О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам воинской службы
Закон Республики Казахстан от 22 мая 2007 года N 255.
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Уголовный кодекс Республики Казахстан от 16 июля 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 15-16, ст. 211; 1998 г., N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 225; 1999 г., N 20, ст. 721; N 21, ст. 774; 2000 г, N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53, 54; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 10, ст. 106; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 15, ст. 137; N 18, ст. 142; 2004 г., N 5, ст. 22; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139; 2005 г., N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 21-22, ст. 87; 2006 г., N 2, ст. 19; N 3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45; N 12, ст. 72; N 15, ст. 92; 2007 г., N 1, ст. 2; N 4, ст. 33; N 5-6, ст. 40):
по всему тексту слова "военной службе", "военную службу", "военной службы" заменить соответственно словами "воинской службе", "воинскую службу", "воинской службы".
2. В Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 23, ст. 335; 1998 г., N 23, ст. 416; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53; N 15-16, ст. 239; N 17-18, ст. 245; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 18, ст. 142; 2004 г., N 5, ст. 22; N 23, ст. 139; N 24, ст. 153, 154, 156; 2005 г., N 13, ст. 53; N 21-22, ст. 87; N 24, ст. 123; 2006 г., N 2, ст. 19; N 5-6, ст. 31; N 12, ст. 72; 2007 г., N 1, ст. 2; N 5-6, ст. 40):
по всему тексту слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
3. В Уголовно-исполнительный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 24, ст. 337; 2000 г., N 6, ст. 141; N 8, ст. 189; N 18, ст. 339; 2001 г., N 8, ст. 53; N 17-18, ст. 245; N 24, ст. 338; 2002 г., N 23-24, ст. 192; 2004 г., N 5, ст. 22; N 23, ст. 139, 142; N 24, ст. 154; 2005 г., N 13, ст. 53; 2006 г., N 11, ст. 55; 2007 г., N 2, ст. 18; N 5-6, ст. 40):
1) по всему тексту:
слова "военную службу", "военной службе", "военной службы" заменить соответственно словами "воинскую службу", "воинской службе", "воинской службы";
слова "военный комиссариат" заменить словами "местный орган военного управления";

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әскери қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 22 мамырдағы N 255 Заңы
1-бап . Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1997 жылғы 16 шiлдедегі Қазақстан Республикасының  Қылмыстық кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; 1998 ж., N 16, 219-құжат; N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 20, 721-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53, 54-құжаттар; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 10, 106-құжат; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 15, 137-құжат; N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 21-22, 87-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 72-құжат; N 15, 92-құжат; 2007 ж., N 1, 2-құжат; N 4, 33-құжат; N 5-6, 40-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
2. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу  кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 23, 335-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 23, 139-құжат; N 24, 153, 154, 156-құжаттар; 2005 ж., N 13, 53-құжат; N 21-22, 87-құжат; N 24, 123-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 12, 72-құжат; 2007 ж., N 1, 2-құжат; N 5-6, 40-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
3. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару  кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 24, 337-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; N 8, 189-құжат; N 18, 339-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 23-24, 192-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 23, 139, 142-құжаттар; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; 2006 ж., N 11, 55-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 5-6, 40-құжат):
1) бүкіл мәтін бойынша:
орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
"әскери комиссариатқа" деген сөздер "жергілікті әскери басқару органына" деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в статье 145 слова "прапорщики, мичманы," исключить;
3) в пункте 3 статьи 148:
слово "пользуются" заменить словом "пользуется";
слова "и военный комендант" исключить.
4. В Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 18, ст. 644; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; 2001 г., N 8, ст. 52; N 15-16, ст. 239; N 21-22, ст. 281; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 10, ст. 49; N 14, ст. 109; N 15, ст. 138; 2004 г., N 5, ст. 25; N 17, ст. 97; N 23, ст. 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 13, ст. 53; N 24, ст. 123; 2006 г., N 2, ст. 19; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 12, ст. 72; N 13, ст. 86; 2007 г., N 3, ст. 20; N 4, ст. 28):
в подпункте 1) статьи 243 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
5. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 17-18, ст. 72; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5; N 2, ст. 19, 20; N 3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 12, ст. 72, 77; N 13, ст. 85, 86; N 15, ст. 92, 95; N 16, ст. 98, 102; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 4; N 2, ст. 16, 18; N 3, ст. 20, 23; N 4, ст. 28, 33; N 5-6, ст. 40):
1) по всему тексту:
слова "военную службу", "военной службы", "военной службе" заменить соответственно словами "воинскую службу", "воинской службы", "воинской службе";
слова "военный комиссариат", "военного комиссариата" заменить соответственно словами "местный орган военного управления", "местного органа военного управления";
2) в статье 511 слова "военных комиссариатов" заменить словами "местных органов военного управления";
3) в подпункте 1) части второй статьи 556 слова "районные (городские) военные комиссары" заменить словами "начальники местных органов военного управления".

2) 145-баптағы "прапорщиктер, мичмандар," деген сөздер алып тасталсын;
3) 148-баптың 3-тармағында:
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтінде "пайдаланады" деген сөз өзгермейді;
"мен әскери коменданты" деген сөздер алып тасталсын.
4. 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу  кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 21-22, 281-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 10, 49-құжат; N 14, 109-құжат; N 15, 138-құжат; 2004 ж., N 5, 25-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 140-құжат; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 13, 53-құжат; N 24, 123-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72-құжат; N 13, 86-құжат; 2007 ж., N 3, 20-құжат; N 4, 28-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
5. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы  кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20, 23-құжаттар; N 4, 28, 33-құжаттар; N 5-6, 40-құжат):
1) бүкіл мәтін бойынша:
орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
"әскери комиссариатқа", "әскери комиссариаттың" деген сөздер тиісінше "жергілікті әскери басқару органына", "жергілікті әскери басқару органының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 511-баптағы "әскери комиссариаттардың" деген сөздер "жергілікті әскери басқару органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 556-баптың екінші бөлігінің 1) тармақшасындағы "аудандық (қалалық) әскери комиссарлар" деген сөздер "жергілікті әскери басқару органдарының бастықтары" деген сөздермен ауыстырылсын.

6. В Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. " О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст. 171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133, 139; N 21-22, ст. 160; N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30; N 14, ст. 82; N 20, ст. 116; N 23, ст. 140, 142; N 24, ст. 153; 2005 г., N 7-8, ст. 23; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 4, 5; N 3, ст. 22; N 4, ст. 24; N 8, ст. 45, 46; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 12, ст. 77, 79; N 13, ст. 85; N 16, ст. 97, 98, 103; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 4; N 2, ст. 16, 18; N 3, ст. 20; N 4, ст. 33; N 5-6, ст. 37, 40):
в подпункте 4) пункта 1 статьи 316 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
7. В Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 7-8, ст. 40; N 15, ст. 139; 2004 г., N 18, ст. 106; 2005 г., N 11, ст. 43; N 21-22, ст. 86; 2006 г., N 3, ст. 22; N 11, ст. 55; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 3; N 2, ст. 14, 18; N 3, ст. 20; N 4, ст. 33):
в пункте 3 статьи 516 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
8. В Закон Республики Казахстан от 20 декабря 1991 г. " О гражданстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1991 г., N 52, ст. 636; 1995 г., N 19, ст. 117; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 10, ст. 101; 2004 г., N 19, ст. 115; N 23, ст. 142):
в части второй статьи 16 слова "действительной военной службе" заменить словами "воинской службе".
9. В Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 г. " О социальной защите граждан , пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 23, ст. 560; 1994 г., N 8, ст. 140; N 20, ст. 252; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; N 22, ст. 334; 1998 г., N 24, ст. 432; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23,ст. 923):
в статье 15 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
10. В Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 г. " О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 32; N 18, ст. 429; 1995 г., N 20, ст. 120; N 22, ст. 133; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 920; 2001 г., N 20, ст. 257; 2003 г., N 15, ст. 135; 2004 г., N 23, ст. 142):

6. 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  кодексіне  (Салық кодексіне) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 14, 82-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 4, 5-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45, 46-құжаттар; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 77, 79-құжаттар; N 13, 85-құжат; N 16, 97, 98, 103-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20-құжат; N 4, 33-құжат; N 5-6, 37, 40-құжаттар):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
7. 2003 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының  Кеден кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 ж., N 11, 43-құжат; N 21-22, 86-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 3-құжат; N 2, 14, 18-құжаттар; N 3, 20-құжат; N 4, 33-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
8. "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1991 ж., N 52, 636-құжат; 1995 ж., N 19, 117-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 10, 101-құжат; 2004 ж., N 19, 115-құжат; N 23, 142-құжат):
16-баптың екінші бөлігіндегі "Міндеттi әскери қызмет" деген сөздер "Әскери қызмет" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 23, 560-құжат; 1994 ж., N 8, 140-құжат; N 20, 252-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; N 22, 334-құжат; 1998 ж., N 24, 432-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 923-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
10. "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі және оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1993 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 2, 32-құжат; N 18, 429-құжат; 1995 ж., N 20, 120-құжат; N 22, 133-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 920-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2003 ж., N 15, 135-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):

1) по всему тексту слова "военная служба", "военной службе", "военную службу", "военной службы", "военной службой" заменить соответственно словами "воинская служба", "воинской службе", "воинскую службу", "воинской службы", "воинской службой";
2) части первую и вторую статьи 1 изложить в следующей редакции:
"Военнослужащими являются граждане Республики Казахстан, состоящие на воинской службе в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан.
К ним относятся военнослужащие, проходящие воинскую службу по призыву или по контракту, а также военнообязанные на период призыва на воинские сборы.";
3) в части четвертой статьи 8 слова "офицеров, прапорщиков, мичманов" заменить словами "военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы и курсантов военных учебных заведений)";
4) в статье 17:
в части первой слова "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" заменить словами "О воинской обязанности и воинской службе";
в абзаце втором части пятой слова "офицерам, прапорщикам, мичманам, военнослужащим-женщинам, военнослужащим, проходящим ее по контракту" заменить словами "военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы и курсантов военных учебных заведений)".
11. В Закон Республики Казахстан от 14 апреля 1993 г. " О реабилитации жертв массовых политических репрессий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 10, ст. 242; 1994 г., N 8, ст. 140; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; N 11-18, ст. 220; N 22, ст. 334; 1998 г., N 24, ст. 432; 1999 г., N 8, ст. 247; 2001 г., N 2, ст. 14):
в подпункте в) части второй статьи 2 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
12. В Закон Республики Казахстан от 28 апреля 1995 г. " О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 45; N 14, ст. 98; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст.1 84; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 925; 2004 г., N 23, ст. 142):
по всему тексту слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
13. В Закон Республики Казахстан от 3 октября 1995 г. " О Службе охраны Президента Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 19, ст. 118; N 23, ст. 142; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 108; N 12, ст. 184, 190; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 13-14, ст. 144; 2004 г., N 23, ст. 142):

1) орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 1-баптың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет атқаратын Қазақстан Республикасының азаматтары әскери қызметшілер болып табылады.
Оларға шақыру немесе келiсiмшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілер, сондай-ақ әскери жиындарға шақыру кезеңіндегі әскери міндеттілер жатады.";
3) 8-баптың төртінші бөлігіндегі "Офицерлердiң, прапорщиктердiң, мичмандардың" деген сөздер "Әскери қызметшілердің (мерзімді қызметтің әскери қызметшілері мен әскери оқу орындарының курсанттарынан басқа)" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 17-бапта:
бірінші бөліктегі "Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" деген сөздер "Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші бөліктің екінші абзацындағы "офицерлерге, прапорщиктерге, мичмандарға, әскери қызметшi әйелдерге, шарт бойынша қызметтен өтушi әскери қызметшiлерге" деген сөздер "әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтің әскери қызметшілері мен әскери оқу орындарының курсанттарынан басқа)" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 10, 242-құжат; 1994 ж., N 8, 140-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; N 17-18, 220-құжат; N 22, 334-құжат; 1998 ж., N 24, 432-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; 2001 ж., N 2, 14-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
12. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 6, 45-құжат; N 14, 98-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 23, 925-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
13. "Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі туралы" 1995 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 19, 118-құжат; N 23, 142-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184, 190-құжаттар; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 13-14, 144-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):

1) по всему тексту слова "военной службы", "военной службе", "военную службу" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинской службе", "воинскую службу";
2) в статье 15:
в части второй слово "прапорщики," исключить;
в части третьей слова "и условия прохождения" заменить словами "прохождения воинской";
в части четвертой слова "действительной военной службе" заменить словами "воинской службе";
3) статью 20 изложить в следующей редакции:
"Статья 20. Ответственность военнослужащих
Службы охраны Президента Республики Казахстан
Военнослужащие Службы охраны Президента Республики Казахстан за совершение преступлений и иных правонарушений несут ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан.
Порядок привлечения военнослужащих Службы охраны Президента Республики Казахстан к ответственности за нарушения воинской дисциплины устанавливается воинскими уставами.".
14. В Закон Республики Казахстан от 5 декабря 1995 г. " О Республиканской гвардии " (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 139; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184, 190; 1998 г., N 11-12, ст. 174; N 24, ст. 436; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 15, ст. 147; 2004 г., N 1, ст. 2; N 23, ст. 142):
1) по всему тексту слова "военной службы", "военную службу" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинскую службу";
2) в пункте 2 статьи 8 слово "прапорщиков," исключить.
15. В Закон Республики Казахстан от 12 декабря 1995 г. " О государственных наградах " (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 143; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 366; 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 782; 2001 г., N 10, ст. 121; 2002 г., N 15, ст. 147; 2003 г., N 15, ст. 131):
1) в статье 12 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе";
2) в абзаце третьем части первой статьи 13 слово "военной" заменить словом "воинской";
3) в части пятой статьи 14 слова ", прапорщики и мичманы" исключить.
16. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. " Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 108; N 12, ст. 184; 1998 г., N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 6, ст. 72; N 17, ст. 155; 2004 г., N 23, ст. 142):

1) орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 15-бапта:
екінші бөліктегі "прапорщиктер," деген сөз алып тасталсын;
үшінші бөліктегі "қызмет өткерудiң тәртiбi мен шарттарын" деген сөздер "әскери қызмет өткерудiң тәртiбiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші бөліктегі "мiндеттi әскери қызметiнде" деген сөздер "әскери қызметiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 20-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"20-бап. Қазақстан Республикасы Президентінiң Күзет
қызметi әскери қызметшiлерiнiң жауапкершiлiгi
Қазақстан Республикасы Президентiнің Күзет қызметiнің әскери қызметшiлерi қылмыстар және өзге де құқық бұзушылықтар жасағаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауаптылықта болады.
Қазақстан Республикасы Президентiнің Күзет қызметiнің әскери қызметшiлерiн әскери тәртіпті бұзғаны үшін жауаптылыққа тарту тәртібі әскери жарғылармен белгіленеді.".
14. "Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы туралы" 1995 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 22, 139-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184, 190-құжаттар; 1998 ж., N 11-12, 174-құжат; N 24, 436-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2004 ж., N 1, 2-құжат; N 23, 142-құжат):
1) орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 8-баптың 2-тармағындағы "прапорщиктерді," деген сөз алып тасталсын.
15. "Мемлекеттік наградалар туралы" 1995 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 143-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 18, 366-құжат; 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 782-құжат; 2001 ж., N 10, 121-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2003 ж., N 15, 131-құжат):
1) орыс тіліндегі мәтінге 12-бапқа қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) орыс тіліндегі мәтінге 13-баптың бірінші бөлігінің үшінші абзацына қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
3) 14-баптың бесінші бөлігіндегі ", прапорщиктер және мичмандар" деген сөздер алып тасталсын.
16. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233-құжат; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 6, 72-құжат; N 17, 155-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):

1) в статье 17:
в пункте 4 слова ", прапорщики, мичманы" исключить;
в пункте 5 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы";
2) пункт 7 статьи 18 изложить в следующей редакции:
"7. Военнослужащие органов национальной безопасности за совершение преступлений и иных правонарушений несут ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан.
Порядок привлечения военнослужащих органов национальной безопасности к ответственности за нарушения воинской дисциплины устанавливается воинскими уставами.";
3) в пункте 2 статьи 20 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
17. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. " Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1998 г., N 17-18, ст. 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233, 247; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 13-14, ст. 174; N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; N 23, ст. 309; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 12, ст. 82; 2004 г., N 23, ст. 142; N 24, ст. 154, 155; 2006 г., N 1, ст. 5; N 3, ст. 22; 2007 г., N 2, ст. 18; N 3, ст. 20):
1) в подпункте 7) пункта 1 статьи 11 слова "военным комендантам", "военным комиссарам" заменить соответственно словами "начальникам отрядов военной полиции", "начальникам местных органов военного управления";
2) в статье 17:
в пункте 1:
в абзаце первом цифру "1." исключить;
в подпунктах 1), 2) и 3) слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
18. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. " О Прокуратуре " (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; 1998 г., N 15, ст. 208; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 774; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 15, ст. 139; 2004 г., N 23, ст. 142):
1) в пункте 7 статьи 48 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе";
2) в абзаце двенадцатом пункта 1 статьи 49 слова ", младший лейтенант, старший прапорщик, прапорщик" исключить.
19. В Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 г. " О пожарной безопасности " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 368; 1998 г., N 23, ст. 416; 1999 г., N 20, ст. 728; N 23, ст. 931; 2000 г., N 6, ст. 142; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 14, ст. 112; N 24, ст. 177; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 3, ст. 22; N 24, ст. 148; 2007 г., N 2, ст. 18):
в части третьей статьи 10-2 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".

1) 17-бапта:
4-тармақтағы ", прапорщиктері, мичмандары" деген сөздер алып тасталсын;
орыс тіліндегі мәтінге 5-тармаққа қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 18-баптың 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ұлттық қауіпсіздік органдарының әскери қызметшiлерi қылмыстар және өзге де құқық бұзушылықтар жасағаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауаптылықта болады.
Ұлттық қауіпсіздік органдарының әскери қызметшiлерiн әскери тәртіпті бұзғаны үшін жауаптылыққа тарту тәртібі әскери жарғылармен белгіленеді.";
3) орыс тіліндегі мәтінге 20-баптың 2-тармағына қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
17. "Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 13-14, 174-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; N 23, 309-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 12, 82-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат):
1) 11-баптың 1-тармағының 7) тармақшасындағы "әскери коменданттарға", "әскери комиссарларға" деген сөздер тиісінше "әскери полиция жасақтарының бастықтарына", "жергілікті әскери басқару органдарының бастықтарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 17-бапта:
1-тармақта:
бірінші абзацтағы "1." деген цифр алып тасталсын;
орыс тіліндегі мәтінге 1), 2) және 3) тармақшаларға қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
18. "Прокуратура туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 15, 208-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) орыс тіліндегі мәтінге 48-баптың 7-тармағына қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 49-баптың 1-тармағының он екінші абзацындағы ", кіші лейтенант, аға прапорщик, прапорщик" деген сөздер алып тасталсын.
19. "Өрт қауіпсіздігі туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 18, 368-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 20, 728-құжат; N 23, 931-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 14, 112-құжат; N 24, 177-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.

20. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 г. " О жилищных отношениях " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 8, ст. 84; 1999 г., N 13, ст. 431; N 23, ст. 921; 2001 г., N 15-16, ст. 228; 2002 г., N 6, ст. 71; 2003 г., N 11, ст. 67; 2004 г., N 14, ст. 82; N 17, ст. 101; N 23, ст. 142; 2006 г., N 16, ст. 103):
1) по всему тексту слова "военную службу", "военной службы", "военной службе" заменить соответственно словами "воинскую службу", "воинской службы", "воинской службе";
2) абзац двадцать девятый статьи 2 изложить в следующей редакции:
"военнослужащие - граждане Республики Казахстан, состоящие на воинской службе в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях;".
21. В Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 г. " О гражданской обороне " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 9, ст. 93; 1998 г., N 23, ст. 416; 1999 г., N 4, ст. 101; 2000 г., N 6, ст. 142; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 1, ст. 5; N 16, ст. 104):
в статье 29-1:
в пункте 1 слова "состоят на действительной воинской службе," исключить;
в пункте 2:
в части первой слова "форменную военную одежду" заменить словами "военную форму одежды";
в части второй слова "форменной военной" заменить словами "отдельных предметов военной формы одежды и знаков различия, а также форменной".
22. В Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 г. " О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 11, ст. 154; 1999 г., N 8, ст. 239; N 23, ст. 925; 2002 г., N 6, ст. 71; 2003 г., N 1-2, ст. 13; 2004 г., N 23, ст. 142; N 24, ст. 157; 2005 г., N 23, ст. 98; 2006 г., N 12, ст. 69):
в подпункте 3) статьи 11 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
23. В Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 г. " О мобилизационной подготовке и мобилизации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 11, ст. 155; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 16, ст. 104):
в подпункте 2) пункта 2 статьи 11 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
24. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. " О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 437; 1999 г., N 8, ст. 237; N 23, ст. 925; 2001 г., N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; 2002 г., N 1, ст. 1; N 23-24, ст. 198; 2003 г., N 1-2, ст. 9; N 11, ст. 56; N 15, ст. 139; N 21-22, ст. 160; 2004 г., N 11-12, ст. 66; N 23, ст. 140, 142; 2005 г., N 7-8, ст. 19; N 11, ст. 39; N 14, ст. 55, 58; N 23, ст. 104; 2006 г., N 3, ст. 22; N 8, ст. 45; N 12, ст. 69; N 23, ст. 141; 2007 г., N 2, ст. 18; N 3, ст. 20; N 4, ст. 28, 30):

20. "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 8, 84-құжат; 1999 ж., N 13, 431-құжат; N 23, 921-құжат; 2001 ж., N 15-16, 228-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2003 ж., N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 14, 82-құжат; N 17, 101-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 16, 103-құжат):
1) орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 2-баптың жиырма тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"әскери қызметшілер - Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда әскери қызметте тұрған Қазақстан Республикасының азаматтары;".
21. "Азаматтық қорғаныс туралы" 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 9, 93-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 4, 101-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 16, 104-құжат):
29-1-бапта:
1-тармақтағы "міндетті әскери қызметте болады," деген сөздер алып тасталсын;
2-тармақта:
бірінші бөлігіндегі "нысанды әскери киім" деген сөздер "әскери нысанды киім" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлігіндегі "нысанды әскери" деген сөздер "әскери киім нысаны мен айырым белгілерінің жекелеген заттарын, сондай-ақ нысанды" деген сөздермен ауыстырылсын.
22. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 11, 154-құжат; 1999 ж., N 8, 239-құжат; N 23, 925-құжат; 2002 ж., N 6, 71-құжат; 2003 ж., N 1-2, 13-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 157-құжат; 2005 ж., N 23, 98-құжат; 2006 ж., N 12, 69-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
23. "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 11, 155-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 16, 104-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
24. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N 23-24, 198-құжат; 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат, N 11, 39-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 69-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат; N 4, 28, 30-құжаттар):

1) по всему тексту слова "военная служба", "военной службы", "военной службе", "военную службу" заменить соответственно словами "воинская служба", "воинской службы", "воинской службе", "воинскую службу";
2) подпункт 13) пункта 1 статьи 11 после слов "прапорщиков, мичманов" дополнить словами ", военнослужащих, проходящих службу по контракту,".
25. В Закон Республики Казахстан от 5 декабря 1997 г. " Об адвокатской деятельности " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 22, ст. 328; 2001 г., N 15-16, ст. 236; 2003 г., N 11, ст. 65; 2004 г., N 23, ст. 142; 2007 г., N 2, ст. 18):
в части первой статьи 11 слова "действительной военной службе" заменить словами "воинской службе".
26. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 1998 г. " Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 13, ст. 195; N 24, ст. 436; 1999 г., N 23, ст. 922; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 10, ст. 49; N 11, ст. 67; 2004 г., N 24, ст. 153; 2006 г., N 11, ст. 55; 2007 г., N 4, ст. 28; N 5-6, ст. 40):
в подпункте 7) статьи 16, подпункте 2) статьи 17 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
27. В Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 г. " Об образовании " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 429; N 23, ст. 927; 2001 г., N 13-14, ст. 173; N 24, ст. 338; 2004 г., N 18, ст. 111; N 23, ст. 142; 2006 г., N 1, ст. 5; N 3, ст. 22; N 12, ст. 71; N 15, ст. 92; 2007 г., N 2, ст. 18):
в подпункте 3) пункта 4 статьи 36 слова "срочную военную службу" заменить словами "воинскую службу".
28. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 г. " О физической культуре и спорте " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 24, ст. 1065; 2003 г., N 15, ст. 129; 2004 г., N 23, ст. 142; 2006 г., N 3, ст. 22; N 13, ст. 86; 2007 г., N 2, ст. 18):
в пункте 4 статьи 13 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу".
29. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 г. " О местном государственном управлении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 3, ст. 17; N 9, ст. 86; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 103; 2004 г., N 10, ст. 56; N 17, ст. 97; N 23, ст. 142; N 24, ст. 144; 2005 г., N 7-8, ст. 23; 2006 г., N 1, ст. 5; N 13, ст. 86, 87; N 15, ст. 92, 95; N 16, ст. 99; N 18, ст. 113; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 4; N 2, ст. 14):
по всему тексту:
слова "военной службы", "военную службу" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинскую службу";
слово "всеобщей" исключить.

1) орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 11-баптың 1-тармағының 13) тармақшасындағы ", прапорщиктер, мичмандар" деген сөздерден кейін ", келісімшарт бойынша қызмет өткеретін әскери қызметшiлер" деген сөздермен толықтырылсын.
25. "Адвокаттық қызмет туралы" 1997 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 22, 328-құжат; 2001 ж., N 15-16, 236-құжат; 2003 ж., N 11, 65-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
11-баптың бірінші бөлігіндегі "міндетті мерзімді әскери қызметте" деген сөздер "мерзімді әскери қызметте" деген сөздермен ауыстырылсын.
26. "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 13, 195-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 23, 922-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 10, 49-құжат; N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 24, 153-құжат; 2006 ж., N 11, 55-құжат; 2007 ж., N 4, 28-құжат; N 5-6, 40-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
27. "Білім туралы" 1999 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 13, 429-құжат; N 23, 927-құжат; 2001 ж., N 13-14, 173-құжат; N 24, 338-құжат; 2004 ж., N 18, 111-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 12, 71-құжат; N 15, 92-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
36-баптың 4-тармағының 3) тармақшасындағы "мерзімді әскери қызметке" деген сөздер "әскери қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын.
28. "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1065-құжат; 2003 ж., N 15, 129-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 13, 86-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
29. "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 3, 17-құжат; N 9, 86-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 103-құжат; 2004 ж., N 10, 56-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 142-құжат; N 24, 144-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 13, 86, 87-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 99-құжат; N 18, 113-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 14-құжат):
бүкіл мәтін бойынша:
орыс тіліндегі мәтінге түрлі септік жалғауларындағы "әскери қызмет" деген сөздерге қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
29-баптың 1-тармағының 11) тармақшасындағы, 33-баптың 1-тармағының 13) тармақшасындағы, 35-баптың 1-тармағының 9) тармақшасындағы "жалпыға бірдей" деген сөздер алып тасталсын.

30. В Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 г. " О государственной адресной социальной помощи " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 17-18, ст. 247; 2004 г., N 23, ст. 142):
в подпункте 3) части второй пункта 6 статьи 4 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
31. В Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 г. " Об органах юстиции " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 6 ст. 67; 2004 г., N 23, ст. 142; N 24, ст. 154; 2005 г., N 7-8, ст. 23; 2006 г. N 3, ст. 22; N 10, ст. 52; N 13, ст. 86; 2007 г., N 2, ст. 14, 18; N 5-6, ст. 40):
по всему тексту слова "военной службы", "военной службе" заменить соответственно словами "воинской службы", "воинской службе".
32. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2002 г. " Об органах финансовой полиции Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 13-14, ст. 145; 2004 г., N 23, ст. 142; 2005 г., N 14, ст. 62):
в пункте 3 статьи 16 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
33. В Закон Республики Казахстан от 5 марта 2003 г. " О военном положении " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 4, ст. 22; 2005 г., N 14, ст. 56):
в подпункте 8) статьи 9 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
34. В Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 г. " О системе здравоохранения " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 11, ст. 70; 2004 г, N 23, ст. 142; 2006 г., N 3, ст. 22; N 15, ст. 92; N 24, ст. 148; 2007 г., N 2, ст. 18):
в статье 39:
в пункте 1 слово "военной" заменить словом "воинской";
в пункте 3 слова "военной службе" заменить словами "воинской службе".
35. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 г. " О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 16, ст. 95):
в подпункте 6) статьи 6 слова "военной службы" заменить словами "воинской службы".
36. В Закон Республики Казахстан от 21 февраля 2005 г. " Об органах военной полиции " (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., N 5, ст. 4):
1) в подпункте 5) статьи 9 слова "военную службу" заменить словами "воинскую службу";
2) пункт 1 статьи 10 изложить в следующей редакции:
"1. Военнослужащие органов военной полиции за совершение преступлений и иных правонарушений несут ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан.
Порядок привлечения военнослужащих органов военной полиции к ответственности за нарушения воинской дисциплины устанавливается воинскими уставами.".

30. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 17-18, 247-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
31. "Әділет органдары туралы" 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 6, 67-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 10, 52-құжат; N 13, 86-құжат; 2007 ж., N 2, 14, 18-құжаттар; N 5-6, 40-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
32. "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" 2002 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 145-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 62-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
33. "Соғыс жағдайы туралы" 2003 жылғы 5 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 4, 22-құжат; 2005 ж., N 14, 56-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
34. "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2003 жылғы 4 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 11, 70-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 92-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
39-бапта:
орыс тіліндегі мәтінге 1-тармаққа қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
орыс тіліндегі мәтінге 3-тармаққа қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
35. "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 16, 95-құжат):
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
36. "Әскери полиция органдары туралы" 2005 жылғы 21 ақпандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., N 5, 4-құжат):
1) орыс тіліндегі мәтінге 9-баптың 5) тармақшасына қатысты өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
2) 10-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Әскери полиция органдарының әскери қызметшiлерi қылмыстар және өзге де құқық бұзушылықтар жасағаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауаптылықта болады.
Әскери полиция органдарының әскери қызметшiлерiн әскери тәртіпті бұзғаны үшін жауаптылыққа тарту тәртібі әскери жарғылармен белгіленеді.".

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

2-бап . Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті