Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 12 октября 2023 года № 67/9. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 13 октября 2023 года № 7402-14
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров ее и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Актогайского районного маслихата:
1) решение Актогайского районного маслихата от 25 ноября 2019 года № 266/56 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6708);
2) решение Актогайского районного маслихата от 29 апреля 2022 года № 106/21 "О внесении изменения в решение Актогайского районного маслихата от 25 ноября 2019 года № 266/56 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27930).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Актогайского районного маслихата Ж. Ташенев
Утверждены
решением Актогайского
районного маслихата
Павлодарской области
от 12 октября 2023 года
№ 67/9
Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района
Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 - 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Социальным кодексом Республики Казахстан (далее - Социальный кодекс), Законом Республики Казахстан "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее - Правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района.

Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 12 қазандағы № 67/9 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 13 қазанда № 7402-14 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары бекітілсін.
2. Ақтоғай аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 қарашадағы № 266/56 "Ақтоғай ауданының әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6708 тіркелген);
2) Ақтоғай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 сәурдегі № 106/21 "Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 қарашадағы № 266/56 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерту енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27930 тіркелген).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай аудандық мәслихатының төрағасыЖ. Ташенев
Павлодар облысы
Ақтоғай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
12 қазандағы № 67/9
шешімімен бекітілген
Ақтоғай ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары
Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі (бұдан әрі – Әлеуметтік кодекс), Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі - Қағидалар) қаулысына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Глава 1. Общие положения
1. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Актогайского района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан;
3) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
4) социальная помощь – помощь, предоставляемая МИО в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее-получатели), а также к праздничным дням и памятным датам;
5) уполномоченный орган по оказанию социальной помощи – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";
6) прожиточный минимум – минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Павлодарской области;
7) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
8) праздничные даты (далее-памятные даты)-профессиональные и иные праздники Республики Казахстан;
9) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования;
10) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов сельских округов для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;
11) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
2. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местным исполнительным органом (далее - МИО) в денежной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее - получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к праздничным дням и памятным датам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкiмет" мемлекеттiк корпорациясының Павлодар облысы бойынша (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Ақтоғай ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
4) әлеуметтік көмек – жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушылар), сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне орай ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек;
5) әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган - "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
6) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысы бойынша статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға шаққандағы ең төмен ақшалай кіріс;
7) жан басына шаққандағы орташа кіріс – отбасының бір айдағы жиынтық кірісінің отбасының әрбір мүшесіне тура келетін үлесі;
8) мерекелік күндер (бұдан әрі – атаулы күндер) – Қазақстан Республикасының кәсіптік және өзге де мерекелері;
9) уәкілетті мемлекеттік орган - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
10) учаскелiк комиссия - әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш бiлдiрген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргiзу және қорытындылар дайындау үшiн кент, ауылдық округ әкiмiнiң шешiмдерiмен құрылатын комиссия;
11) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
2. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органымен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ мереке күндеріне ақшалай нысанда көрсететін көмек түсініледі.

3. Социальная помощь в денежной форме предоставляется через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций путҰм перечисления на счҰт получателя, в течении трҰх рабочих дней со дня принятия решения о назначении социальной помощи.
4. Меры социальной поддержки, предусмотренные пунктом 4 статьи 71, пунктом 3 статьи 170, пунктом 3 статьи 229 Социального кодекса, подпунктом 2) пункта 1 статьи 10, подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, подпунктом 2) пункта 1 статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказывается в порядке, определенным настоящими правилами.
5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие, 1 раз в год).
6. Перечень праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан - 15 февраля;
2) Международный женский день – 8 марта;
3) День участников ликвидации последствий радиационых аварий и катастроф и памяти жертв этих аварий и катастроф – 26 апреля;
4) День памяти жертв массовых политических репрессий и голода – 31 мая;
5) День защитника Отечества – 7 мая;
6) День Победы – 9 мая;
7) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа;
8) День Республики Казахстан – 25 октября.
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
7. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) ветераны боевых действий на территории других государств:
военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств;
военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на Таджикско-Афганском участке;
военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе;
2) лица, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной войны, а именно:

3. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы шешім қабылданған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде, алушының шотына аудару жолымен банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар, ақшалай нысандағы әлеуметтік көмек екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы көрсетіледі.
4. Әлеуметтік кодекстің 71-бабының 4-тармағында, 170-бабының 3-тармағында, 229-бабының 3-тармағында, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында, 11-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 12-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көрсетілген тұлғаларға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда 1 рет, жылына 1 рет) көрсетіледі.
6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мерекелік күндерінің тізбесі:
1) 15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығару күні;
2) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
3) 26 сәуір – радиациялық апаттар мен апаттардың салдарын жоюға және осы апаттар мен апаттардың құрбандарын еске алуға қатысушылар күні;
4) 31 мамыр – Саяси куғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
5) 7 мамыр – Отан қорғаушы күні;
6) 9 мамыр – Жеңіс күні;
7) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституция күні;
8) 25 қазан - Қазақстан Республикасының күні.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
7. Әлеуметтік көмек келесі санаттардағы азаматтарға көрсетіледі:
1) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері:
бұрынғы КСР Одағының үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң басшы және қатардағы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса алғанда);
1992 жылғы қыркүйек - 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерді орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері;
1986-1991 жылдар аралығындағы кезеңде Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:

лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях;
3 ) ветераны труда:
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4 ) другие лица, на которых распространяется действие Закона:
семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
супруга (супруг) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак;
лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
5) граждане, достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия:
граждане от 80 лет и более (старше), получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
граждане, признанные в судебном либо ином установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий;
6) лица с инвалидностью, а именно:
дети с инвалидностью до 18 лет;
лица с инвалидностью первой группы;
лица с инвалидностью второй группы студенты с инвалидностью, имеющие выписку из профессиональной части индивидуальной программы реабилитации лица с инвалидностью на получение высшего или средне-специального (профессионального) образования, и иных видов образования, без учета доходов;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдар;
3) еңбек ардагерлері:
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар;
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар;
4) Заңның күші қолданылатын басқа да адамдар:
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасылары;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген қайтыс болған адамның екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қарсы келетіндерді қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы);
1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдар;
5) зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтар:
зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын 80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтар;
сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтар;
6) мүгедектігі бар адамдар, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар;
бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
Қазақстан Республикасының колледждерінде жоғары оқу орындарында ақылы негізде оқитын мүгедектігі бар тұлғалар;

7) многодетные матери (семьи) из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
8) студентам, обучающимся в высших учебных заведениях области из малообеспеченных семей, доход которых на одного члена семьи не превышает величины прожиточного минимума, детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей;
9) малообеспеченные граждане, а именно:
лица с инвалидностью всех категорий, многодетные семьи, семьи со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения, проживающие в частном жилищном фонде с печным отоплением;
при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
граждане, освободившиеся из мест лишения свободы;
беременным женщинам, со среднедушевым доходом семьи, не превышающим прожиточного минимума, своевременно обратившимся в районную больницу для постановки на учет по беременности до 12 недель;
10) граждане, имеющие социально-значимые заболевания, а именно:
лица, страдающие онкологическим заболеванием;
лица, страдающие заболеванием вируса иммунодефицита человека;
дети, страдающие заболеванием вируса иммунодефицита человека;
лица, страдающие туберкулезным заболеванием, находящиеся на амбулаторном лечении;
лицам, страдающим сахарным диабетом;
лица, страдающие хроническим вирусным гепатитом и циррозом печени;
лица, страдающие психическим, поведенческим расстройством (заболевания);
лица, страдающие острым инфарктом миокарда (первые 6 месяцев);
лица, страдающие ревматизм;
лица, страдающие системным поражением соединительной ткани;
лица, страдающие дегенеративной болезнью нервной системы;
лица, страдающие демиелинизирующие болезнью центральной нервной системы;
лица, страдающие орфанными заболеваниями.
8. Уполномоченный орган оказывает без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к праздничным дням и памятным датам:
ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан для категорий, указанных абзаце первом подпункта 1) на основании списка уполномоченного органа;
к Международному женскому дню для категории, указанной в подпункте 7) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
ко Дню памяти жертв политических репрессий и голода для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 5) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
ко Дню участников ликвидации последствий радиационых аварий и катастроф и памяти жертв этих аварий и катастроф указанных в абзаце первом подпункта 2), в абзаце третьем подпунакта 4) пункта 7 основании списка уполномоченного органа ;

7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналар (отбасылар);
8) облыстың жоғары оқу орындарында оқитын, отбасының мүшесіне шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан студенттерге, жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
9) аз қамтамасыз етілген азаматтар, атап айтқанда:
пешпен жылытылатын жеке тұрғын үй қорында тұратын барлық санаттағы мүгедектігі бар адамдар, көп балалы отбасылар, өтініш берген мерзімде ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстары бар отбасылар;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне залал келтірілген кезде;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар;
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын, аудандық ауруханаға жүктілігіне байланысты 12 аптаға дейін есепке тұру үшін уақытында жүгінген жүкті әйелдер;
10) әлеуметтік маңызы бар аурулары бар азаматтар, атап айтқанда:
онкологиялық аурумен ауыратын адамдар;
адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін тұлғалар;
адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін балалар;
амбулаторлық емдеудегі туберкулез ауруынан зардап шегетін тұлғалар;
қант диабеті ауруынан зардап шегетін тұлғалар;
созылмалы вирустық гепатиттер және бауыр циррозы ауруымен ауыратын адамдар;
психикалық, мінез-құлық бұзылуы ауруымен ауыратын адамдар (аурулары);
миокардтың жіті инфаргі (алғашқы 6 ай) ауруымен ауыратын адамдар;
ревматизм ауруымен ауыратын адамдар;
дәнекер тіннің жүйелі зақымданулары ауруымен ауыратын адамдар;
нерв жүйесінің дегенерациялық ауруларымен ауыратын адамдар;
орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші ауруларымен ауыратын адамдар;
орфандық аурулармен ауыратын адамдар.
8. Уәкілетті орган табыс есебінсіз көмек көрсетеді:
1) мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек:
Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығару күніне 7-тармақтың 1) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті органның тізімі негізінде;
Халықаралық әйелдер күніне 7-тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті органның тізімі негізінде;
Радиациялық апаттар мен апаттардың салдарын жоюға және осы апаттар мен апаттардың құрбандарын еске алуға қатысушылар күніне 7-тармақтың 5) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Саяси куғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне 7-тармақтың 2) тармақшасы бірінші абзацында, 4) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;

ко Дню защитника Отечества для категорий, указанных в абзаце первом подпункта 1), в абзаце первом, подпункта 4) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню Победы для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 3), абзаце втором подпункта 4) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню Конституции Республики Казахстан для категорий, указанных в абзацах первом, четвҰртом подпункта 6) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
ко Дню Республики Казахстан для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 5), абзацах первом, втором, третьем подпункта 6) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
2) единовременную социальную помощь:
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 6) пункта 7 настоящих Правил, на сопровождение на санаторно-курортное лечение в размере в размере 55 (пятьдесят пять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 6) пункта 7 настоящих Правил, на сопровождение на санаторно-курортное лечение в размере в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 9) пункта 7 в размере 50 (пятьдесят) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 9) пункта 7 в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 10) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил, справки из коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Павлодарский областной онкологический диспансер";
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 10) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 10) пункта 7 настоящих Правил, социальная помощь на приобретение лекарств в размере 10 (десять) МРП - на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), пункта 12 настоящих Правил, справки о нахождении больного на учете в коммунальном государственном предприятии на праве хозяйственного ведения (далее – КГП на ПХВ) "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 10) пункта 7 в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце восьмом подпункта 10) пункта 7 в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце девятом подпункта 10) пункта 7 в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце десятом подпункта 10) пункта 7 в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце одиннадцатом подпункта 10) пункта 7 в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце двенадцатом подпункта 10) пункта 7 в размере 2 (пдва) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категории, указанной в абзаце тринадцатом подпункта 10) пункта 7 в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";

Отан қорғаушы күніне 7-тармақтың 1) тармақшасы бірінші абзацында, 4) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Жеңіс күніне 7-тармақтың 3) тармақшасы бірінші, екінші абзацтарында, 4) тармақшасы екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Қазақстан Республикасының Конституция күніне 7-тармақтың 6) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Қазақстан Республикасының күніне 7-тармақтың 5) тармақшасы бірінші, екінші абзацтарында, 6) тармақшасы бірінші, екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде санаторлық-курорттық емдеуге сүйемелдеп ілесіп жүруіне 7-тармақтың 6) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 55 (елу бес) АЕК мөлшерінде санаторлық-курорттық емдеуге сүйемелдеп ілесіп жүруіне 7-тармақтың 6) тармақшасы екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде колледжде оқуына 30 (отыз) АЕК және жоғары оқу орынында оқуға 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 6) тармақшасы төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде 50 (елу) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 9) тармақшасы екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 9) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК анықтамасын қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 10) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының ШЖҚ "Павлодар облыстық АИТВ-инфекциясының алдын алу жөніндегі орталығы" КМК анықтамасын қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, науқастың ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК есепте тұрғаны туралы анықтамасын қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы бесінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 5 (бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы алтыншы абзацында көрсетілген санаттар үшін;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 2 (екі) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы жетінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 5 (бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы сегізінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 2 (екі) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы тоғызыншы абзацында көрсетілген санаттар үшін;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 2 (екі) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы оныншы абзацында көрсетілген санаттар үшін;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 2 (екі) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы он бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 2 (екі) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы он екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;

для категории, указанной в абзаце четырнадцатом подпункта 10) пункта 7 в размере 3 (три) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категорий, указанных в подпунктах 1) ветераны боевых действий на территории других государств, 2) лица, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной войны, абзац 3 подпункта 4) другие лица, на которых распространяется действие Закона - на зубопротезирование в размере 20 (двадцать) МРП – на основании заявления с приложением документа подтверждающего статус получателя, акта выполненных работ, фискального чека;
для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), в абзаце 3 подпункта 4) пункта 7 на оздоровление в размере 50 (пятьдесят) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в подпункте 7) пункта 7 на установку телевизионной абонентской приставки для приема цифрового эфирного телевидения в размере 6 (шесть) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 3) пункта 12 Типовых правил;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), в абзаце третьем подпункта 4) пункта 7 (на коммунальные услуги) в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категорий, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 6) пункта 7 (лицам с инвалидностью, не способным самостоятельно себя обслужить и нуждающимся по состоянию здоровья в постоянной помощи, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей (супруга), обязанных содержать своих родителей (супруга) и заботиться о них, или имеющих близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте) в размере 3 (три) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 на проживание, питание и проезд к месту жительства на период обучения, в размере 10 (десять) МРП, на основании трҰхстороннего договора;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 10) пункта 7 в размере двух кратного прожиточного минимума установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным казенным предприятием "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области;

ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 10) тармақшасы он үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
7-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, 4) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде тісті протездеуге – алушының мәртебесін растайтын құжатты, орындалған жұмыстар актісін, фискалдық чекті қоса бере отырып өтініш негізінде;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде емдеуге 50 (елу) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, 4) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 6 (алты) АЕК мөлшерінде цифрлық эфирлік теледидарды қабылдау үшін теледидарлық абоненттік приставканы орнатуға 7-тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, 4) тармақшасы үшінші абзацында (коммуналдық қызметтерге) көрсетілген санаттар үшін;
4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 6) тармақшасы екінші, үшінші абзацтарында (өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулығының жай-күйіне байланысты үнемі көмек көрсетуге мұқтаж, өздерінің ата-аналарын (жұбайын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбекке жарамды кәмелетке толған балалары (жұбайы) жоқ немесе объективті себептер бойынша оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар мүгедектігі бар адамдар (қарттық жасына, бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуы, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуі немесе басқа елді мекенде тұруы) көрсетілген санаттар үшін;
7-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 10 (он) АЕК мөлшерінде үш жақты келісім шарт негізінде;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының ШЖҚ "Павлодар облыстық АИТВ-инфекциясының алдын алу жөніндегі орталығы" КМК ұсынған тізімі негізінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс шегінің екі еселеген мөлшерінде, 7-тармақтың 10) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;

для категории, указанной в абзаце четвҰртом подпункта 10) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 6) пункта 7 на проезд, в период получения гемодиализа в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 12 Типовых правил и справки–подтверждения медицинского учреждения о получении курса лечения.
9. Уполномоченный орган оказывает помощь лицам с доходом, не превышающим величину кратности прожиточного минимума:
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 на оплату обучения один раз в полугодие, на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 9) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 20 (двадцать) МРП единовременно, на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце четвҰртом подпункта 9) пункта 7 социальная помощь в размере 15 (пятнадцать) МРП - на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), пункта 12 Типовых правил, медицинской справки о постановке на учет в КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
10. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
11. К праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с МИО области.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
12. Порядок оказания социальной помощи определены в соответствии с Типовыми правилами.
Глава 4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи
13. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы Актогайского района;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
14. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 5. Заключительное положение
15. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".

ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынатын тізім негізінде 7-тармақтың 10) тармақшасы төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Үлгілік қағидалардың 12-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттарды және медициналық мекемеде емдеу курсын алғаны туралы растау анықтамасын қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде гемодиализ алу мерзімінде жол жүруге 7-тармақтың 6) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін;
9. Уәкілетті орган ең төменгі күнкөріс шегінен аспайтын табысы бар адамдарға көмек көрсетеді:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде жарты жылда бір рет төленетін оқу төлемі 7-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде біржолғы 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде қатты отын сатып алуға 7-тармақтың 9) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды және ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК есепте тұрғаны туралы медициналық анықтаманы қоса бере отырып өтініш негізінде біржолғы 15 (он бес) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 9) тармақшасы бесінші абзацында көрсетілген санаттар үшін.
10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
11. Алушылардың жекелеген санаттары үшін мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін облыстық ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі Үлгілік қағидаларына сәйкес айкындалды.
4-тарау. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздер
13. Әлеуметтiк көмек келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) алушы қайтыс болғанда;
2) алушы Ақтоғай ауданының шегiнен тыс тұрақты тұруға кеткенде;
3) алушыны мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелерге тұруға жiберілгенде;
4) алушы ұсынған мәлiметтердiң дәйексiздiгi анықталғанда.
Әлеуметтiк көмектi төлеу көрсетiлген жағдайлар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
14. Артық төленген сомалар ерiктi немесе Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгiленген тәртiппен қайтаруға жатады.
5-тарау. Қорытынды ереже
15. Әлеуметтiк көмек көрсету мониторингi мен есепке алуды уәкiлеттi орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң дерекқорын пайдалана отырып жүргiзедi.