О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы"
Закон Республики Казахстан от 22 октября 2019 года № 266-VІ ЗРК.
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2018 г., № 21, cт. 77; 2019 г., № 8, ст. 42, 45; № 15-16, ст. 68) следующие изменения:
1) статьи 1, 17, 19, 20 и 24-1 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 547 475 255 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 871 663 083 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 202 769 538 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 884 960 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 466 157 674 тысяч тенге;
2) затраты – 11 477 290 810 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 265 647 847 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 381 675 587 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116 027 740 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 169 172 084 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 169 172 084 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1 364 635 486 тысяч тенге, или 2,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -5 495 623 486 тысяч тенге, или 8,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 1 364 635 486 тысяч тенге.";
"Статья 17. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2019 год в сумме 167 696 763 тысяч тенге.";
"Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2019 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 21 223 199 тысяч тенге.
Статья 20. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год 761 109 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.";
"Статья 24-1. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан по поддержке экспорта на 2019 год в размере 102 000 000 тысяч тенге.";
2) приложения 1 и 4 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Закону.

"2019 - 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2019 жылғы 22 қазандағы № 266-VІ ҚРЗ.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Заң 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
1-бап. "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2018 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2018 ж., № 21, 77-құжат; 2019 ж., № 8, 42, 45-құжаттар; № 15-16, 68-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1, 17, 19, 20 және 24-1-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 10 547 475 255 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 6 871 663 083 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 202 769 538 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 884 960 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 466 157 674 мың теңге;
2) шығындар – 11 477 290 810 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 265 647 847 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 381 675 587 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 116 027 740 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 169 172 084 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 169 172 084 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 364 635 486 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 2,1 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -5 495 623 486 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 8,5 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 364 635 486 мың теңге.";
"17-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2019 жылға арналған резервi 167 696 763 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.";
"19-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2019 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 21 223 199 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
20-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 761 109 мың теңге көзделсiн.";
"24-1-бап. 2019 жылға экспортты қолдау бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру лимиті 102 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";
2) көрсетілген Заңға 1 және 4-қосымшалар осы Заңға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.

118 506
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
403 022
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
16 732 636
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 613 609
020
Содействие национализации гендерно-связанных Целей устойчивого развития в странах Центральной Азии
64 727
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
10 320 541
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
10 320 541
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
5 007 306
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
3 454 369
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
1 552 937
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
2 706 977
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
2 706 977
217
Министерство финансов Республики Казахстан
97 341 603
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
76 105 590
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
22 960
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
16 953
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
457 935
067
Финансирование политических партий
9 258 140
072
Реформирование системы налогового администрирования
522 405
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
10 177 892
094
Управление государственными активами
779 728
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 426 263
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
3 209 981
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
216 282
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 990 715

118 506
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
403 022
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
16 732 636
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 613 609
020
Орталық Азия елдерінде гендермен байланысты тұрақты даму мақсаттарының ұлттандыруына жәрдем көрсету
64 727
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
10 320 541
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
10 320 541
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
5 007 306
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
3 454 369
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 552 937
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
2 706 977
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
2 706 977
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
97 341 603
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
76 105 590
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
22 960
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
16 953
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
457 935
067
Саяси партияларды қаржыландыру
9 258 140
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
522 405
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
10 177 892
094
Мемлекеттік активтерді басқару
779 728
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 426 263
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 209 981
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
216 282
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 990 715

130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 175 372
217
Развитие науки
27 815 343
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
2 718 559
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
2 718 559
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
30 169 998
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
17 558 489
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 219 918
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
88 200
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
144 822
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
5 532 318
081
Обеспечение представления статистической информации
4 954 961
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
671 290
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
40 002 372
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
11 430 823
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
28 571 549
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 817 036
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 620 599
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля

130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 175 372
217
Ғылымды дамыту
27 815 343
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
2 718 559
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
2 718 559
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
30 169 998
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
17 558 489
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
1 219 918
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
88 200
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
144 822
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
5 532 318
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
4 954 961
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
671 290
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
40 002 372
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
11 430 823
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
28 571 549
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 817 036
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 620 599
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру

18 359 848
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 245 211 547
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
5 900 000
266
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
5 900 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3 239 311 547
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
4 827 205
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 079 582 564
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
117 326
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 255 000
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
9 158 734
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
86 935
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
5 599 737
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
830 030
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
48 662 144
080
Целевое перечисление в АО "Фонд проблемных кредитов" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на оказание социальной поддержки физических лиц по погашению образовавшейся задолженности по потребительским кредитам
89 191 872
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
331 269 640
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
44 490 592
043
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
44 490 592
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
286 779 048
007
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения
300 000
011
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на приобретение жилья в городе Актау для переселения жителей из города Жанаозен
2 900 000
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры

18 359 848
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 245 211 547
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
5 900 000
266
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
5 900 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
3 239 311 547
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
4 827 205
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 079 582 564
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
117 326
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 255 000
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
9 158 734
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
86 935
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
5 599 737
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
830 030
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
48 662 144
080
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен тұтынушылық кредиттер бойынша қалыптасқан берешекті өтеу жөнінде жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсетуге "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым
89 191 872
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
331 269 640
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
44 490 592
043
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
44 490 592
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
286 779 048
007
Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
300 000
011
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласы тұрғындарын көшіру үшін Ақтау қаласында тұрғын үйлерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 900 000
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

10 008 790
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
133 200
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
133 200
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
11 844 590
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
1 694 020
086
Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "НК "СПК "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
2 000 000
090
Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности
5 549 575
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2 600 995
12
Транспорт и коммуникации
634 419 230
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
77 482 174
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
72 110 184
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности
356 194
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
5 015 796
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
556 937 056
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
170 365 597
013
Субсидирование регулярных авиаперевозок
4 135 007
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
38 445 786
016
Целевые трансферты на развитие бюджету города Нур-Султана на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
7 122 720
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
273 800 812
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
15 241 864
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
2 533 115
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
6 119 688
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
17 380 654
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
21 223 199
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
568 614
13
Прочие
786 828 294
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
6 652 735
006
Представительские затраты

10 008 790
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
133 200
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
133 200
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
11 844 590
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 694 020
086
Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қостанай облысының бюджетіне нысаналы даму трансферттері
2 000 000
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету
5 549 575
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
2 600 995
12
Көлiк және коммуникация
634 419 230
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
77 482 174
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
72 110 184
008
Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
356 194
010
Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
5 015 796
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
556 937 056
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
170 365 597
013
Жүйелі авиатасымалдарды субсидиялау
4 135 007
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
38 445 786
016
Нұр-Сұлтан қаласының бюджетіне "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 122 720
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
273 800 812
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
15 241 864
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
2 533 115
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын кредиттеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
6 119 688
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
17 380 654
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
21 223 199
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
568 614
13
Басқалар
786 828 294
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
6 652 735
006
Өкілдік шығындар

1 378 232
024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
327 324
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
4 947 179
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
2 159 074
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 159 074
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
224 403 272
070
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
224 403 272
217
Министерство финансов Республики Казахстан
261 043 262
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
167 696 763
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
90 000 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
4 330 179
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 678 891
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
1 651 288
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
256 509 778
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
392 980
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
35 628 867
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
56 095 413
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
21 237 102
098
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы
39 610 152
099
Целевые текущие трансферты бюджету города Шымкента на выравнивание уровня бюджетной обеспеченности в связи с отнесением города Шымкента к категории города республиканского значения
40 078 921
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

1 378 232
024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
327 324
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
4 947 179
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
2 159 074
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 159 074
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
224 403 272
070
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
224 403 272
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
261 043 262
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
167 696 763
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
90 000 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
4 330 179
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 678 891
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
1 651 288
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
256 509 778
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
392 980
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
35 628 867
082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру
56 095 413
087
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
21 237 102
098
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
39 610 152
099
Шымкент қаласының бюджетіне Шымкент қаласының республикалық маңызы бар қала санатына жатқызылуына байланысты бюджеттік қамтамасыз етілу деңгейін теңестіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
40 078 921
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

30 000 000
161
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
8 339 136
162
Целевые текущие трансферты бюджету Туркестанской области на приобретение служебного жилья для передислоцированных государственных служащих в связи с переносом областного центра в город Туркестан
5 100 000
200
Целевые текущие трансферты областному бюджету Туркестанской области на текущие расходы по передислокации государственных органов Туркестанской области в город Туркестан
1 853 422
202
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
11 323 785
204
Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на обеспечение сбалансированности областного бюджета
6 850 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
14 022 965
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
14 022 965
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
17 707 029
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
17 707 029
14
Обслуживание долга
686 020 861
217
Министерство финансов Республики Казахстан
686 020 861
013
Обслуживание правительственного долга
686 020 861
15
Трансферты
1 584 468 180
217
Министерство финансов Республики Казахстан
1 584 468 180
097
Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
319 577
400
Субвенции областным бюджетам
1 584 148 603
III. Чистое бюджетное кредитование
265 647 847
Бюджетные кредиты
381 675 587
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
38 296 801
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
111 900
042
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения
111 900
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
38 184 901
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
38 184 901
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
23 546 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
23 546 000
018
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для обеспечения финансирования проекта "Магистральный газопровод "Сарыарка"

30 000 000
161
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 339 136
162
Түркістан облысының бюджетіне облыс орталығын Түркістан қаласына көшіруге байланысты көшірілген мемлекеттік қызметшілер үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 100 000
200
Түркістан облысының облыстық бюджетіне Түркістан облысының мемлекеттік органдарын Түркістан қаласына көшіру бойынша ағымдағы шығыстарға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 853 422
202
Жұмылдыру даярлығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
11 323 785
204
Маңғыстау облысы бюджетіне облыстық бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 850 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
14 022 965
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
14 022 965
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
17 707 029
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
17 707 029
14
Борышқа қызмет көрсету
686 020 861
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
686 020 861
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
686 020 861
15
Трансферттер
1 584 468 180
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
1 584 468 180
097
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
319 577
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар
1 584 148 603
III. Таза бюджеттік кредит беру
265 647 847
Бюджеттік кредиттер
381 675 587
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
38 296 801
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
111 900
042
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беру
111 900
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
38 184 901
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
38 184 901
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
23 546 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
23 546 000
018
"Сарыарқа" магистральдық газ құбыры" жобасын қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу

23 546 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
146 760 553
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
131 959 007
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
60 000 000
264
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
71 959 007
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
14 801 546
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
14 801 546
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
10 000 000
242
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц – покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
10 000 000
12
Транспорт и коммуникации
30 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
30 000 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
30 000 000
13
Прочие
133 072 233
217
Министерство финансов Республики Казахстан
761 109
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
761 109
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 311 124
048
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
9 311 124
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
123 000 000
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы

23 546 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
146 760 553
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
131 959 007
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
60 000 000
264
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
71 959 007
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
14 801 546
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
14 801 546
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
10 000 000
242
Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
10 000 000
12
Көлiк және коммуникация
30 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
30 000 000
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
30 000 000
13
Басқалар
133 072 233
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
761 109
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
761 109
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 311 124
048
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
9 311 124
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
123 000 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу

11 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
20 000 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
92 000 000
Категория
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
116 027 740
5
Погашение бюджетных кредитов
116 027 740
01
Погашение бюджетных кредитов
115 443 195
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
115 443 195
02
Возврат требований по оплаченным государственным гарантиям
584 545
1
Возврат юридическими лицами требований по оплаченным государственным гарантиям
584 545
Функциональная группа
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
169 172 084
Приобретение финансовых активов
169 172 084
1
Государственные услуги общего характера
11 312 367
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
250 100
005
Формирование уставного капитала НАО "Центр Н. Назарбаева по развитию межконфессионального и межцивилизационного диалога"
126 250
008
Формирование уставного капитала НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
123 850
217
Министерство финансов Республики Казахстан
11 062 267
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
11 062 267
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
60 359 717
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
21 851 515
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
21 851 515
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
38 508 202
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
30 000 000
269
Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для модернизации научных организаций
8 508 202
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
71 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
34 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта

11 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
20 000 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
92 000 000
Санаты Атауы Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
116 027 740
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
116 027 740
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
115 443 195
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
115 443 195
02
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды қайтару
584 545
1
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
584 545
Функционалдық топ Атауы Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
169 172 084
Қаржы активтерін сатып алу
169 172 084
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
11 312 367
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
250 100
005
"Конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту жөніндегі Н. Назарбаев орталығы" КеАҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
126 250
008
"Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
123 850
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
11 062 267
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
11 062 267
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60 359 717
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
21 851 515
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
21 851 515
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
38 508 202
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
30 000 000
269
Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КеАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
8 508 202
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
71 000 000
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
34 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту

34 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
37 000 000
087
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Банк Развития Казахстана" для реализации лизингового финансирования проектов обрабатывающей промышленности и инфраструктуры через АО "БРК-Лизинг"
10 000 000
243
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "БРК-Лизинг" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов
27 000 000
13
Прочие
26 500 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
25 000 000
049
Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
25 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
1 500 000
005
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Петропавловский завод тяжелого машиностроения"
951 500
006
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Завод им. С.М. Кирова"
548 500
Категория
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов
0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
V. Дефицит (профицит) бюджета

34 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
37 000 000
087
"ҚДБ-Лизинг" АҚ арқылы өңдеу өнеркәсібі мен инфрақұрылым жобаларын лизингтік қаржыландыруды іске асыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайтумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
10 000 000
243
Автобустар, тракторлар және комбайндарды лизингке жүзеге асыру бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "БРК-Лизинг" АҚ-ның жарғылық капиталын одан әрі ұлғайтумен "Бәйтерек" ұлттық басқару холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
27 000 000
13
Басқалар
26 500 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
25 000 000
049
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
25 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
1 500 000
005
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
951 500
006
"С.М. Киров атындағы зауыт" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
548 500
Санаты Атауы Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Атауы Cомасы, мың теңге
V. Бюджет тапшылығы (профициті)