Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере системы жилищных строительных сбережений
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 5 февраля 2024 года № 46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2024 года № 33973
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных в сфере системы жилищных строительных сбережений:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о доле участников системы жилищных строительных сбережений к рабочей силе Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения об обеспеченности жильем на территории Республики Казахстан очередников местных исполнительных органов за счет льготных займов под 2 % и 5 %, выданных Акционерным обществом "Отбасы банк", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 2024 года № 46
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о доле участников системы жилищных строительных сбережений к рабочей силе Республики Казахстан"
Представляется: в Комитет по делам строительства
и жилищно-коммунального хозяйства
Министерства промышленности и строительства
Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
www.mps.gov.kz
Наименование формы: Количество участников системы жилищных
строительных сбережений.
Индекс: УЖСС-1.
Периодичность: ежемесячно.
Отчетный период: __ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих информацию: Акционерное общество "Отбасы банк".
Срок представления формы административных данных:
не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным.
№ п/п
Наименование данных
Количество, человек
Доля к рабочей силе, в %
1
2
3
4
1
Участники системы жилищных строительных сбережений
Наименование _________________________
______________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон ______________________________
Адрес электронной почты ________________
Исполнитель ___________________________
Фамилия, имя, отчество при его наличии
______________________
подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности
_______________________________________
Фамилия, имя, отчество при его наличии
______________________
подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_________________________
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
(индекс - УЖСС-1, периодичность – ежеквартально)

Тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 5 ақпандағы № 46 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 6 ақпанда № 33973 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесіне қатысушылардың Қазақстан Республикасы жұмыс күшіне үлесі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында жергілікті атқарушы органдардың кезекте тұрғандарды "Отбасы банк" акционерлік қоғамымен берген 2% және 5% жеңілдікті қарыздар есебінен тұрғын үймен қамтамасыз ету туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 5 ақпандағы
№ 46 бұйрығына
1-қосымша
"Тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесіне қатысушылардың Қазақстан Республикасы жұмыс күшіне үлесі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Нысанының атауы: Тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы жүйесіне қатысушылардың саны.
Индекс: ТҚЖАҚ-1.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы __ айы.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Отбасы банк" акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі келесі айдың 25-күнінен кешіктірмей.
Реттік №
Деректер атауы
Саны, адам
Жұмыс күшіне үлесі, %
1
2
3
4
1
Тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы жүйесіне қатысушылар
Атауы ___________________
________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ________________
Орындаушы ____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
______________________
қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
______________________
қолы
Мөрге арналған орын (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_________________________
Нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - ТҚЖАҚ-1, кезеңділігі - тоқсан сайын)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Количество участников системы жилищных строительных сбережений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется соответствующим структурным подразделением Акционерного общества "Отбасы банк" и представляется в Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Форма подписывается курирующим руководителем структурного подразделения, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей руководителя структурного подразделения).
4. Форма предоставляется не позднее 25-го числа месяца, следующего за отчетным.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается наименование данных;
в графе 3 указывается количество участников системы жилищных строительных сбережений;
в графе 4 указывается доля участников системы жилищных строительных сбережений к рабочей силе.
Расшифровка аббревиатуры:
УЖСС-1 - Участники системы жилищных строительных сбережений
Приложение 2 к приказу
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Сведения об обеспеченности жильем на территории Республики Казахстан
очередников местных исполнительных органов за счет льготных займов
под 2% и 5%, выданных Акционерным обществом "Отбасы банк"
Представляется: в Комитет по делам строительства
и жилищно-коммунального хозяйства
Министерства промышленности и строительства
Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www. mps.gov.kz
Наименование формы: Объем приобретенного жилья на территории
Республики Казахстан, для очередников местных исполнительных органов за счет
льготных займов под 2 % и 5 %, выданных Акционерным обществом "Отбасы банк".
Индекс: ОПЖ-1.
Периодичность: ежемесячно.
Отчетный период: __ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих информацию: Акционерное общество "Отбасы банк".
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
№ п/п
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование региона
Объем приобретенного жилья

1. Осы түсіндірме "Тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы жүйесіне қатысушылардың саны" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Отбасы банк" акционерлік қоғамының тиісті құрылымдық бөлімшесі толтырады және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне ұсынады.
3. Нысанға құрылымдық бөлімшенің жетекшілік ететін басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға өзінің тегі мен аты-жөнін көрсете отырып (құрылымдық бөлімше басшысының міндеттерін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде) қол қояды.
4. Нысан есепті айдан кейінгі келесі айдың 25-күнінен кешіктірілмей беріледі.
5. Нысан мемлекеттік тілде және орыс тілінде толтырылады.
6. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда деректердің атауы көрсетіледі;
3-бағанда тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы жүйесіне қатысушылардың саны көрсетіледі;
4-бағанда тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы жүйесіне қатысушылардың жұмыс күшіне үйлесі көрсетіледі.
Аббревиатураның транскрипциясы:
ТҚЖАҚ-1 - Тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы жүйесіне қатысушылар
Бұйрыққа
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында жергілікті атқарушы органдардың кезекте тұрғандарды "Отбасы банк" акционерлік қоғамымен берген 2% және 5% жеңілдікті қарыздар есебінен тұрғын үймен қамтамасыз ету туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Нысанының атауы: Қазақстан Республикасының аумағында жергілікті атқарушы органдарда кезекте тұрғандар "Отбасы банк" акционерлік қоғамымен берген 2% және 5% жеңілдікті қарыздар есебінен сатып алынған тұрғын үйлердің көлемі.
Индекс: САТҮК-1.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы __ айы.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Отбасы банк" акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі келесі айдың 15-күнінен кешіктірмей.
Реттік №
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды
Аймақтың атауы
Сатып алынған тұрғын үйлердің көлемі

"2-10-20"
"5-10-20"
количество выданных займов
сумма, млрд. тенге
площадь, кв. метр
количество выданных займов
сумма, млрд. тенге
площадь, кв. метр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ВСЕГО
Наименование ___________________
________________________________
Адрес
____________________________
____________________________
Телефон _____________________________
Адрес электронной почты ______________
Исполнитель _________________________
Фамилия, имя, отчество при его наличии
______________________
подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности
_____________________________________
Фамилия, имя, отчество при его наличии
______________________
подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________________
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения об обеспеченности жильем на территории Республики Казахстан
очередников местных исполнительных органов за счет льготных займов
под 2% и 5%, выданных Акционерным обществом "Отбасы банк"
(индекс - ОПЖ-1, периодичность – ежемесячно)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Объем приобретенного жилья на территории Республики Казахстан, для очередников местных исполнительных органов за счет льготных займов под 2 % и 5 %, выданных Акционерным обществом "Отбасы банк" (далее – Форма).
2. Форма заполняется соответствующим структурным подразделением Акционерного общества "Отбасы банк" и представляется в Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Форма подписывается курирующим руководителем структурного подразделения, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей руководителя структурного подразделения).
4. Форма предоставляется не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 указывается наименование региона;
в графе 4 указывается количество выданных займов под 2 % на отчетную дату;
в графе 5 указывается выделенная сумма на займы под 2 %;
в графе 6 указывается площадь приобретенного жилья под 2 % на отчетную дату;
в графе 7 указывается количество выданных займов под 5 % на отчетную дату;

"2-10-20"
"5-10-20"
берілген қарыздар саны
сомасы, млрд. теңге
көлемі, шаршы. метр
берілген қарыздар саны
сомасы, млрд. теңге
көлемі, шаршы. метр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
БАРЛЫҒЫ
Атауы ___________________
________________________________
Мекенжайы_____________________
____________________________
Телефон ____________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы __________________
Орындаушы ___________________________
Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
______________________
қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда
______________________
қолы
Мөрге арналған орын (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_________________________
Нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - САТҮК-1, кезеңділігі - ай сайын)
1. Осы түсіндірме "Қазақстан Республикасының аумағында жергілікті атқарушы органдарда кезекте тұрғандар "Отбасы банк" акционерлік қоғамымен берген 2% және 5% жеңілдікті қарыздар есебінен сатып алынған тұрғын үйлердің көлемі" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды "Отбасы банк" акционерлік қоғамының тиісті құрылымдық бөлімшесі толтырады және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне ұсынады.
3. Нысанға құрылымдық бөлімшенің жетекшілік ететін басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға өзінің тегі мен аты-жөнін көрсете отырып (құрылымдық бөлімше басшысының міндеттерін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде) қол қояды.
4. Нысан есепті айдан кейінгі келесі айдың 15-күнінен кешіктірілмей беріледі.
5. Нысан мемлекеттік тілде және орыс тілінде толтырылады.
6. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды (ӘАОЖ коды) көрсетіледі;
3-бағанда облыстың атауы көрсетіледі;
4-бағанда есепті күнге 2%-бен берілген кредиттер саны көрсетіледі;
5-бағанда 2%-бен кредиттер бойынша бөлінген сома көрсетіледі;
6-бағанда есепті күнге 2% деңгейінде сатып алынған тұрғын үй ауданы көрсетіледі;
7-бағанда есепті күнге 5%-бен берілген кредиттер саны көрсетіледі;

в графе 8 указывается выделенная сумма на займы под 5 %;
в графе 9 указывается площадь приобретенного жилья под 5 % на отчетную дату.
Расшифровка аббревиатуры:
ОПЖ-1 - Объем приобретенного жилья

8-бағанда 5%-бен кредиттер бойынша бөлінген сома көрсетіледі;
9-бағанда есепті күнге 5% деңгейінде сатып алынған тұрғын үй ауданы көрсетіледі.
Аббревиатураның транскрипциясы:
САТҮК-1 - Сатып алынған тұрғын үйлердің көлемі