О переименовании и присвоении наименований некторым улицам села Шонжы Шонжынского сельского округа
Решение акима Шонжынского сельского округа Уйгурского района Алматинской области от 6 июня 2023 года № 106. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 7 июня 2023 года № 6013-05
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения села Шонжы Шонжынского сельского округа и на основании заключения ономастической комиссии Алматинской области от 24 ноября 2022 года РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы села Шонжы Шонжынского сельского округа:
2-ю улицу "Мәметова" – улица "Ақтерек";
2-ю улицу "Кадыров" – улица "Арна";
3-ю улицу "Айнабеков" – улица "Ақбастау";
2-ю улицу "Айбын" – улица "Ақжарсай";
улицу "Арычная" – улица "Сауран";
улицу "Межколхозная" – улица "Ақтоғай";
улицу "Саганайская" – улица "Белкөл";
улицу "Западная" – улица "Алшын";
улицу "Новостройка" – улица "Жоламан".
2. Присвоить наименования следующим улицам села Шонжы Шонжынского сельского округа:
безымянной улице – улица "Жусан";
безымянной улице – улица "Ақтоған";
безымянной улице – улица "Дарабоз";
безымянной улице – улица "Дәстүр";
безымянной улице – улица "Ырысты";
безымянной улице – улица "Таң самалы";
безымянной улице – улица "Куддус Кужамьяров";
безымянной улице – улица "Сарытөбе";
безымянной улице – улица "Шағала";
безымянной улице – улица "Жанкент";
безымянной улице – улица "Жайық".
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель акима Шонжынского сельского округа Ә. Нурсеитов

Шонжы ауылдық округінің Шонжы ауылының кейбір көшелерін қайта атау және атау беру туралы
Алматы облысы Ұйғыр ауданы Шонжы ауылдық округі әкімінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 106 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2023 жылы 7 маусымда № 6013-05 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Шонжы ауылдық округінің Шонжы ауылы халқының пікірін ескере отырып және Алматы облысының ономастикалық комиссиясының 2022 жылғы 24 қарашадағы қорытындысының негізінде ШЕШТІМ:
1. Шонжы ауылдық округінің Шонжы ауылының келесі көшелері:
2-ші "Мәметова" көшесі – "Ақтерек" көшесі;
2-ші "Кадыров" көшесі – "Арна" көшесі;
3-ші "Айнабеков" көшесі – "Ақбастау" көшесі;
2-ші "Айбын" көшесі – "Ақжарсай" көшесі;
"Межколхозная" көшесі – "Ақтоғай" көшесі;
"Арычная" көшесі – "Сауран" көшесі;
"Саганайская" көшесі – "Белкөл" көшесі;
"Западная" көшесі – "Алшын" көшесі;
"Новостройка" көшесі – "Жоламан" көшесі деп қайта аталсын.
2. Шонжы ауылдық округінің Шонжы ауылының көшелеріне келесі атаулар берілсін:
атауы жоқ көшесіне – "Жусан" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Ақтоған" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Дарабоз" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Дәстүр" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Ырысты" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Таң самалы" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Куддус Кужамьяров" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Сарытөбе" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Шағала" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Жанкент" көшесі;
атауы жоқ көшесіне – "Жайық" көшесі.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шонжы ауылдық округі әкімінің орынбасары Ә. Нурсеитов