О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы"
Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 425-V ЗРК.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2015.
Статья 1.Внести в Закон Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015–2017 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2014 г., № 22, ст. 133; 2015 г., № 5, ст. 22) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1, 2 и 10 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2015–2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 806 766 099 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 012 966 049 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 151 440 677 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 758 247 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 632 601 126 тысяч тенге;
2) затраты – 6 805 804 245 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 386 247 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 190 765 812 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 379 565 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 181 292 385 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 182 652 385 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 360 000 тысяч тенге;
5) дефицит – -1 257 716 778 тысяч тенге, или 3 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 257 716 778 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 26 568 354 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 5 136 648 тысяч тенге.";
"Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 755 286 663 тысяч тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Распределение и (или) порядок использования целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
2) в статье 15:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;";
подпункт 23) исключить;
дополнить подпунктами 23-1) и 32) следующего содержания:

"2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2015 жылғы 30 қарашадағы № 425-V ҚРЗ.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
1-бап. "2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2014 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2014 ж., № 22, 133-құжат; 2015 ж., № 5, 22-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1, 2 және 10-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 806 766 099 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 012 966 049 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 151 440 677 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 9 758 247 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 632 601 126 мың теңге;
2) шығындар – 6 805 804 245 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 77 386 247 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 190 765 812 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 379 565 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 181 292 385 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 182 652 385 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 360 000 мың теңге;
5) тапшылық – -1 257 716 778 мың теңге немесе елдің ішкі жалпы өнімінің 3 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 257 716 778 мың теңге.
2-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшін 26 568 354 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 5 136 648 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.";
"10-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға нысаналы трансферт 755 286 663 мың теңге сомасында көзделсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансфертті бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
2) 15-бапта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;";
23) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 23-1) тармақшамен және 31) тармақшадағы "санын ұстауға 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және (немесе) оларды пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады." деген сөздер "санын ұстауға;" деген сөздермен ауыстырылып, 32) тармақшамен толықтырылсын:

"23-1) поддержку частного предпринимательства в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020";";
"32) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.";
3) статьи 22, 24 и 26 изложить в следующей редакции:
"Статья 22. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2015 год в сумме 322 134 421 тысячи тенге.";
"Статья 24. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год 340 056 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.";
"Статья 26. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2015 года в размере 8 200 000 000 тысяч тенге.";
4) приложения 1 и 4 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Закону.
Статья 2.Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2015 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений
в Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2015–2017 годы"
от 30 ноября 2015 года № 425-V ЗРК
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2015–2017 годы"
от 28 ноября 2014 года № 259-V ЗРК
Республиканский бюджет на 2015 год
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

"23-1) "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;";
"32) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды сатып алуға 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және (немесе) оларды пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.";
3) 22, 24 және 26-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"22-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылға арналған резервi 322 134 421 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.";
"24-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 340 056 мың теңге көзделсiн.";
"26-бап. 2015 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 8 200 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.";
4) көрсетілген Заңға 1 және 4-қосымшалар осы Заңға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. НАЗАРБАЕВ
"2015 - 2017 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 425-V ҚРЗ Заңына
1-қосымша
"2015 - 2017 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 259-V Заңына
1-қосымша
2015 жылға арналған республикалық бюджет
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
I. Кірістер

4 896 667
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
8 061 610
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
7 939 530
002
Капитальные расходы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
122 080
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
2 344 379
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 365 762
003
Капитальные расходы государственных организаций в области культуры, спорта, религий и архивного дела
663 169
004
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
313 868
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
1 580
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 602 868
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 574 811
002
Капитальные расходы Министерства энергетики Республики Казахстан
28 057
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
9 951 490
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, связи, информатизации и информации, координации и контроля космической деятельности
8 605 249
062
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
1 310 382
080
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства
24 959
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
10 900
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
57 963 643
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и управления земельными ресурсами

4 896 667
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
8 061 610
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
7 939 530
002
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің күрделі шығыстары
122 080
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
2 344 379
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 365 762
003
Мәдениет, спорт, дін және мұрағат ісі саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
663 169
004
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
313 868
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
1 580
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 602 868
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 574 811
002
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің күрделі шығыстары
28 057
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
9 951 490
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, байланысты, ақпараттандыруды және ақпаратты дамыту, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
8 605 249
062
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
1 310 382
080
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
24 959
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
10 900
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
57 963 643
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жер ресурстарын басқару саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

25 487 458
002
Капитальные расходы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
403 941
003
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1 671 236
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
11 453 057
005
Проведение оценки реализации бюджетных инвестиций
89 169
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
3 811 889
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
634 317
008
Услуги по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации
58 014
009
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий
86 840
010
Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан
447 745
012
Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического форума
311 220
013
Развитие информационных систем в сфере экономики, государственного планирования и анализа
163 270
014
Услуги по сбору, обработке и распространению статистических данных
1 782 384
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
1 534 953
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
429 177
070
Реализация Страновой программы по укреплению сотрудничества между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
694 898
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
8 904 075
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 177 981
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 016 299
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров органов финансового контроля
65 325
004
Исследование финансовых нарушений
42 829
006
Создание интегрированной информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
53 528
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
12 504 565
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям

25 487 458
002
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің күрделі шығыстары
403 941
003
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 671 236
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
11 453 057
005
Бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу
89 169
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
3 811 889
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
634 317
008
Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер
58 014
009
Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларды сараптау және бағалау
86 840
010
Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша халықаралық рейтингтік агенттіктерімен өзара іс-қимыл
447 745
012
Астана экономикалық форумын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
311 220
013
Экономика, мемлекеттік жоспарлау және талдау саласындағы ақпараттық жүйелерді дамыту
163 270
014
Статистикалық деректерді жинау, өңдеу және тарату жөніндегі қызметтер
1 782 384
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
1 534 953
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
429 177
070
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасында ынтымақтастықты нығайту жөніндегі Елдік бағдарламаны іске асыру
694 898
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
8 904 075
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 177 981
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 016 299
003
Қаржылық бақылау органдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
65 325
004
Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу
42 829
006
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру
53 528
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
12 504 565
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл

4 221 137
008
Методологическое обеспечение в области образования и науки
2 958 210
009
Обучение и воспитание одаренных детей
21 953 854
010
Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
907 415
O1l
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
68 041 545
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
62 425 059
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
87 800 778
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования
8 780 913
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы "Болашак"
14 895 440
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
2 225 479
035
Капитальные расходы организаций образования
4 579 217
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
160 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
43 299
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
129 921
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
5 170 651
057
Услуги по обеспечению деятельности АО "Холдинг "Кәсіпқор"
471 324
060
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
18 528 877
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
14 748 099
063
Выплата премий по вкладам в образовательные накопления
3 995
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет"
16 471 289
065
Оплата услуг оператору Государственной образовательной накопительной системы
37 860
068
Подготовка и повышение квалификации руководителей (топ-менеджеров) вузов Республики Казахстан на базе АОО "Назарбаев Университет"
231 726
074
Модернизация технического и профессионального образования
703 395
085
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования

4 221 137
008
Ғылым және білім беру салаларында әдіснамалық қамтамасыз ету
2 958 210
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
21 953 854
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу
907 415
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
68 041 545
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
62 425 059
020
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
87 800 778
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
8 780 913
028
"Болашақ" бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
14 895 440
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
2 225 479
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
4 579 217
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
160 000
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
43 299
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
129 921
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
5 170 651
057
"Кәсіпқор" холдингі" АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
471 324
060
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-на нысаналы салым
18 528 877
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 748 099
063
Білім беру жинақтарына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеу
3 995
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
16 471 289
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметтеріне ақы төлеу
37 860
068
"Назарбаев Университеті" ДБҰ базасында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктіліктерін арттыру
231 726
074
Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту
703 395
085
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3 667 357
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
1 155 545
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
14 670
092
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
22 911 569
093
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования
2 089 282
095
Целевые текущие трансферты бюджету Кызылординской области на обеспечение деятельности организаций образования города Байконур с казахским языком обучения
982 151
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
29 667 885
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
603 800
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
143 691
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
906 561
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
27 449 182
007
Строительство и реконструкция объектов образования
564 651
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
12 298 765
005
Обучение и воспитание одаренных детей
3 678 044
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
1 689 051
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и спорта
18 698
027
Подготовка кадров в области культуры и искусства
6 414 705
028
Капитальные расходы организаций образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства
491 828
029
Строительство, реконструкция объектов образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства
6 439
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
55 828
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии, в космической отрасли
55 828
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
269 203
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства

3 667 357
089
Облыстық бюджеттерге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 155 545
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
14 670
092
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-на нысаналы салым
22 911 569
093
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 089 282
095
Қызылорда облысының бюджетіне Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде оқытатын білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
982 151
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
29 667 885
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
603 800
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
143 691
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
906 561
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
27 449 182
007
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
564 651
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
12 298 765
005
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 678 044
006
Техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 689 051
007
Мәдениет және спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
18 698
027
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
6 414 705
028
Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
491 828
029
Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын білім беру объектілерін салу, реконструкциялау
6 439
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
55 828
048
Техникалық реттеу және метрология саласында, ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
55 828
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
269 203
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы, кәсіпкерлік, тұрғын үй шаруашылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау

269 203
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1 018 934
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
1 018 934
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
1 636 868
003
Услуги по повышению квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
88 483
004
Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих
1 548 385
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
189 693
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
189 693
5
Здравоохранение
656 923 913
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
4 151 725
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
4 151 725
208
Министерство обороны Республики Казахстан
4 784 648
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 784 648
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
509 742
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
509 742
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
609 650 364
009
Хранение специального медицинского резерва
37 250
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
311 233 193
01l
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
240 475 761
012
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения
398 269
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения
981 169
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
35 363 661
015
Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан
1 115 542
016
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
2 447 965
019
Создание информационных систем здравоохранения
1 682 361
020
Реформирование системы здравоохранения
5 475 557
021
Внедрение международных стандартов в области больничного управления

269 203
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
1 018 934
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
1 018 934
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
1 636 868
003
Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
88 483
004
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
1 548 385
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
189 693
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
189 693
5
Денсаулық сақтау
656 923 913
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
4 151 725
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
4 151 725
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 784 648
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 784 648
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
509 742
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
509 742
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
609 650 364
009
Арнайы медицина резервін сақтау
37 250
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
311 233 193
011
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
240 475 761
012
Алматы қаласының бюджетіне сейсмикалық күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
398 269
013
Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
981 169
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi
35 363 661
015
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл
1 115 542
016
Республикалық деңгейдегі мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 447 965
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
1 682 361
020
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
5 475 557
021
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу

044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
26 752 512
045
Разработка профессиональных стандартов
69 184
046
Обзор состояния рынка труда и модернизация политики занятости Республики Казахстан с учетом перспектив развития экономики
132 850
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии с приоритетами социальной модернизации
79 000
049
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
5 732 175
050
Целевые текущие трансферты областному бюджету Жамбылской области на содержание вновь вводимого объекта социального обеспечения
416 896
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
137 752 292
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
61 357
004
Разработка обоснований инвестиций по твердо-бытовым отходам
61 357
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1 499 548
021
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
1 499 548
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
136 191 387
020
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
150 000
023
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
39 492 954
027
Разработка обоснований инвестиций
523 438
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
40 932 653
030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
4 731 529
031
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 080 248
032
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
20 604 415
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3 300 945
061
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций

044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
26 752 512
045
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
69 184
046
Экономиканың даму перспективаларын ескере отырып, Қазақстан Республикасының еңбек нарығының жағдайын шолу және жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
132 850
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
79 000
049
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 732 175
050
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қамсыздандыру объектісін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
416 896
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
137 752 292
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
61 357
004
Қатты тұрмыстық қалдықтар бойынша инвестиция негіздемелерін әзірлеу
61 357
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
1 499 548
021
Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 499 548
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
136 191 387
020
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу
150 000
023
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
39 492 954
027
Инвестиция негіздемелерін әзірлеу
523 438
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
40 932 653
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 731 529
031
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 080 248
032
Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
20 604 415
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 300 945
061
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi

3 910 179
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
488 159
064
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов для переселения жителей из зон обрушения
1 729 724
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда
95 115
075
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
16 012 114
078
Оплата услуг поверенному агенту по исполнению поручения в рамках модернизации строительства систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
304 131
090
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
835 783
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
105 873 813
101
Администрация Президента Республики Казахстан
169 496
004
Хранение историко-культурных ценностей
169 496
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
3 505 620
003
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям
14 376
006
Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации
2 495 423
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
995 821
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
53 586 630
008
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
671 600
009
Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
27 966
010
Обеспечение доступа к информации в публичных библиотеках республиканского значения
1 228 079
011
Производство национальных фильмов
6 577 935
012
Проведение социально значимых и культурных мероприятий
3 628 063
013
Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций
8 841 605
014
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия
2 612 978
015
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
430 490
016
Развитие спорта высших достижений
14 274 268
017
Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия
358 982
018
Издание социально-важных видов литературы
914 944
019
Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати

3 910 179
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
488 159
064
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй құрылысына нысаналы даму трансферттері
1 729 724
071
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттері
95 115
075
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
16 012 114
078
Жылу, -сумен қамтамасыз ету және су бұру жүйелерінің құрылысын жаңғырту шеңберінде берілген тапсырмаларды орындау бойынша сенімді агентке қызметтерінің ақысын төлеу
304 131
090
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттері
835 783
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
105 873 813
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
169 496
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
169 496
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3 505 620
003
Ғылыми-тарихи құндылықтарға қолжетімділікті қамтамасыз ету
14 376
006
Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету
2 495 423
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу
995 821
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
53 586 630
008
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қалпына келтіру, салу
671 600
009
Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу
27 966
010
Республикалық маңызы бар көпшілік кітапханаларда ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету
1 228 079
011
Ұлттық фильмдер шығару
6 577 935
012
Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу
3 628 063
013
Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 841 605
014
Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету
2 612 978
015
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
430 490
016
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
14 274 268
017
Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу
358 982
018
Әлеуметтiк маңызы бар әдебиет түрлерiн басып шығару
914 944
019
Мұрағат құжаттары мен баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету

235 446
053
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
9 752 601
054
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
562 578
055
Ликвидация и консервация нефтегазовых скважин
198 783
056
Обеспечение повышения энергоэффективности
260 443
081
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
6 221 068
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
164 302 786
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
150 815 230
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства и природопользования
10 684 870
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
34 800
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
942 905
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса и природопользования
4 468 413
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 553 925
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
8 829 016
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
16 130 530
220
Строительство объектов в сфере ветеринарии
58 222
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
293 822
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
18 879 834
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства
9 470 158
228
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 - 2020 годы "Агробизнес-2020"
20 649 715
229
Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики
679 083
230
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
12 797 642
233
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов
43 161
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан

235 446
053
Өңірлік жұмыстар, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары
9 752 601
054
Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жерасты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
562 578
055
Мұнай-газ ұңғымаларын жою және консервациялау
198 783
056
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
260 443
081
Облыстық бюджеттерге елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 221 068
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
164 302 786
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
150 815 230
001
Ауыл шаруашылығы және табиғатты пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
10 684 870
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
34 800
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
942 905
212
Агроөнеркәсіптік кешен және табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар
4 468 413
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 553 925
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
8 829 016
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 130 530
220
Ветеринария саласында объектілер салу
58 222
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және оны бағалау
293 822
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
18 879 834
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу
9 470 158
228
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 649 715
229
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту
679 083
230
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтауды және дамытуды қамтамасыз ету
12 797 642
233
Табиғи ресурстарды жоспарлау, мониторингтеу, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру
43 161
234
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері

2 291 532
235
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
19 965 053
237
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
836 281
238
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений
10 275 663
239
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
847 827
240
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов
1 333 755
243
Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура и Ишим
469 210
244
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
1 279 813
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
3 943 519
015
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
20 809
017
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
869 628
018
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
1 370 119
019
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
1 253 134
023
Ликвидация природных и техногенных загрязнений
177 761
024
Развитие системы гидрометеомониторинга Щyчинcкo-Бopoвcкoй курортной зоны
178 190
025
Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам
13 174
034
Реализация Концепции по переходу к "зеленой экономике" и Программы партнерства "Зеленый Мост"
60 704
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
8 933 987
035
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 087 592
036
Формирование сведений государственного земельного кадастра
2 842 076
037
Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 505 316
076
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель
499 003
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
610 050
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
610 050
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность

2 291 532
235
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
19 965 053
237
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
836 281
238
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету
10 275 663
239
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және өсімін молайту
847 827
240
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 333 755
243
Нұра және Есіл өзендері бассейнінің қоршаған ортасын оңалту және басқару
469 210
244
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен саласындағы бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 279 813
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3 943 519
015
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
20 809
017
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
869 628
018
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
1 370 119
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 253 134
023
Табиғи және техногенді ластануларды жою
177 761
024
Щучье-Бурабай курорттық аймағының гидрометеомониторинг жүйесін дамыту
178 190
025
Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшеліктер бойынша аудандастыру
13 174
034
"Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі тұжырымдаманы және "Жасыл көпір" серіктестік бағдарламасын іске асыру
60 704
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
8 933 987
035
Облыстық бюджеттерге баламасыз ауыз сумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 087 592
036
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
2 842 076
037
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 505 316
076
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
499 003
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
610 050
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
610 050
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі

13 893 131
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
799 947
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
152 087
029
Прикладные научные исследования технологического характера
647 860
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
7 315 676
057
Прикладные научные иследования технологического характера в области промышленности
1 759 116
058
Обеспечение хранения информации
352 186
059
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления "Производительность-2020"
299 214
060
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры
4 905 160
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
5 777 508
038
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
5 143 282
077
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля
634 226
12
Транспорт и коммуникации
493 783 112
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
493 783 112
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
303 846 601
004
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
41 000 000
005
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
635 439
006
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
55 546 932
007
Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
1 974 161
008
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 198 679
009
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море"
103 514
010
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
62 868
012
Строительство и реконструкция инфраструктуры воздушного транспорта
2 545 493
013
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
960 429
014
Обеспечение первоначальной подготовки пилотов
144 868
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
22 087 987
018
Содержание здания административно-технологического комплекса "Transport tower"

13 893 131
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
799 947
027
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймаққа инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
152 087
029
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
647 860
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
7 315 676
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 759 116
058
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
352 186
059
"Өнімділік-2020" бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
299 214
060
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
4 905 160
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
5 777 508
038
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
5 143 282
077
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
634 226
12
Көлiк және коммуникация
493 783 112
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
493 783 112
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
303 846 601
004
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
41 000 000
005
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
635 439
006
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
55 546 932
007
Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 974 161
008
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау
5 198 679
009
Ішкi суларда жүзетiн "өзен-теңiз" кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
103 514
010
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
62 868
012
Әуе көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
2 545 493
013
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
960 429
014
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
144 868
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
22 087 987
018
"Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын күтіп-ұстау

420 542
020
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 617 835
022
Услуги по обучению населения в рамках "электронного правительства"
97 157
023
Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна"
16 948 688
024
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
10 006 731
026
Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
53 800
028
Развитие "электронного правительства"
984 872
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
1 499 020
030
Создание информационной системы мобильного Правительства Республики Казахстан
957 078
033
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
7 010 726
034
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
408 262
036
Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
3 858 575
038
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
149 429
041
Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
229 683
042
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией
153 000
044
Оплата услуг банкам-агентам по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения
12 397
045
Обеспечение управления космическими аппаратами
1 821 947
046
Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
85 908
047
Создание космической системы научно-технологического назначения
1 369 647
076
Прикладные научные исследования в области космической деятельности, транспорта коммуникаций
790 000
207
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта по приобретению подвижных составов
3 700 844
208
Оплата услуг по обеспечению полета космонавта Республики Казахстан на Международную космическую станцию
5 500 000
13
Прочие
667 480 879
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1 022 784
006
Представительские затраты
1 022 784
217
Министерство финансов Республики Казахстан
400 105 702

420 542
020
Облыстық бюджеттерге көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
3 617 835
022
"Электрондық үкiмет" шеңберiнде халықты оқыту бойынша қызметтер
97 157
023
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының жеке және заңды тұлғаларға "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi қызметiн ұйымдастыру
16 948 688
024
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
10 006 731
026
Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардың ақпараттық технологияларды қолдану қызметiнiң тиiмдiлiгiне бағалау жүргiзу жөнiнде қызметтер көрсету
53 800
028
"Электрондық үкiметті" дамыту
984 872
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 499 020
030
Қазақстан Республикасы мобильдiк Үкiметi ақпараттық жүйесiн құру
957 078
033
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерiн ұсыну бойынша залалдарын субсидиялау
7 010 726
034
Радиожиiлiк спектрiнiң және радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесiн техникалық сүйемелдеу
408 262
036
Байланыс операторларының басқару жүйесiн және желiлердiң мониторингiн сүйемелдеу
3 858 575
038
Қазақстан Республикасының орбиталық-жиiлiк ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестiру
149 429
041
Ақпараттық-коммуникациялық желiлердiң мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
229 683
042
"Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясының жалдайтын құрамда кірмейтін объектілерін кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру
153 000
044
Үкіметаралық келісім шеңберінде бюджеттік кредитке қызмет көрсету бойынша агент банктердің көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
12 397
045
Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
1 821 947
046
"Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және ол құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
85 908
047
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру
1 369 647
076
Ғарыш қызметі, көлiк және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
790 000
207
Жылжымалы құрамды сатып алу бойынша жобаларды іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға Алматы қаласы бюджетін дамытуға арналған нысаналы трансферттер
3 700 844
208
Халықаралық ғарыш станциясының Қазақстан Республикасы ғарышкерінің ұшуын қамтамасыз ету бойынша қызметті төлеу
5 500 000
13
Басқалар
667 480 879
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
1 022 784
006
Өкілдік шығындар
1 022 784
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
400 105 702

010
Резерв Правительства Республики Казахстан
322 134 421
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
15 343 217
044
Погашение простых векселей
6 520 943
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
153 700
076
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
55 953 421
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 136 112
030
Исследования в области энергетики
26 500
031
Ведение гидрометеорологического мониторинга
4 109 612
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
13 017 854
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 793 833
063
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
1 084 121
064
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
1 008 873
065
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
138 086
066
Услуги по сопровождению Государственной программы по индустриально-инновационному развитию
156 970
067
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
3 018 503
068
Предоставление инновационных грантов
676 995
069
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
277 795
071
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
3 948 974
072
Стратегия повышения отраслевой конкурентоспособности Казахстана
128 100
073
Содействие развитию местного содержания
785 604
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
248 448 368
041
Формирование и хранение государственного материального резерва
11 618 838
043
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
2 378 932
044
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
720 000
045
Информационное обеспечение предпринимателей
552 874
046
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен

010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
322 134 421
038
"Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
15 343 217
044
Жай вексельдерді өтеу
6 520 943
046
"Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
153 700
076
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
55 953 421
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 136 112
030
Энергетика саласындағы зерттеулер
26 500
031
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
4 109 612
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
13 017 854
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
1 793 833
063
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуы саласындағы зерттеулер
1 084 121
064
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
1 008 873
065
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
138 086
066
Индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
156 970
067
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
3 018 503
068
Инновациялық гранттар беру
676 995
069
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
277 795
071
Алматы қаласының бюджетіне "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 948 974
072
Қазақстанның салалық бәсекеге қабілеттілігін арттыру стратегиясы
128 100
073
Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
785 604
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
248 448 368
041
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау
11 618 838
043
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
2 378 932
044
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерге ақы төлеу
720 000
045
Кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
552 874
046
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

16 275
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
34 984 300
051
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
17 877 760
052
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11 762 306
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию текущих мероприятий в моногородах
6 662 684
054
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
7 424 292
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
401 519
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
154 048 588
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
750 059
008
Строительство и реконструкция объектов Управления делами Президента Республики Казахстан
750 059
14
Обслуживание долга
296 545 668
217
Министерство финансов Республики Казахстан
296 545 668
013
Обслуживание правительственного долга
296 545 668
15
Трансферты
904 371 171
217
Министерство финансов Республики Казахстан
904 371 171
400
Субвенции областным бюджетам
904 371 171
III Чистое бюджетное кредитование
77 386 247
Бюджетные кредиты
190 765 812
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 346 043
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
10 346 043
039
Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
10 346 043
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
100 848 351
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
100 848 351
072
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья
40 848 351
074
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло- водоснабжения и водоотведения
60 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68 695 362

16 275
047
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Бизнестiң жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 984 300
051
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
17 877 760
052
Облыстық бюджеттерге Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
11 762 306
053
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 662 684
054
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 424 292
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
401 519
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
154 048 588
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
750 059
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
750 059
14
Борышқа қызмет көрсету
296 545 668
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
296 545 668
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
296 545 668
15
Трансферттер
904 371 171
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
904 371 171
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру
904 371 171
III. Таза бюджеттік кредиттеу
77 386 247
Бюджеттік кредиттер
190 765 812
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 346 043
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
10 346 043
039
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру
10 346 043
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
100 848 351
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
100 848 351
072
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру
40 848 351
074
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
60 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68 695 362