О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 79 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 18 января 2024 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2024 года № 33925
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 79 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10484) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
квалификационные требования, предъявляемые к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после его введения в действие размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
С. Жарасбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
от 18 января 2024 года № 19
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 79
Квалификационные требования, предъявляемые к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
1
Сформированного туристского продукта
Форма сведений, содержащих информацию о договорах с третьими лицами на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт
(согласно приложению)
2
Наличие не менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года
Форма сведений, содержащих информацию о дипломе, заключенном трудовом договоре и трудовой книжке (согласно приложению)
3
Помещения для офиса на праве собственности или иных законных основаниях
Форма сведений, содержащих информацию о документах, подтверждающих право собственности или иные законные основания (согласно приложению)
4
Договор банковской гарантии, заключенный с банком второго уровня Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 27-3 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан"
Форма сведений, содержащих информацию о договоре банковской гарантии, заключенного с банком второго уровня Республики Казахстан (согласно приложению)
для туроператоров сферы выездного туризма
Приложение
к квалификационным требованиям,
предъявляемых к туристской
операторской деятельности
и перечень документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им
Представляется: в местные исполнительные органы областей,
городов Астаны, Алматы и Шымкента
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах:
www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Наименование формы административных данных:
"Сведения о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемых
к туристской операторской деятельности и перечень документов,
подтверждающих соответствие им"
Индекс: 1-КТ
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __ число __ месяц __ год
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица и индивидуальные
предприниматели, начинающие деятельность туристских операторов
Срок представления формы административных данных: при подаче документов
о начале деятельности туристских операторов
№ п/п
Сформированный туристский продукт
Наличие не менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года
Помещение для офиса на праве собственности или иных законных основаниях
Договор банковской гарантии, заключенный с банком второго уровня Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 27-3 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан"
1
2
3
4
5
номера договоров с третьими лицами на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт
дата заключения договоров
специальность и квалификация
номер диплома о высшем или среднем профессиональном образовании по профилю лицензируемого вида деятельности
дата выдачи диплома
наименование учебного заведения
стаж работы работника с туристским образованием
наименование, номер и дата правоустанавливающего документа на помещение для офиса
информация о договоре банковской гарантии, заключенного с банком второго уровня Республики Казахстан для туроператоров сферы выездного туризма
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ________________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме сведений
о соответствии
квалификационным требованиям,
предъявляемых к туристской
операторской деятельности
и перечень документов,
подтверждающих соответствие им
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им"

"Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 79 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2024 жылғы 18 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 23 қаңтарда № 33925 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 79 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10484 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында қолданысқа енгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндетін атқарушы
С. Жарасбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 18 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 79 бұйрығымен
бекітілген
Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
Қалыптастырылған туристік өнім
Қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік қызметтерді көрсетуге арналған үшінші тұлғалармен жасасылған шарттар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
2
Еңбек өтілі бір жылдан кем емес, туристік білімі бар, кемінде бір қызметкердің болуы
Диплом, жасасылған еңбек шарты және еңбек кітапшасы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
3
Жеке меншік құқығындағы немесе өзгеде заңды негіздегі кеңсеге арналған үй-жай
Жеке меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын құжаттар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
4
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-3-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
шығу туризмі саласының туроператорлары үшін
Туристік операторлық қызметке
қойылатын біліктілік талаптары
мен олардың сәйкестігін
растайтын құжаттардың
тізбесіне қосымша
Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарына ұсынады
Әкімшілік деректердің нысаны www.tsm.gov.kz және www.elisence.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер"
Индекс: 1-КТ
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: ағымдағы кезең
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: туристік операторлардың қызметін бастайтын заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: туристік операторлар қызметінің басталғаны туралы құжаттарды беру кезінде
Р/с №
Қалыптастырылған туристік өнім
Еңбек өтілі бір жылдан кем емес, туристік білімі бар кемінде бір қызметкердің болуы
Меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздердегі кеңсеге арналған үй-жай
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-3-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты
1
2
3
4
5
қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік қызметтерді көрсетуге арналған үшінші тұлғалармен жасасылған шарттардың нөмірлері
шарттар жасасылған күні
мамандығы мен біліктілігі
лицензияланатын қызмет түрінің бейімі бойынша жоғары немесе орта кәсіптік білімі туралы дипломның нөмірі
дипломның берілген күні
оқу орнының атауы
туристік білімі бар қызметкердің еңбек өтілі
кеңсеге арналған үй-жайға құқық белгілейтін құжаттың атауы, нөмірі және күні
шығу туризмі саласының туроператорлары үшін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты туралы ақпарат
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _______________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Туристік операторлық қызметке
қойылатын біліктілік талаптары
мен олардың сәйкестігін
растайтын құжаттардың
тізбесіне сәйкестік туралы
мәліметтер нысанға
қосымша
"Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указываются номера договоров с третьими лицами на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт, дата заключения договоров.
3. В графе 3 указываются специальность и квалификация, номер диплома о высшем или среднем профессиональном образовании по профилю лицензируемого вида деятельности, дата выдачи диплома, наименование учебного заведения, стаж работы работника с туристским образованием.
4. В графе 4 указываются наименование, номер и дата правоустанавливающего документа на помещение для офиса.
5. В графе 5 указывается информация о договоре банковской гарантии, заключенного с банком второго уровня Республики Казахстан для туроператоров сферы выездного туризма.

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік қызметтерді көрсетуге арналған үшінші тұлғалармен жасасылған шарттардың нөмірлері, шарттар жасасылған күні көрсетіледі.
3. 3-бағанда мамандығы мен біліктілігі, лицензияланатын қызмет түрінің бейімі бойынша жоғары немесе орта кәсіптік білімі туралы дипломның нөмірі, дипломның берілген күні, оқу орнының атауы, туристік білімі бар қызметкердің еңбек өтілі көрсетіледі.
4. 4-бағанда кеңсеге арналған үй-жайға құқық белгілейтін құжаттың атауы, нөмірі және күні көрсетіледі.
5. 5-бағанда шығу туризмі саласының туроператорлары үшін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты туралы ақпараты көрсетіледі.