О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Астаны
Совместное решение маслихата города Астаны от 19 января 2023 года № 313/39-VII и постановление акимата города Астаны от 19 января 2023 года № 511-91. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 23 января 2023 года № 1329
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании заключений Ономастической комиссии города Астаны от 7 октября 2022 года, Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 17 января 2023 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Алматы" города Астаны:
улице с проектным наименованием А23 – улица Әскен Нәбиев;
улице с проектным наименованием А24 – улица Сырбай Мәуленов;
по району "Есиль" города Астаны:
улице с проектным наименованием Е12 – улица Мәншүк Мәметова;
улице с проектным наименованием Е20 – улица Шапық Шөкин;
улице с проектным наименованием Е753 – улица Санжар Асфендияров;
по району "Сарыарка" города Астаны:
улице с проектным наименованием № 187 – улица Бердібек Соқпақбаев.
улице с проектным наименованием № 189 – улица Бейбарыс сұлтан.
2. Переименовать следующие улицы:
по району "Алматы" города Астаны:
проектную улицу № 23-16 – в проспект Мағжан Жұмабаев;
по району "Байқоңыр" города Астаны:
улицу Мәншүк Мәметова – в улицу Қарамерген;
по району "Есиль" города Астаны:
часть улицы Сауран, начинающуюся от улицы Бұқар жырау и заканчивающуюся на проектной улице № 29/1 в улицу Гейдар Әлиев.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов

Астана қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 19 қаңтардағы № 313/39-VII және Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 19 қаңтардағы № 511-91 бірлескен шешімі және қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 23 қаңтарда № 1329 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы ономастика комиссиясының 2022 жылғы 7 қазандағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастикалық комиссиясының 2023 жылғы 17 қаңтардағы қорытындыларының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мыналарға:
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы А23 көшеге – Әскен Нәбиев көшесі;
жобалық атауы А24 көшеге – Сырбай Мәуленов көшесі;
Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы Е12 көшеге – Мәншүк Мәметова көшесі;
жобалық атауы Е20 көшеге – Шапық Шөкин көшесі;
жобалық атауы Е753 көшеге – Санжар Асфендиаров көшесі;
Астана қаласының "Сарыарқа" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 187 көшеге – Бердібек Соқпақбаев көшесі;
жобалық атауы № 189 көшеге – Бейбарыс сұлтан көшесі атауы берілсін.
2. Мыналар:
Астана қаласының "Алматы" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 23-16 көше – Мағжан Жұмабаев даңғылы;
Астана қаласының "Байқоңыр" ауданы бойынша:
Мәншүк Мәметова көшесі – Қарамерген көшесі;
Астана қаласының "Есіл" ауданы бойынша:
Бұқар жырау көшесінен басталатын № 29/1 жобалық көшесімен аяқталатын Сауран көшесінің бөлігі – Гейдар Әлиев көшесі болып қайта аталсын.
3. Осы бірлескен Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы мәслихатның төрағасы Е. Каналимов