О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2009 года № 212-IV
Статья 1. Внести изменение и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 21, ст. 93):
1) абзац третий подпункта 5) пункта 1 статьи 53 изложить в
следующей редакции:
«оказание организациями здравоохранения специализированной медицинской помощи по видам, определяемым Правительством Республики Казахстан;»;
2) абзац второй подпункта 4) пункта 1 статей 54 и 55 после слова «объема» дополнить словом «бесплатной».
2. В Закон Республики Казахстан от 19 июня 1995 года «О государственном предприятии» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 9-10, ст. 66; № 24, ст. 164; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 183; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 23, ст. 429; 1999 г., № 22, ст. 789; № 23, ст. 916; 2001 г., № 10, ст. 126; 2002 г., № 10, ст. 102; 2003 г., № 11, ст. 71; 2004 г., № 11-12, ст. 65; 2006 г., № 12, ст. 71; № 15, ст. 95; 2007 г., № 4, ст. 33; № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; № 19, ст. 148; 2008 г., № 24, ст. 126; 2009 г., № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 86):
пункт 2 статьи 13 дополнить словами «, за исключением организаций здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь по формам предоставления и видам, определяемым Правительством Республики Казахстан».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін ұсыну мәселелері бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 2 желтоқсандағы N 212-IV Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1. 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., N 21, 93-құжат):
1) 53-баптың 1-тармағы 5) тармақшасының үшінші абзацы мынадай
редакцияда жазылсын:
"денсаулық сақтау ұйымдарының Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын түрлер бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсетуі;";
2) 54 және 55-баптардың 1-тармағы 4) тармақшасының екінші абзацы "қоспағанда," деген сөзден кейін "тегін" деген сөзбен толықтырылсын.
2. "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 66-құжат; N 24, 164-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 183-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 22, 789-құжат; N 23, 916-құжат; 2001 ж., N 10, 126-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 11, 71-құжат; 2004 ж., N 11-12, 65-құжат; 2006 ж., N 12, 71-құжат; N 15, 95-құжат; 2007 ж., N 4, 33-құжат; N 9, 67-құжат; N 18, 143-құжат; N 19, 148-құжат; 2008 ж, N 24, 126-құжат; 2009 ж., N 15-16, 76-құжат; N 18, 86-құжат):
13-баптың 2-тармағы "Мемлекеттің тапсырысы" деген сөздерден кейін ", Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын ұсыну нысандары мен түрлер бойынша медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын.
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                             Н. НАЗАРБАЕВ