Об изменении и установлении границ населенных пунктов сельских округов Акдала и Дермене города Арыс Туркестанской области
Совместные решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 27 апреля 2023 года № 2/14-VIII и постановление акимата города Арыс Туркестанской области от 27 апреля 2023 года № 199. Зарегистрированы Департаментом юстиции Туркестанской области 5 мая 2023 года № 6261-13
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 4-1) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат города Арыс ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов сельских округов Акдала и Дермене города Арыс Туркестанской области:
1) изменить границы населенного пункта Акдала сельского округа Акдала путем включения 36,58 гектара земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Акдала сельского округа Акдала, установив границы общей площадью 561,1 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Пакентай Арапов сельского округа Акдала путем включения 10,83 гектара земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Пакентай Арапов сельского округа Акдала, установив границы общей площадью 115,13 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Саналы сельского округа Дермене путем включения 9,8 гектара земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Саналы сельского округа Дермене, установив границы общей площадью 161,15 гектаров;
4) изменить границы населенного пункта Орманды сельского округа Дермене путем включения 16,5 гектара земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Орманды сельского округа Дермене, установив границы общей площадью 28,0 гектаров;
5) изменить границы населенного пункта Темиржолшы сельского округа Дермене путем включения 42,1 гектара земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Темиржолшы сельского округа Дермене, установив границы общей площадью 115,44 гектаров;
2. Государственному учреждению "Аппарат акима" города Арыс в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата города Арыс и решения маслихата города Арыс в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

Түркістан облысы Арыс қаласының Ақдала және Дермене ауылдық округтері елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 2/14-VIII бірлескен шешiмi және Түркістан облысы Арыс қаласы әкiмдiгiнiң 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 199 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 5 мамырда № 6261-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 13-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес Арыс қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Арыс қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан облысы Арыс қаласының Ақдала және Дермене ауылдық округтерінің келесі елді мекендерінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Ақдала ауылдық округі Ақдала елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерінен 36,58 гектар қоса отырып, Ақдала ауылдық округі Ақдала елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы ауданы 561,1 гектар шекарасында белгіленсін;
2) Ақдала ауылдық округі Пәкентай Арапов елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерінен 10,83 гектар қоса отырып, Ақдала ауылдық округі Пәкентай Арапов елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы ауданы 115,13 гектар шекарасында белгіленсін;
3) Дермене ауылдық округі Саналы елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерінен 9,8 гектар қоса отырып, Дермене ауылдық округі Саналы елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы ауданы 161,15 гектар шекарасында белгіленсін;
4) Дермене ауылдық округі Орманды елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерінен 16,5 гектар қоса отырып, Дермене ауылдық округі Орманды елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы ауданы 28,0 гектар шекарасында белгіленсін;
5) Дермене ауылдық округі Теміржолшы елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерінен 42,1 гектар қоса отырып, Дермене ауылдық округі Теміржолшы елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы ауданы 115,44 гектар шекарасында белгіленсін;
2. Арыс қаласы "Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысы мен Арыс қалалық мәслихатының шешімін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего совместного постановления акимата города Арыс и решения маслихата города Арыс на интернет-ресурсе акимата города Арыс после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Арыс и решения маслихата города Арыс возложить на заместителя акима города Е.Куандык.
4. Настоящее совместное постановление акимата города Арыс и решение маслихата города Арыс вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Арыс Г. Курманбекова
Председатель маслихата города Арыс К. Ахметов

2) осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысы мен Арыс қалалық мәслихатының шешімін ресми жарияланғаннан кейін Арыс қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысының және Арыс қалалық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Е.Қуандыққа жүктелсін.
4. Осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысы мен Арыс қалалық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арыс қаласының әкімі Г. Курманбекова
Арыс қалалық мәслихат төрағасы К. Ахметов