О ратификации Протокола о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года
Закон Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 215-V ЗРК
Ратифицировать Протокол о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 года, совершенный в Москве 24 декабря 2013 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством
Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве
в области поставок нефти и нефтепродуктов
в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 г.
Вступил в силу 21 января 2015 года -
Бюллетень международных договоров РК 2015 г., № 2, ст. 13
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации (далее - Стороны),
руководствуясь Договором о создании единой таможенной территории и формировании Таможенного союза от 6 октября 2007 г.,
в соответствии со статьей 8 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о торгово-экономическом сотрудничестве в области поставок нефти и нефтепродуктов в Республику Казахстан от 9 декабря 2010 г. (далее - Соглашение),
учитывая иные международные договоры государств - членов Таможенного союза, составляющие договорно-правовую базу Таможенного союза,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение следующие изменения:
1) статью 3 Соглашения дополнить абзацем следующего содержания:
«Нефть и нефтепродукты, классифицируемые в группе 27 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (далее - ТН ВЭД ТС), вывозимые с 1 января 2014 г. из Российской Федерации в Республику Казахстан, в целях учета подлежат таможенному декларированию в Российской Федерации как если бы они вывозились за пределы таможенной территории Таможенного союза.»;
2) абзацы второй и третий статьи 6 Соглашения заменить текстом следующего содержания:
«Казахстанская Сторона за ввезенные в период с 1 января 2012 г. по 31 декабря 2013 г. включительно в Республику Казахстан нефтепродукты осуществляет встречную поставку нефти в Российскую Федерацию.

2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2014 жылғы 30 маусымдағы № 215-V ҚРЗ
2010 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы 2013 жылғы 24 желтоқсанда Мәскеуде жасалған хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
2010 ж. 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан
Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы
сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге өзгерістер
енгізу туралы
ХАТТАМА
(2015 жылғы 21 қаңтарда күшіне енді - Қазақстан Республикасының
халықаралық шарттары бюллетені, 2015 ж., № 2, 13-құжат)
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі (бұдан әрі - Тараптар)
2007 ж. 6 қазандағы Бірыңғай кеден аумағын құру және кеден одағын қалыптастыру туралы шартты басшылыққа ала отырып,
2010 ж. 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасына мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу саласындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 8-бабына сәйкес,
Кеден одағына мүше мемлекеттердің Кеден одағының шарттық-құқықтық базасын құрайтын өзге халықаралық шарттарын ескере отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Келісімнің 3-бабы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі - КО СЭҚ ТН) 27-тобында сыныпталатын, 2014 ж. 1 қаңтардан бастап Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына әкетілетін мұнай және мұнай өнімдері есепке алу мақсатында Ресей Федерациясында, егер олар Кеден одағының кеден аумағынан тысқары жерлерге әкетілетіндей түрде кедендік декларациялануға жатады.»;
2) Келісімнің 6-бабының екінші және үшінші абзацтары мынадай мазмұндағы мәтінмен ауыстырылсын:
«Қазақстан Тарапы 2012 ж. 1 қаңтардан бастап 2013 ж. 31 желтоқсанды қоса алғанға дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасына әкелінген мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізуді жүзеге асырады.

Порядок встречной поставки нефти в Российскую Федерацию за ввезенные в период с 1 января 2012 г. по 31 декабря 2013 г. включительно в Республику Казахстан нефтепродукты устанавливается методикой встречной поставки нефти в Российскую Федерацию за ввезенные из Российской Федерации в Республику Казахстан нефтепродукты согласно приложению 1 к настоящему Соглашению.
Встречная поставка нефти в Российскую Федерацию за нефтепродукты, поставленные начиная с 1 января 2014 г. в Республику Казахстан, не осуществляется.»;
3) дополнить Соглашение статьей 61 следующего содержания:
«Статья 61
В целях обеспечения охраны окружающей природной среды с 1 января 2014 г. запрещается вывоз из Российской Федерации в Республику Казахстан нефтепродуктов согласно перечню, являющемуся приложением 2 к настоящему Соглашению. Изменения в указанный перечень могут вноситься по согласованию компетентных органов Сторон.

2012 ж. 1 қаңтардан бастап 2013 ж. 31 желтоқсанды қоса алғанға дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасына әкелінген мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізу тәртібі осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасына Ресей Федерациясынан әкелінетін мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізу әдістемесімен белгіленеді.
2014 ж. 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасына жеткізілген мұнай өнімдері үшін Ресей Федерациясына мұнайды қарсы жеткізу жүзеге асырылмайды.»;
3) Келісім мынадай мазмұндағы 61-баппен толықтырылсын:
«61-бап
Қоршаған табиғи ортаның қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында 2014 ж. 1 қаңтардан бастап осы Келісімге 2-қосымша болып табылатын тізбеге сәйкес мұнай өнімдерін Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына әкетуге тыйым салынады. Көрсетілген тізбеге Тараптардың құзыретті органдарының келісуі бойынша өзгерістер енгізілуі мүмкін.

Казахстанская Сторона с 1 января 2014 г. обеспечивает запрет экспорта из Республики Казахстан за пределы таможенной территории Таможенного союза нефтепродуктов согласно перечню, являющемуся приложением 3 к настоящему Соглашению. Изменения в указанный перечень могут вноситься по согласованию компетентных органов Сторон.
Казахстанская Сторона до 31 декабря 2014 г. обеспечивает установление ставок вывозных таможенных пошлин на нефтепродукты, указанные в приложении 3 к настоящему Соглашению, не ниже ставок вывозных таможенных пошлин, установленных в Российской Федерации на указанные нефтепродукты.»;

Қазақстан тарапы 2014 ж. 1 қаңтардан бастап осы Келісімге 3-қосымша болып табылатын тізбеге сәйкес мұнай өнімдерінің Қазақстан Республикасынан Кеден одағының кеден аумағынан тысқары жерлерге экспортына тыйым салуды қамтамасыз етеді. Көрсетілген тізбеге Тараптардың кұзыретті органдарының келісуі бойынша өзгерістер енгізілуі мүмкін.
Қазақстан тарапы 2014 ж. 31 желтоқсанға дейін осы Келісімге 3-қосымшада көрсетілген мұнай өнімдеріне кедендік әкету баждарының мөлшерлемелерін көрсетілген мұнай өнімдеріне Ресей Федерациясында белгіленген кедендік әкету мөлшерлемелерінен төмен емес мөлшерде белгілеуді қамтамасыз етеді.»;

4) абзац второй статьи 8 изложить в следующей редакции:
«Настоящее Соглашение действует до 1 января 2015 г. Решение о продлении действия настоящего Соглашения оформляется протоколами к настоящему Соглашению.»;
5) присвоить приложению к Соглашению порядковый номер «1»;
6) дополнить Соглашение приложениями 2 и 3 следующего содержания:
«ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Соглашению между
Правительством Республики Казахстан и
Правительством Российской Федерации
о торгово-экономическом
сотрудничестве в области поставок
нефти и нефтепродуктов
в Республику Казахстан
от 9 декабря 2010 г.
ПЕРЕЧЕНЬ
нефтепродуктов, запрещенных к вывозу из
Российской Федерации в Республику Казахстан
Код ТН ВЭД ТС*
Наименование позиции

4) 8-баптың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Келісім 2015 ж. 1 қаңтарға дейін қолданылады. Осы Келісімнің қолданысын ұзарту туралы шешім осы Келісімге хаттамалармен ресімделеді.»;
5) Келісімге қосымшаға «1» реттік нөмірі берілсін;
6) Келісім мынадай мазмұндағы 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын:
«2010 ж. 9 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Ресей Федерациясының Үкіметі
арасындағы Қазақстан Республикасына
мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу
саласындағы сауда-экономикалық
ынтымақтастық туралы келісімге
2-ҚОСЫМША
Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына әкетуге тыйым
салынған мұнай өнімдерінің
ТІЗБЕСІ
КО СЭҚ ТН* коды
Позицияның атауы

2713 20 000 0
битум нефтяной
2713 90 900 0
прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород (кроме гудрона нефтяного в объеме до 280 тыс. тонн в год)
_____________________________
*Для целей применения настоящего приложения товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД ТС. Наименование позиции приведено только для удобства пользования.
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Соглашению между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации
о торгово-экономическом
сотрудничестве в области поставок
нефти и нефтепродуктов
в Республику Казахстан
от 9 декабря 2010 г.
ПЕРЕЧЕНЬ
нефтепродуктов, запрещенных к экспорту из
Республики Казахстан за пределы таможенной
территории Таможенного союза
Код ТН ВЭД ТС*
Наименование позиции

2713 20 000 0
мұнайлық битум
2713 90 900 0
мұнай немесе мұнай өнімдерін қайта өңдеуден қалған, битуминозды жыныстардан алынған (жылына 280 мың тоннаға дейінгі көлемдегі мұнайлық гудроннан басқа) өзге қалдықтар
____________________
*Осы қосымшаны қолдану мақсаттары үшін тауарлар тек КО СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады. Позициялардың атауы пайдалануда қолайлы болу үшін ғана келтірілді.
«2010 ж. 9 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Ресей Федерациясының Үкіметі
арасындағы Қазақстан Республикасына
мұнай және мұнай өнімдерін жеткізу
саласындағы сауда-экономикалық
ынтымақтастық туралы келісімге
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасынан Кеден одағының кеден аумағынан
тысқары жерлерге экспортына тыйым салынған мұнай өнімдерінің
ТІЗБЕСІ
КО СЭҚ ТН* коды
Позицияның атауы

2710 19 840 0
жидкости для гидравлических целей
2710 19 940 0
электрические изоляционные масла
__________________
*Для целей применения настоящего приложения товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД ТС. Наименование позиции приведено только для удобства пользования.».
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2014 г.
Положения Соглашения, изменяемые настоящим Протоколом, временно применяются с 1 января 2014 г.
Совершено в г. Москва 24 декабря 2013 г. в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках.
За Правительство                         За Правительство
Республики Казахстан                     Российской Федерации

2710 19 840 0
гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтар
2710 19 940 0
электр изоляциялық майлар
___________________________
*Осы қосымшаны қолдану мақсаттары үшін тауарлар тек КО СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады. Позициялардың атауы пайдалануда қолайлы болу үшін ғана келтірілді.».
2-бап
Осы Хаттама Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Келісімнің осы Хаттама арқылы өзгертілетін ережелері 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап уақытша түрде қолданылады.
2013 жылғы "24" желтоқсанда Мәскеу қаласында әрқайсысы орыс және қазақ тілдерінде екі данада жасалды.
Қазақстан Республикасының             Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін                       Үкіметі үшін