О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам инвестиционных фондов
Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 года N 577
Статья 1.  Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский кодекс  Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 г. (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24 (приложение); 1995 г., N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст. 274; N 19, ст. 370; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 5, ст. 55; N 12, ст. 183, 184; N 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., N 2-3, ст. 23; N 5-6, ст. 50; N 11-12, ст. 178; N 17-18, ст. 224, 225; N 23, ст. 429; 1999 г., N 20, ст. 727, 731; N 23, ст. 916; 2000 г., N 18, ст. 336; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52; N 17-18; ст. 240; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 11, ст. 56, 57, 66; N 15, ст. 139; N 19-20, ст. 146; 2004 г., N 6, ст. 42; Закон  Республики Казахстан от 11 мая 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного управления", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 14 мая 2004 г. и "Казахстанская правда" 15 мая 2004 г.):
статью 209 дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7. Особенности правового режима общей долевой собственности на активы паевого инвестиционного фонда определяются законодательным актом Республики Казахстан об инвестиционных фондах.".
2. В Гражданский кодекс  Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 16-17, ст. 642; N 23, ст. 929; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; N 22, ст. 408; 2001 г., N 23, ст. 309; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 7; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 14, ст. 103; N 15, ст. 138, 139; 2004 г., N 3-4, ст. 16; N 5, ст. 25; N 6, ст. 42):
статью 893 изложить в следующей редакции:
"Статья 893. Доверительное управление активами
инвестиционных фондов
Особенности доверительного управления активами инвестиционных фондов осуществляются на условиях и в порядке, установленных законодательным актом Республики Казахстан об инвестиционных фондах.".
3. В Закон  Республики Казахстан от 30 марта 1995 г. "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 23; N 12, ст. 88; N 15-16, ст. 100; N 23, ст. 141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 184; N 11-12, ст. 262; N 19, ст. 370; 1997 г., N 13-14, ст. 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 11-12, ст. 176; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 10, ст. 123; 2003 г., N 15, ст. 138, 139):
подпункт е) статьи 15 изложить в следующей редакции:
"е) принятие решений о выдаче лицензий на проведение отдельных видов банковских операций, предусмотренных настоящим Законом, за исключением лицензий на организацию обменных операций с иностранной валютой, выдаваемых уполномоченным организациям, единственным видом деятельности которых является проведение обменных операций с наличной иностранной валютой;".

Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне инвестициялық қорлардың мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі N 577 Заңы
1-бап.  Қазақстан Республикасының мына заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1994 жылғы 27 желтоқсанда қабылдаған Қазақстан Республикасының  Азаматтық кодексiне  (Жалпы бөлiм) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжaт; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., N 2-3, 23-құжат; N 5-6, 50-құжат; N 11-12, 178-құжат; N 17-18, 224, 225-құжаттар; N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 20, 727, 731-құжаттар; N 23, 916-құжат; 2000 ж., N 18, 336-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 11, 56, 57, 66-құжаттар; N 15 139-құжат; N 19-20, 146-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; 2004 жылғы 14 мамырда "Егемен Қазақстан" және 2004 жылғы 15 мамырда "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне жергiлiктi мемлекеттiк басқару мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2004 жылғы 11 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
209-бап мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:
"7. Инвестициялық пай қорының активтерiне ортақ үлестiк меншiктiң құқықтық режимiнiң ерекшелiктерi Қазақстан Республикасының инвестициялық қорлар туралы заң актiсiмен айқындалады.".
2. 1999 жылғы 1 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Азаматтық кодексiне  (Ерекше бөлiм) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 7-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 14, 103-құжат; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 3-4, 16-құжат; N 5, 25-құжат; N 6, 42-құжат):
893-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"893-бап. Инвестициялық қорлардың активтерiн сенiмгерлiкпен
басқару
Инвестициялық қорлардың активтерiн сенiмгерлiкпен басқару ерекшелiктерi Қазақстан Республикасының инвестициялық қорлар туралы заң актiсiмен белгiленген шарттарда және тәртiппен жүзеге асырылады.".
3. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 23-құжат; N 12, 88-құжат; N 15-16, 100-құжат; N 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 11-12, 262-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 10, 123-құжат; 2003 ж., N 15, 138, 139-құжаттар):
15-баптың e) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"e) қызметiнiң бiрден-бiр түрi қолма-қол шетел валютасымен айырбас операцияларын жүргiзу болып табылатын уәкiлеттi ұйымдарға берiлетiн шетел валютасымен айырбас операцияларын ұйымдастыруға арналған лицензияларды қоспағанда, осы Заңда көзделген банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүргiзуге лицензиялар беру туралы шешiмдер қабылдау;".

4. В Закон  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93; N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13-14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52, 54; N 13-14, ст. 173, 176; N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 15, ст. 151; N 19-20, ст. 165; 2003 г., N 1-2, ст. 2; N 4, ст. 25; N 6, ст. 34; N 10, ст. 50, 51; N 11, ст. 69; N 14, ст. 107; N 15, ст. 124, 128, 139; 2004 г., N 2, ст. 9; N 5, ст. 27; Закон  Республики Казахстан от 6 мая 2004 г. "О внесении изменения в Закон Республики Казахстан "О лицензировании", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 12 мая 2004 г.):
1) в части третьей статьи 6 цифру "8)" заменить цифрой "5)";
2) в статье 11:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) деятельность по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат;";
подпункты 6)-8) исключить.
5. В Закон  Республики Казахстан от 31 августа 1995 г. "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 184; N 15, ст. 281; N 19, ст. 370; 1997 г., N 5, ст. 58; N 13-14, ст. 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 11-12, ст. 176; N 17-18, ст. 224; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 9, ст. 86; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 5, ст. 31; N 10, ст. 51; N 11, ст. 56, 67; N 15, ст. 138, 139):
1) подпункт б-1) пункта 4 статьи 30 изложить в следующей редакции:
"б-1) управление инвестиционным портфелем;";
2) в пункте 9 статьи 48-1 слова "Национальным Банком", "Национального Банка" заменить соответственно словами "уполномоченным органом", "уполномоченного органа";
3) пункт 2 статьи 74-1 изложить в следующей редакции:
"2. При формировании ликвидационной конкурсной массы в нее не включаются ценные бумаги, принадлежащие третьим лицам и вверенные банку-кастодиану для хранения и учета, а также пенсионные активы накопительных пенсионных фондов, активы инвестиционных фондов, вверенные банку для учета и хранения или размещенные в его финансовые инструменты. Пенсионные активы, активы инвестиционного фонда переводятся в другой банк по заявлению накопительного пенсионного фонда, акционерного инвестиционного фонда или управляющей компании паевого инвестиционного фонда.".

4. "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж, N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжаттар; N 23, 416-құжат; N 24, 452-құжат; 1999 ж., N 20, 721, 727-құжаттар; N 21, 787-құжат; N 22, 791-құжат; N 23, 931-құжат; N 24, 1066-құжат; 2000 ж., N 10, 248-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52, 54-құжаттар; N 13-14, 173, 176-құжаттар; N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 15, 151-құжат; N 19-20, 165-құжат; 2003 ж., N 1-2, 2-құжат; N 4, 25-құжат; N 6, 34-құжат; N 10, 50, 51-құжаттар; N 11, 69-құжат; N 14, 107-құжат; N 15, 124, 128, 139-құжаттар; 2004 ж., N 2, 9-құжат; N 5, 27-құжат; 2004 жылғы 12 мамырда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының заңына өзгерiс енгiзу туралы" 2004 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
1) 6-баптың үшiншi бөлiгiндегi "8)" деген цифр "5)" деген цифрмен ауыстырылсын;
2) 11-бапта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызмет;";
6) - 8) тармақшалар алып тасталсын.
5. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 15, 281-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 5, 58-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11 12, 176-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 9, 86-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 5, 31-құжат; N 10, 51-құжат; N 11, 56, 67-құжаттар; N 15, 138, 139-құжаттар):
1) 30-баптың 4-тармағының б-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"б-1) инвестициялық портфельдi басқару;";
2) 48-1-баптың 9-тармағындағы "Ұлттық Банк", "Ұлттық Банктiң" деген сөздер тиiсiнше "уәкiлеттi орган", "уәкiлеттi органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 74-1-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Тарату массасын, конкурстық массаны қалыптастыру кезiнде оған үшiншi тұлғаларға тиесiлi және сақтау мен есепке алу үшiн кастодиан-банкке сенiп тапсырылған бағалы қағаздар, сондай-ақ есепке алу және сақтау үшiн банкке сенiп тапсырылған немесе оның қаржы құралдарына орналастырылған жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерi, инвестициялық қорлардың активтерi енгiзiлмейдi. Зейнетақы активтерi, инвестициялық қордың активтерi жинақтаушы зейнетақы қорының, акционерлiк инвестициялық қордың немесе инвестициялық пай қорын басқарушы компанияның өтiнiшi бойынша басқа банкке аударылады.".

6. В Закон  Республики Казахстан от 2 июля 2003 г. "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 14, ст. 119):
1) подпункт 24) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"24) инвестиционный портфель - находящаяся в собственности или управлении субъекта рынка ценных бумаг совокупность различных видов финансовых инструментов либо имущества инвестиционного фонда в соответствии с требованиями, установленными законодательством Республики Казахстана об инвестиционных фондах;";
2) подпункт 30) статьи 1 дополнить словами "и иную деятельность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан";
3) в подпункте 5) пункта 2 статьи 3 слова "выпуска и обращения" заменить словами "выпуска, обращения и погашения";
4) в пункте 3 статьи 6 слова "и допущенных к обращению на территории Республики Казахстан" исключить;
5) статью 8 дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Условия и порядок государственной регистрации выпуска паев паевых инвестиционных фондов определяются отдельным законодательным актом Республики Казахстан.";
6) в пункте 1 статьи 10 слова "недостоверных сведений, содержащихся в представленных документах" заменить словами "их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан";
7) в статье 11:
в подпункте 3) пункта 2 слова "и категории" исключить;
в пункте 5 слова "одной категории" заменить словами "одного вида";
8) пункт 1 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"1. Эмитент вправе осуществлять последующий выпуск облигаций при обращении ранее выпущенных им облигаций на вторичном рынке ценных бумаг, если на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций у него отсутствуют случаи несвоевременного исполнения или неисполнения обязательств по выплате вознаграждения или погашению ранее выпущенных облигаций, и при условии соблюдения им одного из следующих требований:
1) на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций эмитент имеет минимальный требуемый рейтинг одного из рейтинговых агентств в соответствии с требованиями, установленными нормативным правовым актом уполномоченного органа;
2) по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций, величина левереджа эмитента не превышает двух и не будет превышать указанную величину в результате размещения всех облигаций нового выпуска;

6. "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 14, 119-құжат):
1) 1-баптың 24) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"24) инвестициялық портфель - бағалы қағаздар рыногы субъектiсiнiң меншiгiндегi немесе басқаруындағы әр түрлi қаржы құралдарының жиынтығы не инвестициялық қорлар туралы Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген талаптарға сәйкес инвестициялық қордың мүлкi;";
2) 1-баптың 30) тармақшасындағы "оларды сақтауды" деген сөздерден кейiн "және Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес өзге қызметтi" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 3-баптың 2-тармағының 5) тармақшасындағы "шығарылу мен айналысқа түсу және олардың мемлекеттiк тiркелу" деген сөздер "шығарылуы, айналысқа түсуi мен өтелуi және олардың мемлекеттiк тiркелуi" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 6-баптың 3-тармағындағы "Қазақстан Республикасының аумағында тiркелген және айналысқа жiберiлген" деген сөздер "Тiркелген" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) 8-бап мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Инвестициялық пай қорларының пайларын шығаруды мемлекеттiк тiркеудiң шарттары мен тәртiбi Қазақстан Республикасының жеке заң актiсiмен айқындалады.";
6) 10-баптың 1-тармағындағы "табыс етiлген құжаттарда дәйектемесiз мәлiметтер бар екендiгi" деген сөздер "олардың Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген талаптарға сәйкес келмейтiндiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 11-бапта:
2-тармақтың 3) тармақшасындағы "мен санаттары" деген сөздер алып тасталсын;
5-тармақтағы "бip санаттағы" деген сөздер "бiр түрдегi" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 15-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Егер облигациялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшiн құжаттарды уәкiлеттi органға табыс ету күнi эмитентте сыйақы төлеу немесе бұрын шығарылған облигацияларды өтеу жөнiндегi мiндеттемелерiн уақтылы орындамаған немесе орындамаған жағдайлар болмаса, өзi бұрын шығарған облигациялар бағалы қағаздардың қайталама рыногында айналыста болған кезде және ол төмендегi талаптардың бiрiн сақтаған жағдайда:
1) облигациялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшiн құжаттарды уәкiлеттi органға табыс ету күнi эмитентте уәкiлеттi органның нормативтiк құқықтық актiсiнде белгiленген талаптарға сәйкес рейтинг агенттiктерiнiң бiреуi талап ететiн ең төменгi рейтингi болса;
2) облигациялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшiн құжаттарды уәкiлеттi органға табыс ету алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша эмитенттiң левередж шамасы екеуден аспаса және жаңа шығарылымның барлық облигацияларын орналастыру нәтижесiнде көрсетiлген шамадан аспайтын болса;

3) вновь выпускаемые облигации являются ипотечными облигациями.";
9) в пункте 1 статьи 16 слова "и соответствующий требованиям подпунктов 1)-3) пункта 1 статьи 15 настоящего Закона" исключить;
10) в части второй пункта 3 статьи 24 слова "представления недостоверных сведений об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг" заменить словами "их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан";
11) в пункте 2 статьи 31 слова "эмиссионным ценным бумагам" заменить словом "облигациям";
12) в статье 69:
в пункте 1 слова "инвестиционного фонда или инвестиционному управлению пенсионными активами" исключить;
пункт 2 исключить;
13) статью 71 исключить;
14) пункт 5 статьи 73 исключить.
7. В Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2003 г. "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 15, ст. 132):
1) подпункт 6) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"6) финансовые услуги - деятельность участников страхового рынка, рынка ценных бумаг, накопительных пенсионных фондов, а также банковская деятельность, осуществляемые на основании лицензий, полученных в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
2) подпункт 14) статьи 12 изложить в следующей редакции:
"14) осуществляет регулирование и контроль функционирования инвестиционных фондов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

3) жаңадан шығарылған облигациялар ипотекалық облигациялар болса, эмитент облигациялардың одан кейiнгi шығарылымын жүзеге асыруға құқылы.";
9) 16-баптың 1-тармағындағы "және осы Заңның 15-бабы 1-тармағы 1)-3) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетiн" деген сөздер алып тасталсын;
10) 24-баптың 3-тармағының екiншi бөлiгiндегi "эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы дәйектемесiз мәлiметтердi табыс ету" деген сөздер "олардың Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес келмеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 31-баптың 2-тармағындағы "Эмиссиялық бағалы қағаздар" деген сөздер "Облигациялар" деген сөзбен ауыстырылсын;
12) 69-бапта:
1-тармақтағы "Инвестициялық қордың инвестициялық портфелiн басқару немесе зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару" деген сөздер "Инвестициялық портфельдi басқару" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ алып тасталсын;
13) 71-бап алып тасталсын;
14) 73-баптың 5-тармағы алып тасталсын.
7. "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 15, 132-құжат):
1) 1-баптың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) қаржылық қызметтер - Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес алынған лицензиялар негiзiнде жүзеге асырылатын сақтандыру рыногына, бағалы қағаздар рыногына, жинақтаушы зейнетақы қорларына қатысушылардың қызметi, сондай-ақ банк қызметi;";
2) 12-баптың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"14) инвестициялық қорлардың жұмыс iстеуiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес реттеу мен бақылауды жүзеге асырады;".
2-бап.  Осы заң ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті