О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Грузии о повторной реструктуризации задолженности Правительства Грузии по государственным кредитам, предоставленным Правительству Грузии Правительством Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 28 декабря 2017 года № 129-VІ ЗРК.
Ратифицировать Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Грузии о повторной реструктуризации задолженности Правительства Грузии по государственным кредитам, предоставленным Правительству Грузии Правительством Республики Казахстан, совершенное в Астане 13 июня 2017 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Грузии о повторной реструктуризации задолженности Правительства Грузии по государственным кредитам, предоставленным Правительству Грузии Правительством Республики Казахстан
(* Вступил в силу 24 января 2018 года -
Бюллетень международных договоров РК 2018 г., № 3, ст. 25)
Правительство Республики Казахстан (в дальнейшем именуемое казахстанской Стороной) и Правительство Грузии (в дальнейшем именуемое грузинской Стороной), вместе в дальнейшем именуемые Сторонами, принимая во внимание
Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Грузии о реструктуризации задолженности Правительства Грузии по государственным кредитам, предоставленным Правительству Грузии Правительством Республики Казахстан от 1 июля 1996 года (далее - Соглашение 1996 года),
Акт окончательной выверки взаиморасчетов между банками Республики Казахстан и Грузии за 1992 год до открытия корреспондентских счетов, подписанный 25 сентября 2003 года полномочными представителями Национального Банка Республики Казахстан и Национального Банка Грузии (далее - Акт),
согласованные протоколы о консолидации долга Грузии, подписанные 6 марта 2001 года и 21 июля 2004 года в г. Париже представителем Правительства Грузии и представителями правительств участвующих государств-кредиторов Парижского Клуба (далее - согласованные протоколы),
а также в целях дальнейшего развития и укрепления дружественных отношений между двумя странами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны согласны осуществить повторную реструктуризацию кредита, предоставленного казахстанской стороной грузинской стороне в соответствии с Соглашением 1996 года в размере 27774000,00 долларов США.
Статья 2
В соответствии с Актом сальдо взаиморасчетов между Национальным Банком Республики Казахстан и Национальным Банком Грузии за период с 1 января 1992 года и до открытия корреспондентских счетов (1 сентября 1992 года) составляет 482868063,43 рублей в пользу Грузии.

Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Грузия Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Грузия Үкiметiне берген мемлекеттiк кредиттерi бойынша Грузия Үкiметiнiң берешегін қайтадан қайта құрылымдау туралы келісімді ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 129-VI ҚРЗ.
2017 жылғы 13 маусымда Астанада жасалған Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Грузия Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Грузия Үкiметiне берген мемлекеттiк кредиттерi бойынша Грузия Үкiметiнiң берешегін қайтадан қайта құрылымдау туралы келісім ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Грузия Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің Грузия Үкіметіне берген мемлекеттік кредиттері бойынша Грузия Үкіметінің берешегін қайтадан қайта құрылымдау туралы
КЕЛІСІМ
(2017 жылғы 24 қаңтарда күшіне енді - Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені, 2018 ж., № 3, 25-құжат)
Бұдан әрі бірге Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі (бұдан әрі - Қазақстан тарапы деп аталады) және Грузия Үкіметі (бұдан әрі - Грузия тарапы деп аталады),
1996 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Грузия Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің Грузия Үкіметіне берген мемлекеттік несиелері бойынша Грузия Үкіметінің қарызын қайта құрылымдау туралы келісімді (бұдан әрі - 1996 жылғы Келісім),
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Грузия Ұлттық Банкінің Өкілетті өкілдері 2003 жылғы 25 қыркүйекте қол қойған Қазақстан Республикасы мен Грузия банктері арасында корреспонденттік шоттар ашылғанға дейін 1992 жылғы өзара есеп айырысуларды түпкілікті салыстырып тексеру актісін (бұдан әрі - Акті),
Грузия Үкіметінің өкілі мен Париж клубының кредитор мемлекеттері қатысатын үкіметтердің өкілдері 2001 жылғы 6 наурызда және 2004 жылғы 21 шілдеде Париж қаласында қол қойған Грузия борышын шоғырландыру туралы келісілген хаттамаларды (бұдан әрі - келісілген хаттамалар) назарға ала отырып,
сондай-ақ екі ел арасында достық қатынастарды одан әрі дамыту және нығайту мақсатында
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тараптар 1996 жылғы Келісімге сәйкес Қазақстан тарапы Грузия тарапына берілген 27774000,00 АҚШ доллары мөлшеріндегі кредитті қайтадан қайта құрылымдауды жүзеге асыруға келісті.
2-бап
Актіге сәйкес 1992 жылғы 1 қаңтардан бастап және корреспонденттік шоттар ашылғанға дейінгі (1992 жыл 1 қыркүйек) кезеңдегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен Грузияның Ұлттық Банкі арасындағы өзара есеп айырысулардың сальдосы Грузия пайдасына 482868063,43 рубльді құрайды.

Стороны договорились определить эквивалент суммы по Акту в размере 2293910,04 доллара США.
Статья 3
Стороны договорились произвести взаиморасчет сумм, указанных в статьях 1 и 2 настоящего Соглашения, на сумму 2293910,04 доллара США.
В результате взаиморасчета нетто задолженности составит 25480089,96 доллара США в пользу казахстанской стороны.
Сумма задолженности грузинской Стороны в размере 25480089,96 доллара США является урегулируемой суммой кредита, предоставленного казахстанской Стороной грузинской Стороне по состоянию на 1 января 2017 года.
Статья 4
Стороны согласились реструктурировать урегулируемую сумму кредита в размере 25480089,96 доллара США на условиях согласованных протоколов.
Статья 5
1. Сумма основного долга по урегулируемой сумме кредита, подлежавшая к погашению с 1 января 2001 года по 31 декабря 2002 года включительно в соответствии с настоящим Соглашением, составляет 10192035,98 доллара США (далее - консолидируемая сумма).
2. Грузинская Сторона обязуется погасить сумму основного долга по консолидируемой сумме кредита в период с 2017 года по 2021 год включительно по полугодиям в соответствии с приложением 1 к настоящему Соглашению, основанным на дифференцированном графике погашения, согласно согласованному протоколу от 6 марта 2001 года.
3. Платежи в погашение суммы основного долга по консолидируемой сумме кредита, предусмотренные с 2001 года по 2016 год включительно, будут осуществлены грузинской Стороной с 2017 года по 2021 год включительно ежеквартальными долями.
Датой таких платежей будет определена дата осуществления платежей по консолидируемой и капитализируемой суммам кредита в соответствии с приложением 2 к настоящему Соглашению.
4. Платежи в погашение суммы основного долга по консолидируемой сумме кредита за 2017 - 2021 годы осуществляются до 30 июня и 30 декабря соответствующего года. Датой платежа считается дата поступления суммы на счет центрального банка казахстанской Стороны.
5. Стороны договорились, что платежи по сумме основного долга консолидируемой суммы кредита, не произведенные в сроки, указанные в пунктах 3 и 4 настоящей статьи, считаются просроченными платежами.
Статья 6
1. Грузинская Сторона обязуется погасить сумму вознаграждений на консолидируемую сумму кредита в период с 2017 года по 2021 год включительно на полугодовой основе в соответствии с приложением 1 к настоящему Соглашению.
2. Платежи в погашение суммы вознаграждений на консолидируемую сумму кредита за 2001 - 2016 годы включительно будут осуществлены грузинской Стороной с 2017 года по 2021 год включительно ежеквартальными долями.
Датой таких платежей будет определена дата осуществления платежей по консолидируемой и капитализируемой суммам кредита в соответствии с приложением 2 к настоящему Соглашению.

Тараптар Акті бойынша соманың баламасын 2293910,04 АҚШ доллары мөлшерінде айқындауға уағдаласты.
3-бап
Тараптар осы Келісімнің 1 және 2-баптарында көрсетілген сомаларды өзара есеп айырысуды 2293910,04 АҚШ доллары сомасына жүргізуге уағдаласты.
Өзара есеп айырысудың нәтижесінде берешек неттосы Қазақстан тарапының пайдасына 25480089,96 АҚШ долларын құрайды.
2017 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша Қазақстан тарапы Грузия тарапына берген Грузия тарапының 25480089,96 АҚШ доллары мөлшеріндегі берешек сомасы кредиттің реттелетін сомасы болып табылады.
4-бап
Тараптар 25480089,96 АҚШ доллары мөлшеріндегі кредиттің реттелетін сомасын келісілген хаттамалар шарттарында қайта құрылымдауға келісті.
5-бап
1. 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап 2002 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда өтеуге жатқан кредиттің реттелетін сомасы бойынша негізгі борыштың сомасы осы Келісімге сәйкес 10192035,98 АҚШ долларын (бұдан әрі - шоғырландырылатын сома) құрайды.
2. Грузия тарапы кредиттің шоғырландырылатын сомасы бойынша негізгі борыш сомасын 2017 жылдан бастап 2021 жылды қоса алғандағы кезеңде 2001 жылғы 6 наурыздағы келісілген хаттамаға сәйкес сараланған өтеу кестесінде негізделген осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес жартыжылдықтар бойынша өтеуге міндеттенеді.
3. Грузия тарапы 2001 жылдан бастап 2016 жылды қоса алғанда көзделген кредиттің шоғырландырылатын сомасы бойынша негізгі борыш сомасын өтеуге төлемдерді 2017 жылдан бастап 2021 жылды қоса алғанда тоқсан сайынғы үлестермен жүзеге асыратын болады.
Осындай төлемдердің күні осы Келісімге 2-қосымшаға сәйкес кредиттің шоғырландырылатын және капиталдандырылатын сомалары бойынша төлемдерді жүзеге асыру күні болып анықталатын болады.
4. 2017 - 2021 жылдардағы кредиттің шоғырландырылатын сомасы бойынша негізгі борыш сомасын өтеуге төлемдер тиісті жылдың 30 маусымына және 30 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады. Қазақстан тарапының орталық банкінің шотына сома түскен күн төлем күні болып саналады.
5. Тараптар осы баптың 3 және 4-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде жүргізілмеген кредиттің шоғырландырылатын сомасының негізгі борыш сомасы бойынша төлемдерді мерзімі өткен төлемдер деп санауға уағдаласты.
6-бап
1. Грузия тарапы кредиттің шоғырландырылатын сомасына сыйақылар сомасын 2017 жылдан бастап 2021 жылды қоса алғандағы кезеңде осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес жартыжылдық негізде өтеуге міндеттенеді.
2. Грузия тарапы 2001 - 2016 жылдардағы кредиттің шоғырландырылатын сомасына сыйақылар сомасын өтеуге төлемдерді 2017 жылдан бастап 2021 жылды қоса алғанда тоқсан сайынғы үлестермен жүзеге асырады.
Осындай төлемдердің күні осы Келісімге 2-қосымшаға сәйкес кредиттің шоғырландырылатын және капиталдандырылатын сомалары бойынша төлемдерді жүзеге асыру күні болып анықталатын болады.

3. Для исчисления суммы вознаграждения на консолидируемую сумму кредита начисляются проценты по ставке 4 % (четыре процента) годовых.
Проценты будут начисляться каждые шесть месяцев по фактическому количеству дней в исчисляемом полугодии из расчета 360 дней в году и уплачиваться не позднее последнего дня отчетного полугодия, за который осуществляется данный платеж.
4. Платежи в погашение суммы вознаграждений основного долга по консолидируемой сумме кредита осуществляются до 30 июня и 30 декабря соответствующего года. Датой платежа считается дата поступления суммы на счет центрального банка казахстанской Стороны.
5. Стороны договорились, что платежи в погашение суммы вознаграждений основного долга по консолидируемой сумме кредита, не произведенные в сроки, указанные в пункте 4 настоящей статьи, считаются просроченными платежами.
Статья 7
1. 50 % задолженности суммы кредита за период с 1 января 2003 года по 1 июня 2004 года в размере 3185011,25 доллара США выплачиваются грузинской Стороной в соответствии с условиями согласованного протокола от 21 июля 2004 года следующим образом:
- 2004 год - 11 %;
- 2005 год - 21 %;
- 2006 год - 18 %.
2. Сумму, указанную в пункте 1 настоящей статьи, грузинская Сторона обязуется погасить в сроки, установленные пунктом 3 статьи 5 настоящего Соглашения.
Статья 8
1. Оставшиеся 50 % задолженности суммы кредита за период с 1 января 2003 года по 1 июня 2004 года в размере 3185011,25 доллара США, суммы задолженности по основному долгу и вознаграждению суммы кредита за период с 1 июня 2004 года по 31 декабря 2005 года капитализируются и составят сумму 12374971,91 доллара США (далее - капитализируемая сумма).
При этом расчет суммы вознаграждений урегулируемой суммы кредита за период с 1 июня 2004 года по 31 декабря 2005 года произведен с учетом выплаченного вознаграждения грузинской Стороной в июне 2004 года в размере 90171,21 доллара США.
2. Грузинская Сторона обязуется погасить сумму основного долга по капитализируемой сумме кредита в период с 2017 года по 2025 год включительно по полугодиям в соответствии с приложением 3 к настоящему Соглашению, основанным на дифференцированном графике погашения, согласно согласованному протоколу от 21 июля 2004 года.
3. Платежи в погашение суммы основного долга по капитализируемой сумме кредита, предусмотренные с 2004 года по 2016 год включительно, будут осуществлены грузинской Стороной с 2017 года по 2021 год включительно ежеквартальными долями.
Датой таких платежей будет определена дата осуществления платежей по консолидируемой и капитализируемой суммам кредита в соответствии с приложением 2 к настоящему Соглашению.

3. Сыйақы сомасын есептеу үшін кредиттің шоғырландырылатын сомасына жылдық 4 % (төрт пайыз) мөлшерлеме бойынша пайыздар есепке жазылады.
Пайыздар жылдың 360 күніне шаққанда жартыжылдықта есептелген күндердің нақты саны бойынша әрбір алты айда есепке жазылатын және осы төлем жүзеге асырылатын есепті жартыжылдықтың соңғы күнінен кешіктірмей төленетін болады.
4. Кредиттің шоғырландырылатын сомасы бойынша негізгі борыштың сыйақылар сомаларын өтеуге төлемдер тиісті жылдың 30 маусымына және 30 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады. Қазақстан тарапының орталық банкінің шотына сома түскен күн төлем күні болып саналады.
5. Тараптар осы баптың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде жүргізілмеген кредиттің шоғырландырылатын сомасы бойынша негізгі борыштың сыйақылар сомаларын өтеуге төлемдерді мерзімі өткен төлемдер деп санауға уағдаласты.
7-бап
1. 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап 2004 жылғы 1 маусым кезеңіндегі 3185011,25 АҚШ доллары мөлшеріндегі кредит сомасы берешегінің 50%-ын Грузия тарапы 2004 жылғы 21 шілдедегі келісілген хаттаманың шарттарына сәйкес мынадай түрде төлейді:
- 2004 жылы - 11 %;
- 2005 жылы - 21 %;
- 2006 жылы - 18 %.
2. Грузия тарапы осы баптың 1-тармағында көрсетілген соманы осы Келісімнің 5-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімдерде өтеуге міндеттенеді.
8-бап
1. 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап 2004 жылғы 1 маусым кезеңіндегі 3185011,25 АҚШ доллары мөлшерінде кредит сомасы берешегінің қалған 50%-ы, 2004 жылғы 1 маусымнан бастап 2005 жылғы 31 желтоқсан кезеңіндегі кредит сомасының негізгі борышы мен сыйақысы бойынша берешек сомасы капиталдандырылады және 12374971,91 АҚШ долларын құрайды (бұдан әрі - капиталдандырылатын сома).
Бұл ретте, 2004 жылғы 1 маусымнан бастап 2005 жылғы 31 желтоқсан кезеңіндегі кредиттің реттелетін сомасының сыйақылар сомаларының есептемесі Грузия тарапы 2004 жылғы маусымда 90171,21 АҚШ доллары мөлшерінде төлеген сыйақыны ескере отырып жүргізілді.
2. Грузия тарапы кредиттің капиталдандырылатын сомасы бойынша негізгі борыш сомасын 2017 жылдан бастап 2025 жылды қоса алғандағы кезеңде 2004 жылғы 21 шілдедегі келісілген хаттамаға сәйкес сараланған өтеу кестесіне негізделген осы Келісімге 3-қосымшаға сәйкес жартыжылдықтар бойынша өтеуге міндеттенеді.
3. 2004 жылдан бастап 2016 жылды қоса алғанда көзделген кредиттің капиталдандырылатын сомасы бойынша негізгі борыш сомасын өтеу төлемдерін Грузия тарапы 2017 жылдан бастап 2021 жылды қоса алғанда тоқсан сайынғы үлестермен жүзеге асыратын болады.
Осындай төлемдердің күні осы Келісімге 2-қосымшаға сәйкес кредиттің шоғырландырылатын және капиталдандырылатын сомалары бойынша төлемдерді жүзеге асыру күні болып анықталатын болады.

4. Платежи в погашение суммы основного долга по капитализируемой сумме кредита за 2017 - 2025 годы осуществляются до 1 марта и 1 сентября соответствующего года. Датой платежа считается дата поступления суммы на счет центрального банка казахстанской Стороны.
5. Стороны договорились, что платежи по сумме основного долга капитализируемой суммы кредита, не произведенные в сроки, указанные в пунктах 3 и 4 настоящей статьи, считаются просроченными платежами.
Статья 9
1. Грузинская Сторона обязуется погасить сумму вознаграждений на капитализируемую сумму кредита в период с 2017 года по 2025 год включительно на полугодовой основе в соответствии с приложением 3 к настоящему Соглашению.
2. Платежи в погашение суммы вознаграждений на капитализируемую сумму кредита за 2004 - 2016 годы включительно будут осуществлены грузинской Стороной с 2017 года по 2021 год включительно ежеквартальными долями.
Датой таких платежей будет определена дата осуществления платежей по консолидируемой и капитализируемой суммам кредита в соответствии с приложением 2 к настоящему Соглашению.
3. Для исчисления суммы вознаграждения на капитализируемую сумму кредита начисляются проценты по ставке 4 % (четыре процента) годовых.
Проценты будут начисляться каждые шесть месяцев по фактическому количеству дней в исчисляемом полугодии из расчета 360 дней в году и уплачиваться не позднее последнего дня отчетного полугодия, за который осуществляется данный платеж.
4. Платежи в погашение суммы вознаграждений основного долга по капитализируемой сумме кредита осуществляются до 1 марта и 1 сентября соответствующего года. Датой платежа считается дата поступления суммы на счет центрального банка казахстанской Стороны.
5. Стороны договорились, что платежи в погашение суммы вознаграждений основного долга по капитализируемой сумме кредита, не произведенные в сроки, указанные в пункте 4 настоящей статьи, считаются просроченными платежами.
Статья 10
1. В случае, если любой платеж в погашение консолидируемой и капитализируемой сумм по основному долгу и вознаграждениям, указанных в статьях 5, 6, 7, 8 и 9 настоящего Соглашения, не производится в сроки, установленные настоящим Соглашением и графиком погашения в приложении 2, то такой платеж признается просроченным и на него начисляются проценты по ставке 5 % (пять процентов) годовых с момента возникновения просроченной задолженности до даты полного его погашения.
2. Проценты на просроченную задолженность будут начисляться на основании фактического количества дней, истекших в 360-дневном году.

4. 2017 - 2025 жылдардағы кредиттің капиталдандырылатын сомасы бойынша негізгі борыш сомасын өтеуге төлемдер тиісті жылдың 1 наурызына және 1 қыркүйегіне дейін жүзеге асырылады. Қазақстан тарапының орталық банкінің шотына сома түскен күн төлем күні болып саналады.
5. Тараптар осы баптың 3 және 4-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде жүргізілмеген кредиттің капиталдандырылатын сомасының негізгі борышының сомасы бойынша төлемдерді мерзімі өткен төлемдер деп санауға уағдаласты.
9-бап
1. Грузия тарапы кредиттің капиталдандырылатын сомасына сыйақылар сомасын осы Келісімге 3-қосымшаға сәйкес 2017 жылдан бастап 2025 жылды қоса алғандағы кезеңде жартыжылдық негізде өтеуге міндеттенеді.
2. Грузия тарапы 2004 - 2016 жылдарды қоса алғандағы кредиттің капиталдандырылатын сомасына сыйақылар сомасын өтеуге төлемдерді 2017 жылдан бастап 2021 жылды қоса алғанда тоқсан сайынғы үлестермен жүзеге асыратын болады.
Осындай төлемдердің күні осы Келісімге 2-қосымшаға сәйкес кредиттің шоғырландырылатын және капиталдандырылатын сомалары бойынша төлемдерді жүзеге асыру күні болып анықталады.
3. Сыйақы сомасын есептеу үшін кредиттің капиталдандырылатын сомасына жылдық 4 % (төрт пайыз) мөлшерлеме бойынша пайыздар есепке жазылады.
Пайыздар жылдың 360 күніне шаққанда жартыжылдықта есептелген күндердің нақты саны бойынша әрбір алты айда есепке жазылатын және осы төлем жүзеге асырылатын есепті жартыжылдықтың соңғы күнінен кешіктірмей төленетін болады.
4. Кредиттің капиталдандырылатын сомасы бойынша негізгі борыштың сыйақылар сомасын өтеуге төлемдер тиісті жылдың 1 наурызына және 1 қыркүйегіне дейін жүзеге асырылады. Қазақстан тарапының орталық банкінің шотына сома түскен күн төлем күні болып саналады.
5. Тараптар осы баптың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде жүргізілмеген кредиттің капиталдандырылатын сомасы бойынша негізгі борыштың сыйақылар сомасын өтеуге төлемдерді мерзімі өткен төлемдер деп санауға уағдаласты.
10-бап
1. Егер осы Келісімнің 5, 6, 7, 8 және 9-баптарында көрсетілген негізгі борыш пен сыйақылар бойынша шоғырландырылатын және капиталдандырылатын сомаларды өтеуге кез келген төлем осы Келісімде және 2-қосымшадағы өтеу кестесінде белгіленген мерзімдерде жүргізілмеген жағдайда, онда осындай төлем мерзімі өткен болып танылады және оған мерзімі өткен берешек туындаған сәттен бастап оны толық өтеу күніне дейін жылдық 5 % (бес пайыз) мөлшерлеме бойынша пайыздар есепке жазылады.
2. Мерзімі өткен берешекке пайыздар 360 күндік жылда өткен күндердің нақты саны негізінде есепке жатқызылатын болады.

3. Грузинская сторона обязуется погашать суммы штрафного долга, в основе которого лежит задолженность по погашению суммы основного долга и/или задолженности по погашению суммы процентного долга, вплоть до полного его погашения.
Статья 11
В случае, если грузинская Сторона не выполнит обязательства, взятые на себя в пунктах 2, 3, 4 статьи 5, пунктах 1, 2, 4 статьи 6, пункте 2 статьи 7, пунктах 2, 3, 4 статьи 8, пунктах 1, 2, 4 статьи 9 настоящего Соглашения, то она обязуется производить платежи в погашение задолженности по консолидируемой и капитализируемой суммам и процентному долгу, а также платежи в погашение штрафного долга вплоть до полного их погашения.
Такие платежи производятся по следующей очередности:
1) начисленные штрафы;
2) начисленное вознаграждение;
3) погашение основного долга.
Статья 12
1. В случае, если тот или иной платеж по настоящему Соглашению по срокам попадает на день, который не является рабочим банковским днем в Республике Казахстан или Грузии, такой платеж производится в последующий рабочий банковский день.
2. Центральные банки Сторон обязаны:
в месячный срок с даты подписания настоящего Соглашения согласовать технический порядок осуществления расчетов и ведения счетов, вытекающих из условий настоящего Соглашения;
официально представить министерствам финансов Сторон согласованный ими технический порядок осуществления расчетов и ведения счетов, вытекающий из условий настоящего Соглашения, оформленный в виде межбанковского соглашения между ними;
независимо друг от друга в течение 10 (десять) дней со дня окончания отчетного квартала официально представлять обоим министерствам финансов Сторон справку о состоянии счетов Сторон на дату окончания отчетного квартала.
3. Датой выполнения платежа считается дата поступления суммы на счет центрального банка казахстанской Стороны.
Статья 13
Обязательства Сторон по настоящему Соглашению являются безусловными и все платежи по нему будут осуществляться без каких-либо изъятий, удержаний и взаимозачетов любого вида, а также будут свободны от всех налогов, комиссий и сборов, существующих на территориях государств Сторон.
Статья 14
Положения настоящего Соглашения не затрагивают прав и обязательств Сторон, вытекающих из других международных договоров, участниками которых они являются.
Статья 15
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Соглашения.

3. Грузия тарапы соның негізінде негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі берешек және/немесе оны түпкілікті толық өтегенге дейінгі пайыздық борыш сомасын өтеу жөніндегі берешек жатқан айыппұлдық борыш сомасын өтеуге міндеттенеді.
11-бап
Егер Грузия тарапы осы Келісімнің 5-бабының 2, 3, 4-тармақтарында, 6-бабының 1, 2, 4-тармақтарында, 7-бабының 2-тармағында, 8-бабының 3, 4-тармақтарында, 9-бабының 1, 2, 4-тармақтарында өзіне алған міндеттемелерді орындамаған жағдайда, онда ол шоғырландырылатын және капиталдандырылатын сомалар және пайыздық борыш бойынша берешекті өтеуге төлемдерді, сондай-ақ айыппұлдық борышты өтеуге төлемдерді оларды түпкілікті толық өтегенге дейін жүргізуге міндеттенеді.
Осындай төлемдер мынадай кезектілікпен жүргізіледі:
1) есепке жазылған айыппұлдар;
2) есепке жазылған сыйақы;
3) негізгі борышты өтеу.
12-бап
1. Егер осы Келісім бойынша қандай да бір төлем мерзімдері бойынша Қазақстан Республикасында немесе Грузияда банктің жұмыс күні болып табылмайтын күнге түскен жағдайда, мұндай төлем банктің келесі жұмыс күні жүргізіледі.
2. Тараптардың орталық банктері:
осы Келісімге қол қойылған күннен бастап бір ай мерзімде осы Келісімнің шарттарынан туындайтын есептерді жүзеге асырудың және шоттарды жүргізудің техникалық тәртібін келісуге;
Тараптардың Қаржы министрліктеріне олардың арасында банкаралық келісім түрінде ресімделген осы Келісімнің шарттарынан туындайтын есептерді жүзеге асырудың және шоттарды жүргізудің өздері келіскен техникалық тәртібін ресми ұсынуға;
бір-біріне қарамастан есепті тоқсан аяқталған күннен бастап 10 (он) күн ішінде Тараптардың Қаржы министрліктерінің екеуіне де Тараптар шоттарының есепті тоқсан аяқталған күнгі жай-күйі туралы анықтаманы ресми түрде беріп отыруға міндетті.
3. Қазақстан тарапының орталық банкінің шотына сома түскен күн төлем орындалған күн болып саналады.
13-бап
Тараптардың осы Келісім бойынша міндеттемелері сөзсіз болып табылады және ол бойынша барлық төлемдер қандай да болсын алуларсыз, ұстап қалуларсыз және кез келген түрдегі өзара есепке алуларсыз жүзеге асырылатын болады, сондай-ақ Тараптар мемлекеттерінің аумақтарында қолданылып жүрген барлық салықтардан, комиссиялардан және алымдардан босатылатын болады.
14-бап
Осы Келісімнің ережелері Тараптардың олар қатысушылары болып табылатын басқа халықаралық шарттардан туындайтын құқықтары мен міндеттемелерін қозғамайды.
15-бап
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісуі бойынша осы Келісімнің ажырамас бөліктері болып табылатын жекелеген хаттамалармен ресімделетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.

Статья 16
В случае возникновения споров и разногласий при толковании или применений положений настоящего Соглашения, Стороны будут разрешать их путем переговоров.
В случае, если урегулирование спора не может быть достигнуто путем переговоров, то такой спор направляется для разрешения в арбитражный суд ad hoc в соответствии с Арбитражным регламентом ЮНСИТРАЛ. Этот арбитражный суд образуется из трех арбитров, по одному арбитру от каждой Договаривающейся Стороны, назначенному в течение тридцати дней с даты получения одной Договаривающейся Стороной от другой Договаривающейся Стороны требования арбитражного решения спора, и третьего арбитра, согласованного в качестве председателя этими двумя арбитрами, также выбранного в течение следующих тридцати дней, при условии, что третий арбитр не должен быть гражданином государства любой Договаривающейся Стороны.
Если третий арбитр не будет согласован арбитрами, назначенными каждой Договаривающейся Стороной, в течение следующих тридцати дней, то Договаривающиеся Стороны обращаются к председателю Международного суда ООН с просьбой назначить третьего арбитра, который не должен быть гражданином государства любой Договаривающейся Стороны.
Арбитражный суд принимает свои решения в течение необходимого периода времени большинством голосов. Эти решения должны быть окончательными и обязательными.
Каждая Договаривающаяся Сторона несет расходы своего собственного арбитра и его представительские расходы в арбитражном процессе. Расходы председателя арбитражного суда по исполнению его или ее обязанностей и оставшихся затрат арбитражного суда разделяются поровну между Договаривающимися Сторонами.
Статья 17
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения Сторонами последнего письменного уведомления по дипломатическим каналам о выполнении соответствующих внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящее Соглашение прекращает свое действие после полного выполнения Сторонами своих обязательств по настоящему Соглашению с даты, согласованной Сторонами по дипломатическим каналам.
Статья 18
С даты вступления в силу настоящего Соглашения Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Грузии о реструктуризации задолженности Правительства Грузии по государственным кредитам, предоставленным Правительству Грузии Правительством Республики Казахстан, от 1 июля 1996 года прекращает свое действие.
Совершено в городе Астане 13 июня 2017 года в двух подлинных экземплярах каждый на казахском, грузинском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае расхождения между текстами, Стороны обращаются к тексту на русском языке.
От имени
Правительства
Республики Казахстан
От имени
Правительства Грузии
Приложение 1
к Соглашению между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Грузии
о повторной реструктуризации
задолженности Правительства Грузии
по государственным кредитам,
предоставленным Правительству Грузии
Правительством Республики Казахстан
Парижский клуб 1
Принятые обязательства:

16-бап
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіру немесе қолдану кезінде даулар мен келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар оларды келіссөздер арқылы шешетін болады.
Егер дауды реттеуге келіссөздер арқылы қол жеткізу мүмкін болмаған жағдайда, онда мұндай дау ЮНСИТРАЛ Төрелік регламентіне сәйкес ad hoc төрелік сотына шешу үшін жіберіледі. Осы Төрелік сот әрбір Уағдаласушы Тараптан бір Уағдаласушы Тарап екінші Уағдаласушы Тараптан даудың төрелік шешімінің талабын алған күннен бастап отыз күн ішінде тағайындалған бір-бір төрешіден және осы екі төреші төраға ретінде келіскен, сондай-ақ үшінші төреші кез келген Уағдаласушы Тарап мемлекетінің азаматы болуға тиісті емес деген шартпен кейінгі отыз күн ішінде таңдалған үшінші төрешіден тұратын үш төрешіден құрылады.
Егер үшінші төреші кейінгі отыз күн ішінде әрбір Уағдаласушы Тарап тағайындаған төрешілермен келісілмесе, онда Уағдаласушы Тараптар кез келген Уағдаласушы Тарап мемлекетінің азаматы болуға тиісті емес үшінші төрешіні тағайындау өтінішімен БҰҰ-ның Халықаралық сотының төрағасына жүгінеді.
Төрелік сот өз шешімдерін қажетті уақыт кезеңі ішінде көпшілік дауыспен қабылдайды. Осы шешімдер түпкілікті және міндетті болуға тиіс.
Әрбір Уағдаласушы Тарап өзінің жеке төрешісінің шығыстарын және оның төрелік процестегі өкілдік шығыстарын көтереді. Төрелік сот төрағасының өз міндеттерін атқаруы бойынша шығыстары мен төрелік соттың қалған шығындары Уағдаласушы Тараптар арасында тең бөлінеді.
17-бап
Осы Келісім Тараптар оның күшіне енуі үшін қажетті тиісті мемлекетішілік рәсімдердің орындалғаны туралы дипломатиялық арналар арқылы соңғы жазбаша хабарлама алған күннен бастап күшіне енеді.
Осы Келісім Тараптар осы Келісім бойынша өз міндеттемелерін толық орындағаннан кейін Тараптар дипломатиялық арналар арқылы келіскен күннен бастап өзінің қолданылуын тоқтатады.
18-бап
Осы Келісім күшіне енген күннен бастап 1996 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Грузия Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің Грузия Үкіметіне берген мемлекеттік несиелері бойынша Грузия Үкіметінің қарызын қайта құрылымдау туралы келісім өзінің қолданылуын тоқтатады.
2017 жылғы 13 маусым Астана қаласында екі төлнұсқа данада әрқайсысы қазақ, грузин және орыс тілдерінде жасалды әрі барлық мәтіннің күші бірдей.
Тараптар мәтіндердің арасында алшақтықтар болған жағдайда орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Қазақстан Республикасы Грузия
Үкіметінің атынан Үкіметінің атынан
Қазақстан Республикасы
Үкіметі мен Грузия Үкіметі
арасындағы Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
Грузия Үкіметіне берген
мемлекеттік кредиттері бойынша
Грузия Үкіметінің берешегін
қайтадан қайта құрылымдау
туралы келісімге
1-қосымша
1 Париж клубы
Қабылданған міндеттемелер: