О ратификации Соглашения об организации действий дежурных по противовоздушной обороне сил государств-участников Содружества Независимых Государств при получении информации о захвате (угоне) воздушного судна
Закон Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 169-V ЗРК
Ратифицировать Соглашение об организации действий дежурных по противовоздушной обороне сил государств-участников Содружества Независимых Государств при получении информации о захвате (угоне) воздушного судна, совершенное в Душанбе 3 сентября 2011 года.
Президент
Республики Казахстан                          Н. НАЗАРБАЕВ
СОГЛАШЕНИЕ
об организации действий дежурных по противовоздушной
обороне сил государств - участников Содружества Независимых
Государств при получении информации о захвате (угоне)
воздушного судна
Вступило в силу 15 июля 2016 года -
Бюллетень международных договоров РК 2016 г., № 4, ст. 75
Государства-участники Содружества Независимых Государств, именуемые в дальнейшем Сторонами,
придавая важное значение развитию военного сотрудничества в области охраны и использования воздушного пространства,
в целях обеспечения безопасного использования воздушного пространства, противодействия терроризму и обеспечения единого подхода к организации действий дежурных по противовоздушной обороне (далее - ПВО) сил государств - участников Содружества Независимых Государств при получении информации о захвате (угоне) воздушного судна (летательного аппарата),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны сотрудничают в организации действий дежурных по ПВО сил государств - участников Содружества Независимых Государств при получении информации о захвате (угоне) воздушного судна (летательного аппарата) и предотвращении террористических актов с использованием воздушного судна (летательного аппарата) в воздушном пространстве, в соответствии с Положением о порядке действий дежурных по противовоздушной обороне сил государств - участников Содружества Независимых Государств при получении информации об угрозе совершения террористического акта в воздушном пространстве и (или) захвате (угоне) воздушного судна (летательного аппарата), которое является неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья 2
Стороны определяют уполномоченные органы, ответственные за выполнение настоящего Соглашения, и информируют об этом депозитарий при сдаче соответствующего уведомления о выполнении внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу настоящего Соглашения, или документа о присоединении.
Статья 3
Координация деятельности по реализации настоящего Соглашения  возлагается на Совет министров обороны государств - участников  Содружества Независимых Государств.

Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер күштерінің әуе шабуылына қарсы қорғаныс жөніндегі кезекшілерінің әуе кемесін басып алу (ұшырып әкету) туралы ақпаратты алған кездегі іс-қимылдарын ұйымдастыру туралы келісімді ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 169-V ҚРЗ
2011 жылғы 3 қыркүйекте Душанбеде жасалған Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер күштерінің әуе шабуылына қарсы қорғаныс жөніндегі кезекшілерінің әуе кемесін басып алу (ұшырып әкету) туралы ақпаратты алған кездегі іс-қимылдарын ұйымдастыру туралы келісім ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер күштерінің әуе шабуылына қарсы қорғаныс жөніндегі кезекшілерінің әуе кемесін басып алу (ұшырып әкету) туралы ақпаратты алған кездегі іс-қимылдарын ұйымдастыру туралы
КЕЛІСІМ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер,
әуе кеңістігін қорғау және пайдалану саласындағы әскери ынтымақтастықты дамытуға зор мән бере отырып,
әуе кеңістігін қауіпсіз пайдалануды, терроризмге қарсы іс-қимыл жасауды және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер күштерінің әуе шабуылына қарсы қорғаныс (бұдан әрі – ӘШҚҚ) жөніндегі кезекшілерінің әуе кемесін (ұшу аппаратын) басып алу (ұшырып әкету) туралы ақпаратты алған кездегі іс-қимылдарын ұйымдастырудың бірыңғай тәсілін қамтамасыз ету мақсатында,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тараптар осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер күштерінің әуе шабуылына қарсы қорғаныс жөніндегі кезекшілерінің әуе кеңістігінде террористік акт жасау және (немесе) әуе кемесін (ұшу аппаратын) басып алу (ұшырып әкету) қаупі туралы ақпаратты алған кездегі іс-қимылдарының тәртібі туралы ережеге сәйкес Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер күштерінің ӘШҚҚ жөніндегі кезекшілерінің әуе кемесін (ұшу аппаратын) басып алу (ұшырып әкету) және әуе кеңістігінде әуе кемесін (ұшу аппаратын) пайдаланыла отырып жасалатын террористік актілерді болғызбау туралы ақпаратты алған кездегі іс-қимылдарын ұйымдастыруда ынтымақтасады.
2-бап
Тараптар осы Келісімді орындауға жауапты уәкілетті органдарды айқындайды және осы Келісімнің күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындау туралы тиісті хабарламаны немесе қосылу туралы құжатты тапсыру кезінде бұл туралы депозитарийді хабардар етеді.
3-бап
Осы Келісімді іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіру Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер Қорғаныс министрлерінің кеңесіне жүктеледі.