Об утверждении ставок платежей за загрязнение окружающей среды по городу Алматы
Решение акима города Алматы от 18 марта 1998 года N 212. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 17 апреля 1998 года № 12. Утратило силу решением акима города Алматы от 25 февраля 1999 года N 196
Сноска. Утратило силу решением Акима города Алматы от 25.02.1999 № 196.
С целью обеспечения эффективного взимания платежей в Фонд охраны окружающей среды, в соответствие с п.2 ст.10 и п.3 ст.29 Закона РК "Об охране окружающей среды" от 15 июля 1997 года и на основании решения XVI сессии I созыва Алматинского городского Маслихата от 23.12.97 г., Аким города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платежей за загрязнение окружающей среды по городу Алматы на 1998 год (Приложение N 1).
2. Обязать природопользователей, зарегистрированных в г.Алматы, производить оплату за загрязнение окружающей среды, согласно п.1 ст.20 и п.1 ст.29 Закона РК "Об охране окружающей среды".
3. Городскому управлению экологии и природных ресурсов довести через средства массовой информации (официальный орган Акимата - газету "Вечерний Алматы"), до природопользователей ставки платежей за загрязнение окружающей среды на 1998 год.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя Акима г.Алматы Джанбурчина К-К.Е.
Аким города Алматы              В.Храпунов
Приложение 1
к решению Акима города
от 18 марта 1998 года № 212
Ставки платежей
за загрязнение окружающей природной среды
по городу Алматы на 1998 год
Показатели
Единица
измерения
Ставка
платежа
1
За выбросы от стационарных источников
тенге/усл.т.
349,00
2
За выбросы от передвижных источников, работающих на неэтилированном бензине
тенге/т
495,00
То же, работающих на сжиженном нефтяном газе
тенге/т
444,00
То же, работающих на дизельном топливе
тенге/т
783,00
То же, работающих на сжатом природном газе
тенге/1000 куб.м
300,00
3
За сброс загрязняющих веществ в водные источники
тенге/усл.т.
168,00
4
За размещение отходов потребления и производства:
І класса токсичности
тенге/т
13210,00
ІІ класса токсичности
тенге/т
6605,00
ІІІ класса токсичности
тенге/т
1651,00
ІV класса токсичности
тенге/т
826,00
V класса токсичности
тенге/т
413,00
5
За въезд в город иногороднего транспорта с двигателем на бензине
тг/машина
310,00
6
То же грузового и автобусного транспорта c двигателем на бензине
тг/машина
620,00
7
То же грузового и автобусного транспорта с двигателем на дизтопливе
тг/машина
745,00
8
То же тракторов
тг/машина
930,00
9
То же автомобилей на газе либо с катализаторами
тг/машина
125,00
10
За въезд в экологические зоны
тг/машина
100,00
11
За сверхнормативный несанкционированный забор и использование водных ресурсов
тг/куб.м
5,00
12
Компенсационная (восстановительная) стоимость за снос зеленых насаждений на территории города:
- отдельно стоящие деревья ценных пород
тг/шт
до 20792
- отдельно стоящие деревья
тг/шт
до 14776
- кустарники
тг/шт
до 775
- живые изгороди
тг/1п/м
до 593
- газоны
тг/1м2
до 218
- цветники
тг/1м2
до 593
Начальник управления
экологии и природных ресурсов                  К.Арынов

Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем ставкаларын бекіту туралы
Алматы қаласының Әкімінің 1998 жылғы 18 наурыздағы N 212 шешімі. Алматы қаласының Әділет басқармасымен 1998 жылғы 17 сәуірде N 12 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 1999 жылғы 25 ақпандағы N 196 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 25.02.1999 N 196 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 10 бабының 2 тармағына және 29 бабының 3 тармағына сәйкес Қоршаған ортаны қорғау қорына төлемдерді тиімді жинауды қамтамасыз ету мақсатында және Алматы қалалық мәслихатының 1 шақырылған XVI сессиясының шешімі негізінде, Алматы қаласының Әкімі шешім қабылдады:
1. Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін 1998 жылға арналған төлем ставкалары бекітілсін.
2. Алматы қаласында тіркелген табиғатты пайдаланушыларға қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемді Қазақстан Республикасының "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 20 бабының 1 тармағына және 29 бабының 1 тармағына сәйкес жүргізу міндеттелсін.
3. Қалалық экология және биоресурстар басқармасы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы (әкімнің ресми органы "Вечерний Алматы" газеті), табиғатты пайдаланушыларға қоршаған ортаны ластағаны үшін 1998 жылға арналған төлем ставкаларын жеткізсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Қ.Е. Жаңбыршинге жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі В. Храпунов
Алматы қаласының әкімінің
1998 жылғы 18.03. N 212
шешіміне N 1 қосымша
Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшін 1998 жылға арналған төлем ставкалары
-------------------------------------------------------------------
NN ! Көрсеткіштер !Өлшем !Төлем
! !бірлігі !ставкалары
-------------------------------------------------------------------
1. Стационарлық көздерден ластануы теңге/ш. 349,00
үшін
2. Неэтил бензинінде жұмыс істейтін теңге/т. 495,00
жылжымалы көздердің ластануы үшін
3. Бұл да, сұйық мұнай газбен жұмыс теңге/т. 444,00
істейтін
Бұл да, дизель жағармаймен жұмыс теңге/т. 783,00
істейтін
Бұл да, қысымды табиғи газбен
жұмыс істейтін теңге/1000
т.м. 300,00
3. Ластайтын заттардың су көздерін теңге/шартты
ластағаны үшін т. 168,00
4. Тұтыну және өндіріс қалдықтарын
орналастыру үшін
І сыныпты ластаушы теңге/т. 13210,00
ІІ сыныпты ластаушы теңге/т. 6605,00
ІІІ сыныпты ластаушы теңге/т. 1651,00
ІV сыныпты ластаушы теңге/т. 826,00
V сыныпты ластаушы теңге/т. 413,00
5. Жылжытқышы бензинді қаладан тыс
көліктің қалаға кіргенде тг/машина 310,00
6. Бұл да, жылжытқышы бензинді жүк тг/машина 620,00
және автобус көлігі
7. Бұл да, жылжытқышы жағармай жүк тг/машина 745,00
және автобус көлігі
8. Бұл да, тракторлар тг/машина 930,00
9. Бұл да газ немесе катализаторлы
автомобильдер тг/машина 125,00
10. Экологиялық аймаққа кіргенде тг/машина 100,00
11. Нормадан тыс санкцияланбаған
қоршау және су ресурстарын
пайдалану тг/машина 5,00
12. Қала аумағындағы жасыл көшеттерді
қиратқаны үшін өтемақы /орнын
толтыру/ құны:
- құнды жеке тұрған ағаш тг/дана 20792-ге дейін
- жеке тұрған ағаш тг/дана 14776-ға дейін
- бұтақшалар тг/дана 775-ке дейін
- жасыл өрнектер тг/1 к/м 593-ке дейін
- жайқалған желектер тг/1 ш.м. 218-ге дейін
- гүлзарлар тг/1 ш.м. 593-ке дейін
Экология және биоресурстар басқармасының бастығы Қ. Арынов