Об утверждении дополнения в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 1998 года № 158 Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 05.09.1998 г. № 599. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 1 ноября 2010 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 г. № 88.
В целях регулирования порядка проведения валютных операций в Республике Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан Постановляет:
1. Утвердить дополнение в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 1997 года N 295 V970381_ , и ввести в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту (Сизова С.И.):
1) зарегистрировать настоящее постановление и дополнение в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) довести настоящее постановление и дополнение в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан до сведения Центрального филиала (г.Астана), Главного Алматинского филиала, областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Налибаева А.З.
Председатель
Дополнение
в Инструкцию "Об организации обменных операций
с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан"
В Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 1997 года N 295 v970381_ , внести следующее дополнение:
1. Пункт 5.1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Национальный Банк Республики Казахстан вправе установить предел отклонения курса покупки наличной иностранной валюты за наличные тенге от курса продажи наличной иностранной валюты за наличные тенге."
Председатель

Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа толықтыруды бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының Қаулысы 1998 жылғы 28 тамыздағы N 158 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 5 қыркүйек N 599 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу тәртібін реттеу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 25 шілдедегі N 295 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа толықтыру бекітілсін және ол Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Заң департаменті (Сизова С.И.):
а) осы қаулыны және Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа толықтыруды Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркесін;
б) осы қаулыны және Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа толықтыруды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің барлық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.З. Нәлібаевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі басқармасының
1998 жылғы 28 тамыз N 158
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа толықтыру
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 1997 жылғы 25 шілдедегі N 295 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа мынадай толықтыру енгізілсін:
1. 5.1.-тармақ мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі қолма-қол шетел валютасын қолма-қол теңгеге сатып алу бағамының қолма-қол шетел валютасын қолма-қол теңгеге сату бағамынан ауытқу шегін белгілеуге құқылы."
Ұлттық Банк
Төрағасы