О внесении изменения и дополнений в постановление акимата города Алматы от 14 ноября 2011 года № 4/975 "Об утверждении Правил организации платных автостоянок (автопарковок) города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 19 февраля 2024 года № 1/98. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 23 февраля 2024 года № 1753
Акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 14 ноября 2011 года № 4/975 "Об утверждении Правил организации платных автостоянок (автопарковок) города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 906) следующие изменение и дополнения:
в Правилах организации платных автостоянок (автопарковок) города Алматы, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Коммунальная платная автостоянка (автопарковка) имеет дорожную разметку синего цвета.";
подпункт 1) пункта 11 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Коммунальная платная автостоянка (автопарковка) имеет дорожную разметку синего цвета.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Автостоянки (автопарковки) тротуарного типа, размещаемые на обочинах автомобильных дорог (улиц) в пределах полосы отвода улиц, оснащаются сертифицированными специальными контрольно-измерительными техническими средствами и приборами, работающими в автоматическом режиме, предназначенными для учета времени парковки транспортных средств (мобильные комплексы, фото, видео фиксации и учета времени парковки).";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Коммунальные платные автостоянки (автопарковки, паркинг) площадочного типа, размещаемые на открытых (без наружных ограждений) или закрытых (с наружными ограждениями) прилегающих к автомобильной дороге земельных участках, оснащаются:
1) сертифицированными специальными контрольно-измерительными техническими средствами и приборами, работающими в автоматическом режиме, предназначенными для учета времени парковки транспортных средств (мобильные либо стационарные комплексы, фото, видео фиксации и учета времени парковки).
2) электронными устройствами, отображающими количество свободных мест.".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление городской мобильности города Алматы" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Алматы;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.

Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының ақылы автотұрақтарын (автомобиль қоятын орындарын) ұйымдастыру ережелерін бекіту туралы" 2011 жылғы 14 қарашадағы № 4/975 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 19 ақпандағы № 1/98 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2024 жылғы 23 ақпанда № 1753 болып тіркелді
Алматы қаласы әкімдігінің ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының ақылы автотұрақтарын (автомобиль қоятын орындарын) ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 2011 жылғы 14 қарашадағы № 4/975 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 906 болып тіркелген) келесі өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Алматы қаласының ақылы автотұрақтарын (автомобиль қоятын орындарын) ұйымдастыру ережесі:
келесі мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Коммуналдық ақылы автотұрақтың (автотұрақ) көк түсті жол белгілері бар.";
11 тармақтың 1) тармақшасы келесі мазмұндағы екінші азат жолмен толықтырылсын:
"Коммуналдық ақылы автотұрақтың (автомобиль қоятын орын) көк түсті жол белгілері бар.";
12 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"12. Көшедегі оқшауланған белдеулер шегінде автомобиль жолдарының (көшелер) бойына орналастырылатын тротуар үлгісіндегі ақылы автотұрақтар (автомобиль қоятын орындар) көлік құралдарының тұрақтау уақытын есептеуге арналған автоматтандырылған режимде жұмыс істейтін сертификатталған арнайы бақылау-өлшеу техникалық құралдарымен және аспаптарымен (мобильді кешендер, фото, бейнетіркеу және тұрақтау уақытын есепке алу) жабдықталады.";
келесі мазмұндағы 13-1 тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Автомобиль жолына іргелес жатқан ашық (сыртқы қоршауларсыз) немесе жабық (сыртқы қоршаулармен) жер учаскелерінде орналастырылатын алаңдық үлгідегі коммуналдық ақылы автотұрақтар (автомобиль қоятын орындар, паркингтер):
1) автоматты режимде жұмыс істейтін, көлік құралдарының тұрақ уақытын есепке алуға арналған сертификатталған арнайы бақылау-өлшеу техникалық құралдарымен және аспаптармен (мобильді немесе стационарлық кешендер, фото, бейне тіркеу және тұрақ уақытын есепке алу);
2) бос орындар санын көрсететін электрондық құрылғылармен жабдықталады.".
2. "Алматы қаласы Қалалық мобилділік басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель акима А. Амрин

4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімнің орынбасары А. Амрин