О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в городе Курчатов
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 21 февраля 2024 года № 15/93-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 27 февраля 2024 года № 224-18.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Курчатвский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в городе Курчатов с 4% на 3% по доходам, полученным (подлежащим получению) за отчетный налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Курчатовского городского маслихата
Г. Хусайнова

Курчатов қаласында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 21 ақпандағы № 15/93-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 ақпанда № 224-18 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағы 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексі (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес, Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшерін салықтық кезенде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4% - дан 3% - ға дейін төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Курчатов қалалық мәслихатының төрайымы
Г. Хусайнова