О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 21 сентября 2017 года № 18/115-VI "Об определении порядка и размера возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа детей с инвалидностью по индивидуальному учебному плану в городе Семей"
Решение маслихата города Семей области Абай от 4 декабря 2023 года № 14/83-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 11 декабря 2023 года № 182-18.
Маслихат города Семей области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "Об определении порядка и размера возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа детей с инвалидностью по индивидуальному учебному плану в городе Семей" от 21 сентября 2017 года № 18/115-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5226), следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", маслихат города Семей области Абай РЕШИЛ:";
пункт 2 приложения к указанному решению изложить в новой редакции:
"2. Возмещение затрат на обучение детей с ограниченными возможностями из числа детей с инвалидностью по индивидуальному учебному плану (далее – возмещение затрат на обучение) производится государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Семей области Абай" на основании справки из учебного заведения, подтверждающей факт обучения ребенка с инвалидностью на дому.";
пункт 4 приложения к указанному решению изложить в новой редакции:
"4. Возмещение затрат на обучение производится с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении врачебно-консультационной комиссии.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Семей
Д. Шакаримов

Семей қаласы мәслихатының 2017 жылғы 21 қыркүйектегі № 18/115-VI "Семей қаласында мүгедектігі бар балалар қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 4 желтоқсандағы № 14/83-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 11 желтоқсанда № 182-18 болып тіркелді.
Абай облысы Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Семей қаласы мәслихатының "Семей қаласында мүгедектігі бар балалар қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы" 2017 жылғы 21 қыркүйектегі № 18/115-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекетттік тіркеу тізілімінде № 5226 болып тіркелген), шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабына, Қазақстан Республикасының "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Абай облысы Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешімге қосымшаның 2 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Мүгедектігі бар балалар қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу (бұдан әрі – оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу "Абай облысы Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі мүгедектігі бар баланың үйде оқыту фактісін растайтын оқу орнының анықтамасы негізінде жүргізеді.";
көрсетілген шешімге қосымшаның 4 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысында белгіленген мерзім аяқталғанға дейін өтініш берген айдан бастап жүргізіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы
Д. Шакаримов