Об оказании дополнительной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан
Решение маслихата города Астаны от 7 марта 2024 года № 150/19-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 18 марта 2024 года № 1372-01
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Оказать дополнительную социальную помощь к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан (15 февраля 2024 года), зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане ветеранам боевых действий на территории других государств, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", и военнослужащим, которым установлена инвалидность вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных при прохождении воинской службы в Афганистане, в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов

Астана қаласы мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін Ауғанстан Демократиялық Республикасынан шығаруының 35 жылдығына орай қосымша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 7 наурыздағы № 150/19-VIII шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 18 наурызда № 1372-01 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласында тіркелген және тұрақты тұратын, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 5-бабының 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және Ауғанстанда әскери қызмет өткеру кезінде алған жаралану, контузия, мертігу немесе ауыру салдарынан мүгедектігі анықталған әскери қызметшілерге кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің Ауғанстан Демократиялық Республикасынан шығаруының 35 жылдығына орай (2024 жылғы 15 ақпан) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қосымша әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов