О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан, Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией о точке стыка линий разграничения сопредельных участков дна Каспийского моря
Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2003 года N 501
Ратифицировать Соглашение между Республикой Казахстан, Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией о точке стыка линий разграничения сопредельных участков дна Каспийского моря, совершенное в Алматы 14 мая 2003 года.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение
между Республикой Казахстан, Азербайджанской Республикой и
Российской Федерацией о точке стыка линий разграничения
сопредельных участков дна Каспийского моря
Республика Казахстан, Азербайджанская Республика и Российская Федерация, далее именуемые Сторонами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны, в соответствии с пунктом 5 статьи 1  Протокола  от 13 мая 2002 года к  Соглашению  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о разграничении дна северной части Каспийского моря в целях осуществления суверенных прав на недропользование от 6 июля 1998 года, пунктом 4 статьи 1 Соглашения между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией о разграничении сопредельных участков дна Каспийского моря от 23 сентября 2002 года и статьей 2  Протокола  от 27 февраля 2003 года к Соглашению между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой о разграничении дна Каспийского моря между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой от 29 ноября 2001 года, определили местоположение точки стыка линий разграничения сопредельных участков дна Каспийского моря с географическими координатами 42 о 33 ' ,6 северной широты и 49 o 53 ' ,3 восточной долготы.
Статья 2
Настоящее Соглашение временно применяется с момента подписания и вступает в силу с даты последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами соответствующих внутригосударственных процедур.
Совершено в городе Алматы "14" мая 2003 года в трех экземплярах, каждый на казахском, азербайджанском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий при толковании положений настоящего Соглашения Стороны будут использовать текст на русском языке.
За Республику Казахстан
За Азербайджанскую Республику
За Российскую Федерацию
Настоящим удостоверяю верность данной копии оригинала Соглашения между Республикой Казахстан, Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией о точке стыка линий разграничения сопредельных участков дна Каспийского моря от 14 мая 2003 года.
Начальник Отдела
Международно-правового департамента
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы, Әзiрбайжан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң шектес учаскелерiн межелеп бөлу сызықтарының түйiсу нүктесi туралы келiсiмдi бекiту туралы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 желтоқсандағы N 501 Заңы
Алматыда 2003 жылғы 14 мамырда жасалған Қазақстан Республикасы, Әзiрбайжан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң шектес учаскелерiн межелеп бөлу сызықтарының түйiсу нүктесi туралы келiсiм бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы, Әзiрбайжан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзi түбiнің шектес учаскелерiн межелеп бөлу сызықтарының түйiсу нүктесi туралы Келісім
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы, Әзiрбайжан Республикасы және Ресей Федерациясы, төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Тараптар, Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы жер қойнауын пайдалануға арналған егемендi құқықтарын жүзеге асыру мақсатында Каспий теңiзi солтүстiк бөлiгiнiң түбiн межелеп бөлу туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмге қатысты 2002 жылғы 13 мамырдағы Хаттаманың 1-бабының  5-тармағына, Әзiрбайжан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң шектес учаскелерiн межелеп бөлу туралы 2002 жылғы 23 қыркүйектегi келiсiмнiң 1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасында Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы 2001 жылғы 29 қарашадағы келiсiмге қатысты 2003 жылғы 27 ақпандағы Хаттаманың 2-бабына  сәйкес, 42 о 33',6 солтүстiк ендiк және 49 о 53',3 шығыс бойлық географиялық координаттары бар Каспий теңiзi түбiнiң шектес учаскелерiн межелеп бөлу сызықтарының түйiсу нүктесiнiң орналасу орнын белгiледi.
2-бап
Осы Келiсiм қол қойылған кезден бастап уақытша қолданылады және тиiстi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлаған күнiнен бастап күшiне енедi.
Алматы қаласында 2003 жылғы 14 мамырда әрқайсысы қазақ, әзiрбайжан және орыс тілдеріндe үш данадан жасалды және де барлық мәтiндердiң күшi бiрдей.
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiруде пiкiр алшақтығы туындаған жағдайда, Тараптар орыс тiлiндегi мәтiндi пайдаланатын болады.
Қазақстан Республикасы үшін
Әзірбайжан Республикасы үшін
Ресей Федерациясы үшін
Осымен 2003 жылғы 14 мамырда қол қойылған Қазақстан Республикасы, Әзiрбайжан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң шектес учаскелерiн межелеп бөлу сызықтарының түйiсу нүктесi туралы Келiсiмінің бұл көшiрмесiнiң дәлдiгiн куәландырамын.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
Халықаралық-құқық департаментiнiң
Бөлiм бастығы