Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20 декабря 2023 года № 416. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2023 года № 33800
В соответствии с пунктом 6 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 734, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
А. Жұмағали
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 20 декабря 2023 года № 416
Инструкция по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 416 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2023 жылғы 25 желтоқсанда № 33800 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 734 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының кейбір бұйрықтарының күші осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Кадр жұмысы департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты оны ресми жариялағаннан кейін Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
А. Жұмағали
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 416 Бұйрыққа
1-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе (далее – Инструкция), детализирует порядок назначения и осуществления пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, имевшим на дату увольнения из антикоррупционной службы условия для назначения пенсионных выплат за выслугу лет (далее – сотрудники антикоррупционной службы).
2. В настоящей Инструкции используются следующие основные понятия:
1) пенсионные выплаты за выслугу лет – выплата денег сотрудникам антикоррупционной службы в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
3) филиалы Государственной корпорации – филиалы Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы.
3. Назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет, перерасчет пенсионных выплат, а также исчисление выслуги лет для назначения пенсионных выплат за выслугу лет осуществляются в соответствии с Кодексом, постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 733 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 734 "Об утверждении Правил назначения и осуществления пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Правила), а также иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и соглашениями о пенсионном (социальном) обеспечении, заключенными Республикой Казахстан с другими государствами.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтен шығарылған күні еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін шарттары болған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне (бұдан әрі – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері), сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нұсқаулықта мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес берілетін ақшалай төлем;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
3) Мемлекеттік корпорацияның филиалдары – Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы филиалдары.
3. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және төлеу, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін қайта есептеу және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарын есептеу Кодекске, "Әскери қызметшiлердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 733 қаулысына, "Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 734 қаулысына (бұдан әрі – Қағидалар), сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне және Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттермен жасаған зейнетақымен (әлеуметтік) қамсыздандыру туралы келісімдерге сәйкес жүзеге асырылады.

4. Организация работы по пенсионному обеспечению сотрудников антикоррупционной службы осуществляется кадровыми службами Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и его территориальных органов (далее – территориальные органы).
5. Работа по пенсионному обеспечению сотрудников антикоррупционной службы включает в себя:
1) назначение пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы и перерасчет пенсионных выплат за выслугу лет пенсионерам, ранее проходившим службу в антикоррупционной службе (далее – пенсионеры), назначение пособий и компенсаций членам их семей;
2) ведение персонального учета пенсионеров и пенсионных дел;
3) выдачу документов, подтверждающих статус получателя пенсионной выплаты за выслугу лет в соответствии с законодательством;
4) прием пенсионеров, рассмотрение предложений, заявлений и жалоб по вопросам пенсионного обеспечения в соответствии с законодательством;
5) взаимодействие с филиалами Государственной корпорации.
Глава 2. Назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, прекращение их выплаты, назначение и выплата пособий и компенсаций
6. Сотрудники антикоррупционной службы для оформления пенсионных выплат представляют в кадровую службу по последнему месту службы документ, удостоверяющий личность, в оригинале либо посредством сервиса цифровых документов и заявление по форме, согласно приложению 1 к Правилам, с приложением следующих документов и их копий:
1) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий либо контрольного счета наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;
2) две цветных фотографии размером 3х4 сантиметра;
3) для лиц, в пользу которых до 1 января 2016 года обязательные пенсионные взносы перечислялись за счет бюджетных средств – справка-подтверждение о списании с индивидуального пенсионного счета 50 процентов от суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных за счет бюджетных средств до 1 января 2016 года в пользу военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, по форме, установленной законодательством Республики Казахстан.

4. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерін зейнетақымен қамсыздандыру жұмысын ұйымдастыруды Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Агенттік) және оның аумақтық органдарының (бұдан әрі – аумақтық органдар) кадр қызметтері жүзеге асырады.
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерін зейнетақымен қамсыздандыру жұмысына:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және бұрын сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген зейнеткерлерге (бұдан әрі – зейнеткерлер) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін қайта есептеу, олардың отбасы мүшелеріне жәрдемақы мен өтемақы тағайындау;
2) зейнеткерлер мен зейнеткерлік істерінің дербес есебін жүргізу;
3) заңнамаға сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы мәртебесін растайтын құжаттар беру;
4) заңнамаға сәйкес зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша зейнеткерлерді қабылдау, ұсыныстарды, өтініштер мен шағымдарды қарау;
5) Мемлекеттік корпорацияның филиалдарымен өзара іс-қимыл жасасу кіреді.
2-тарау. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру, оларды төлеуді тоқтату, жәрдемақылар мен өтемақылар тағайындау және төлеу
6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері зейнетақы төлемдерін ресімдеу үшін, соңғы қызмет орны бойынша кадр қызметіне жеке басын куәландыратын құжатты түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисі арқылы және мынадай құжаттар мен олардың көшірмелерін қоса бере отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады:
1) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті органдағы банк шотының нөмірі не қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшасының бақылау шоты туралы мәліметтер;
2) 3х4 сантиметр өлшемдегі түрлі-түсті екі фотосурет;
3) пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен міндетті зейнетақы жарналары аударылған адамдар үшін – әскери қызметшілердің (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлерден басқа), арнаулы мемлекеттiк және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен аударылған міндетті зейнетақы жарналары сомасының 50 пайызының жеке зейнетақы шотынан есептен шығарылғаны туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысан бойынша растаушы-анықтама.

7. Сотрудники, имеющие по состоянию на 1 января 1998 года более десяти лет стажа воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе представляют в кадровую службу по последнему месту службы выписку с индивидуального пенсионного счета по состоянию на 1 января 2016 года.
8. Перед увольнением со службы и назначением пенсии, для определения степени годности к службе сотрудники по желанию проходят по направлению кадровых служб по последнему месту службы медицинское освидетельствование в военно-врачебных комиссиях (далее – ВВК). Заключения ВВК (оригиналы) хранятся в пенсионных делах.
9. В случае предоставления неполного пакета документов, перечисленных в пунктах 6 и 7 настоящей Инструкции, либо предоставления документов, содержащих неполные или недостоверные сведения, заявление о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет кадровой службой не принимается.
10. Сотрудник кадровой службы Агентства и его территориальных органов копии документов после их сличения с представленными подлинниками заверяет подписью и печатью кадровой службы, кроме случаев, когда копии документов засвидетельствованы в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".
11. Кадровая служба Агентства и его территориальных органов, приняв документы, указанные в пунктах 6 и 7 настоящей Инструкции, производит расчет выслуги лет в течение пяти рабочих дней со дня поступления документов для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет.
12. Расчет выслуги лет кадровой службой Агентства и его территориальных органов проводится в следующем порядке:
1) на основании личного дела, военного билета, подтверждающих выслугу лет, а также документов, подтверждающих трудовой стаж (трудовая книжка, трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и (или) прекращение трудовых отношений на основе заключения и (или) прекращения трудового договора, выписки из ведомости выдачи заработной платы работникам, послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации (при ее наличии), выписки из единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах, сведения из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях, архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника либо вступившее в законную силу решение суда об установлении юридического факта, подтверждающего наличие трудовых отношений) проверяются данные о прохождении службы, уточняются и подтверждаются периоды службы и трудового стажа, подлежащие зачету в календарном и льготном исчислении в соответствии с законодательством;

7. 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте он жылдан астам еңбек өтілі бар қызметкерлер соңғы қызмет орны бойынша кадр қызметіне 2016 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жеке зейнетақы шотынан үзінді ұсынады.
8. Қызметтен шығарылудан және зейнетақы тағайындаудан бұрын қызметке жарамдылық деңгейін анықтау үшін, қызметкерлер кадр қызметінің жолдамасымен өз қалауы бойынша әскери-дәрігерлік комиссиялардан (бұдан әрі – ӘДК) медициналық куәландырудан өтеді. ӘДК қорытындылары (түпнұсқалары) зейнеткерлік істерінде сақталады.
9. Кадр қызметі осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген кұжаттардың толық емес пакетін ұсынған немесе толық емес не дұрыс емес мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынған жағдайда, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті қабылдамайды.
10. Құжаттардың көшірмелері "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тәртіппен куәландырылған жағдайдан басқа, Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметінің қызметкері құжаттардың көшірмелерін олардың ұсынылған түпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін қол қойып, кадр қызметінің мөрімен куәландырады.
11. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметі осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген кұжаттарды қабылдап, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау үшін құжаттар келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күнінің ішінде есептеуді жүргізеді.
12. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметі еңбек сіңірген жылдарды есептеуді мынадай тәртіпте жүргізеді:
1) жеке істің, еңбек сіңірген жылдарын растайтын әскери билеттің, сондай-ақ еңбек өтілін растайтын құжаттардың (еңбек кітапшасы, жұмыс берушінің тоқтату күні мен негіздері туралы белгісі бар еңбек шарты, еңбек шартын жасасу және тоқтатудың негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқталуын растайтын жұмыс берушінің актілерінен үзінділер, қызметкерлерге еңбекақы беру ведомосынан үзінділер, жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрі (бар болған жағдайда) қойылған қызметтік тізім (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі), бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы үзінділер, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан жасалған әлеуметтік аударымдар туралы мәліметтер, қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтері бар архивтік анықтама, не еңбек қатынастарының бар болуын растайтын заң фактілерін белгілеу туралы заңды күшіне енген сот шешімі) негізінде қызмет өткеру туралы деректерді тексереді, заңнамаға сәйкес күнтізбелік және жеңілдікпен есептеуге жататын қызмет кезеңдері мен еңбек өтілін нақтылайды және растайды;

2) составляется расчет выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, и объявляется лицу, оформляемому на пенсию, под роспись.
Личные данные уволенного на пенсию сотрудника (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения) в расчете выслуги лет заполняются согласно документу, удостоверяющему личность.
Последняя страница расчета выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет заверяется подписями сотрудника кадровой службы, составившего расчет, руководителя кадровой службы и печатью кадровой службы.
13. Финансовые службы Агентства, территориальных органов в течение срока, указанного в пункте 11 настоящей Инструкции, предоставляют в кадровую службу по последнему месту службы денежный аттестат, подтверждающий размер денежного содержания на день увольнения сотрудника, по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
14. Кадровая служба Агентства в течение десяти рабочих дней со дня получения документов, указанных в пунктах 6, 7, 12 и 13 настоящей Инструкции, производит назначение пенсионных выплат за выслугу лет в следующем порядке:
1) оформляет заключение о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет по форме, согласно приложениям 3 и 4 к настоящей Инструкции, которое утверждается руководителем кадровой службы, осуществляющей назначение пенсионной выплаты за выслугу лет;
2) оформляет пенсионное дело по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции, к которому приобщаются заключение о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет и материалы, послужившие основанием для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет;
3) регистрирует пенсионное дело в книге учета пенсионеров и пенсионных дел по форме, согласно приложению 6 к настоящей Инструкции;
4) оформляет пенсионное удостоверение антикоррупционной службы по форме, согласно приложению 7 к настоящей Инструкции, которое является официальным документом, подтверждающим статус получателя пенсионной выплаты за выслугу лет;
5) регистрирует пенсионное удостоверение антикоррупционной службы получателя пенсионной выплаты за выслугу лет в книге учета пенсионных удостоверений по форме, согласно приложению 8 к настоящей Инструкции, и выдает под роспись получателю пенсионной выплаты за выслугу лет.
15. Замена пенсионного удостоверения производится в случаях утери, порчи, а также при изменении фамилии, имени или отчества пенсионера.
Пенсионер, утерявший пенсионное удостоверение антикоррупционной службы, информирует кадровую службу Агентства, с предоставлением копии документов об обращении в Бюро находок и опубликовании объявления о недействительности утерянного пенсионного удостоверения в средствах массовой информации.
В случае порчи пенсионного удостоверения антикоррупционной службы, пенсионер предоставляет испорченное пенсионное удостоверение в кадровую службу Агентства для последующего уничтожения.
В случае изменения фамилии, имени или отчества пенсионер предоставляет в кадровую службу Агентства пенсионное удостоверение антикоррупционной службы, а также документ, удостоверяющий личность, в оригинале либо посредством сервиса цифровых документов с измененными данными.

2) осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарының есебін жасайды, зейнетақы ресімдеп жатқан адамға қол қойғызып, оған жариялайды.
Зейнеткерлікке шығарылған қызметкердің жеке мәліметтері (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), еңбек сіңірген жылдарының есебінде оның жеке басын куәландыратын құжат бойынша толтырылады.
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары есебінің соңғы парағы есепті жасаған кадр қызметі қызметкерінің, кадр қызметі басшысының қолымен және кадр қызметінің мөрімен расталады.
13. Агенттіктің, аумақтық органдардың қаржы қызметтері кадр қызметіне осы Нұсқаулықтың 11-тармағында көрсетілген мерзім ішінде соңғы қызмет орны бойынша қызметкердің шығарылатын күніне ақшалай қамтылымының мөлшерін растайтын ақшалай аттестатты осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
14. Агенттіктің кадр қызметі осы Нұсқаулықтың 6, 7, 12 және 13-тармақтарында көрсетілген кұжаттарды алған күннен бастап, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды он жұмыс күнінің ішінде мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
1) осы Нұсқаулыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы қорытындыны ресімдейді, оны еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды жүзеге асыратын кадр қызметінің басшысы бекітеді;
2) осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнеткерлік ісін ресімдейді, оған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы қорытынды және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауға негіз болған материалдар қоса тігіледі;
3) осы Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнеткерлік ісін зейнеткерлерді және зейнеткерлік істерін есепке алу кітабында тіркейді;
4) осы Нұсқаулыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәлігін ресімдейді, ол еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушының мәртебесін растайтын ресми құжат болып табылады;
5) осы Нұсқаулыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәліктерді есепке алу кітабына еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушының зейнеткер куәлігін тіркейді және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушыға қол қойғыза отырып береді.
15. Зейнеткер куәлігін ауыстыру жоғалған, бүлінген, сондай-ақ зейнеткердің тегі, аты немесе әкесінің аты өзгерген жағдайларда жүргізіледі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәлігін жоғалтқан зейнеткер Табу бюросына жүгінгені және жоғалтқан зейнеткер куәлігінің жарамсыздығы туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялағаны туралы құжаттардың көшірмелерін ұсынумен, Агенттіктің кадр қызметін хабардар етеді.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәлігін бүлдірген жағдайда, зейнеткер бүлінген зейнеткер куәлігін кезекті жою үшін Агенттіктің кадр қызметіне ұсынады.
Зейнеткер тегі, аты немесе әкесінің аты өзгерген жағдайда, Агенттіктің кадр қызметіне сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәлігін, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатты түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисі арқылы өзгертілген деректерімен ұсынады.

Новое пенсионное удостоверение взамен утерянного или испорченного, а также при изменении фамилии, имени или отчества выдается кадровой службой Агентства после предоставления подтверждающих документов о возмещении в доход государства расходов на изготовление нового пенсионного удостоверения антикоррупционной службы, а также двух цветных фотографий размером 3х4 сантиметра.
16. После назначения пенсионной выплаты за выслугу лет кадровой службой Агентства заполняется выписка из пенсионного дела по форме 1-ВС, согласно приложению 3 к Правилам, и направляется в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л, согласно приложению 6 к Правилам. Копия выписки приобщается к номенклатуре дел.
17. В случае изменения фамилии, имени или отчества (при его наличии), номера банковского счета, даты рождения, места жительства получателя пенсионных выплат, получателем подается в кадровую службу Агентства заявление об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения.
18. В случае поступления из кадровых служб территориальных органов в кадровую службу Агентства документов, содержащих неполные, недостоверные или противоречивые сведения, а также в случаях отказа в назначении пенсионных выплат за выслугу лет, кадровая служба Агентства в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов возвращает их в кадровые службы территориальных органов с указанием причины возврата.
Кадровые службы территориальных органов уведомляют заявителя в течение трех рабочих дней со дня возврата документов.
19. При зачислении получателя пенсионной выплаты за выслугу лет на антикоррупционную службу в территориальные органы с присвоением специального звания, кадровые службы территориальных органов направляют в течение трех рабочих дней в кадровую службу Агентства соответствующую информацию для приостановления пенсионной выплаты за выслугу лет на период прохождения службы со дня зачисления на службу.
20. В случаях смерти, выезда получателя пенсионной выплаты в другой регион Республики Казахстан или за его пределы, либо прекращения пенсионных выплат по запросу кадровой службы Агентства, филиалы Государственной корпорации предоставляют справки о произведенных выплатах за истекший год по месяцам.
21. В случае недостаточности выслуги лет и трудового стажа для назначения сотруднику пенсионных выплат кадровая служба Агентства ознакомляет его об этом по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции.

Жоғалған немесе бүлінгеннің орнына, сондай-ақ тегі, аты немесе әкесінің аты өзгерген кезде жаңа зейнеткер куәлігін Агенттіктің кадр қызметі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жаңа зейнеткер куәлігін дайындауға жұмсалатын шығыстарды мемлекет кірісіне өтегені туралы растайтын құжаттарды, сондай-ақ 3х4 сантиметр өлшемдегі түрлі-түсті екі фотосуретті тапсырғаннан кейін береді.
16. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындағаннан кейін, Агенттіктің кадр қызметі Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-ВС нысаны бойынша зейнеткерлік ісінен үзінді толтырады және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламамен қоса отырып, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды. Үзінділердің көшірмелері істер номенклатурасына қоса тігіледі.
17. Зейнетақы төлемдерін алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), банк шотының нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда, алушы Агенттіктің кадр қызметіне тиісті өзгерістерді растайтын құжаттармен қоса, осы өзгерістер туралы өтініш береді.
18. Агенттіктің кадр қызметіне аумақтық органдардың кадр қызметтерінен толық емес, дұрыс емес немесе қайшы келетін мәліметтерді қамтитын құжаттар келіп түскен жағдайда, сондай-ақ еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тартылған жағдайда, Агенттіктің кадр қызметі құжаттар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде аумақтық органдардың кадр қызметтеріне бас тарту себебін көрсете отырып, құжаттарды қайтарады.
Аумақтық органдардың кадр қызметтері өтініш иесін құжаттарды қайтарған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
19. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы арнаулы атағын берумен сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданған кезде, аумақтық органдардың кадр қызметтері қызметке тағайындалған күннен бастап қызмет өткеру кезеңінде еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату үшін, Агенттіктің кадр қызметіне тиісті ақпаратты үш жұмыс күні ішінде жолдайды.
20. Зейнетақы төлемдерін алушы қайтыс болған, Қазақстан Республикасының басқа аймағына немесе одан тыс жерлерге кеткен, не Агенттіктің кадр қызметінің сұрау салуы бойынша зейнетақы төлемдері тоқтатылған жағдайларда, Мемлекеттік корпорацияның филиалдары айлар бойынша өткен жылы жүргізілген төлемдер туралы анықтамалар ұсынады.
21. Қызметкерге зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары және еңбек өтілі жеткіліксіз болған жағдайда, Агенттіктің кадр қызметі бұл туралы оған осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таныстырады.

22. Для назначения единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия заявление членами семьи умершего получателя пенсионных выплат за выслугу лет представляется в кадровую службу по прежнему месту жительства умершего.
Назначение и выплата единовременной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего осуществляются в соответствии с Правилами.
23. Осуществление пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, находящимся в интернатных и государственных медико-социальных учреждениях, осуществляется в соответствии с Правилами.
24. Осуществление пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам антикоррупционной службы, находящимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, осуществляется в соответствии с Правилами.
Глава 3. Перерасчет пенсионных выплат
25. При повышении, перерасчете пенсионных выплат в связи с изменением условий, влияющих на их размер, а также возобновлении ранее назначенных пенсионных выплат по приостановленным пенсионным делам, новое заключение не составляется.
26. Изменение размеров пенсионных выплат производится со дня письменного обращения пенсионера с приложением документов, подтверждающих обстоятельства, повлекшие изменение размера пенсионных выплат, если законодательством не предусмотрено иное.
Изменение размера пенсионной выплаты оформляется записью в таблице перерасчета пенсионной выплаты по форме, согласно приложению 10 к настоящей Инструкции, которая подписывается сотрудником кадровой службы и утверждается руководителем кадровой службы.
Таблица перерасчета пенсионной выплаты приобщается к пенсионному делу.
27. В случае несвоевременного перерасчета пенсионных выплат по вине должностного лица, при наличии в пенсионном деле подтверждающих документов, служивших основанием для перерасчета пенсионной выплаты, доплата осуществляется со дня установления права на повышенный размер пенсионной выплаты.
28. В случаях изменения размеров пенсионных выплат в связи с ежегодными повышениями, предусмотренными Кодексом, а также изменениями размеров месячного расчетного показателя, прожиточного минимума кадровая служба Агентства готовит выписки из пенсионных дел получателей о новых размерах пенсионных выплат по форме 1-ВС-повышение, согласно приложению 4 к Правилам, и направляет в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л, согласно приложению 6 к Правилам.
29. В случаях изменения размеров пенсионных выплат за выслугу лет в связи с изменением стажа службы либо размера денежного содержания кадровая служба Агентства готовит выписки из пенсионных дел по форме 1-ИУ, согласно приложению 2 к Правилам, либо по форме 1-ВС согласно приложению 3 к Правилам и направляет в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения о предоставляемых документах по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к Правилам.

22. Қайтыс болған зейнетақы төлемдерін алушының, отбасы мүшелері жерлеуге біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және біржолғы жәрдемақыны тағайындау үшін, қайтыс болған адамның бұрынғы тұрғылықты жері бойынша кадр қызметіне өтініш береді.
Қайтыс болған адамның отбасы мүшелеріне жерлеуге біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және біржолғы жәрдемақыны тағайындау, төлеу Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
23. Интернаттағы және мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелердегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
24. Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Зейнетақы төлемдерін қайта есептеу
25. Олардың мөлшеріне әсер ететін жағдайлардың өзгеруіне байланысты зейнетақы төлемдерінің артуы, қайта есептелуі, сондай-ақ тоқтатылған зейнеткерлік істері бойынша бұрын тағайындалған зейнетақы төлемдерін төлеуді қайта бастау кезінде жаңа қорытынды жасалмайды.
26. Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін өзгерту, егер заңнамамен өзгеше көзделмесе, зейнеткер зейнетақы төлемдерінің мөлшерін өзгертуге әкеп соққан мән-жайларды растайтын құжаттармен бірге жазбаша жүгінген күннен бастап жүргізіледі.
Зейнетақы төлемдері мөлшерінің өзгерісі осы Нұсқаулыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемін қайта есептеу кестесінде жазбамен ресімделеді, оған кадр қызметінің қызметкері қол қояды және кадр қызметінің басшысы бекітеді.
Зейнетақы төлемін қайта есептеу кестесі зейнеткерлік ісіне қоса тігіледі.
27. Зейнетақы төлемдерін қайта есептеу үшін негіз болған растайтын құжаттар зейнеткерлік ісінде болған кезде лауазымды адамның кінәсі бойынша зейнетақы төлемдерін уақтылы қайта есептемеген жағдайда, қосымша ақы зейнетақы төлемдерінің арттырылған мөлшеріне құқық белгіленген күннен бастап жүзеге асырылады.
28. Зейнетақы төлемдерінің мөлшері Кодексте көзделген жыл сайынғы арттыруға, сондай-ақ айлық есептік көрсеткіштің, ең төменгі күнкөріс деңгейінің өзгеруіне байланысты өзгерген жағдайда, Агенттіктің кадр қызметі Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес 1-BC-арттыру нысаны бойынша зейнетақы төлемдерінің жаңа мөлшері туралы алушылардың зейнеткерлік істерінен үзінділер дайындайды және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша ұсынылатын құжаттар туралы хабарламаны қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды.
29. Қызмет өтілінің не ақшалай қамтылым мөлшерінің өзгеруіне байланысты еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда, Агенттіктің кадр қызметі зейнеткерлік істерінен Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 1-ИУ нысаны бойынша не Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-BC нысаны бойынша үзінділер дайындайды және Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша ұсынылатын құжаттар туралы хабарламаны қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды.

30. В случаях выявления неправомерного назначения пенсионных выплат кадровая служба Агентства составляет заключение о прекращении пенсионной выплаты, которое утверждается руководителем аппарата Агентства.
Кадровая служба Агентства готовит уведомление на прекращение выплаты со дня принятия решения о прекращении пенсионной выплаты за выслугу лет по форме 1-Б/ВС, согласно приложению 9 к Правилам, направляет в филиалы Государственной корпорации и в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения письменно уведомляет получателя пенсионной выплаты.
Глава 4. Осуществление пенсионных выплат гражданам при перемене места жительства
31. В случае выезда получателя пенсионной выплаты на постоянное место жительства в другой регион Казахстана либо за пределы Республики Казахстан, пенсионные выплаты осуществляются по месяц снятия получателя с регистрации по постоянному месту жительства.
32. При выезде на постоянное место жительства в другой регион Казахстана получателем пенсионных выплат в кадровую службу Агентства предоставляется:
1) заявление о перемене места жительства получателем пенсионных выплат на имя руководителя кадровой службы Агентства;
2) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца), в оригинале либо посредством сервиса цифровых документов;
3) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий.
33. При выезде пенсионера на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан кадровая служба Агентства по запросу уполномоченных органов других стран либо по заявлению пенсионера направляет пенсионное дела в уполномоченный орган страны проживания пенсионера с приложением адресного листка убытия.
Для прекращения выплат кадровая служба Агентства передает в Государственную корпорацию уведомление по форме 1-Б/ВС, согласно приложению 9 к Правилам.
Глава 5. Оформление пенсионного дела
34. Пенсионное дело комплектуется соответствующими документами, необходимыми для назначения, повышений (перерасчетов) и выплаты пенсионных выплат. В дальнейшем вся переписка, касающаяся пенсионера, хранится в его пенсионном деле и подшивается в хронологическом порядке.
35. Пенсионному делу присваивается нумерация дел по порядку и литеру региона.
На лицевой стороне обложки пенсионного дела указываются литер региона, номер дела, фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание, должность и место службы на день увольнения.
На внутренней стороне обложки указываются адрес прописки и фактический адрес проживания пенсионера, контактные телефоны, номер и дата выдачи пенсионного удостоверения, наименование филиала Государственной корпорации, осуществляющего выплату.

30. Агенттіктің кадр қызметі зейнетақы төлемдерін заңсыз тағайындауды анықтаған кезде, Агенттіктің аппарат басшысы бекітетін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы қорытынды жасайды.
Агенттіктің кадр қызметі еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы шешім қабылдаған күннен бастап, Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес 1-Б/ВС нысаны бойынша зейнетақы төлемін тоқтату туралы хабарлама дайындап, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына жолдайды және шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемін алушыны жазбаша хабардар етеді.
4-тарау. Тұрғылықты жері өзгерген кезде азаматтарға зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
31. Зейнетақы төлемін алушы Қазақстанның басқа өңіріне не Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен кезде, зейнетақы төлемдері алушының тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығарылған айы бойынша жүзеге асырылады.
32. Зейнетақы төлемдерін алушы Қазақстанның басқа өңіріне тұрақты тұруға кеткен кезде, Агенттіктің кадр қызметіне:
1) Агенттіктің кадр қызметі басшысының атына зейнетақы төлемдерін алушының тұрғылықты жерін ауыстыруы туралы өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжатты (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты) түпнұсқасында не цифрлық құжаттар сервисі арқылы;
3) зейнетақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдардағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер ұсынады.
33. Зейнеткер Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен кезде, Агенттіктің кадр қызметі басқа елдердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша не зейнеткердің өтініші бойынша зейнеткерлік ісін зейнеткер тұрып жатқан елдің уәкілетті органына мекенжай бойынша кету парағын қоса бере отырып жолдайды.
Агенттіктің кадр қызметі төлемдерді тоқтату үшін, Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес 1-Б/ВС нысаны бойынша Мемлекеттік корпорацияға төлемдерді тоқтату туралы хабарлама жолдайды.
5-тарау. Зейнеткерлік ісін ресімдеу
34. Зейнеткерлік ісі зейнетақы төлемдерін тағайындау, арттыру (қайта есептеу) және төлеу үшін қажетті тиісті құжаттармен жиынтықталады. Одан әрі зейнеткерге қатысты барлық хат жазысулар оның зейнеткерлік ісінде сақталады және хронологиялық тәртіппен тігіледі.
35. Зейнеткерлік ісіне реті бойынша істің нөмірі және өңірдің литері беріледі.
Зейнеткерлік ісінің мұқабасының беткі жағында өңірдің литері, істің нөмірі, зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), арнаулы атағы, қызметтен шығарылған күніне атқарған лауазымы мен қызмет орны көрсетіледі.
Мұқабаның ішкі бетінде зейнеткердің тіркелген мекенжайы және нақты тұратын мекенжайы, байланыс телефондары, зейнеткер куәліктің нөмірі мен берілген күні, төлемдерді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорация филиалының атауы көрсетіледі.

36. Документы в деле располагаются в следующем порядке:
1) документы, послужившие основанием для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет, указанные в пунктах 6 и 7 настоящей Инструкции;
2) медицинские документы – заключение военно-врачебной комиссии о степени годности к службе, выписки из справок об инвалидности медицинской социальной экспертизы;
3) разная переписка – заявления и письма пенсионера, копии ответов на них, переписка с другими подразделениями, организациями;
4) документы на выплату пенсионных выплат – копии выписок и уведомлений, направленных в филиалы Государственной корпорации, справки филиалов Государственной корпорации о произведенных выплатах.
Приложение 1
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Расчет выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
бывшего __________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
__________________________________________________________________
должность, наименование подразделения антикоррупционной службы)
Родился(ась)_______________________________________________________.
(число, месяц, год и место рождения)
Первые воинское (специальное) звание, классный чин, квалификационный класс
__________________________________________________________________
присвоено приказом ________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование государственного органа (учреждения))
№______ от "__"________ 20__ года.
Последнее специальное звание _______________________________________
установлено приказом
__________________________________________________________________
(наименование государственного органа (учреждения))
№______ от "__" _______ 20__ года.
В выслугу лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет засчитывается
(в календарном и льготном исчислении) следующая служба
__________________________________________________________________:
(фамилия, инициалы уволенного)
Занимаемая должность, наименование правоохранительного органа, части
Номер и дата приказа органа, части назначения на должность
Число, месяц, год периода службы в должности
Выслуга (лет, месяцев, дней)
в календарном исчислении
коэффициент
в льготном исчислении
1
2
3
4
5
6
Служба в Вооруженных Силах:
Служба в правоохранительных органах:
Итого выслуги лет:
Трудовой стаж:
Итого трудового стажа:
Общий трудовой стаж:
Выслуга лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
на "___"__________ 20___года составляет: в календарном исчислении ___ лет___
месяцев ___ дней, в льготном исчислении ___ лет___ месяцев___ дней.
Трудовой стаж до поступления на службу в календарном исчислении ___ лет___
месяцев ___ дней, в льготном исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней.
Общий трудовой стаж в календарном исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней,
в льготном исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней. Расчет выслуги лет составлен
на основании личного дела №______, которое передано на хранение в
____________________________________________________________________.
(наименование архива)
Расчет составил ______________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы и подпись сотрудника кадровой службы, дата)
Расчет проверил: _____________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы и подпись сотрудника кадровой службы, дата)
С расчетом выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
ознакомлен (а):
____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись
уволенного, дата) уволен по подпункту ___ пункта ___ статьи
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование законодательного акта)
____________________________________________________________________
(наименование формулировки увольнения)
приказом ___________________________________________________________
(наименование государственного органа, (учреждения)
№_____ от "___"__________20__ года, с "___"__________ 20__ года
(дата увольнения)
Место печати кадровой службы ________________________________________
(должность, звание, фамилия, инициалы
____________________________________________________________________
подпись руководителя кадровой службы)
"___" __________ 20__ года
Примечание: Каждый пункт расчета выслуги лет в льготном исчислении должен
содержать ссылку на соответствующую норму нормативного правового акта.
Приложение 2
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
ДЕНЕЖНЫЙ АТТЕСТАТ № _______
___________________________________________________ удостоверяет, что
(наименование подразделения антикоррупционной службы, выдавшего аттестат)
____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя отчество (при его наличии) должность) имел(а):

36. Істе құжаттар мынадай тәртіппен қойылады:
1) осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауға негіз болған құжаттар;
2) медициналық құжаттар – әскери-дәрігерлік комиссияның қызметке жарамдылық дәрежесі туралы қорытындысы, медициналық әлеуметтік сараптаманың мүгедектік туралы анықтамаларынан үзінділер;
3) әртүрлі хат жазысулар – зейнеткердің өтініштері мен хаттары, оларға жауаптардың көшірмелері, басқа бөлімшелермен, ұйымдармен хат жазысу;
4) зейнетақы төлемдерін төлеуге арналған құжаттар – Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына жіберілген үзінділердің және хабарламалардың көшірмелері, Мемлекеттік корпорация филиалдарының жүргізілген төлемдер туралы анықтамалары.
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемін тағайындау үшін, еңбек сіңірген жылдарын есептеу
бұрынғы _________________________________________________________
(арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), лауазымы,
___________________________________________________________________
сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет бөлімшесінің атауы)
______________________________________________________________туған.
(күні, айы, жылы және туған жері)
Бірінші әскери (арнаулы) атақ, сыныптық шен, біліктілік
сыныбы____________________________________________________________
___________________________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
20__ жылғы ___№ ________ "__" ________ бұйрығымен белгіленген.
Соңғы арнайы атақ __________________________________________________
___________________________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
"___" _______ 20__ жылғы № _______ бұйрығымен берілген.
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемін тағайындау үшін, мынадай
қызмет (күнтізбелік және жеңілдікті есептеуде) есептеледі__________________
__________________________________________:
(жұмыстан босатылған адамның тегі, аты-жөні)
Атқаратын лауазымы, құқық қорғау органының атауы
органның бұйрығының нөмірі мен күні
лауазымдағы қызмет кезеңінің күні, айы, жылы
Сіңірген еңбегі
(жылдар, айлар, күндер)
күнтізбелік есептеуде
коэффициент
жеңілдікті есептеудегі
1
2
3
4
5
6
Қарулы Күштердегі қызмет:
Құқық қорғау органдарындағы қызмет:
Еңбек сіңірген жылдар жиыны:
Еңбек өтілі:
Еңбек өтілінің жиыны:
Жалпы еңбек өтілі:
Зейнетақы төлемін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары
20___жылғы "___"________:
күнтізбелік есептеуде _____ жыл _____ ай _____ күнді,
жеңілдікті есептеуде _____ жыл _____ ай ____ күнді құрайды.
Қызметке кіргенге дейінгі еңбек өтілі күнтізбелік есептеуде___ жыл __ ай
__ күн, жеңілдікті есептеуде__ жыл___ ай ___ күн.
Күнтізбелік есептеудегі жалпы еңбек өтілі ___ жыл___ ай ___ күн,
жеңілдікті есептеудегі ___ жыл___ ай ____ күн.
Еңбек сіңірген жылдарының есебі № ________ жеке ісінің негізінде
жасалды, _______________________________________ сақтауға берілді.
(архивтің атауы)
Есептеуді _________________________________________________ жасады.
(кадр қызметінің қызметкерінің лауазымы, тегі, аты-жөні және қолы, күні)
Есептеуді: _________________________________________________ тексерді.
(кадр қызметінің қызметкерінің лауазымы, тегі, аты-жөні және қолы, күні)
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемін тағайындау үшін, еңбек
сіңірген жылдарымның есебімен таныстым:
____________________________________________________________________
(жұмыстан босатылған адамның арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болғанда) және қолы, күні)
____________________________________________________________________
(заңнамалық актінің атауы)
____бабы _______ тармағының ________ тармақшасы бойынша _____________
____________________________________________________________________
(жұмыстан босату тұжырымдамасының атауы)
___________________________________ 20__ жылғы "___"_________ № _____
(мемлекеттік органның, (мекеменің) атауы)
бұйрығымен 20___ жылы "___"___________ жұмыстан шығарылды.
(жұмыстан шығарылған күні)
Кадр қызметінің мөрінің орны
___________________________________
(лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні
___________________________________
кадр қызметі басшысының қолы)
20___ жылғы "___" __________
Ескертпе: жеңілдік есебіндегі еңбек сіңірген жылдарын есептеудің әрбір тармағында нормативтік құқықтық актінің тиісті нормасына сілтеме болуға тиіс.
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызметте қызмет
өткерген қызметкерлерге
еңбек сіңірген жылдары
үшін зейнетақы төлемдерін
тағайындау және жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
Нысан
№ _______ АҚШАЛАЙ АТТЕСТАТ
___________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатты берген бөлімшесінің атауы)
___________________________________________________________________
(арнайы атағы, тегі, аты, әкеснің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
куәландырады:

1. Должностной оклад (категория, коэффициент)________________ тенге в месяц
2. Доплата за специальное звание ____________________________тенге в месяц
3. Надбавка за классную квалификацию _______________________ тенге в месяц
4. Надбавка за особые условия прохождения службы ____________ тенге в месяц
5. Денежная компенсация на содержание жилища, оплату коммунальных услуг
_____________ тенге в месяц
Выслуга лет для исчисления должностного оклада по состоянию
на "___" __________ 20__ года приказом ______________________________
№ ______ от "___" ______ 20__ года определена ____ лет ____ месяцев ____ дней.
6. Удовлетворен следующими видами денежного довольствия:
1) Должностной оклад по________________________________________________
2) Доплата за специальное звание по ______________________________________
3) Надбавка за классную квалификацию по_________________________________
4) Надбавка за особые условия прохождения службы по______________________
5) Денежная компенсация на содержание жилища, оплату коммунальных услуг по
_____________________________________________________________________
6) Компенсация за найм жилья о_________________________________________
7) Всего начислено по _________________________________________________
8) Алименты, кому:____________________________________________________
в размере ____________________________________________________________
9) Отпуск за 20___ год _________________________________________________
(указать использовал, не использовал)
10) Пособие на оздоровление ___________________________________________
(указать выплачено, сумма, не выплачено)
11) Единовременное пособие, выплачиваемое при увольнении из антикоррупционной
службы ______________________________________________________________
(указать денежного содержания, кратность и сумму прописью)
12) Имеет задолженность _______________________________________________
(указать вид задолженности)
Находится в распоряжении с ____________________________________________
Выслуга лет по состоянию на "____"______________года составляет______ лет
_____ месяцев _____ дней (выслуга лет указывается на день увольнения)
Индивидуальный идентификационный номер сотрудника ___________________
Текущий счет сотрудника ______________________________________________
(№ счета, наименование банка)
Аттестат выдан в связи_________________________________________________
(перевод по службе, увольнение на пенсию или увольнение вовсе)
в соответствии с приказом _____№ ______ от "___" _________ 20__ года
"___" __________ 20__ года (дата выдачи)
Место печати
Руководитель финансовой службы _______________________________________
(руководитель подразделения (подпись, фамилия, инициалы)
для территориальных органов)
Главный бухгалтер ____________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Данные указанные в аттестате, считаю правильными _______________________
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы увольняемого)
Приложение 3
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
УТВЕРЖДАЮ
___________________________
(должность,
___________________________
фамилия, инициалы, подпись
___________________________
утверждающего заключение)
"___"___________ 20___ года
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет
Назначить пенсионную выплату за выслугу лет _________________________
__________________________________________________________________
(должность, подразделение антикоррупционной службы,
__________________________________________________________________
специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в соответствии с ___________________________________________________
(указать ссылку на нормы Социального кодекса Республики Казахстан,
__________________________________________________________________
являющиеся основанием назначения пенсионной выплаты за выслугу лет*)
Число, месяц, год рождения "___"_________ ____ года.
Приказом___________ №____ от "___" ____________ 20___года уволен(а)
с "___" _________20___ года по подпункту ____ пункта ____ статьи ___ ___________________________________________________________________
(наименование законодательного акта)
___________________________________________________________________
(наименование формулировки увольнения)
Выслуга лет: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Общий трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___месяцев___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___месяцев ___ дней.
Размер денежного содержания, учитываемый для назначения пенсионной выплаты
за выслугу лет: должностной оклад ________ тенге ____ тиын оклад (доплата)
по специальному званию ________тенге ____ тиын;

1. Лауазымдық жалақысы (санаты, коэффициенті) айына ______________ теңге
2. Арнайы атағы үшін қосымша ақы айына ___________________________теңге
3. Сыныптық біліктілігіне үстемеақы айына _________________________ теңге
4. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы ______________ теңге
5. Тұрғын үйді күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді төлеуге ақшалай өтемақы
айына ______________________ теңге
20__ жылғы "__"__________текті жай-күй бойынша лауазымдық айлықақысын
есептеуге арналған еңбек сіңірген жылдары 20__ жылғы "___" ______________
№ _____ ____________________________ бұйрықпен ____ жыл ____ ай ____ күн
болып белгіленді.
6. Ақшалай ризықтың мынадай түрімен қанағаттандым:
1) ______________________________________ бойынша лауазымдық жалақы
2) ____________________________ бойынша арнайы атағы үшін қосымша ақы
3) ________________________ бойынша сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы
4) __________ бойынша қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы
5) ________________________________________________________ бойынша
баспананы күтіп-ұстауға, коммуналдық төлемдерді төлеуге ақшалай өтемақы
6) _____________________ бойынша тұрғын үйді жалдауға берілетін өтемақы
7) Барлығы ________________________________________ бойынша есептелді
8) Алименттер, кімге:_______________________________________________
________________________________________________________ мөлшерінде
9) 20___ жыл үшін демалыс ____________________________________________
(пайдаланған, пайдаланбағанын көрсету керек)
10) Сауықтыруға арналған жәрдемақы___________________________________
(соманың төленгенін, төленбегенін көрсету керек)
11) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтен босатылған кезде төленетін
біржолғы жәрдемақы ________________________________________________
(ақшалай қамтылымды, еселігін және сомасын жазумен жазып көрсету керек)
12) ____________________________________________________ берешегі бар
(берешек түрі көрсетілсін)
_____________________________________________бастап қарамағында тұр.
Еңбек сіңірген жылдары ____ жылғы "____"______________текті жай-күй
бойынша ______ жыл_____ай _____ күнді құрайды
(жұмыстан шығарылған күнгі еңбек сіңірген жылдары көрсетіледі)
Қызметкердің жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________
Қызметкердің ағымдағы есепшоты _____________________________________
(есепшот № , банктің атауы)
Аттестат ___________________________________________________________
(қызмет бойынша ауысқан, зейнеткерлікке шығу
немесе мүлдем қызметтен босатылған)
байланысты 20__ жылғы "___" _________ № ______ бұйрыққа сәйкес берілді
20__ жылғы "___" __________ (берілген күні)
Мөрдің орны
Қаржы қызметінің басшысы ________________________________
(аумақтық органдар үшін (қолы, тегі, аты-жөні) бөлімше басшысы)
Бас бухгалтер ________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Аттестатта көрсетілген деректер дұрыс деп есептеймін _____________________
____________________________________________________________________
(қызметтен босатылғанның қолы, тегі, аты-жөні)
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
3-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
(қорытындыны бекітетін
___________________________
адамның лауазымы, тегі,
___________________________
аты-жөні, қолы)
20___ жылғы "___"_________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы
Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
___________________________________________________________________
(лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет бөлімшесі,
___________________________________________________________________
арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда))
___________________________________________________________________
_____________________________________________________________сәйкес,
(Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің нормаларына еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындауға негіз болып табылатын
сілтемені көрсету*)
еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау.
Туған жылы, айы, күні __________________________________
20___ жылғы "___" ___________ № ____ бұйрықпен 20 ___ жылғы "___"
________ бастап _____________________________________________________
(заңнамалық актінің атауы)
___ бабы __ тармағының ______ тармақшасы бойынша _____________________
_______________________________________________ қызметтен шығарылды
(қызметтен шығарылу тұжырымының атауы)
Еңбек сіңірген жылдары: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн;
Еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн;
Жалпы еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн.
Еңбек сіңірген жылдары зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін ескерілетін
ақшалай қамтылым мөлшері:
лауазымдық жалақысы ________теңге ____ тиын;
арнаулы атағы бойынша жалақы (үстемеақы), _________теңге ____ тиын;
Барлығы: _________теңге ____ тиын.

Всего: _________ тенге ____ тиын. На основании статьи 213 и статьи 216
Социального кодекса Республики Казахстан установить
_______________________________________________________________________
пенсионную выплату (фамилия, инициалы)
в размере______% от денежного содержания в сумме __________ тенге,
которая подлежит выплате с "__" ___________20___года.
Руководитель кадровой службы ___________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Сотрудник кадровой службы ______________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Примечание:
* При заполнении указывается ссылка на нормы Социального кодекса Республики
Казахстан (подпункт ___ пункт ___ статьи 212 Социального кодекса Республики
Казахстан).
Для участников накопительной пенсионной системы в основании назначения
пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается пункт 9 статьи 212
Социального кодекса Республики Казахстан.
Для военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной
фельдъегерской службы, впервые поступивших на службу после 1 января 1998 года
и уволенных до 1 января 2016 года, имевших на дату увольнения условия
для назначения пенсионных выплат за выслугу лет, в соответствии с нормами
законодательства, действовавшего до 1 января 2016 года, в основании назначения
пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается ссылка на нормы
Социального кодекса Республики Казахстан (подпункт ____ пункта ___ статьи _____).
Приложение 4
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
УТВЕРЖДАЮ
___________________________
(должность,
___________________________
фамилия, инициалы, подпись
___________________________
утверждающего заключение)
"___"___________ 20___ года
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет
(для лиц из числа сотрудников антикоррупционной службы, права которых иметь
специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года)
Назначить пенсионную выплату за выслугу лет__________________________
___________________________________________________________________
(должность, подразделение антикоррупционной службы,
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в соответствии с
___________________________________________________________________
(ссылка на нормы Социального кодекса Республики Казахстан,
___________________________________________________________________
являющиеся основанием назначения пенсионной выплаты за выслугу лет*)
Число, месяц, год рождения "____"_________ ____ года.
Приказом №____ от "____" ____________ 20___года уволен(а)
с "___" _________ 20___ года по подпункту ____ пункта ____ статьи ________
____________________________________________________________________
(наименование законодательного акта)
____________________________________________________________________
(наименование формулировки увольнения)
Сведения о достижении возраста, соответствующего предельному возрасту состояния
на правоохранительной службе**_____________________
Выслуга лет: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней; в льготном
исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней. Трудовой стаж: в календарном исчислении
___ лет ___ месяцев ___ дней; в льготном исчислени ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Общий трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___месяцев___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___месяцев ___ дней.
В соответствии со статьей 213 Социального кодекса Республики Казахстан
и подпунктом 4) пункта 8 Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот
и преимуществ при выходе на пенсию лиц из числа сотрудников органов внутренних
дел, государственной фельдъегерской службы, антикоррупционной службы, права
которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную
одежду упразднены, утвержденных постановлением Правительства Республики

Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 213 бабы және 216 бабының
негізінде ______________________________ зейнетақы төлемі
(тегі, аты-жөні)
сомадағы ақшалай қаражаттың ____ % -ы мөлшерінде 20__жылғы "___" _____
бастап төленуге тиіс.
Кадр қызметінің басшысы _________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Кадр қызметінің қызметкері _______________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Ескертпе:
*Толтырған кезде Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің нормаларына сілтеме көрсетіледі. (Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 212-бабының ________________ тармақшасы).
Жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысушылар үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау негіздемесінде Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 212-бабы 9-тармағы қосымша көрсетіледі.
1998 жылғы 1 қаңтардан кейін алғаш рет қызметке кірген және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қызметтен босатылған, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін шарттары бар әскери қызметшілер, құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлері үшін 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған заңнама нормаларына сәйкес, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау негіздемесінде Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің нормаларына сілтеме қосымша көрсетіледі (____ бабы ____ тармағының _____ тармақшасы).
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
4-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
(қорытындыны бекітетін
___________________________
адамның лауазымы, тегі,
___________________________
аты-жөні, қолы)
20__ жылғы "___"_________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау туралы арнаулы атақтарды, сыныптық шендерді иелену және нысанды киім киіп жүру құқықтары (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері қатарындағы адамдар үшін)
Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
___________________________________________________________________
(лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет бөлімшесі,
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда))
___________________________________________________________________
______________________________________________________________сәйкес
(Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің еңбек сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемін тағайындауға негіз болып табылатын нормаларына сілтеме*)
еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау ______________
Туған күні, айы, жылы "___"_________ ____ жыл.
20 ___ жылғы "____" ____________ №____бұйрықпен 20___жылғы "___"
_______ бастап _____________________________________________________
(заңнамалық актінің атауы)
_____баптың _____ тармағының _____ тармақшасы бойынша _______________
_____________________________________ жұмыстан шығарылды.
(жұмыстан босату тұжырымның атауы)
Құқық қорғау қызметіндегі жағдайының шекті жасына сәйкес келетін жасқа
толғаны туралы мәліметтер**_____________________________________
Еңбек сіңірген жылдары: күнтізбелік есептеуде ____жыл ______ай ______күн;
жеңілдікті есептеуде ______жыл ______ай ______күн.
Еңбек өтілі: күнтізбелік есептеуде ______жыл ______ай ______күн;
жеңілдікті есептеуде ______жыл ______ай ______күн.
Жалпы еңбек өтілі: күнтізбелік есептеуде ___ жыл ______ай ______күн;
жеңілдікті есептеуде ______жыл ______ай ______күн.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 213-бабына және Қазақстан

Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1597, размер денежного содержания,
учитываемый для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет:***
________________________________________________________________________
На основании статьи 213 и пункта _____ статьи 216 Социального кодекса
Республики Казахстан установить____________________ пенсионную выплату
(фамилия, инициалы) в размере______% от денежного содержания в сумме
__________ тенге, которая подлежит выплате с "___" ___________20___года.
Руководитель кадровой службы ____________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Сотрудник кадровой службы _______________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Примечание:
*При заполнении указывается ссылка на нормы Социального кодекса Республики
Казахстан (подпункт ___ пункт ___ статьи 212 Социального кодекса Республики
Казахстан).
Для участников накопительной пенсионной системы в основании назначения
пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается пункт 9 статьи 212
Социального кодекса Республики Казахстан.
Для лиц из числа сотрудников антикоррупционной службы, права которых иметь
специальные звания и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года,
впервые поступивших на службу после 1 января 1998 года и уволенных до 1 января
2016 года, имевших на дату увольнения условия для назначения пенсионных выплат
за выслугу лет, в соответствии с нормами законодательства, действовавшего
до 1 января 2016 года, в основании назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
дополнительно указывается ссылка на нормы Социального кодекса
Республики Казахстан (подпункт ____ пункта ___ статьи _____).
** Заполняется для лиц, достигших на день увольнения, возраста, соответствующего
предельному возрасту состояния на правоохранительной службе
по зафиксированному специальному званию, на момент упразднения права иметь
специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду
(указывается "достиг(ла) возраста, соответствующего предельному возрасту
состояния на правоохранительной службе по зафиксированному специальному
званию "________________").
*** В случае назначения пенсионной выплаты за выслугу лет от зафиксированного
размера денежного содержания при заполнении указываются следующие данные:
"зафиксированное денежное содержание:
должностной оклад ____________ тенге _____ тиын
доплата по специальному званию ___________тенге _______ тиын.
Всего: ______________________________ тенге ______ тиын.".
В случае назначения пенсионной выплаты за выслугу лет от должностного оклада
административного государственного или гражданского служащего при заполнении
указывается "должностной оклад ________ тенге ____ тиын".
Приложение 5
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)
АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)
ЗЕЙНЕТКЕРЛІК ІС
ПЕНСИОННОЕ ДЕЛО
Тегі _____________________________________________________________
Фамилия
Аты, әкесінің аты (бар болғанда) ____________________________________
Имя и отчество (при его наличии)
Арнаулы атағы ___________________________________________________
Специальное звание
Лауазымы _______________________________________________________
Должность
Қызмет орны _____________________________________________________
Место службы
Приложение 6
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Книга учета пенсионеров и пенсионных дел
№ по порядку
Номер пенсионного дела по порядку, дата регистрации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание, должность и место службы перед увольнением, дата рождения
Выслуга лет, трудовой стаж, общий трудовой стаж
Пенсионная выплата за выслугу лет назначена: в каком размере (в % и тенге) и с какой даты
Примечание: пенсионное дело куда выбыло, откуда прибыло, причина и дата прекращения выплаты
1
2
3
4
5
6
Приложение 7
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Пенсионное удостоверение антикоррупционной службы
Примечания:

Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 қаулысымен
бекітілген Ішкі істер органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің қатарынан арнайы атақтар мен
сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған
адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық
жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларының 8-тармағы 4) тармақшасына
сәйкес, еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемін тағайындау үшін ескерілетін
ақшалай қаражаттың мөлшері ***:____________________________
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 213-бабы _____ тармағының
және 216-бабының негізінде _____________________________________________
(тегі, аты-жөні)
зейнетақы төлемі сомадағы ақшалай қамтылымның _______%-ы мөлшерінде
20___жылғы "___"___________бастап төленуге тиіс белгіленсін.
Кадр қызметінің басшысы __________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Кадр қызметінің қызметкері ________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Ескертпе:
* Толтырған кезде, Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің нормаларына сілтеме көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 212-бабы _____ тармағының _____ тармақшасы).
Жинақтаушы зейнетақы жүйесінің қатысушыларына еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау негіздемесінде Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 212-бабы 9-тармағы қосымша көрсетіледі.
Арнаулы атақтарды иелену және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған, 1998 жылғы 1 қаңтардан кейін алғаш рет қызметке кірген және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қызметтен шығарылған, жұмыстан шығарылған күні еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған заңнама нормаларына сәйкес талаптары бар сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің қатарындағы адамдар үшін, еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемін тағайындау негіздемесінде Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің нормаларына сілтеме қосымша көрсетіледі (_____ бабы _____ тармағының _____ тармақшасы).
** Арнаулы атақтар мен сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде жұмыстан босатылған күні белгіленген арнаулы атақ бойынша құқық қорғау қызметіндегі жағдайдың шекті жасына сәйкес келетін жасқа (тіркелген "____________________________" арнаулы атағы бойынша құқық қорғау қызметіндегі жағдайдың, шекті жасына сәйкес келетін жасқа толғандығы көрсетіледі) толған адамдар үшін толтырылады.
*** Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемі белгіленген ақшалай қамтылым мөлшерінен тағайындалған жағдайда, толтыру кезінде мынадай деректер көрсетіледі: "тіркелген ақшалай қамтылым:
лауазымдық жалақысы _____________ теңге ______ тиын.
арнаулы атақ бойынша қосымша __________________теңге _______ тиын.
Барлығы: ______________________________ теңге _______ тиын.".
Мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшінің лауазымдық жалақысынан еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемі тағайындалған жағдайда, толтыру кезінде " ________ теңге _____ тиын лауазымдық жалақысы" көрсетіледі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау
және жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
5-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ) АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)
ЗЕЙНЕТКЕРЛІК ІС
ПЕНСИОННОЕ ДЕЛО
Тегі ______________________________________________________________
Фамилия
Аты, әкесінің аты (бар болғанда) ______________________________________
Имя и отчество (при его наличии)
Арнаулы атағы _____________________________________________________
Специальное звание
Лауазымы _________________________________________________________
Должность
Қызмет орны ______________________________________________________
Место службы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
6-қосымша
Нысан
Зейнеткерлерді және зейнеткерлік істерін есепке алу кітабы
р/с №
реттік
Зейнеткерлік ісінің реттік нөмірі, тіркеу күні
Зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда) арнаулы атағы, лауазымы және қызметтен шығарылар алдындағы қызмет орны, туған күні
Еңбек сіңірген жылдары, еңбек өтілі, жалпы еңбек өтілі
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемі: қандай мөлшерде (% және теңге), қай күннен бастап тағайындалды
Ескертпе: зейнеткерлік іс қайда кетті, қайдан келді, төлемді тоқтату себебі және күні
1
2
3
4
5
6
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
7-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәлігі
Ескертпелер:

1. Обложка пенсионного удостоверения изготавливается из высококачественной кожи темно-серого цвета. В развернутом виде пенсионное удостоверение имеет размер 6,5х19 сантиметров.
2. На лицевой стороне пенсионного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись: "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ".
3. Левая и правая внутренняя часть пенсионного удостоверения выполнена в голубом цвете с изображением тангирной сетки установленного образца и эмблемой антикоррупционной службы. С правой и левой стороны каждой внутренней части печатными рифлеными белыми буквами выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН".
4. На левой внутренней части пенсионного удостоверения размещены:
в верхней части слева изображен рифленый Государственный Герб Республики Казахстан, выполненный в соответствии с национальным стандартом Республики Казахстан.
в нижней части слева указан номер бланка пенсионного удостоверения;
в верхней части надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" красного цвета.
в центре правой части размещена надпись, выполненная красным цветом "№ __ КУӘЛІК", под которой черным цветом указывается специальное звание или квалификационный класс, имя, отчество (при его наличии), фамилия и надпись "ЗЕЙНЕТКЕР" на государственном языке. Номер пенсионного удостоверения печатается черным цветом;
в нижней части справа указывается дата выдачи и срок действия пенсионного удостоверения с надписью "ШЕКТЕУСІЗ".
5. На правой внутренней части пенсионного удостоверения размещены:
в верхней части надпись "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" красного цвета.
в левой части размещается цветная фотография (анфас) пенсионера размером 3х4 сантиметра. Пенсионер антикоррупционной службы фотографируется в повседневной форменной одежде (китель, рубашка голубого цвета, галстук) на белом фоне без головного убора, с орденскими планками и знаками об образовании (при наличии). Знаки различия на погонах должны соответствовать специальному званию, присвоенному ко дню заполнения пенсионного удостоверения. Пенсионер антикоррупционной службы, имевший на момент выхода на пенсию квалификационный класс, в случае замены пенсионного удостоверения антикоррупционной службы фотографируется в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора;
в центре правой части размещена надпись "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __", выполненная красным цветом, под которой указывается специальное звание или квалификационный класс, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и надпись "ПЕНСИОНЕР" на русском языке. Номер пенсионного удостоверения печатается черным цветом;
в нижней части справа указывается инициал имени и фамилия должностного лица, подписавшего пенсионное удостоверение.

1. Зейнеткер куәлігінің мұқабасы күңгірт сұр түсті, жоғары сапалы былғарыдан дайындалады. Зейнеткер куәлігінің ашылған түріндегі өлшемі 6,5х19 сантиметр болады.
2. Зейнеткер куәлігінің беткі жағында ортасынан Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түстес бейнесі орналастырылған, төменгі жағынан "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" деген жазу баспаханалық қаріппен орындалған.
3. Зейнеткер куәлігінің ішкі сол және оң бөліктері белгіленген үлгідегі тангир торының бейнесінде және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің эмблемасымен көгілдір түсте орындалған. Әрбір ішкі бөліктің оң және сол жағынан бедерлі ақ баспа әріптермен "ҚАЗАҚСТАН" сөзі орындалған.
4. Зейнеткер куәлігінің ішкі сол жақ бөлігінде мыналар орналастырылған:
сол жағының жоғарғы бөлігінде Қазақстан Республикасының ұлттық стандартына сәйкес бейнеленген Қазақстан Республикасының бедерлі Мемлекеттік Елтаңбасы, сол жағынан төменгі бөлігінде зейнеткер куәлігі бланкісінің нөмірі көрсетілген;
жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)" деген жазу қара түспен орындалған, оның астынан қызыл түсті "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" шағын мәтіні орналастырылған.
оң жақ бөліктің ортасында қызыл түспен орындалған "№ __ КУӘЛІК" деген жазу орналастырылған, оның астында арнаулы атағы немесе біліктілік сыныбы, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және "ЗЕЙНЕТКЕР" деген жазу мемлекеттік тілде көрсетіледі. Зейнеткер куәлігінің нөмірі қара түспен басылады;
төменгі бөлігінде оң жағынан зейнеткер куәлігінің берілген күні және қолданылу мерзімі "ШЕКТЕУСІЗ" деген жазумен көрсетіледі.
5. Зейнеткер куәлігінің оң жақ ішкі бөлігінде мыналар орналастырылған:
жоғарғы жақ бөлігінде қара түспен орындалған "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)" деген жазу, оның астынан қызыл түсте "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" шағын мәтіні орналастырылған.
сол жақ бөлігінде зейнеткердің 3х4 сантиметр өлшемдегі түрлі-түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет зейнеткер фотосуретке күнделікті киетін нысанды киімде (китель, көгілдір түсті жейде, галстук) бас киімсіз ақ фонда, ордендік планкаларымен және білімі туралы белгілермен (болған жағдайда) түседі. Погондардағы айырмашылық белгілері зейнеткер куәлігін толтыру күніне берілген арнайы атағына сәйкес болуға тиіс. Зейнетке шығу сәтінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің біліктілік сыныбы болған зейнеткері сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәлігін ауыстыратын жағдайда, фотосуретке іскерлік нысандағы киіммен ақ фонда бас киімсіз түседі;
оң жақ бөліктің ортасында қызыл түспен орындалған "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __" деген жазу орналастырылған, оның астында арнаулы атағы немесе біліктілік сыныбы, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және "ПЕНСИОНЕР" деген жазу орыс тілінде көрсетіледі. Зейнеткер куәлігінің нөмірі қара түспен басылады;
төменгі бөлігінде оң жағынан зейнеткер куәлігіне қол қоятын лауазымды адамның аты-жөні және тегі көрсетіледі.

6. Пенсионное удостоверение антикоррупционной службы заверяются подписью Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и скрепляются печатью круглой формы диаметром 30 миллиметров, с изображением в середине круга Государственного герба Республики Казахстан (в соответствии с Законом "О государственным символах Республики Казахстан") и по окружности с надписью на государственном языке "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ".
Приложение 8
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Книга учета пенсионных удостоверений
№ по порядку
Номер пенсионного удостоверения по порядку, дата регистрации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание или квалификационный класс, должность и место службы перед увольнением, дата рождения
Выдача пенсионного удостоверения (первично или замена №____)
Получил удостоверение: фамилия, инициалы, подпись, дата получения
Примечание
1
2
3
4
5
6
Приложение 9
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
ЛИСТ ОЗНАКОМЛЕНИЯ
____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии), увольняемого сотрудника)
в соответствии с _____________________________________________________
(ссылка на законодательство)
____________________________________________________________________
Наименование
в календарном исчислении
в льготном исчислении
Примечание
Выслуга лет
Трудовой стаж
Общий трудовой стаж
"__"_______20___года (на момент увольнения) на основании пункта ____ статьи____
Социального кодекса Республики Казахстан ознакомлен, что по выслуге лет
и трудовому стажу пенсионные выплаты на момент увольнения не положены.
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы увольняемого, дата)
Сотрудник кадровой службы ______________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Место печати
Приложение 10
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
УТВЕРЖДАЮ
_________________________
(должность,
__________________________
фамилия, инициалы, подпись
__________________________
утверждающего)
"___"___________ 20___ г.
Таблица перерасчета пенсионных выплат

6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнеткер куәлігі Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының қолымен куәландырылады және шеңбердің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы ("Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес) бейнеленген және оны айналдыра мемлекеттік тілде "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" деген жазу жазылған, диаметрі 30 миллиметр дөңгелек пішінді мөр басылады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
8-қосымша
Нысан
Зейнеткер куәліктерін есепке алу кітабы
р/с №
Зейнеткер куәліктің реттік нөмірі, тіркеу күні
Зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), арнаулы атағы немесе біліктілік сыныбы, лауазымы және қызметтен шығарылар алдындағы қызмет орны, туған күні
Зейнеткер куәлікті беру (алғашқы рет немесе ауыстыру №___)
Куәлікті алды: тегі, аты-жөні, қолы, алған күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
9-қосымша
Нысан
ТАНЫСУ ПАРАҒЫ
___________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған қызметкердің, арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
___________________________________________________________________
(заңнамаға сілтеме)
______________________________________________________________сәйкес
Атауы
күнтізбелік есептеуде
жеңілдік
есептеуде
Ескертпе
Еңбек сіңірген жылдары
Еңбек өтілі
Жалпы еңбек өтілі
20__ жылы "___"____________ (қызметтен шығу сәтінде) Қазақстан Республикасы
Әлеуметтік кодексінің _____ бабы _____ тармағының негізінде еңбек сіңірген жылдары
және еңбек өтілі бойынша зейнетақы төлемдердің тиесілі еместігі туралы таныстым.
___________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған адамның қолы, тегі, аты-жөні, күні)
Кадр қызметінің қызметкері __________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Мөрдің орны
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
10-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
(бекітетін адамның
____________________________
лауазымы, тегі, аты-жөні
____________________________
қолы)
20__ жылғы "___"____________
Зейнетақы төлемдерін қайта есептеу кестесі

1. Пенсионная выплата_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера) пересчитана в соответствии
с ________________________________________ (ссылка на законодательство)
Наименование
Данные и размер до перерасчета
Изменение условий, влияющих на размер пенсионных выплат после перерасчета
Примечание
Выслуга лет
Трудовой стаж
Общий трудовой стаж
Должностной оклад
Оклад (доплата) за звание
Денежное содержание
Размер пенсионной выплаты, в %
Размер пенсионной выплаты, в тенге
и с "___"________20___года установлена в размере ____________тенге.
Сотрудник кадровой службы ____________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 2 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 20 декабря 2023 года № 416
Перечень утративших силу некоторых приказов Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 9 июля 2020 года № 212 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20974).
2. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24 ноября 2022 года № 421 "О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 9 июля 2020 года № 212 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30731).
3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 23 мая 2023 года № 166 "О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 9 июля 2020 года № 212 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32561).

1. ________________________________________________ зейнетақы төлемі
(зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
__________________________________________ сәйкес қайта есептелді.
(заңнамаға сілтеме)
Атауы
Мәліметтер және зейнетақының қайта есептеуге дейінгі мөлшері
Қайта есептегеннен кейін, зейнетақы төлемінің мөлшеріне әсер ететін жағдайлардың өзгеруі
Ескертпе
Еңбек сіңірген жылдары
Еңбек өтілі
Жалпы еңбек өтілі
Лауазымдық жалақы
Атағы үшін жалақы (қосымша ақы)
Ақшалай қамтылым
Зейнетақы төлемінің мөлшері, % - бен
Зейнетақы төлемінің мөлшері, теңгемен
және 20___ жылғы "___"_______ бастап ____________ теңге мөлшерінде белгіленді.
Кадр қызметінің қызметкері ______________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 416 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2020 жылғы 9 шiлдедегi № 212 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20974 болып тіркелген).
2. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2020 жылғы 9 шілдедегі № 212 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2022 жылғы 24 қарашадағы № 421 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30731 болып тіркелген).
3. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2020 жылғы 9 шілдедегі № 212 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 23 мамырдағы № 166 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32561 болып тіркелген).