О внесении изменений в некоторые приказы Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 28 ноября 2023 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2023 года № 33704
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7204) следующие изменения:
в Правилах допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. К осуществлению международных автомобильных перевозок грузов допускаются физические и юридические лица имеющие:
1) грузовые автомобили (допустимый общий вес которых, включая прицеп, более 6 тонн, или допустимая полезная нагрузка, включая прицеп, более 3,5 тонн и (или) специализированные автомобили (предназначенные для перевозки определенных видов грузов) и (или) специальными автомобилями (предназначенными для выполнения различных, преимущественно нетранспортных работ), находящиеся в постоянном или временном владении, в том числе по договору лизинга, за исключением арендованных с экипажем, договора о совместной деятельности, агентского соглашения, где предусмотрена передача иностранных разрешений второй стороне договора;
2) трудоустроенных водителей, включая иностранных граждан, в количестве не меньшем количества автотранспортных средств, указанных в подпункте 1) настоящего пункта и имеющих действующую карточку водителя, выданного в Республике Казахстан при использовании электронных (цифровых) тахографов.
К осуществлению международных автомобильных перевозок грузов допускаются автотранспортные средства:
1) прошедшие обязательный технический осмотр;
2) оборудованные тахографом, за исключением полуприцепов (прицепов);
3) имеющие действующее свидетельство о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
4) имеющие действующий сертификат о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Оформление и выдачу Допуска и (или) карточки допуска осуществляют территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).";

Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрінің және Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 28 қарашадағы № 105 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 қарашада № 33704 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға:
1) жүк автомобильдері (тіркемені қоса алғанда, рұқсат етілген жалпы салмағы 6 тоннадан асатын немесе тіркемені қоса алғанда, рұқсат етілген пайдалы жүктеме 3,5 тоннадан астам) және (немесе) арнайы автомобильдері (жүктердің белгілі бір түрлерін тасымалдауға арналған) және (немесе) тұрақты немесе уақытша, оның ішінде экипажбен жалға алынғандарды қоспағанда, лизинг шарты, бірлескен қызмет туралы шарт, шарттың екінші тарапына шетелдік рұқсаттарды беру көзделген агенттік келісім бойынша иеліктегі арнаулы автомобильдері (әртүрлі, негізінен көліктік емес жұмыстарды орындауға арналған);
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген және электрондық (цифрлық) тахографтарды пайдалану кезінде Қазақстан Республикасында берілген жүргізушілердің қолданыстағы карточкасы бар автокөлік құралдарының санынан кем емес мөлшерде шетелдік азаматтарды қоса алғанда, жұмысқа орналастырылған қызметкерлері бар жеке және заңды тұлғаларға рұқсат етіледі.
Жүктерді автомобильмен халықаралық тасымалдауды жүзеге асыруға:
1) мемлекеттік немесе міндетті техникалық байқаудан өткен;
2) жартылай тіркемені (тіркеме) қоспағанда, тахографтармен жабдықталған;
3) жартылай тіркемені (тіркеме) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы қолданыстағы куәлігі бар;
4) жартылай тіркемені (тіркеме) қоспағанда, тахографты тексеру туралы қолданыстағы сертификаты бар автокөлік құралдарына рұқсат етіледі.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Рұқсатты және (немесе) рұқсат беру карточкасын ресімдеуді және беруді Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.";

пункты 7, 8, 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства" (далее - перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) для получения Допуска без применения иностранного разрешения и карточки допуска без применения иностранного разрешения направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее - портал):
1) заявление в форме электронного документа, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в зависимости от получаемой государственной услуги;
2) цветную электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
3) цветную электронную копию свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
4) цветную электронную копию сертификата о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп).
Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа).
8. Услугополучатели получают Допуск с применением иностранного разрешения по истечении шести месяцев с даты получения Допуска без применения иностранного разрешения.
Срок осуществления международных автомобильных перевозок грузов в течение шести месяцев подтверждается следующими документами за последние шесть месяцев:
1) товарно-транспортными накладными (ТТН), международными товарно-транспортными накладными (CMR), не менее 1 ТТН и/или CMR за каждые 3 месяца предыдущих шести месяцев, подтверждающих осуществление услугополучателем перевозок с участием автотранспортных средств на которые были получены карточки допуска, за исключением на полуприцеп (прицеп);
2) формами декларации по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу (форма 200.00, без приложений), формами упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (форма 910.00, без приложений), утвержденными приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 39 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19897), за предыдущие шесть месяцев;

7, 8, 9, және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралдарына рұқсат беру карточкасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі - негізгі талаптар тізбесі) жазылған.
Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) шетелдік рұқсатты қолданбай Рұқсат және шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат карточкасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі-портал) арқылы:
1) алынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметке байланысты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) автокөлік құралын жалдау шартының түрлі-түсті электрондық көшірмесін (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
3) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәліктің түрлі-түсті электрондық көшірмесін;
4) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты тексеру туралы сертификаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініште және ұсынылатын құжаттарда (мемлекеттік тіркеу белгісі, көлік құралының типі, маркасы, моделі, шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (бар болса) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмелері) мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
8. Көрсетілетін қызметті алушы шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Рұқсат алған күннен бастап алты ай өткен соң шетелдік рұқсатты қолданбай Рұқсатты алады.
Халықаралық автомобильмен жүктерді тасымалдауды алты ай ішінде жүзеге асыру мерзімі соңғы алты айдағы мынадай құжаттармен:
1) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, қызметті алушының рұқсат карточкалары алынған автокөлік құралдарының қатысуымен тасымалдауды жүзеге асырғанын растайтын, алдыңғы алты айдың әрбір 3 айы үшін кемінде 1 ТКЖ және/немесе CMR тауар-көлік жүкқұжатымен (бұдан әрі - ТКЖ), халықаралық тауар-көлік жүкқұжатымен (CMR);
2) алдыңғы алты ай үшін "Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 39 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19897 болып тіркелген) шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларация нысандарымен (910.00-нысан, қосымшасыз), жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация нысандарымен (200.00-нысан, қосымшасыз);

3) сведениями о трудоустроенных сотрудниках с единой системы учета трудовых договоров (далее - ЕСУТД) водителей грузовых автотранспортных средств, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 сентября 2020 года № 353 "Об утверждении Правил представления и получения сведений о трудовом договоре в единой системе учета трудовых договоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21173), за исключением индивидуальных предпринимателей, имеющих на балансе не более одного автотранспортного средства находящегося в собственности услугополучателя и осуществляющего деятельность без использования наемного труда;
4) карточками водителя, выданными в Республике Казахстан при использовании электронных (цифровых) тахографов.
Распространяется на автотранспортные средства впервые введенных в эксплуатацию с 16 июня 2010 года, в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 12 мая 1995 года № 2272 "О присоединении Республики Казахстан к Европейскому Соглашению, касающемуся работы экипажей транспортных средств, производящих международные автомобильные перевозки, (ЕСТР) 1970 года";
5) документами, разрешающими нахождение иностранного лица (водителя) на территории Республики Казахстан на срок осуществления трудовой деятельности имеющего разрешение на временное и/или постоянное проживание в Республике Казахстан.
9. Услугополучатели, для получения Допуска с применением иностранного разрешения и карточки допуска с применением иностранного разрешения направляют услугополучателю через портал:
1) заявление в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в зависимости от получаемой государственной услуги;
2) документы, предусмотренные пунктом 8 настоящих Правил;
3) цветную электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
4) цветную электронную копию свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
5) цветную электронную копию сертификата о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп).
При наличии у Услугополучателя Допуска с применением иностранного разрешения для получения карточки допуска с применением иностранного разрешения в случае покупки нового автотранспортного средства и/или аренды автотранспортного средства направление услугодателю документов, предусмотренных подпунктом 1) пункта 8 настоящих Правил, не требуется.
Выдача допуска с применением иностранного разрешения и без применения иностранного разрешения не допускается в случае если услугополучатель и/или учредитель и/или руководитель услугополучателя являются учредителем и/или руководителем другого юридического лица, получившего Допуск.
Выдача карточек допуска с применением иностранного разрешения и без применения иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства не допускается:

3) теңгерімінде көрсетілетін қызметті алушының меншігіндегі бірден астам автокөлік құралы бар және жалдамалы еңбекті пайдаланбай қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкерлерді қоспағанда, "Еңбек шарттарын есепке алудың бірыңғай жүйесінде еңбек шарты туралы мәліметтерді ұсыну және алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 3 қыркүйектегі № 353 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21173 болып тіркелген) жүк автокөлік құралдары жүргізушілерінің еңбек шарттарын есепке алудың бірыңғай жүйесінен (бұдан әрі - ЕШЕАБЖ) жұмысқа орналастырылған қызметкерлер туралы мәліметтермен;
4) электрондық (цифрлық) тахографтарды пайдалану кезінде Қазақстан Республикасында берілген жүргізушінің карточкаларымен;
"Қазақстан Республикасының 1970 жылғы Халықаралық автомобиль тасымалын жүзеге асыратын көлік құралдары экипаждарының жұмысына қатысты Еуропа келісіміне (КҚЕК) қосылуы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 12 мамырдағы № 2272 Жарлығына сәйкес 2010 жылғы 16 маусымнан бастап алғаш рет пайдалануға берілген автокөлік құралдарына қолданылады;
5) Қазақстан Республикасында уақытша және/немесе тұрақты тұруға рұқсаты бар шетелдік адамның (жүргізушінің) еңбек қызметін жүзеге асыру мерзіміне Қазақстан Республикасының аумағында болуына рұқсат беретін құжаттармен расталады.
9. Көрсетілетін қызметті алушылар шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Рұқсат және шетелдік рұқсатты қолдана отырып, рұқсат беру карточкасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы:
1) алынатын мемлекеттік қызметке байланысты осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген құжаттарды;
3) автокөлік құралын жалдау шартының түрлі-түсті электрондық көшірмесін (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
4) жартылай тіркемені (тіркеме) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәліктің түрлі-түсті электрондық көшірмесін;
5) жартылай тіркемені (тіркеме) қоспағанда, тахографты тексеру туралы сертификаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесін жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушыда жаңа автокөлік құралын сатып алған және/немесе автокөлік құралын жалға алған жағдайда шетелдік рұқсатты қолдана отырып, рұқсат карточкасын алу үшін шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Рұқсаты болған кезде көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжаттарды жіберу талап етілмейді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы және/немесе құрылтайшы және/немесе көрсетілетін қызметті алушының басшысы Рұқсат алған басқа заңды тұлғаның құрылтайшысы және/немесе басшысы болып табылған жағдайда, шетелдік рұқсатты қолдана отырып және шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсатты беруге жол берілмейді.
Мынадай автокөлік құралдарына:

1) на арендованные автотранспортные средства с экипажем (договор о совместной деятельности, агентские соглашения, где предусмотрено передача иностранных разрешений второй стороне договора);
2) на арендованные автотранспортные средства, принадлежащие иностранному лицу, юридическому лицу с иностранным участием;
3) на автотранспортные средства находящихся на временном государственном учете на территории Республики Казахстан.
Выдача карточек допуска с применением иностранного разрешения и без применения иностранного разрешения на одно и то же автотранспортное средство, арендованное более двух раз за последние 6 (шесть) месяцев, не допускается.
Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа).
10. Услугополучатель уведомляет услугодателя об изменениях сведений, заявленных им при получении Допуска с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска с применением иностранного разрешения и представляют документы, подтверждающие такие изменения, в течение пяти рабочих дней со дня изменения таких сведений или дня, когда ему стало известно об их изменении.
При выявлении изменения сведений, заявленных при получении Допуска с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска с применением иностранного разрешения, невозврата перевозчиком более пятидесяти процентов полученных иностранных разрешений свыше установленного срока возврата, услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет услугополучателю уведомление о приостановлении действия Допуска с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска с применением иностранного разрешения до устранения нарушения. Устранением нарушения является обеспечение возврата полученных иностранных разрешений свыше пятидесяти процентов и подача запроса согласно пункту 18 настоящих Правил.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Допуск и (или) карточка допуска прекращают свое действие при:
1) прекращении деятельности индивидуального предпринимателя, ликвидации или прекращений деятельности в результате реорганизации юридического лица;
2) изменении регистрационных данных автотранспортных средств;
3) истечении срока договора аренды автотранспортных средств;
4) снятии с государственной регистрации и учета автотранспортного средства;

1) экипажы бар жалға алынған автокөлік құралдарына (бірлескен қызмет туралы шарт, шарттың екінші тарапына шетелдік рұқсаттарды беру көзделген агенттік келісімдер);
2) шетелдік тұлғаға, шетелдік қатысуы бар заңды тұлғаға тиесілі, жалға алынған автокөлік құралдарына;
3) Қазақстан Республикасы аумағында уақытша мемлекеттік тіркеуде тұрған автокөлік құралдарына шетелдік рұқсатты қолдана отырып және шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат карточкаларын беруге жол берілмейді.
Соңғы 6 (алты) айда екі реттен артық жалға алынған сол бір автокөлік құралына шетелдік рұқсатты қолдана отырып және шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат карточкаларын беруге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініште және ұсынылатын құжаттарда (мемлекеттік тіркеу белгісі, көлік құралының типі, маркасы, моделі, шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (бар болса) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмелері) мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы шетелдік рұқсатты қолдана отырып Рұқсатты және (немесе) шетелдік рұқсатты қолдана отырып рұқсат беру карточкасын алу кезінде өзі мәлімдеген мәліметтердің өзгергені туралы көрсетілетін қызметті берушіні хабардар етеді және осындай өзгерістерді растайтын құжаттарды осындай мәліметтер өзгерген күннен бастап немесе олардың өзгергені туралы өзіне белгілі болған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынады.
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Рұқсатты және (немесе) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, рұқсат карточкасын алған кезде мәлімделген мәліметтердің өзгерісі анықталған кезде тасымалдаушы алынған шетелдік рұқсаттардың елу пайызынан астамын қайтармаса, көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға бұзушылық жойылғанға дейін шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Рұқсаттың және (немесе) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, рұқсат карточкасының қолданысын тоқтата тұру туралы хабарлама жібереді. Бұзушылықты жою елу пайыздан астам алынған шетелдік рұқсаттарды қайтаруды қамтамасыз ету және осы Қағидалардың 18-тармағына сәйкес сұрау салу беру болып табылады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Рұқсат және (немесе) рұқсат беру карточкасы мынадай:
1) жеке кәсіпкердің қызметі тоқтатылған, заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру нәтижесінде таратылған немесе қызметі тоқтатылған;
2) автокөлік құралдарының тіркеу деректері өзгерген;
3) автокөлік құралдарын жалдау шартының мерзімі өткен;
4) автокөлік құралы мемлекеттік тіркеуден және есептен шығарылған;

5) установлении территориальными органами и (или) Комитетом автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – Комитет) несоответствий пунктам 2 и 8 настоящих Правил;
6) фальсификации, связанной с применением иностранного разрешения (замена ГРНЗ автотранспортного средства с целью сокрытия передачи иностранного разрешения третьим лицам, под видом корректно использованного, передачи иностранного разрешения другому лицу) за последние 12 (двенадцать) месяцев;
7) установлении отсутствия перевозчика по месту нахождения, указанного в заявлении на получение Допуска;
8) наличии допуска у другого юридического лица, в котором учредитель и (или) руководитель услугополучателя являются учредителем и(или) руководителем.
При установлении случаев, предусмотренных подпунктами 1) - 8) настоящего пункта в течение 1 (одного) рабочего дня прекращение действия Допуска и (или) карточки допуска осуществляется территориальным органом и (или) Комитетом путем аннулирования их в системе электронной подачи заявок с уведомлением индивидуального предпринимателя и (или) юридического лица, получившего Допуск и (или) карточки допуска в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента прекращения действия Допуска и (или) карточки допуска.";
приложения 1, 2, 3, 6, 7, 8 и 9 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу;
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11704) следующие изменения:
в Правилах применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Правила распространяются на отечественных и иностранных перевозчиков, владеющих на праве собственности или на иных законных основаниях следующими автотранспортными средствами:
1) автобусами, микроавтобусами;
2) грузовыми автомобилями (допустимый общий вес которых, включая прицеп, более 6 тонн, или допустимая полезная нагрузка, включая прицеп, более 3,5 тонн);
3) специализированными автомобилями (предназначенных для перевозки определенных видов грузов);
4) специальными автомобилями (предназначенными для выполнения различных, преимущественно нетранспортных работ).";
пункт 56 изложить в следующей редакции:

5) Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің аумақтық органдары және (немесе) Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы Қағидалардың 2 және 8-тармақтарына сәйкес келмейтін болып белгілеген;
6) соңғы 12 (он екі) ай ішінде шетелдік рұқсатты қолдануға байланысты бұрмалауды (шетелдік рұқсатты үшінші тұлғаларға беруді жасыру мақсатында автокөлік құралының МТНБ-ны дұрыс пайдаланылған деген атпен ауыстыру, шетелдік рұқсатты басқа тұлғаға беру) ;
7) Рұқсат алуға арналған өтініште көрсетілген жерде тасымалдаушының жоқтығы анықталған;
8) құрылтайшы және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының басшысы құрылтайшы және (немесе) басшы болып табылатын басқа заңды тұлғада рұқсат болған кезде өз қолданысын тоқтатады.
Осы тармақтың 1) - 8) тармақшаларында көзделген жағдайлар анықталған кезде 1 (бір) жұмыс күні ішінде Рұқсаттың және (немесе) рұқсат беру карточкасының қолданысын тоқтатуды аумақтық орган және (немесе) Комитет Рұқсат және (немесе) рұқсат беру карточкасын алған жеке кәсіпкерді және (немесе) заңды тұлғаны хабардар ете отырып, Рұқсаттың және (немесе) рұқсат карточкасының күшін жойған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінімдерді электрондық беру жүйесінде олардың күшін жою жолымен жүзеге асырады.";
1, 2, 3, 6, 7, 8 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Қазақстан Республикасының халықаралық катынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11704 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидалар меншік құқығында немесе өзге де заңды негiздерде мынадай автокөлiк құралдарына иелік ететін отандық және шетел тасымалдаушыларына қолданылады:
1) автобустар, шағын автобустар;
2) жүк автомобильдерi (тiркеменi қоса алғанда, рұқсат етiлетін жалпы салмағы 6 тоннадан астам немесе тiркеменi қоса алғанда, рұқсат етiлетін пайдалы жүктемесі 3,5 тоннадан астам);
3) мамандандырылған автомобильдер (белгiлi бiр жүк түрiн тасымалдауға арналған);
4) арнайы автомобильдер (әртүрлi, көбінесе көлiктiк емес жұмыстарды орындауға арналған).";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"56. Иностранные перевозчики на отечественных разрешениях, подтверждающих право проезда по территории Республики Казахстан, перед началом поездки заполняют:
1) наименование перевозчика и его юридический адрес;
2) номер автотранспортного средства;
3) страну загрузки;
4) страну разгрузки;
5) наименование перевозимого груза;
6) вес перевозимого груза;
7) пункт пропуска на границе;
8) маршрут следования по Республике Казахстан;
9) город загрузки;
10) город разгрузки.
Исправления в отечественных разрешениях не допускаются.
При не заполнении пунктов бланка отечественного разрешения либо указания в них недостоверной информации, а также, если в разрешении не проставлены отметки о въезде транспортного средства на территорию Республики Казахстан, либо о его выезде с территории Республики Казахстан, разрешение считается недействительным, а равно его отсутствие.".
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 28 ноября 2023 года № 105
Приложение 1
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных
автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства"
Наименование государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства".
Наименование подвидов государственной услуги:

"56. Шетелдік тасымалдаушылар Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүріп өту құқығын растайтын отандық рұқсаттарда жол жүрер алдында мыналарды толтырады:
1) тасымалдаушының атауы мен оның заңды мекенжайы;
2) автокөлік құралының нөмірі;
3) жүкті тиеу елі;
4) жүкті түсіру елі;
5) тасымалданатын жүктің атауы;
6) тасымалданатын жүктің салмағы;
7) шекарадағы өткізу орны;
8) Қазақстан Республикасы бойынша жүру бағыты;
9) тиеу қаласы;
10) түсіру қаласы.
Отандық рұқсаттарда түзетулерге жол берілмейді.
Отандық рұқсат бланкісінің тармақтары толтырылмаған не оларда анық емес ақпарат көрсетілген кезде, сондай-ақ рұқсатта көлік құралының Қазақстан Республикасының аумағына кіргені не оның Қазақстан Республикасының аумағынан кеткені туралы белгілер қойылмаса, рұқсат жарамсыз деп есептеледі, яғни оның болмауымен тең.".
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикаcының
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2023 жылғы 28 қарашадағы
№ 105 Бұйрыққа
1-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
"Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беру".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1) Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения;
2) Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения;
3) Выдача карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения;
4) Выдача карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам через веб-портал "электронного правительства".
3
Срок оказания государственной услуги
По всем подвидам 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
1) Удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения;
2) Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения;
3) Карточка допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения;
4) Карточка допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная пошлина за выдачу удостоверения допуска уплачивается по ставке пошлины, установленной подпунктом 10) статьи 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет 0,25 месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Оплата государственной пошлины осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
На платной основе:
1) Удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения;
2) Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения;
На бесплатной основе:
1) Карточка допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения;
2) Карточка допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігі;
2) Шетелдік рұқсатты қолданбай халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін беру;
3) Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беру;
4) Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беру.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Барлық кіші түрлері 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауға рұқсат беру куәлігі;
2) шетелдік рұқсатты қолданбай халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауға рұқсат беру куәлігі;
3) шетелдік рұқсатты қолдана отырып автокөлік құралына рұқсат беру карточкасы;
4) шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасы.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баж "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) 615-бабы 10) тармақшасында белгіленген баж мөлшерлемесі бойынша республикалық бюджетке төленеді және мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген 0,25 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мемлекеттік бажды төлеу екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар немесе электрондық үкіметтің планшеттік шлюзі (бұдан әрі - ЭҮПШ) арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
Ақылы түрде:
1) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауға рұқсат беру куәлігі;
2) шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауға рұқсат беру куәлігі;
Тегін түрде:
1) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік қөұралына рұқсат беру карточкасы;
2) шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік қөұралына рұқсат беру карточкасы.
7
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке очереди без ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения Допуска без применения иностранного разрешения и карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения направляют услугодателю через портал:
1) заявление в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в зависимости от получаемой государственной услуги;
2) цветную электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
3) цветную электронную копию свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
4) цветную электронную копию сертификата о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп).
Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа).
Для получения Допуска с применением иностранного разрешения и карточки допуска с применением иностранного разрешения направляют услугополучателю через портал:
1) заявления в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в зависимости от получаемой государственной услуги;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар тізбесі мен мәліметтері
Шетелдік рұқсатты қолданбай Рұқсатты алу үшін және шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат карточкасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды:
1) алынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметке байланысты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) автокөлік құралын жалдау шартының түрлі-түсті электрондық көшірмесін (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
3) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәліктің түрлі-түсті электрондық көшірмесін;
4) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты тексеру туралы сертификаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесін "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі-портал) арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініште және ұсынылатын құжаттарда (мемлекеттік тіркеу белгісі, көлік құралының типі, маркасы, моделі, шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (бар болса) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмелері) мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып Рұқсатты және шетелдік рұқсатты қолдана отырып рұқсат беру карточкасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы:
1) алынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметке байланысты осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;

2) документы, предусмотренные пунктом 8 настоящих Правил;
3) цветную электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
4) цветную электронную копию свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп);
5) цветную электронную копию сертификата о поверке тахографа, за исключением на полуприцеп (прицеп).
Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, предоставляемых отечественным перевозчиком (услугополучателем) для получения государственной услуги и (или) данных (сведений) содержащих в них;
2) несоответствие отечественного перевозчика (услугополучателя) и (или) предоставленных документов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении отечественного перевозчика (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, в том числе по транспортировке (перевозке) грузов, требующих получение определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства – www.transport.gov.kz, раздел "Государственные услуги" раздел "Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля";
Портал www.еgov.kz.
2) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
3) Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
4) Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
Форма
______________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение Удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов без применения иностранного разрешения
и (или) карточки допуска на автотранспортное средство без применения
иностранного разрешения
_________________________________________________________________
(ФИО (при его наличии) индивидуального предпринимателя
или наименование юридического лица)
Прошу выдать удостоверение допуска без применения иностранного разрешения и (или) карточки допуска без применения иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства:
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентификационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
ФИО
(при его наличии) водителя,
ИИН
ИИН/БИН ____________________________________________
Адрес ________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
______________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
_____________________________________________________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
Форма
______________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение Удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов с применением иностранного разрешения
и (или) карточки допуска на автотранспортное средство
с применением иностранного разрешения
___________________________________________________________
(ФИО (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
Прошу выдать удостоверение допуска с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска с применением иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства:
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентификационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
ФИО
(при его наличии) водителя,
ИИН
ИИН/БИН _______________________________________________
Адрес ___________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: __________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
________________________________________________________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение 4 к приказу
Приложение 6
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
Форма
Герб Республики Казахстан
Министерство транспорта Республики Казахстан
ШЕТЕЛДІК РҰҚСАТТЫ ҚОЛДА ОТЫРЫП, АВТОКӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫНА
РҰҚСАТ БЕРУ КАРТОЧКАСЫ (ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЖҮК ТАСЫМАЛЫНА)
КАРТОЧКА ДОПУСКА НА АВТОТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО С ПРИМЕНЕНИЕМ
ИНОСТРАННОГО РАЗРЕШЕНИЯ (МЕЖДУНАРОДНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ ГРУЗОВ)
Тіркеу №/ Регистрационный № ________________
Рұқсатқа тіркелу куәлігіне/
К Удостоверению допуска с применением иностранного разрешения
регистрационный № ___ от _______ 20 __ жылғы/ года
Жарамдылық мерзімі/ Действительна по: _____ ________ 20 __ года
Автокөлік құралының маркасы/Марка автотранспортного средства:
__________________________________________________________
Тіркеу белгісінің №/Регистрационный знак № __________________
.................................................................................................................../
идентификационный номер (VIN) автотранспортного средства
№ ____________________________
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения:_________________________
Рұқсат берілді/Разрешение выдано____________________________
(Құзыретті мекеменің атауы, ТАӘ (бар болған жағдайда), берілген
уақыты/наименование уполномоченного органа, ФИО (при его наличии),
дата, выдачи)
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Автокөлік құралдарына рұқсат
беру карточкасы 2 (екі) жылға беріледі (қолданылу мерзімі берілген
сәттен бастан есептеледі)/Карточка допуска с применением иностранного
разрешения выдается на 2 (два) года (срок действия исчисляется с момента выдачи).
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, жалға алынған автокөлік құралдарына жалдау
шартының мерзімінін негізге ала отырып айқындалады, алайда қолдану мерзімі 2 (екі)
жыл, берілген сәттен бастан есептеледі/На арендованные автотранспортные средства
срок действия карточки допуска с применением иностранного разрешения
определятся исходя из срока договора аренды, 2 (два) года с момента ее выдачи.
Приложение 5к приказу
Приложение 7
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
Форма
Герб Республики Казахстан
Министерство транспорта Республики Казахстан
ШЕТЕЛДІК РҰҚСАТТЫ ҚОЛДАНБАЙ, АВТОКӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫНА РҰҚСАТ
БЕРУ КАРТОЧКАСЫ (ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЖҮК ТАСЫМАЛЫНА)
КАРТОЧКА ДОПУСКА НА АВТОТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО БЕЗ ПРИМЕНЕНИЯ
ИНОСТРАННОГО РАЗРЕШЕНИЯ (МЕЖДУНАРОДНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ ГРУЗОВ)
Тіркеу №/ Регистрационный № ________________
Рұқсатқа тіркелу куәлігіне/ К Удостоверению допуска без применения иностранного
разрешения регистрационный № ___ от _______ 20 __ жылғы/ года
Жарамдылық мерзімі/ Действительна по: _____ ________ 20 __ года
Автокөлік құралының маркасы/ Марка автотранспортного средства:
__________________________________________________________
Тіркеу белгісінің №/ Регистрационный знак № __________________
..................................................................................................................../
идентификационный номер (VIN) автотранспортного средства
№ _______________________________________________________
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения: ________________________
Рұқсат берілді/ Разрешение выдано___________________________
(Құзыретті мекеменің атауы, ТАӘ (бар болған жағдайда), берілген
уақыты/наименование уполномоченного органа, ФИО (при его наличии),
дата, выдачи)
Шетелдік рұқсатты қолданбай, Автокөлік құралдарына рұқсат беру карточкасы
қолдану мерзімі 2 (екі) жыл (қолданылу мерзімі берілген сәттен бастан есептеледі)/
Карточка допуска без применения иностранного разрешения выдается сроком
на 2 (два) года (срок действия исчисляется с момента выдачи).
Шетелдік рұқсатты қолданбай, жалға алынған автокөлік құралдарына жалдау
шартының мерзімінін негізге ала отырып айқындалады, алайда қолдану мерзімі 2 (екі)
жыл, берілген сәттен бастан есептеледі/ На арендованные автотранспортные средства
срок действия карточки допуска без применения иностранного разрешения
определятся исходя из срока договора аренды, 2 (два) года с момента ее выдачи.
Приложение 6 к приказу
Приложение 8
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
Форма
_______________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение нового Удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов без применения иностранного разрешения
и (или) карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения
__________________________________________________________________________
(ФИО (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
Прошу выдать новое удостоверение допуска без применения иностранного разрешения и (или) карточки допуска без применения иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства в связи с:

2) автокөлік құралын жалдау шартының түрлі-түсті электрондық көшірмесін (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
3) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәліктің түрлі-түсті электрондық көшірмесін;
4) жартылай тіркемені (тіркемені) қоспағанда, тахографты тексеру туралы сертификаттың түрлі-түсті электрондық көшірмесін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініште және ұсынылатын құжаттарда (мемлекеттік тіркеу белгісі, көлік құралының типі, маркасы, моделі, шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (бар болса) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмелері) мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) отандық тасымалдаушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталуы;
2) отандық тасымалдаушының (көрсетілетін қызметту алушының) және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) отандық тасымалдаушыға (көрсетілетін қызметту алушыға) қатысты мемлекеттік қызмет алуды талап ететін қызметті немесе жекеленген қызмет тірлерін атқаруға, оның ішінде жүктерді тасымалдауға тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің(үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрліктің – www.transport.gov.kz "Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі; www.еgov.kz порталы.
2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
3) Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
4) Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
2-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
______________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға арналған
________________________________________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мына автокөлік құралдарына шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беруді сұраймын:
№ п/п
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда), ЖСН
ЖСН/БСН ____________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
_______________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________________________________________________________________
ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКҚ – Автокөлік құралы;
ЖСН - Жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты.
Бұйрыққа
3-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
______________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға арналған
________________________________________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мына автокөлік құралдарына шетелдік рұқсатты қолдана отырып, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолдана отырып автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын беруді сұраймын:
№ п/п
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ Жжалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда) ЖСН
(ЖСН)/(БСН) ____________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:__________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________________________________________________________________
ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКҚ – Автокөлік құралы;
ЖСН - Жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты.
Бұйрыққа
4-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
ШЕТЕЛДІК РҰҚСАТТЫ ҚОЛДА ОТЫРЫП, АВТОКӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫНА РҰҚСАТ БЕРУ КАРТОЧКАСЫ
(ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЖҮК ТАСЫМАЛЫНА)
КАРТОЧКА ДОПУСКА НА АВТОТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО С ПРИМЕНЕНИЕМ ИНОСТРАННОГО РАЗРЕШЕНИЯ
(МЕЖДУНАРОДНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ ГРУЗОВ)
Тіркеу №/ Регистрационный № ________________
Рұқсатқа тіркелу куәлігіне/
К Удостоверению допуска с применением иностранного разрешения регистрационный №
___ от _______ 20 __ жылғы/ года
Жарамдылық мерзімі/ Действительна по: _____ ________ 20 __ года
Автокөлік құралының маркасы/ Марка автотранспортного средства: _______________
Тіркеу белгісі №/ Регистрационный знак № ____________________________
автокөлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN) / идентификационный номер (VIN)
автотранспортного средства № ____________________________
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения:___________________________________
Рұқсат берілді/ Разрешение выдано______________________________________
(Құзыретті мекеменің атауы, ТАӘ (бар болған жағдайда), берілген уақыты/наименование
уполномоченного органа, ФИО (при его наличии), дата, выдачи)
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, рұқсат беру карточкасы 2 (екі) жылға беріледі (қолданылу мерзімі берілген сәттен бастан есептеледі)/Карточка допуска с применением иностранного разрешения выдается на 2 (два) года (срок действия исчисляется с момента выдачи).
Жалға алынған автокөлік құралдарына шетелдік рұқсатты қолдана отырып, рұқсат карточкасының қолдану мерзімі жалдау шартының мерзімінін негізге ала отырып, берілген сәттен бастан 2 (екі) жылға айқындалады/ На арендованные автотранспортные средства срок действия карточки допуска с применением иностранного разрешения определятся исходя из срока договора аренды, 2 (два) года с момента ее выдачи.
Бұйрыққа
5-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
ШЕТЕЛДІК РҰҚСАТТЫ ҚОЛДАНБАЙ, АВТОКӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫНА РҰҚСАТ БЕРУ КАРТОЧКАСЫ
(ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЖҮК ТАСЫМАЛЫНА) КАРТОЧКА ДОПУСКА НА АВТОТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО БЕЗ ПРИМЕНЕНИЯ ИНОСТРАННОГО РАЗРЕШЕНИЯ
(МЕЖДУНАРОДНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ ГРУЗОВ)
Тіркеу №/ Регистрационный № ________________
Рұқсатқа тіркелу куәлігіне/
К Удостоверению допуска без применения иностранного разрешения регистрационный №
___ от _______ 20 __ жылғы/ года
Жарамдылық мерзімі/ Действительна по: _____ ________ 20 __ года
Автокөлік құралының маркасы/ Марка автотранспортного средства: ________________
Тіркеу белгісінің №/ Регистрационный знак № ____________________________
автокөлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN )/ идентификационный номер (VIN)
автотранспортного средства № ____________________________
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения:___________________________________
Рұқсат берілді/ Разрешение выдано______________________________________
(Құзыретті мекеменің атауы, ТАӘ (бар болған жағдайда), берілген уақыты/наименование
уполномоченного органа, ФИО (при его наличии), дата, выдачи)
Шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат беру карточкасы 2 (екі) жылға беріледі (қолданылу мерзімі берілген сәттен бастан есептеледі)/Карточка допуска без применения иностранного разрешения выдается на 2 (два) года (срок действия исчисляется с момента выдачи).
Жалға алынған автокөлік құралдарына шетелдік рұқсатты қолданбай рұқсат карточкасының қолдану мерзімі жалдау шартының мерзімінін негізге ала отырып, берілген сәттен бастан 2 (екі) жылға айқындалады/ На арендованные автотранспортные средства срок действия карточки допуска без применения иностранного разрешения определятся исходя из срока договора аренды, 2 (два) года с момента ее выдачи
Бұйрыққа
6-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Жаңа шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға
__________________________________________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына:

1) изменения ФИО, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменения наименования, местонахождения, перерегистрации и(или) реорганизации юридического лица;
3) замены государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства. (нужное подчеркнуть)
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентификационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
ФИО
(при его наличии) водителя,
ИИН
ИИН/БИН _______________________________________________
Адрес ___________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
_________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
_________________________________________________________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.
Приложение 7 к приказу
Приложение 9
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
Форма
_________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение нового Удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов с применением иностранного разрешения
и (или) карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения
_____________________________________________________
(ФИО (при его наличии)
индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
Прошу выдать новое удостоверение допуска с применением иностранного разрешения и (или) карточки допуска с применением иностранного разрешения на следующие автотранспортные средства в связи с:
1) изменения ФИО, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменения наименования, местонахождения, перерегистрации и(или) реорганизации юридического лица;
3) замены государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства. (нужное подчеркнуть)
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Идентификационный номер (VIN) АТС
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
ФИО
(при его наличии) водителя,
ИИН
ИИН/БИН _________________________________________________
Адрес_____________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
___________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
_____________________________ __________
ФИО (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Расшифровка аббревиатур:
АТС – Автотранспортное средство;
ИИН – Индивидуальный идентификационный номер;
БИН – Бизнес-идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество.

1) жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда), атауымен, орналасқан жерінің өзгеруіне;
2) заңды тұлғаның атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) ) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің ауысуына байланысты Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат беру карточкасын беруіңізді сұраймын.
(керегінің астын сызу)
№ п/п
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда) ЖСН
ЖСН/БСН_______________________________________________
Мекенжайы______________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
_______________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін_____________________________
ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКҚ – Автокөлік құралы;
ЖСН - Жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты.
Бұйрыққа
7-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
Жаңа шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат беру карточкасын алуға
_______________________________________________
(жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда) заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына:
1) жеке кәсіпкердің ТАӘ (бар болған жағдайда), атауымен, орналасқан жерінің өзгеруіне;
2) заңды тұлғаның атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) ) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің ауысуына байланысты Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат беру карточкасын беруіңізді сұраймын.
(керегінің астын сызу)
№ п/п
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
АКҚ сәйкестендіру нөмірі (VIN)
Теңгерімдегі АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Жүргізушінің ТАӘ (бар болған жағдайда) ЖСН
ЖСН/БСН_______________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
__________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін _____________________________
ТАӘ (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКҚ – Автокөлік құралы;
ЖСН - Жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН - Бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты.