Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость"
Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 14 января 1997 года N 9. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 18.02.1997 г. N 32. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года  Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 14 января 1997 года N 9 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
На основании Закона Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 60-1 "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан   Z952235_   "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" утвердить прилагаемые к настоящему приказу изменения и дополнения в Инструкцию   V950077_   "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость" и ввести их в действие с 1 января 1997 года.
Председатель
О внесении изменений и дополнений в
Инструкцию Главной налоговой инспекции
Министерства финансов Республики Казахстан
"О порядке исчисления и уплаты налога на
добавленную стоимость от 26.06.95 года N 37
Государственный налоговый комитет Республики Казахстан во исполнение Закона Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года  N 60-1 "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" вносит следующие изменения и дополнения в вышеназванную Инструкцию.
1. В Разделе I исключить слово "(уплаченными)".<*>
Сноска. Вводится с 1 июля 1997 года.
2. В Разделе II:
в первом абзаце пункта 2 слова "подпунктами 1-7" заменить словами "подпунктами 1-12";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Оборот по реализации товаров, работ или услуг определяется, исходя из стоимости отгруженных товаров, выполненных работ или оказанных услуг."; <*>
Сноска. Вводится с 1 июля 1997 года.
в пункте 6:
в первом абзаце слова "подпунктами 8-10" заменить словами "подпунктами 13-18";
второй и третий абзацы исключить.

"Қосылған құн салығын есептеудiң және төлеудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 26.06.95 ж. N 37 нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi 1997 жылғы 14 қаңтаpдағы N 9. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 18 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 32. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
17. "Қосылған құн салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк Салық комитетiнiң 1997 жылғы 14 қаңтардағы N 9 V970032_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi Z952235_ "Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 30 желтоқсандағы N 60-1 заңын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi жоғарыда аталған нұсқаулыққа мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзедi:
1. 1 бөлiмде "(төлендi)" деген сөз алынып тасталсын*.
Ескерту:
1997 ж. 1 шiлдеден енгiзiледi
2. II бөлiмде:
2-тармақтың бiрiншi абзацындағы "1-7 тармақшалармен" деген
сөздер "1-12 тармақшалармен" деген сөздермен ауыстырылсын.
4-тармақ мынадай нұсқада берiлсiн:
"Тауарларды, жұмыс немесе қызмет көрсетудi өткерудiң айналымы
жөнелтiлген тауардың, орындалған жұмыстың немесе көрсетiлген қызметтiң
құнына қарай анықталады*".
Ескерту:
1997 ж. 1 шiлдеден енгiзiледi
6 тармақта:
бiрiншi абзацтағы "8-10 тармақшалармен" деген сөз "13-18
тармақшалармен" деген сөздермен ауыстырылсын.
екiншi және үшiншi абзацтар алынып тасталсын.

3. В Разделе III:
дополнить пунктом "9а" следующего содержания:
"9а. В случае реализации товаров (работ, услуг) на территории Республики Казахстан нерезидентами, получающими доход из казахстанского источника и не вставшими на учет по налогу на добавленную стоимость, налог на добавленную стоимость уплачивается в полном размере резидентами Республики Казахстан, осуществляющими расчеты с названными нерезидентами.
При этом, стоимость товаров (работ, услуг) нерезидентов оплачивается за минусом налога на добавленную стоимость, который уплачивается в бюджет резидентом Республики Казахстан в установленном порядке.
Пункт 10 изложить в следующей редакции:
"Государственный налоговый комитет Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан может рассматривать подразделения юридического лица, в качестве самостоятельных налогоплательщиков";
в пункте 11 слова "того, занимаются ли эти лица предпринимательской деятельностью, встали ли они на учет по налогу на добавленную стоимость" заменить словами "факта занятия ими предпринимательской деятельностью, постановка их на учет по налогу на добавленную стоимость".
4. В Разделе IV:
в пункте 14: исключить текст следующего содержания:
"При этом следует иметь в виду... и далее по тексту"<*>
Сноска. Вводится с 1 июля 1997 года.
Дополнить пунктом "15а" следующего содержания:
"15а. Положения, предусмотренные пунктами 12-15 настоящей Инструкции, не распространяются на нерезидентов, указанных в пункте 9а настоящей Инструкции".
5. В Разделе V:
Последний абзац пункта 16 исключить, заменив текстом следующего содержания:
"По товарам (работам, услугам), отгруженным (выполненным, оказанным) после 1 января 1997 года хозяйствующими субъектами, не состоящим на учете по налогу на добавленную стоимость в Республике Казахстан, суммы налога на добавленную стоимость, указанные в счетах-фактурах и других расчетных документах, выставленные к оплате, не относятся в зачет (уменьшение) платежей по налогу на добавленную стоимость и подлежат учету в цене приобретения таких товаров (работ, услуг)".
6. В разделе VI:
в пункте 17 слова "фактически сложившихся затрат" заменить словами "цен их приобретения";
в пункте 22 исключить слово "(оплаченных)"; <*>
Сноска. Вводится с 1 июля 1997 года.
в пункте 25:
в третьем абзаце:
после слов "основных средств" включить слова "(за исключением зданий)";
дополнить текстом следующего содержания:
"Если основные средства (за исключением здания) были приобретены до 1 июля 1995 года по ценам без налога на добавленную стоимость, объектом обложения по налогу на добавленную стоимость при их реализации является стоимость, определенная исходя из применяемых цен при реализации без включения в них налога на добавленную стоимость, но не ниже учетной стоимости (с учетом инфляции)."

3. III бөлiмде:
мынадай мазмұнды "9а" тармағымен толықтырылсын:
"9а. Резидент еместер Қазақстан Республикасы аумағында тауарлар (жұмыс, қызмет) өткерiп, қазақстандық көздерден табыс тапқан және қосылған құн салығы бойынша есепке тұрмаған жағдайда, аталған резидент еместермен есеп айырысуды жүзеге асырған, Қазақстан Республикасының резиденттерi толық көлемiнде қосылған құн салығын төлейдi.
Бұл орайда резидент еместердiң тауарларының (жұмысының, қызметiнiң) құны белгiленген тәртiп бойынша Қазақстан Республикасының резидентi бюджетке төлейтiн қосылған құн салығын шығарып тастап төленедi.
10 тармақ мынадай нұсқада баяндалсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып, заңды тұлғалардың бөлiмшелерiне дербес салық төлеушiлер ретiнде қарай алады";
11 тармақта "бұл тұлғалар кәсiпкерлiк қызметпен айналыса ма, олар қосылған құн салығы бойынша есепке тұрды ма" деген сөздер "әрекетiнiң немесе кәсiпкерлiк қызметiнiң фактiсiнен, олардың қосылған құн салығының есебiне қойылуынан" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. IV бөлiмде:
14 тармақта мынадай мазмұнды мәтiн алып тасталсын:
"Бұл орайда .... ескерген жөн, ары қарай мәтiн бойынша*"
Ескерту: 1997 ж. 1 шiлдеден енгiзiледi
мынадай мазмұндағы "15а" тармағы қосылсын:
"15а. Осы нұсқаулықтың 12-15 тармақтарында көзделген ережелер осы нұсқаулықтың 9а тармағындағы резидент еместерге таратылмайды.
5. V бөлiм:
16 тармақтың соңғы абзацы алып тасталып, мынадай мазмұнды мәтiнмен ауыстырылсын:
"Қазақстан Республикасында қосылған құн салығы бойынша есепке
тұрмаған шаруагер субъектiлер жөнелткен (орындаған, көрсеткен) тауарлар
(жұмыс, қызмет) бойынша есеп фактураларында, төлемге белгiленген басқа да
есеп айырысу құжаттарында көрсетiлетiн қосылған құн салығының сомасы 1997
жылдың 1 қаңтарынан соң қосылған құн салығы жөнiндегi төлемдердiң
есептемесiне (кемiтуге) жатқызылмайды және осындай тауарлардың (жұмыстың,
қызметтiң) өткеру бағасы бойынша есепке алынады".
6. VI бөлiмде:
17 тармақта "iс жүзiнде жинақталған зияндар" деген сөздер "оларды
сатып алу бағалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
22 тармақта "төленгендер" деген сөз алынып тасталсын*;
Ескерту:
1997 ж. 1 шiлдеден енгiзiледi
25 тармақта:
үшiншi абзацта:
"негiзгi қаржылар" деген сөздерден соң "(ғимараттардан басқа)" деген
сөздер қосылсын;
мынадай мазмұнды мәтiнмен толықтырылсын:
"Егер негiзгi құралдар қосылған құн салығынсыз бағалар бойынша 1995 жылдың 1 маусымына дейiн сатып алынған болса, оларды сататын кездегi қосылған құн салығы алынатын объект қосылған құн салығын оларға қоспастан сатылған кездегi қолданылатын бағаларға қарап анықталатын болады, бiрақ, есептi құнынан төмен (инфляцияны ескере отырып) болмауға тиiс".

7. В Разделе IХ:
в пункте 31:
в подпункте 1:
после слов "или аренда" дополнить словами "и продажа";
подпункт 1 дополнить текстом следующего содержания:
"Под понятием "здания" понимаются объекты производственного, непроизводственного и жилищного назначения, предназначенные для эксплуатации.
Плата за пользование (аренду) помещениями здания, в том числе квартирная плата, за исключением платы за проживание в гостиницах, подлежит освобождению от налога на добавленную стоимость.
Под платой за аренду здания понимается плата, состоящая из суммы амортизационных отчислений и арендного процента (дохода). Коммунальные услуги, услуги связи и т.д., предъявляемые арендодателем арендатору в связи с эксплуатацией здания последним относятся к дополнительным расходам, отдельно возмещаемым арендатором помимо платы за аренду здания. Указанные виды расходов подлежат обложению налогом на добавленную стоимость в установленном порядке.
В соответствии с пунктом 2 настоящей Инструкции средства, полученные кооперативами собственников квартир (КСК) от жильцов и предназначенные для содержания и эксплуатации жилых домов, в которых проживают члены кооператива, освобождаются от налога на добавленную стоимость. Услуги КСК, оказываемые на сторону, подлежат обложению налогом на добавленную стоимость в общеустановленном порядке.
Подпункт 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
" - операции по лизингу основных средств, используемых в производстве, осуществляемые банками и небанковскими финансовыми учреждениями, имеющими лицензию Национального банка Республики Казахстан на проведение таких операций;"
подпункт 4 дополнить текстом следующего содержания:
"К таким операциям также относятся операции инвестиционно-приватизационных фондов, связанные с ведением купонных счетов Фондов, проведением сверок по наличию и движению купонов, работы и услуги организаций по экономическому анализу и оценке имущества, находящегося в государственной собственности."
Дополнить подпунктами 9-12 следующего содержания:
"9) обороты по реализации лотерейных билетов;
10) обороты по реализации товаров, работ и услуг, осуществляемых Национальным Банком Республики Казахстан и его подразделениями;
11) обороты по реализация товаров (работ, услуг) Добровольного общества инвалидов Республики Казахстан, Казахского общества слепых, Казахского общества глухих, а также производственных организаций, являющихся собственностью этих обществ и полностью созданных за счет их средств, кроме оборотов по реализации товаров (работ, услуг) от торгово-посреднической деятельности;

7. IХ бөлiмде:
31 тармақта:
1 тармақшада "немесе аренда" деген сөздер "және сату" деген сөздермен толықтырылсын;
1 тармақша мынадай мазмұндағы мәтiнмен толықтырылсын:
"Ғимараттар деп пайдалануға арналған, өндiрiстiк, өндiрiстiк емес және тұрғын үй мақсатындағы объектiлер ұғымы түсiндiрiледi.
Ғимараттың бөлекжайларын пайдаланғаны (жалдағаны) үшiн ақы, оның iшiнде пәтерақы, мейманханада тұрғаны үшiн төленетiн ақыдан басқасы, қосылған құн салығынан босатуға жатады.
Ғимаратты жалдау үшiн төленетiн ақы деп пайдалану аударымдарынан және жалдау процентiнен (кiрiстен) тұратын ақыны айтады. Ғимаратты пайдалануға байланысты жалға берушiнiң жалдаушыға көрсететiн коммуналдық, байланыс, тағы басқа қызметтерi жалдаушының ғимарат үшiн төлейтiн ақыдан бөлек санайтын қосымша шығыны болып табылады. Шығынның бұл түрлерiне белгiленген тәртiп бойынша қосылған құн салығы салынады.
Осы нұсқаулықтың 2 тармағына сәйкес, кооперативтер тұрғындардан алатын және кооператив мүшелерi тұратын үйлердi салуға және пайдалануға арналған қаржылар қосымша құн салығынан босатылады. Меншiктi пәтерлер кооперативтерiнiң (МПК) басқа жаққа көрсетiлетiн қызметтерiне бекiтiлген жалпы тәртiп бойынша қосылған құн салығы салынады.
2 тармақша мынадай мазмұнды екiншi абзацпен толықтырылсын:
"өндiрiсте пайдаланылатын, банктiк және банктiк емес қаржы мекемелерi жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң осындай операцияларды жүргiзуге берген рұқсаты бар негiзгi қорлардың лизингi жөнiндегi операциялар";
4 тармақша мынадай мазмұнды мәтiнмен толықтырылсын:
"Мұндай операцияларға сондай-ақ Қорлардың купондық есептерiн жүргiзуге, купондардың саны мен қозғалысы жөнiнде тексерiстер жүргiзуге байланысты инвестициялық-жекешелендiру қорларының операциялары, мемлекеттiк меншiкте тұрған ұйымдардың экономикалық талдау және мүлiктi бағалау жөнiндегi жұмыстары мен қызметтерi жатқызылады"
Мынадай мазмұнды 9-12 тармақшалармен толықтырылсын:
"9) лоторея билеттерiн өткiзуге байланысты айналымдар;
10) Қазақстан Республикасының ұлттық банкi және оның бөлiмшелер жүзеге асырған тауарлар, жұмыс және қызмет өткеру жөнiндегi айналымдар;
11) Қазақстан Республикасының Ерiктi мүгедектер қоғамының, Қазақ зағиптар қоғамының, Қазақ саңыраулар қоғамының, сондай-ақ осы қоғамдардың меншiгi болып табылатын және толықтай олардың қаражаты есебiнен құрылған өндiрiстiк ұйымдардың тауарларын (жұмысын, қызметiн) өткеру жөнiндегi, сауда-делдалдық қызмет тауарларын (жұмысты, қызметтi) өткеру жөнiндегi айналымнан басқа айналымдар;

12) обороты по реализации школьных учебных пособий;"
подпункты 9-12 считать соответственно подпунктами 13-16;
подпункт "а" пункта 14 исключить, подпункты "б - з" обозначить подпунктами "а - ж", соответственно;
подпункт 16 дополнить текстом следующего содержания:
"При этом, устанавливается следующий порядок предоставления льгот по налогу на добавленную стоимость:
а) по товарам, импортируемым и приобретаемым бюджетными учреждениями и организациями, обязательно предоставление следующих документов:
- справка организации за подписью первого руководителя о выделении бюджетных средств;
- подтверждение банка об оплате получаемого товара (продукции) с бюджетного счета;
б) по иностранным кредитным линиям, которые обеспечены гарантией государства, необходимо представление подтверждения Министерства финансов Республики Казахстан, что импорт товаров, приобретаемых по иностранным кредитным линиям, обеспечен гарантией государства.
Указанная льгота распространяется на импорт товаров, предназначенных для нужд бюджетных организаций, а не для продажи. Следовательно, если по условиям контрактов бюджетные организации обязуются рассчитываться за импортируемые товары по мере их реализации, налог на добавленную стоимость при таможенном оформлении подлежит взысканию в установленном порядке."
Дополнить подпунктами 17 и 18 следующего содержания:
"17) импорт товаров, осуществляемый Национальным Банком Республики Казахстан и его подразделениями;
18) импорт школьных учебных пособий.".
9. Дополнить Разделом XIII следующего содержания:
"Раздел ХIII. Налогообложение аффинированных драгоценных
металлов - золота и платины
Реализация на первичных торгах аффинированных драгоценных металлов - золота и платины облагается по нулевой ставке".
10. В Разделе ХV:
в пункте 42 исключить слова "(полученного)" и "(уплаченного)". <*>
Сноска. Вводится с 1 июля 1997 года.
11. В Разделе ХVI:
абзац второй пункта 43 исключить; <*>
Сноска. Вводится с 1 июля 1997 года.
в пункте 44 слова "подпунктами 1-7" заменить словами "подпунктами 1-12";
во втором абзаце слово "(уплаченная)" исключить;<*>
Сноска. Вводится с 1 июля 1997 года.
Дополнить пунктом "46а" следующего содержания:
"46а. В зачет принимается сумма налога на добавленную стоимость, уплаченная (подлежащая уплате) поставщикам товаров (работ, услуг), состоящим на учете по налогу на добавленную стоимость в Республике Казахстан.
Налог на добавленную стоимость, уплаченный (подлежащий уплате) поставщикам товаров (работ, услуг), не состоящим на учете по налогу на добавленную стоимость в Республике Казахстан, подлежит учету у налогоплательщиков в цене приобретения названных товаров (работ, услуг) с последующим списанием на затраты в установленном порядке".

12) мектеп оқу құралдарын өткеру жөнiндегi айналымдар;"
9-12 тармақшалар тиiсiнше 13-16 тармақшалар деп саналсын;
14 тармақтың "а" тармақшасы алып тасталсын, "б-з" тармақшалары тиiсiнше "а-ж" тармақшалары деп белгiленсiн;
16 тармақша мынадай мазмұнды мәтiнмен толықтырылсын:
"бұл орайда, қосымша құн салығы жөнiнде жеңiлдiк берудiң мынадай тәртiбi орнатылады:
а) бюджеттiк мекемелер мен ұйымдардың шетке шығаратын және шеттен алатын тауарлары бойынша мiндеттi түрде мынадай құжаттар тапсырылуы керек:
- бюджеттiк қаражат бөлiнгенi туралы ұйымның бiрiншi басшысы қол қойған анықтама;
- бюджеттiк есептен алынатын тауардың (өнiмнiң) ақысы туралы банктiң растамасы;
б) мемлекеттiк кепiлдiкпен қамтамасыз етiлген шетелдiк несиелiк желiлер бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң шетелдiк желiлер бойынша алынатын тауарлардың импорты мемлекеттiк кепiлдiкпен қамтамасыз етiлетiнi жөнiндегi растамасын тапсыру қажет.
Аталған жеңiлдiк сату үшiн емес, бюджеттiк ұйымдардың мұқтаждарына арналған тауарлардың импортына қолданылады. Демек, егер өзара шарттың ережелерi бойынша бюджеттiк ұйымдар импорттық тауарлар үшiн олардың өтуiне қарай есеп айырысуға мiндеттенген болса, кедендiк хаттау кезiнде қосылған құн салығы белгiленген тәртiп бойынша алынуға тиiс".
Мынадай мазмұндағы 17-18 тармақшалармен толықтырылсын:
"17) Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi мен оның бөлiмшелерi
жүзеге асыратын тауарлардың импорты;
18) мектеп оқу құралдарының импорты;"
9. Мынадай мазмұндағы ХIII бөлiммен толықтырылсын:
"ХIII бөлiм. Аффинаждалған қызмет бағалы металдарға
алтын мен платинаға салық салу
Қымбат бағалы металдар - алтын мен платинаның алғашқы саудаларында
сатуға салық нөлдiк ставка бойынша салынады".
10. ХҮ бөлiмде:
42 тармақта "(алынған)" және "(төленген)" деген сөздер алып
тасталсын*.
Ескерту:
1997 ж. 1 шiлдеден енгiзiледi
11. ХҮI бөлiмде:
43 тармақтың екiншi абзацы алып тасталсын*;
Ескерту:
1997 ж. 1 шiлдеден енгiзiледi
44 тармақта "1-7 тармақшалар" деген сөздер "1-12 тармақшалар"
деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацта "(төленген)" деген сөз алып тасталсын*;
Ескерту:
1997 ж. 1 шiлдеден енгiзiледi
мынадай мазмұнды "46а" тармағымен толықтырылсын;
"46а. Есепке Қазақстан Республикасында қосылған құн салығы жөнiнде есепте тұратын, тауарларды (жұмысты, қызметтi) берушiлерге төленген (төленуге тиiстi) қосылған құн салығының сомасы алынады.
Қазақстан Республикасында қосылған құн салығы жөнiндегi есепте тұрмайтын, тауарларды (жұмысты, қызметтi) берушiлерге төленген (төленуге тиiстi) қосылған құн салығы аталған тауарлардың (жұмыстың, қызметтiң) сатып алынған бағасымен салық төлеушiлердiң есебiнде болады, кейiннен белгiленген тәртiп бойынша шығын ретiнде есептен шығарылады."

12. В Разделе ХVII:
в пункте 50 слова "подпунктами 1-7" заменить словами "подпунктами 1-12";
дополнить пунктом "50а" следующего содержания:
"На лицо, не состоящее на учете по налогу на добавленную стоимость, за выписку налогового счета-фактуры с учетом налога на добавленную стоимость налагается штраф в размере 100 процентов суммы налога на добавленную стоимость, указанной в налоговом счете-фактуре и подлежащей перечислению в бюджет, по не перечисленной.
Подпись исполнителя налогового счета-фактуры подлежит обязательному скреплению печатью предприятия-поставщика."
13. В Разделе ХVIII:
в пункте 54:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Налог на добавленную стоимость по импортируемым товарам уплачивается в день, определяемый таможенным законодательством Республики Казахстан для уплаты таможенных платежей, за исключением налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате налогоплательщиками в случаях, указанных к пункте 55а настоящей Инструкции";
в абзаце втором после слова "службы" дополнить словами "по согласованию с органами финансовой службы";
в пункте 55а слова "и медикаментам" заменить словами: "сырья, материалов, запасных частей, медикаментов и товаров, используемых в сельскохозяйственном производстве" и далее по тексту.
Слова "Главной налоговой инспекции по согласованию с Таможенным комитетом Республики Казахстан" заменить на слова: "Государственным налоговым комитетом по согласованию с Министерством финансов и Таможенным комитетом Республики Казахстан".
14. В разделе ХХ:
пункт 58 дополнить текстом следующего содержания:
"Налогоплательщик обязан в письменном виде сообщить в налоговые органы о выбранном методе уплаты текущих (авансовых) платежей в налоговом году."
15. В разделе ХХI:
В третьем абзаце пункта 62 слова "налоговую инспекцию" заменить словами "налоговый орган".
16. Слова "Начальник Главной налоговой инспекции - Первый заместитель Министра финансов Республики Казахстан" заменить словами "Председатель Государственного налогового комитета Республики Казахстан".
Председатель

12. ХҮII бөлiмде:
50 тармақта "1-7 тармақшалар" деген сөздер "1-12 тармақшалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұнды "50а" тармағымен толықтырылсын;
"Қосылған құн салығы жөнiндегi есепте тұрмайтын тұлғаға, қосылған құн салығымен бiрге салықтық есеп-фактурасын жазғаны үшiн салықтық есеп-фактурада көрсетiлген және бюджетке аударылуға тиiстi, бiрақ әлi аударылмаған, қосылған құн салығы сомасының 100 проценттiк көлемiнде айып салынады.
Салықтық есеп-фактураны орындаушының қолы берермен-кәсiпорынның мөрiмен мiндеттi түрде расталуға тиiс."
13. ХҮIII бөлiмде:
54 тармақта:
бiрiншi абзац мынадай нұсқада баяндалсын:
"Шеттен әкелiнетiн тауарлар жөнiндегi қосылған құн салығы, осы Нұсқаулықтың 55а тармағында көрсетiлген жағдайларда салық төлеушiлер төлеуге тиiстi қосылған құн салығынан басқасы, Қазақстан Республикасының кедендiк заңдарында кедендiк төлемдердi төлеу үшiн белгiленген күнi төленедi";
екiншi абзацта "қызметi" деген сөздерден кейiн "қаржы қызметi органдарының келiсiмi бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
55а тармағында "және дәрi-дәрмектер" деген сөздер "ауыл шаруашылығы өндiрiсiнде пайдаланылатын шикiзат, материалдар, запас бөлшектер, дәрi-дәрмектер мен тауарлар" деген сөздермен ауыстырылсын, әрi қарай мәтiн бойынша.
"Бас салық инспекциясы Қазақстан Республикасының Кеден комитетiнiң
келiсiм бойынша" деген сөздер "Мемлекеттiк салық комитетi Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгi мен Кеден комитетiнiң келiсiмi бойынша"
деген сөздермен ауыстырылсын"
14. ХХ бөлiмде:
58 тармақ мынадай мазмұнды мәтiнмен толықтырылсын:
"салық төлеушi салық жылында ағымдағы (аванстық) төлемдердi төлеудiң
таңдап алған тәсiлi туралы салық органдарына жазбаша түрде хабарлауға
мiндеттi.
15. ХХI бөлiмде:
62 тармақтың үшiншi абзацында "салық инспекциясына" деген сөз "салық
органына" деген сөзбен ауыстырылсын.
16. "Бас салық инспекциясының бастығы Қазақстан Республикасының Қаржы
министрiнiң бiрiншi орынбасары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк салық комитетiнiң төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын.
Мемлекеттiк салық комитетiнiң
төрағасы, салық қызметiнiң 1 дәрежелi
Мемлекеттiк кеңесшiсi