О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам административно-территориального устройства Республики Казахстан и противодействия теневой экономике
Закон Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 210-VІ.
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 16, ст.140; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 3, ст.22; № 16, ст.97; 2007 г., № 1, ст.4; № 2, ст.18; № 3, ст.20; 2008 г., № 23, ст.114; 2009 г., № 18, ст.84; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2, 3; № 11, ст.102; 2012 г., № 2, ст.14; № 3, ст.27; № 14, ст.92, 95; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; 2014 г., № 7, ст.37; № 10, ст.52; № 19-І, 19-ІІ, ст.96; 2015 г., № 20-IV, ст.113; 2016 г., № 6, ст.45; № 7-II, ст.56; 2017 г., № 3, ст.6; № 12, ст.34; 2018 г., № 10, ст.32):
в статье 11 слово "города" заменить словом "городов".
2. В Водный кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст.141; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 15, ст.95; 2007 г., № 1, ст.4; № 2, ст.18; № 19, ст.147; № 24, ст.180; 2008 г., № 6-7, ст.27; № 23, ст.114; № 24, ст.129; 2009 г., № 2-3, ст.15; № 15-16, ст.76; № 18, ст.84; 2010 г., № 1-2, ст.5; № 5, ст.23; № 24, ст.146; 2011 г., № 1, ст.2, 7; № 5, ст.43; № 6, ст.50; № 11, ст.102; № 16, ст.129; 2012 г., № 3, ст.27; № 14, ст.92; № 15, ст.97; № 21-22, ст.124; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.72, 75; № 15, ст.79, 82; № 16, ст.83; 2014 г., № 1, ст.4; № 2, ст.10; № 7, ст.37; № 10, ст.52; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 11, ст.57; № 19-II, ст.103; № 20-IV, ст.113; 2016 г., № 6, ст.45; № 7-II, ст.56; № 8-II, ст.72; 2017 г., № 3, ст.6; № 12, ст.34; № 14, ст.51, 54; № 23-V, ст.113; 2018 г., № 10, ст.32; № 19, ст.62):
1) в оглавлении в заголовке статей 38 и 39 слово "города" заменить словом "городов";
2) в пункте 1 статьи 33, подпункте 7) пункта 1 статьи 37, заголовке и абзаце первом статей 38 и 39, подпунктах 7) и 20) пункта 2 статьи 40, пункте 1 статьи 42, пункте 2 статьи 43, подпункте 8) пункта 1 статьи 49, пункте 4 статьи 65, пунктах 2 и 3 статьи 67 слово "города" заменить словом "городов";

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы және көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 210-VІ ҚРЗ.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заңның қолданысқа енгізілу тәртібін 2-баптан қараңыз.
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 16, 140-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 3, 27-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 7, 37-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-І, 19-ІІ, 96-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 7-II, 56-құжат; 2017 ж., № 3, 6-құжат; № 12, 34-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат):
11-баптағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 17, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 19, 147-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 15-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; № 15, 79, 82-құжаттар; № 16, 83-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 10-құжат; № 7, 37-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 11, 57-құжат; № 19-II, 103-құжат; № 20-IV, 113-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 7-II, 56-құжат; № 8-II, 72-құжат; 2017 ж., № 3, 6-құжат; № 12, 34-құжат; № 14, 51, 54-құжаттар; № 23-V, 113-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 19, 62-құжат):
1) мазмұнында 38 және 39-баптардың тақырыптарындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 33-баптың 1-тармағындағы, 37-баптың 1-тармағының 7) тармақшасындағы, 38 және 39-баптардың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы, 40-баптың 2-тармағының 7) және 20) тармақшаларындағы, 42-баптың 1-тармағындағы, 43-баптың 2-тармағындағы, 49-баптың 1-тармағының 8) тармақшасындағы, 65-баптың 4-тармағындағы, 67-баптың 2 және 3-тармақтарындағы "қаланың", "қала" деген сөздер тиісінше "қалалардың", "қалалар" деген сөздермен ауыстырылсын;

3) в статье 68:
в пункте 3 слово "города" заменить словом "городов";
в пункте 4:
слово "объявлять" заменить словом "объявить";
слово "города" заменить словом "городов";
4) в пункте 4 статьи 105, пункте 2 статьи 111, пункте 4 статьи 112, пункте 1 статьи 117, пункте 1 статьи 122 слово "города" заменить словом "городов".
3. В Экологический кодекс Республики Казахстан от 9 января 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст.1; № 20, ст.152; 2008 г., № 21, ст.97; № 23, ст.114; 2009 г., № 11-12, ст.55; № 18, ст.84; № 23, ст.100; 2010 г., № 1-2, ст.5; № 5, ст.23; № 24, ст.146; 2011 г., № 1, ст.2, 3, 7; № 5, ст.43; № 11, ст.102; № 12, ст.111; № 16, ст.129; № 21, ст.161; 2012 г., № 3, ст.27; № 8, ст.64; № 14, ст.92, 95; № 15, ст.97; № 21-22, ст.124; 2013 г., № 9, ст.51; № 12, ст.57; № 14, ст.72, 75; 2014 г., № 1, ст.4; № 2, ст.10; № 7, ст.37; № 10, ст.52; № 12, ст.82; № 14, ст.84; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; № 24, ст.145; 2015 г., № 8, ст.42; № 11, ст.57; № 20-IV, ст.113; № 20-VII, ст.115; № 22-I, ст.141; № 22-II, ст.144; № 22-V, ст.156; 2016 г., № 1, ст.2; № 6, ст.45; № 7-II, ст.56, 57; № 8-II, ст.71, 72; № 24, ст.124; 2017 г., № 4, ст.7; № 7, ст.14; № 9, ст.17; № 12, ст.34; № 23-III, ст.111; № 23-V, ст.113; 2018 г., № 10, ст.32; № 19, ст.62):
в подпункте 12-1) статьи 1, пункте 5 статьи 51, статье 54, подпункте 2) пункта 4 статьи 69, пункте 3 статьи 71, пункте 5 статьи 98, абзаце третьем подпункта 4) пункта 1 статьи 154, пункте 2 статьи 224, подпункте 11) статьи 227 слово "города" заменить словом "городов".
4. В Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 21, ст.93; 2009 г., № 23, ст.112; № 24, ст.129; 2010 г., № 5, ст.23; № 7, ст.29, 32; № 15, ст.71; № 24, ст.146, 149, 150; 2011 г., № 2, ст.21, 25; № 4, ст.37; № 6, ст.50; № 7, ст.54; № 11, ст.102; № 13, ст.115; № 15, ст.125; № 16, ст.129; № 20, ст.151; № 24, ст.196; 2012 г., № 1, ст.5; № 2, ст.16; № 3, ст.21; № 4, ст.30, 32; № 5, ст.36, 41; № 8, ст.64; № 13, ст.91; № 14, ст.94; № 18-19, ст.119; № 23-24, ст.125; 2013 г., № 2, ст.13; № 5-6, ст.30; № 8, ст.50; № 9, ст.51; № 10-11, ст.56; № 13, ст.63; № 14, ст.72; № 15, ст.81, 82; № 16, ст.83; № 20, ст.113; № 21-22, ст.114; 2014 г., № 1, ст.6; № 2, ст.10, 12; № 4-5, ст.24; № 7, ст.37; № 8, ст.44; № 11, ст.63, 69; № 12, ст.82; № 14, ст.84, 86; № 16, ст.90; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 22, ст.128, 131; № 23, ст.143; 2015 г., № 2, ст.3; № 11, ст.57; № 14, ст.72; № 15, ст.78; № 19-I, ст.100; № 19-II, ст.106; № 20-IV, ст.113; № 20-VII, ст.117; № 21-I, ст.121, 124; № 21-II, ст.130, 132; № 22-I, ст.140, 143; № 22-II, ст.144; № 22-V, ст.156; № 22-VI, ст.159; № 23-II, ст.172; 2016 г., № 7-II, ст.53; № 8-І, ст.62; № 12, ст.87; № 22, ст.116; № 23, ст.119; № 24, ст.126; 2017 г., № 4, ст.7; № 6, ст.11; № 9, ст.18; № 10, ст.23; № 13, ст.45; № 14, ст.51; № 15, ст.55; № 20, ст.96; № 22-III, ст.109; № 23-III, ст.111; № 23-V, ст.113; № 24, ст.115; 2018 г., № 1, ст.2; № 7-8, ст.22; № 9, ст.31; № 10, ст.32; № 12, ст.39; № 14, ст.42; № 15, ст.47, 50; № 16, ст.55; № 19, ст.62):

3) 68-бапта:
3-тармақтағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жағдайлары" деген сөз "шарттары" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 105-баптың 4-тармағындағы, 111-баптың 2-тармағындағы, 112-баптың 4-тармағындағы, 117-баптың 1-тармағындағы, 122-баптың 1-тармағындағы "қаланың", "облыстың" деген сөздер тиісінше "қалалардың", "облыстардың" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 1, 1-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 11-12, 55-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 129-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 12, 57-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 10-құжат; № 7, 37-құжат; № 10, 52-құжат; № 12, 82-құжат; № 14, 84-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; № 24, 145-құжат; 2015 ж., № 8, 42-құжат; № 11, 57-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 20-VII, 115-құжат; № 22-I, 141-құжат; № 22-II, 144-құжат; № 22-V, 156-құжат; 2016 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 45-құжат; № 7-II, 56, 57-құжаттар; № 8-II, 71, 72-құжаттар; № 24, 124-құжат; 2017 ж., № 4, 7-құжат; № 7, 14-құжат; № 9, 17-құжат; № 12, 34-құжат; № 23-III, 111-құжат; № 23-V, 113-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 19, 62-құжат):
1-баптың 12-1) тармақшасындағы, 51-баптың 5-тармағындағы, 54-баптағы, 69-баптың 4-тармағының 2) тармақшасындағы, 71-баптың 3-тармағындағы, 98-баптың 5-тармағындағы, 154-баптың 1-тармағы 4) тармақшасының үшінші абзацындағы, 224-баптың 2-тармағындағы, 227-баптың 11) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
4. 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 21, 93-құжат; 2009 ж., № 23, 112-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29, 32-құжаттар; № 15, 71-құжат; № 24, 146, 149, 150-құжаттар; 2011 ж., № 2, 21, 25-құжаттар; № 4, 37-құжат; № 6, 50-құжат; № 7, 54-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 115-құжат; № 15, 125-құжат; № 16, 129-құжат; № 20, 151-құжат; № 24, 196-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 16-құжат; № 3, 21-құжат; № 4, 30, 32-құжаттар; № 5, 36, 41-құжаттар; № 8, 64-құжат; № 13, 91-құжат; № 14, 94-құжат; № 18-19, 119-құжат; № 23-24, 125-құжат; 2013 ж., № 2, 13-құжат; № 5-6, 30-құжат; № 8, 50-құжат; № 9, 51-құжат; № 10-11, 56-құжат; № 13, 63-құжат; № 14, 72-құжат; № 15, 81, 82-құжаттар; № 16, 83-құжат; № 20, 113-құжат; № 21-22, 114-құжат; 2014 ж., № 1, 6-құжат; № 2, 10, 12-құжаттар; № 4-5, 24-құжат; № 7, 37-құжат; № 8, 44-құжат; № 11, 63, 69-құжаттар; № 12, 82-құжат; № 14, 84, 86-құжаттар; № 16, 90-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 22, 128, 131-құжаттар; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 2, 3-құжат; № 11, 57-құжат; № 14, 72-құжат; № 15, 78-құжат; № 19-I, 100-құжат; № 19-II, 106-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 20-VII, 117-құжат; № 21-I, 121, 124-құжаттар; № 21-II, 130, 132-құжаттар; № 22-I, 140, 143-құжаттар; № 22-II, 144-құжат; № 22-V, 156-құжат; № 22-VI, 159-құжат; № 23-II, 172-құжат; 2016 ж., № 7-II, 53-құжат; № 8-I, 62-құжат; № 12, 87-құжат; № 22, 116-құжат; № 23, 119-құжат; № 24, 126-құжат; 2017 ж., № 4, 7-құжат; № 6, 11-құжат; № 9, 18-құжат; № 10, 23-құжат; № 13, 45-құжат; № 14, 51-құжат; № 15, 55-құжат; № 20, 96-құжат; № 22-III, 109-құжат; № 23-III, 111-құжат; № 23-V, 113-құжат; № 24, 115-құжат; 2018 ж., № 1, 2-құжат; № 7-8, 22-құжат; № 9, 31-құжат; № 10, 32-құжат; № 12, 39-құжат; № 14, 42-құжат; № 15, 47, 50-құжаттар; № 16, 55-құжат; № 19, 62-құжат):

1) в пункте 2 статьи 8 и подпункте 4) пункта 2 статьи 19 слово "города" заменить словом "городов";
2) в пункте 3 статьи 31 слова "бюджетных программ города республиканского значения" заменить словами "бюджетных программ городов республиканского значения";
3) в пункте 3 статьи 42:
слова "бюджетами города республиканского значения" заменить словами "бюджетами городов республиканского значения";
слова "областей, города республиканского значения" заменить словами "областей, городов республиканского значения";
4) в абзаце втором части первой пункта 4 статьи 45, подпункте 1) пункта 4 статьи 49, абзаце втором подпункта 12) пункта 1 статьи 53 слово "города" заменить словом "городов";
5) в части первой пункта 1-1 статьи 64 слово "городов" заменить словом "города";
6) в пункте 5 статьи 72 слово "города" заменить словом "городов";
7) в части второй пункта 5 статьи 78 слова "городов республиканского значения" заменить словами "города республиканского значения";
8) в подпункте 1) части второй пункта 2 статьи 79 слово "городом" заменить словом "городами";
9) в части третьей пункта 7 статьи 101 и пункте 4 статьи 108 слово "города" заменить словом "городов";
10) в части второй подпункта 3) пункта 2 и подпункте 1) пункта 4 статьи 131 слово "городов" заменить словом "города".
5. В Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 20-21, ст.89; 2010 г., № 5, ст.23; № 7, ст.32; № 15, ст.71; № 24, ст.149, 152; 2011 г., № 1, ст.2, 3; № 2, ст.21; № 11, ст.102; № 12, ст.111; № 17, ст.136; № 21, ст.161; 2012 г., № 1, ст.5; № 3, ст.26; № 4, ст.32; № 8, ст.64; № 12, ст.83; № 14, ст.92, 95; № 15, ст.97; № 21-22, ст.124; 2013 г., № 1, ст.3; № 5-6, ст.30; № 7, ст.36; № 9, ст.51; № 12, ст.57; № 13, ст.62; № 14, ст.72, 75; № 16, ст.83; 2014 г., № 1, ст.4; № 7, ст.37; № 10, ст.52; № 11, ст.65; № 14, ст.84, 86; № 16, ст.90; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 1, ст.2; № 7, ст.33; № 10, ст.50; № 19-II, ст.102; № 20-IV, ст.113; № 20-VII, ст.115; № 22-I, ст.143; № 22-V, ст.156; № 23-II, ст.170; 2016 г., № 6, ст.45; № 8-II, ст.67, 70; № 23, ст.119; 2017 г., № 1-2, ст.3; № 4, ст.7; № 9, ст.22; № 13, ст.45; № 22-III, ст.109; № 23-III, ст.111; № 24, ст.115; 2018 г., № 10, ст.32; № 14, ст.42; № 15, ст.47; № 19, ст.62):

1) 8-баптың 2-тармағындағы және 19-баптың 2-тармағының 4) тармақшасындағы "қаланың", "қала" деген сөздер тиісінше "қалалардың", "қалалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 31-баптың 3-тармағындағы "республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттік бағдарламаларының" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттік бағдарламаларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 42-баптың 3-тармағында:
"облыстар, республикалық маңызы бар қала" деген сөздер "облыстар, республикалық маңызы бар қалалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерімен" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 45-баптың 4-тармағы бірінші бөлігінің екінші абзацындағы, 49-баптың 4-тармағының 1) тармақшасындағы, 53-баптың 1-тармағы 12) тармақшасының екінші абзацындағы "қала" деген сөз "қалалар" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) 64-баптың 1-1-тармағының бірінші бөлігіндегі "қалалардың" деген сөз "қаланың" деген сөзбен ауыстырылсын;
6) 72-баптың 5-тармағындағы "қала" деген сөз "қалалар" деген сөзбен ауыстырылсын;
7) 78-баптың 5-тармағының екінші бөлігіндегі "республикалық маңызы бар қалалардың" деген сөздер "республикалық маңызы бар қаланың" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 79-баптың 2-тармағы екінші бөлігінің 1) тармақшасындағы "қала" деген сөз "қалалар" деген сөзбен ауыстырылсын;
9) 101-баптың 7-тармағының үшінші бөлігіндегі және 108-баптың 4-тармағындағы "қала", "қаланың" деген сөздер тиісінше "қалалар", "қалалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 131-баптың 2-тармағы 3) тармақшасының екінші бөлігіндегі және 4-тармағының 1) тармақшасындағы "қалалардың" деген сөз "қаланың" деген сөзбен ауыстырылсын.
5. "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 20-21, 89-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 32-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149, 152-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21-құжат; № 11, 102-құжат; №12, 111-құжат; № 17, 136-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 26-құжат; № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; № 12, 83-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 1, 3-құжат; № 5-6, 30-құжат; № 7, 36-құжат; № 9, 51-құжат; № 12, 57-құжат; № 13,62-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; № 16, 83-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 7, 37-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 65-құжат; № 14, 84, 86-құжаттар; № 16, 90-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 1, 2-құжат; № 7, 33-құжат; № 10, 50-құжат; № 19-II, 102-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 20-VII, 115-құжат; № 22-I, 143-құжат; № 22-V, 156-құжат; № 23-II, 170-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 8-II, 67, 70-құжаттар; № 23, 119-құжат; 2017 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 7-құжат; № 9, 22-құжат; № 13, 45-құжат; № 22-III, 109-құжат; № 23-III, 111-құжат; № 24, 115-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 14, 42-құжат; № 15, 47-құжат; № 19, 62-құжат):

1) в оглавлении в заголовке статьи 10 слово "города" заменить словом "городов";
2) в заголовке и абзаце первом статьи 10 слово "города" заменить словом "городов";
3) в статье 20:
в подпунктах 3) и 4) пункта 4 слово "города" заменить словом "городов";
в пункте 6 слова "областей, города республиканского значения и столицы" заменить словами "области, города республиканского значения, столицы";
4) в пункте 1 статьи 33 слова "области, города республиканского значения" заменить словами "областей, городов республиканского значения";
5) в пункте 3 статьи 41 и пункте 2 статьи 152 слово "города" заменить словом "городов".
6. В Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан от 4 июля 2014 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2014 г., № 15-I, 15-II, ст.88; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; 2015 г., № 20-VII, ст.115; № 21-III, ст.137; № 22-V, ст.156; № 22-VI, ст.159; 2016 г., № 7-II, ст.55; № 8-II, ст.67; № 12, ст.87; № 23, ст.118; № 24, ст.126, 129; 2017 г., № 1-2, ст.3; № 8, ст.16; № 14, ст.50, 53; № 16, ст.56; № 21, ст.98, 102; № 24, ст.115; 2018 г., № 1, ст.2; № 10, ст.32; № 16, ст.53, 56):
1) в части первой статьи 58 слова "городов Астаны и Алматы, областей" заменить словами "областей, городов республиканского значения, столицы";
2) в части третьей статьи 188 слова "этого района (области, городе республиканского значения, столице)" заменить словами "этого района (области, города республиканского значения, столицы)".
7. В Уголовно-исполнительный кодекс Республики Казахстан от 5 июля 2014 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2014 г., № 17, ст.91; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 22, ст.131; 2015 г., № 7, ст.33; № 20-IV, ст.113; № 22-ІІІ, ст.149; № 23-II, ст.170; 2016 г., № 8-II, ст.67; № 23, ст.118; № 24, ст.126, 129, 131; 2017 г., № 8, ст.16; № 14, ст.50; № 16, ст.56; 2018 г., № 1, ст.2; № 16, ст.56):
в подпункте 1) части первой статьи 32 слово "города" заменить словом "городов".
8. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2014 г., № 18-I, 18-II, ст.92; № 21, ст.122; № 23, ст.143; № 24, ст.145, 146; 2015 г., № 1, ст.2; № 2, ст.6; № 7, ст.33; № 8, ст.44, 45; № 9, ст.46; № 10, ст.50; № 11, ст.52; № 14, ст.71; № 15, ст.78; № 16, ст.79; № 19-I, ст.101; № 19-II, ст.102, 103, 105; № 20-IV, ст.113; № 20-VII, ст.115; № 21-I, ст.124, 125; № 21-II, ст.130; № 21-III, ст.137; № 22-I, ст.140, 141, 143; № 22-II, ст.144, 145, 148; № 22-III, ст.149; № 22-V, ст.152, 156, 158; № 22-VI, ст.159; № 22-VII, ст.161; № 23-I, ст.166, 169; № 23-II, ст.172; 2016 г., № 1, ст.4; № 2, ст.9; № 6, ст.45; № 7-I, ст.49, 50; № 7-II, ст.53, 57; № 8-I, ст.62, 65; № 8-II, ст.66, 67, 68, 70, 72; № 12, ст.87; № 22, cт.116; № 23, ст.118; № 24, ст.124, 126, 131; 2017 г., № 1-2, ст.3; № 9, ст.17, 18, 21, 22; № 12, ст.34; № 14, ст.49, 50, 54; № 15, ст.55; № 16, ст.56; № 22-III, ст.109; № 23-III, ст.111; № 23-V, ст.113; № 24, ст.114, 115; 2018 г., № 1, ст.4; № 7-8, ст.22; № 9, ст.27; № 10, ст.32; № 11, ст.36, 37; № 12, ст.39; № 13, ст.41; № 14, ст.44; № 15, ст.46, 49, 50; № 16, ст.53; № 19, ст.62):

1) мазмұнында 10-баптың тақырыбындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 10-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 20-бапта:
4-тармақтың 3) және 4) тармақшаларындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың" деген сөздер "облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 33-баптың 1-тармағындағы "облыстың, республикалық маңызы бар қаланың" деген сөздер "облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 41-баптың 3-тармағындағы және 152-баптың 2-тармағындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
6. 2014 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2014 ж., № 15-I, 15-II, 88-құжат; № 19-І, 19-ІІ, 96-құжат; № 21, 122-құжат; 2015 ж., № 20-VII, 115-құжат; № 21-III, 137-құжат; № 22-V, 156-құжат; № 22-VI, 159-құжат; 2016 ж., № 7-II, 55-құжат; № 8-II, 67-құжат; № 12, 87-құжат; № 23, 118-құжат; № 24, 126, 129-құжаттар; 2017 ж., № 1-2, 3-құжат; № 8, 16-құжат; № 14, 50, 53-құжаттар; № 16, 56-құжат; № 21, 98, 102-құжаттар; № 24, 115-құжат; 2018 ж., № 1, 2-құжат; № 10, 32-құжат; № 16, 53, 56-құжаттар):
1) 58-баптың бірінші бөлігіндегі "Астана және Алматы қалаларының, облыстардың" деген сөздер "облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 188-баптың үшінші бөлігінде орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
7. 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2014 ж., № 17, 91-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 22, 131-құжат; 2015 ж., № 7, 33-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 22-III, 149-құжат; № 23-II, 170-құжат; 2016 ж., № 8-II, 67-құжат; № 23, 118-құжат; № 24, 126, 129, 131-құжаттар; 2017 ж., № 8, 16-құжат; № 14, 50-құжат; № 16, 56-құжат; 2018 ж., № 1, 2-құжат; № 16, 56-құжат):
32-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
8. 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2014 ж., № 18-I, 18-II, 92-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; № 24, 145, 146-құжаттар; 2015 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 6-құжат; № 7, 33-құжат; № 8, 44, 45-құжаттар; № 9, 46-құжат; № 10, 50-құжат; № 11, 52-құжат; № 14, 71-құжат; № 15, 78-құжат; № 16, 79-құжат; № 19-I, 101-құжат; № 19-II, 102, 103, 105-құжаттар; № 20-IV, 113-құжат; № 20-VII, 115-құжат; № 21-I, 124, 125-құжаттар; № 21-II, 130-құжат; № 21-III, 137-құжат; № 22-I, 140, 141, 143-құжаттар; № 22-II, 144, 145, 148-құжаттар; № 22-III, 149-құжат; № 22-V, 152, 156, 158-құжаттар; № 22-VI, 159-құжат; № 22-VII, 161-құжат; № 23-I, 166, 169-құжаттар; № 23-II, 172-құжат; 2016 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 9-құжат; № 6, 45-құжат; № 7-I, 49, 50-құжаттар; № 7-II, 53, 57-құжаттар; № 8-I, 62, 65-құжаттар; № 8-II, 66, 67, 68, 70, 72-құжаттар; № 12, 87-құжат; № 22, 116-құжат; № 23, 118-құжат; № 24, 124, 126, 131-құжаттар; 2017 ж., № 1-2, 3-құжат; № 9, 17, 18, 21, 22-құжаттар; № 12, 34-құжат; № 14, 49, 50, 54-құжаттар; № 15, 55-құжат; № 16, 56-құжат; № 22-III, 109-құжат; № 23-III, 111-құжат; № 23-V, 113-құжат; № 24, 114, 115-құжаттар; 2018 ж., № 1, 4-құжат; № 7-8, 22-құжат; № 9, 27-құжат; № 10, 32-құжат; № 11, 36, 37-құжаттар; № 12, 39-құжат; № 13, 41-құжат; № 14, 44-құжат; № 15, 46, 49, 50-құжаттар; № 16, 53-құжат; № 19, 62-құжат):

1) в статье 386 слово "города" заменить словом "городов";
2) в части второй статьи 694 слова "городов Астаны и Алматы" заменить словами "города республиканского значения и столицы";
3) в подпункте 2) части второй статьи 705 слово "города" заменить словом "городов";
4) в части первой статьи 804:
в подпункте 31) цифры "658, 659, 660, 661, 662, 665, 667," исключить;
в подпунктах 50) и 58) слово "города" заменить словом "городов";
дополнить подпунктом 68) следующего содержания:
"68) службы экономических расследований (статьи 658, 659, 660, 661, 662, 665, 667).".
9. В Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 31 октября 2015 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2015 г., № 20-V, 20-VI, ст.114; 2016 г., № 7-II, ст.55; № 12, ст.87; 2017 г., № 1-2, ст.3; № 4, ст.7; № 8, ст.16; № 16, ст.56; № 21, ст.98; 2018 г., № 10, ст.32; № 13, ст.41; № 14, ст.44; № 16, ст.53):
в абзаце втором части третьей статьи 27 слово "города" заменить словом "городов".
10. В Кодекс Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2017 г., № 22-I, 22-II, ст.107; 2018 г., № 10, ст.32; № 11, ст.37; № 13, ст.41; № 14, ст.42, 44; № 15, ст.50; № 19, ст.62):
1) в подпункте 44) пункта 1 статьи 1 слова ", раскрытию и расследованию уголовных и" заменить словами "и раскрытию";
2) пункт 2 статьи 3 изложить в следующей редакции:
"2. Законодательные акты Республики Казахстан, вносящие изменения и дополнения в настоящий Кодекс, за исключением изменений и дополнений по налоговому администрированию, особенностям установления налоговой отчетности, улучшению положения налогоплательщиков (налоговых агентов), а также при изменении административно-территориального устройства Республики Казахстан, могут быть приняты не позднее 1 декабря текущего года и введены в действие не ранее 1 января года, следующего за годом их принятия.";

1) 386-баптағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 694-баптың екінші бөлігіндегі "Астана және Алматы қалалары" деген сөздер "республикалық маңызы бар қала және астана" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 705-баптың екінші бөлігінің 2) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 804-баптың бірінші бөлігінде:
31) тармақшадағы "658, 659, 660, 661, 662, 665, 667," деген цифрлар алып тасталсын;
50) және 58) тармақшаларындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
67) тармақшадағы "органның құқығы бар (462, 463-баптар)." деген сөздер "органның (462, 463-баптар);" деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 68) тармақшамен толықтырылсын:
"68) экономикалық тергеп-тексеру қызметінің (658, 659, 660, 661, 662, 665, 667-баптар) уәкілеттік берілген лауазымды адамдарының құқығы бар.".
9. 2015 жылғы 31 қазандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2015 ж., № 20-V, 20-VІ, 114-құжат; 2016 ж., № 7-ІІ, 55-құжат; № 12, 87-құжат; 2017 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 7-құжат; № 8, 16-құжат; № 16, 56-құжат; № 21, 98-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 13, 41-құжат; № 14, 44-құжат; № 16, 53-құжат):
27-баптың үшінші бөлігінің екінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
10. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2017 ж., № 22-I, 22-II, 107-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 11, 37-құжат; № 13, 41-құжат; № 14, 42, 44-құжаттар; № 15, 50-құжат; № 19, 62-құжат):
1) 1-баптың 1-тармағының 44) тармақшасындағы "қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру" деген сөздер "әкімшілік құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 3-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Салықтық әкімшілендіру, салықтық есептілікті белгілеу ерекшеліктері, салық төлеушілердің (салық агенттерінің) жағдайын жақсарту бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы өзгерген кездегі өзгерістер мен толықтыруларды қоспағанда, осы Кодекске өзгерістер мен толықтырулар енгізетін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілері ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірілмей қабылдануы және олар қабылданған жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарынан кейін қолданысқа енгізілуі мүмкін.";

3) в части первой пункта 2 статьи 18 слова "Астане и Алматы" заменить словами "республиканского значения и столице";
4) в пунктах 8, 10, 11, 12, 13 и 14 статьи 172 слова "Астана и Алматы", "Астане и Алматы" заменить словами "республиканского значения и столице";
5) часть первую статьи 394 дополнить подпунктом 43-1) следующего содержания:
"43-1) товаров, произведенных и реализуемых на территории специальной экономической зоны "Астана - новый город", при одновременном соблюдении следующих условий:
товары полностью потребляются в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов инфраструктуры, больниц, поликлиник, школ, детских садов, музеев, театров, высших и средних учебных заведений, библиотек, дворцов школьников, спортивных комплексов, административного и жилого комплексов в соответствии с проектно-сметной документацией;
товары включены в перечень товаров, утвержденный уполномоченным государственным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон, по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом;
наличие договора (контракта) на поставку товаров с организациями, осуществляющими на территории специальной экономической зоны "Астана - новый город" строительство объектов инфраструктуры, больниц, поликлиник, школ, детских садов, музеев, театров, высших и средних учебных заведений, библиотек, дворцов школьников, спортивных комплексов, административного и жилого комплексов;
наличие копий товаросопроводительных документов, подтверждающих отгрузку товаров;
наличие копий документов, подтверждающих получение товаров покупателем.
Для целей настоящей статьи под товарами, полностью потребляемыми в процессе строительства, понимаются товары, непосредственно вовлеченные в процесс возведения объектов инфраструктуры, больниц, поликлиник, школ, детских садов, музеев, театров, высших и средних учебных заведений, библиотек, дворцов школьников, спортивных комплексов, административного и жилого комплексов (за исключением электроэнергии, бензина, дизельного топлива и воды), при условии помещения таких товаров поставщиком и покупателем под таможенную процедуру свободной таможенной зоны и нахождения под таможенным контролем, если такие товары подлежат помещению под процедуру свободной таможенной зоны в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.";

3) 18-баптың 2-тармағының бірінші бөлігіндегі "Астана және Алматы қалалары" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалар және астана" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 172-баптың 8, 10, 11, 12, 13 және 14-тармақтарындағы "Астана және Алматы қалалары" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалар және астана" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 394-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 43-1) тармақшамен толықтырылсын:
"43-1) бір мезгілде мынадай шарттар сақталған кезде:
жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес тауарлар инфрақұрылым объектілерін, ауруханаларды, емханаларды, мектептерді, балабақшаларды, музейлерді, театрларды, жоғары және орта оқу орындарын, кітапханаларды, оқушылар сарайларын, спорт кешендерін, әкімшілік және тұрғын үй кешендерін салу және пайдалануға беру процесінде толық тұтынылған;
тауарлар арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс істеуі және тарату саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және уәкілетті органмен келісу бойынша бекіткен тауарлар тізбесіне енгізілген;
"Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағында инфрақұрылым объектілерін, ауруханаларды, емханаларды, мектептерді, балабақшаларды, музейлерді, театрларды, жоғары және орта оқу орындарын, кітапханаларды, оқушылар сарайларын, спорт кешендерін, әкімшілік және тұрғын үй кешендерін салуды жүзеге асыратын ұйымдармен тауарларды жеткізуге арналған шарт (келісімшарт) болған;
тауарлардың тиеп-жөнелтілгенін растайтын тауарға ілеспе құжаттардың көшірмелері болған;
сатып алушының тауарларды алғанын растайтын құжаттардың көшірмелері болған кезде "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағында өндірілген және өткізілетін тауарларды өткізу бойынша айналымдар қосылған құн салығынан босатылады.
Осы баптың мақсаттары үшін, егер мұндай тауарлар Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес еркін кедендік аймақ рәсімімен орналастыруға жататын болса, мұндай тауарларды өнім беруші мен сатып алушы еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен орналастырған және олар кедендік бақылауда болған жағдайда инфрақұрылым объектілерін, ауруханаларды, емханаларды, мектептерді, балабақшаларды, музейлерді, театрларды, жоғары және орта оқу орындарын, кітапханаларды, оқушылар сарайларын, спорт кешендерін, әкімшілік және тұрғын үй кешендерін тұрғызу процесіне тікелей тартылған тауарлар (электр энергиясын, бензинді, дизель отыны мен суды қоспағанда) құрылыс процесінде толық тұтынылатын тауарлар деп түсініледі.";

605
область
110
2.4.
Мощность передающего радиоэлектронного средства до 1 000 Вт включительно
город республиканского значения и столица
855
область
155
2.5.
Мощность передающего радиоэлектронного средства свыше 1 000 Вт
город республиканского значения и столица
1 481
область
269
4. При использовании радиочастотного спектра на период проведения опытной эксплуатации, соревнований, выставок и иных мероприятий сроком до шести месяцев включительно плата устанавливается в зависимости от вида радиосвязи, территории использования радиочастотного спектра и мощности передающего радиоэлектронного средства в размере, соответствующем сроку его фактического использования, но не менее 1/12 размера годовой ставки платы.

605
облыс
110
2.4.
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 1000 Вт-ты қоса алғанға дейін
республикалық маңызы бар қала және астана
855
облыс
155
2.5.
Таратушы радиоэлектрондық құралдың қуаты 1000 Вт-тан жоғары
республикалық маңызы бар қала және астана
1 481
облыс
269
4. Алты айды қоса алғанға дейінгі мерзімде тәжірибелік пайдалануды, жарыстарды, көрмелер мен өзге де іс-шараларды өткізу кезеңіне радиожиілік спектрін пайдаланған кезде төлемақы радиобайланыстың түріне, радиожиілік спектрін пайдалану аумағына және таратушы радиоэлектрондық құралдың қуатына қарай, оны нақты пайдалану мерзіміне сәйкес келетін мөлшерде, бірақ жылдық төлемақы мөлшерлемесінің кемінде 1/12 мөлшерінде белгіленеді.

В случае применения технологий с использованием полосы дуплексного (симплексного) канала шириной, отличающейся от указанной в пунктах 2 и 3 настоящей статьи, ставки платы определяются исходя из удельного веса фактически применяемой плательщиком ширины полосы дуплексного (симплексного) канала к ширине полосы дуплексного (симплексного) канала, указанной в пунктах 2 и 3 настоящей статьи.
При использовании технологии широкополосного сигнала плата взимается за полосу шириной 2 МГц на прием/2 МГц на передачу.";
10) в пункте 2 статьи 702 слова "Южно-Казахстанской областей, города Алматы" заменить словами "Туркестанской областей, городов Алматы и Шымкента".
11. В Кодекс Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2017 г., № 23-I, 23-II, ст.110; 2018 г., № 15, ст.50; № 19, ст.62):
1) в статье 3:
в подпункте 38) пункта 1 слова ", раскрытию и расследованию уголовных и" заменить словами "и раскрытию";
в подпункте 5) пункта 3 слова "таможенных органов Республики Казахстан (службы экономических расследований)" заменить словами "службы экономических расследований";
2) в подпункте 2) пункта 2 статьи 10 слова "Астане и Алматы" заменить словами "республиканского значения и столице";
3) в пункте 1 статьи 13:
подпункты 9) и 10) изложить в следующей редакции:
"9) приобретать товары, включая специальные средства, для выполнения функций, возложенных на таможенные органы, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) применять физическую силу и специальные средства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункт 11) исключить;
в подпункте 13) слово ", криминалистическую" исключить;
4) подпункты 6), 24) и 25) пункта 1 статьи 14 исключить.
12. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 13-14, ст.348; 1994 г., № 8, ст.140; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст.79; № 12, ст.184; № 21, ст.274; 1998 г., № 24, ст.432; 1999 г., № 8, ст.247; № 23, ст.924; 2004 г., № 24, ст.150; 2007 г., № 20, ст.152; 2011 г., № 16, ст.129; 2012 г., № 4, ст.32; № 8, ст.64; 2013 г., № 14, ст.75):
в пункте 2 статьи 5 слова "и города Туркестан Южно-Казахстанской области" заменить словами ", города Туркестана и сельских округов Шага, Жана-Икан, Ески Икан, Ушкайык, Иассы, Орангай, Карашык, Жуйнек, Бабайкорган, Шорнак, Жибек жолы, Майдантал города Кентау Туркестанской области".

Ені осы баптың 2 және 3-тармақтарында көрсетілгеннен ерекшеленетін дуплексті (симплексті) арнаның белдеуін пайдалана отырып технологиялар қолданылған жағдайда, төлемақы мөлшерлемелері төлеуші осы баптың 2 және 3-тармақтарында көрсетілген дуплексті (симплексті) арна белдеуінің еніне нақты қолданатын дуплексті (симплексті) арна белдеуі енінің үлес салмағы негізге алына отырып айқындалады.
Кең белдеулі сигнал технологиясы пайдаланылған кезде қабылдауға енi 2 МГц/беруге 2 МГц болатын белдеу үшiн төлемақы алынады.";
10) 702-баптың 2-тармағындағы "Оңтүстік Қазақстан облыстарының, Алматы қаласының" деген сөздер "Түркістан облыстарының, Алматы және Шымкент қалаларының" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2017 ж., № 23-I, 23-II, 110-құжат; 2018 ж., № 15, 50-құжат; № 19, 62-құжат):
1) 3-бапта:
1-тармақтың 38) тармақшасындағы "қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру" деген сөздер "әкімшілік құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың 5) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасы кеден органдарының (экономикалық тергеп-тексеру қызметінің)" деген сөздер "экономикалық тергеп-тексеру қызметінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 10-баптың 2-тармағының 2) тармақшасындағы "Астана және Алматы қалалары" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалар және астана" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 13-баптың 1-тармағында:
9) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, кеден органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін арнаулы құралдарды қоса алғанда, тауарларды сатып алу;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дене күші мен арнаулы құралдарды қолдану;";
11) тармақша алып тасталсын;
13) тармақшадағы ", криминалистік қызметті" деген сөздер алып тасталсын;
4) 14-баптың 1-тармағының 6), 24) және 25) тармақшалары алып тасталсын.
12. "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 13-14, 348-құжат; 1994 ж., № 8, 140-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; № 21, 274-құжат; 1998 ж., № 24, 432-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; № 23, 924-құжат; 2004 ж., № 24, 150-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2011 ж., № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат):
5-баптың 2-тармағындағы "Оңтүстiк Қазақстан облысының", "және Түркiстан қаласының" деген сөздер тиісінше "Түркiстан облысының", "Түркiстан қаласының және Кентау қаласының Шаға, Жаңа Иқан, Ескі Иқан, Үшқайық, Иассы, Ораңғай, Қарашық, Жүйнек, Бабайқорған, Шорнақ, Жібек жолы, Майдантал ауылдық округтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын.

13. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 23-24, ст.507; 1995 г., № 23, ст.146; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 10, ст.56; № 23, ст.142; 2006 г., № 18, ст.111; 2009 г., № 2-3, ст.9; № 8, ст.44; 2011 г., № 11, ст.102; 2013 г., № 2, ст.11; № 14, ст.72; 2016 г., № 6, ст.45; 2017 г., № 14, ст.51):
в подпункте 2) статьи 13 слово "города" заменить словом "городов".
14. В Закон Республики Казахстан от 3 ноября 1994 года "Об индивидуальном жилищном строительстве" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 20, ст.248; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст.209; 2004 г., № 23, ст.142; 2011 г., № 11, ст.102):
в заголовке и абзаце первом части первой статьи 8 слова "города республиканского значения, столицы, районов (города областного значения)" заменить словами "городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения)".
15. В Закон Республики Казахстан от 7 апреля 1995 года "О принудительном лечении больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан,1995 г., № 3-4, ст.32; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 23, ст.142; 2010 г., № 24, ст.152; 2012 г., № 8, ст.64; 2013 г., № 13, ст.62; 2014 г., № 19-I, 19-II, ст.96):
в статье 9 слова "(города областного значения), города" заменить словами "(городов областного значения), городов".
16. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст.157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 10, ст.108; № 12, ст.184;1998 г., № 23, ст.416; № 24, ст.436; 1999 г., № 8, ст.233; № 23, ст.920; 2000 г., № 3-4, ст.66; 2001 г., № 20, ст.257; 2002 г., № 6, ст.72; № 17, ст.155; 2004 г., № 23, ст.142; 2007 г., № 9, ст.67; № 10, ст.69; № 20, ст.152; 2009 г., № 19, ст.88; 2010 г., № 7, ст.32; № 10, ст.48; 2011 г., № 1, ст.3, 7; № 11, ст.102; № 16, ст.129; 2012 г., № 4, ст.32; № 8, ст.63; 2013 г., № 1, ст.2; № 2, ст.10; № 14, ст.72; 2014 г., № 1, ст.4; № 7, ст.33; № 11, ст.61; № 14, ст.84; № 16, ст.90; № 21, ст.118; 2015 г., № 21-III, ст.135; № 22-V, ст.154, 156; 2016 г., № 23, ст.118; № 24, ст.126, 131; 2017 г., № 1-2, ст.3; № 8, ст.16; № 11, ст.29; № 13, ст.45; № 16, ст.56; № 24, ст.115):
в пунктах 1 и 2 статьи 9 слова "городу республиканского значения и столице Республики" заменить словами "городам республиканского значения и столице".

13. "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., № 23-24, 507-құжат; 1995 ж., № 23, 146-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 10, 56-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 18, 111-құжат; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 8, 44-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2013 ж., № 2, 11-құжат; № 14, 72-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; 2017 ж., № 14, 51-құжат):
13-баптың 2) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
14. "Жеке тұрғын үй құрылысы туралы" 1994 жылғы 3 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 20, 248-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 209-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
8-баптың тақырыбындағы және бірінші бөлігінің бірінші абзацындағы "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың)", "республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың)" деген сөздер тиісінше "Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың)", "республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың)" деген сөздермен ауыстырылсын.
15. "Алкоголизмге, нашақорлық пен уытқұмарлық дертiне шалдыққан ауруларды ерiксiз емдеу туралы" 1995 жылғы 7 сәуiрдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 3-4, 32-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2010 ж., № 24, 152-құжат; 2012 ж., № 8, 64-құжат; 2013 ж., № 13, 62-құжат; 2014 ж., № 19-I, 19-II, 96-құжат):
9-баптағы "(облыстық маңызы бар қаланың), республикалық маңызы бар қаланың" деген сөздер "(облыстық маңызы бар қалалардың), республикалық маңызы бар қалалардың" деген сөздермен ауыстырылсын.
16. "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 10, 108-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233-құжат; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 20, 257-құжат; 2002 ж., № 6, 72-құжат; № 17, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; № 10, 48-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 8, 63-құжат; 2013 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 10-құжат; № 14,72-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 7, 33-құжат; № 11, 61-құжат; № 14, 84-құжат; № 16, 90-құжат; № 21, 118-құжат; 2015 ж., № 21-III, 135-құжат; № 22-V, 154, 156-құжаттар; 2016 ж., № 23, 118-құжат; № 24, 126, 131-құжаттар; 2017 ж., № 1-2, 3-құжат; № 8, 16-құжат; № 11, 29-құжат; № 13, 45-құжат; № 16, 56-құжат; № 24, 115-құжат):
9-баптың 1 және 2-тармақтарындағы "республикалық маңызы бар қала және Республика астанасы", "республикалық маңызы бар қала мен Республика астанасы" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалар және астана" деген сөздермен ауыстырылсын.

17. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 8, ст.84; 1999 г., № 13, ст.431; № 23, ст.921; 2001 г., № 15-16, ст.228; 2002 г., № 6, ст.71; 2003 г., № 11, ст.67; 2004 г., № 14, ст.82; № 17, ст.101; № 23, ст.142; 2006 г., № 16, ст.103; 2007 г., № 9, ст.67; № 10, ст.69; № 15, ст.106, 108; № 18, ст.143; 2009 г., № 11-12, ст.54; № 18, ст.84; № 24, ст.122; 2010 г., № 5, ст.23; № 10, ст.52; 2011 г., № 1, ст.2, 3; № 5, ст.43; № 6, ст.50; № 10, ст.86; № 11, ст.102; № 16, ст.128, 129; 2012 г., № 1, ст.5; № 3, ст.21; № 4, ст.32; № 5, ст.41; № 15, ст.97; № 21-22, ст.124; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.72, 75; № 15, ст.77; 2014 г., № 1, ст.4; № 14, ст.84, 86; № 16, ст.90; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; № 24, ст.144; 2015 г., № 1, ст.2; № 20-IV, ст.113; № 22-V, ст.154, 158; № 23-II, ст.170; 2016 г., № 8-I, ст.65; № 12, ст.87; № 23, ст.118; 2017 г., № 8, ст.16; № 11, ст.29; № 21, ст.98; 2018 г., № 10, ст.32; № 16, ст.56):
в пункте 3 статьи 44 и части третьей пункта 2 статьи 97 слово "города" заменить словом "городов".
18. В Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 11, ст.155; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 16, ст.104; 2007 г., № 10, ст.69; 2010 г., № 17-18, ст.108; 2011 г., № 5, ст.43; № 11, ст.102; 2012 г., № 4, ст.32; 2013 г., № 14, ст.72; 2014 г., № 1, ст.4; № 7, ст.37; 2015 г., № 19-II, ст.104):
1) в подпункте 14) статьи 7 и подпункте 1) статьи 7-1 слово "города" заменить словом "городов";
2) в заголовке, абзаце первом пункта 1, подпунктах 6) и 8) пункта 2 статьи 9 слова "города республиканского значения" заменить словами "городов республиканского значения".
19. В Закон Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст.206; 1998 г., № 22, ст.307; 2000 г., № 3-4, ст.66; 2001 г., № 15-16, ст.236; № 24, ст.338; 2003 г., № 10, ст.48; № 12, ст.86; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 11, ст.55; 2007 г., № 2, ст.18; 2009 г., № 8, ст.44; № 17, ст.81; № 19, ст.88; № 23, ст.100; 2010 г., № 17-18, ст.111; 2011 г., № 11, ст.102; № 21, ст.172; 2012 г., № 8, ст.64; № 10, ст.77; № 12, ст.84; 2013 г., № 1, ст.3; № 14, ст.72; 2014 г., № 1, ст.4; № 10, ст.52; № 11, ст.61; № 14, ст.84; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 16, ст.79; № 20-IV, ст.113; № 20-VII, ст.115; 2016 г., № 6, ст.45; № 12, ст.87; № 22, ст.116; 2017 г., № 4, ст.7; № 22-III, ст.109; 2018 г., № 10, ст.32; № 16, ст.53):
в части первой пункта 1 статьи 7-1, пунктах 2, 3, 4 и 5 статьи 7-2 слово "города" заменить словом "городов".

17. "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 8, 84-құжат; 1999 ж., № 13, 431-құжат; № 23, 921-құжат; 2001 ж., № 15-16, 228-құжат; 2002 ж., № 6, 71-құжат; 2003 ж., № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 14, 82-құжат; № 17, 101-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 16, 103-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 15, 106, 108-құжаттар; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 11-12, 54-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 52-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 10, 86-құжат; № 11, 102-құжат; № 16, 128, 129-құжаттар; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 21-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; № 15, 77-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 14, 84, 86-құжаттар; № 16, 90-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; № 24, 144-құжат; 2015 ж., № 1, 2-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 22-V, 154, 158-құжаттар; № 23-II, 170-құжат; 2016 ж., № 8-I, 65-құжат; № 12, 87-құжат; № 23, 118-құжат; 2017 ж., № 8, 16-құжат; № 11, 29-құжат; № 21, 98-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 16, 56-құжат):
44-баптың 3-тармағындағы және 97-баптың 2-тармағының үшінші бөлігіндегі "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
18. "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 11, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 16, 104-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; 2010 ж., № 17-18, 108-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; 2013 ж., № 14, 72-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 7, 37-құжат; 2015 ж., № 19-ІІ, 104-құжат):
1) 7-баптың 14) тармақшасындағы және 7-1-баптың 1) тармақшасындағы "қаланың", "қала" деген сөздер тиісінше "қалалардың", "қалалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 9-баптың тақырыбындағы, 1-тармағының бірінші абзацындағы, 2-тармағының 6) және 8) тармақшаларындағы "республикалық маңызы бар қала", "республикалық маңызы бар қаланың" деген сөздер тиісінше "республикалық маңызы бар қалалар", "республикалық маңызы бар қалалардың" деген сөздермен ауыстырылсын.
19. "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 206-құжат; 1998 ж., № 22, 307-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 15-16, 236-құжат; № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 48-құжат; № 12, 86-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 21, 172-құжат; 2012 ж., № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 12, 84-құжат; 2013 ж., № 1, 3-құжат; № 14, 72-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 61-құжат; № 14, 84-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 16, 79-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 20-VII, 115-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 12, 87-құжат; № 22, 116-құжат; 2017 ж., № 4, 7-құжат; № 22-ІІІ, 109-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 16, 53-құжат):
7-1-баптың 1-тармағының бірінші бөлігіндегі, 7-2-баптың 2, 3, 4 және 5-тармақтарындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.

20. В Закон Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года "О радиационной безопасности населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 5-6, ст.48; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 24, ст.148; 2011 г., № 1, ст.2, 7; № 11, ст.102; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 19-I, 19-II, ст.96; 2016 г., № 1, ст.2; 2018 г., № 19, ст.62):
в абзаце втором статьи 17 слово "города" заменить словом "городов".
21. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст.435; 2001 г., № 21-22, ст.286; 2003 г., № 10, ст.53; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 3, ст.22; № 13, ст.86; 2007 г., № 8, ст.55; 2009 г., № 11-12, ст.53; № 18, ст.84; 2010 г., № 5, ст.23; № 10, ст.48; № 17-18, ст.111; 2011 г., № 1, ст.2; № 5, ст.43; № 11, ст.102; 2012 г., № 4, ст.32; № 15, ст.97; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 4-5, ст.24; № 16, ст.90; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 19-II, ст.105; № 20-IV, ст.113; № 22-II, ст.145; № 22-V, ст.156; 2016 г., № 7-I, ст.50; 2017 г., № 14, ст.50; 2018 г., № 9, ст.31; № 10, ст.32):
в пункте 1 статьи 22 слова "Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" заменить словами "службе экономических расследований".
22. В Закон Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 2-3, ст.34; № 23, ст.931; 2002 г., № 4, ст.30; 2003 г., № 15, ст.121; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; 2009 г., № 18, ст.84, 85; 2010 г., № 1-2, ст.1; № 5, ст.23; № 15, ст.71; 2011 г., № 1, ст.2, 3; № 6, ст.49; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 14, ст.95; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; 2014 г., № 19-I, 19-II, ст.94, 96; № 21, ст.123; № 23, ст.143; 2015 г., № 13, cт.65; № 20-IV, ст.113; 2016 г., № 8-I, ст.65; 2017 г., № 23-III, ст.111; 2018 г., № 10, ст.32):
в части второй пункта 2 статьи 7, заголовке и абзаце первом статьи 9-1 слово "города" заменить словом "городов".
23. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст.771; 2001 г., № 10, ст.122; 2003 г., № 24, ст.175; 2005 г., № 13, ст.53; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 12, ст.77; 2007 г., № 12, ст.88; 2009 г., № 2-3, ст.7; № 15-16, ст.74; 2010 г., № 5, ст.23; № 22, ст.130; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст.102; 2012 г., № 2, ст.13; № 3, ст.25; № 15, ст.97; 2013 г., № 1, ст.2; № 10-11, ст.56; № 14, ст.75; 2014 г., № 2, ст.11; № 10, ст.52; № 14, ст.84; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-V, ст.156; 2016 г., № 6, ст.45; № 23, ст.118; 2017 г., № 9, ст.18; № 24, ст.115; 2018 г., № 10, ст.32; № 15, ст.46):
в заголовке и абзаце первом статьи 4-4 слово "города" заменить словом "городов".

20. "Халықтың радиациялық қауіпсіздігі туралы" 1998 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 5-6, 48-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 24, 148-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 19-І, 19-ІІ, 96-құжат; 2016 ж., № 1, 2-құжат; 2018 ж., № 19, 62-құжат):
17-баптың екінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
21. "Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 1998 ж., № 24, 435-құжат; 2001 ж., № 21-22, 286-құжат; 2003 ж., № 10, 53-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 8, 55-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 48-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 4-5, 24-құжат; № 16, 90-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 19-II, 105-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 22-II, 145-құжат; № 22-V, 156-құжат; 2016 ж., № 7-I, 50-құжат; 2017 ж., № 14, 50-құжат; 2018 ж., № 9, 31-құжат; № 10, 32-құжат):
22-баптың 1-тармағындағы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінде" деген сөздер "экономикалық тергеп-тексеру қызметінде" деген сөздермен ауыстырылсын.
22. "Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 2-3, 34-құжат; № 23, 931-құжат; 2002 ж., № 4, 30-құжат; 2003 ж., № 15, 121-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 19-I, 19-II, 94, 96-құжаттар; № 21, 123-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 13, 65-құжат; № 20-IV, 113-құжат; 2016 ж., № 8-I, 65-құжат; 2017 ж., № 23-III, 111-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат):
7-баптың 2-тармағының екінші бөлігіндегі, 9-1-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
23. "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 771-құжат; 2001 ж., № 10, 122-құжат; 2003 ж., № 24, 175-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 12, 77-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 7-құжат; № 15-16, 74-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 1, 2-құжат; № 10-11, 56-құжат; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 2, 11-құжат; № 10, 52-құжат; № 14, 84-құжат; 2015 ж., № 20-ІV, 113-құжат; № 22-V, 156-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 23, 118-құжат; 2017 ж., № 9, 18-құжат; № 24, 115-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 15, 46-құжат):
4-4-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.

24. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст.17; № 9, ст.86; № 24, ст.338; 2002 г., № 10, ст.103; 2004 г., № 10, ст.56; № 17, ст.97; № 23, ст.142; № 24, ст.144; 2005 г., № 7-8, ст.23; 2006 г., № 1, ст.5; № 13, ст.86, 87; № 15, ст.92, 95; № 16, ст.99; № 18, ст.113; № 23, ст.141; 2007 г., № 1, ст.4; № 2, ст.14; № 10, ст.69; № 12, ст.88; № 17, ст.139; № 20, ст.152; 2008 г., № 21, ст.97; № 23, ст.114, 124; 2009 г., № 2-3, ст.9; № 24, ст.133; 2010 г., № 1-2, ст.2; № 5, ст.23; № 7, ст.29, 32; № 24, ст.146; 2011 г., № 1, ст.3, 7; № 2, ст.28; № 6, ст.49; № 11, ст.102; № 13, ст.115; № 15, ст.118; № 16, ст.129; 2012 г., № 2, ст.11; № 3, ст.21; № 5, ст.35; № 8, ст.64; № 14, ст.92; № 23-24, ст.125; 2013 г., № 1, ст.2, 3; № 8, ст.50; № 9, ст.51; № 14, ст.72, 75; № 15, ст.81; № 20, ст.113; № 21-22, ст.115; 2014 г., № 2, ст.10; № 3, ст.21; № 7, ст.37; № 8, ст.49; № 10, ст.52; № 11, ст.67; № 12, ст.82; № 14, ст.84, 86; № 19-I, 19-II, ст.94, 96; № 21, ст.118, 122; № 22, ст.131; 2015 г., № 9, ст.46; № 19-I, ст.101; № 19-II, ст.103; № 21-I, ст.121, 124, 125; № 21-II, ст.130, 132; № 22-I, ст.140; № 22-V, ст.154, 156, 158; 2016 г., № 6, ст.45; № 7-I, ст.47, 49; № 8-II, ст.72; № 23, ст.118; 2017 г., № 3, ст.6; № 8, ст.16; № 13, ст.45; № 15, ст.55; № 16, ст.56; 2018 г., № 12, ст.39; № 16, ст.56; Закон Республики Казахстан от 5 ноября 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 7 ноября 2018 г.):
1) в пункте 3 статьи 5 слова "Астаны и Алматы" заменить словами "республиканского значения и столицы";
2) в пункте 6 статьи 6 слово "города" заменить словом "городов";
3) в части первой пункта 4 статьи 24-1 слова "областными, города республиканского значения" заменить словами "областными, городов республиканского значения";

24. "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., № 3, 17-құжат; № 9, 86-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 103-құжат; 2004 ж., № 10, 56-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 142-құжат; № 24, 144-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 13, 86, 87-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 99-құжат; № 18, 113-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 17, 139-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114, 124-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 29, 32-құжаттар; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар; № 2, 28-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 115-құжат; № 15, 118-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 2, 11-құжат; № 3, 21-құжат; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92-құжат; № 23-24, 125-құжат; 2013 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 8, 50-құжат; № 9, 51-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; № 15, 81-құжат; № 20, 113-құжат; № 21-22, 115-құжат; 2014 ж., № 2, 10-құжат; № 3, 21-құжат; № 7, 37-құжат; № 8, 49-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 67-құжат; № 12, 82-құжат; № 14, 84, 86-құжаттар; № 19-І, 19-II, 94, 96-құжаттар; № 21, 118, 122-құжаттар; № 22, 131-құжат; 2015 ж., № 9, 46-құжат; № 19-I, 101-құжат; № 19-II, 103-құжат; № 21-I, 121, 124, 125-құжаттар; № 21-II, 130, 132-құжаттар; № 22-I, 140-құжат; № 22-V, 154, 156, 158-құжаттар; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 7-І, 47, 49-құжаттар; № 8-ІІ, 72-құжат; № 23, 118-құжат; 2017 ж., № 3, 6-құжат; № 8, 16-құжат; № 13, 45-құжат; № 15, 55-құжат; № 16, 56-құжат; 2018 ж., № 12, 39-құжат; № 16, 56-құжат; 2018 жылғы 7 қарашада "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 5-баптың 3-тармағындағы "Астана және Алматы қалалық" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалардың және астананың" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-баптың 6-тармағындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 24-1-баптың 4-тармағының бірінші бөлігіндегі "республикалық маңызы бар қаланың және астананың сайлау комиссиясының" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалардың және астананың сайлау комиссиясының" деген сөздермен ауыстырылсын;

4) в подпункте 18) пункта 1 статьи 35 слово "городе" заменить словом "городах".
25. В Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 9, ст.85; 2003 г., № 11, ст.56; № 12, ст.83; № 15, ст.139; 2004 г., № 15, ст.85; № 23, ст.140, 142; 2005 г., № 11, ст.37; № 23, ст.105; 2006 г., № 8, ст.45; № 16, ст.99; 2009 г., № 2-3, ст.18; 2010 г., № 7, ст.29; 2011 г., № 20, ст.151; № 24, ст.196; 2012 г., № 13, ст.91; 2013 г., № 9, ст.51; № 10-11, ст.56; 2014 г., № 6, ст.27; 2015 г., № 20-IV, cт.113; 2018 г., № 14, ст.44):
в подпунктах 2) и 3) статьи 20, пункте 2 статьи 27 слово "города" заменить словом "городов".
26. В Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 13-14, ст.175; 2002 г., № 4, ст.33; 2003 г., № 23, ст.168; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 3, ст.22; 2007 г., № 2, ст.18; № 17, ст.139; 2008 г., № 13-14, ст.57; 2009 г., № 18, ст.84; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 15, ст.97; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 7, ст.37; № 10, ст.52; № 19-І, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-І, ст.143; № 22-II, ст.144; 2016 г., № 23, ст.118; 2017 г., № 12, ст.34; 2018 г., № 10, ст.32; № 13, ст.41; № 19, ст.62):
в подпункте 7) пункта 1 статьи 12 слово "города" заменить словом "городов".
27. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст.243; 2004 г., № 23, ст.142; 2005 г., № 6, ст.10; № 7-8, ст.19; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 15, ст.95; № 23, ст.144; № 24, ст.148; 2007 г., № 1, ст.4; № 2, ст.18; № 16, ст.129; 2008 г., № 21, ст.97; № 24, ст.129; 2009 г., № 15-16, ст.76; № 18, ст.84; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2; № 6, ст.50; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 3, ст.21, 27; № 4, ст.32; № 8, ст.64; № 14, ст.92, 95; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 13, ст.63; № 14, ст.72, 75; № 21-22, ст.114; 2014 г., № 1, ст.4, 6; № 2, ст.10, 12; № 7, ст.37; № 8, ст.44; № 10, ст.52; № 14, ст.86; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 19-I, ст.99, 101; № 19-II, ст.103; № 20-IV, ст.113; № 21-I, ст.128; № 22-V, ст.156; № 23-II, ст.170; 2016 г., № 6, ст.45; № 7-II, ст.53; 2017 г., № 4, ст.7; № 14, ст.51; № 22-III, ст.109; 2018 г., № 10, ст.32; № 19, ст.62):

4) 35-баптың 1-тармағының 18) тармақшасындағы "қалада" деген сөз "қалаларда" деген сөзбен ауыстырылсын.
25. "Қазақстанның Даму Банкі туралы" 2001 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 9, 85-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; № 12, 83-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 15, 85-құжат; № 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., № 11, 37-құжат; № 23, 105-құжат; 2006 ж., № 8, 45-құжат; № 16, 99-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; 2010 ж., № 7, 29-құжат; 2011 ж., № 20, 151-құжат; № 24, 196-құжат; 2012 ж., № 13, 91-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 10-11, 56-құжат; 2014 ж., № 6, 27-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; 2018 ж., № 14, 44-құжат):
20-баптың 2) және 3) тармақшаларындағы, 27-баптың 2-тармағындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
26. "Қазақстан Республикасындағы туристiк қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., № 13-14, 175-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; 2003 ж., № 23, 168-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 7, 37-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 22-I, 143-құжат; № 22-II, 144-құжат; 2016 ж., № 23, 118-құжат; 2017 ж., № 12, 34-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 13, 41-құжат; № 19, 62-құжат):
12-баптың 1-тармағының 7) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
27. "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 243-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 6, 10-құжат; № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 144-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 21, 27-құжаттар; № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 13, 63-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; № 21-22, 114-құжат; 2014 ж., № 1, 4, 6-құжаттар; № 2, 10, 12-құжаттар; № 7, 37-құжат; № 8, 44-құжат; № 10, 52-құжат; № 14, 86-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 19-I, 99, 101-құжаттар; № 19-II, 103-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 21-I, 128-құжат; № 22-V, 156-құжат; № 23-II, 170-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 7-II, 53-құжат; 2017 ж., № 4, 7-құжат; № 14, 51-құжат; № 22-ІІІ, 109-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 19, 62-құжат):

1) в подпункте 3) пункта 6 статьи 13 и подпункте 5) статьи 19 слово "города" заменить словом "городов";
2) в абзаце первом пункта 1 статьи 22 слова "города республиканского значения" заменить словами "городов республиканского значения";
3) в заголовке и абзаце первом пункта 1 статьи 25, подпункте 1) пункта 1 и части первой пункта 3 статьи 27, абзаце первом части первой и части второй пункта 2 статьи 60 слово "города" заменить словом "городов";
4) в подпункте 3) части первой пункта 2 статьи 62 слова "местных органов города" заменить словами "местных исполнительных органов городов";
5) в подпункте 3) части первой пункта 3 статьи 63 слово "города" заменить словом "городов".
28. В Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст.247; 2004 г., № 23, ст.142; 2007 г., № 3, ст.20; № 10, ст.69; № 20, ст.152; 2009 г., № 1, ст.4; № 23, ст.117; 2011 г., № 10, ст.86; № 16, ст.128; 2012 г., № 2, ст.14; № 8, ст.64; 2013 г., № 14, ст.72; 2014 г., № 19-I, 19-II, ст.96; 2015 г., № 6, ст.27; № 10, ст.50; № 19-II, ст.106; № 22-II, ст.145; № 22-V, ст.158; 2016 г., № 7-I, ст.49; 2017 г., № 12, ст.36; 2018 г., № 7-8, ст.22; № 14, ст.42):
1) в части первой пункта 3 статьи 5 слово "города" заменить словом "городов";
2) в пункте 1 статьи 7 слово "городе" заменить словом "городах".
29. В Закон Республики Казахстан от 12 марта 2002 года "О пчеловодстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 5, ст.55; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 1, ст.5; 2011 г., № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 19-І, 19-ІІ, ст.96; 2015 г., № 22-VII, cт.161):
в заголовке и абзаце первом статьи 14-1 слово "города" заменить словом "городов".
30. В Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст.67; 2004 г., № 23, ст.142; № 24, ст.154; 2005 г., № 7-8, ст.23; 2006 г., № 3, ст.22; № 10, ст.52; № 13, ст.86; 2007 г., № 2, ст.14, 18; № 5-6, ст.40; № 9, ст.67; № 10, ст.69; № 18, ст.143; 2008 г., № 10-11, ст.39; 2009 г., № 8, ст.44; № 15-16, ст.75; № 18, ст.84; № 19, ст.88; № 24, ст.128; 2010 г., № 1-2, ст.2; № 5, ст.23; № 17-18, ст.111; № 24, ст.145, 149; 2011 г., № 1, ст.2, 3, 7; № 6, ст.50; № 11, ст.102; № 12, ст.111; № 15, ст.118; 2012 г., № 3, ст.26; № 15, ст.97; № 21-22, ст.124; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 10, ст.52; № 11, ст.61; № 14, ст.84; № 19-I, 19-II, ст.94, 96; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-ІV, ст.113; № 22-ІІ, ст.145; № 22-VІ, ст.159; 2016 г., № 7-I, ст.47; 2017 г., № 4, ст.7; № 16, ст.56; 2018 г., № 10, ст.32; № 11, ст.37; № 16, ст.53):

1) 13-баптың 6-тармағының 3) тармақшасындағы және 19-баптың 5) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 22-баптың 1-тармағының бірінші абзацындағы "Республикалық маңызы бар қала" деген сөздер "Республикалық маңызы бар қалалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 25-баптың тақырыбындағы және 1-тармағының бірінші абзацындағы, 27-баптың 1-тармағының 1) тармақшасындағы және 3-тармағының бірінші бөлігіндегі, 60-баптың 2-тармағы бірінші бөлігінің бірінші абзацындағы және екінші бөлігіндегі "қала", "қаланың" деген сөздер тиісінше "қалалар", "қалалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 62-баптың 2-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) 63-баптың 3-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
28. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 247-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 23, 117-құжат; 2011 ж., № 10, 86-құжат; № 16, 128-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 8, 64-құжат; 2013 ж., № 14, 72-құжат; 2014 ж., № 19-І, 19-ІІ, 96-құжат; 2015 ж., № 6, 27-құжат; № 10, 50-құжат; № 19-ІІ, 106-құжат; № 22-ІІ, 145-құжат; № 22-V, 158-құжат; 2016 ж., № 7-І, 49-құжат; 2017 ж., № 12, 36-құжат; 2018 ж., № 7-8, 22-құжат; № 14, 42-құжат):
1) 5-баптың 3-тармағының бірінші бөлігіндегі "қалалық, астаналық" деген сөздер "қалалардың, астананың" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 7-баптың 1-тармағындағы "қалада" деген сөз "қалаларда" деген сөзбен ауыстырылсын.
29. "Бал ара шаруашылығы туралы" 2002 жылғы 12 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 5, 55-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 19-І, 19-ІІ, 96-құжат; 2015 ж., № 22-VIІ, 161-құжат):
14-1-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
30. "Әділет органдары туралы" 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 6, 67-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 18, 143-құжат; 2008 ж., № 10-11, 39-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 15-16, 75-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 128-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; № 24, 145, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 15, 118-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 10, 52-құжат; № 11, 61-құжат; № 14, 84-құжат; № 19-І, 19-ІІ, 94, 96-құжаттар; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 22-ІІ, 145-құжат; № 22-VІ, 159-құжат; 2016 ж., № 7-I, 47-құжат; 2017 ж., № 4, 7-құжат; № 16, 56-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 11, 37-құжат; № 16, 53-құжат):

1) в пункте 1 статьи 8 слово "города" заменить словом "городов";
2) в подпункте 5) пункта 1 статьи 19 слова "Астаны и Алматы" заменить словами "республиканского значения и столицы".
31. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст.140; 2004 г., № 17, ст.98; № 23, ст.142; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 24, ст.148; 2007 г., № 2, ст.18; 2009 г., № 18, ст.84, 85; 2010 г., № 5, ст.23; № 15, ст.71; 2011 г., № 1, ст.2, 7; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 14, ст.95; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 10, ст.52; № 19-І, 19-II, ст.94, 96; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; 2016 г., № 6, ст.45; № 7-І, ст.50; 2017 г., № 12, ст.34; 2018 г., № 10, ст.32; № 19, ст.62):
в подпункте 3) статьи 4, заголовке и абзаце первом статьи 9 слово "города" заменить словом "городов".

1) 8-баптың 1-тармағындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 19-баптың 1-тармағының 5) тармақшасындағы "Астана және Алматы қалаларының" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалардың және астананың" деген сөздермен ауыстырылсын.
31. "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 140-құжат; 2004 ж., № 17, 98-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 94, 96-құжаттар; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 7-I, 50-құжат; 2017 ж., № 12, 34-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 19, 62-құжат):
4-баптың 3) тармақшасындағы, 9-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.

32. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст.148; 2004 г., № 23, ст.142; 2005 г., № 7-8, ст.23; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 24, ст.148; 2007 г., № 2, ст.18; № 20, ст.152; 2008 г., № 24, ст.129; 2009 г., № 18, ст.84, 86; 2010 г., № 1-2, ст.1; № 15, ст.71; 2011 г., № 1, ст.2, 3, 7; № 6, ст.49; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 2, ст.16; № 8, ст.64; № 14, ст.95; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.72, 75; 2014 г., № 2, ст.10; № 10, ст.52; № 19-I, 19-II, ст.94, 96; № 21, ст.123; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-II, ст.145; 2016 г., № 6, ст.45; 2017 г., № 23-III, ст.111; 2018 г., № 10, ст.32; № 14, ст.42; № 19, ст.62):
в пункте 2, абзаце первом пункта 3, абзаце первом пункта 4 и абзаце первом части первой пункта 6 статьи 13-1 слова "районов, городов областного значения" заменить словами "района, города областного значения".

32. "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 15, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; 2014 ж., № 2, 10-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 94, 96-құжаттар; № 21, 123-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 22-II, 145-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; 2017 ж., № 23-III, 111-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 14, 42-құжат; № 19, 62-құжат):
13-1-баптың 2-тармағындағы, 3-тармағының бірінші абзацындағы, 4-тармағының бірінші абзацындағы және 6-тармағы бірінші бөлігінің бірінші абзацындағы "аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың" деген сөздер "ауданның, облыстық маңызы бар қаланың" деген сөздермен ауыстырылсын.

33. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 2002 года "О политических партиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 16, ст.153; 2005 г., № 5, ст.5; № 13, ст.53; 2007 г., № 9, ст.67; 2009 г., № 2-3, ст.6; 2012 г., № 5, ст.41; № 21-22, ст.124; 2014 г., № 21, ст.122; 2015 г., № 22-I, ст.140; 2018 г., № 12, ст.39):
1) в пункте 1 статьи 6 слово "города" заменить словом "городов";
2) в пункте 6 статьи 10 слово "городе" заменить словом "городах";

33. "Саяси партиялар туралы" 2002 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 16, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 13, 53-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2009 ж., № 2-3, 6-құжат; 2012 ж., № 5, 41-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2014 ж., № 21, 122-құжат; 2015 ж., № 22-I, 140-құжат; 2018 ж., № 12, 39-құжат):
1) 6-баптың 1-тармағындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 10-баптың 6-тармағындағы "қала мен" деген сөздер "қалалардағы және" деген сөздермен ауыстырылсын;

3) в пункте 5 статьи 16 слово "города" заменить словом "городов".
34. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст.16; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 24, ст.148; 2009 г., № 18, ст.84; № 24, ст.129; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2, 7; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 14, ст.92; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; 2014 г., № 10, ст.52; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, cт.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-VII, ст.161; № 23-II, ст.172; 2016 г., № 6, ст.45; 2018 г., № 10, ст.32; № 19, ст.62):
в подпункте 1-1) пункта 2 статьи 11 слово "города" заменить словом "городов".

3) 16-баптың 5-тармағындағы "қалалық, астаналық" деген сөздер "қалалардағы және астанадағы" деген сөздермен ауыстырылсын.
34. "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 16-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-ІV, 113-құжат; № 22-VII, 161-құжат; № 23-II, 172-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 19, 62-құжат):
11-баптың 2-тармағының 1-1) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.

35. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О чрезвычайном положении" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст.18; 2006 г., № 2, ст.14; 2007 г., № 9, ст.67; 2008 г., № 6-7, ст.27; 2009 г., № 8, ст.44; 2010 г., № 7, ст.32; 2011 г., № 5, ст.43; 2013 г., № 14, ст.72; 2014 г., № 7, ст.37; 2015 г., № 1, ст.2; 2017 г., № 11, ст.29):
в части первой пункта 1 статьи 3-3 слово "города" заменить словом "городов".

35. "Төтенше жағдай туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 18-құжат; 2006 ж., № 2, 14-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; 2013 ж., № 14, 72-құжат; 2014 ж., № 7, 37-құжат; 2015 ж., № 1, 2-құжат; 2017 ж., № 11, 29-құжат):
3-3-баптың 1-тармағының бірінші бөлігіндегі "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.

36. В Закон Республики Казахстан от 11 июня 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности частных нотариусов" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 12, ст.84; 2009 г., № 24, ст.134; 2012 г., № 13, ст.91; 2014 г., № 14, ст.84; 2015 г., № 8, ст.45; 2017 г., № 4, ст.7; 2018 г., № 13, ст.41):
в статье 15 слово "города" заменить словом "городов".
37. В Закон Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст.104; 2006 г., № 3, ст.22; № 4, ст.25; 2007 г., № 8, ст.52; 2008 г., № 6-7, ст.27; 2009 г., № 17, ст.81; № 24, ст.134; 2010 г., № 1-2, ст.1; № 15, ст.71; № 17-18, ст.112; 2011 г., № 2, ст.25; 2012 г., № 13, ст.91; № 21-22, ст.124; 2014 г., № 8, ст.44; № 10, ст.52; № 14, ст.84; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 8, ст.45; № 22-VI, ст.159; 2016 г., № 8-I, ст.65; 2017 г., № 23-III, ст.111; 2018 г., № 1, ст.4; № 10, ст.32; № 13, ст.41):
пункт 3 статьи 19 изложить в следующей редакции:

36. "Жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" 2003 жылғы 11 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 12, 84-құжат; 2009 ж., № 24, 134 құжат; 2012 ж., № 13, 91-құжат; 2014 ж., № 14, 84-құжат; 2015 ж., № 8, 45-құжат; 2017 ж., № 4, 7-құжат; 2018 ж., № 13, 41-құжат):
15-баптағы "қала" деген сөз "қалалар" деген сөзбен ауыстырылсын.
37. "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., № 14, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 25-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; 2011 ж., № 2, 25-құжат; 2012 ж., № 13, 91-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2014 ж., № 8, 44-құжат; № 10, 52-құжат; № 14, 84-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 8, 45-құжат; № 22-VI, 159-құжат; 2016 ж., № 8-I, 65-құжат; 2017 ж., № 23-III, 111-құжат; 2018 ж., № 1, 4-құжат; № 10, 32-құжат; № 13, 41-құжат);
19-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

1,15
15.
Алматы
2,96
16.
Астана
2,2
17.
Шымкент
1,01
".
38. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 15, ст.134; 2004 г., № 23, ст.142; 2005 г., № 7-8, ст.19; 2006 г., № 3, ст.22; № 24, ст.148; 2007 г., № 2, ст.18; № 16, ст.129; 2008 г., № 23, ст.114; 2009 г., № 18, ст.84; 2010 г., № 1-2, ст.1; № 5, ст.23; № 15, ст.71; № 24, ст.146; 2011 г., № 1, ст.2, 3; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.72, 75; № 16, ст.83; 2014 г., № 1, ст.4; № 8, ст.44; № 10, ст.52; № 14, ст.87; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 9, ст.46; № 19-I, ст.100, 101; № 20-IV, ст.113; № 23-II, ст.170; 2016 г., № 6, ст.45; № 8-I, ст.65; 2017 г., № 9, ст.17; № 23-III, ст.111; 2018 г., № 10, ст.32; № 19, ст.62):
в подпункте 3) пункта 1 статьи 23 слово "города" заменить словом "городов".

1,15
15.
Алматы
2,96
16.
Астана
2,2
17
Шымкент
1,01
".
38. "Автомобиль көлiгі туралы" 2003 жылғы 4 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., № 15, 134-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; № 16, 82-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 8, 44-құжат; № 10, 52-құжат; № 14, 87-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 9, /46-құжат; № 19-I, 100, 101-құжаттар; № 20-IV, 113-құжат; № 23-II, 170-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 8-I, 65-құжат; 2017 ж., № 9, 17-құжат; № 23-III, 111-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 19, 62-құжат):
23-баптың 1-тармағының 3) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.

39. В Закон Республики Казахстан от 14 октября 2003 года "О профилактике йододефицитных заболеваний" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 19-20, ст.149; 2006 г., № 1, ст.5; 2007 г., № 4, ст.95; 2011 г., № 11, ст.102; 2012 г., № 14, ст.92; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 23, ст.143):
в заголовке, абзаце первом и подпункте 3) пункта 1 статьи 8 слово "города" заменить словом "городов".
40. В Закон Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст.26; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; № 16, ст.100; 2007 г., № 8, ст.52; 2009 г., № 18, ст.84; № 24, ст.134; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст.102; 2012 г., № 13, ст.91; № 15, ст.97; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 2, ст.10; № 7, ст.37; № 14, ст.84; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 8, ст.45; № 20-IV, ст.113; 2018 г., № 1, ст.4; № 10, ст.32; № 13, ст.41):
в строке 2 таблицы подпункта 1) части второй пункта 1 статьи 8 слово "Южно-Казахстанская" заменить словом "Туркестанская".
41. В Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 7-8, ст.18; 2006 г., № 15, ст.92; 2007 г., № 2, ст.18; № 20, ст.152; № 24, ст.178; 2009 г., № 18, ст.84; № 24, ст.122; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст.102; 2012 г., № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; № 21-22, ст.115; 2014 г., № 1, ст.4; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-I, ст.140; № 22-V, ст.152, 158; № 23-II, ст.170; 2018 г., № 10, ст.32; № 14, ст.42; № 19, ст.62):
в пункте 3 статьи 16-1 и подпункте 4) пункта 4 статьи 36 слово "города" заменить словом "городов".
42. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 14, ст.88; 2008 г., № 15-16, ст.64; № 21, ст.97; 2009 г., № 24, ст.133; 2010 г., № 7, ст.29; 2011 г., № 1, ст.2; № 20, ст.151; 2012 г., № 2, ст.11, 15; 2013 г., № 15, ст.76, 82; № 20, ст.113; 2014 г., № 11, ст.64; № 12, ст.82; № 19-I, 19-II, ст.96; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 20-VII, ст.117; 2016 г., № 7-II, ст.55; 2017 г., № 14, ст.51; № 20, ст.96; № 23-V, ст.113; 2018 г., № 15, ст.47):
в заголовке и абзаце первом статьи 13 слово "города" заменить словом "городов".

39. "Йод тапшылығы ауруларының алдын алу туралы" 2003 жылғы 14 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 19-20, 149-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2007 ж., № 4, 95-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 23, 143-құжат):
8-баптың тақырыбындағы, 1-тармағының бірінші абзацындағы және 3) тармақшасындағы "қаланың", "жергілікті атқарушы органдар" деген сөздер тиісінше "қалалардың", "облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары" деген сөздермен ауыстырылсын.
40. "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2004 ж., № 5, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 16, 100-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж, № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 13, 91-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 2, 10-құжат; № 7, 37-құжат; № 14, 84-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 8, 45-құжат; № 20-IV, 113-құжат; 2018 ж., № 1, 4-құжат; № 10, 32-құжат; № 13, 41-құжат):
8-баптың 1-тармағы екінші бөлігі 1) тармақшасы кестесінің 2-жолындағы "Оңтүстiк Қазақстан" деген сөздер "Түркістан" деген сөзбен ауыстырылсын.
41. "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 7-8, 18-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; № 21-22, 115-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 22-I, 140-құжат; № 22-V, 152, 158-құжаттар; № 23-II, 170-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 14, 42-құжат; № 19, 62-құжат):
16-1-баптың 3-тармағындағы және 36-баптың 4-тармағының 4) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
42. "Концессиялар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 14, 88-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 7, 29-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 20, 151-құжат; 2012 ж., № 2, 11, 15-құжаттар; 2013 ж., № 15, 76, 2-құжаттар; № 20, 113-құжат; 2014 ж., № 11, 64-құжат; № 12, 82-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 20-VII, 117-құжат; 2016 ж., № 7-II, 55-құжат; 2017 ж., № 14, 51-құжат; № 20, 96-құжат; № 23-V, 113-құжат; 2018 ж., № 15, 47-құжат):
13-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.

43. В Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 24, ст.147; 2008 г., № 23, ст.124; 2010 г., № 5, ст.23; № 10, ст.49; № 15, ст.71; № 24, ст.149; 2011 г., № 5, ст.43; № 11, ст.102; 2012 г., № 2, ст.13; № 3, ст.25; № 15, ст.97; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 10, ст.52; № 19-I, 19-II, ст.96; 2015 г., № 10, ст.50; № 19-II, ст.105; № 22-I, ст.140; 2016 г., № 2, ст.9; 2017 г., № 9, ст.18; 2018 г., № 14, ст.42; № 15, ст.46):
в пункте 2-1 статьи 21 слова "города республиканского значения" заменить словами "городов республиканского значения".
44. В Закон Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 24, ст.127; 2009 г., № 18, ст.84; 2010 г., № 5, ст.23; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 5, ст.35; № 8, ст.64; № 15, ст.97; 2013 г., № 14, ст.72; 2014 г., № 1, ст.4; № 3, ст.21; № 19-I, 19-II, ст.94, 96; 2015 г., № 10, ст.50; № 20-IV, ст.113; № 23-ІІ, ст.170; 2017 г., № 8, ст.16; № 12, cт.36; 2018 г., № 10, ст.32; № 14, ст.42):
в пункте 7 статьи 5, заголовке, абзаце первом и подпункте 6) пункта 1 статьи 11 слово "города" заменить словом "городов".
45. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2009 года "О поддержке использования возобновляемых источников энергии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 13-14, ст.61; 2011 г., № 11, ст.102; № 12, ст.111; 2012 г., № 14, ст.92; 2013 г., № 9, ст.51; № 14, ст.75; № 15, ст.79; 2014 г., № 1, ст.4; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, cт.113; 2016 г., № 8-II, ст.72; № 24, ст.124; 2017 г., № 14, ст.54; № 23-III, ст.111):
в заголовке и абзаце первом статьи 7 слово "города" заменить словом "городов".
46. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст.4; № 19, ст.145; 2012 г., № 3, ст.26; № 5, ст.41; № 8, ст.64; 2013 г., № 7, ст.34, 36; № 14, ст.75; 2014 г., № 7, ст.37; № 8, ст.49; № 14, ст.84; № 16, ст.90; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-I, ст.111; № 21-III, ст.135; № 22-II, ст.148; № 22-III, ст.149; № 22-V, ст.154; 2016 г., № 7-I, cт.50; № 24, cт.123; 2017 г., № 13, ст.45; № 14, ст.50; № 16, ст.56; 2018 г., № 16, ст.56):
в подпункте 21) статьи 1 слова "государственных доходов" заменить словами "по финансовому мониторингу".

43. "Мәдениет туралы" 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 24, 147-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 49-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; 2015 ж., № 10, 50-құжат; № 19-II, 105-құжат; № 22-I, 140-құжат; 2016 ж., № 2, 9-құжат; 2017 ж., № 9, 18-құжат; 2018 ж., № 14, 42-құжат; № 15, 46-құжат):
21-баптың 2-1-тармағындағы "республикалық маңызы бар қаланың" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалардың" деген сөздермен ауыстырылсын.
44. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 24, 127-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 14, 72-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 3, 21-құжат; № 19-I, 19-II, 94, 96-құжаттар; 2015 ж., № 10, 50-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 23-ІІ, 170-құжат; 2017 ж., № 8, 16-құжат; № 12, 36-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 14, 42-құжат):
5-баптың 7-тармағындағы, 11-баптың тақырыбындағы, 1-тармағының бірінші абзацындағы және 6) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
45. "Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы" 2009 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2009 ж., № 13-14, 61-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 14, 75-құжат; № 15, 79-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; 2016 ж., № 8-II, 72-құжат; № 24, 124-құжат; 2017 ж., № 14, 54-құжат; № 23-III, 111-құжат):
7-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
46. "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2011 ж., № 1, 4-құжат; № 19, 145-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 5, 41-құжат; № 8, 64-құжат; 2013 ж., № 7, 34, 36-құжаттар; № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 7, 37-құжат; № 8, 49-құжат; № 14, 84-құжат; № 16, 90-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-I,111-құжат; № 21-III, 135-құжат; № 22-II, 148-құжат; № 22-III, 149-құжат; № 22-V, 154-құжат; 2016 ж., № 7-I, 50-құжат; № 24, 123-құжат; 2017 ж., № 13, 45-құжат; № 14, 50-құжат; № 16, 56-құжат; 2018 ж., № 16, 56-құжат):
1-баптың 21) тармақшасындағы "экономикалық тергеу", "мемлекеттік кіріс органдарының" деген сөздер тиісінше "экономикалық тергеп-тексеру", "қаржы мониторингі жөніндегі органдардың" деген сөздермен ауыстырылсын.

47. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 1, ст.3; № 8, ст.64; № 10, ст.77; № 14, ст.94; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 7, ст.37; № 11, ст.61; № 14, ст.84; № 16, ст.90; № 21, ст.118, 122; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 21-II, ст.130; № 22-V, ст.154, 156; № 23-II, ст.172; 2016 г., № 7-I, ст.50; № 12, ст.87; № 24, ст.126; 2017 г., № 16, cт.56; № 23-V, ст.113; 2018 г., № 16, cт.55):
в абзаце первом статьи 16 слово "города" заменить словом "городов".
48. В Закон Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 3, ст.20; № 15, ст.97; 2013 г., № 14, ст.75; 2014 г., № 1, ст.4; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 2, ст.6; № 11, cт.57; № 20-IV, ст.113; № 22-II, ст.144; 2016 г., № 6, ст.45; № 24, ст.124; 2017 г., № 23-III, ст.111; 2018 г., № 10, ст.32):
в абзаце первом пункта 5 статьи 6 слово "города" заменить словом "городов".
49. В Закон Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 3, ст.24; № 14, ст.92; № 15, ст.97; 2013 г., № 14, ст.72; 2014 г., № 10, ст.52; № 19-I, 19-II, ст.96; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 22-V, ст.156; 2017 г., № 24, ст.115; 2018 г., № 10, ст.32; № 15, ст.46):
в пункте 1 статьи 8 слова "города республиканского значения" заменить словами "городов республиканского значения".
50. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2013 года "О Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2013 г., № 15, ст.80; 2014 г., № 12, ст.82; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 20-IV, ст.113; № 21-I, ст.128; № 22-V, ст.152; 2016 г., № 7-I, ст.47; № 7-II, ст.55; 2017 г., № 23-III, ст.111; 2018 г., № 10, ст.32; № 11, ст.36; № 19, ст.62):
в пункте 1 статьи 21:
в части первой слова "50 членов" заменить словами "51 члена";
в подпункте 4) части второй слово "шестнадцати" заменить словом "семнадцати".
51. В Закон Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст.36; № 19-I, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 1, ст.2; № 15, ст.78; № 19-II, ст.103, 104; № 20-I, ст.111; № 20-IV, ст.113; № 23-I, ст.169; 2016 г., № 6, ст.45; № 7-II, ст.53, 56; 2017 г., № 11, ст.29; № 23-V, ст.113; 2018 г., № 10, ст.32; № 19, ст.62):
в подпункте 1) части второй пункта 2 статьи 20 слова "столица и город республиканского значения" заменить словами "города республиканского значения и столица".

47. "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 1, 3-құжат; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 14, 94-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 7, 37-құжат; № 11, 61-құжат; № 14, 84-құжат; № 16, 90-құжат; № 21, 118, 122-құжаттар; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 21-ІІ, 130-құжат; № 22-V, 154, 156-құжаттар; № 23-ІІ, 172-құжат; 2016 ж., № 7-І, 50-құжат; № 12, 87-құжат; № 24, 126-құжат; 2017 ж., № 16, 56-құжат; № 23-V, 113-құжат; 2018 ж., № 16, 55-құжат):
16-баптың бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
48. "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 3, 20-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 14, 75-құжат; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 2, 6-құжат; № 11, 57-құжат; № 20-ІV, 113-құжат; № 22-II, 144-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 24, 124-құжат; 2017 ж., № 23-III, 111-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат):
6-баптың 5-тармағының бірінші абзацындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
49. "Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 3, 24-құжат; № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 14, 72-құжат; 2014 ж., № 10, 52-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 20-IV, 113-құжат; № 22-V, 156-құжат; 2017 ж., № 24, 115-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 15, 46-құжат):
8-баптың 1-тармағындағы "республикалық маңызы бар қаланың" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалардың" деген сөздермен ауыстырылсын.
50. "Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы туралы" 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2013 ж., № 15, 80-құжат; 2014 ж., № 12, 82-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015ж., № 20-ІV, 113-құжат; № 21-І, 128-құжат; № 22-V, 152-құжат; 2016 ж., № 7-I, 47-құжат; № 7-II, 55-құжат; 2017 ж., № 23-III, 111-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 11, 36-құжат; № 19, 62-құжат):
21-баптың 1-тармағында:
бірінші бөлігіндегі "50 мүшеден" деген сөздер "51 мүшеден" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктің 4) тармақшасындағы "он алты" деген сөздер "он жеті" деген сөздермен ауыстырылсын.
51. "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2014 ж., № 7, 36-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 1, 2-құжат; № 15, 78-құжат; № 19-ІІ, 103, 104-құжаттар; № 20-І, 111-құжат; № 20-ІV, 113-құжат; № 23-І, 169-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 7-ІІ, 53, 56-құжаттар, 2017 ж., № 11, 29-құжат; № 23-V, 113-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 19, 62-құжат):
20-баптың 2-тармағы екінші бөлігінің 1) тармақшасындағы "астана мен республикалық маңызы бар қала" деген сөздер "республикалық маңызы бар қалалар және астана" деген сөздермен ауыстырылсын.

52. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2014 г., № 14, ст.85; № 19-I, 19-II, ст.96; 2015 г., № 10, ст.50; № 20-IV, ст.113; № 22-I, ст.140; 2016 г., № 2, ст.9; 2017 г., № 10, ст.23; № 16, ст.56; 2018 г., № 10, ст.32):
в подпункте 16) пункта 1 статьи 8 слово "города" заменить словом "городов".
53. В Закон Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2015 г., № 22-II, ст.147; 2016 г., № 2, ст.9; № 7-I, ст.50; № 22, cт.116; 2017 г., № 14, ст.51):
1) в пункте 2 статьи 22 слова "государственных доходов, военной полиции" заменить словами "военной полиции, службой экономических расследований";
2) в пункте 3 статьи 27 слова "государственных доходов, военной полиции" заменить словами "военной полиции, службы экономических расследований".
54. В Закон Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2017-2019 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2016 г., № 21, cт.114):
1) в заголовке и преамбуле слово "города" заменить словом "городов";
2) пункты 2 и 3 статьи 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2018 год в сумме 1 573 345 504 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 104 043 009 тысяч тенге;
Актюбинской – 56 275 267 тысяч тенге;
Алматинской – 156 003 745 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 163 157 610 тысяч тенге;
Жамбылской – 158 021 243 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской – 50 857 832 тысячи тенге;
Карагандинской – 103 899 796 тысяч тенге;
Кызылординской – 137 143 159 тысяч тенге;
Костанайской – 108 989 956 тысяч тенге;
Павлодарской – 46 829 053 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской – 95 748 762 тысячи тенге;
Туркестанской – 392 376 072 тысячи тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2019 год в сумме 1 584 148 603 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 104 474 017 тысяч тенге;
Актюбинской – 55 812 434 тысячи тенге;
Алматинской – 153 723 098 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 163 954 224 тысячи тенге;

52. "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2014 ж., № 14, 85-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; 2015 ж., № 10, 50-құжат; № 20-ІV, 113-құжат; № 22-I, 140-құжат; 2016 ж., № 2, 9-құжат; 2017 ж., № 10, 23-құжат; № 16, 56-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат):
8-баптың 1-тармағының 16) тармақшасындағы "қаланың" деген сөз "қалалардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
53. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2015 ж., № 22-II, 147-құжат; 2016 ж., № 2, 9-құжат; № 7-I, 50-құжат; № 22, 116-құжат; 2017 ж., № 14, 51-құжат):
1) 22-баптың 2-тармағындағы "мемлекеттік кіріс, әскери полиция органдары" деген сөздер "әскери полиция органдары, экономикалық тергеп-тексеру қызметі" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 27-баптың 3-тармағындағы "мемлекеттік кіріс, әскери полиция органдарының" деген сөздер "әскери полиция органдарының, экономикалық тергеп-тексеру қызметінің" деген сөздермен ауыстырылсын.
54. "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2017 - 2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2016 ж., № 21, 114-құжат):
1) тақырыптағы және кіріспедегі "қала" деген сөз "қалалар" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 2-баптың 2 және 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2018 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 573 345 504 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 104 043 009 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 56 275 267 мың теңге;
Алматы облысына - 156 003 745 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 163 157 610 мың теңге;
Жамбыл облысына - 158 021 243 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 50 857 832 мың теңге;
Қарағанды облысына - 103 899 796 мың теңге;
Қызылорда облысына - 137 143 159 мың теңге;
Қостанай облысына - 108 989 956 мың теңге;
Павлодар облысына - 46 829 053 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 95 748 762 мың теңге;
Түркістан облысына - 392 376 072 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2019 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 584 148 603 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 104 474 017 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 55 812 434 мың теңге;
Алматы облысына - 153 723 098 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 163 954 224 мың теңге;

Жамбылской – 161 934 587 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 51 393 369 тысяч тенге;
Карагандинской – 100 730 628 тысяч тенге;
Кызылординской – 137 165 718 тысяч тенге;
Костанайской – 110 192 744 тысячи тенге;
Павлодарской – 46 106 965 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 96 360 248 тысяч тенге;
Туркестанской – 402 300 571 тысяча тенге.";
3) приложения 18 к настоящему Закону изложить в следующей редакции:
"
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 24-VI
ЗРК
"Об объемах трансфертов
общего характера
междуреспубликанским и
областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения,
столицы

Жамбыл облысына - 161 934 587 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 51 393 369 мың теңге;
Қарағанды облысына - 100 730 628 мың теңге;
Қызылорда облысына - 137 165 718 мың теңге;
Қостанай облысына - 110 192 744 мың теңге;
Павлодар облысына - 46 106 965 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 96 360 248 мың теңге;
Түркістан облысына - 402 300 571 мың теңге сомасында белгіленсін.";
3) осы Заңға 1-8-қосымшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы

"Статья 57-1. Установить, что при условии уплаты налогоплательщиком в период с 1 октября 2018 года по 31 декабря 2019 года суммы недоимки, числящейся в лицевом счете по состоянию на 1 октября 2018 года, не признается налоговой задолженностью и не подлежит внесению в бюджет, а также подлежит списанию в порядке, установленном уполномоченным органом:
1) сумма пени, числящаяся в лицевом счете налогоплательщика по состоянию на 1 октября 2018 года, а также начисленная на сумму указанной недоимки за период с 1 октября 2018 года до даты ее уплаты, включая день уплаты. При этом пеня списывается по тому виду налога и другого обязательного платежа в бюджет, по которому уплачена недоимка;
2) сумма штрафа, наложенная за правонарушения в области налогообложения в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях, числящаяся по состоянию на 1 октября 2018 года в лицевом счете налогоплательщика по тому виду налога и другого обязательного платежа в бюджет, по которому уплачена недоимка.
Списание пеней и штрафов, предусмотренное настоящей статьей, распространяется на случаи досрочного исполнения налогоплательщиком в полном объеме налогового обязательства по уплате налога или другого обязательного платежа в бюджет, срок уплаты которого по состоянию на 1 октября 2018 года изменен в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве.
Положения настоящей статьи не распространяются на налогоплательщиков:
1) подлежащих мониторингу крупных налогоплательщиков;
2) осуществлявших по состоянию на 1 октября 2018 года один или несколько из следующих видов деятельности:
недропользование, за исключением недропользователей, являющихся таковыми исключительно из-за обладания правом на добычу подземных вод, лечебных грязей;
производство подакцизной продукции;
3) физических лиц, за исключением налоговой задолженности, образовавшейся в связи осуществлением предпринимательской деятельности, деятельности частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования,за исключением:
1) подпункта 5) пункта 10 статьи 1, который вводится в действие с 1 января 2018 года;
2) подпунктов 1), 2), абзацев первого, второго, шестого, седьмого и восьмого подпункта 3) пункта 55 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 июля 2018 года;
3) подпунктов 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 10, абзацев третьего, четвертого и пятого подпункта 3) и подпункта 4) пункта 55 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2019 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ

"57-1-бап. Салық төлеуші 2018 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша жеке шотындағы бересі сомасын 2018 жылғы 1 қазан - 2019 жылғы 31 желтоқсан аралығындағы кезеңде төлеген жағдайда салықтық берешек деп танылмайды және бюджетке енгізуге жатпайды, сондай-ақ уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мыналар есептен шығаруға жатады деп белгіленсін:
1) 2018 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша салық төлеушінің жеке шотындағы, сондай-ақ 2018 жылғы 1 қазаннан бастап, төлеу күнін қоса алғанда, төленген күніне дейінгі кезеңде көрсетілген бересі сомасына есепке жазылған өсімпұл сомасы. Бұл ретте өсімпұл бересі төленген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем түрі бойынша есептен шығарылады;
2) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес салық салу саласындағы құқық бұзушылық үшін салынған, 2018 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша салық төлеушінің бересі төленген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем түрі бойынша жеке шотындағы айыппұл сомасы.
Өсімпұлдар мен айыппұлдардың осы бапта көзделген есептен шығарылуы салық төлеушінің төлеу мерзімі 2018 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасының салық заңнамасы мен Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасына сәйкес өзгерген салықты немесе бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемді төлеу жөніндегі салықтық міндеттемесін толық көлемде мерзімінен бұрын орындау жағдайларына қолданылады.
Осы баптың ережелері:
1) ірі салық төлеушілердің мониторингіне жататын;
2) 2018 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша мынадай қызмет түрлерінің біреуін немесе бірнешеуін:
жерасты суларын, емдік балшықтарды өндіру құқығына ие болғандықтан ғана жер қойнауын пайдаланушылар болып табылатын осындай пайдаланушыларды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануды;
акцизделетін өнім өндіруді жүзеге асыратын салық төлеушілерге;
3) кәсіпкерлік қызметті, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор қызметін жүзеге асыруға байланысты түзілген салықтық берешекті қоспағанда, жеке тұлғаларға қолданылмайды.".
2-бап. Осы Заң:
1) 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 10-тармағының 5) тармақшасын;
2) 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 55-тармағының 1), 2) тармақшаларын, 3) тармақшасының бірінші, екінші, алтыншы, жетінші және сегізінші абзацтарын;
3) 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 10-тармағының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 9) және 10) тармақшаларын, 55-тармағы 3) тармақшасының үшінші, төртінші және бесінші абзацтарын және 4) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. НАЗАРБАЕВ