне сүйене отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nш х S х Nc,
мұндағы:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nш – пестицидтің 1 гектарға (литр/гектар, килограм/гектар) арналған шығыс нормасы (Пестицидтер тізімінде көрсетілген қолдану регламентін ескере отырып) немесе биоагенттiң (энтомофагтың) 1 гектарға (грамм/гектар, дана/гектар) арналған шығыс нормасы) (веб-порталда орналастырылған ғылыми негізделген қолдану нормаларын ескере отырып);
S – саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантиндік объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантиндік объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтің, биоагенттiң (энтомофагтың) белгілі бір түрін қолдану алаңы (гектар) (бұл алаң ауылшартауарынөндірушіге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесiлi ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды);
Nc – пестицид, биоагент (энтомофаг) субсидиясының нормасы (осы Қағидалардың 84-тармағына сәйкес айқындалады).
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны субсидиялар нормасы есептелген пестицидтің, биоагенттiң (энтомофагтың) құнынан төмен болатын пестицидке, биоагентке (энтомофагқа) өтінім немесе өтпелі өтінім берген жағдайда, субсидияларды есептеу нақты сатып алынған пестицид, биоагент (энтомофаг) құнынан жүргізіледі.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны субсидиялар нормасы есептелген пестицидтің, биоагенттiң (энтомофагтың) құнынан жоғары болатын пестицидке, биоагентке (энтомофагқа) өтінім немесе өтпелі өтінім берген жағдайда, субсидиялар бекітілген субсидиялар нормасы есептелген пестицид, биоагент (энтомофаг) құны бойынша төленеді.

84. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) пестицида (за исключением биопрепарата) устанавливается в абсолютном выражении (тенге) в зависимости от их состава и концентрации действующего (их) веществ (а). Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для пестицида (за исключением биопрепарата) имеющего аналог (и) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости пестицида или аналога. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для пестицида (за исключением биопрепарата) не имеющего аналога (ов) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости соответствующего пестицида (за исключением биопрепарата).
Норма субсидий на 1 грамм (штук, литр, килограмм) приобретенных биопрепаратов, биоагентов (энтомофагов) устанавливается в абсолютном выражении (тенге) не более 40 (сорока) процентов (включительно) от минимальной стоимости соответствующего биопрепарата, биоагента (энтомофага).
При этом, нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) устанавливаются без учета налога на добавленную стоимость.
Параграф 5. Порядок выплаты субсидий
85. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 апреля до 1 декабря соответствующего года за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
Прием заявок (переводных заявок) за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) в 2022 году осуществляется с 1 апреля до 1 декабря 2023 года.
МИО за четырнадцать календарных дней до начала приема заявок (переводных заявок), в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС объявление о дате начала приема заявок (переводных заявок).
86. Для предоставления доступа к данным реестра в Личном кабинете:
1) сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) и производителям пестицидов, биоагентов (энтомофагов) необходимо иметь ЭЦП;
2) Управление ежегодно направляет в Министерство актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.
87. Для регистрации в Личном кабинете, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), а также производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства: БИН, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;

84. Пестицидтің (биопрепаратты қоспағанда) 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы олардың құрамы мен әсер етуші зат(тар)ының концентрациясына байланысты абсолютті мәнде (теңге) белгіленеді. Құрамы мен әсер етуші зат(тар)ының концентрациясы бойынша аналог(тар)ы бар пестицид (биопрепаратты қоспағанда) үшін 1 литрге (килограмға) арналған субсидиялар нормасы пестицидтің (биопрепаратты қоспағанда) немесе аналог(тар)дың ең төменгі құнының жартысынан аспайтын мәнді құрайды. Құрамы мен әсер етуші зат(тар)ының концентрациясы бойынша аналог(тар)ы жоқ пестицид (биопрепаратты қоспағанда) үшін 1 литрге (килограмға) арналған субсидиялар нормасы тиісті пестицидтің (биопрепаратты қоспағанда) ең төменгі құнының жартысынан аспайтын мәнді құрайды.
Сатып алынған биопрепараттардың, биоагенттердің (энтомофагтардың) 1 грамына (данасына, литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормасы абсолюттік мәнде (теңге) тиісті биопрепараттың, биоагенттің (энтомофагтардың) ең төменгі құнының 40 (қырық) пайызынан (қоса алғанда) асырылмай белгіленеді.
Бұл ретте пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) субсидиялар нормалары қосылған құн салығы ескерілмей белгіленеді.
5-параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі
85. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскелері орналасқан жер бойынша ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін тиісті жылдың 1 сәуірі мен 1 желтоқсаны аралығында жүзеге асырылады.
2022 жылы сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау 2023 жылғы 1 сәуірден 1 желтоқсанға дейін жүзеге асырылады.
ЖАО өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдаудың басталған күні туралы хабарландыру орналастырады.
86. Жеке кабинетте тізілімнің деректеріне қолжетімділікті ұсыну үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) және пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндірушілерде ЭЦҚ болуы тиіс;
2) Басқарма жыл сайын Министрлікке ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімін жібереді.
87. Жеке кабинетте тіркелу үшін ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі), сондай-ақ пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: ЖСН, аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкерлік түрінде дара кәсіпкерлер үшін: БСН, толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса) мен тегі және ЖСН-ны;

3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня;
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), а также производитель пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
88. Формирование и регистрация сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 4), 5) пункта 82 настоящих Правил (либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требования подпункта 5) пункта 82 настоящих Правил);
2) заявка или переводная заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки или переводной заявки.
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате, выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва.
89. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки или переводной заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГИСС.
При этом, по переводной заявке уведомление также становится доступным в Личном кабинете производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов), для последующего внесения им в реестр сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам) для выполнения требований подпункта 4) пункта 82 настоящих Правил.
90. Управление в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 89 настоящих Правил;
после внесения производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в реестр сведений о фактической реализации пестицидов, биоагентов (энтомофагов) согласно требованиям подпункта 4) пункта 82 настоящих Правил.
При этом уведомление о перечислении субсидий направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).

3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтаның мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банктік шотының деректемелері;
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі), сондай-ақ пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндiрушi бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
88. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді қалыптастыру мен тіркеуді Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидалардың 82-тармағы 4), 5) тармақшаларының талаптарының СМАЖ-бен тексеру үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, өтінім (не осы Қағидалардың 82-тармағының 5) тармақшасының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім) қалыптастырылады;
2) өтінім немесе өтпелі өтінім СМАЖ-да ауылшартауарынөндіруші оған ЭЦҚ-сымен қол қоюы арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген Басқарманың электрондық мекенжайына қарастыруға өтінімнің немесе өтпелі өтінімнің келіп түскені туралы электрондық хабарлама жолданады.
Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады.
89. Басқарма ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды немесе теріс шешім шығарады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не осы ұсынудан уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
Бұл ретте, өтпелі өтінім бойынша да хабарлама пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің Жеке кабинетінде, ол кейіннен осы Қағидалардың 82-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген пестицид, биоагент (энтомофаг) бойынша мәліметтерді тізілімге енгізу үшін қолжетімді болады.
90. Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да екі жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге төленетін шоттарды қалыптастырады:
осы Қағидалардың 89-тармағына сәйкес Басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші осы Қағидалардың 82-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) туралы мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін СМАЖ-да қалыптастырады.
Бұл ретте, субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама электрондық құжат нысанында ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетіне жіберіледі.

Раздел 3. Порядок обжалования
91. Жалоба на решение, действие (бездействие) МИО по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя МИО, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае поступления жалобы в соответствии со статьей 91 АППК РК, МИО направляет ее в орган, рассматривающий жалобу, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба МИО не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
92. Жалоба сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), элитсемхоза, семхоза, оригинатора и реализатора в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
МИО – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы МИО, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу), элитсемхозу, семхозу, оригинатору, реализатору, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
93. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Наименование государственной услуги: "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Подвиды государственной услуги:
1. На получение субсидий на частичное возмещение затрат за сданную продукцию на переработку.

3-бөлім. Шағымдану тәртібі
91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ЖАО-ның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ЖАО басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым ҚР ӘРПК-нің 91-бабына сәйкес келіп түскен жағдайда, ЖАО оны шағымды қайтаратын органға және (немесе) лауазымды адамға келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді. ЖАО шағымы қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жіберілмейді.
92. Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің), элиттұқымшардың, тұқымшардың, оригинатордың және өткізушінің шағымын:
ЖАО – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
ЖАО-ның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) шағым берген ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне), элиталық шаруашылыққа, тұқымшарға, оригинаторға және өткізушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
93. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
"Басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялау"
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлері:
1. Қайта өңдеуге тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға.

2. На частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда.
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По всем подвидам государственных услуг бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации

2. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Мемлекеттік қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша субсидиялар аудару туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:
заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме согласно приложению 5 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила);
заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес
өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында мыналарды ұсынады:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім;
Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов;
2) портале;
3) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
При этом при подаче переводной заявки срок оказания государственной услуги увеличивается на 15 (пятнадцать) календарных дней.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:

1) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында;
2) порталда;
3) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар бекітілген немесе өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Бұл ретте өтпелі өтінім берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күнге ұлғаяды.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында:

1) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена по форме согласно приложению 11 к Правилам;
2) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена по форме согласно приложению 12 к Правилам;
3) заявки на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции по форме согласно приложению 13 к Правилам;
4) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника и (или) сорго по форме согласно приложению 14 к Правилам;
5) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 15 к Правилам;
6) переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян по форме согласно приложению 16 к Правилам;
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем удобрений в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірегей тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
2) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған элиталық тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
3) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған бірінші репродукцияның тұқымдары және (немесе) екінші репродукцияның мақта тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
4) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның және (немесе) құмайдың бірінші буын будандарының тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
5) Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
6) Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар бекітілген және өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
"Тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрады және отандық тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме согласно приложению 18 к Правилам либо переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме согласно приложению 19 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных
для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов
с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным пестицидам, биоагентам (энтомофагам).
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін; 2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға арналған өтінімді Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
"Саны зияндылықтың экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеуді жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрады және отандық пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) бойынша мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Субсидия аударылғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательств Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты, (энтомофаги) по полной стоимости по форме согласно приложению 20 к Правилам либо переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости по форме согласно приложению 21 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 5
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагентер (энтомофагтар) үшін субсидия алуға арналған өтінімді Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе пестицидті, биоагенті (энтомофагты) отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын растау болып табылады
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасы орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Басым дақылдар өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім

1. В ____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, лица, адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются
из информационной системы))
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Объем, тонн
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля
указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным
кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь
земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному
сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования
и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе:
Для юридического лица:
наименование _______________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ___________________
____________________________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ______________________________________________________________
кем выдано _________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя
- для физического лица:
местонахождение ____________________________________________________
дата уведомления ____________________________________________________
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе, пашни
целевое назначение
наименование собственника земельного участка или землепользователя

1. Кімге ____________________________________________________________
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
(мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады)
Осымен мына басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с
Дақыл
Көлемі, тонна
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның ауданы
1
2
3
4
5
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
Заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
_______________________________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: __________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________________________
_______________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
кім берді _____________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: __________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ______________________________________________
хабардар етілген күн __________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістіктер
нысаналы мақсаты
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6

5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
реквизиты банка: _____________________________________________________
наименование банка: __________________________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________
индивидуальный идентификационный код _______________________________
БИН ________________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________
6. Договор с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной продукции:
номер _______________________________________________________________
акт сверки ___________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
7. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между
сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом
и перерабатывающим предприятием:
номер _______________________________________________________________
акт сверки ___________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
8. Платежные документы, подтверждающие понесенные затраты
(на момент подачи заявки) перерабатывающего предприятия:
номер и дата выдачи __________________________________________________
наименование перерабатывающего предприятия __________________________
адрес местонахождения перерабатывающего предприятия__________________
9. Документ, подтверждающий передачу сельскохозяйственной продукции между
структурными подразделениями сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива:
номер ______________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
объем продукции в тоннах _____________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку
персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной
услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 6
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
В ____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются
из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии на частичное возмещение затрат на производство
посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
______________________________________________________________________
(сельскохозяйственная культура, сорт)
в объеме __________ штук, в размере ____тенге.
Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)___________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ____________________________________
наименование банка или оператора почты: _________________________________
банковский идентификационный код ______________________________________
индивидуальный идентификационный код _________________________________
БИН _________________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________________
№ пп
Наименование культуры
Наименование сорта
Сведения договора купли-продажи между оригинатором и (или) элитно-семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем, сельскохозяйственным кооперативом
Сведения о документе, подтверждающем сортовые качества (акт апробации, сортовое свидетельство)
номер договора
дата заключения договора
номер
дата выдачи
кем выдано
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
номер платежного документа
дата выдачи платежного документа
дата выписки
номер счета-фактуры
номер накладной на отпуск
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Фактический объем реализованного посадочного материала, штук
Фактическая цена реализованного посадочного материала, штук
Норматив субсидий на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда, штука, тенге
Сумма причитающихся субсидий, тенге
14
15
16
17
18
19
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН ____________________________________________________
банктің деректемелері: _________________________________________
банктің атауы: ________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
бенефициар коды ______________________________________________
6. Өңдеуші кәсіпорынмен жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарт:
нөмірі _______________________________________________________
салыстырып тексеру актісі ______________________________________
өнім көлемі, тоннамен __________________________________________
7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен өңдеуші кәсіпорын арасындағы ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын құжат:
нөмірі________________________________________________________
салыстырып тексеру актісі ______________________________________
өнім көлемі, тоннамен __________________________________________
8. Өңдеуші кәсіпорын шеккен шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттары:
нөмірі және берілген күні _______________________________________
өңдеуші кәсіпорын атауы _______________________________________
өңдеуші кәсіпорын орналасқан жердің мекенжайы ____________________
9. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің құрылымдық бөлімшелері арасында ауыл шаруашылығы өнімінің берілгенін растайтын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
өнім көлемі, тоннамен __________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсiмдiк шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: __________________________________________________________________,
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi
атқарушы органының толық атауы)
кімнен: __________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі,
(мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
__________ дана көлеміндегі ________________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылдары, сорт)
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге _________ теңге мөлшерінде субсидиялар төлеуді сұраймын.
Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) /бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
___________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
банктің немесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
Р/с №
Дақылдың атауы
Сорттың атауы
Оригинатор және (немесе) элиталық тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші ауыл шаруашылығы кооперативі арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері
Сорттық сапаларды растайтын құжат (байқаудан өткізу актісі, сорттық куәлік) туралы мәліметтер
шарттың нөмірі
шарт жасалған күн
нөмірі
берілген күні
кім берді
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Жұмсалған шығындарды растайтын төлем құжаттары, шот-фактуралар, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері (өтінім берілген сәтке)
төлем құжатының нөмірі
төлем құжатының берілген күні
берілген күні
шот-фактураның нөмірі
қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Өткізілген отырғызу материалының нақты көлімі, дана
Өткізілген отырғызу материалының нақты бағасы, дана
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидияның сомасы, теңге
14
15
16
17
18
19
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

В случае если фактическая стоимость посадочного материала ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размера субсидий и рассчитывается по формуле графа 16 х графу 17 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость посадочного материала выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 16 х графу 18.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 7
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Нормативы субсидий на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
Наименование
Норматив субсидий, 1 штука, тенге
Подвои
25
Розетки
15
Отпрыск
15
Черенки
10
Норматив установлен с учетом субсидии 50 % на 1 штуку посадочного материала.
Приложение 8
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Перечень производителей оригинальных семян, элитно-семеноводческих хозяйств, семеноводческих хозяйств и реализаторов семян
№ п/п
Наименование аттестованного производителя (реализатора) семян
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер
Вид деятельности
Адрес регистрации
Номер и дата свидетельства об аттестации
Наименование культуры, сорта
Мощность (максимальный объем выпуска семян), тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 9
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Предварительная заявка на получение субсидий за фактически приобретенные
и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда
на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
В ______________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица, адрес, номер телефона (факса),
(сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу провести обследования использования элитных саженцев плодово-ягодных
культур и винограда для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур
и винограда (нужное подчеркнуть) для выплаты субсидии за приобретенные
и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур
и винограда элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда
(далее – элитные саженцы) ___________________ в объеме _____________________
(культура, сорт)
штук, в размере _________________________________ тенге, использованные
на проведение (сумма цифрами и прописью)
посевных работ (на закладку сада (виноградника)).
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)) _________________________
_____________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) __________________________________________
реквизиты банка или оператора почты:
_____________________________________________________________________
наименование банка или оператора почты: ________________________________
банковский идентификационный код _____________________________________
индивидуальный идентификационный код ________________________________
БИН ______________________________
Кбе _______________________________

Егер отырғызу материалының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 16-баған х 17-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 16-баған х 18-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсiмдiк шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған субсидиялар нормативтері
Атауы
Субсидия нормативі, 1 дана, теңге
Телітушілер
25
Жертаған жапырақтар
15
Балақ шыбықтар
15
Қалемшелер
10
Норматив 1 дана отырғызу материалына 50% субсидияны ескере отырып белгіленді.
Өсiмдiк шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Бірегей тұқым өндірушілердің, элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының, тұқым өсіру шаруашылықтарының және тұқым өткізушілердің тізбесі
Р/с №
Аттестатталған тұқым өндірушінің (өткізушінің) атауы
Жеке сәйкестендiру нөмiрі / бизнес-сәйкестендiру нөмiрі
Қызмет түрі
Тіркелген мекенжайы
Аттестаттау туралы куәліктің нөмірі мен күні
Дақылдың, сорттың атауы
Қуаты (тұқым шығарудың ең жоғарғы көлемі), тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға арналған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға арналған алдын ала өтінім
Кімге: __________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың толық атауы)
кімнен: __________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі, (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
Егіс жұмыстарын жүргізуге (бақ (жүзім) отырғызуға) пайдаланылған, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін __________дана көлеміндегі ___________________________________________жеміс-жидек (ауыл шаруашылығы дақылдары, сорт) дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттеріне (бұдан әрі – элиталық көшеттер) _______________________________ теңге (сомасы цифрлармен және жазбаша)
мөлшерінде субсидиялар төлеу үшін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға арналған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін (керегінің астын сызу керек) пайдалануға зерттеп-қарау жүргізуді сұраймын.
Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
________________________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________________
банктің немесе почта операторының атауы
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды __________________________________________________
БСН ___________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем элитных саженцев)
и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН _________________________________________________________
номер договора _____________________________________________________
дата заключения договора ____________________________________________
цена, тенге _________________________________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранного производителя элитных саженцев) _________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем элитных саженцев) ________________________
наименование культуры, сорт __________________________________________
объем элитных саженцев, штук _________________________________________
срок оплаты _________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
элитных саженцев, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение элитных саженцев:
номер платежного документа ___________________________________________
дата выдачи платежного документа ______________________________________
номер счета-фактуры __________________________________________________
дата выписки _________________________________________________________
номер накладной на перевозку __________________________________________
номер накладной на отпуск _____________________________________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных саженцев из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации _____________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
наименование культуры, сорт ___________________________________________
объем элитных саженцев, штук __________________________________________
цена, тенге ___________________________________________________________
всего стоимость реализации ____________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ______________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев
_____________________________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік элиталық көшеттер өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша мәліметтер:
ЖСН/БСН ______________________________________
шарт нөмірі _____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
бағасы, теңге ____________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің) атауы және БСН-сы _________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _______________________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана _________________________________
төлеу мерзімі____________________________________
межелі (босату) пункті _______________________________
4. Элиталық көшеттер сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және элиталық көшеттерді жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _____________________________________
төлем құжатының берілген күні _______________________________
шот-фактура нөмірі _________________________________________
берілген күні _______________________________________________
тасумалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі __________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _______________________________________
5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі _______________________________________
берілген күні ______________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ____________________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана ___________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________________________________

6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что элитные саженцы ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
наименование культуры, сорт ____________________________________________
объем элитных саженцев, штук ___________________________________________
цена, тенге ____________________________________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ________________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев
______________________________________________________________________
7. Сведения о документах:
документы подтверждающие сортовые и посевные качества элитных саженцев:
наименование документа ________________________________________________
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
кем выдан _____________________________________________________________
акт апробации:
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
кем выдан _____________________________________________________________
8. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер и дата выдачи ____________________________________________________
наименование товара ____________________________________________________
экспортер/грузоотправитель ______________________________________________
импортер/грузополучатель _______________________________________________
По элитным саженцам: реализованным элитно-семеноводческим хозяйством,
указываются сведения о сортовом свидетельстве и акте апробации;
по импортируемым семенам, приобретенным у реализаторов либо напрямую
у иностранного производителя, указываются сведения о документе подтверждающим
сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также
на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган
по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 10
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Акт обследования заложенных многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
от " " 20 года №
Мы, нижеподписавшиеся, Комиссия, созданная на основании постановления
__________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа)
от "____" __________20__года №____________,
в составе:
__________________________________________________________________
(фамилии, имена, отчества (при их наличии), должность специалистов)
составили настоящий акт о том, что
__________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его
__________________________________________________________________
наличии) физического лица)
осуществлена закладка многолетних насаждений элитными саженцами,
приобретенными в объеме ___________ штук, на сумму ____________ тенге
_______________________________________________________ на площади
___________________________________________________________ гектар.
(название культур(ы), сортов(а), схемы(а) закладки)
Заложенные многолетние насаждения находятся в удовлетворительном состоянии.
Члены комиссии:__________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии:__________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии:__________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии:__________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии:__________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Приложение 11
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена
В ______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются
из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные оригинальные семена
_____________________ в объеме _____ тонн,
в размере __________________________________________ тенге. (культура, сорт)
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
_______________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: __________________________________
банковский идентификационный код _______________________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________

6. Элиталық көшеттердің Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ____________________________________
берілген күні _______________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ____________________________________
элиталық көшеттер көлемі, дана ____________________________________
бағасы, теңге _______________________________________________
өткізу құны, барлығы ________________________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік элиталық көшеттер өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________________________________________
7. Құжаттар туралы мәліметтер:
Элиталық көшеттердің сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы____________________________________________
құжаттың нөмірі___________________________________________
берілген күні ______________________________________________
кім берді __________________________________________________
апробация актісі:
құжаттың нөмірі___________________________________________
берілген күні ______________________________________________
кім берді __________________________________________________
8. Тауардың (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _____________________________________
тауардың атауы _____________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________
импорттаушы/жүк алушы__________________________________
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген элиталық көшеттер бойынша сорттық куәлік және апробация актісі туралы мәліметтер көрсетіледі; өткізушілерден не тікелей шетелдік өндірушіден сатып алынған, импортталатын тұқымдар бойынша жөнелтуші елдің құзыретті органдары берген сорттық және егістік сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау актісі
20___ жылғы "____" __________ № _____
Біз, төменде қол қойғандар, _________________________________________________
(жергілікті атқарушы органының толық атауы)
20__ жылғы "____" __________ №____________қаулысы негізінде құрылған Комиссия
құрамында: ________________________________________________________________
(мамандардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
___________________________ теңге сомасына _______ дана көлемінде сатып алынған
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
элиталық көшеттердің көпжылдық екпелерін __________________________________
(дақылдардың(дың), сорттардың(ы), отырғызу
схемаларының(сы) атауы)
отырғызу ____________ гектар алаңда жүзеге асырылғаны туралы осы актіні жасадық.
Отырғызылған көпжылдық екпелер қанағаттанарлық жағдайда.
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)             (қолы)
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелері: _____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: _______________________________________________________________,
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
____ тонна көлемінде сатып алынған __________________бірегей тұқымдарға
(дақыл, сорт)
______________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
1. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
_______________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
банктің немесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
и оригинатором (реализатором семян, иностранным производителем семян):
ИИН/БИН _________________________________________________________
номер договора _____________________________________________________
дата заключения договора ____________________________________________
цена, тенге _________________________________________________________
наименование и БИН оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранного
производителя семян) ___________________________________
адрес местонахождения оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранным
производителем семян) _______________________________________________
наименование культуры, сорта _________________________________________
объем семян, тонн ____________________________________________________
срок оплаты _________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта)
о поставке семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение оригинальных семян:
номер платежного документа __________________________________________
дата выдачи платежного документа _____________________________________
номер счета-фактуры _________________________________________________
дата выписки ________________________________________________________
номер накладной на перевозку _________________________________________
номер накладной на отпуск ____________________________________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении оригинальных из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ____________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
наименование культуры, сорта _________________________________________
объем семян, тонн (штук) _____________________________________________
цена (тенге) _________________________________________________________
всего стоимость реализации ___________________________________________
наименование иностранного производителя семян ________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что оригинальные семена ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа ___________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________
наименование культуры, сорта _______________________________________
объем семян, тонн (штук) ____________________________________________
цена (тенге) _______________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________

2. Ауылшаркооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауылшаркооперативі мүшесінің атауы
Ауылшаркооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы мен оригинатор (тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
ЖСН/БСН _____________________________________________________
шарт нөмірі ____________________________________________________
шарттың жасалған күні __________________________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым жеткізушінің) атауы және БСН-сы ___________________________________________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым жеткізушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _______________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна _____________________________________________
төлеу мерзімі___________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________
4. Бірегей тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және бірегей тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________
шот-фактура нөмірі _____________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тасумалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі _________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _____________________________
5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірегей тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ___________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна _____________________________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ________________
6. Бірегей тұқымдардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна _____________________________________________
бағасы, теңге __________________________________________________
өткізу құны, барлығы __________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________

7. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества оригинальных семян:
наименование документа ____________________________________________
номер документа ___________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акте клубневого анализа, результат анализа семян)
семян:
номер документа ___________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным оригинаторами:
номер документа ___________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________

7. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірегей тұқымдардың сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы________________________________________________
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
оригинаторлар өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________

8. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи ________________________________________________
наименование товара ________________________________________________
экспортер/грузоотправитель __________________________________________
импортер/грузополучатель ___________________________________________

8. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ____________________________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________________________

9. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорт
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Норма высева, тонн/гектар
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Приобретено семян, тонн (штук)
Фактическая цена 1 тонны (штуки) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается элитно-семеноводческим хозяйством самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

9. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сорттың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Себу нормасы, тонна/гектар
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Сатып алынған тұқымдар, тонна
1 тонна тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

В случае если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 8 х 0,7.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 9.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных оригинальных семян для производства элитных семян.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 12
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются
из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные элитные семена
__________________________________________ в объеме _________ тонн, в размере
______________________________________________________ тенге. (культура, сорт)
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
_________________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _______________________________________
наименование банка или оператора почты: ____________________________________
банковский идентификационный код ________________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________________
БИН ____________________________________________________________________
Кбе _____________________________________________________________________

Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 6-баған х 8-баған х 0,7 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 6-баған х 9-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық тұқым өндіру үшін субсидияланған бірегей тұқымдарды пайдалануды қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: ______________________________________________________,
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: ____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
_________тонна көлемінде сатып алынған ______________________________________
(дақыл, сорт)
элиталық тұқымдарға ______________________________________
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
__________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері____________________
Банктің немесе почта операторының атауы __________________________
Банктік сәйкестендiру коды _______________________
Жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН _________________________________________
Кбе __________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем семян) и семеноводческим
хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН _____________________________________________________________
номер договора _________________________________________________________
дата заключения договора ________________________________________________
цена, тенге _____________________________________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранного производителя семян) _______________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем семян) ______________________________________
наименование культуры, сорта ____________________________________________
объем семян, тонн _______________________________________________________
срок оплаты ____________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) _______________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
элитных семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение элитных семян:
номер платежного документа ______________________________________________
дата выдачи платежного документа _________________________________________
номер счета-фактуры _____________________________________________________
дата выписки ____________________________________________________________
номер накладной на перевозку _____________________________________________
номер накладной на отпуск ________________________________________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных семян из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ________________________________________________________
дата выдачи _____________________________________________________________
наименование культуры, сорта _____________________________________________
объем семян, тонн (штук) _________________________________________________
цена (тенге) _____________________________________________________________
всего стоимость реализации _______________________________________________
наименование иностранного производителя семян ____________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ____________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен тұқым өсіру шаруашылығы, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша мәліметтер:
ЖСН/БСН _____________________________________
шарт нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
бағасы, теңге _______________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өткізушінің) атауы және БСН-сы __________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқымдарды өткізушінің, шетелдік тұқымдарды өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ________________
дақылдың, сорттың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана)_______________________
төлеу мерзімі________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________
4. Элиталық тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және элиталық тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ___________________________
берілген күні ____________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмі______________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
5. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ________________________
берілген күні ________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана)____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____

6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что элитные семена ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа _________________________________________________________
дата выдачи _____________________________________________________________
наименование культуры, сорта _____________________________________________
объем семян, тонн (штук) __________________________________________________
цена (тенге) ______________________________________________________________
всего стоимость реализации _______________________________________________
наименование иностранного производителя семян ____________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ____________________
7. Сведения о наличии промышленного тепличного комплекса с соответствующим
размером рабочей площади теплицы:
адрес ___________________________________________________________________
кадастровый номер _______________________________________________________
инвентарный номер _______________________________________________________
целевое назначение _______________________________________________________
категория фонда __________________________________________________________
8. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества элитных семян:
наименование документа ___________________________________________________
номер документа __________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акте клубневого анализа, результат анализа семян)
элитных семян:
номер документа __________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством:
номер документа __________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара
(при приобретении элитных семян из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер и дата выдачи _______________________________________________________
наименование товара _______________________________________________________
экспортер/грузоотправитель _________________________________________________
импортер/грузополучатель __________________________________________________

6. Мемлекеттік кірістер органы берген, элиталық тұқымдардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _________________________________
берілген күні ______________________________
дақылдың, сорттың атауы ______________________
тұқым көлемі, тонна (дана)____ ____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Тиісті мөлшерде жылыжайдың жұмыс алаңы бар өнеркәсіптік жылыжай кешенінің бар-жоғы туралы мәліметтер:
мекенжайы ____________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________
түгендеу нөмірі __________________________________
нысаналы мақсаты ____________________________
қордың санаты ___________________________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
элиталық тұқымдардың сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ________________________________
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
элиталық тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымдарды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
9. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы ________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші __________________
импорттаушы/жүк алушы_____________________

10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорт
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля (теплицы)
Площадь поля (теплицы), гектар
Доля посевной площади культуры, %
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Норма высева, тонн/гектар
Приобретено семян, тонн (штук)
Фактическая цена 1 тонны (штуки) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
11
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сорттың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) алаңы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Себу нормасы, тонна/гектар
Сатып алынған тұқым көлемі, тонна (дана)
1 тонна (дана) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (данаға) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
11
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

Субсидии выплачиваются на объем элитных семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля на площадь – не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника;
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на элитные семена и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры;
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6)/100 %) х графу 7 х графу 9 х 0,7.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6)/100 %) х графу 7 х графу 10.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
элитных семян (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника) для производства семян первой репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 13
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции
В ________________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса),
(сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена первой репродукции и (или)
семена хлопчатника второй репродукции ___________________________ в объеме
____________________ тонн, в размере ________________________тенге,
использованные на (культура, сорт) (сумма цифрами и прописью) проведение
посевных работ.

Субсидиялар қызанақтың, қиярдың және мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңының 15 (он бес) пайызынан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқым көлеміне төленеді.
Элиталық тұқымдарға арналған субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңының 30 (отыз) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 9-баған х 0,7 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері элиталық тұқымдарды сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, мәліметтер толтырылады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне тиесілі субсидиялар есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
бірінші репродукциялы тұқым өндіру үшін элиталық тұқымдар (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, қайта өңдеу не қайта өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті жылы тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарын пайдалануды қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсiмдiк шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: ______________________________________________________,
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: ____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
_____________________________________________________________ ____ тонна
(дақыл, будан)
көлемінде сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның
екінші репродукция тұқымдары үшін __________________________________________
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) код бенефициара (далее – Кбе)
_______________________________________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: __________________________________
банковский идентификационный код _______________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________________
БИН ___________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН _________________________
номер договора_____________________________
дата заключения договора____________________________
цена, тенге ______________________
наименование и БИН семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного
производителя семян)_________________________________
адрес местонахождения семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем семян)___________________________________
наименование культуры, сорт_________________________________
объем семян, тонн __________________
срок оплаты ________________________
пункт назначения (отпуска) ___________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение
семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ____________________________________
номер накладной на отпуск________________________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян первой репродукции
и (или) семян хлопчатника второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер декларации ___________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорт__________
объем семян, тонн ___________________
цена, тенге _________________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя семян __________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян __________

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шот мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
_______________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері____________________
Банктің немесе почта операторының атауы ___________________________
Банктік сәйкестендiру коды ________________________
Жеке сәйкестендiру коды _________________________
БСН ________________________________________
Кбе _________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
ЖСН/БСН __________________________________
шарт нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
бағасы, теңге __________________________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы __________________________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ___________________________
дақылдың, сорттың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна ______________________________
төлеу мерзімі___________________________________
межелі (босату) пункті __________________________
4. Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі _____________________________
берілген күні _______________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі____________
5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі __________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сорттың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна ____________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____

6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника
второй репродукции ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи _________________________
наименование культуры, сорта_________________________________
объем семян, тонн __________________
цена, тенге __________________________
всего стоимость реализации _____________________________________
наименование иностранного производителя семян __________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян __________
7. Сведения о наличии промышленного тепличного комплекса:
адрес _________________________________
кадастровый номер _______________________
инвентарный номер _____________________
целевое назначение _______________________
категория фонда________________________
размер рабочей площади теплицы_______________
8. Сведения о документах:
документ подтверждающий сортовые и посевные качества семян первой репродукции
и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
наименование документа__________
номер документа____________________
дата выдачи ________________________
кем выдан _________________________
удостоверение о кондиционности (акте клубневого анализа, результат анализа семян)
семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
акты апробации посевов, по семенам, реализованным производителем семян первой
репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

6. Мемлекеттік кірістер органы берген, бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _____________________________
берілген күні _________________________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________
тұқым көлемі, тонна __________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы _________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Өнеркәсіптік жылыжай кешенінің бар-жоғы туралы мәліметтер:
мекенжайы ____________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________
түгендеу нөмірі _______________________
қордың санаты ________________________
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі _______________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) екінші репродукциялы мақта тұқымдарының сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ________________________________
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) екінші репродукциялы мақта тұқымдарының кондициялылығы (түйнекті талдау актісі, тұқымдарды талдау нәтижесі) туралы куәлік:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) екінші репродукциялы мақта тұқымын өндіруші өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________

9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника
второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи_________________
наименование товара_________________
экспортер/грузоотправитель________________________________________________
импортер/грузополучатель_________________________________________________

9. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы _____________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы__________________________

10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Доля посевной площади культуры, %
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Норма высева, тонн/гектар
Приобретено семян, тонн
Фактическая цена 1 тонны семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
11
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля
указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным
кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь
земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному
сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования
и (или) частной собственности.
Субсидии выплачиваются на объем семян первой репродукции, приобретенных
на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры,
для семян картофеля первой репродукции на площадь не более 50 (пятидесяти),
за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на семена первой
репродукции и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета
в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь
до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры.
В случае если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости
с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6) /
100 %) х графу 7 х графу 9 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий, и рассчитывается
по формуле ((графа 5 х графу 6) /100 %) х графу 7 х графу 10.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении
семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции членами
сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет
причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
семян первой репродукции (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника)
для производства семян второй репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей
сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства
сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи
на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также
на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган
по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 14
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области
(города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются
из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена гибридов первого поколения
кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и
огурца (нужное подчеркнуть) ________________________ в объеме __________ тонн,
в размере (культура, гибрид) ____________________________тенге, использованные
на проведение посевных работ. (сумма цифрами и прописью)

10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сорттың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Себу нормасы, тонна/гектар
Пайдаланылған тұқымдар, тонна
1 тонна тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
11
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Субсидиялар мақтаның бірінші және екінші репродукция тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңының 20 (жиырма) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарының көлеміне, картоптың бірінші репродукция тұқымдары үшін егіс алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған тұқым көлеміне төленеді.
Бірінші репродукция тұқымдарына арналған субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңының 40 (қырық) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 9-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесі мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
бірінші репродукциялы субсидияланған тұқымдарды (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда) екінші репродукциялы тұқым өндіру үшін;
тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарын ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, қайта өңдеу не қайта өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында пайдалануды қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: _______________________________________________________________,
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
_____________________________________________________________ ____ тонна
(дақыл, будан)
көлемінде сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың,
мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының
тұқымдарына _____________________________________ теңге мөлшерінде субсидия
төлеуді сұраймын. (сомасы цифрлармен және жазбаша)

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
________________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) _____________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ______________________________________
наименование банка или оператора почты: ___________________________________
банковский идентификационный код ________________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________________
БИН ___________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(семеноводческим хозяйством, реализатором семян, иностранным производителем
семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН ___________________________________________________________
номер договора _______________________________________________________
дата заключения договора ______________________________________________
цена, тенге ___________________________________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого
хозяйства, реализатора семян, иностранного производителя семян)
_____________________________________________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого
хозяйства, реализатора семян, иностранным производителем семян)
_____________________________________________________________________
наименование культуры, гибрид _________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _______________________________
срок оплаты __________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) _____________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника,
хлопчатника, сорго, томата и огурца, подтверждающих понесенные затраты
(на момент подачи заявки) на приобретение семян гибридов первого поколения
кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
номер платежного документа ____________________________________________
дата выдачи платежного документа _______________________________________
номер счета-фактуры ___________________________________________________
дата выписки __________________________________________________________
номер накладной на перевозку ___________________________________________
номер накладной на отпуск ______________________________________________

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
_________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері___________________
Банктің немесе почта операторының атауы ___________
Банктік сәйкестендiру коды ________________________
Жеке сәйкестендiру коды __________________________
БСН ____________________________________________
Кбе __________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
ЖСН/БСН ___________________________________
шарт нөмірі __________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________
бағасы, теңге ___________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы _________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _______________________________
дақылдың, буданның атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
төлеу мерзімі____________________________________
межелі (босату) пункті __________________________
4. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ____________________
шот-фактура нөмірі ______________________________
берілген күні ___________________________________
тасумалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________

5. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян гибридов первого
поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго,
томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
наименование культуры, гибрид/сорт _____________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _______________________________
цена, тенге ____________________________________________________________
всего стоимость реализации _____________________________________________
наименование иностранного производителя ________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян __________________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной
свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ввезены из стран
Евразийского экономического союза:
номер документа _______________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
наименование культуры, гибрид __________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ________________________________
цена, тенге _____________________________________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________________
наименование иностранного производителя семян ___________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ___________________
7. Сведения о наличии промышленного тепличного комплекса:
адрес __________________________________________________________________
кадастровый номер ______________________________________________________
инвентарный номер ______________________________________________________
целевое назначение ______________________________________________________
категория фонда _________________________________________________________
размер рабочей площади теплицы __________________________________________
8. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян гибридов первого
поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго,
томата и огурца:
наименование документа _________________________________________________
номер документа ________________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________________
кем выдан ______________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акте клубневого анализа, результат анализа семян)
семян гибридов первого поколения:
номер документа ________________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________________
кем выдан ______________________________________________________________

5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ___________________________
берілген күні ___________________________________
дақылдың, буданның сорттық атауы ________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
6. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _________________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, буданның атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Өнеркәсіптік жылыжай кешенінің бар-жоғы туралы мәліметтер:
мекенжайы ____________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________
түгендеу нөмірі қордың санаты _______________________
қордың санаты ________________________
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі _______________
8. Құжаттар туралы мәліметтер:
жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы_________________________________
құжаттың нөмірі__________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
бірінші буын будандары тұқымдарының кондициялылығы (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі) туралы куәлік:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________

9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной
свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи ______________________________________________________
наименование товара ______________________________________________________
экспортер/грузоотправитель ________________________________________________
импортер/грузополучатель _________________________________________________

9. Тауардың (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________

10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля (теплицы)
Площадь поля (теплицы), гектар
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Норма высева (количество), тонн (штук, посевных единиц)/гектар
Приобретено семян, тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу) /, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
6
7
8
9
10
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля
указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно.
При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков
сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному
сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования
и (или) частной собственности.
В случае если фактическая стоимость семян гибридов первого поколения кукурузы,
сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ниже
стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится
от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается
по формуле графа 5 х графу 6 х графу 8 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается
по формуле графа 5 х графу 6 х графу 9.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении
семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника,
хлопчатника, сорго, томата и огурца, членами сельскохозяйственного кооператива
заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого
члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных семян гибридов
первого поколения для возделывания соответствующей сельскохозяйственной
культуры с целью ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее
(хлебоприемное) предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также
на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган
по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 15
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявки на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
В ______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса),
(сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные и использованные для закладки
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы
плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы)
_____________________ в объеме ______ штук, в размере ___________________ тенге,
(культура, сорт) (сумма цифрами и прописью) использованные на проведение посевных
работ (на закладку сада (виноградника)).

10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, буданның атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) алаңы, гектар
1
2
3
4
5
1
кестенің жалғасы
Себу нормасы (саны), тонна (дана, егіс бірліктері)/гектар
Сатып алынған тұқымдар, тонна (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
6
7
8
9
10
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 6-баған х 8-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 6-баған х 9-баған формуласы бойынша есептеледі.
Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған бірінші буын будандарының тұқымдарын тиісті ауыл шаруашылығы дақылдарын сату, қайта өңдеу не қайта өңдеу (астық қабылдау) кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында өсіру үшін пайдалануды қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға өтінімдер
Кімге: ________________________________________________________________,
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға
_______________ дана көлеміндегі ______________________________
(дақыл, сорт)
нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
элиталық көшеттері үшін _________________________________________ теңге
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
___________________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ________________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _________________________________________
наименование банка или оператора почты: ______________________________________
банковский идентификационный код ___________________________________________
индивидуальный идентификационный код ______________________________________
БИН _______________________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем элитных саженцев)
и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН ________________________________________________________________
номер договора ____________________________________________________________
дата заключения договора ___________________________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранного производителя элитных саженцев) _______________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем элитных саженцев) _______________________________
наименование культуры, сорт ________________________________________________
объем элитных саженцев, штук _______________________________________________
срок оплаты _______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) __________________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта)
о поставке элитных саженцев, подтверждающих понесенные затраты
(на момент подачи заявки) на приобретение элитных саженцев:
номер платежного документа _________________________________________________
дата выдачи платежного документа ____________________________________________
номер счета-фактуры ________________________________________________________
дата выписки _______________________________________________________________
номер накладной на перевозку ________________________________________________
номер накладной на отпуск___________________________________________________

1. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шот мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
_______________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________
Банктің және почта операторының деректемелері___________________
Банктің және почта операторының атауы ___________
Банктік сәйкестендiру коды ______________________
Жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН ___________________________________________
Кбе ___________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік элиталық көшеттерді өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
ЖСН/БСН ______________________________________
шарт нөмірі _____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
бағасы, теңге ___________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттерді өндірушінің) атауы және БСН-сы ________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық көшеттерді өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана__________________
төлеу мерзімі__________________________________
межелі (босату) пункті __________________________
4. Элиталық көшеттерді сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ______________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________

5. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных саженцев из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ___________________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________________
наименование культуры, сорт _________________________________________________
объем элитных саженцев, штук ________________________________________________
цена, тенге _________________________________________________________________
всего стоимость реализации __________________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ____________________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев
___________________________________________________________________________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего,
что элитные саженцы ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________________
наименование культуры, сорт _________________________________________________
объем элитных саженцев, штук ________________________________________________
цена, тенге _________________________________________________________________
всего стоимость реализации __________________________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ____________________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев ___________
7. Сведения о документах:
документы подтверждающие сортовые и посевные качества элитных саженцев:
наименование документа _____________________________________________________
номер документа ____________________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________________
кем выдан __________________________________________________________________
акт апробации:
номер документа ____________________________________________________________
дата выдачи ________________________________________________________________
кем выдан __________________________________________________________________
8. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара
(при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи _________________________________________________________
наименование товара _________________________________________________________
экспортер/грузоотправитель ___________________________________________________
импортер/грузополучатель ____________________________________________________
9. Сведения об акте обследования заложенных многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда:
номер документа _____________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________________
кем выдан ___________________________________________________________________
10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Схема посадки, метров
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Норма посадки, штук/гектар
Приобретено элитных саженцев, штук
Фактическая цена 1 штуки элитных саженцев, тенге
Норматив субсидий на 1 штуку, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 7 х графа 9)
7
8
9
10
11
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
По элитным саженцам: реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения о сортовом свидетельстве и акте апробации; по импортируемым семенам, приобретенным у реализаторов либо напрямую у иностранного производителя, указываются сведения о документе подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя;

5. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________
берілген күні ____________________________________
дақылдың, сорттың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге ____________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы __________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
6. Элиталық көшеттердің Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _______________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сорттың атауы _______________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге ____________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы ___________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
7. Құжаттар туралы мәліметтер:
элиталық көшеттердің сорттық және егістік сапасын растайтын құжаттар:
құжаттың атауы________________________________
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________
апробация актісі:
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________
8. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ______________________
импорттаушы/жүк алушы________________________
9. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау актісі туралы мәліметтер:
құжат нөмірі___________________
берілген күні ______________________
кім берді ________________________
10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сорттың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Отырғызу схемасы, метр
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Отырғызу нормасы, дана/гектар
Сатып алынған көшеттер, дана
1 дана тұқымның нақты бағасы, теңге
Тұқымның 1 данасына субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (7-баған х 9-баған)
7
8
9
10
11
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген элиталық көшеттер бойынша сорттық куәлік және байқау актісі туралы мәліметтер көрсетіледі; өткізушілерден не тікелей шетелдік өндірушіден сатып алынған, импортталатын тұқымдар бойынша жөнелтуші елдің құзыретті органдары берген сорттық және егістік сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.

В случае если фактическая стоимость элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 7 х графу 9 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 7 х графу 10.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных саженцев членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу выращивание и уход за многолетними насаждениями плодово-ягодных культур и винограда, заложенными просубсидированными элитными саженцами.
В случае необеспечения выращивания (ухода) согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 16
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, адрес, номер телефона (факса))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи субсидируемых семян
по удешевленной стоимости с ________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян))
в объеме ___________________________ тонн (штук) ____________________________
(культура, гибрид/сорт) и прошу перечислить элитно-семеноводческому хозяйству
(семеноводческому хозяйству, реализатору семян)
__________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян)) причитающиеся мне субсидии, в размере _______________ тенге
(сумма цифрами и прописью) (расшифровка в приложении к заявке)
после внесения элитно- семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством,
реализатором семян) ________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян))
в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически реализованным
субсидируемым семенам.

Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 7-баған х 9-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 7-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидияларды есептеу жүргізіледі.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің субсидияланған элиталық көшеттерін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін пайдалануға, сондай-ақ оларды өсіруді (күтуді) қамтамасыз ететінімді растаймын. Пайдаланылмаған және өсіруді (күтімді) қамтамасыз етпеген жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiм
Кімге: ______________________________________________________________
(облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
Осымен, мен ______________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының,
өткізушінің атауы))
тұқым ___________________________ тонна (дана) көлемінде ____________________
(дақыл, сорт)
cубсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу-сату шартын
жасасқанымды мәлімдеймін және _____________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының,
тұқым өткізушінің атауы))
нақты өткізген субсидияланатын тұқымдары бойынша мәліметтерді субсидиялауға
арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
__________________________________ теңге мөлшеріндегі (осы өтінімге қосымшада
(сома санмен және жазбаша) толық жазу)
субсидияны _____________________________ (элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің атауы)) элиталық тұқым өсіру шаруашылығына (тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге) аударуды сұраймын.

1. Сведения о текущем счете элитно-семеноводческого хозяйства
(семеноводческого хозяйства, реализатора семян) в банке второго уровня:
Наименование банка: ________________________________________________________
банковский идентификационный код (далее – БИК) ______________________________
индивидуальный идентификационный код (далее – ИИК) _________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ________________________________________________

1. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) екінші деңгейлі банктегі ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы __________________________________________________
(банктік сәйкестендiру коды – (бұдан әрі – БСК) _________________________________
(жеке сәйкестендiру коды (бұдан әрі – ЖСК) ___________________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрі (бұдан әрі – БСН) ________________________________
(бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) / БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Расчет причитающихся субсидий:
№ пп
Наименование элитно-семеноводче-ского хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
Место нахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян) (юридический адрес)
ИИН/БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
Наименование культуры
Наименование сорта
Репродукция
Сведения договора купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом)
номер договора
дата заключения договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке субсидируемых семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
Сведения о документе, подтверждающем сортовые и посевные качества субсидируемых семян
Кадастровый номер земельного участка
номер платежного документа
дата выдачи платежного документа
дата выписки
номер счета-фактуры
номер накладной на перевозку
номер накладной на отпуск
номер
дата выдачи
кем выдано
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Доля от посевной площади культуры, %
Схема посадки, метров
Норма высева (количество), тонн (штук)/гектар
Приобретено семян (саженцев), тонн (штук)
Фактическая цена 1 тонны семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
20
21
22
23
24
25
26
27
28
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
По семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения об аттестате на семена, сортовом свидетельстве и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа).
По семенам, реализованным семеноводческим хозяйством, указываются сведения о свидетельстве на семена и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа);

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН-сы)/ БСН-сы
1
2
3
3. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Р/с
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) атауы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) орналасқан жері (заңды мекенжайы)
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) ЖСН/БСН-сы
Дақылдың атауы
Сорттың атауы
Репродукциясы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері
шарттың нөмірі
шарттың жасалған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жұмсалған шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың субсидияланатын тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері
Субсидияланатын тұқымдарының сорттық сапасын растайтын құжат туралы мәліметтер
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
төлем құжатының нөмірі
төлем құжатының берілген күні
берілген күні
шот-фактура нөмірі
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі
нөмірі
берілген күні
кім берді
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
Отырғызу схемасы, метр
Себу нормасы (мөлшері), тонна (дана)/гектар
Сатып алынған тұқымдар (көшеттер), тонн (дана)
1 тонна (дана) тұқымның (көшеттің) нақты бағасы, теңге
Тұқымның (көшеттің)
1 данасына субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидияның сомасы, теңге
(23-баған х 25-баған )
20
21
22
23
24
25
26
27
28
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқымдарған арналған аттестат туралы және тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқым куәлігі және тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі;

Субсидии выплачиваются по элитным семенам, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, по элитным семенам картофеля не более 50 (пятидесяти) процентов, за исключением элитных семян хлопчатника; по семенам первой репродукции, приобретенным на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции на площадь не более 50 (пятидесяти), за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии наличия бюджетных средств в необходимом объеме субсидий и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии на элитные семена выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры, на семена первой репродукции и в, случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры.
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий.
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении субсидируемых семян членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ___ 20_ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "_" ___ 20_ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 17
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Норматив субсидий на семена
№ п/п
Культура
Норматив субсидий, тенге
на 1 тонну
на 1 посевную единицу гибридов первого поколения
оригинальных семян
элитных семян
семян первой репродукции
семян второй репродукции
гибридов первого поколения
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Пшеница

Субсидиялар мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 15 (он бес) пайыздан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға, мақтаның бірінші және екінші репродукция тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 20 (жиырма) пайыздан аспайтын алаңға, картоптың бірінші репродукция тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқым көлеміне төленеді.
Элиталық тұқымдарға арналған субсидиялардың қажетті көлемде бюджет қаражаты болғанда және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңынан 30 (отыз) пайызға дейінгі алаңға, бірінші репродукция тұқымдарына арналған субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңынан 40 (қырық) пайызға дейінгі алаңға төленеді.
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есебін жүргізеді.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Тұқымдарға арналған субсидиялар нормативі
Р/с
Дақыл
Субсидия нормативі, теңге
1 тоннаға арналған
бірінші ұрпақ будандарының 1 егіс бірлігіне
бірегей тұқымдар
элиталық тұқымдар
бірінші репродукция тұқымдары
екінші репродукция тұқымдары
бірінші ұрпақ будандары
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бидай

344
2
Ягодные
275
3
Виноград
96
Норматив субсидий на семена установлен без учета налога на добавленную стоимость.
Стоимость по семенам томата и огурца указана на 1 штуку семян.
Приложение 18
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости
В ________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области
(города республиканского значения, столицы))
от ________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений
в объеме _________________ тонн (килограммов, литров) ________________________,
(вид удобрений) в размере ___________________ тенге. (сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование______________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________________
номер телефона (факса):____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя
– для физического лица: местонахождение ____________________________________
дата уведомления ___________________________________________________________

344
2
Жидек
275
3
Жүзім
96
Тұқымға арналған субсидиялар нормативі қосылған құн салығын есепке алмай белгіленді.
Қызанақ пен қиярға 1 дана тұқымның құны көрсетілді.
Өсiмдiк шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
(Кімге) __________________________________________________________________
(облыстың жергілікті атқарушы органының толық атауы (республикалық маңызы бар
қаланың, астананың))
(кімнен)___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тыңайтқыштарды сатушыдан ___________________________ тонна (килограмм, литр)
көлемiнде сатып алынған ______________________________________ тыңайтқышы
(тыңайтқыш түрi)
үшiн маған _________________________________теңге мөлшерінде субсидия төленуін
(сома санмен және жазбаша)
сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ____________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі___________________________
мекенжайы:_______________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі___________________________________________
кім берді ________________________________________
берілген күні______________________________________
мекенжайы:_______________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері___________________________________
хабардар етілген күні_______________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива),
имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
кадастровый номер:_________________________________________________________
площадь всего, гектар:_______________________________________________________
в том числе, пашни:_________________________________________________________
целевое назначение:_________________________________________________________
наименование лизинговой компании: __________________________________________
номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизинговой компанией
__________________________________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі:
кадастрлық нөмірі:________________________________
барлық алаң, гектар:_______________________________
оның ішінде егістік:_______________________________
нысаналы мақсаты:________________________________
лизингтік компанияның атауы:_____________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) лизингтік компаниямен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні: _____________________

4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН _________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) _______________________________________________
реквизиты банка или оператора почты:_________________________________________
наименование банка или оператора почты:______________________________________
банковский идентификационный код __________________________________________
индивидуальный идентификационный код _____________________________________
БИН ______________________________________________________________________
Кбе _______________________________________________________________________
5. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом удобрений:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик,
либо иностранный производитель) ____________________________________________
номер договора ____________________________________________________________
дата заключения договора ___________________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость (далее – НДС) (тенге) _________________
наименование и БИН продавца удобрений _____________________________________
адрес местонахождения продавца удобрений ___________________________________
наименование удобрения ____________________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) __________________________________
срок оплаты _______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска)__________________________________________________
6. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение удобрений:
номер платежного документа ________________________________________________
дата выдачи платежного документа ___________________________________________
номер счет-фактуры ________________________________________________________
дата выписки ______________________________________________________________
номер накладной на перевозку _______________________________________________
номер накладной на отпуск __________________________________________________
7. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного
товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел
удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары ______________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование удобрения ____________________________________________________
единица измерения _________________________________________________________
количество (объем) _________________________________________________________
цена без НДС (тенге) _______________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений __________________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений __________________

4. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің ағымдағы шотының мәліметтері:
ЖСН/БСН ________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _____________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері______________________
Банктің немесе почта операторының атауы_____________________________
Банктік сәйкестендiру коды ____________________________________________
Жеке сәйкестендiру коды ____________________________________________
БСН_____________________________________________
Кбе ___________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші не жеткізуші не шетелдік өндіруші) ___________________________________
шарттың нөмірі _________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)__________________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН-сы _______________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы ____________
тыңайтқыштың атауы _____________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) ________________________
төлеу мерзімі ____________________________________
межелі (босату) пункті______________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) төлем құжаттары, шот-фактуралар, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ___________________________
төлем құжатының берілген күні _____________________
шот-фактура нөмірі ________________________________
берілген күні ___________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі________________________________
7. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі____________________
берілген күні _____________________________________
тыңайтқыштың атауы ______________________________
өлшем бірлігі ____________________________________
мөлшері (көлемі)_______________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)_________________________
өткізу құны, барлығы____________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы _________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________

8. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего,
что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений __________________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений __________________
количество (объем) _________________________________________________________
цена без НДС (тенге) _______________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
9. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата _________________________________________________________
срок действия сертификата __________________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) _____________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения
учитывается на момент приобретения удобрения.
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара:
номер и дата выдачи _______________________________________________________
наименование товара _______________________________________________________
страна происхождения ______________________________________________________
экспортер/грузоотправитель _________________________________________________
импортер/грузополучатель __________________________________________________

8. Тауардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі __________________________________
берілген күні ____________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы _________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ___________
мөлшері (көлемі) _________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)___________________________
өткізу құны, барлығы___________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_______________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ___________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)___________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)___________________
кім берді __________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.
10. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні____________________________
тауардың атауы __________________________________
шыққан елі ________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы _________________________

11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства
полное название химической продукции ______________________________________
фирма-производитель ______________________________________________________
срок действия свидетельства ________________________________________________
дата регистрации __________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________________
кому выдано ______________________________________________________________
12. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Наименование удобрения
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма внесения удобрения на 1 гектар (на богаре или орошении) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Удобряемая площадь, гектар
Фактический объем удобрения для внесения (килограмм, литр)
Фактический объем удобрения на 1 гектар (килограмм, литр)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Норма субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
11
12
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәлік нөмірі ___________________________
химиялық өнімнің толық атауы_______________________
өндіруші фирма_________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі___________________
тіркелген күні_____________________________________
кім берді________________________________________
кімге берілді______________________________________
12. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Ауыл шаруашылығы дақылының, сүрі жердің атауы
Тыңайтқыштың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1 гектарға тыңайтқыш енгізу нормалары (тәлімі жерде немесе суармалы жерде) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Тыңайтылатын алаң, гектар
Енгізуге арналған тыңайтқыштың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 гектарға арналған тыңайтқыштардың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 тоннаның (килограмм, литр) бағасы, теңге
1 тоннаға (килограмға, литрге) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
11
12
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышения норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Сведения пунктов 7 и 8 настоящей заявки заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 настоящей заявки.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3, 4, 5 и 6 настоящей заявки.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 19
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения
у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости
В __________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области
(города республиканского значения, столицы))
от __________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений
по удешевленной стоимости с __________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме _________________ тонн (килограммов, литров) __________________________
(вид удобрений) и прошу перечислить отечественному производителю удобрений
_________________________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя удобрений)
в размере _______________________ тенге после внесения (сумма цифрами и прописью)
отечественным производителем удобрений ________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений) в электронный реестр заявок
на субсидирование сведений по фактически реализованным удобрениям.

Енгізу нормаларынан төмен тыңайтқыштарды сатып алған кезде тиесілі субсидия сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормалары жоғары болған жағдайда, тиесілі субсидия сомасы 6-баған х 7-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолдануды қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де мыналарға қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Осы өтінімнің 7 және 8-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) шетелдік тыңайтқыштар өндірушіден тыңайтқыштарды тікелей сатып алған кезде толтырады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2, 3, 4, 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Осы толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім тыңайтқыштың әр түріне толтырылады.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
(кімге) ___________________________________________________________________
(республикалық маңызы бар қаланың, астананың (облыстың жергілікті атқарушы
органының толық атауы))
(кімнен)___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің (бар болса), тегі
Мен осымен __________________________________________ арзандатылған құнымен
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
____________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде ___________________тыңайтқышын
(тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және отандық тыңайтқыштарды өндіруші
__________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға арналған
өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
__________________________ теңге
(сома санмен және жазбаша)
мөлшеріндегі субсидияны отандық тыңайтқыштарды өндіруші
_______________________________________________________ аударуды сұраймын.
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование_________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ____________________________
адрес:________________________________________________________________________
номер телефона (факса):________________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)_________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ________________________________________________________________________
кем выдано____________________________________________________________________
дата выдачи___________________________________________________________________
адрес: ________________________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)___________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі___________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________
Жеке тұлға үшін
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)____________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі____________________________________________________________
кім берді _________________________________________________________
берілген күні_____________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері__________________________________________________
хабардар етілген күні_______________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ пп
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива),
имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер:__________________________________________________
Площадь всего, гектар:_______________________________________________
в том числе пашни:__________________________________________________
Целевое назначение:_________________________________________________
Наименование лизинговой компании:___________________________________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизинговой компанией
___________________________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Р/с
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі:______________________________________________
Барлық алаң, гектар:______________________________________________
оның ішінде егістік:______________________________________________
Нысаналы мақсаты:______________________________________________
Лизингтік компанияның атауы:____________________________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) лизингтік компаниямен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:______________

4. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и производителем удобрений:
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без НДС (тенге)_____________________________________________
наименование и БИН производителя удобрений______________________
адрес местонахождения производителя удобрений____________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров)________________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
5. Сведения о текущем счете производителя удобрений в банке второго уровня:
Наименование банка:______________________________________________
банковский идентификационный код ________________________________
индивидуальный идентификационный код ___________________________
бизнес-идентификационный номер _________________________________
БИН____________________________________________________________
код бенефициара ________________________________________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шарты:
шарттың нөмірі ___________________________________________________
шарттың жасалған күні _____________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)_____________________________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН-сы ______________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ___________
тыңайтқыштың атауы ______________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _______________________
төлеу мерзімі _____________________________________________________
межелі (босату) пункті _____________________________________________
5. Екінші деңгейдегі банктегі тыңайтқыштарды өндірушінің ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы ____________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________________
жеке сәйкестендіру коды ___________________________________________
БСН ____________________________________________________________
бенефициар коды ____________________________________________________

6. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата_______________________________________________
срок действия сертификата________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) ___________________________________
кем выдан_______________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения
учитывается на момент приобретения удобрения.

6. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_____________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ___________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)_________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)____________________________________
кім берді _________________________________________________________
Бұл ретте, сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзіі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.

При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышении норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные отечественным производителем субсидии по данной переводной заявке в бюджет.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года: Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки: Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3 и 4 переводной заявки.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по удешевленной стоимости у отечественного производителя удобрений заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 20
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости
1. В _______________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы)
от _________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
2. Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги)
в объеме _______________________ литров (килограммов, граммов, штук)
____________________________________________________________________________,
(вид пестицида, биоагента (энтомофага)) в размере __________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

Тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде тиесілі субсидиялар сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормаларынан асқан жағдайда, тиесілі субсидиялар сомасы 6-баған х 7-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолдануды қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, отандық өндірушіден алған субсидияларды осы өтпелі өтінім бойынша бюджетке қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де мыналарға қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне ауыл шаруашылығы кооперативі тыңайтқыштар сатып алуға өтпелі өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, осы өтпелі өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне ауыл шаруашылығы кооперативінің мұшелері тыңайтқыштар сатып алуға осы өтпелі өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған осы өтпелі өтінім әрбір тыңайтқыш түріне толтырылады.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
1. (кімге) ________________________________________________________________,
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
(кімнен)_________________________________________________________________ ,
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
2. Маған________________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемiнде сатып алынған
_________________________________ (пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) түрi)
пестицид, биоагент (энтомофаг) үшiн
_____________________________________________________________________ теңге
(сома санмен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

3. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя_______________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ________________________
адрес: _______________________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________________
4. Для физического лица, индивидуального предпринимателя:
наименование ________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________________
ИИН_________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ________________________________________________________________________
кем выдано____________________________________________________________________
дата выдачи___________________________________________________________________
адрес: ________________________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение _________________________________
дата уведомления________________________________________________________________
5. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
6. Сведения о земельном участке:
Кадастровый номер земельного участка
Площадь всего, гектар
В том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива),
имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер: ____________________________________________
Площадь всего, гектар: __________________________________________
в том числе пашни: _____________________________________________
Целевое назначение: ____________________________________________
Наименование лизинговой компании: ______________________________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизинговой компанией
___________________________________________________

3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы _________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ________________________
мекенжайы: ____________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________
4. Жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін:
атауы__________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________________________
ЖСН____________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________
кім берді _______________________________________
берілген күні ___________________________________
мекенжайы:______________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________
хабарлама күні ___________________________________
5. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
6. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі:______________________________
Барлық алаң, гектар:____________________________
оның ішінде егістік:_____________________________
Нысаналы мақсаты:___________________________
Лизингтік компанияның атауы:_____________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) лизингтік компаниямен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:
________________________________________________

7. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН __________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ________________________________________________
реквизиты банка: ____________________________________________________________
наименование банка: _________________________________________________________
банковский идентификационный код ___________________________________________
индивидуальный идентификационный код ______________________________________
БИН _______________________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________________________
8. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и производителем/поставщиком пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер договора_______________________________________________________________
дата заключения договора______________________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость (далее – НДС) (тенге)____________________
наименование и БИН производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов
_____________________________________________________________________________
адрес местонахождения производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
_____________________________________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага)__________________________________
объем пестицида, биоагента (энтомофага), литров (килограммов, граммов, штук)
_____________________________________________________________________________
срок оплаты___________________________________________________________________
пункт назначения (отпуска)______________________________________________________
9. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение
пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер платежного документа __________________________________________________
дата выдачи платежного документа _____________________________________________
номер счет-фактуры___________________________________________________________
дата выписки ________________________________________________________________
номер накладной на перевозку__________________________________________________
номер накладной на отпуск _____________________________________________________

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН _______________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) __________________
Банк деректемелері: _______________________
Банк атауы: ______________________________
Банктік сәйкестендіру коды _____________________
Жеке сәйкестендіру коды ____________________
БСН____________________________________________
Кбе_____________________________________________
8. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) және пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші/жеткізуші арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі _______________________________
шарт жасалған күн ______________________________
қосылған құн салықсыз (бұдан әрі – ҚҚС) (теңге)__________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы және БСН-сы ____________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы
________________________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) көлемі, литр (килограмм, грамм, дана)
________________________________________________
төлеу мерзімі ___________________________________
межелі (босату) пункті ____________________________
9. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алуға (өтінім берген сәтте) жұмсалған шығындарды растайтын төлем құжаттардың, шот-фактуралардың, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілеген күні ___________________
шот-фактура нөмірі______________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі___________________________________

10. Сведения из декларации на товары (для сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел пестицид, биоагент (энтомофаг)
из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары__________________________________________
дата выдачи____________________________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага) ___________________________________
единица измерения______________________________________________________________
количество (объем)______________________________________________________________
цена без НДС (тенге)____________________________________________________________
всего стоимость реализации_______________________________________________________
наименование иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
___________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
________________________________________________________________________________
11. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего,
что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа__________________________________
дата выдачи______________________________________
наименование иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
__________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя пестицидов, биоагентов
(энтомофагов) _______________________________________
количество (объем)_____________________________
цена без НДС (тенге)_____________________
всего стоимость реализации_______________________________________
12. Сертификат соответствия/сертификат качества/сертификат анализа/ декларация
о соответствии на приобретенные пестициды:
номер сертификата/декларации______________________________
дата выдачи сертификата/декларации______________________________
срок действия сертификата/декларации (если указан) __________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
___________________________________________________
заявитель (наименование, адрес) ___________________________________
кем выдан___________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия/сертификата качества/
сертификата анализа/декларации о соответствии на приобретенные пестициды
учитывается на момент приобретения пестицида.
13. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного
кооператива, который приобрел пестицид, биоагент (энтомофаг) иностранного производства):
номер и дата выдачи_______________________________
наименование товара_______________________________
страна происхождения __________________________
экспортер/грузоотправитель___________
импортер/грузополучатель______________________

10. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден пестицид, биоагент (энтомофаг) сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі____________________
берілген күні ____________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы __________________________
өлшем бірлігі ___________________________________
саны (көлемі)___________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)_____________________
өткізу құны, барлығы___________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы
____________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы__________________
11. Тауар Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ________________________________
берілген күні _________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы
________________________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы_________________________________________
саны (көлемі)___________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)__________________________
өткізу құны, барлығы _______________________
12. Сатып алынған пестицидтерге арналған сәйкестiк сертификаты/сапа сертификаты/талдау сертификаты/ сәйкестiк туралы декларация:
сертификаттың/ декларацияның нөмірі_______________
сертификаттың/декларацияның берілген күні ____________________________
сертификаттың/декларацияның қолданылу мерзімі (көрсетілген жағдайда) ____
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)____________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ______________________________________
кім берді _______________________________________
Бұл ретте сатып алынған пестицидтерге сәйкестік сертификатының/сапа сертификатының/талдау сертификатының/сәйкестік туралы декларацияның қолданылу мерзімі пестицидті сатып алу сәтінде ескеріледі.
13. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері (шетелде өндірілген пестицидті, биоагентті (энтомофагты) сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
нөмірі мен берілген күні ___________________________
тауардың атауы ________________________________
шыққан елі ________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ______________
импорттаушы/жүк алушы ______________________

14. Сведения регистрационного удостоверения на пестицид:
номер удостоверения______________________________
срок действия удостоверения ____________________
торговое название пестицида ____________________
кем выдан_________________________________
15. Расчет причитающихся субсидий:
Торговое название пестицида, биоагента (энтомофага)
Производство пестицида, биоагента (энтомофага) (отчественное/ иностранное)
Наименование сельскохозяйственной культуры (обрабатываемый объект), пар
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма расхода (применения) пестицида, биоагента (энтомофага), литр (килограмм, грамм, штук) на 1 гектар
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Обрабатываемая площадь, гектар
Фактический объем использования пестицида, биоагента (энтомофага) (литр, килограмм, грамм, штук)
Фактический объем использования пестицида, биоагента (энтомофага) на 1 гектар (литр, килограмм, грамм, штук)
Цена 1 литра (килограмма, грамма, штуки), тенге
Норма субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
8
9
10
11
12
13
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

14. Пестицидтерді тіркеу куәлігінің мәліметтері:
куәлік нөмірі __________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі_____________________
пестицидтің сауда атауы _______________________
кім берді _______________________________________
15. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) саудалық атауы
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) өндіруші (отандық/ шетелдік)
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы (өңделетін объект), сүрі жер
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
Танаптың кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
1 гектарға пестицид, биоагент (энтомофаг) шығысының (қолдану) нормасы, литр (килограмм, грамм, дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өңделетін алаң, гектар
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) пайдаланудың нақты көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
1 гектарға пестицидті, биоагентті (энтомофагты) пайдаланудың нақты көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
1 литрдің (килограмм, грамм, дана) бағасы, теңге
1 литрге (килограмм, грамм, дана) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (8-баған х 10-баған)
8
9
10
11
12
13
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

При приобретении ниже норм расхода пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12, в случае превышения норм расхода сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 8 х графу 12.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в целях защиты растений для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств). В случае неприменения приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Сведения пунктов 10 и 11 настоящей заявки заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении пестицида напрямую у иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5 и 6 настоящей заявки.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5, 6, 7, 8 и 9 настоящей заявки.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости заполняется на каждый вид пестицида, биоагента (энтомофага).
Приложение 21
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении пестицида,
биоагента (энтомофага) у отечественного производителя пестицидов,
биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости

Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) шығыс нормаларынан төмен сатып алған кезде тиесілі субсидиялар сомасы 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі, шығыс нормаларынан асқан жағдайда, тиесілі субсидиялар сомасы 7-баған х 8-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантинді объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолдануды қамтамасыз ететінімді растаймын. Сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолданбаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Осы өтінімнің 10 және 11-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) тікелей шетелдік пестицидті, биоагенті (энтомофагты) өндірушіден сатып алған кезде толтырады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне осы өтінімнің 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне осы өтінімнің 5, 6, 7, 8 және 9- тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған осы өтінім пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) әр түріне толтырылады.
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Пестицидті, биоагенті (энтомофагты) отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім

1. В ___________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
(города республиканского значения, столицы))
от ____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
2. Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
по удешевленной стоимости
с______________________________________________________________________________
(наименование производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов))
в объеме ________________ литров (килограммов, граммов, штук)
______________________________________________________________________________
(вид производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и прошу перечислить отечественному
производителю пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
________________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
причитающиеся мне субсидии, в размере _______________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
после внесения отечественным производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
__________________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
сведений в реестр по объемам фактической реализации пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
3. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя__________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) руководителя
_________________________________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
4. Для физического лица, индивидуального предпринимателя:
наименование____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
ИИН ___________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано______________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________

1. (кімге) _________________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы) (кімнен)
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
2. Осымен _______________________________________________ арзандатылған құны
(пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
бойынша _____________________________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемiнде
__________________________________________________________________________
(пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) түрi)
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алу-сату шартын жасасқанымды
мәлімдеймін және маған тиесілі ___________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші
_________________________________________________________________________
(отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
нақты өткізілген пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) көлемдері
жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін отандық пестицидтерді,
биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіге ___________________________________
__________________________________________________________________________
(отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.
3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ______________________________________________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _____________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _________________________
мекенжайы: _________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________
4. Жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін:
атауы ______________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________________________
ЖСН_______________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _____________________________________________________________
кім берді ___________________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
мекенжайы:_________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________
хабарлама күні _____________________________________________________

7. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
и производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер договора _________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость (тенге)____________________
наименование и БИН производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
___________________________________________________________________
адрес местонахождения производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
____________________________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага) ________________________
объем пестицида, биоагента (энтомофага), литров (килограммов, граммов, штук)
__________________________________________________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
8. Сведения о текущем счете производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
в банке второго уровня:
наименование банка: _____________________________________________
Банковский идентификационный код _______________________________
Индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
9. Сертификат соответствия на приобретенные пестициды:
номер сертификата_______________________________________________
срок действия сертификата________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
_________________________________________________________________
заявитель (наименование, адрес) ___________________________________
кем выдан_______________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные пестициды
учитывается на момент приобретения пестицида.

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші мен пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші арасындағы сатып алу-сату шарты:
шарттың нөмірі __________________________________________________
шарт жасалған күн _______________________________________________
қосылған құн салықсыз бағасы (теңге)__________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы және БСН-сы
__________________________________________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы __________________________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы___________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) көлемі, литр (килограмм, грамм, дана)
_________________________________________________________________
төлеу мерзімі ____________________________________________________
межелі (босату) пункті _____________________________________________
8. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
банктің атауы:_________________________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды _____________________________________________
Жеке сәйкестендіру коды ______________________________________________
БСН_________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ______________________________________
9. Сатып алынған пестицидтерге арналған сәйкестiк сертификаты:
сертификаттың нөмірі__________________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі_______________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)______________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) _______________________________________
кім берді ____________________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған пестицидтерге сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі пестицидті сатып алу сәтінде ескеріледі.

При приобретении ниже норм расхода пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12, в случае превышения норм расхода сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 8 х графу 12.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в целях защиты растений для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств). В случае неприменения приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5 и 6 настоящей переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5, 6 и 7 настоящей переводной заявки.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по удешевленной стоимости у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) заполняется на каждый вид пестицида, биоагента (энтомофага).

Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) шығыс нормаларынан төмен сатып алған кезде тиесілі субсидиялар сомасы 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі, шығыс нормаларынан асқан жағдайда, тиесілі субсидиялар сомасы 7-баған х 8-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантинді объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолдануды қамтамасыз ететінімді растаймын. Сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолданбаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ескертпе:
Ауыл шаруашылығы кооперативі пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 5, 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған осы өтпелі өтінім әрбір пестицид, биоагент (энтомофаг) түріне толтырылады.