О внесении изменений и дополнений в Положение "О порядке регистрации, аннулирования эмиссии акций и утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан"
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 6 февраля 1998 г. N 2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции РК 19.03.1998 г. за N 75. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 2 октября 2008 года № 143
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 02.10.2008 № 143
Извлечение из постановления
Правления Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 02.10.2008 № 143 "О признании утратившими
силу некоторых нормативных правовых актов"
В целях приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность субъектов рынка ценных бумаг, в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
3. Департаменту лицензирования (Каскаманова Н.К.) в десятидневный срок со дня принятия настоящего постановления уведомить Министерство юстиции Республики Казахстан о признании утратившими силу нормативных правовых актов, указанных в приложении к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
от 02 октября 2008 года № 143
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
1) - 3) ...;
4) постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 6 февраля 1998 года № 2 «О внесении изменений и дополнений в Положение «О порядке регистрации, аннулирования эмиссии акций и утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 75);
5) - 9) ... .
В связи с вступлением в силу с 1 января 1997 года V960239_ Стандартов бухгалтерского учета, утвержденных постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету от 13 ноября 1996 года N 2, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:

Қазақстан Республикасында акциялар эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекітудің тәртібі туралы ережеге өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы Қағаздар Жөніндегі Ұлттық Комиссиясы Директоратының Қаулысы 1998 жылғы 2 ақпан N 2 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 19 наурызда тіркелді. Тіркеу N 75. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 2 қазандағы N 143 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.10.02 N 143 қаулысымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
Ба ғ алы қ а ғ аздар рыногы субъектілеріні ң қ ызметін реттейтін нормативтік қўқ ы қ ты қ актілерді Қ аза қ стан Республикасыны ң за ң намасына с ә йкес келтіру ма қ сатында, Қ аза қ стан Республикасы Қ аржы нары ғ ын және қ аржы ұ йымдарын реттеу мен қ ада ғ алау агенттігіні ң Бас қ армасы (б ұ дан  әрі - Агенттік) Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қ аулыны ң қ осымшасына сәйкес Қ аза қ стан Республикасыны ң
кейбір нормативтік қўқ ы қ ты қ актілеріні ң к ү ші жойылды деп танылсын.
2. Осы қ аулы қ абылдан ғ ан к ү нінен бастап қ олданыс қ а енгізіледі.
3. ...
4. ...
Төрайым                                       Е. Бахмутова
Қ аза қ стан Республикасы
Қ аржы нары ғ ын ж ә не қ аржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Бас қ армасыны ң
2008 жыл ғ ы 2 қ азандағы
N 143 қ аулысына қ осымша
К ү ші жойылды деп танылатын нормативтік қўқ ы қ ты қ
актілерді ң  тізбесі
Мына нормативтік қўқ ы қ ты қ актілерді ң к ү ші жойылды деп танылсын:
1) ...;
2) ...;
3) ...;
4) Қ аза қ стан Республикасы Ба ғ алы қ а ғ аздар ж ө ніндегі Ұлтты қ комиссиясыны ң " Қ аза қ стан Республикасында акциялар эмиссияларын тіркеуді ң , жоюды ң ж ә не акциялар шы ғ аруды ң және орналастыруды ң   қорытындылары туралы есепті бекітуді ң т ә ртібі туралы ережеге" өзгерістер және толы қ тырулар енгізу туралы" 1998 жыл ғ ы 6 а қ панда ғ ы N 2 қ аулысы (Нормативтік қүқ ы қ ты қ актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 75 тіркелген);
5) ...;
6) ...;
7) ...;
8) ...;
9) ....
Қазақстан Республикасының Бухгалтерлік есеп жөніндегі ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 13 қарашадағы N 2 қаулысымен V960239_ бекітілген. Бухгалтерлік есеп жүргізу стандарттарының 1997 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енуіне байланысты Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы қаулы етеді:

1. Внести в Положение V960243_ "О порядке регистрации, аннулирования эмиссии акций и утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан", утвержденное постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 29 ноября 1996 года N 141, следующие изменения и дополнения:
- в главе 1 пункт 5 абзац 3 слова "бухгалтерских балансах" заменить на слова "финансовой отчетности";
- в главе 2 пункт 14 абзац 12, пункт 15 абзац 11 и пункт 17 абзац 11 слова "прошитый с бухгалтерскими балансами" заменить на слова "прошитый с финансовой отчетностью";
- в главе 2 пункт 18 абзац 1 слова "консолидированный баланс" заменить на слова "финансовая отчетность, включающая консолидированный баланс";
- в главе 2 пункт 18 абзац 2 слова "разделительный баланс" заменить на слова "финансовая отчетность, включающая разделительный баланс";
- в главе 2 пункт 19 абзац 3 слова "Баланс на конец квартала" заменить на слова "Финансовая отчетность на конец квартала";
- в главе 3 пункт 29 абзац 1 слова " бухгалтерскими балансами (с приложениями) "заменить на слова "финансовой отчетностью";
- в главе 3 пункт 29 абзац 3 слова "на которую составлен последний бухгалтерский баланс" заменить на слова "на которую составлена последняя финансовая отчетность";
- в главе 3 пункт 32 абзац 1 слова "достоверность баланса и отчета о прибылях и убытках общества" заменить на слова "достоверность финансовой отчетности общества";
- в разделе II пункт 1 "Проспект эмиссии" слова "Бухгалтерские балансы (форма N 1 по ОКУД) и приложения к балансам (форма NN 2 и 3 по ОКУД) за 3 последних завершенных финансовых года и на конец квартала перед представлением документов Уполномоченному органу. В течение месяца, следующего за окончанием квартала, представляется баланс на конец предшествующего оконченному кварталу" заменить на слова "Финансовая отчетность за 3 последних завершенных финансовых года и на конец квартала перед представлением документов Уполномоченному органу. В течение месяца, следующего за окончанием квартала, представляется финансовая отчетность за предшествующий квартал. Финансовая отчетность за 1995 и 1996 завершенные финансовые годы представляется в виде бухгалтерских балансов (форма N 1 по ОКУД) и приложения к балансам (форма NN 2 и 3 по ОКУД)";
- в разделе II пункт 1 "Условия выпуска ценных бумаг" слова "Бухгалтерские балансы (форма N 1 по ОКУД) и приложения к балансам (форма NN 2 и 3 по ОКУД) за 3 последних завершенных финансовых года и на конец квартала перед представлением документов Уполномоченному органу. В течение месяца, следующего за окончанием квартала, представляется финансовая отчетность за предшествующий квартал" заменить на слова "Финансовая отчетность за 3 последних завершенных финансовых года и на конец квартала перед представлением документов Уполномоченному органу. В течение месяца, следующего за окончанием квартала, представляется финансовая отчетность на конец предшествующего оконченному кварталу. Финансовая отчетность за 1995 и 1996 завершенные финансовые годы представляется в виде бухгалтерских балансов (форма N 1 по ОКУД) и приложения к балансам (форма NN 2 и 3 по ОКУД)". 2. Постановление вступает в силу с момента регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан. 3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Управление корпоративных финансов и курирующего исполнительного директора Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам. Председатель

1. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 29 қарашадағы N 141 қаулысымен V960243_ бекітілген Қазақстан Республикасында акциялар эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекітудің тәртібі туралы ережеге мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
- 1-тараудың 5-тармағының 3-абзацындағы "бухгалтерлік баланстар" деген сөздер "қаржылық есептілік" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 2-тараудың 14-тармағының 12-абзацындағы, 15-тармағының 11абзацындағы және 17-тармағының 11-абзацындағы "бухгалтерлік баланстармен қоса тігілген" деген сөздер "қаржылық есептілікке қоса тігілген" сөздермен ауыстырылсын;
- 2-тараудың 18-тармағының 1-абзацындағы "нығайту балансы" деген сөздер "нығайту балансын қоса отырып қаржылық есеп" деген сөздерге ауыстырылсын;
- 2-тараудың 19-тармағының 3-абзацындағы "Тоқсан аяғындағы баланс" деген сөздер "Тоқсан аяғындағы қаржылық есептілік" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 3-тараудың 29-тармағының 1-абзацындағы "бухгалтерлік баланстармен (қосымшалармен)" деген сөздер "қаржылық есептілік" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 3-тараудың 29-тармағының 3-абзацындағы "соңғы бухгатерлік баланс құрылған" деген сөздер "соңғы бухгалтерлік есептілік құрылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 3-тараудың 32-тармағының 1-абзацындағы "қоғамның пайдалары және шығындары туралы баланстың және есептің дұрыстығы" деген сөздер "қоғамның қаржылық есептілігінің дұрыстығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 11-бөлімдегі 1-ші "Эмиссиялар проспектісі" тармағындағы "Аяқталған соңғы 3 қаржы жылындағы және Уәкілетті органға құжаттар ұсыну алдындағы тоқсанның аяғындағы бухгалтерлік баланстар (ЕҚЖЖ бойынша N 1 үлгі) және баланстарға қосымша (ЕҚЖЖ бойынша N 2 және N 3 үлгілер). Тоқсан аяқталғаннан кейінгі айдың ішінде аяқталған тоқсанның алдындағы тоқсанның аяғындағы баланс беріледі" деген сөздер "Аяқталған соңғы 3 қаржы жылындағы және Уәкілетті органға құжаттар ұсыну алдындағы тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілік. Тоқсан аяқталғаннан кейінгі айдың ішінде аяқталған тоқсанның алдындағы тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілік беріледі. Аяқталған 1995 және 1996 жылдардағы қаржылық есептілік бухгалтерлік баланстар (ЕҚЖЖ бойынша N 1 үлгі) және баланстарға қосымша (ЕҚЖЖ бойынша N 2 және N 3 үлгілер) түрінде беріледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 11-бөлімдегі 1-ші "Бағалы қағаздар шығарылымының шарттары" тармағындағы "Аяқталған соңғы 3 қаржы жылындағы және Уәкілетті органға құжаттар ұсыну алдындағы тоқсанның аяғындағы бухгалтерлік баланстар (ЕҚЖЖ бойынша N 1 үлгі) және баланстарға қосымша (ЕҚЖЖ бойынша N 2 және N 3 үлгілер). Тоқсан аяқталғаннан кейінгі айдың ішінде аяқталған тоқсанның алдындағы тоқсанның аяғындағы баланс беріледі" деген сөздер "Аяқталған соңғы 3 қаржы жылындағы және Уәкілетті органға құжаттар ұсыну алдындағы тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілік. Тоқсан аяқталғаннан кейінгі айдың ішінде аяқталған тоқсанның алдындағы тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілік беріледі. Аяқталған 1995 және 1996 жылдардағы қаржылық есептілік бухгалтерлік баланстар (ЕҚЖЖ бойынша N 1 үлгі) және баланстарға қосымша (ЕҚЖЖ бойынша N 2 және N 3 үлгілер) түрінде беріледі" деген сөздермен ауыстырылсын; 2. Қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген сәттен бастап күшіне енеді. 3. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының Корпоративтік қаржы басқармасына және жетекшілік ететін атқарушы директорға жүктелсін. Төраға Комиссия мүшелері