Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в накопительных пенсионных фондах и представления финансовой отчетности
Приказ Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 октября 1997 года N 10-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13.11.1997 г. за N 417. Утратил силу - постановлением Правления Нацбанка РК от 4 июля 2003 г. N 213
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 20 июня 1997 года N 136-1 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", Указом  Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 26 декабря 1995 года N 2732 "О бухгалтерском учете" и Положением "О Национальном пенсионном агентстве Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" приказываю:
1. Утвердить "Правила ведения бухгалтерского учета в накопительных пенсионных фондах и представления финансовой отчетности".
2. Управлению организации учета и отчетности в установленный срок представить "Правила ведения бухгалтерского учета в накопительных пенсионных фондах и представления финансовой отчетности" для государственной регистрации в Министерство юстиции.
3. Считать датой введения в действие "Правил ведения бухгалтерского учета в накопительных пенсионных фондах и представления финансовой отчетности" дату государственной регистрации.
Директор
Правила ведения бухгалтерского учета
в накопительных пенсионных фондах
и представления финансовой отчетности <*>
Сноска. Наименование нормативного правового акта - в новой редакции согласно приказу  Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998 г. N 175-п.
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года N 136-1 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон), Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 26 декабря 1995 года N 2732 "О бухгалтерском учете", другими законодательными актами Республики Казахстан, в соответствии с установленными в Республике Казахстан стандартами бухгалтерского учета и определяет правила ведения бухгалтерского учета в накопительных пенсионных фондах (далее - Фонд) и представления финансовой отчетности и далее по тексту, сроки представления отчетности Национальному пенсионному агентству Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Агентство), а также ответственность за их нарушение. <*>
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными приказом  Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 175-п.
2. Установленные Агентством "Правила ведения бухгалтерского учета в накопительных пенсионных фондах и представления финансовой отчетности" обязательны для всех Фондов. <*>
Сноска. Пункт 2 - в новой редакции согласно приказу  Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998 г. N 175-п.
3. Бухгалтерский учет и финансовую отчетность Фонд осуществляет в соответствии с принципами начисления, непрерывности, понятности, значимости, существенности, достоверности, правдивого и беспристрастного представления, нейтральности, осмотрительности, завершенности, сопоставимости, последовательности.
2. Требования к бухгалтерскому учету и финансовой
отчетности Фонда
Необходимо соблюдение всех принципов бухгалтерского учета в соответствии со стандартами бухгалтерского учета. Бухгалтерские записи по счетам производятся на основании первичных документов, фиксирующих факт совершения хозяйственной операции. Электронный образ первичного документа имеет силу первичного документа, оформленного на бумажном носителе.
Фонд ведет и представляет финансовую отчетность отдельно по средствам, предназначенным для обеспечения и осуществления пенсионных выплат (пенсионным активам) и корпоративным (собственным) средствам.
Финансовая отчетность представляется Фондом в Агентство в виде файлов по электронной почте.
За отчетный период Фонд обязан предоставить в Агентство подтверждения финансовой отчетности на бумажных носителях, заверенные подписями первого руководителя и главного бухгалтера.
Фонд разрабатывает Учетную политику, которая утверждается общим собранием акционеров Фонда. Учетная политика Фонда формируется в соответствии с нормативными правовыми актами, регулирующими систему бухгалтерского учета и финансовой отчетности в Республике Казахстан, с учетом особенностей ведения бухгалтерского учета и финансовой отчетности в накопительных пенсионных фондах.
Фонд ведет подробный учет индивидуальных пенсионных накоплений вкладчиков (получателей).
Фонд может поручить обработку индивидуальных счетов вкладчиков (получателей) третьему лицу на основании договора. Обработка индивидуальных счетов вкладчиков (получателей) третьим лицом не означает передачу ему функций учета. Ответственность за состояние учета и достоверность данных несет сам Фонд. Учет ведется и обновляется ежедневно.
Все хозяйственные операции и прочие события хозяйственной деятельности, влияющие на активы, собственный капитал, обязательства, доходы и расходы Фонда отражаются в системе бухгалтерского учета и обеспечивают:
- адекватное подкрепление бухгалтерских записей оригиналами первичных документов и отражение в бухгалтерских записях всех операций;
- хронологическую и своевременную регистрацию хозяйственных операций;
- ежедневное приведение в соответствие синтетических счетов главной книги с аналитическими счетами;
- все записи в системе бухгалтерского учета Фонда должны соответствовать классификации счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности, утвержденных Департаментом бухгалтерского учета Министерства финансов Республики Казахстан.
Элементaми финансовой отчетности, связанными с оценкой финансового положения Фонда, являются активы, собственный капитал и обязательства Фонда, а связанные с оценкой состояния пенсионных накоплений - активы и обязательства перед вкладчиками. <*>
Сноска. Раздел 2 - с изменениями, внесенными приказом  Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 175-п.

Жинақтаушы зейнетақы қорларында бухгалтерлiк есеп жүргiзу және қаржылық есеп тапсыру ережелерi
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігінің бұйрығымен бекітілді 1997 жылғы 13 қазан N 10-п. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 13 қарашада тіркелді. Тіркеу N 417. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 213 қаулысы.
Жинақтаушы зейнетақы қорларында бухгалтерлiк есеп
жүргiзу және қаржылық есеп тапсыру ережелерi
Ескерту. Нормативтік құқықтық актінің атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 175   бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы N 136-1 Заңына  (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Президентінің "Бухгалтерлік есеп туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2732  Заң  күші бар Жарлығына, Қазақстан Республикасының басқа да заң актілерін сәйкес, Қазақстан Республикасында белгіленген бухгалтерлік есеп стандарттарына сәйкес әзірленді және жинақтаушы зейнетақы қорларында (бұдан әрі - Қор) бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есеп тапсыру ережелерін, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігіне (бұдан әрі - Агенттік) есеп беру мерзімін, сондай-ақ олардың бұзылуына жауапкершілікті белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 175 бұйрығымен .
2. Агенттiк бекiткен "Жинақтаушы зейнетақы қорларында бухгалтерлiк есеп жүргiзу және қаржылық есеп тапсыру ережелерi" барлық Қорлар үшiн мiндеттi.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 175 бұйрығымен .
3. Қор бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп беруді үздіксіз, түсінікті, маңызды, мәнді, сенімді, дұрыс және әділ есептеу принциптеріне сәйкес, бейтараптық, сақтық, аяқталғандық, салыстырмалылық, жүйелілік дәрежеде ұсынуды жүзеге асырады.
2. Қордың бухгалтерлік есебі мен қаржылық есеп беруіне
қойылатын талаптар
Бухгалтерлік есептің барлық принциптерін бухгалтерлік есептің стандарттарына сәйкес сақтау қажет. Шоттар бойынша бухгалтерлік жазбалар шаруашылық операцияларын жасау фактілерін белгілейтін алғашқы құжаттар негізінде жүргізіледі. Алғашқы құжаттың электрондық бейнеде қағазға жазып ресімделген алғашқы құжаттың күші бар.
Қор қаржылық есепті жүргізеді және зейнетақымен қамтамасыз ету мен оны төлеуді жүзеге асыруға арналған (зейнетақы активтері) қаражаттар мен корпоративтік (өз) қаражаттары бойынша бөлек береді.
Қор қаржылық есепті Агенттікке электрондық почта арқылы файл түрінде береді.
Есеп берілетін кезеңде Қор бірінші басшының және бас бухгалтердің қолымен расталған қағазға жазып ресімделген қаржылық есепті растау үшін Агенттікке ұсынуға міндетті.
Қор Қордың акционерлерiнiң жалпы жиналысы бекiтетiн Есеп саясатын әзiрлейдi. Қордың Есеп саясаты жинақтаушы зейнетақы қорларында бухгалтерлiк есеп жүргiзу және қаржылық есеп берудiң ерекшелiктерiн ескере отырып, Қазақстан Республикасында бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есеп беру жүйесiн реттейтін нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес қалыптасады.
Қор салымшылардың (алушылардың) жеке жинақтаушы зейнетақыларына жан-жақты есеп жүргізеді.
Қор салымшылардың (алушылардың) жеке шоттарын өңдеуді шарт негізінде үшінші адамға тапсыра алады. Үшінші адамның салымшылардың (алушылардың) жеке шоттарын өңдеуі есеп қызметін оған өткізуді білдірмейді. Есептің жағдайына және мәліметтердің дұрыстығына Қордың өзі жауап береді.
Есеп күн сайын жүргізіледі және жаңартылып отырады.
Барлық шаруашылық операциялық мен активтерге ықпал ететін шаруашылық қызметінің басқа да оқиғалары, өз капиталы, міндеттеме, Қордың кірістері мен шығыстары бухгалтерлік есеп жүйесінде көрсетіледі және:
- бухгалтерлік жазбаларды алғашқы құжаттардың түпнұсқаларымен салыстыра бекітуді және барлық операциялардың бухгалтерлік жазбаларында көрсетуді;
- шаруашылық операцияларын хронологиялық және уақтылы тіркеуді;
- күн сайын аналитикалық шоттары бар бас кітапты синтетикалық шоттарға сәйкес келтіруді қамтамасыз етеді;
- Қордың бухгалтерлік есеп жүйесіндегі барлық жазбалары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп департаменті бекіткен қаржы-шаруашылық қызметінің бухгалтерлік есеп шоттарының жіктеуіне сәйкес келуге тиіс.
Қордың қаржылық жағдайын бағалауға байланысты қаржы есебінің элементтері Қордың активтері, өз капиталы және міндеттемесі, ал жинақтаушы зейнетақы жағдайын бағалауға байланыстылары - салымшылар алдындағы активтер мен міндеттемелер болып табылады.
Ескерту. 2-тараудың бесінші абзацы жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 175 бұйрығымен .

3. Внутренний и внешний контроль Фонда
Внутренний контроль предназначен для проверки соблюдения установленных правил ведения хозяйственных операций и стандартов бухгалтерского учета.
Организацию внутреннего контроля и его функционирования обеспечивает руководитель Фонда.
Фонд вправе осуществлять внутренний контроль посредством привлечения независимого аудитора, имеющего соответствующую лицензию.
Для проверки и подтверждения годовой финансовой отчетности Фонда, а также текущего состояния его дел, Фонд проводит аудиторские проверки (внешний аудит).
Проведение аудиторских проверок по итогам финансового года обязательно.
Внешний аудит Фонда производится аудитором/аудиторской организацией, имеющим(ей) лицензию, выданную уполномоченным государственным органом.
Аудитор при проведении внешнего аудита проверяет правильность ведения бухгалтерского учета и его соответствие требованиям законодательства и стандартов бухгалтерского учета, а также по заявлению вкладчика осуществляет выборочные проверки правильности зачисления пенсионных выносов и инвестиционного дохода на индивидуальные пенсионные счета вкладчиков.
Аудиторы, имеющие доступ к учетно-бухгалтерской информации, не вправе разглашать полученную информацию без согласия Фонда и/или владельца индивидуального пенсионного счета, а также использовать ее в личных интересах.
При заключении договора на проведение аудита, Фонд обязан предусмотреть и согласовать с аудитором/аудиторской организацией его обязанность по отражению в аудиторском заключении следующих сведений:
1) по собственным средствам:
- оценка своевременности, полноты и точности отражения операций, проведенных Фондом, в учете и отчетности;
- оценка объективности внутреннего аудита Фонда;
- правильность отражения бухгалтерских операций в соответствии с учетной политикой Фонда;
- соблюдение налогового законодательства при проведении операций по собственным средствам Фонда;
2) по пенсионным накоплениям:
- оценка своевременности, полноты и точности отражения операций, проведенных Фондом, в учете и отчетности;
- своевременность и правильность отражения поступающих пенсионных взносов на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей);
- своевременность и правильность начисления инвестиционного дохода на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей);
- своевременность и достоверность предоставления информации вкладчику (получателю) о его пенсионных накоплениях;
- оценка объективности внутреннего аудита Фонда;
- соблюдение налогового законодательства при проведении операций по пенсионным накоплениям, в части удержания подоходного налога с получателей при осуществлении пенсионных выплат. <*>

3. Қорды ішкі және сыртқы бақылау
Ішкі бақылау шаруашылық операциялары мен бухгалтерлік есептің стандарттарын жүргізудің белгіленген тәртібін сақтауға арналған.
Ішкі бақылауды ұйымдастыруды және оның қызмет етуін Қор басшысы қамтамасыз етеді.
Қор тиісті лицензиясы бар тәуелсіз аудиторды тарту арқылы ішкі бақылауды жүзеге асыруға құқылы.
Қордың жылдық қаржылық есебiн, сондай-ақ оның iстерiнiң ағымдағы жай-күйiн тексеру және бекiту үшiн Қор аудиторлық тексерулер (сыртқы аудит) жүргiзедi.
Қаржылық жыл қорытындысы бойынша аудиторлық тексерудiң жүргiзiлуi мiндеттi.
Қорға сыртқы аудиттi мемлекеттiк уәкiлеттi орган берген лицензиясы бар аудитор/аудиторлық ұйым жүргiзедi.
Аудитор сыртқы аудитті жүргізген кезде бухгалтерлік есеп жүргізудің дұрыстығын және оның заң бухгалтерлік есеп стандарттарының талаптарына сәйкестігін тексереді, сондай-ақ салушының арызы бойынша салымшылардың жеке зейнетақы шотына инвестициялық табыстың дұрыс есептелуін ішінара тексеруді жүзеге асырады.
Есептік-бухгалтерлік ақпараттарға кіруге рұқсаты бар аудиторлар Қор және/немесе жеке зейнетақы шот иесінің келісімінсіз алынған ақпараттарды жариялауға, сондай-ақ өзінің жеке мүддесіне пайдалануға құқығы жоқ.
Аудит жүргiзуге шарт жасасқан кезде Қор аудитормен/аудиторлық ұйыммен оның аудиторлық қорытындыда мынадай мәлiметтердi көрсетуi жөнiндегi мiндетiн көздеуге және келiсуге мiндеттi:
1) өз қаражаты бойынша:
- есеп пен есеп беруде Қор жүргiзген операцияларды көрсетудiң уақтылы, толық және нақты болуына баға беру;
- қордың iшкi аудитiнiң әдiлдiгiне баға беру;
- бухгалтерлiк операциялардың Қордың есеп саясатына сәйкес көрсетiлуiнiң дұрыстығы;
- Қордың өз қаражаты бойынша операциялар жүргiзген кезде салық заңдарының сақталуы;
2) жинақталған зейнетақы қаражаттары бойынша:
- есеп пен есеп беруде Қор жүргiзген операцияларды көрсетудiң уақтылы, толық және нақты болуына баға беру;
- салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарында түскен зейнетақы жарналарын көрсетудiң уақтылылығы және дұрыстығы;
- салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарында инвестициялық табыстың есептелуiнiң уақтылылығы және дұрыстығы;
- салымшыға (алушыға) оның жинақталған зейнетақы қаражаттары туралы ақпараттар берудiң уақтылылығы және сенiмдiлiгi;
- қордың iшкi аудитінiң әдiлдiгiне баға беру;
- жинақталған зейнетақы қаражаттары бойынша, зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру кезiнде алушылардан табыс салығын ұстауға қатысты операцияларды жүргiзген кезде салық заңдарының сақталуы.

Сноска. Раздел 3 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом  Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 175-п.
4. Учет и отчетность Фонда
Фонд осуществляет бухгалтерский учет и представляет отчетность по финансовой деятельности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами.
Финансовая отчетность должна быть ясной и понятной для пользователя, в ней должны быть приведены соответствующие данные за предыдущий период.
Фонд представляет ежемесячную, ежеквартальную и годовую финансовую отчетность в установленные сроки. По требованию уполномоченного органа, Фонд обязан предоставить дополнительные сведения в устанавливаемые сроки.
Ежегодная финансовая отчетность удостоверяется аудитором/аудиторской организацией. Заключение, составленное по результатам аудиторской проверки, является неотъемлемой частью годового финансового отчета о деятельности Фонда.
Для проведения операций по собственным средствам, Фонд вправе открывать банковский счет в банках второго уровня в установленном законодательством порядке.
Фонд и банк-кастодиан, с которым у него заключен кастодиальный договор, должны вести подробный учет движения пенсионных активов и собственных средств Фонда.
Фонд регулярно, но не реже одного раза в месяц, должен производить сверку информации с обслуживающими банком-кастодианом и компанией по управлению пенсионными активами. С банком-кастодианом сверяется: общая сумма пенсионных и корпоративных активов, сумма инвестированных средств, изменение стоимости финансовых инвестиций, сумма поступлений от реализации ценных бумаг, сумма комиссионных вознаграждений. С компанией по управлению пенсионными активами сверяется: сумма поступлений пенсионных взносов, сумма произведенных выплат из пенсионных накоплений, сумма инвестированных средств по видам инвестиций, сумма полученного инвестиционного дохода, количество вкладчиков, перешедших в другие Фонды, и сумма пенсионных активов, перечисленных в другие Фонды. <*>
Сноска. Раздел 4 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом  Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 175-п.
5. Сроки и виды представляемых отчетов <*>
Сноска. Раздел 5 - в новой редакции согласно приказу  Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21.03.2000г. N 20-п.
Финансовая отчетность Фонда должна соответствовать формам отчетности, определяемыми настоящими Правилами.
Ежемесячная финансовая отчетность, представляемая в Комитет, включает:
по собственным средствам
- бухгалтерский баланс Фонда по собственным средствам (форма N 1);

Ескерту. 3-тарау өзгертілді және жаңа абзацтармен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 175 бұйрығымен .
4. Қордың есебі және есеп беруі
Қор Қазақстан Республикасының заңдарымен және осы Ережелермен белгiленген тәртіпте бухгалтерлiк есептi жүзеге асырады және қаржылық қызмет бойынша есеп тапсырады.
Қаржылық есеп пайдаланушылар үшiн анық және түсiнiкті болуы тиiс, онда өткен кезең үшiн тиiстi мәлiметтер келтiрiлген болуы керек.
Қор ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жылдық қаржылық есептердi белгiленген мерзiмдерде тапсырады. Уәкiлеттi органның талап етуi бойынша Қор белгiленген мерзiмдерде қосымша мәлiметтер беруге мiндеттi.
Жыл сайынғы қаржылық есептi аудитор/аудиторлық ұйым растайды. Аудиторлық тексеру нәтижесi бойынша жасалған қорытынды Қор қызметi туралы жылдық қаржылық есептiң ажырамайтын бөлiгі болып табылады.
Қор өз қаражаттары бойынша операциялар жүргiзу үшiн заңда белгiленген тәртiппен екiншi дәрежелi банктерде банктік шот ашуға құқылы.
Қор және онымен кастодиандық келісім жасасқан кастодиан-банкі Қордың зейнетақы
активтері және жеке қаражаты қозғалыстарының нақты есебін жүргізуге міндетті.
Қор үнемі, бірақ айына кемінде бір рет бағалы қағаздар қоржыны және оның бағасы жөнінде зейнетақы активтерін басқару бойынша қызмет көрсетуші кастодиан-банкпен және компаниялармен ақпараттарды салыстырып тексеруге міндетті.
Ескерту. 4-тарау өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 175 бұйрығымен .
5. Берілетін есептердің мерзімі және түрлері
Ескерту. 5-бөлім жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 21.03.2000 ж. N 20-ө бұйрығымен .
Қордың қаржылық есеп беруi осы Ережелермен анықталған есеп берудiң нысандарына сәйкес болуы тиiс.
Комитетке ай сайын тапсырылатын қаржылық есепке мыналар кiредi:
Комитетке ай сайын тапсырылатын қаржылық есепке мыналар кiредi:
өз қаражаты бойынша
- Қордың өз қаражаты бойынша бухгалтерлiк балансы (N 1 нысан);
- жинақтаушы зейнетақы қорының өз қаражаты есебiнен

- сведения по финансовым инвестициям, размещенным за счет собственных средств накопительного пенсионного фонда (приложение N 1 к форме N 1);
- пояснительную записку к месячному отчету о проделанной работе с дополнительными сведениями, по требованию Комитета;
по пенсионным накоплениям
- отчет о движении денег по пенсионным накоплениям (форма N 4);
- сведения о движении пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов (приложение N 1 к форме отчетности N 4);
- сведения по количеству вкладчиков обязательных пенсионных взносов (приложение N 2 к форме отчетности N 4);
- сведения о движении пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов (приложение N 3 к форме отчетности N 4);
- сведения по количеству вкладчиков добровольных пенсионных взносов (приложение N 4 к форме отчетности N 4);
- сведения по финансовым инвестициям (инвестиционному портфелю), размещенных за счет пенсионных накоплений накопительного пенсионного фонда (приложение N 5 к форме отчетности N 4);
- отчет о чистых активах (форма N 7);
- отчет об изменениях в чистых активах (форма N 7-а);
- пояснительную записку с дополнительными сведениями, по требованию Комитета.
Ежемесячные финансовые отчеты представляются не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Ежеквартальная финансовая отчетность, представляемая в Комитет, включает:
по собственным средствам
- бухгалтерский баланс Фонда по собственным средствам (форма N 1);
- сведения по финансовым инвестициям, размещенным за счет собственных средств накопительного пенсионного фонда (приложение N 1 к форме N 1);
- отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности Фонда (форма N 2);
- отчет о движении денег по собственным средствам (форма N 3); отчет о движении собственного капитала (форма N 5);
- отчет о движении внеоборотных активов (форма N 6);
- пояснительную записку по ежеквартальному отчету с дополнительными сведениями, по требованию Комитета;
по пенсионным накоплениям
- отчет о движении денег по пенсионным накоплениям (форма N 4);
- сведения о движении пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов (приложение N 1 к форме отчетности N 4);
- сведения по количеству вкладчиков обязательных пенсионных взносов (приложение N 2 к форме отчетности N 4);
- сведения о движении пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов (приложение N 3 к форме отчетности N 4);
- сведения по количеству вкладчиков добровольных пенсионных взносов (приложение N 4 к форме отчетности N 4);
- сведения о финансовых инвестициях (инвестиционному портфелю), размещенного за счет пенсионных накоплений накопительного пенсионного фонда (приложение N 5 к форме отчетности N 4);
- отчет о чистых активах (форма N 7);
- отчет об изменениях в чистых активах (форма N 7-а);
- пояснительную записку с дополнительными сведениями по требованию Комитета.
Ежеквартальные финансовые отчеты представляются 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Годовая финансовая отчетность состоит из:
по собственным средствам
- бухгалтерского баланса Фонда по собственным средствам (форма N 1);

орналастырылған қаржылық инвестициялар жөнiндегi мәлiметтерi (N 1 нысанға N 1 қосымша);
- Комитеттiң талабы бойынша қосымша мәлiметтерiмен атқарылған жұмысы туралы айлық есепке түсiндiрме жазба;
жинақталған зейнетақы қаражаты бойынша
- жинақталған зейнетақы қаражаты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (N 4 нысан);
- мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы қаражатының қозғалысы туралы мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 1 қосымша);
- мiндеттi зейнетақы жарналары салымшыларының саны бойынша мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 2 қосымша);
- ерiктi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы қаражатының қозғалысы туралы мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 3 қосымша);
- ерiктi зейнетақы жарналары салымшыларының саны бойынша мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 4 қосымша);
- жинақтаушы зейнетақы қорының қаржылық инвестициялар (инвестициялық қоржыны) туралы мәлiметтерi (N 4 есеп берудiң нысанына N 5 қосымша);
- таза активтер туралы есеп (N 7 нысан);
- таза активтердегi өзгерiстер туралы есеп (N 7-а нысан);
- Комитеттiң талабы бойынша қосымша мәлiметтермен түсiндiрме жазба.
Ай сайын тапсырылатын қаржылық есеп есеп беру кезеңiнен кейiнгi айдың 5 жұлдызынан кешiктiрiлмей ұсынылады.
Комитетке тоқсан сайын тапсырылатын қаржылық есепке мыналар кiредi:
өз қаражаты бойынша
- Қордың өз қаражаты бойынша бухгалтерлiк балансы (N 1 нысан);
- жинақтаушы зейнетақы қорының өз қаражаты есебiнен орналастырылған қаржылық инвестициялар жөнiндегi мәлiметтерi (N 1 нысанға N 1 қосымша);
Қордың қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижелерi туралы есеп (N 2 нысан);
- өз қаражаты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (N 3 нысан); өз капиталының қозғалысы туралы есеп (N 5 нысан);
- айналымнан тыс активтердiң қозғалысы туралы есеп (N 6 нысан);
- Комитеттiң талабы бойынша қосымша мәлiметтермен тоқсандық есеп бойынша түсiндiрме жазба.
жинақталған зейнетақы қаражаты бойынша
- жинақталған зейнетақы қаражаты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (N 4 нысан);
- мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы қаражатының қозғалысы туралы мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына
N 1 қосымша);
- мiндеттi зейнетақы жарналары салымшыларының саны бойынша мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 2 қосымша);
- ерiктi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы
қаражатының қозғалысы туралы мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 3 қосымша);
- ерiктi зейнетақы жарналары салымшыларының саны бойынша мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 4 қосымша);
- жинақтаушы зейнетақы қорының қаржылық инвестициялар (инвестициялық қоржыны) туралы мәлiметтерi (N 4 есеп берудiң нысанына N 5 қосымша);
- таза активтер туралы есеп (N 7 нысан);
- таза активтердегi өзгерiстер туралы есеп (N 7-а нысан);
Комитеттiң талабы бойынша қосымша мәлiметтермен түсiндiрме жазба.
Тоқсан сайын тапсырылатын қаржылық есеп беру кезеңiнен кейiнгi айдың 10 жұлдызынан кешiктiрiлмей ұсынылады.
Жылдық қаржылық есеп мыналардан тұрады:
өз қаражаты бойынша
- Қордың өз қаражаты бойынша бухгалтерлiк балансы (N 1 нысан);

- сведений по финансовым инвестициям, размещенным за счет собственных средств (приложение N 1 к форме N 1);
- отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности Фонда (форма N 2);
- отчета о движении денег по собственным средствам (форма N 3);
- отчета о движении собственного капитала (форма N 5);
- отчета о движении внеоборотных активов (форма N 6);
- пояснительной записки с дополнительными сведениями, по требованию Комитета;
по пенсионным накоплениям
- отчета о движении денег по пенсионным накоплениям (форма N 4);
- сведений о движении пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов (приложение N 1 к форме отчетности N 4);
- сведений по количеству вкладчиков обязательных пенсионных взносов (приложение N 2 к форме отчетности N 4);
- сведений о движении пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов (приложение N 3 к форме отчетности N 4);
- сведений по количеству вкладчиков добровольных пенсионных взносов (приложение N 4 к форме отчетности N 4);
- сведений по финансовым инвестициям (инвестиционному портфелю), размещенного за счет пенсионных накоплений накопительного пенсионного фонда (приложение N 5 к форме отчетности N 4);
- отчета о чистых активах (форма N 7);
- отчета об изменениях в чистых активах (форма N 7-а);
- пояснительной записки к годовому финансовому отчету о проделанной работе за год с дополнительными сведениями, по требованию Комитета;
- аудиторского заключения по результатам проведенного аудита.
Годовой финансовый отчет представляется в сроки, установленные Комитетом, но не позднее 1 марта года, следующего за отчетным. В случае совпадения срока, установленного для представления отчетов с выходным (нерабочим) днем, отчет представляется на следующий за ним первый рабочий день.
Исправление отчетов по каким-либо причинам производится с указанием характера и причины не позднее 3-х рабочих дней после сдачи отчетов в Комитет.
6. Цели, преследуемые сбором отчетности:
- определение финансовой устойчивости Фонда, проверка выполнения установленных Агентством требований и нормативов;
- возможность проведения всестороннего анализа деятельности конкретного Фонда и всей системы в целом.
7. Отчетный период
Отчетным периодом для годовой финансовой отчетности Фондов является календарный год, начиная с 1 января по 31 декабря.
Первый отчетный год для вновь созданного Фонда начинается с момента его государственной регистрации по 31 декабря того же года.
8. Ответственность за нарушение
Руководители Фондов и другие лица, ответственные за организацию и ведение бухгалтерского учета, за нарушение данных Правил и законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете, привлекаются к ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
--------------------------------
Название НПФ |                 |                                   Форма N 1
-------------|-----------------|
Код НПФ      |                 |
-------------|-----------------|
Адрес        |                 |
-------------|-----------------|
РНН          |                 |
--------------------------------
Бухгалтерский баланс
накопительного пенсионного фонда
по состоянию на " " 200__года
(тыс.тенге)
---------------------------------------------------------------------------
Актив                   | Код   | На начало | На отчетную
|строки |   года    |   дату
---------------------------------------------------------------------------

- жинақтаушы зейнетақы қорының өз қаражаты есебiнен орналастырылған қаржылық инвестициялар жөнiндегi мәлiметтерi (N 1 нысанға N 1 қосымша)
- Қордың қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижелерi туралы есеп (N 2 нысан);
- өз қаражаты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (N 3 нысан);
- өз капиталының қозғалысы туралы есеп (N 5 нысан);
- айналымнан тыс активтердiң қозғалысы туралы есеп (N 6 нысан);
- Комитеттiң талабы бойынша қосымша мәлiметтермен түсiндiрме жазба.
жинақталған зейнетақы қаражаты бойынша
- жинақталған зейнетақы қаражаты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (N 4 нысан);
- мiндеттi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы қаражатының қозғалысы туралы мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 1 қосымша);
- мiндеттi зейнетақы жарналары салымшыларының саны бойынша мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 2 қосымша);
- ерiктi зейнетақы жарналары есебiнен жинақталған зейнетақы қаражатының қозғалысы туралы мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 3 қосымша);
- ерiктi зейнетақы жарналары салымшыларының саны бойынша мәлiметтер (N 4 есеп берудiң нысанына N 4 қосымша);
- жинақтаушы зейнетақы қорының қаржылық инвестициялар (инвестициялық қоржыны) туралы мәлiметтерi (N 4 есеп берудiң нысанына N 5 қосымша);
- таза активтер туралы есеп (N 7 нысан);
- таза активтердегi өзгерiстер туралы есеп (N 7-а нысан);
- Комитеттiң талабы бойынша қосымша мәлiметтерiмен жыл iшiнде жасалған жұмыстары туралы түсiндiрме жазба;
- жүргiзiлген аудит нәтижелерi бойынша аудиторлық қорытынды.
Жылдық қаржылық есеп Комитет белгiлеген мерзiмдерде ұсынылады, бiрақ есеп берiлгеннен кейiнгi жылдың 1 наурызынан кеш емес. Есептердi беруге белгiленген мерзiм демалыс (жұмыс емес) күнiне тура келген жағдайда, есеп бiрiншi жұмыс күнiнде берiледi.
Қандай да бiр себептермен есептi түзету Комитетке есептердi
өткiзгеннен кейiн 3 жұмыс күнiнен кешiктiрмей өзгерiстердiң сипаты мен себептерi көрсетiле отырып жүргiзiледi.
6. Есеп беруді жинау мақсаты
- Қордың қаржылық тұрақтылығын анықтау, Агенттік талаптарын және нормативтерін тексеру;
- нақты Қордың және бүкіл жүйенің қызметіне жан-жақты талдау жүргізу мүмкіндігі.
7. Есеп беру кезеңі
Қордың жылдық қаржы есебі үшін есеп беру кезеңі 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік жыл болып табылады.
Жаңа құрылған Қор үшін бірінші есеп беру жылы ол мемлекеттік тіркеуден өткен күннен басталып сол жылдың 31 желтоқсанымен аяқталады.
8. Тәртіп бұзғаны үшін жауапкершілік
Қордың бухгалтерлік есепті ұйымдастыруға және жүргізуге жауапты басшылары және басқа адамдары бухгалтерлік есеп туралы осы Ережені және Қазақстан Республикасының заңдарын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапқа тартылады.
Ескерту. Ереже келесі қосымшалармен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 21.03.2000 ж. N 20-ө бұйрығымен .
N 1 нысан
ЖЗҚ атауы
ЖЗҚ коды
Мекен-жайы
СТН
Ж инақтаушы зейнетақы қорының
Бухгалтерлiк балансы
200__ жылғы "__"_______________ жағдай бойынша
(мың теңге)
-------------------------------------------------------------------
Актив                   !жол !   жыл    !есептік
!коды! басындағы!күндегі
--------------------------------------------------------------------

1                     |  2    |    3      |     4
---------------------------------------------------------------------------
1. Долгосрочные активы                |       |           |
Нематериальные активы                 |       |           |
Первоначальная стоимость(10)          |  010  |           |
Износ(11)                             |  011  |           |
Остаточная стоимость                  |  012  |           |
Основные средства:                    |       |           |
Первоначальная стоимость(12)          |  020  |           |
Износ(13)                             |  021  |           |
Остаточная стоимость                  |  022  |           |
Незавершенные строительства(126)      |  030  |           |
Инвестиции(14)                        |  040  |           |
Долгосрочная дебиторская задолжен-    |  050  |           |
ность                                 |       |           |
Убытки отчетного года                 |  060  |           |
Основные средства, введенные в        |  070  |           |
эксплуатацию за счет централизован-   |       |           |
ных источников и переданных дочерним  |       |           |
предприятиям безвозмездно             |       |           |
(321.05.322.02)                       |       |           |
|  080  |           |
---------------------------------------------------------------------------
Итого по разделу 1                    |  090  |           |
---------------------------------------------------------------------------
2. Текущие активы                     |       |           |
Товарно-материальные запасы           |       |           |
Материалы(20)                         |  100  |           |
Незавершенное производство(21)        |  101  |           |
Товары(22)                            |  102  |           |
Готовая продукция(221)                |  110  |           |
Прочие(223)                           |  120  |           |
Дебиторская задолженность             |       |           |
Задолженность покупателей и           |  130  |           |
заказчиков(30)                        |       |           |
Дебиторская задолженность             |  140  |           |
дочерних зависимых товариществ(32)    |       |           |
Прочая дебиторская задолженность(33)  |  150  |           |
в том числе:                  |       |           |
НДС(331)                              |  151  |           |
Расходы будущих периодов(34)          |  160  |           |
Авансы выданные(35)                   |  170  |           |
Финансовые инвестиции(40)             |  180  |           |
Денежные средства(41,42,43,44,45)     |  190  |           |
в том числе:                  |       |           |
денежные средства на расчетном |  191  |           |
счете(44)                      |       |           |
денежные средства в кассе(45)  |  192  |           |
денежные переводы в пути(441)  |  200  |           |
денежные средства на валютном  |  210  |           |
счете(43)                      |       |           |
Прочие текущие активы                 |  220  |           |
---------------------------------------------------------------------------
Итого по разделу 2                    |  230  |           |
---------------------------------------------------------------------------
Всего                                 |  240  |           |
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Пассив                | Код   | На начало | На отчетную
|строки |   года    |   дату
---------------------------------------------------------------------------
1                    |  2    |    3      |      4
---------------------------------------------------------------------------
1. Собственный капитал                |       |           |
Уставный капитал(50)                  |  300  |           |
Изъятый капитал(52)                   |  310  |           |
|  320  |           |
Дополнительный оплаченный капитал(53) |  330  |           |
Дополнительный неоплаченный           |  340  |           |
капитал(54)                           |       |           |
Резервный капитал(55)                 |  350  |           |
Нераспределенный доход                |       |           |
(непокрытый убыток):*                 |       |           |
предыдущих лет(562)           |  360  |           |
отчетного года(561)           |  370  |           |
Основные средства, введенные в        |       |           |
эксплуатацию за счет централизованных |       |           |
источников и переданных дочерним      |       |           |
предприятиям безвозмездно             |       |           |
(641.05.642.02)                       |       |           |
|  380  |           |
---------------------------------------------------------------------------
Итого по разделу 1                    |  390  |           |
---------------------------------------------------------------------------
2. Долгосрочные обязательства         |       |           |
Долгосрочные кредиты(60)              |  400  |           |
Долгосрочная кредиторская задолжен-   |  410  |           |
ность(64)                             |       |           |

1                         ! 2  !    3    !    4
--------------------------------------------------------------------
1. Ұзақ мерзiмдi активтер
Материалдық емес активтер
Бастапқы құны (10)                                   010
Тозу (11)                                            011
Қалдық құны                                          012
Негізгі құрал-жабдықтар:
Бастапқы құны (12)                                   020
Тозу (13)                                            021
Қалдық құны                                          022
Аяқталмаған құрылыс (126)                            030
Инвестициялар (14)                                   040
Ұзақ мерзiмдi дебиторлық қарыздар                    050
Есептiк жылдың шығындары                             060
Орталықтандырылған көздердiң есебiнен пайдалануға    070
ендiрiлген және еншiлес кәсiпорындарға төлеусiз
берiлген негiзгi құрал-жабдықтар (321.05.322.02)
080
--------------------------------------------------------------------
1-бөлiм бойынша ЖИЫНЫ                                090
--------------------------------------------------------------------
2. Ағымдағы активтер
Тауар-материалдық қорлар
Материалдар (20)                                     100
Аяқталмаған өндiрiс (21)                             101
Тауарлар (22)                                        102
Дайын өнiмдер (221)                                  110
Басқалар (223)                                       120
Дебиторлық қарыздар
Сатып алушы мен тапсырыс берушiнiң қарызы (30)       130
Еншiлес тәуелдi серiктестiктердiң дебиторлық
қарыздары                                            140
Басқа дебиторлық қарыздар (33)                       150
оның iшiнде:
ҚҚС (331)                                            151
Алдыңғы кезеңдердiң шығыстары (34)                   160
Берiлген аванстар (35)                               170
Қаржылық инвестициялар (40)                          180
Ақша қаражаттары (41, 42, 43, 44, 45)                190
оның iшiнде:
есеп айырысу шотындағы қолма-қол ақша       191
кассадағы қолма-қол ақша                    192
жолдағы ақша аударымдары                    200
валюта шотындағы қолма-қол ақша       210
Басқа ағымдағы активтер                              220
--------------------------------------------------------------------
2-бөлiм бойынша ЖИЫНЫ                                230
--------------------------------------------------------------------
БАРЛЫҒЫ                                              240
--------------------------------------------------------------------                    Пассив                   !жол !   жыл  !есептік
!коды!басындағы!күндегі
--------------------------------------------------------------------
1                         ! 2  !    3    !    4
--------------------------------------------------------------------
1. Өз капиталы
Жарғылық капитал (50)                                300
Алынып қойылған капитал (52)                         310
320
Қосымша төленген капитал (53)                        330
Қосымша төленбеген капитал (54)                      340
Резервтiк капитал (55)                               350
Бөлiнбеген табыс (өтелмеген шығын):*
алдыңғы жылдардағы                           360
есептiк жылдағы                              370
Орталықтандырылған көздердiң есебiнен пайдалануға
ендiрiлген және төлеусiз еншiлес кәсiпорындарға
берiлген негiзгi құрал-жабдықтар
380
--------------------------------------------------------------------
1-бөлiм бойынша ЖИЫНЫ                                390
--------------------------------------------------------------------
2. Ұзақ мерзiмдi мiндеттемелер
Ұзақ мерзiмдiк несиелер (60)                         400
Ұзақ мерзiмдi кредиторлық қарыз (64)                 410

717
718
719
720
721
722
800  ценные бумаги иностранных эмитентов
811
812
90  Итого
__________________________________________________________________________
Руководитель                        ________________
Главный бухгалтер                   ________________
М.П.
Форма N 5
Название НПФ _______________________
Код НПФ      _______________________
Адрес        _______________________
РНН          _______________________
Отчет
о движении собственного капитала
накопительного пенсионного фонда
по состоянию на "    "       200__ года
(тыс. тенге)
_________________________________________________________________________
Символ|Наименование статьи|Остаток на |Полу|Распре|Выкуп|Переоцен|Остаток
|                   |начало года|чено|делено|акций|ка ОС и |на конец
|                   |           |    |      |(+,-)|другое  |года
|                   |           |    |      |     |движение|
|                   |           |    |      |     |капитала|
-------------------------------------------------------------------------
1  |        2          |     3     | 4  |  5   |  6  |    7   |   8
-------------------------------------------------------------------------
11  Фактически оплаченный
уставный капитал
12  Дополнительный
объявленный капитал
13  Нераспределенный доход
14  Переоценка основных
средств
15  Переоценка инвестиций
16  Премия по акциям
-------------------------------------------------------------------------
10  Итого
-------------------------------------------------------------------------
21  Собственные акции,
выкупленные у акционеров
22  Неоплаченный объявленный
капитал
23  Превышение расходов
над доходами
-------------------------------------------------------------------------
20  Итого
30  Всего собственный
-------------------------------------------------------------------------
Руководитель                        ________________
Главный бухгалтер                   ________________
М.П.
Форма N 6
Название НПФ _______________________
Код НПФ      _______________________
Адрес        _______________________
РНН          _______________________
Отчет
о движении внеоборотных активов
накопительного пенсионного фонда
по состоянию на "    "       200__ года
_____________________________________________________________________
Символ|Наименование статьи|Остаток на |При-|Прове|Вы- |Прове|Остаток |
|                   |начало года|обре|дено |было|дено |на конец|
|                   |           |тено|индек|    |реин-|года    |
|                   |           |    |сации|    |декса|        |
|                   |           |    |     |    |ции  |        |
---------------------------------------------------------------------|
1  |        2          |     3     | 4  |  5  |  6 |  7  |   8    |
---------------------------------------------------------------------|
110  лицензионные соглашения
120  программное обеспечение
130  патенты
140  организационные затраты
150  гудвилл
160  прочие
----------------------------------------------------------------------
100  Итого нематериальных
активов
----------------------------------------------------------------------
Основные средства
210  земля
220  здания и сооружения
230  машины и оборудование,
передаточные средства
240  транспортные средства
241     легковые
242     грузовые
243     пассажирские
250  прочие
251     мебель
252     другие основные
средства
260  незавершенное
строительство
------------------------------------------------------------------------
200  Итого основных средств
301  Строящиеся (устанавливаемые)
основные средства
300  Итого строящихся ОС
400  Всего:
------------------------------------------------------------------------
Руководитель                        ________________
Главный бухгалтер                   ________________
М.П.
Форма N 7
Название НПФ _______________________
Код НПФ      _______________________
Адрес        _______________________
РНН          _______________________
Отчет о чистых активах
накопительного пенсионного фонда
по состоянию на 1_____ 200___ года
__________________________________________________________________________
Наименование статьи                 |N строки|С начала|За отчетный
|        |  года  |  период
--------------------------------------------------------------------------
1                        |    2   |    3   |     4
--------------------------------------------------------------------------
Наличие денег для инвестиций
Счета к получению
Ценные бумаги Республики Казахстан, в т.ч.:
государственные
негосударственные
Ценные бумаги международных финансовых
организаций
Депозиты в банках
Прочие инвестиции
Итого активы
Обязательства, в т.ч.:
платежные требования получателей
задолженность перед фондом учредителей и
акционеров
налоги к выплате по доходам
прочие обязательства
Итого обязательства
Чистые активы фонда, имеющиеся в наличии
для пенсионных выплат
--------------------------------------------------------------------------
Руководитель                        ________________
Главный бухгалтер                   ________________
М.П.
Форма N 7А
Название НПФ _______________________
Код НПФ      _______________________
Адрес        _______________________
РНН          _______________________
Отчет об изменениях в чистых активах
накопительного пенсионного фонда
по состоянию на 1_____ 200___ года
__________________________________________________________________________
Наименование статьи                 |N строки|С начала|За отчетный
|        |  года  |  период
--------------------------------------------------------------------------
1                        |    2   |    3   |     4
--------------------------------------------------------------------------
I. Доходы фонда
Вознаграждение (интерес) и дивиденды от
ценных бумаг Республики Казахстан, в т.ч.:
государственных
негосударственных
ценных бумаг международных финансовых
организаций
депозитов в банках
Доход (убыток) от выбытия инвестиций и
изменения стоимости инвестиций
Прочие доходы
Итого доходы фонда
II. Расходы фонда
Административные расходы*
Расходы по налогам на доходы
Прочие расходы
Итого расходы фонда
III. Прочие изменения фонда получателя
Взносы вкладчиков**
Пенсионные выплаты, в т.ч.:
при наступлении инвалидности
при достижении пенсионного возраста
прочие условия
Переводы пенсионных накоплений из(в) фонд(а)
Чистые активы на начало года
Чистые активы на конец года
--------------------------------------------------------------------------
*Сумма комиссионных вознаграждений, которая является расходом для
фонда получателей.
**Сумма взносов вкладчиков за минусом комиссионных вознаграждений.
Руководитель                        ________________
Главный бухгалтер                   ________________
М.П.

717
718
719
720
721
722
800 шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздары
811
812
90 Жиыны
--------------------------------------------------------------------
Төраға                         ______________
Бас бухгалтер                  ______________
М.О.
N 5 нысан
ЖЗҚ атауы
ЖЗҚ коды
Мекен-жайы
СТН
Жинақтаушы зейнетақы қорының
өз капиталының қозғалысы туралы
Есебі
199 ___ жылғы "___"____________ жағдай бойынша
(мың теңге)
--------------------------------------------------------------------
Белгі! Баптың атауы      ! Жыл  !Алын.!Бөлін.!Акциялар!Негізгі! Жыл
!                   !басын.!ғаны !гені  ! сатып  !құрал-ж!аяғын
!                   !дағы  !     !      !  алу   !жәнебас!дағы
!                   !қалдық!     !      ! (+, -) !қада ка!қал.
!                   !      !     !      !        !питал  !дық
!                   !      !     !      !        !қозғалы!
!                   !      !     !      !        !сын қай!
!                   !      !     !      !        !та баға.
!                   !      !     !      !        !  лау  !
--------------------------------------------------------------------
1  !       2           !   3  !  4  !   5  !   6    !   7   !   8
--------------------------------------------------------------------
11   Нақты төленген жарғылық
капитал
12   Қосымша жарияланған
капитал
13   Бөлiнбеген кiрiс
14   Негiзгi құрал-жабдықты
қайта бағалау
15   Инвестицияларды қайта
бағалау
16   Акциялар бойынша сыйақы
17   Резервтiк капитал
18   Басқалар
10   Жиыны
21   Акционерлерден сатып
алынған өз акциялары
22   Жарияланған өтелмеген
капитал
23   Кiрiстен шығыстың артуы
24   Басқалар
20   Жиыны
Өз капиталының БАРЛЫҒЫ
30
--------------------------------------------------------------------
Басшы                          ______________
Бас бухгалтер                  ______________
М.О.
N 6 нысан
ЖЗҚ атауы
ЖЗҚ коды
Мекен-жайы
СТН
Жинақтаушы зейнетақы қорының
айналымнан тыс активтерінің қозғалысы бойынша
Есебі
200 ___ жылғы "___"____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
--------------------------------------------------------------------
Белгі!     Баптың атауы       !Жыл басындағы!Сатып!Индексац.!Кеткені
!                        !   қалдық    !     !жасалды  !
--------------------------------------------------------------------
1  !        2               !      3      !  4  !    5    !    6  --------------------------------------------------------------------
110   лицензиялық келісімдер
120   бағдарламалық қамсыздандыру
130   патенттер
140   ұйымдастыру шығындары
150   гудвил
160   басқалар
100   Материалдық емес активтер
жиыны негізгі
құрал-жабдықтар
210   жер
220   үй-жай, ғимараттар
230   машина және құрал-жабдық,
беріліс құралдары
240   көлік құралдары
241   жеңіл
242   жүк
243   жолаушы
250   басқалар
251   жиһаз
252   басқа негізгі құрал-жабдықтар
260   аяқталмаған құрылыс
200   Негізгі құрал-жабдықтар жиыны
300   Салынып (орнатылып) жатқан
негізгі құрал-жабдықтар
Салынып жатқан негізгі
300   құрал-жабдықтың жиыны
Барлығы:
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------
Реиндексация жасалды !Жыл соңындағы! Оның ішінде !Оның ішінде есеп.
!  қалдық     ! индексация  !телген амортиз.
--------------------------------------------------------------------
7             !     8       !      9      !           10
--------------------------------------------------------------------
Басшы                          ______________
Бас бухгалтер                  ______________
М.О.
N 7 нысан
ЖЗҚ атауы
ЖЗҚ коды
Мекен-жайы
СТН                     Жинақтаушы зейнетақы қорының
таза активтер туралы
Есебі
200 ___ жылғы 1 ____________ жағдай бойынша
--------------------------------------------------------------------
Баптың атауы                       !Жол N!  Жыл  !Есептік
!     !басынан!кезең үшін
--------------------------------------------------------------------
1                              !  2  !   3   !     4
--------------------------------------------------------------------
Инвестициялау үшiн ақшаның болуы
Алу шоты
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздары,
с.ішінде:
мемлекеттiк
мемлекеттiк емес
Халықаралық қаржылық ұйымдардың бағалы
қағаздары
Банктердегi депозиттер
Басқа инвестициялар
Активтердiң жиыны
Мiндеттемелер, соның iшiнде:
алушылардың төлем талаптары
құрылтайшылар мен акционерлердiң қор
алдындағы берешектерi
кiрiстер бойынша төлемге салықтар
басқа мiндеттемелер
Мiндеттемелердің жиыны
Қордың зейнетақы төлемдерiне арналған
қолда бар таза активтерi
--------------------------------------------------------------------
Басшы                          ______________
Бас бухгалтер                  ______________
М.О.
N 7 А нысан
ЖЗҚ атауы
ЖЗҚ коды
Мекен-жайы
СТН
Жинақтаушы зейнетақы қорының
таза активтердегі өзгерістер туралы
Есебі
200 ___ жылғы 1 ____________ жағдай бойынша
--------------------------------------------------------------------
Баптың атауы                          !Жол N!  Жыл  ! Есептік
!     !басынан!кезең үшін
--------------------------------------------------------------------
1                              !  2  !   3   !     4
--------------------------------------------------------------------
I. Қордың кiрiстерi
Сыйақы (мүдде) және Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздарынан дивидендтер, соның iшiнде:
мемлекеттiк
мемлекеттiк емес
халықаралық қаржылық ұйымдардың бағалы
қағаздарынан банктердегi депозиттерден
Инвестициялардың шығып қалуынан және инвестиция.
лардың құны өзгергендiгiнен кiрiс (зиян)
Басқа кiрiстер
Қордың кiрiстерiнiң жиыны
II. Қордың шығыстары
Әкiмшiлiк шығыстар
Кiрiске салық бойынша шығыстар
Басқа шығыстар
Қордың шығыстарының жиыны
III. Алушының қорының басқа өзгерiстерi
Салымшылардың жарналары **
Зейнетақы төлемдерi, соның iшiнде:
мүгедектiкке ұшырағанда
зейнеткер жасына жеткенде
басқа жағдайлар
Жинақталған зейнетақы қаражатын
қордан(ға) аудару
Жыл басындағы таза активтер
Жыл аяғындағы таза активтер
--------------------------------------------------------------------
* Алушы қорларға шығыс болып табылатын комиссиялық сыйақылардың сомасы.
** Комиссиялық сыйақыларды шегерiп тастағандағы салымшылар жарналарының сомасы.
Басшы                            ____________
Бас бухгалтер                    ____________
М.О.