О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы
Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года № 276-VІ ЗРК.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 906 910 617 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 560 089 549 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 976 507 201 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 512 099 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 367 801 768 тысяч тенге;
2) затраты – 13 940 996 141 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 228 577 512 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 338 266 437 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 109 688 925 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 196 122 297 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 196 122 297 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 458 785 333 тысяч тенге, или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -7 776 582 201 тысячи тенге, или 11,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 458 785 333 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 47 288 575 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 8 302 057 тысяч тенге.
Сноска. Статья 2 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2020 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему Закону.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на суммы отчислений в Государственный фонд социального страхования, Фонд обязательного социального медицинского страхования, исчисленные в соответствии с законами Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании" и "Об обязательном социальном медицинском страховании".

2020 - 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2019 жылғы 4 желтоқсандағы № 276-VІ ҚРЗ.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі – осы Заңның 25-бабымен.
1-бап. 2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 11 906 910 617 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 5 560 089 549 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 976 507 201 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 512 099 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 5 367 801 768 мың теңге;
2) шығындар – 13 940 996 141 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 228 577 512 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 338 266 437 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 109 688 925 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 196 122 297 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 196 122 297 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 2 458 785 333 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 3,5 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -7 776 582 201 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 11,1 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 458 785 333 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
2-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 47 288 575 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 8 302 057 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.
Ескерту. 2-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2020 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi осы Заңға 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есепке жатқызылатын болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады.

Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 420 081 203 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 207 308 563 тысячи тенге;
Мангистауской – 8 213 586 тысяч тенге;
города Алматы – 171 705 010 тысяч тенге;
города Нур-Султана – 32 854 044 тысячи тенге.
Статья 5-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы в связи с введением режима чрезвычайного положения в сумме 160 000 000 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 5-1 в соответствии с Законом РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 4 770 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 6 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 7. Установить с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.
Установить с 1 апреля 2020 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Статья 7 с изменением, внесенным Законом РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 8. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров:

5-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлар көлемі 420 081 203 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 207 308 563 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 8 213 586 мың теңге;
Алматы қаласынан – 171 705 010 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 32 854 044 мың теңге.
5-1-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдері төтенше жағдай режимінің енгізілуіне байланысты 160 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5-1-баппен толықтырылды – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
6-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт мөлшері 4 770 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 6-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
7-бап. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге болып белгiленсiн.
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 7-бапқа өзгеріс енгізілді – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
8-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат олардың мөлшерлерін:

с 1 января 2020 года на 7 процентов;
с 1 апреля 2020 года на 5 процентов.
Сноска. Статья 8 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 9. Установить с 1 января 2020 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты и бюджет города республиканского значения, в сумме 2 104 432 069 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 144 374 019 тысяч тенге;
Актюбинской – 108 477 102 тысячи тенге;
Алматинской – 200 784 429 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 215 011 180 тысяч тенге;
Жамбылской – 194 694 095 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 74 353 253 тысячи тенге;
Карагандинской – 142 580 335 тысяч тенге;
Кызылординской – 174 491 013 тысяч тенге;
Костанайской – 140 029 261 тысяча тенге;
Павлодарской – 55 409 709 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 142 628 787 тысяч тенге;
Туркестанской – 379 908 299 тысяч тенге;
города Шымкента – 131 690 587 тысяч тенге.
Статья 11. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2020 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
1-1) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
2) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
4) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
5) субсидирование купонного вознаграждения по облигациям;
5-1) субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
6) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;

2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 7 пайызға;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап 5 пайызға көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.
Ескерту. 8-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
9-бап. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
10-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге және республикалық маңызы бар қала бюджетіне берiлетiн субвенциялар көлемдерi 2 104 432 069 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 144 374 019 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 108 477 102 мың теңге;
Алматы облысына – 200 784 429 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 215 011 180 мың теңге;
Жамбыл облысына – 194 694 095 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 74 353 253 мың теңге;
Қарағанды облысына – 142 580 335 мың теңге;
Қызылорда облысына – 174 491 013 мың теңге;
Қостанай облысына – 140 029 261 мың теңге;
Павлодар облысына – 55 409 709 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 142 628 787 мың теңге;
Түркістан облысына – 379 908 299 мың теңге;
Шымкент қаласына – 131 690 587 мың теңге.
11-бап. 2020 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
1-1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
4) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
5) облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялауға;
5-1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
6) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;

6-1) субсидирование развития семеноводства;
7) возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых;
7-1) субсидирование производства приоритетных культур;
7-2) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
7-3) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения;
7-4) выплату надбавок сотрудникам органов внутренних дел, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом (COVID-19);
7-5) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел за работу в период особого режима несения службы, связанного с распространением коронавирусной инфекции COVID-19;
8) исключен Законом РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020);
9) выплату государственной адресной социальной помощи;
10) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
11) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
12) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
13) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
14) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
15) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
16) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
17) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
18) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
19) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
20) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
21) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
22) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
23) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
24) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;

6-1) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;
7) жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіруге шығындарын өтеуге;
7-1) басым дақылдар өндіруді субсидиялауға;
7-2) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
7-3) төтенше жағдай кезеңінде қоғамдық тәртіпті сақтауды күшейтілген режимде қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;
7-4) коронавируспен (COVID-19) күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған ішкі істер органдарының қызметкерлеріне үстемеақы төлеуге;
7-5) COVID-19 коронавирус инфекциясының таралуына байланысты қызмет атқарудың ерекше режимі кезеңіндегі жұмысы үшін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;
8) алып тасталды – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
10) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
11) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
12) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
13) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
14) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
15) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
16) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
17) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
18) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
19) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
20) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
21) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға;
22) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
23) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
24) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;

25) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
26) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
27) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
28) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
29) пропаганду здорового образа жизни;
30) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
30-1) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
30-2) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
31) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
31-1) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
32) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
33) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
33-1) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
33-2) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
33-3) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан;
34) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
34-1) изъятие земельных участков для государственных нужд;
35) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
36) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи.
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 год, указанных в подпунктах 5), 6), 7), 12) и 13) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.

25) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
26) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
27) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
28) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
29) саламатты өмір салтын насихаттауға;
30) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
30-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
30-2) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
31) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
31-1) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
33) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
33-1) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдендіруге;
33-2) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге;
33-3) Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге;
34) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
34-1) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
35) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
36) жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің осы баптың бірінші бөлігінің 5), 6), 7), 12) және 13) тармақшаларында көрсетілген 2020 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Статья 11 с изменениями, внесеннными Законом РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 12. Распределение сумм кредитов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах на 2020 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 13. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию мероприятий Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 13-1. Распределение средств на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 13-1 в соответствии с Законом РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 14. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных товариществу с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 15. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2020 год в сумме 316 100 323 тысяч тенге.
Сноска. Статья 15 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 16. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 715 640 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 512 099 тысяч тенге.
Сноска. Статья 16 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 17. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 42 965 019 тысяч тенге.
Сноска. Статья 17 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год 647 259 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.

Ескерту. 11-бапқа өзгеріс енгізілді – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
12-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2020 жылға арналған кредиттер сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
13-бап. Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
13-1-бап. Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 13-1-баппен толықтырылды – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
14-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
15-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылға арналған резерві 316 100 323 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
16-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 2 512 099 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 715 640 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 16-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
17-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 42 965 019 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 17-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
18-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшін 647 259 мың теңге көзделсін.

Сноска. Статья 18 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 18-1. Установить, что с 1 января 2020 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2020 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 18-1 в соответствии с Законом РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 19. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2020 году в размере 900 000 000 тысяч тенге.
Статья 20. Установить, что лимит по государственным гарантиям по поддержке экспорта в 2020 году не применяется.
Статья 21. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2020 года в размере 15 500 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 21 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 22. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2020 год в размере 442 276 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 22 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 23. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2020 год в размере 2 344 382 123 тысяч тенге.
Сноска. Статья 23 в редакции Закона РК от 03.11.2020 № 372-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Статья 24. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2020 год, согласно приложению 5 к настоящему Закону.

Ескерту. 18-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
18-1-бап. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген қаражат жөніндегі, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлғалардың тізбесі және берешек көлемдері жөніндегі талаптары тоқтатылады деп белгіленсін.
Ескерту. 18-1-баппен толықтырылды – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
19-бап. 2020 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 900 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
20-бап. Экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепiлдiктер лимиті 2020 жылы қолданылмайды деп белгіленсін.
21-бап. 2020 жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 15 500 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 21-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
22-бап. 2020 жылға мемлекеттің кепілгерлік беру лимиті 442 276 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 22-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
23-бап. 2020 жылға Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиті 2 344 382 123 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 23-бап жаңа редакцияда – ҚР 03.11.2020 № 372-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
24-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы Заңға 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему Закону.
Статья 25. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2020 года.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2020 – 2022 годы"
от 4 декабря 2019 года
№ 276-VI ЗРК
Республиканский бюджет на 2020 год

2020 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде осы Заңға 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
25-бап. Осы Заң 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
"2020 – 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 276-VI ҚРЗ Заңына
1-ҚОСЫМША
2020 жылға арналған республикалық бюджет

402 490
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
19 549 639
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 229 023
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
9 941 758
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
9 941 758
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
7 144 570
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
5 789 378
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
1 355 192
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
3 514 868
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
3 514 868
217
Министерство финансов Республики Казахстан
118 906 431
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
89 611 151
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
22 960
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
7 135
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
3 000 418
067
Финансирование политических партий
9 258 140
072
Реформирование системы налогового администрирования
716 500
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
5 821 748
094
Управление государственными активами
468 379
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
10 000 000
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 063 824
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
3 063 824
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
46 179 946
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 600 368
217
Развитие науки
40 579 578
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
3 004 658
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности

402 490
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
19 549 639
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 229 023
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
9 941 758
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
9 941 758
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
7 144 570
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 789 378
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 355 192
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
3 514 868
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 514 868
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
118 906 431
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
89 611 151
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
22 960
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
7 135
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
3 000 418
067
Саяси партияларды қаржыландыру
9 258 140
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
716 500
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
5 821 748
094
Мемлекеттік активтерді басқару
468 379
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық жарақтандыру
10 000 000
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 063 824
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 063 824
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
46 179 946
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 600 368
217
Ғылымды дамыту
40 579 578
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3 004 658
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

3 004 658
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 513 976
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
6 232 628
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
997 699
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
88 034
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
149 902
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
2 045 713
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
44 957 622
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
9 051 927
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
35 905 695
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
2 196 797
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 621 731
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
575 066
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
4 682 852
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 696 182
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и совершенствование механизмов профессионализации государственного аппарата, обеспечения качества государственных услуг и предупреждения коррупции
710 008
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
276 662
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
8 949 696
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка
8 949 696
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан

3 004 658
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 513 976
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
6 232 628
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
997 699
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
88 034
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
149 902
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 045 713
2
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
44 957 622
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 051 927
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
35 905 695
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
2 196 797
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 621 731
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
575 066
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
4 682 852
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 696 182
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және мемлекеттік аппаратты кәсібилендіру, мемлекеттік көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу тетіктерін жетілдіру
710 008
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу бойынша көрсететін қызметтер
276 662
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
8 949 696
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
8 949 696
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі

12 842 672
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
9 554 792
002
Обеспечение представления статистической информации
3 287 880
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
1 080 586
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
1 080 586
637
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
425 133
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
425 133
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
13 274 589
001
Организация проведения выборов
645 410
002
Проведение выборов
12 629 179
693
Управление материально-технического обеспечения
13 830 773
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
13 830 773
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
70 610 023
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан
70 610 023
2
Оборона
619 935 740
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
105 076 337
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
11 482 693
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формирования и реализации государственного материального резерва
93 593 644
208
Министерство обороны Республики Казахстан
321 260 618
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
2 451 541
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
318 809 077
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
193 598 785
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
193 598 785
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
833 890 136
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
1 522 923
003
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений

12 842 672
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу бойынша көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
9 554 792
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
3 287 880
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
1 080 586
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
1 080 586
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Аппараты
425 133
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
425 133
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
13 274 589
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
645 410
002
Сайлау өткізу
12 629 179
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
13 830 773
694
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 830 773
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
70 610 023
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
70 610 023
202
Қорғаныс
619 935 740
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
105 076 337
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
11 482 693
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру саласындағы қызметті ұйымдастыру
93 593 644
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
321 260 618
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі қызметтер
2 451 541
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
318 809 077
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
193 598 785
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
193 598 785
3
104
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
833 890 136
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
1 522 923
003
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

1 522 923
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
207 087 503
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
16 247 272
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
136 978 199
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
41 444 149
078
Осуществление оперативно-розыскной деятельности органов внутренних дел
12 417 883
217
Министерство финансов Республики Казахстан
6 269 300
096
Осуществление оперативно-розыскной деятельности и досудебного расследования
6 269 300
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
52 786 596
001
Правовое обеспечение деятельности государства
12 216 761
005
Оказание юридической помощи адвокатами
1 567 937
006
Научное сопровождение законотворческой деятельности государственных органов
363 903
009
Обеспечение населения правовой информацией и ведение Единой системы правовой информации
1 156 380
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
21 403 657
059
Реализация проекта институционального укрепления сектора правосудия
2 596 417
061
Строительство объектов судебной экспертизы
2 480 775
065
Услуги по судебным экспертизам
7 781 541
066
Целевые трансферты на развитие бюджетам городов республиканского значения, столицы для строительства крематориев с кладбищами
3 219 225
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
423 690 366
001
Обеспечение национальной безопасности
419 832 352
002
Программа развития системы национальной безопасности
3 858 014
501
Верховный Суд Республики Казахстан
57 047 571
001
Обеспечение судебными органами судебной защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций
57 047 571
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
37 360 511
001
Осуществление высшего надзора за точным и единообразным применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан
35 772 310
015
Создание оперативной системы обеспечения правовой статистической информацией
1 588 201
624
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
22 468 091
001
Формирование и реализация единой государственной политики по противодействию коррупционным преступлениям
21 078 449
015
Проведение антикоррупционной экспертизы проектов нормативных правовых актов

1 522 923
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
207 087 503
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
16 247 272
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
136 978 199
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
41 444 149
078
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
12 417 883
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
6 269 300
096
Жедел - іздестіру қызметін және сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыру
6 269 300
221
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
52 786 596
001
Мемлекет қызметін құқықтық қамтамасыз ету
12 216 761
005
Адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі
1 567 937
006
Мемлекеттік органдардың заң шығару қызметін ғылыми сүйемелдеу
363 903
009
Халықты құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету және Бірыңғай құқықтық ақпарат жүйесін жүргізу
1 156 380
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
21 403 657
059
Сот төрелігінің секторын институционалды түрде нығайту жобасын іске асыру
2 596 417
061
Сот сараптамасы объектілерін салу
2 480 775
065
Сот сараптамалары бойынша қызметтер
7 781 541
066
Зираттар бар крематорийлер салу үшін республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
3 219 225
410
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
423 690 366
001
Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
419 832 352
002
Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы
3 858 014
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
57 047 571
001
Сот органдарының азаматтардың және ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сотта қорғауды қамтамасыз етуі
57 047 571
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
37 360 511
001
Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру
35 772 310
015
Құқықтық статистикалық ақпаратпен қамтамасыз етудің жедел жүйесін құру
1 588 201
624
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
22 468 091
001
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
21 078 449
015
Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы сараптама жүргізу

630 921
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров организаций здравоохранения
639 638
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
29 968 559
072
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
485 599
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
26 289 328
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 643 164
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 824 114
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
10 082 202
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
12 083 269
045
Услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма
656 579
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
59 466
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в сфере предпринимательства
59 466
501
Верховный Суд Республики Казахстан
475 152
017
Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров
475 152
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
2 281 548
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
2 281 548
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
2 299 080
002
Повышение квалификации государственных служащих
770 046
013
Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
1 529 034
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
31 857
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
31 857
5
Здравоохранение
1 788 319 600
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
5 108 220
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей
5 108 220
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
4 632 639
004
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
4 632 639
208
Министерство обороны Республики Казахстан

630 921
005
Денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
639 638
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
29 968 559
072
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және жергілікті бюджет қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
485 599
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
26 289 328
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 643 164
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 824 114
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
10 082 202
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
12 083 269
045
Туризм саласында кадрларды даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер
656 579
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
59 466
017
Кәсіпкерлік саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
59 466
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
475 152
017
Сот кадрларына жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, қайта даярлау және біліктілігін арттыру
475 152
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
2 281 548
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
2 281 548
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
2 299 080
002
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
770 046
013
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
1 529 034
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
31 857
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
31 857
5
201
Денсаулық сақтау
1 788 319 600
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
5 108 220
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу жөніндегі қызметтер
5 108 220
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
4 632 639
004
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
4 632 639
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi

7 503 338
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
7 503 338
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
863 568
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
863 568
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
1 748 535 478
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения
22 999 485
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
232 193
024
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
896 167
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
34 280 714
061
Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты
9 232 584
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
299 529 365
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 323 818 643
070
Охрана общественного здоровья
56 797 305
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
749 022
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
21 676 357
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
21 676 357
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 885 992 179
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3 885 992 179
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
5 024 845
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 467 611 809
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
94 357
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 335 568
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
20 667 935
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
34 337
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
1 786 998
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями

7 503 338
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
7 503 338
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
863 568
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
863 568
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
1 748 535 478
001
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
22 999 485
013
Денсаулық сақтау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
232 193
024
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-ға нысаналы салым
896 167
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
34 280 714
061
Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділікті, сапаны, экономикалық тиімділікті және қаржылық қорғауды жақсарту
9 232 584
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
299 529 365
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
1 323 818 643
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
56 797 305
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
749 022
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
21 676 357
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
21 676 357
6
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
3 885 992 179
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 024 845
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 467 611 809
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
94 357
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 335 568
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
20 667 935
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 337
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
1 786 998
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету

1 074 881
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
74 562 529
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7 475 872
081
Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
300 800 000
082
Целевое перечисление в АО "Фонд проблемных кредитов" на оказание социальной поддержки физических лиц по погашению образовавшейся задолженности по потребительским кредитам
5 523 048
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
348 172 072
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
348 172 072
009
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения и столицы на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
23 678 251
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
308 402
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
713 835
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
1 575 000
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
203 813 108
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
115 605 845
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
677 631
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы
1 800 000
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

1 074 881
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
74 562 529
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 475 872
081
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыру
300 800 000
082
Тұтынушылық кредиттер бойынша қалыптасқан берешекті өтеу жөнінде жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсетуге "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым
5 523 048
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
348 172 072
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
348 172 072
009
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23 678 251
020
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
308 402
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
713 835
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аймақтарынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын үйлер мен жатақханалар құрылысына берілетін нысаналы даму трансферттері
1 575 000
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
203 813 108
229
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
115 605 845
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
677 631
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 800 000
8
209
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

6 693 748
217
Министерство финансов Республики Казахстан
439 936 522
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
316 100 323
044
Погашение простых векселей
3 615 700
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
116 874 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
15 569 349
006
Стимулирование продуктивных инноваций
635 826
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
12 568 044
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
2 365 479
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
447 260 935
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
329 880
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
105 460 835
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
78 484 736
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
25 597 229
202
Реализация мероприятий по созданию и сохранению страхового фонда документации
388 255
203
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса
237 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
305 214
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
305 214
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
27 545 641
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
27 545 641
14
Обслуживание долга
769 501 272
217
Министерство финансов Республики Казахстан
769 501 272
013
Обслуживание правительственного долга
769 501 272
15
Трансферты
2 104 432 069
217
Министерство финансов Республики Казахстан
2 104 432 069
400
Субвенции

6 693 748
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
439 936 522
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
316 100 323
044
Жай вексельдерді өтеу
3 615 700
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
116 874 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
15 569 349
006
Өнімді инновацияларды ынталандыру
635 826
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
12 568 044
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
2 365 479
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
447 260 935
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
329 880
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыру
105 460 835
087
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру
78 484 736
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
25 597 229
202
Құжаттамалардың сақтандыру қорын құру және сақтау бойынша іс-шараларды іске асыру
388 255
203
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
237 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
305 214
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
305 214
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
27 545 641
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
27 545 641
14
217
Борышқа қызмет көрсету
769 501 272
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
769 501 272
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
769 501 272
15
217
Трансферттер
2 104 432 069
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
2 104 432 069
400
Субвенциялар

2 104 432 069
III. Чистое бюджетное кредитование
228 577 512
Бюджетные кредиты
338 266 437
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 849 047
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
1 112 400
042
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения
1 112 400
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
18 736 647
008
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
8 616 564
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
10 120 083
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
133 259 007
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
113 259 007
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
70 000 000
264
Кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
43 259 007
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
20 000 000
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
20 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
53 700 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
30 000 000
246
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для стимулирования экспортного финансирования
30 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
23 700 000
218
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов
23 700 000
12
Транспорт и коммуникации
40 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
40 000 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "Фонд развития промышленности"
40 000 000
13
Прочие
91 458 383
217
Министерство финансов Республики Казахстан
647 259
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям

2 104 432 069
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
III. Таза бюджеттік кредит беру
228 577 512
Бюджеттік кредиттер
338 266 437
7
241
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 849 047
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
1 112 400
042
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беру
1 112 400
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
18 736 647
008
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
8 616 564
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
10 120 083
10
212
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
133 259 007
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
113 259 007
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
70 000 000
264
Облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
43 259 007
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
20 000 000
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
20 000 000
11
211
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
53 700 000
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
30 000 000
246
Экспорттық қаржыландыруды ынталандыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кредит бере отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредит беру
30 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
23 700 000
218
"Автобустарды лизингке сату бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
23 700 000
12
249
Көлiк және коммуникация
40 000 000
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
40 000 000
219
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
40 000 000
13
217
Басқалар
91 458 383
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
647 259
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау

647 259
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 311 124
048
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
9 311 124
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
81 500 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
22 500 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
59 000 000
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
109 688 925
5
Погашение бюджетных кредитов
109 688 925
01
Погашение бюджетных кредитов
109 688 925
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
109 688 925
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
196 122 297
Приобретение финансовых активов
196 122 297
1
Государственные услуги общего характера
11 142 770
217
Министерство финансов Республики Казахстан
11 142 770
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
11 142 770
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39 263 957
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
4 713 957
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
4 713 957
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
34 550 000
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
34 550 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
87 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
29 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
29 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан

647 259
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 311 124
048
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
9 311 124
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
81 500 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
22 500 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
59 000 000
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
109 688 925
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
196 122 297
Қаржы активтерін сатып алу
196 122 297
10
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
11 142 770
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
11 142 770
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
11 142 770
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39 263 957
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
4 713 957
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
4 713 957
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
34 550 000
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
34 550 000
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
87 000 000
11
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
29 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
29 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі

690 227
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
27 472 380
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
8 368 939
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
135 409 717
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
8 510 089
043
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
8 510 089
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
126 899 628
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
34 076 416
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
90 333 378
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
777 631
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы
1 712 203
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
142 480 654
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
54 701 778
003
Проведение государственной информационной политики
53 119 850
004
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
838 741
007
Реализация государственной молодежной и семейной политики
743 187
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1 773 160
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
1 773 160
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
84 950 624
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности
1 305 192
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
19 234
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
850 671
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела

690 227
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
27 472 380
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 368 939
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
135 409 717
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
8 510 089
043
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 510 089
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
126 899 628
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
34 076 416
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
90 333 378
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
777 631
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 712 203
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
142 480 654
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
54 701 778
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
53 119 850
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
838 741
007
Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру
743 187
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1 773 160
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 773 160
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
84 950 624
001
Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 305 192
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
19 234
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
850 671
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру

13 716 711
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
7 489 700
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
10 000 000
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
59 642 506
13
Прочие
382 861 338
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
4 370 632
006
Представительские затраты
902 679
024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
435 926
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
3 032 027
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
1 720 120
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 720 120
217
Министерство финансов Республики Казахстан
200 137 971
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
129 760 371
042
Расходы на новые инициативы
51 748 271
044
Погашение простых векселей
2 736 000
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
12 546 830
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
20 551 536
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 220 185
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
3 331 351
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
149 550 733
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
645 000
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
7 707 170
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
48 865 714
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
50 239 755
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
30 000 000
202
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва

13 716 711
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
7 489 700
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
10 000 000
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
59 642 506
13
Басқалар
382 861 338
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
4 370 632
006
Өкілдік шығындар
902 679
024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
435 926
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
3 032 027
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
1 720 120
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
1 720 120
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
200 137 971
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
129 760 371
042
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
51 748 271
044
Жай вексельдерді өтеу
2 736 000
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
12 546 830
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
20 551 536
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 220 185
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
3 331 351
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
149 550 733
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
645 000
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
7 707 170
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыру
48 865 714
087
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
50 239 755
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
30 000 000
202
Жұмылдыру даярлығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру

001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
105
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
127
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
106
Оказание медицинской помощи больным социально значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое социальное пособие по инвалидности

001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
019
105
Жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен студенттерді, магистранттарды және докторанттарды қамтамасыз ету
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
127
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы

105
Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
115
Государственные пособия многодетным семьям

105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
115
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
Көп балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы

131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов

131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар

138
Государственные пособия семьям (лицам), осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства
140
Государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"
143
Специальные государственные пособия
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2020 – 2022 годы"
от 4 декабря 2019 года
№ 276-VI ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

138
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын отбасыларға (адамдарға) мемлекеттік жәрдемақылар
140
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақылар
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
"2020 – 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 276-VI ҚРЗ Заңына
6-ҚОСЫМША
2020 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру