О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 224 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, и Правил ее представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 41. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2023 года № 33062
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 224 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19671) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", "О государственной статистике" и "О микрофинансовой деятельности" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального
Банка Казахстана
Г. Пирматов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение 1
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 29 июня 2023 года № 41
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 224
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
Индекс формы административных данных: PN-1
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих информацию: микрофинансовая организация
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Отчет о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
(коэффициент, лимит в процентах)
1
2
3
1.
Оплаченный уставный капитал
2.
Дополнительный капитал
3.
Нераспределенная чистая прибыль (убыток) прошлых лет
4.
Фонды, резервы, сформированные за счет чистого дохода прошлых лет
5.
Нераспределенная чистая прибыль (убыток) отчетного периода
6.
Переоценка основных средств
7.
Субординированный долг в виде необеспеченного обязательства микрофинансовой организации перед юридическими лицами-резидентами и нерезидентами Республики Казахстан (за исключением юридических лиц, зарегистрированных на территории государств, отнесенных Организацией экономического сотрудничества и развития к перечню офшорных территорий, не принявших обязательства по информационному обмену)
8.
Нематериальные активы, за исключением лицензионного программного обеспечения, приобретенного для целей основной деятельности микрофинансовой организации
9.
Инвестиции в акции или доли участия в уставные капиталы юридических лиц
10.
Расчетный собственный капитал микрофинансовой организации
11.
Активы по балансу микрофинансовой организации
12.
Беззалоговые потребительские микрокредиты

"Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 224 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 29 маусымдағы № 41 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 шiлдеде № 33062 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 224 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19671 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы", "Мемлекеттік статистика туралы" және "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
2-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қаржы нарығының статистикасы департаменті (А.М. Боранбаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
Г. Пирматов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 41 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 224 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындау туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: PN-1
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: микроқаржы ұйымы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Нысан
Кесте. Пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындау туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
(коэффициент, пайызбен лимит)
1
2
3
1.
Төленген жарғылық капитал
2.
Қосымша капитал
3.
Өткен жылдардың бөлінбеген таза пайдасы (зияны)
4.
Өткен жылдардың таза кірісі есебінен қалыптастырылған қорлар, резервтер
5.
Есепті кезеңнің бөлінбеген таза пайдасы (зияны)
6.
Негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалау
7.
Микроқаржы ұйымының Қазақстан Республикасының резиденттері мен бейрезиденттері заңды тұлғалар (Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы оффшорлық аумақтар тізбесіне жатқызған, ақпарат алмасу жөніндегі міндеттемелерді қабылдамаған мемлекеттердің аумағында тіркелген заңды тұлғаларды қоспағанда) алдындағы қамтамасыз етілмеген міндеттемесі түріндегі реттелген борышы
8.
Микроқаржы ұйымының негізгі қызметінің мақсаты үшін сатып алынған лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді қоспағанда, материалдық емес активтер
9.
Заңды тұлғалардың акцияларына немесе жарғылық капиталына қатысу үлесіне инвестициялар
10.
Микроқаржы ұйымының есептік меншікті капиталы
11.
Микроқаржы ұйымының балансы бойынша активтер
12.
Кепілсіз тұтынушылық микрокредиттер

12.1
Провизии (резервы), сформированные в соответствии с Правилами осуществления классификации активов и условных обязательств по предоставленным микрокредитам, отнесения активов по предоставленным микрокредитам к сомнительным и безнадежным, а также создания провизий (резервов) против них, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2018 года № 62, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16858 (далее – Правила осуществления классификации активов и условных обязательств) по беззалоговым потребительским микрокредитам (для расчета коэффициента достаточности собственного капитала k1)
13.
Микрокредиты, выданные в соответствии с пунктом 3-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности" (далее – Закон)
13.1
Провизии (резервы), сформированные в соответствии с Правилами осуществления классификации активов и условных обязательств, по микрокредитам, выданным в соответствии с пунктом 3-1 статьи 4 Закона (для расчета коэффициента достаточности собственного капитала k1)
14.
Коэффициент достаточности собственного капитала k1
14.1
Микрокредиты с просроченной задолженностью по основному долгу, начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, учитываемые микрофинансовой организацией на балансовых счетах и списанные на внебалансовый учет
14.2
Ссудный портфель микрофинансовой организации

12.1
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16858 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 62 қаулысымен бекітілген Берілген микрокредиттер бойынша активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру, берілген микрокредиттер бойынша активтерді күмәнді және үмітсізге жатқызу, сондай-ақ оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру қағидаларына сәйкес құрылған провизиялар (резервтер) (k1 меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициентін есептеу үшін)
13.
"Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-бабының 3-1-трамағына сәйкес берілген микрокредиттер
13.1
Заңның 4-бабының 3-1-тармағына сәйкес Берілген микрокредиттер бойынша активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес қалыптастырылған провизиялар (резервтер) (k1 меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициентін есептеу үшін)
14.
K1 меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті
14.1
Микроқаржы ұйымы баланстық шоттарда есепке алатын және баланстан тыс есепке есептен шығарылған негізгі борыш, есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер
14.2
Микроқаржы ұйымының несие портфелі

14.3
Лимит на долю просроченной задолженности по основному долгу, начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней в общей сумме ссудного портфеля микрофинансовой организации
15.
Совокупная задолженность одного заемщика перед микрофинансовой организацией (включая задолженность, списанную с баланса микрофинансовой организации)
16.
Сумма фактически созданных провизий по выданным микрокредитам (для расчета коэффициента максимального размера риска на одного заемщика k2)
17.
Обеспечение заемщика в виде аффинированных драгоценных металлов, соответствующие международным стандартам качества, принятым Лондонской ассоциацией рынка драгоценных металлов (London billion market association) и обозначенным в документах данной ассоциации как стандарт "Лондонская качественная поставка" ("London good delivery")
18.
Обеспечение заемщика в виде гарантии банков, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
19.
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика k2
20.
Совокупные обязательства микрофинансовой организации
21.
Коэффициент левереджа k3
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель _______________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выполнении
пруденциальных нормативов
и иных обязательных
к соблюдению норм и лимитов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
(индекс – PN-1, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) части второй статьи 27 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности".

14.3
Микроқаржы ұйымының несие портфелінің жалпы сомасында негізгі борыш, есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешек үлесіне лимит
15.
Бір қарыз алушының микроқаржы ұйымының алдындағы жиынтық берешегі (микроқаржы ұйымының балансынан есептен шығарылған берешекті қоса алғанда)
16.
Берілген микрокредиттер бойынша нақты құрылған провизиялардың сомасы (k2 бір қарыз алушыға тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициентін есептеу үшін)
17.
Қарыз алушының Лондон бағалы металдар нарығының қауымдастығы (London billion market association) қабылдаған халықаралық сапа стандарттарына сәйкес келетін және осы қауымдастықтың құжаттарында "Лондондық сапалы жеткізілім" ("London good delivery") стандарты ретінде белгіленген аффинирленген бағалы металдар түріндегі қамтамасыз етуі
18.
Қарыз алушының Стандард энд Пурс (Standard & Рооr's) агенттігінің "А"-дан төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдігі түріндегі қамтамасыз етуі
19.
k2 бір қарыз алушыға тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті
20.
Микроқаржы ұйымының жиынтық міндеттемелері
21.
k3 левередж коэффициенті
Атауы __________________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға
____________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Пруденциялық нормативтерді
және сақталуы міндетті өзге де
нормаларды және лимиттерді
орындау туралы есептің
нысанына
қосымша
Пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындау туралы есеп (индексі – PN-1, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындау туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы екінші бөлігінің 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.

3. Форма заполняется ежемесячно микрофинансовой организацией. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строке 12 Формы отражается сумма беззалоговых потребительских микрокредитов, которая включает в себя сумму основного долга, начисленного вознаграждения по микрокредитам, предоставленным физическим лицам на приобретение товаров, работ и услуг, не связанных с осуществлением предпринимательской деятельности, без учета провизий (резервов), сформированных в соответствии с Правилами осуществления классификации активов и условных обязательств.
6. В строке 13 отражается сумма, которая включает в себя сумму основного долга, начисленного вознаграждения по микрокредитам, выданным в соответствии с пунктом 3-1 статьи 4 Закона, без учета провизий (резервов), сформированных в соответствии с Правилами осуществления классификации активов и условных обязательств.
7. В строках 14, 19 и 21 указываются значения с тремя знаками после запятой.
8. В строке 14.1 отражаются микрокредиты с просроченной задолженностью по основному долгу, начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, которые включают в себя сумму основного долга, начисленного вознаграждения, без учета провизий (резервов), сформированных в соответствии с Правилами осуществления классификации активов и условных обязательств, учитываемые микрофинансовой организацией на балансовых счетах и списанные на внебалансовый учет.
9. В строке 14.2 отражается ссудный портфель, который включает в себя сумму основного долга, начисленного вознаграждения, без учета провизий (резервов), сформированных в соответствии с Правилами осуществления классификации активов и условных обязательств, учитываемые микрофинансовой организацией на балансовых счетах и списанные на внебалансовый учет.
10. В строке 14.3 указывается значение в процентном выражении с тремя знаками после запятой.
11. В строках 15, 16, 17, 18 и 19 указывается информация по заемщику с максимальной совокупной задолженностью перед микрофинансовой организацией.
12. В строке 15 отражается совокупная задолженность одного заемщика перед микрофинансовой организацией (включая задолженность, списанную с баланса микрофинансовой организации), без учета провизий (резервов), сформированных в соответствии с Правилами осуществления классификации активов и условных обязательств.
Приложение 2
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 29 июня 2023 года № 41
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 224
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика
Индекс формы административных данных: R_MRZ
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих информацию: микрофинансовая организация
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика
(в тысячах тенге)
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер
Сумма требований по займу (микрокредиту)
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Неустойка (штраф, пеня) в случае соответствия критериям признания актива
Дисконт (премия)
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы:
Обеспечение исполнения обязательств
Всего сумма фактически созданных провизий
Балансовая стоимость
аффинированные драгоценные металлы, соответствующие международным стандартам качества, принятые Лондонской ассоциацией рынка драгоценных металлов (London billion market association) и обозначенные в документах данной ассоциации как стандарт "Лондонская качественная поставка" ("London good delivery")
гарантии банков, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "А" рейтингового агентства агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Списания с баланса в отчетном периоде по займу (микрокредиту)
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Неустойка (штрафы, пени) в случае соответствия критериям признания актива
12
13
14
продолжение таблицы:
Сумма требований по дебиторской задолженности
Совокупная задолженность одного заемщика перед микрофинансовой организацией (включая задолженность, списанную с баланса микрофинансовой организации)
Дебиторская задолженность
Всего сумма фактически созданных провизий
Балансовая стоимость
15
16
17
18
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
максимального размера
риска на одного заемщика
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика
(индекс – R_MRZ, периодичность – ежеквартальная)

3. Микроқаржы ұйымы Нысанды ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 12-жолында Активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес қалыптастырылған провизияларды (резервтерді) есепке алмағанда, жеке тұлғаларға кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға байланысты емес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға берілген микрокредиттер бойынша негізгі борыштың, есептелген сыйақының сомасын қамтитын кепілсіз тұтыну микрокредиттерінің сомасы көрсетіледі.
6. 13-жолда Активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес қалыптастырылған провизияларды (резервтерді) есепке алмағанда, Заңның 4-бабының 3-1-тармағына сәйкес берілген микрокредиттер бойынша негізгі борыштың, есептелген сыйақының сомасын қамтитын сома көрсетіледі.
7. 14, 19 және 21-жолдарда үтірден кейін үш таңбалы мәндер көрсетіледі.
8. 14.1-жолда микроқаржы ұйымы баланстық шоттарда есепке алатын және баланстан тыс есепке есептен шығарылған Активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес қалыптастырылған провизияларды (резервтерді) есепке алмағанда, негізгі борыштың, есептелген сыйақының сомасын қамтитын негізгі борыш, есептелген сыйақының сомасы бойынша 90 (тоқсан) күнтізбелік күннен астам мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер көрсетіледі.
9. 14.2-жолда микроқаржы ұйымы баланстық шоттарда есепке алатын және баланстан тыс есепке есептен шығарылған Активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес қалыптастырылған провизияларды (резервтерді) есепке алмағанда, негізгі борыш, есептелген сыйақы сомасын қамтитын несие портфелі көрсетіледі.
10. 14.3-жолда үтірден кейін үш таңбалы пайыздық мәні көрсетіледі.
11. Нысанның 15, 16, 17, 18 және 19-жолдарында микроқаржы ұйымының алдындағы ең жоғары жиынтық берешегі бар қарыз алушы бойынша ақпарат көрсетіледі.
12. 15-жолда Активтер мен шартты міндеттемелерді сыныптауды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес қалыптастырылған провизияларды (резервтерді) есепке алмағанда, бір қарыз алушының микроқаржы ұйымы алдындағы жиынтық берешегі (микроқаржы ұйымының балансынан есептен шығарылған берешекті қоса алғанда) көрсетіледі.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 41 Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 224 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: R_MRZ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: микроқаржы ұйымы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Нысан
Кесте. Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп
(мың теңгемен)
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру номері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Қарыз (микрокредит) бойынша талаптардың сомасы
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Активті тану өлшемшарттарына сәйкес келген жағдайда тұрақсыздық айыбы (айыппұлдар және өсімпұлдар)
Дисконт (сыйлықақы)
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы:
кестенің жалғасы:
Міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету
Нақты құрылған провизиялар сомасының барлығы
Баланстық құны
Лондон бағалы металдар нарығының қауымдастығы (London billion market association) қабылдаған халықаралық сапа стандарттарына сәйкес келетін және осы қауымдастықтың құжаттарында "Лондондық сапалы жеткізілім" ("London good delivery") стандарты ретінде белгіленген аффинирленген бағалы металдар
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) рейтингтік агенттігінің "А"-дан төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктері
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңде қарыз (микрокредит) бойынша баланстан есептен шығару
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Активті тану өлшемшарттарына сәйкес келген жағдайда тұрақсыздық айыбы (айыппұлдар және өсімпұлдар)
12
13
14
кестенің жалғасы:
Дебиторлық берешек бойынша талаптар сомасы
Бір қарыз алушының микроқаржы ұйымының алдындағы жиынтық берешегі
(микроқаржы ұйымының балансынан есептен шығарылған берешекті қоса алғанда)
Дебиторлық берешек
Нақты құрылған провизиялар сомасының барлығы
Баланстық құны
15
16
17
18
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы __________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бір қарыз алушыға келетін
тәуекелдің ең жоғары
мөлшерінің талдамасы
туралы есептің нысанына
қосымша
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп (индексі – R_MRZ, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) части второй статьи 27 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально микрофинансовой организацией. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражаются данные по одному заемщику микрофинансовой организации, у которого на отчетную дату имеется максимальная совокупная задолженность по сравнению с остальными заемщиками.
6. Если на отчетную дату максимальная совокупная задолженность составила одинаковую величину по нескольким заемщикам, то в Форме отражаются данные только по одному (любому) из этих заемщиков.
7. При заполнении Формы указываются сведения, рассчитанные в соответствии с пруденциальными нормативами и иными обязательными к соблюдению организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, нормами и лимитами, методикой их расчетов, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 ноября 2019 года № 192 "Об утверждении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, норм и лимитов, методики их расчетов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19629.
8. В графах 5 и 13 Формы указывается сумма начисленного, но не погашенного (не полученного) вознаграждения.
Приложение 3
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 29 июня 2023 года № 41
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 224
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об уставном и собственном капиталах, а также о коэффициенте левереджа
Индекс формы административных данных: USK-K3
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих информацию: кредитное товарищество, ломбард
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Отчет об уставном и собственном капиталах, а также о коэффициенте левереджа
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
1
2
3
1.
Оплаченный уставный капитал
2.
Дополнительный капитал
3.
Нераспределенная чистая прибыль (убыток) прошлых лет
4.
Фонды, резервы, сформированные за счет чистого дохода прошлых лет
5.
Нераспределенная чистая прибыль (убыток) отчетного периода
6.
Переоценка основных средств
7.
Субординированный долг в виде необеспеченного обязательства перед юридическими лицами-резидентами и нерезидентами Республики Казахстан (за исключением юридических лиц, зарегистрированных на территории государств, отнесенных Организацией экономического сотрудничества и развития к перечню офшорных территорий, не принявших обязательства по информационному обмену)
8.
Нематериальные активы, за исключением лицензионного программного обеспечения, приобретенного для целей основной деятельности
9.
Инвестиции в акции или доли участия в уставные капиталы юридических лиц
10.
Расчетный собственный капитал
11.
Совокупные обязательства
12.
Обязательства кредитного товарищества перед национальными управляющими холдингами и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса
13.
Коэффициент левереджа k3
Наименование _____________________________________________________
Адрес_____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель ______________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об уставном
и собственном капиталах,
а также о коэффициенте левереджа
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об уставном и собственном капиталах, а также о коэффициенте левереджа
(индекс - USK-K3, периодичность - ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде әкімшілік деректер жинауға арналған "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы екінші бөлігінің 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды микроқаржы ұйымы тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда басқа қарыз алушылармен салыстырғанда есепті күні ең жоғары жиынтық берешегі бар бір қарыз алушы бойынша микроқаржы ұйымының деректері көрсетіледі.
6. Егер есепті күні бірнеше қарыз алушы бойынша ең жоғары жиынтық берешек бірдей шаманы құрайтын болса, онда Нысанда осы қарыз алушылардың біреуі (кез келгені) бойынша ғана деректер көрсетіледі.
7. Нысанды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19629 болып тіркелген "Пруденциялық нормативтердi және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның сақтауы мiндеттi өзге де нормалар мен лимиттердi, оларды есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 14 қарашадағы № 192 қаулысымен бекітілген Пруденциялық нормативтер және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның сақтауы мiндеттi өзге де нормалар мен лимиттер, оларды есептеу әдістемесіне сәйкес есептелген мәліметтер көрсетіледі.
8. Нысанның 5 және 13-бағандарында есептелген, бірақ өтелмеген (алынбаған) сыйақы сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 41 Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 224 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Жарғылық және меншікті капиталдар туралы, сондай-ақ левередж коэффициенті туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: USK-K3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы __________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: кредиттік серіктестік, ломбард
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Нысан
Кесте. Жарғылық және меншікті капиталдар туралы, сондай-ақ левередж коэффициенті туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
1
2
3
1.
Төленген жарғылық капитал
2.
Қосымша капитал
3.
Өткен жылдардың бөлінбеген таза пайдасы (зияны)
4.
Өткен жылдардың таза кірісі есебінен қалыптасқан қорлар, резервтер
5.
Есепті кезеңнің бөлінбеген таза пайдасы (зияны)
6.
Негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалау
7.
Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары - резиденттер мен бейрезиденттер (Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы ақпарат алмасу жөнінде міндеттемелер қабылдамаған офшорлық аумақтар тізбесіне жатқызған мемлекеттердің аумағында тіркелген заңды тұлғаларды қоспағанда) алдындағы қамтамасыз етілмеген міндеттеме түріндегі реттелген борыш
8.
Негізгі қызмет мақсаты үшін сатып алынған лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді қоспағанда, материалдық емес активтер
9.
Заңды тұлғалардың акцияларына немесе жарғылық капиталына қатысу үлесіне инвестициялар
10.
Есептік меншікті капитал
11.
Жиынтық міндеттемелер
12.
Кредиттік серіктестіктің ұлттық басқарушы холдингтердің және агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдинг еншілес ұйымдарының алдындағы міндеттемелері
13.
k3 левередж коэффициенті
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы __________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Жарғылық және меншікті
капиталдар туралы, сондай-ақ
левередж коэффициенті
туралы есептің нысанына
қосымша
Жарғылық және меншікті капиталдар туралы, сондай-ақ левередж коэффициенті туралы есеп (индекс - USK-K3, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об уставном и собственном капиталах, а также о коэффициенте левереджа" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) части второй статьи 27 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально кредитным товариществом и ломбардом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Данные по строке 12 Формы заполняются только кредитными товариществами.
6. В строке 13 Формы указывается значение с тремя знаками после запятой.
Приложение 4
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 29 июня 2023 года № 41
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 224
Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, разработаны в соответствии подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) части второй статьи 27 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности" и определяют порядок представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан по месту ее нахождения (далее – филиал Национального Банка).
Глава 2. Порядок представления отчетности
2. Микрофинансовая организация ежемесячно, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, представляет в филиал Национального Банка в электронном формате отчетность, предусмотренную в подпункте 2) пункта 1 настоящего постановления, и ежеквартально, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность, предусмотренную в подпункте 3) пункта 1 настоящего постановления.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Жарғылық және меншікті капиталдар туралы, сондай-ақ левередж коэффициенті туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2)-тармақшасына және "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы екінші бөлігінің 1)-тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Кредиттік серіктестік және ломбард Нысанды тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 12-жолы бойынша деректерді тек қана кредиттік серіктестіктер толтырады.
6. Нысанның 13-жолында үтірден кейін үш таңбалы мән көрсетіледі.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 41 Қаулыға
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 224 қаулысына
5-қосымша
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындау туралы есептілікті ұсыну қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындау туралы есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы екінші бөлігінің 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындау туралы есептілікті оның орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына (бұдан әрі - уәкілетті органның филиалы) ұсыну тәртібін айқындайды.
2-тарау. Есептілікті ұсыну тәртібі
2. Микроқаржы ұйымы ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей Ұлттық Банктің филиалына электрондық форматта осы қаулының 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген есептілікті және тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей осы қаулының 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген есептілікті ұсынады

3. Кредитное товарищество, ломбард ежеквартально, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в филиал Национального Банка в электронном формате отчетность, предусмотренную в подпункте 4) пункта 1 настоящего постановления.
4. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
5. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается руководителем или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчетности, и исполнителем и хранится в организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность.
6. Идентичность данных отчетности организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе, обеспечивается руководителем или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчетности.

3. Кредиттік серіктестік, ломбард тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей Ұлттық Банктің филиалына электрондық форматта осы қаулының 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген есептілікті ұсынады.
4. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.
5. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға және орындаушы қол қояды және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымда сақталады.
6. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның электрондық форматта ұсынылатын есептілігі деректерінің қағаз тасымалдағыштағы деректерге сәйкестігін есепке қол қою жөніндегі қызмет жүктелген басшы немесе тұлға қамтамасыз етеді.