Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 – 2022 годы
Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года № 275-VІ ЗРК. Срок действия Закона - до 31 декабря 2022 года
Примечание РЦПИ.
Срок действия Закона - до 31.12.2022 (ст. 4 Закона)
Настоящий Закон определяет объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы в абсолютном выражении на трехлетний период 2020 – 2022 годов с разбивкой по годам.
Статья 1. Объемы бюджетных изъятий, передаваемых из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет
1. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2020 год в сумме 420 081 203 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 207 308 563 тысячи тенге;
Мангистауской – 8 213 586 тысяч тенге;
города Алматы – 171 705 010 тысяч тенге;
города Нур-Султана – 32 854 044 тысячи тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2021 год в сумме 451 425 304 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 213 751 848 тысяч тенге;
Мангистауской – 13 416 746 тысяч тенге;
города Алматы – 190 108 501 тысяча тенге;
города Нур-Султана – 34 148 209 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2022 год в сумме 490 436 982 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 220 960 446 тысяч тенге;
Мангистауской – 19 493 443 тысячи тенге;
города Алматы – 211 516 094 тысячи тенге;
города Нур-Султана – 38 466 999 тысяч тенге.
Статья 2. Объемы бюджетных субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения, на 2020 год в сумме 2 104 432 069 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 144 374 019 тысяч тенге;
Актюбинской – 108 477 102 тысячи тенге;
Алматинской – 200 784 429 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 215 011 180 тысяч тенге;

Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2020 - 2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2019 жылғы 4 желтоқсандағы № 275-VІ ҚРЗ. Заң 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Заңның қолданыста болу мерзімі – 31.12.2022 дейін (осы Заңның 4-бабын қараңыз).
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2022 дейін қолданылады – осы Заңның 4-бабымен.
Осы Заң республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2020 – 2022 жылдардағы үш жылдық кезеңге арналған жылдар бойынша бөлінген абсолюттік көріністегі көлемін айқындайды.
1-бап. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі
1. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2020 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 420 081 203 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 207 308 563 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 8 213 586 мың теңге;
Алматы қаласынан – 171 705 010 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 32 854 044 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2021 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 451 425 304 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 213 751 848 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 13 416 746 мың теңге;
Алматы қаласынан – 190 108 501 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 34 148 209 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2022 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 490 436 982 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 220 960 446 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 19 493 443 мың теңге;
Алматы қаласынан – 211 516 094 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 38 466 999 мың теңге сомасында белгіленсін.
2-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі
1. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін 2020 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 104 432 069 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 144 374 019 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 108 477 102 мың теңге;
Алматы облысына – 200 784 429 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 215 011 180 мың теңге;

Жамбылской – 194 694 095 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 74 353 253 тысячи тенге;
Карагандинской – 142 580 335 тысяч тенге;
Кызылординской – 174 491 013 тысяч тенге;
Костанайской – 140 029 261 тысяча тенге;
Павлодарской – 55 409 709 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 142 628 787 тысяч тенге;
Туркестанской – 379 908 299 тысяч тенге;
города Шымкента – 131 690 587 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения, на 2021 год в сумме 2 120 876 742 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 159 776 910 тысяч тенге;
Актюбинской – 110 138 668 тысяч тенге;
Алматинской – 190 908 951 тысяча тенге;
Восточно-Казахстанской – 217 475 731 тысяча тенге;
Жамбылской – 193 906 105 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 75 347 255 тысяч тенге;
Карагандинской – 134 306 419 тысяч тенге;
Кызылординской – 176 498 658 тысяч тенге;
Костанайской – 135 998 777 тысяч тенге;
Павлодарской – 54 972 753 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской – 141 543 628 тысяч тенге;
Туркестанской – 391 668 528 тысяч тенге;
города Шымкента – 138 334 359 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города республиканского значения, на 2022 год в сумме 2 124 711 058 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 160 207 769 тысяч тенге;
Актюбинской – 111 182 382 тысячи тенге;
Алматинской – 180 375 440 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 217 036 535 тысяч тенге;
Жамбылской – 194 453 904 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской – 75 934 478 тысяч тенге;
Карагандинской – 128 583 789 тысяч тенге;
Кызылординской – 184 272 462 тысячи тенге;
Костанайской – 133 543 226 тысяч тенге;
Павлодарской – 52 352 303 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской – 141 829 462 тысячи тенге;
Туркестанской – 402 327 694 тысячи тенге;
города Шымкента – 142 611 614 тысяч тенге.
Статья 3. Объемы расходов, предусматриваемые в местных бюджетах
Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложениях 1, 2 и 3 к настоящему Закону.
Статья 4. Порядок введения в действие настоящего Закона
Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2020 года и действует до 31 декабря 2022 года.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"Об объемах трансфертов
общего
характера между
республиканским
и областными бюджетами,
бюджетами
городов республиканского
значения,

Жамбыл облысына – 194 694 095 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 74 353 253 мың теңге;
Қарағанды облысына – 142 580 335 мың теңге;
Қызылорда облысына – 174 491 013 мың теңге;
Қостанай облысына – 140 029 261 мың теңге;
Павлодар облысына – 55 409 709 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 142 628 787 мың теңге;
Түркістан облысына – 379 908 299 мың теңге;
Шымкент қаласына – 131 690 587 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін 2021 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 120 876 742 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 159 776 910 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 110 138 668 мың теңге;
Алматы облысына – 190 908 951 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 217 475 731 мың теңге;
Жамбыл облысына – 193 906 105 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 75 347 255 мың теңге;
Қарағанды облысына – 134 306 419 мың теңге;
Қызылорда облысына – 176 498 658 мың теңге;
Қостанай облысына – 135 998 777 мың теңге;
Павлодар облысына – 54 972 753 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 141 543 628 мың теңге;
Түркістан облысына – 391 668 528 мың теңге;
Шымкент қаласына – 138 334 359 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала бюджетіне берілетін 2022 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 124 711 058 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 160 207 769 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 111 182 382 мың теңге;
Алматы облысына – 180 375 440 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 217 036 535 мың теңге;
Жамбыл облысына – 194 453 904 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 75 934 478 мың теңге;
Қарағанды облысына – 128 583 789 мың теңге;
Қызылорда облысына – 184 272 462 мың теңге;
Қостанай облысына – 133 543 226 мың теңге;
Павлодар облысына – 52 352 303 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 141 829 462 мың теңге;
Түркістан облысына – 402 327 694 мың теңге;
Шымкент қаласына – 142 611 614 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-бап. Жергiлiктi бюджеттерде көзделетін шығыстардың көлемі
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген бағыттар бойынша бюджет қаражатының ең төмен көлемі ескерілсін.
4-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
Осы Заң 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
"Республикалық және облыстық
бюджеттер, республикалық маңызы
бар қалалар, астана бюджеттері

столицы на 2020 – 2022 годы"
от 4 декабря 2019 года
№ 275-VI ЗРК
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов среднего образования в приоритетном порядке для ликвидации аварийных и (или) трехсменных школ, на капитальный ремонт объектов среднего образования со сроком эксплуатации 30 и более лет
тыс. тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
2020 год
2021 год
2022 год
ВСЕГО

арасындағы 2020 – 2022 жылдарға
арналған жалпы сипаттағы
трансферттердің көлемі туралы"
Қазақстан Республикасының
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 275-VI ҚРЗ Заңына
1-қосымша
Авариялық жағдайдағы және (немесе) үш ауысымды мектептерді жою үшін пайдалану мерзімі 30 және одан көп жыл орта білім беру объектілерін күрделі жөндеуге басым тәртіппен орта білім беру объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
БАРЛЫҒЫ